EKSTRA
MENÜ

Erol Özvar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 91 haberi bulunmuştur.

Erol Özvar Haberleri

“Ayakta kalmanın yolu, çalışmak ve üretmek”

“Ayakta kalmanın yolu, çalışmak ve üretmek”

YÖK Başkanı Özvar, “Bilimsel araştırmaların ve teknolojinin bir yarışa döndüğü günümüz dünyasında ayakta kalmanın yegane yolu, daha çok çalışmak ve üretmektir" dedi.

18.10.2021Eğitim
“Yüz yüze eğitimi sürdürmekte kararlıyız”

“Yüz yüze eğitimi sürdürmekte kararlıyız”

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz" dedi.

5.10.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar, yeni akademik yılı açılış töreninde konuştu

YÖK Başkanı Özvar, yeni akademik yılı açılış töreninde konuştu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Türk yükseköğretim sistemi, bugün küresel iddia taşıyan üniversiteleri ve aynı zamanda üstün nitelikli bilim insanlarını içinde barındıran bir konuma ulaşmıştır." dedi.

5.10.2021Gündem
Devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz

Devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Eğitim-öğretim, üniversite-sanayi iş birliği, Ar-Ge ve inovasyon konusunda devlet ve vakıf üniversiteleri bakımından bir ayrım gözetmiyoruz" dedi.

30.09.2021Eğitim
Pedagojik formasyon yeniden düzenlendi

Pedagojik formasyon yeniden düzenlendi

Yükseöğretim Kurulu (YÖK), MEB ile yapılan protokol çerçevesinde Pedagojik Formasyon eğitimine ilişkin usul ve esasların güncellendiğini duyurdu.

28.09.2021Eğitim
2021-2022 Akademik Yılı açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak

2021-2022 Akademik Yılı açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak

Yaklaşık 1,5 yılın ardından yüz yüze eğitime başlayan üniversitelerin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 5 Ekim Salı yapılması planlanıyor.

28.09.2021Eğitim
Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi Temaslı takibinde değişiklik..

Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi? Temaslı takibinde değişiklik..

Aşılıların karantinaya girip girmeyeceği soruları, 'Covid-19 temaslı takibinde yapılan değişiklik ardından gündem oldu. Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Peki, aşılılar karantinaya girecek mi?

22.09.2021Gündem
Temaslı karantina süresi kaç gün Aşı olanlar karantinaya girecek mi

Temaslı karantina süresi kaç gün? Aşı olanlar karantinaya girecek mi?

Temaslı karantina süresi için bakanlıktan açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi'nde temaslı takip algoritmasında değişiklik yapıldı. En önemli değişiklik tam aşılı temaslıların izolasyonunda yapıldı. Buna göre ikinci doz aşısının üzerinden 14 gün geçen ve Covid-19 hastası ile temas eden vatandaşın HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Aşılı ve temaslı olan vatandaş 5'inci gün PCR testi verecek, sonucu negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak. Test sonucu pozitif çıkarsa 5'nci günden itibaren 9 günlük izolasyon süreci başlayacak ve 14 günü tamamlayacak. 5'inci gün test vermeyen aşılı temaslıların ise HES kodu riskli sayılacak ve kalan 9 günü izolasyonda geçirerek, 14 günü tamamlayacak

22.09.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88.56’sı aşılandı

YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88.56’sı aşılandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar öğretim görevlilerinin yüzde 88,65'sının iki doz aşı olduklarını söyledi.

22.09.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56’sı aşılandı

YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56’sı aşılandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversitelerde alınan tedbirleri açıkladı. Özvar, öğretim görevlilerinin yüzde 88,56’sının aşılandığını söyledi.

21.09.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56sı aşılandı

YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sı aşılandı

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversitelerde alınan tedbirleri açıkladı. Özvar, öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sının aşılandığını açıkladı.

21.09.2021Gündem
Yüz yüze eğitimde tekrar bir araya geliyoruz

Yüz yüze eğitimde tekrar bir araya geliyoruz

Yükseköğretim için UNESCO’nun bir tanımlamasında “sosyal gelişmede, ekonomik büyümede, rekabet edebilirlikte, küresel kimliğin şekillenmesi ve korunmasında, barış kültürünün desteklenmesinde yükseköğretim yeri doldurulamaz bir kurumdur” deniliyor.

13.09.2021Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak, dersler nasıl yapılacak Üniversitelerde yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Üniversiteler ne zaman açılacak, dersler nasıl yapılacak? Üniversitelerde yüz yüze eğitimin detayları belli oldu!

Üniversitelerin açılış tarihi için geri sayım devam ediyor. Uzun süre sonra öğrenciler üniversitelerde yüz yüze eğitim için hazırlıklarını sürdürürken YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, detayları duyurdu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), salgının seyrine göre üniversitelerde yüz yüze eğitim ve uzaktan ya da hibrit eğitimin gerçekleşeceğini bildirdi. Alınan karara göre kampüslerde COVID-19 ile ilgili süreç dijital sistemlerle yakından izlenecek. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak ve dersler nasıl yapılacak? İşte, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitimin ayrıntıları.

12.09.2021Gündem
Stadyumda mezuniyet sevinci

Stadyumda mezuniyet sevinci

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) 2020-2021 eğitim ve öğretim yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler iki sevinci bir arada yaşadı. Hem uzaktan Eğitim nedeniyle uzun süredir ayrı kaldıkları okul ve arkadaşlarıyla son bir kez yeniden bir araya geldiler hem de mezuniyet diplomalarını aldılar.

11.09.2021Eğitim
‘Her üniversitenin bir başarı hikayesi olmalı’

‘Her üniversitenin bir başarı hikayesi olmalı’

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK'ün yeni dönem vizyonuna işaret ederek, "Türkiye'de, Anadolu'da pek çok üniversitemizin birer başarı hikayesinin olabileceğine inanıyorum. Yeni dönemimiz, bu başarı hikayesinin inşa edilmesiyle geçecektir" dedi.

10.09.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar, Kurulun yeni dönem vizyonunu açıkladı

YÖK Başkanı Özvar, Kurulun "yeni dönem vizyonunu" açıkladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK'ün yeni dönem vizyonuna işaret ederek, "Türkiye'de, Anadolu'da pek çok üniversitemizin birer başarı hikayesinin olabileceğine inanıyorum. Yeni dönemimiz, bu başarı hikayesinin inşa edilmesiyle geçecektir." dedi.

10.09.2021Gündem
Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı... Üniversitelerde HES kodu üzerinden dijital takip sistemi oluşturulacak

Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı... Üniversitelerde HES kodu üzerinden dijital takip sistemi oluşturulacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde COVID-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini açıkladı.YÖK Başkanı Özvar, Anadolu Ajansı’na şu açıklamayı yaptı:

8.09.2021Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvardan yüz yüze eğitim açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde Kovid-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini bildirdi.

8.09.2021Gündem
Son dakika MEBden flaş karar: Kovid-19 hastası ve temaslı öğrencilere mazeret izni

Son dakika! MEB'den flaş karar: Kovid-19 hastası ve temaslı öğrencilere mazeret izni

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi'nde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olanlar yüz yüze eğitimde mazeretli sayılacak.

8.09.2021Gündem
Erol Özvar kimdir İşte YÖK Başkanı Erol Özvarın biyografisi

Erol Özvar kimdir? İşte YÖK Başkanı Erol Özvar'ın biyografisi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Erol Özvar, basına yansıyan haberler ve demeçlerinin ardından merak edilen bir isim. YÖK Başkanı'nın kim olduğunu ve akademik kariyerini merak eden öğrenciler, sorularına internetten yanıt arıyor. Peki, Erol Özvar kimdir? İşte, YÖK Başkanı Erol Özvar'ın biyografisi...

3.09.2021Gündem
Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Yüz yüze eğitime sayılı günler kala Bilim Kurulu, okulların açılması ve alınması gereken tedbirler gündemiyle toplandı. İlk, ortaöğretim ve üniversitelerde yüz yüze eğitimin devamı için veli ve öğretmenlere “aşı olun” çağrısı yapıldı.

3.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısının ardından kritik açıklamalar peş peşe geldi: Yüz yüze eğitimden dönüş yok

Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısının ardından kritik açıklamalar peş peşe geldi: Yüz yüze eğitimden dönüş yok

Son dakika haberi... Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde en kritik dönemeçlerden biri olarak nitelendirilebilecek 6 Eylül'e dört gün kalırken, Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bu tarihte okulların yüz yüze eğitime başlayacak ve üniversitelerin açılacak olması nedeniyle toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile YÖK Başkanı Erol Özvar da katıldı. Toplantı sonrası Bakan Koca'nın ardından, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar önemli açıklamalarda bulundu. Okullarda yüz yüze eğitim için gerekli tüm tedbirler alındı. Yetkili ağızlardan çıkan ortak vurgu ise "Yüz yüze eğitimden dönüş yok" oldu. Öte yandan AVM, restoran ve kafeler için PCR testi zorunluluğu düşünülmüyor.

2.09.2021Gündem
Bilim Kurulu eğitim için toplandı:  Okulları ve üniversiteleri kapatmayacağız

Bilim Kurulu eğitim için toplandı: Okulları ve üniversiteleri kapatmayacağız

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde en kritik dönemeçlerden biri olarak nitelendirilebilecek 6 Eylül’e üç gün kala, Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bu tarihte okulların yüz yüze eğitime başlayacak ve üniversitelerin açılacak olması nedeniyle toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile YÖK Başkanı Erol Özvar da katıldı. Bakan Özer, “Çocuklarımızın arkadaşlarıyla sınıf ortamında eğitim görmeleri elzemdir. Yüz yüze eğitim bir tercih değil, zorunluluktur. Çocuklarımızdan daha fazla fedakarlık isteyemeyiz. Bunun için gereken adımları attık ve atmaya devam ediyoruz” dedi.

2.09.2021Eğitim
YÖK Başkanı Erol Özvar, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

YÖK Başkanı Erol Özvar, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde en kritik dönemeçlerden biri olarak nitelendirilebilecek 6 Eylül'e dört gün kalırken, Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bu tarihte okulların yüz yüze eğitime başlayacak ve üniversitelerin açılacak olması nedeniyle toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile YÖK Başkanı Erol Özvar da katıldı.

2.09.2021Haber
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde en kritik dönemeçlerden biri olarak nitelendirilebilecek 6 Eylül'e dört gün kalırken, Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bu tarihte okulların yüz yüze eğitime başlayacak ve üniversitelerin açılacak olması nedeniyle toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile YÖK Başkanı Erol Özvar da katıldı.

2.09.2021Haber
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde en kritik dönemeçlerden biri olarak nitelendirilebilecek 6 Eylül'e dört gün kalırken, Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bu tarihte okulların yüz yüze eğitime başlayacak ve üniversitelerin açılacak olması nedeniyle toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile YÖK Başkanı Erol Özvar da katıldı.

2.09.2021Haber
Bilim Kurulu Toplantısı saat kaçta, ne zaman Gözler yeni tedbirlerde... Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıklamaları bekleniyor

Bilim Kurulu Toplantısı saat kaçta, ne zaman? Gözler yeni tedbirlerde... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları bekleniyor

Bilim Kurulu Toplantısı sonuçları ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları milyonlar tarafından bekleniyor. Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen Bilim Kurulu Toplantısı belirli tarihlerde yapılıyor. Koronavirüs önlemlerinin ele alındığı toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu akşam açıklamalarda bulunacak. Bu haftaki toplantıya Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar da katılım sağlayacak. Peki, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak? İşte detaylar

2.09.2021Gündem
Bilim Kurulu eğitim gündemiyle toplanıyor

Bilim Kurulu eğitim gündemiyle toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar’ın katılımıyla saat 16:30’da toplanacak. Ardından 19:00’da basın açıklaması yapılacak.

2.09.2021Eğitim
Saat 16.30da kritik toplantı Bakan Özer ve YÖK Başkanı Özvar Koronavirüs toplantısına katılacak

Saat 16.30'da kritik toplantı! Bakan Özer ve YÖK Başkanı Özvar Koronavirüs toplantısına katılacak

Saat 16.30'da Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar’ın da katılımıyla toplanacak. Toplantının ardından saat 19:00’da basın açıklaması yapılması bekleniyor.

2.09.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ege Üniversitesi açıklama yaptı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ege Üniversitesi açıklama yaptı

Üniversitelerin açılış tarihi için heyecan giderek artıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilen üniversitelerde yeni eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitim başlıyor. YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol Özvar'ın açıklaması öğrencileri daha da heyecanlandırmıştı. Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ege Üniversitesi gibi bazı üniversitelerden yüz yüze eğitim ile akademik takvime ilişkin duyuru yayınlandı. Peki, üniversiteler ne zaman ayın kaçında açılacak? İşte, üniversitelerin açılış tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.09.2021Gündem
Yerleşemeyen adayların şansı devam ediyor

Yerleşemeyen adayların şansı devam ediyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk yerleştirme işlemlerinin neticesinde herhangi bir programa yerleşemeyen gençlerin üzülmemelerini ve bilhassa ümitsizliğe kapılmamalarını tavsiye ederek, boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme ve ikinci ek yerleştirme işlemlerinde şansın devam ettiğini belirtti.

31.08.2021Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversite açılış tarihi hakkında son açıklamalar

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite açılış tarihi hakkında son açıklamalar

Üniversitelerin ne zaman yüz yüze eğitime başlayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime başlanılan üniversitelerin açılışı ile ilgili açıklama YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol Özvar tarafından yapıldı. Başkan Özvar açıklamasında yüz yüze eğitim hakkında bilgi verdi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte detaylar

31.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini Mülteci Çocuk tablosu önünde kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini "Mülteci Çocuk" tablosu önünde kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen ve Dünya İnsani Zirvesi için özel resmedilen 'Mülteci Çocuk' temalı tablonun önünde kabul etmesi dikkati çekti.

30.08.2021Haber
Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak YÖKten üniversiteler için son duyurular

Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak? YÖK'ten üniversiteler için son duyurular

Üniversiteler yüz yüze açılacak mı sorusu için YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde örgün programlarda “yüz yüze eğitime” başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı. YÖK Başkanı Özvar, 'Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır' açıklamasında bulundu. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, üniversitelerin açılış tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos tebriklerini Mülteci Çocuk tablosu önünde kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos tebriklerini 'Mülteci Çocuk' tablosu önünde kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen ve Dünya İnsani Zirvesi için özel resmedilen 'Mülteci Çocuk' temalı tablonun önünde kabul etmesi dikkati çekti.

30.08.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak YÖKten üniversitelerde örgün eğitim açıklaması

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK'ten üniversitelerde örgün eğitim açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bakanlıklarımızla da temas ettik, yurtların kullanımı konusunda gerekli açıklamaların yakın zamanda yapılmasını beklemekteyiz" dedi. Bu gelişme sonrası üniversitelerin açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, üniversiteler ne zaman açılıyor?

27.08.2021Gündem
Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak YÖKten üniversiteler açılacak mı sorusuna son dakika açıklaması

Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak? YÖK'ten üniversiteler açılacak mı sorusuna son dakika açıklaması

Üniversiteler yüz yüze açılacak mı sorusu için YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde örgün programlarda “yüz yüze eğitime” başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı. YÖK Başkanı Özvar, 'Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır' açıklamasında bulundu. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, üniversitelerin açılış tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.08.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacak

YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır" ifadelerini kullandı. Özvar, "Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir" dedi.

26.08.2021Haber
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: Üniversitelerde eğitim yüz yüze başlayacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: Üniversitelerde eğitim yüz yüze başlayacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir” dedi.

26.08.2021Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak YÖK Başkanı üniversiteler hakkında açıklama yaptı

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK Başkanı üniversiteler hakkında açıklama yaptı

Üniversitelerin ne zaman açılacağı gündemde yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilen üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılması ile ilgili son dakika açıklaması YÖK Başkanı Prof.Dr. Erol Özvar’dan geldi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte Başkan Özvar tarafından yapılan açıklama

26.08.2021Gündem
Son dakika YÖK Başkanından yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika! YÖK Başkanı'ndan 'yüz yüze eğitim' açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır" ifadelerini kullandı. Özvar, "Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir" dedi.

26.08.2021Gündem
Özvar döneminin ilk rektörler toplantısı

Özvar döneminin ilk rektörler toplantısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, rektörlerle Ankara'da ilk kez bir araya gelecek.

26.08.2021Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, rektörlerle yarın Ankarada ilk kez bir araya gelecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, rektörlerle yarın Ankara'da ilk kez bir araya gelecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, rektörler ile yarın Ankara'da ilk kez bir araya gelecek.

25.08.2021Gündem
DGS’de şartlı kayıt

DGS’de şartlı kayıt

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), kazandığı bölümün Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kayıt tarihinde mezun durumda olmayan ancak kayıt sonrası mezun olabilecek durumdaki öğrencilere şartlı kayıt imkanı tanıdı.

23.08.2021Eğitim
Prof. Dr. Mustafa Kurt kimdir İşte Marmara Üniversitesinin yeni Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurtun biyografisi

Prof. Dr. Mustafa Kurt kimdir? İşte Marmara Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt'un biyografisi

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mustafa Kurt atandı. Bu gelişmenin ardından Marmara Üniversitesi'nin yeni Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt'un biyografisi ve akademik kariyeri merak konusu oldu. Peki, Prof. Dr. Mustafa Kurt kimdir?

21.08.2021Gündem
YKS baraj puanı düştü mü, kaç oldu İşte AYT ve TYT baraj puanı...  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YÖK Başkanı müjdeyi verdi...

YKS baraj puanı düştü mü, kaç oldu? İşte AYT ve TYT baraj puanı... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YÖK Başkanı müjdeyi verdi...

YKS baraj puanı ile ilgili beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dakika açıklamasında "Yükseköğretim Kurulumuz, 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır." ifadelerini kullandı. Bir değerlendirme de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar,'dan geldi. AYT baraj puanı düştü mü sorusu MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamaların ardından gündeme geldi. Üniversite sınav sonuçları sonrası tercih maratonuna başlayan adaylar, YKS baraj puanı için güncel gelişmeleri de takip ediyor. Barajı aşan aday sayısı geçen yıla göre düştü. Sınavın zor olması, barajı aşan adaylar için avantaja dönüştü. Uzmanlar, ÖSYM tercihlerinde kullanılan puanlar ve sıralamanın bu yıl çok değiştiğini belirterek, öğrencilere doğru tercih için kritik ipuçları verdi.

11.08.2021Gündem
YKS barajı için beklenen müjde geldi

YKS barajı için beklenen müjde geldi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından bu yıl çok sayıda aday baraja takılmış, bu durum barajın düşürülmesi yolunda bir beklentiye neden olmuştu. Geçen hafta baraj puanı konusunda ilgili kurumlar tarafından çalışma yapıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya son noktayı koydu.

10.08.2021Eğitim
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu YKS tercih barajı düştü...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! YKS tercih barajı düştü...

Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'YÖK, 2021-YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır.' açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca, 'Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT'de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacaktır.' ifadelerini kullandı.

10.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

YÖK Başkanı Erol Özvar: Üniversitelilerin yarısından fazlası çift doz aşılı

Üniversiteler bu yıl yüz yüze eğitim ağırlıklı olmak üzere yavaş yavaş açılmaya başladı. YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversite öğrencilerinin yüzde 65.6’sının çift doz aşısının yapıldığını söyledi, yeni öğretim yılında yüz yüze eğitim ve salgına yönelik alınan önlemleri Hürriyet’e anlattı:

25.09.2021

Eylülle birlikte 30 milyonluk eğitim hareketi

Yaklaşık 18 milyon öğrenci, 1 milyon öğretmen, 8 milyon üniversiteli ve eğitim sektörü çalışanlarıyla birlikte 30 milyonu bulan bir hareketlilik başlıyor. 1-3 Eylül’de anaokulu ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum eğitimi yapılacak. 6 Eylül’de de tüm sınıflar haftanın beş günü yüz yüze eğitime başlayacak. Yüz yüze eğitime pandemi arasının ardından uzun bir hazırlık ve okula uyum süreci yaşanacak gibi görünüyor.

28.08.2021