MENÜ

Karne

Karne ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karne haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.021 Karne haberi bulunmuştur.

Karne, ilköğretim ve ortaöğretim öğretimi veren okullarda, her öğretim dönemi sonrasında öğrenciyi ve öğrenci velisini bilgilendirme amaçlı verilen, öğrencilerin ders başarı puanlamalarını gösteren belgedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her öğrenci için düzenlenmektedir. 2007 yılında başarı puanlarının bildirilmesi e-Okul üzerinden yapılmaya başlanmış olsa da, karne verilmeye devam edilmektedir.

Karnenin verildiği dönem boyunca alınan dersler beş üzerinden yapılan değerlendirme sistemine göre öğrenciye bildirilir. Bir ders için her iki dönemde alınan notların aritmetik ortalaması alınarak nihai ders notu elde edilir. Bu ders notuna göre öğrencinin dersten geçip geçmediği belirlenmiş olur.

Karne Haberleri

Rusların kara gün dostu karabuğday Market rafları boşaldı

Rusların kara gün dostu karabuğday! Market rafları boşaldı

Rus halkının tarih boyunca zorlu kriz dönemlerindeki en önemli kurtarıcısı "karabuğday", dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisinde de ülkede bolca tüketilmeye başlandı.

Çocuklar için en iyi 10 karne hediyesi hangisi

Çocuklar için en iyi 10 karne hediyesi hangisi?

Şüphesiz ki çocuklar için yılın en heyecanlı zamanı karne aldıkları gün. O gün sevdikleri hediyeyi alırlarsa değmeyin keyiflerine! Peki, sizin çocuğunuz bu teknolojik hediyelerden en çok hangisine sevinir?

17.03.2020Yaşam
AVM perakende ciro endeksi yüzde 27,3 arttı

AVM perakende ciro endeksi yüzde 27,3 arttı

AVM ciro endeksi Ocak 2019 döneminde bir önceki yılın aynı ayı ile karşılaştırıldığında ve enflasyondan arındırılmadan incelendiğinde yüzde 27,3 oranında artış kaydederek 340 puana ulaştı.

11.03.2020Ekonomi
İkinci ara tatil ne zaman ve kaç gün 2020 okullar ne zaman kapanacak

İkinci ara tatil ne zaman ve kaç gün? 2020 okullar ne zaman kapanacak?

Yaz tatili için geri sayıma başlayan öğrenciler, öncesinde girecekleri ikinci ara tatil dönemiyle ilgili araştırmalarına başladı. Özellikle mart ayı ilerlerken dönemin ilk sözlü ve yazılı sınavlarına girmeye başlayan öğrenciler, MEB takvimine göre ara tatilin hangi tarihte başlayacağını sorguluyor. Peki, ikinci ara tatil ne zaman ve kaç gün? 2020 okullar ne zaman kapanacak? İşte, ara tatil takvimiyle ilgili merak edilen bazı bilgiler.

8.03.2020Gündem
Erdoğan’ın üç kalem sürprizi

Erdoğan’ın üç kalem sürprizi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a siyasi hayatının ilk gününden beri eşlik eden, AK Parti’nin siyasi tarihine ilişkin her şeyin yazılı olduğu kara kaplı defteri bilmeyen yoktur. Erdoğan’ın tüm önemli konuları not aldığı ve bugün sayısı yüzleri bulan not defterleriyle ilgili yeni bir ayrıntı dikkatimizi çekti.

7.03.2020Gündem
Bordan lityum çıkacak

Bordan lityum çıkacak

Bor madeninin içinde lityum olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrikli araçların en kritik noktası batarya. Lityum piller de burada öne çıkıyor. Bor madeninin içindeki lityumu ayrıştırıp kullanacağız” diye konuştu.

25.02.2020Ekonomi
İkinci ara tatil ne zaman Nisan ara tatili ne zaman başlayacak

İkinci ara tatil ne zaman? Nisan ara tatili ne zaman başlayacak?

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler, öğrenci velileri ve eğitimcileri ilgilendiren ara tatil için geri sayım başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte ara tatilin tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Nisan ara tatili ne zaman başlayacak? İkinci ara tatil ne zaman?

4.02.2020Gündem
Afrika kökenli Kelvinin okuduğu Andımız büyük alkış aldı

Afrika kökenli Kelvin'in okuduğu 'Andımız' büyük alkış aldı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) dün ilk ve orta dereceli okullarda karne günüydü. Okullarda Şubat tatiline gidildi. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da Çatalköy İlkokulu’nda karne dağıtımına katıldı.

1.02.2020Dünya
Almanya’da 55 bin öğretmen açığı var’

Almanya’da 55 bin öğretmen açığı var’

Almanya’nın Berlin, Brandenburg, Bremen ve Aşağı Saksonya Eyaleti’nde ilk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili başladı. Öğrenciler karne sevinci yaşarken Federal Öğretmeler Birliği, ülkede 55 bin öğretmen açığı olduğunu duyurdu.

31.01.2020Avrupa
Öğrenciler karne hediyesi olarak robotla eğlendi

Öğrenciler karne hediyesi olarak robotla eğlendi

Ailelerini kaybetmiş küçük öğrenciler, karne hediyesi olarak geziyle ödüllendirildi. Bir alışveriş merkezine giden küçük öğrenciler, hem güvenlik hem de temizlik görevlisi olarak çalışan robotlarla arkadaş olup güzel bir gün geçirdi.

31.01.2020Teknoloji
Uludağda kayakçılara sis engeli

Uludağ'da kayakçılara sis engeli

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da, sömestr tatili yoğunluğu yaşanıyor. Otellerin doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı zirvede, kayak yapanların yoğun sis sebebiyle kaybolmaması için pistlerdeki mekanik tesisler durduruldu.

29.01.2020Gündem
Okullar ne zaman açılıyor İkinci dönem ne zaman başlayacak

Okullar ne zaman açılıyor? İkinci dönem ne zaman başlayacak?

Geçtiğimiz günlerde yarıyıl tatiline başlayan milyonlarca öğrenci okulların açılacağı ve yarıyıl tatilinin son bulacağı tarihi öğrenmek için araştırmalara başladı. Yaklaşık 4 ay süren dönemin yoğunluğunu tatil süresince atacak öğrenciler, MEB'in açıkladığı 2. dönem başlangıç tarihini öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlayacak?

29.01.2020Gündem
Kaybedilen tarım arazisi miktarında büyük düşüş

Kaybedilen tarım arazisi miktarında büyük düşüş

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli "AK Parti hükümetleri öncesi senelik 120 bin hektar olan tarım vasfını kaybeden arazi miktarını geçen yıl itibarıyla 10 bin hektarın altına indirdik" dedi.

27.01.2020Ekonomi
Okullar ne zaman açılacak 15 tatil ne zaman bitecek MEB 2020 takvimi

Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek? MEB 2020 takvimi

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci 16 Ocak Cuma günü karne aldı ve 15 tatil süreci başladı. Sınavlarla ve ödevlerle geçen ilk dönemi geride bırakan öğrenciler, şimdi okulların açılacağı tarihi araştırıyor. MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi içerisinde 15 tatilin ne zaman biteceğini duyurmuştu. Peki, Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

26.01.2020Gündem
Karne hediyesi

Karne hediyesi

Oyuncu Bekir Aksoy önceki gün oğlu Emir’le Trump AVM’deydi. Oyuncu, oğlunu karne hediyesi olarak Trumpland’e getirdiğini söyledi.

24.01.2020Keyif
Bekir Aksoydan oğluna karne hediyesi

Bekir Aksoy'dan oğluna karne hediyesi

Oyuncu Bekir Aksoy önceki gün oğlu Emir’le Trump AVM’deydi.

24.01.2020Magazin
Çocuklar kamyonla taşınan karda eğlendi

Çocuklar kamyonla taşınan karda eğlendi

TRABZON'da, kent merkezine kar yağmayınca, vatandaşın talebi üzerine Ortahisar Belediyesi tarafından Zigana Dağı'ndan kamyonla Soğuksu Mahallesi'ne kar getirildi. Mahallede parka dökülen bir kamyon karda, çocuklar doyasıya eğlendi.

21.01.2020Gündem
‘Kötü karnenin gerekçelerini dinleyin’

‘Kötü karnenin gerekçelerini dinleyin’

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girdi. Artık veli bilgilendirme sistemi sayesinde karnenin sürpriz olmadığını söyleyen uzmanlar, sayısal değerlerden oluşmayan karnenin gerekçelerini dinlenmeleri ve iyi anlamaları konusunda aileleri uyardı.

21.01.2020Eğitim
Temizlik işçisi bulduğu öğrenci servis ücretini sahibine teslim etti

Temizlik işçisi bulduğu öğrenci servis ücretini sahibine teslim etti

SULTANGAZİ'de temizlik işçisi, yol ve kaldırımı temizlerken bulduğu, içerisinde bir miktar para olan zarfı, amirleri aracılığıyla sahibine teslim etti. Temizlik işçisinin bulduğu zarfın 7. Sınıf öğrencisi Selim Karakodak'a ait olduğu ve içindeki paranın servis ücreti olduğu öğrenildi.

21.01.2020Gündem
Tatilde önce eğlence sonra ders

Tatilde önce eğlence sonra ders

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline başladı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe, ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerine tatili iyi değerlendirmeleri için önerilerde bulundu. Müzeler ve tiyatrolar da sömestre özel birçok etkinlik düzenliyor. Çocukların izleyebileceği filmler de sinema salonlarında gösterime girdi. Bu etkinliklerden birkaçını sizler için derledik.

21.01.2020Eğitim

Yarıyıl tatili için zil çaldı

Milyonlarca öğrencinin büyük bir özlemle beklediği yarıyıl tatili başladı. 9 Eylül 2019’da başlayan birinci dönem, 17 Ocak’ta sona erdi. Ülkemizde bu yıl ilk kez 18–22 Kasım 2019’da birinci dönem ara tatili uygulanmıştı. Öğrenciler, dokuz gün olan bu ara tatil soluklanmasının ardından çalışmaya devam etti ve şimdi de yarıyıl tatiline girdi. 20 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili, 31 Ocak’ta sona erecek.

20.01.2020Eğitim
Araç çekme yönetmeliğinde dikkat çeken detay

Araç çekme yönetmeliğinde dikkat çeken detay

Hatalı park eden her araç artık çekilmiyor. Yönetmelikte belirtilen yerlere park edilen araçlar çekicilirken çekilen araç sayısında azalma olduğu belirtiliyor. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Çekmenin bir amacı var. Her aracı kaldırıp götüremezsin" derken araçları çekilenler   de açıklamalarda bulundu.

20.01.2020Gündem
Dikkat Karnesi sosyal medyada paylaşılan milyonlarca çocuk tehlikede

Dikkat! Karnesi sosyal medyada paylaşılan milyonlarca çocuk tehlikede

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber milyonlarca öğrenci karne alırken, mutluluklarını yakınlarıyla paylaşmak için karnelerin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarına yükledi. DPC Kişisel Veri Koruma Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Karcıoğlu, çocukların karnelerde yer alan TC kimlik numaraları, sınıfları gibi kişisel verilerini paylaşmamaları konusunda velileri uyardı.

19.01.2020Gündem
Beren Saat doğum gününe neden katılmadı

Beren Saat doğum gününe neden katılmadı

Kenan Doğulu, önceki gün Zorlu Alışveriş Merkezi’nde objektiflere takıldı.

19.01.2020Magazin
Samsung, tablet fiyatlarında indirime gitti

Samsung, tablet fiyatlarında indirime gitti

Samsung, karne dönemine özel online satış mağazasından alınacak tüm tabletlerde yüzde 18’lik büyük bir indirim kampanyası başlattı.

19.01.2020Teknoloji
Son dakika İki kardeş karne aldıktan sonra kaybolmuşlardı... Sevindirici haber geldi

Son dakika! İki kardeş karne aldıktan sonra kaybolmuşlardı... Sevindirici haber geldi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, dün karnelerini aldıktan sonra eve dönmeyen 2 kardeş kent merkezinde bulundu.

18.01.2020Gündem
Oğlunu öldürüp intihar eden o anne ile ilgili yeni detay

Oğlunu öldürüp intihar eden o anne ile ilgili yeni detay!

TOKAT'ta 10 yaşındaki oğlu Kayra'yı bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini asarak intihar eden anaokulu öğretmeni Tuğba Uzun’un (37), takdir belgesi alan oğlunun karne törenine katıldıktan sonra eşi Mustafa Uzun’u telefonla arayıp, "Evde temizlik yapacağım saat 21.00’den sonra gel" dediği ortaya çıktı.

18.01.2020Gündem
Elif, karne sevincini okula başlamasını sağlayan emniyet müdürüyle paylaştı

Elif, karne sevincini okula başlamasını sağlayan emniyet müdürüyle paylaştı

BURSA ’da Yıldırım İlçe Emniyet Müdürü Erol Turan trafik ışıklarında su satarken gördüğü Elif T.’yi (8), okula kaydettirip, ihtiyaçlarını karşıladı. Küçük kız da karnesini alıp, Turan’ın yanına koştu.

18.01.2020Gündem
ATOdan özel eğitim öğrencilerine karne hediyesi

ATO'dan özel eğitim öğrencilerine karne hediyesi

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, özel eğitim alan öğrencilere karne hediyesi dağıttı.

18.01.2020Ekonomi
Tatil dönüşü ‘kaşık havası’

Tatil dönüşü ‘kaşık havası’

Yarıyıl tatili için MEB öğrencilere beşer görev verdi. Bir görevde kaşık havası öğrenmeleri istenerek, “Tatil dönüşü ‘Silifke’nin Yoğurdu’yla oynayacaksınız. E oturmaya mı geldiniz okula?” denildi.

18.01.2020Gündem
İkinci dönem ne zaman başlıyor 2020 okullar ne zaman açılacak

İkinci dönem ne zaman başlıyor? 2020 okullar ne zaman açılacak?

Eylül ayında başlayan 2019 2020 eğitim öğretim yılı ilk dönemi, 18 milyon öğrencinin karnelerini almasıyla beraber başladı. 17 Ocak Cuma günü yarı yıl tatiline giren öğrenciler şimdiden 2. dönem tarihini araştırıyor. Özellikle veliler okulların açılacağı tarihe göre tatil planlarını şekillendirmek istiyor. Peki, ikinci dönem ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman açılacak? İşte, yarıyıl tatilinin biteceği dönemle ilgili ayrıntılar.

17.01.2020Gündem
Valilik makam aracındaki Türk bayrağını öpüp alnına koydu

Valilik makam aracındaki Türk bayrağını öpüp alnına koydu

Yozgat’ta karne dağıtım töreninde bir öğrenci, törene gelen valilik makam aracındaki Türk bayrağını öpüp alnına koydu. O anlar okulun güvenlik kameralarınca kaydedildi.

17.01.2020Haber
İstanbulda tatil trafiği başladı

İstanbul'da tatil trafiği başladı

İstanbul’da okulların kapanması ile birlikte yarıyıl tatili trafiği de başladı. İlk ve ortaöğretim öğrencilerinin karne alıp tatile girmesiyle birlikte trafik yoğunluğu başladı. İşte İstanbul trafiğinde son durum...

17.01.2020Haber
Valilik makam aracındaki Türk bayrağını öpüp alnına koydu

Valilik makam aracındaki Türk bayrağını öpüp alnına koydu

Yozgat’ta karne dağıtım töreninde bir öğrenci, törene gelen valilik makam aracındaki Türk bayrağını öpüp alnına koydu. O anlar okulun güvenlik kameralarınca kaydedildi.

17.01.2020Gündem
Son dakika... İstanbul kilitlendi Trafik yoğunluğu yüzde 80i geçti

Son dakika... İstanbul kilitlendi! Trafik yoğunluğu yüzde 80'i geçti

İstanbul’da okulların kapanması ile birlikte yarıyıl tatili trafiği de başladı. İlk ve ortaöğretim öğrencilerinin karne alıp tatile girmesiyle birlikte trafik yoğunluğu başladı. İşte İstanbul trafiğinde son durum...

17.01.2020Gündem
İstanbul Havalimanında yarıyıl tatili hareketliliği

İstanbul Havalimanı'nda yarıyıl tatili hareketliliği

Seyahate çıkan yolcular, iç ve dış hat terminalinde yoğunluk oluşturdu

17.01.2020Ekonomi
Karne hediyesi olarak okula taşınan karla eğlendiler

Karne hediyesi olarak okula taşınan karla eğlendiler

TRABZON'da ilköğretim okulunda, yarıyıl tatili nedeniyle karnelerini alan öğrenciler, kentin yüksek kesimlerinden kamyonla taşınıp, okul bahçesine yığılan karda doyasıya eğlendi. Karne hediyesi olarak çocukları karla buluşturduklarını belirten okul müdürü Hayati Şahin, “Çocuklar karı özlemişti. İstedik ki bütün çocuklarımız karın keyfini çıkarsın" dedi.

17.01.2020Gündem
Babalar tatilde çocuklarına daha çok vakit ayırmalı

Babalar tatilde çocuklarına daha çok vakit ayırmalı

18 milyon öğrenci için 15 günlük yarı yıl tatili bugün başlıyor. Çocuğun gelişiminde baba ile kurulan ilişkinin önemine işaret eden uzmanlar, babaların sömestir tatil döneminde çocukları ile daha verimli vakit geçirmelerini tavsiye ediyor.

17.01.2020Sağlık
Ünlülerin karne heyecanı

Ünlülerin karne heyecanı

2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi. 1 milyonu aşkın öğrenci karne aldı.

17.01.2020Magazin
Bakan Selçuk: Her şey sadece karne değil

Bakan Selçuk: Her şey sadece karne değil

ANKARA'da öğrencilere karne dağıtan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Her şey sadece karne değil, not değil. Çocuklarımız karnenin dışında çok çok daha fazla bir varlık. Çocuklarımızın karneleri üzerinden olumlu ya da olumsuz çok fazla düşünce belirtmemekte yarar var" dedi.

17.01.2020Gündem
Karnelerini Bakan Selçuk’tan aldılar

Karnelerini Bakan Selçuk’tan aldılar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mamak Zeki Tartaç İlkokulu'ndaki karne dağıtım törenine katıldı. Bakan Selçuk, karne verdiği öğrencilere, "Önemli olan sadece karneler ve notlar değil, önemli olan çalışmayı sevmek, öğrenmekten zevk almak ve kitap okumaktan hoşlanmak" dedi.

17.01.2020Eğitim
Muğlada öğrencilerin karne heyecanı

Muğla'da öğrencilerin karne heyecanı

MUĞLA genelinde 2019- 2020 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde 786 okuldaki 153 bin 293 öğrenci, karne sevinci yaşadı. Menteşe ilçesindeki bir okulda düzenlenen karne törenine katılan Muğla Valisi Esengül Civelek ve protokol üyeleri, öğrencilere karnelerini dağıttı.

17.01.2020Gündem
Karneyi eleştirirken gurur kırıcı olmayın

Karneyi eleştirirken gurur kırıcı olmayın

Bugün başlayacak olan sömestr tatili ile birlikte çocuklar yarı yıl karnelerini de alacak. Uzmanlar velileri karnelere aşırı tepki vermemeleri konusunda uyardı. Başarılı olan öğrenciler ise bu sonucu azimle çalışarak aldığı yönünde takdir edilmeli.

Karneler alındı, Uludağda yoğunluk başladı

Karneler alındı, Uludağ'da yoğunluk başladı

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ, sömestir tatilinin başlamasıyla birlikte dolmaya başladı. Karnelerin alınmasının ardından aileler, çocuklarıyla birlikte Uludağ'a akın etti.

17.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Cin Ali’nin müzesi açıldı

Eğitim tarihimize damgasını vuran ‘Cin Ali’ kitapları, 7’den 70’e herkesin hafızasında önemli yere sahip. Karakterin yaratıcısı Rasim Kaygusuz’un kızları, bir hayali gerçekleştirip Cin Ali Vakfı’nı kurdu. Ardından da müzesini... Nevin ve Nesrin Kaygusuz ile hem Cin Ali’yi hem de müzeyi konuştuk.

18.01.2020