EKSTRA
MENÜ

Öğrenci

Öğrenci haberleri sayfasında güncel ve son dakika Öğrenci hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 116.725 Öğrenci haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Öğrenci, bir okul veya kurstaki derslere katılarak eğitim-öğretim alan kişi. Dünya ülkelerinin pek çoğunda temel eğitim zorunludur. Dolayısıyla insanların büyük bir kısmı yasal olarak hayatlarının bir kısmını örgün eğitim sisteminde öğrenci olarak geçirirler.

17 Kasım günü Dünya Öğrenci Günü olarak kutlanır.

Öğrenci Haberleri

Böylesi gerçekten görülmedi 10 yıllık jinekoloğu biyolojik babası çıktı

Böylesi 'gerçekten' görülmedi! 10 yıllık jinekoloğu biyolojik babası çıktı

Dünya basınında her gün "Bu kadarı da olmaz" dedirten haberlerle karşılaşıyoruz ama birazdan okuyacaklarınız gerçekten kanınızın donmasına neden olacak.

18.09.2021Dünya
“Eskiden ‘eziyet’ olarak görüyordum, şimdi koşa koşa gidiyorum”

“Eskiden ‘eziyet’ olarak görüyordum, şimdi koşa koşa gidiyorum”

Maskeli ve mesafeli de olsak hayat pandemi öncesi düzene dönüyor gibi. Okullar açıldı, öğretmenler öğrencilerine, öğrenciler arkadaşlarına kavuştu. Peki 1.5 yıllık aradan sonra okula dönmek nasıl bir his? İşte öğretmen, veli ve öğrenci görüşleriyle yüz yüze eğitime dönüşün özeti...

Bakan Yanıktan Prof. Dr. Celal Şengörün açıklamalarına sert tepki

Bakan Yanık'tan Prof. Dr. Celal Şengör'ün açıklamalarına sert tepki

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Prof. Dr. Celal Şengör’ün katıldığı Zoom etkinliğinde öğrencisine uyguladığı tacizi ‘anı’ diyerek anlatmasına sert tepki göstererek, "Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

17.09.2021Gündem
2021-2022 VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak VGMden ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursları için açıklama

2021-2022 VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak? VGM'den ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursları için açıklama

VGM'den ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursları için beklenen duyuru geldi. Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuru tarihleri açıklandı. Açıklanan tarihlere göre, ortaöğrenim VGM burs başvuruları, 15-30 Ekim'de, yükseköğrenim VGM burs başvuruları ve yabancı uyruklu öğrenci VGM burs başvuruları ise 1-15 Kasım tarihleri arasında alınacak. Peki, VGM burs başvurusu nasıl yapılacak?

17.09.2021Gündem
ATA AÖF kayıtlarında son tarih nedir İşte o tarihler

ATA AÖF kayıtlarında son tarih nedir? İşte o tarihler

ATA AÖF kayıt ve ders kayıt tarihleri ile işlemler devam ediyor. Atatürk Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, 2021-2022 ATA AÖF ön kayıt ve kesin kayıt tarihleri açıklandı. İkinci üniversite başvurusu yapacak adaylar, TC Kimlik Numarası ile Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden ödeme bilgilerini gerçekleştikten sonra kayıtlarını yapacaklar. Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun/öğrenci olan ya da yükseköğrenimine bu yıl bir başka bölüm/programda başlayacak olan kişiler AÖF ikinci üniversite kesin kayıtlarını ekim ayına kadar yapacak. Peki, ATA AÖF kayıtları ne zaman bitecek? İşte, ATA AÖF ders ve ikinci üniversite kayıt tarihleri.

17.09.2021Gündem
Ehliyet ve çeşitli kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu var mı MEBden açıklama

Ehliyet ve çeşitli kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu var mı? MEB'den açıklama

Bazı özel kursların teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden negatif PCR testi istenecek.

17.09.2021Gündem
AÖL kayıtlarında son tarih nedir Açık Öğretim Lisesi kayıtları ne zaman bitiyor İşte belirlenen tarihler

AÖL kayıtlarında son tarih nedir? Açık Öğretim Lisesi kayıtları ne zaman bitiyor? İşte belirlenen tarihler

Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme tarihleri için geri sayım devam ediyor. AÖL kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman sona ereceğini merak eden adaylar, bu kapsamda MEB başta olmak üzere yapılan resmi açıklamalara odaklandı. Peki, Açık Öğretim Lisesi kayıtları ne zaman bitiyor?

17.09.2021Gündem
Şahin ve Türeci’ye fahri doktora

Şahin ve Türeci’ye fahri doktora

Köln Belediyesi, koronavirüs aşısını geliştiren biyoteknoloji şirketi BioNTech’in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’ye onur madalyası takdim etti.

17.09.2021Avrupa
KYK yurtlarında yemek ücretli mi

KYK yurtlarında yemek ücretli mi?

KYK yurtlarında yemek ücretli olarak sağlanıyor. Ancak KYK yurtlarında yemek desteği verildiği için öğrenci payına düşen kısım düşmektedir. Akşam yemeğinde 4 çeşit yemek alan bir öğrencinin ödemesi gereken tutar 20 TL ise bu tutardan 13 TL'lik öğrenci beslenme yardımı düşülerek 7 TL'lik ödeme ile 4 çeşit yemek alma imkanı ortaya çıkıyor. İşte, KYK yurtlarında yemek ücreti ve desteği hakkında bilgiler

17.09.2021Gündem

Ülke genelinde eş zamanlı güvenli eğitim uygulaması: 515 aranan şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanlığı'nın koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı güvenli eğitim uygulaması gerçekleştirildi. Denetimlerde; 46 iş yeri hakkında idari işlem yapılırken, 29 yaralama, 17 hırsızlık, 15 dolandırıcılık, 15 tehdit, 9 hakaret, 296 yoklama kaçağı-bakaya ve 134 diğer suçlardan olmak üzere toplam 515 aranan şahıs yakalandı.

17.09.2021Gündem
KYK yurt taahhütname onayı nasıl yapılır E-Devlet KYK taahhütname onayı ekranı

KYK yurt taahhütname onayı nasıl yapılır? E-Devlet KYK taahhütname onayı ekranı

KYK yurt taahhütname onayı, kayıt aşamasında kritik bir önem arz ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yurt taahhütname onayı nasıl yapılır sorusu birçok öğrencinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Yurt yedek yerleştirme sürecine de yön verecek olan taahhütname onayı, bu onayı vermeyenlerin yerine yedek yerleştirmelerin yapılmasıyla sonuçlanacak. Peki, taahhütname onayı nasıl yapılır? İşte, yurt taahhütname onayı ve yedek yerleştirme hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.09.2021Gündem
‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

Time dergisinin bu yılki ‘Dünyanın en etkili 100 kişisi’ listesine giren tek Türk, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol oldu. Birol ile bir ziyaret için bulunduğu İstanbul’da ‘Hey Gidi Yıllar’ dedik; hem hikâyesini dinledik hem de geleceğimizin dünyasına ilişkin projeksiyonlarda bulunduk...

17.09.2021Gündem
‘Genç düşsüzlüğü’

‘Genç düşsüzlüğü’

Evrim Kuran’ın 3 bin 253 katılımcıyla gerçekleşen yeni göç nesline dair kapsamlı bir araştırmadan yola çıkarak yazdığı ‘Onlar Göçtü Buradan’, herkes için ders niteliğinde bir kitap.

16.09.2021Kitap Sanat
2021 KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı e Devlet: KYK yurt başvuru sonuçları YURTKUR tarafından açıklandı

2021 KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı e Devlet: KYK yurt başvuru sonuçları YURTKUR tarafından açıklandı

KYK yurt başvuru sonuçları için beklenen açıklama geldi. Milyonlarca öğrencinin beklediği KYK yurt sonuçları e devlet üzerinden erişime açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 2021-2022 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile hala bir yükseköğretim programına devam eden ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yurt başvuruları T.C kimlik numarası ile sorgulayacaklar. İşte, YURTKUR yurt başvuru sonucu sorgulama ekranı...

16.09.2021Gündem
TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, otonom araç yarışmasına katılan araçları inceledi

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, otonom araç yarışmasına katılan araçları inceledi

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katılarak, takımları ziyaret etti.

16.09.2021Haber
Selçuk Bayraktar’dan Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’nda takımlara ziyaret

Selçuk Bayraktar’dan Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’nda takımlara ziyaret

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katılarak, takımları ziyaret etti.

16.09.2021Ekonomi
AÖF kayıt yenileme tarihleri ve belirlenen takvim

AÖF kayıt yenileme tarihleri ve belirlenen takvim

AÖF kayıt yenileme tarihleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından açıklandı. Kayıt yenileme işlemlerini belirlenen tarihlerde yapacak öğrenciler https://anadolu.edu.tr/ üzerinden kayıtlarını tamamlayacaklar. Anadolu Üniversitesi'nin takvimine göre, AÖF kayıt yenileme işlemleri eylül ve ekim ayında gerçekleşecek. Gözler şimdi AÖF kayıt takviminde. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman? İşte Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.09.2021Gündem
DEÜ antikor araştırmasının sonuçlarını açıkladı Sinovacta 7.5, Biontechte 106 kat artış

DEÜ antikor araştırmasının sonuçlarını açıkladı! Sinovac'ta 7.5, Biontech'te 106 kat artış

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, 3'üncü doz koronavirüs aşısı olan sağlık çalışanlarının antikor seviyelerini ölçtükleri bilimsel araştırmanın sonuçlarını açıkladı. Çalışmanın 548 sağlık çalışanıyla yapıldığını belirten Prof. Dr. Hotar, "3'üncü doz aşı sonrası gerek Sinovac gerek Biontech olan sağlık çalışanlarının yüzde 100'ünde antikor düzeyinin arttığı ve yeterli düzeyde geliştiği saptanmıştır" dedi.

16.09.2021Gündem
Halk otobüsüyle elektrikli araç çarpıştı: 3 öğrenci yaralı

Halk otobüsüyle elektrikli araç çarpıştı: 3 öğrenci yaralı

Bursa'da meydana gelen kazada özel halk otobüsüyle çarpışan elektrikli araçtaki Sefa A., Halil İbrahim A. (16) ve Merve A. (16) yaralandı. Öğrenciler hastanede tedaviye alındı.

16.09.2021Haber
Bursada halk otobüsüyle elektrikli araç çarpıştı

Bursa'da halk otobüsüyle elektrikli araç çarpıştı

Bursa'da meydana gelen kazada özel halk otobüsüyle çarpışan elektrikli araçtaki Sefa A., Halil İbrahim A. (16) ve Merve A. (16) yaralandı. Öğrenciler hastanede tedaviye alındı.

16.09.2021Gündem
Edirnekapı Öğrenci Yurdu... Onu tanıdınız mı

Edirnekapı Öğrenci Yurdu... Onu tanıdınız mı?

Ünlüler hakkında hemen her ayrıntıyı biliyorsunuz. Peki ya daha şöhret basamaklarını tırmanmadan, kimse onların adını duymadan önce hangi liselerde okumuşlardı. Peki ardından hangi üniversitelerde "dirsek çürüttüler"? İşte Türkiye'nin ünlülerinin lise ve üniversite yıllarına ait sosyal medya paylaşımlarından seçmeler.

Fotoğraflar:Instagram

16.09.2021Magazin
Son dakika: Antalyada okulda çekilen görüntü büyük tepki çekmişti Fatma Yıldız Coşkun açığa alındı

Son dakika: Antalya'da okulda çekilen görüntü büyük tepki çekmişti! Fatma Yıldız Coşkun açığa alındı

Antalya’da Hurma Ortaokulu’nda öğrencileri “Sizin ağzınızı yüzünüzü dağıtırım. Okul temizliğinden siz sorumlusunuz. Pisliklerinizi ben temizlemek zorunda değilim” sözleriyle tehdit eden müdür yardımcısı Fatma Yıldız Coşkun açığa alındı.

16.09.2021Gündem
KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak KYK yurt sonuçları açıklandı mı  KYK yurt sonuçları 2021 için gözler YURTKURda

KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? KYK yurt sonuçları açıklandı mı? KYK yurt sonuçları 2021 için gözler YURTKUR'da

KYK yurt başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2021 2022 KYK yurt başvuru işlemlerinin 12 Eylül'de tamamlanmasının ardından üniversite öğrencileri sonuçlar için yapılacak açıklamaya odaklandı. KYK yurt başvuru sonuçları YURKUR üzerinden açıklanacak. KYK yurt hakkı kazananlar kayıt işlemlerini sonraki süreçte tamamlayacaklar. Binlerce öğrenci şimdi Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelecek, "KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı" duyurusuna kilitlendi. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, 2021 KYK yurt sonuç tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

16.09.2021Gündem
Okullara hafta sonu formülü Karar illere bırakılacak

Okullara hafta sonu formülü! Karar illere bırakılacak

‘Yüz yüze’ eğitimde sınıf mevcudiyetlerinin azaltılması için, çift ‘tedrisat’ yapılan okul sayısının arttırılması ve hafta sonu eğitimi masada... Karar alma yetkisi ise il milli eğitim müdürlüklerinde olacak...

16.09.2021Eğitim
115 yıllık aşı kartı

115 yıllık aşı kartı!

Pandemi süreci devam ederken, virüsle mücadelenin en etkin silahı olarak aşı ön planda. Sosyal medyada paylaşılan tarihi bir belge ise aşının ilk bulunduğu dönemlerden itibaren bulaşıcı hastalıklara karşı etkin bir şekilde kullanıldığını gösteriyor.

16.09.2021Gündem
ATA AÖF kayıtları ne zaman bitecek ATA AÖF ders ve ikinci üniversite kayıt tarihleri

ATA AÖF kayıtları ne zaman bitecek? ATA AÖF ders ve ikinci üniversite kayıt tarihleri!

ATA AÖF kayıt ve ders kayıt tarihleri ile işlemler devam ediyor. Atatürk Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, 2021-2022 ATA AÖF ön kayıt ve kesin kayıt tarihleri açıklandı. İkinci üniversite başvurusu yapacak adaylar, TC Kimlik Numarası ile Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden ödeme bilgilerini gerçekleştikten sonra kayıtlarını yapacaklar. Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun/öğrenci olan ya da yükseköğrenimine bu yıl bir başka bölüm/programda başlayacak olan kişiler AÖF ikinci üniversite kesin kayıtlarını ekim ayına kadar yapacak. Peki, ATA AÖF kayıtları ne zaman bitecek? İşte, ATA AÖF ders ve ikinci üniversite kayıt tarihleri.

15.09.2021Gündem
Ehliyet ve kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu

Ehliyet ve kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel kursların yapacağı teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden, 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi isteneceğini açıkladı.

15.09.2021Eğitim
MEBden PCR testi ile ilgili yeni genelge

MEB'den PCR testi ile ilgili yeni genelge

Milli Eğitim Bakanlığı, haftada iki defa zorunlu istenen PCR testlerinin özel eğitim okulları, ortaokul ve ortaöğretim özel öğrenci yurt ve pansiyonları çalışanlarından da talep edileceğini duyurdu.

15.09.2021Haber
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından yeni karar: PCR testi şartının kapsamı genişletildi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar: PCR testi şartının kapsamı genişletildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel kursların yapacağı teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden, 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi isteneceğini açıkladı.

15.09.2021Gündem
Cinayetin ardındaki sebep küçük kıza taciz iddiası çıktı

Cinayetin ardındaki sebep 'küçük kıza taciz' iddiası çıktı

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde sokak ortasında motosikletli 4 kişinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Doğukan Çelik (19) cinayetiyle ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı. Olayın 11 yaşındaki bir kız çocuğuna taciz iddialarının ardından yaşanan husumet sonucu meydana geldiği belirlendi. Gözaltına alınanların arasında tacize uğradığı iddia edilen küçük kızın anne, baba ve dayısının bulunduğu belirtildi. Öte yandan olayda öldürülen kişinin yanlışlıkla öldürüldüğü, asıl hedefin taciz iddiasıyla mahkemeye çıkarılıp serbest bırakılan şüpheli olduğu belirlendi.

15.09.2021Haber
KYK yurt sonuçları için heyecanlı bekleyiş..  2021 KYK yurt sonuçları açıklandı mı

KYK yurt sonuçları için heyecanlı bekleyiş.. 2021 KYK yurt sonuçları açıklandı mı?

KYK yurt sonuçları başvuruların ardından gündeme geldi. Üniversite öğrenimlerine devam eden milyonlarca öğrenci, 2021 KYK yurt başvuru sonuçları için yapılacak açıklamaya kilitlendi. e Devlet üzerinden gerçekleşen KYK yurt başvurusunun sonuçları ile kayıt yaptıracak öğrenciler duyurulacak. Başvuruların üzerinden geçen süre sonrası KYK yurt başvuru sonuçlarının bu hafta açıklanması için beklentileri arttırdı. Peki, KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanacak mı? İşte, 2021 KYK başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.09.2021Gündem
Sultangazide iğrenç iddia ortalığı karıştırdı Yanlış kişiyi öldürdüler

Sultangazi'de iğrenç iddia ortalığı karıştırdı! Yanlış kişiyi öldürdüler

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde sokak ortasında motosikletli 4 kişinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Doğukan Çelik (19) cinayetiyle ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı. Olayın 11 yaşındaki bir kız çocuğuna taciz iddialarının ardından yaşanan husumet sonucu meydana geldiği belirlendi. Gözaltına alınanların arasında tacize uğradığı iddia edilen küçük kızın anne, baba ve dayısının bulunduğu belirtildi. Öte yandan olayda öldürülen kişinin yanlışlıkla öldürüldüğü, asıl hedefin taciz iddiasıyla mahkemeye çıkarılıp serbest bırakılan şüpheli olduğu belirlendi.

15.09.2021Gündem
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasaoğlundan yurt başvurusu yapan öğrencilere mesaj

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasaoğlu'ndan yurt başvurusu yapan öğrencilere mesaj

2021/22 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte üniversite için yurt başvurusu yapan öğrencilere, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir mesaj yayınladı.

15.09.2021Diğer
Son dakika... Merkez Bankasından dijital para adımı

Son dakika... Merkez Bankası'ndan dijital para adımı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM ile ikili mutabakat zabıtları imzalandı ve “Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu” oluşturuldu.

15.09.2021Ekonomi
Oryantasyon nedir Oryantasyon haftası ne demek

Oryantasyon nedir? Oryantasyon haftası ne demek?

Oryantasyon, yönlendirme, kılavuzluk etme anlamlarını taşıyan ve Fransızca orientation kelimesinin Türkçe söylenişidir. Oryantasyon eğitimi ile işe veya organizasyona yeni başlayan çalışanların işin gerektirdiği tutum ve bilgileri edinmeleri, düşünsel ve/veya bedensel becerileri kazanmaları, bu şekilde en kısa zamanda kendilerini önemli hissederek kuruma aidiyet hissinin oluşması, işe ve kuruma uyumlarının sağlanması amaçlanır. Oryantasyon haftası ise okullarda, iş yerlerinde karşılaşılan bir süreci ifade etmektedir. Bu hafta içerisinde öğrenci ya da işçi kuruma adapte olmaya çalışıyor.

15.09.2021Gündem
Yurt genelinde kiralık ev çilesi Hangi şehirler abarttı Böyle giderse öğrenciler kayıtlarını donduracak

Yurt genelinde kiralık ev çilesi! Hangi şehirler 'abarttı'? Böyle giderse öğrenciler kayıtlarını donduracak! 

"Kadıköy'de kiralık ev bulunamıyor... Bağcılar'da bodrum kat 2 bin 500 liradan başlıyor... Fatih'te öğrenciler sokakta kaldı..." Hep İstanbul'u konuşuyoruz ancak yurt genelinde de durum farksız. Örneğin "Şu an kiralık evimiz yok" denilen Diyarbakır'da ve “Öğrenciler kaydını donduracak” uyarısının yapıldığı Eskişehir’de durum daha vahim... Hurriyet.com.tr şehir şehir araştırdı. İşte yurt genelindeki 'kiralık' çilesinin fotoğrafı ve uzmanların öngörüleri…

15.09.2021Ekonomi
Hollanda’da 25 Eylül’de kuralları gevşetiyor

Hollanda’da 25 Eylül’de kuralları gevşetiyor

Hollanda’da hükümet, koronavirüsle mücadele kapsamında salgının başından bu yana uygulanan sosyal mesafe kuralının 25 Eylül’den itibaren kaldırılacağını açıkladı.

15.09.2021Avrupa
18 Eylül hangi burç ve burcu ne 18 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Eylül hangi burç ve burcu ne? 18 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç yorumları ve burç yorumlamaları günümüzde pek çok kişi tarafından takip ediliyor. Bu nedenle de pek çok insan her gün burç yorumlarını ve analizlerini yakından takip ediyor. Burçların kişilik analizlerinin yapılmasında da çok büyük bir etkisi olduğu düşünülüyor. Son yıllardan bu yana çok büyük bir ilgi ile takip edilen burç yorumları, astrolog sayısının da artmasına neden olmuştur. 18 Eylül hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
Son dakika haberi: Hollandada sosyal mesafe kuralı kaldırılıyor

Son dakika haberi: Hollanda'da sosyal mesafe kuralı kaldırılıyor

Hollanda'da hükümet, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında salgının başından bu yana uygulanan sosyal mesafe kuralının 25 Eylül'den itibaren kaldırılacağını açıkladı.

14.09.2021Dünya
Erzurumlu liseliler su altı robotu yaptı

Erzurumlu liseliler su altı robotu yaptı

Erzurum'da lise öğrencileri hazırladıkları insansız su altı aracıyla TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali finalinde yarışacak.

14.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Şurası, 7 yıl sonra toplanıyor

Milli Eğitim Şurası, 7 yıl sonra toplanıyor

Milli Eğitim Bakanlığının 'en yüksek danışma kurulu' olarak tanımlanan, Türk milli eğitim sistemini geliştirmek, niteliğini yükseltmek için eğitim ve öğretimle ilgili konuları inceleyip, tavsiye kararları hazırlayan 'Milli Eğitim Şurası' 7 yıl sonra toplanıyor. 20'nci Milli Eğitim Şurası, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında geniş katılımla yapılacak.

14.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Ege’nin en ‘caztronomik’ zamanı...

İzmir’in popüler ilçesi Urla’daki caz ve gastronomi festivali, geçen pazartesi yeme-içme etkinlikleriyle başladı, bugün ve yarın caz konserleriyle devam ediyor. Etkinliklerin ev sahibiyse doğal güzelliği dillere destan Sultanlar Vadisi...

18.09.2021

En gariban bizim emekliler

Türkiye’deki emeklilerin dünyanın en yoksul kesimi arasında yer aldığı uluslararası rapor ile belgelendi.

17.09.2021

Kuyruklu, üç kulaklı çocuklar saçmalığını bırakın! Ölüm oranları artıyor!

Aşı karşıtlığı “demokratik hak” ve “özgürlük” terimleriyle açıklanıyor. Ben de o terimlerden yola çıkarak, “Aşı karşıtlarına karşıyım!” diyorum. Nedenlerini açıklayacağım. Ancak o nedenlerden önce bir ayda yüzde 50 artan vaka sayılarına ve ölüm sayılarına bakmanız da tek başına yeterli. Daha önceki bir yazımda Fransa örneğini anlatmış, aşı olmayanın eczaneye bile giremediğini aktarmıştım.

17.09.2021

'Punk Pamuk Prenses' bu elbiseyi ne karşılığında giydi

New York Metropolitan Müzesi’nin geçen yıl ertelenen MET Balosu bu yıl yapıldı...

16.09.2021