EKSTRA
MENÜ

Yusuf Tekin

Yusuf Tekin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yusuf Tekin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.864 Yusuf Tekin haberi bulunmuştur.

Yusuf Tekin Haberleri

‘Afrika topraklarında doğmuş atasözlerinin bizlere anlatacağı nice yol gösterici hikâye var’

‘Afrika topraklarında doğmuş atasözlerinin bizlere anlatacağı nice yol gösterici hikâye var’

UNESCO tarafından 2019’da ilan edilen 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü kapsamında, Ankara’daki Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi’nin ‘Afrika Atasözleri Seçkisi I’ kitabı yayımlandı. Eser, 18 Afrika ülkesinde kullanılan 1.500’ün üzerinde atasözünü içeriyor...

24.01.2021Hürriyet Pazar
Emine Erdoğan, Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1 kitabının tanıtım programına katıldı

Emine Erdoğan, "Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1" kitabının tanıtım programına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü dolayısıyla Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evince yayımlanan, "Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1" kitabının Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde düzenlenen tanıtım programına katıldı.

21.01.2021Gündem
TÖZOK Başkanı Nurullah Dal COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirdi

TÖZOK Başkanı Nurullah Dal COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirdi

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Başkanı Nurullah Dal, COVİD-19’dan hayatını kaybetti. TÖZOK yönetim kademesinde yaklaşık yirmi yıldır çeşitli görevlerde bulunan ve 2017 yılından itibaren Başkan olan Dal, 68 yıllık derneğin 18’inci başkanıydı. İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen deprem sonrasında kenti TÖZOK Başkanı olarak ziyaret eden Dal, COVİD-19 virüsüne bu ziyaret sırasında maruz kaldı.

19.12.2020Eğitim
İzmir’den çalınan 80 küçükbaş hayvan, Bursa’da bulundu

İzmir’den çalınan 80 küçükbaş hayvan, Bursa’da bulundu

İZMİR’den çalınan 80 küçükbaş hayvanın bulunduğu TIR, Bursa’da durduruldu. 2 şüpheli gözaltına alınırken, hayvanlar, sahibi Yusuf Tekin’e teslim edildi.

13.01.2020Gündem
Milli tatil

Milli tatil

İki yıl önce Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder, İngiltere’nin Leicester City takımında oynayan Çağlar Söyüncü ve Milan’da forma giyen Hakan Çalhanoğlu, Alaçatı tatilinde bir araya geldi.

3.07.2019Keyif
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert tepki: Devletin valisine ‘it’ diyor... Bu nasıl kucaklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Devletin valisine ‘it’ diyor... Bu nasıl kucaklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde 94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması programında konuştu. Erdoğan, "Ordu'da bu milletin, devletin valisine ne diyor, 'it' diyor. Bu nasıl kucaklama ya? Benim milletimden, başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez." ifadelerini kullandı.

17.06.2019Gündem
Emine Erdoğan: Bizim nazarımızda Afrika ve Türkiye iki dosttur

Emine Erdoğan: Bizim nazarımızda Afrika ve Türkiye iki dosttur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Afrika Günü, bizler için iki ülke arasındaki dostluk duygularını pekiştiren projelerin gerçekleştirilmesinde, anlamlı bir araç haline geldi. Afrika Evi'nden sonra şimdi de kültürel diyaloğumuza büyük katkılar sağlayacağına inandığım bir kitabın tanıtımı için bir aradayız. Büyük emeklerle hazırlanan Afrika Yemek Kitabı'nı sizlerle paylaşıyoruz." dedi.

23.05.2019Gündem
Eğitimde 2018 yılına sınavlar damga vurdu

Eğitimde 2018 yılına sınavlar damga vurdu

Eğitimde 2018 yılında köklü değişiklikler yaşandı. Yeni liselere geçiş sistemi ve üniversitelere giriş sınavı bu yıl ilk kez uygulandı. Milli Eğitim Bakanlığı’na Ziya Selçuk getirildi. Bakan Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu’nu açıkladı.‘Öğrenci Andı’ tartışması da uzun süre gündemde kaldı.

1.01.2019Eğitim
Rektör oldu

Rektör oldu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın son müsteşarı Yusuf Tekin, Resmi Gazete’de 14 Eylül’de yayımlanan kararla, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

15.09.2018Eğitim
MEB eski müsteşarı Yusuf Tekin rektör olarak atandı

MEB eski müsteşarı Yusuf Tekin rektör olarak atandı

MEB’in eski Müsteşarı Yusuf Tekin, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.

15.09.2018Eğitim
3 büyükelçi merkeze çekildi

3 büyükelçi merkeze çekildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

14.09.2018Gündem
Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı... MEB sonuç sorgulama

Öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı... MEB sonuç sorgulama

Öğretmenlik mülakat sonuçları bugün açıklandı, beklenen duyuru Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sayfası üzerinden yapıldı. '2018 yılı sözleşmeli Öğretmenlik mülakat sonuçları' başlıklı duyuruya tıklayan öğretmen adayları, T.C kimlik, doğum tarihi ve güvenlik kodu bilgilerini girerek bireysel sonuçlarını öğrenebiliyor. İşte, öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama sayfası ve detaylar

11.07.2018Gündem
Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak MEB mülakat sonuçları

Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB mülakat sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki okullarda istihdam edilmek üzere 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakatlar geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Söz konusu sözleşmeli öğretmen alımı için mülakatlara katılım sağlayan on binlerce vatandaş da sonuçların bakanlık tarafından ne zaman ve hangi tarihte açıklanacağını sorguluyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.07.2018Gündem
Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB sonuçlar için tarih verdi mi

Öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB sonuçlar için tarih verdi mi?

Öğretmenlik mülakat sonuçları, 25 bin atamanın yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı için araştırılmaya devam ediliyor. Binlerce kişinin başvuruda bulunduğu öğretmenlik mülakatlarının ardından adaylar, mülakat sonuçları için yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, MEB sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merak ettiği o sonuçları ve MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in yaptığı açıklamalar

6.07.2018Gündem
Yeni kabine yeni hesaplar... İşte bakanlık için adı geçen isimler

Yeni kabine yeni hesaplar... İşte bakanlık için adı geçen isimler

Siyasi kulisler ‘Cumhurbaşkanlığı kabinesi’ olarak adlandırılan yeni hükümetteki isimlere yoğunlaştı. Bakan adayları arasında üç müsteşar, bir vali ve bir genel müdürün adı geçiyor. Eskiden ‘denge, tecrübe’ gibi hesaplarla yapılan tahminler zorlaşırken ‘bakan yapmak için istifa ettirilecek milletvekili’ konusunda da ibre değişti. İşte bakanlık için adı geçen isimler...

3.07.2018Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte yapılan açıklama

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte yapılan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen pozisyonuna atanmak için başvuruda bulunan adaylar bir süredir 'mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt arıyor. Sözleşmeli öğretmen mülakatları üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları hız kazandı. Peki, öğretmen alımında son durum ne? Öğretmenlik mülakat sonuçları bu hafta açıklanacak mı?

3.07.2018Gündem
Alişan eğer bebeğimiz erkek olursa adı...

Alişan eğer bebeğimiz erkek olursa adı...

Bebek heyecanı yaşayan Buse Varol ve Alişan, arkadaşları Yusuf Tekin’le önceki akşam yemeğe çıktı.

2.07.2018Magazin
MEB Müsteşarı Tekin: LGS ile hiçbir öğrenci istemediği okula yerleştirilmeyecek

MEB Müsteşarı Tekin: LGS ile hiçbir öğrenci istemediği okula yerleştirilmeyecek

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, canlı yayında LGS ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tekin, sistem değişikliğinin öğrenciler üzerindeki sınav baskısını kaldırmak için yapıldığını belirterek tercih süresiyle ilgili, “Hiçbir öğrenci istemediği, tercih etmediği okul türüne yerleştirilmeyecek. Böyle bir zorlamayla karşı karşıya kalmayacaklar” dedi.

30.06.2018Eğitim
MEB Müsteşarı: Tercih edilmeyen okula yerleştirme olmayacak, yüzdelik dilim açıklayacağız

MEB Müsteşarı: Tercih edilmeyen okula yerleştirme olmayacak, yüzdelik dilim açıklayacağız

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Ancak velilerin kafası karışık. Yerel yerleştirmeyi düşünenler, tercihlerinde istemediği okula girebilir endişesi taşırken, sınavla bir okula gidecekler ise kolej-devlet okulu arasında koşturuyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, velilere şu uyarılarda bulundu:

29.06.2018Eğitim
Bu yıl sadece 20 birinci çıktı

Bu yıl sadece 20 birinci çıktı

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı.

26.06.2018Eğitim
MEB LGS sonuçlarını bugün açıklayacak Lise sınav sonucu saat kaçta açıklanacak

MEB LGS sonuçlarını bugün açıklayacak! Lise sınav sonucu saat kaçta açıklanacak?

İsteğe bağlı gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) giren öğrencilerin beklediği gün geldi çattı. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin 2 Haziran'da girdiği LGS'nin sonuçlarına göre, 1.367 okuldaki 126 bin 510 kontenjana sınavla girilecek. Bazı özel okullar da, merkezi sınav puanına göre öğrenci alacak. Peki, LGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

26.06.2018Eğitim
LGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak MEBden bazı bilgiler

LGS sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak? MEB'den bazı bilgiler

LGS sonuçları, nitelikli liseler arasından birinde eğitimlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. LGS sonuçları aracılığıyla 1 milyon 200 bin öğrencinin sınav neticelerini erişime açacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, bu aşamadan sonra tercih dönemine geçecek. İşte, LGS sonuçları hakkında birçok kişinin merakla araştırdığı detaylı bilgiler

25.06.2018Eğitim
MEB Müsteşarı Tekin: Artık okulları fabrika gibi gören mantık yok

MEB Müsteşarı Tekin: Artık okulları fabrika gibi gören mantık yok

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği İstanbul Öğretmen Akademileri’nin son dersini, İstanbul Üniversitesi’nde MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin verdi. Tekin, “Bizler öğretmen olarak, kendimizi öğrencilere bilgi satan bireyler olarak görmemeliyiz. Artık çocukları okulda iyi vatandaş yetiştirmek üzere kurgulayan bir devlet felsefesi yok, devlete köle olarak yetiştiren, fabrika gibi gören bir mantık yok” dedi.

22.06.2018Eğitim
MEB Müsteşarı Tekin: LGS tercihleri temmuz ayının ilk haftası başlayacak

MEB Müsteşarı Tekin: LGS tercihleri temmuz ayının ilk haftası başlayacak

MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, tekli eğitime geçilmesi ile birlikte müfredatın yüzde 30-40 oranda hafifleyeceğini, öğle vakti okulda olacak öğrencilerden beslenme ihtiyacını karşılayamayacak durumda olanların yemeklerini devletin karşılaması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Tekin ayrıca, LGS sonuçlarının 26 Haziran’da açıklanmasıyla liselere yerleştirme kılavuzunun da yayınlanacağını belirtti. Müsteşar Tekin, önce özel okulların kayıt alacağını, temmuz ayının ilk haftasında da LGS tercihlerinin başlayacağını söyledi.

21.06.2018Eğitim
MEB Müsteşarı: Liselere geçişin sınavsız olmasını istiyoruz

MEB Müsteşarı: Liselere geçişin sınavsız olmasını istiyoruz

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, "Liselere geçişte sınavsız uygulamaya adım adım gidiyoruz. Bu yıl tamamında olmasa bile okullarımızın yüzde 90'ında yapabilecek duruma geldik. Yüzde 10'unda sınavla öğrenci almaya devam edeceğiz. Aslında çocuklarımızın ortaokul çağında sınav baskısıyla hareket etmesini istemiyoruz. Liselere geçişin sınavsız olmasını istiyoruz" dedi.

20.06.2018Eğitim
Müsteşar Tekin, Hürriyet’e konuştu: Sinema ve tiyatro liseleri geliyor

Müsteşar Tekin, Hürriyet’e konuştu: Sinema ve tiyatro liseleri geliyor

MEB’in tematik liselerine güzel sanatlar da eklendi. Bu liselerde sinema, tiyatro, halk müziği gibi temalar yer alacak. Oyuncu, yönetmen ve yapımcılar eğitim verecek. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, “Çocuklarımızın küçük yaşta yeteneklerini keşfedip ülkemizin sanat birikimine katkı sağlamasını amaçlıyoruz” dedi.

18.06.2018Eğitim
MEB Müsteşarı: LGS hep aynı şekilde olacak

MEB Müsteşarı: LGS hep aynı şekilde olacak

Liselere Geçiş Sınavı’ndaki (LGS) soruların zorluğunun ardından tartışmalar devam edip, bazı veliler bu konuda dava açmaya hazırlanırken, dün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Eğitim ve Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sınavla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Gelecek yıllarda da soruların aynı şekilde olacağını söyledi.

12.06.2018Eğitim
MEB Müsteşarı Tekin’den ‘zor LGS’ açıklaması: Sınavlar bu şekilde devam edecek

MEB Müsteşarı Tekin’den ‘zor LGS’ açıklaması: Sınavlar bu şekilde devam edecek

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, EBA üzerinden öğretmenlerin sorularını cevapladı. LGS’de soruların zor olduğuyla ilgili eleştirilere cevap veren Tekin, sınavların bu şekilde devam edeceğini söyledi. Tekin ayrıca, “Öğretmenlere zorunlu hizmet affı olacak mı?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Zorunlu hizmet affı yok. Biz o bölgelerdeki öğretmenlerimizin zorunlu hizmet sürelerini artırmak istiyoruz.”

11.06.2018Eğitim
Türkiye’den karne manzaraları... Uçakta karne alan da var, sıcaktan bunalan da

Türkiye’den karne manzaraları... Uçakta karne alan da var, sıcaktan bunalan da

Türkiye genelindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul liselerde eğitim alan yaklaşık 18 milyon öğrenci karne alarak üç aylık yaz tatiline çıktı. Karne günü ilginç görüntülere de sahne oldu. Okul bahçesindeki uçakta karne alan da oldu, törende sıcaktan bunalan da. Ayrıca İzmir’deki bir ilkokulda öğrencilerle aynı sınıfı paylaşan ve hikayesiyle gündeme oturan ‘Tombi’ isimli kedi de karnesini aldı. Tombi’nin karnesindeki, notlar ise ‘Pekiyi’.

8.06.2018Eğitim
MEB Müsteşarı Tekin: Veliler LGS’yi çok abartmasın

MEB Müsteşarı Tekin: Veliler LGS’yi çok abartmasın

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, velilerden LGS çok abartmamalarını isteyerek, “Kendilerine sunacağımız çok iyi alternatifler olacağını taahhüt ediyorum. Bu sınavda çocuklarımızı rahat bıraksınlar, isteyen çocuklarımız LGS’ye girsin” dedi.

31.05.2018Eğitim
Geçici kampta ABden kalıcı okul

Geçici kampta AB'den kalıcı okul

Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’deki Suriyelilere destek programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’yla ortak inşa ettiği okullardan ilki Gaziantep’in Nizip ilçesindeki sığınmacı kampında açıldı. Bazısı kampta doğan, bazısı savaşın başından itibaren konteynerlerdeki geçici eğitim merkezleri dışında okul görmeyen çocuklar, büyük heyecan ve mutluluk yaşadı.

25.05.2018Gündem
Suriyeliler için yeni okul

Suriyeliler için yeni okul

Gaziantep’in Nizip ilçesinde, Avrupa Birliği (AB), MEB ve Alman İmar Bankası (KfW) iş birliğiyle Suriyeli sığınmacıların barındığı kampta yapılan ilkokul törenle açıldı.

24.05.2018Eğitim
Öğretmenlere hafta sonu seminer

Öğretmenlere hafta sonu seminer

Haziran ayında öğretmenlere yönelik yapılacak ‘Mesleki Çalışma Programı’nın ilk beş günlük döneminin hafta sonuna denk gelmesi eğitimcilerin tepkisini çekti. Eğitim sendikaları programın yeniden düzenlenmesi gerektiğini savundu.

17.05.2018Eğitim
Yusuf Tekin: Türkiye’de 2 milyon 300 bin kişi okuma yazma bilmiyor

Yusuf Tekin: Türkiye’de 2 milyon 300 bin kişi okuma yazma bilmiyor

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Van’daki okuma yazma oranının Türkiye ortalamasını yakaladığını belirterek, “Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon 300 bin civarında okuma yazma bilmeyen vatandaşımız var” dedi.

15.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Polatlı'ya 'Tarım Kampüsü'

Türkiye’nin tarım alanındaki ilk devlet üniversitesinin Polatlı’da kurulması için düğmeye basıldı.

3.02.2020

MEB Müsteşarı: Tercih edilmeyen okula yerleştirme olmayacak yüzdelik dilim açıklayacağız

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Ancak velilerin kafası karışık. Yerel yerleştirmeyi düşünenler, tercihlerinde istemediği okula girebilir endişesi taşırken, sınavla bir okula gidecekler ise kolej-devlet okulu arasında koşturuyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, velilere şu uyarılarda bulundu:

28.06.2018

MEB Müsteşarı: LGS hep aynı şekilde olacak

Liselere Geçiş Sınavı’ndaki (LGS) soruların zorluğunun ardından tartışmalar devam edip, bazı veliler bu konuda dava açmaya hazırlanırken, dün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Eğitim ve Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sınavla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Gelecek yıllarda da soruların aynı şekilde olacağını söyledi.

11.06.2018