MENÜ

Kurban Bayramı

Kurban Bayramı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kurban Bayramı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.516 Kurban Bayramı haberi bulunmuştur.

Kurban Bayramı Haberleri

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Fahrettin Koca açıklamıştı: Prof DR. Özlüden dikkat çeken uyarı

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Fahrettin Koca açıklamıştı: Prof DR. Özlü'den dikkat çeken uyarı

'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Bilim Kurulu Toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bayramda alınacak tedbirlere değindi. Koca, "Kurban Bayramı'na doğru illerdeki vaka seyrine göre il bazında birtakım kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yine konuşmuş olacağız." diyerek, "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Bir takım tedbirlerin olabileceği, il bazında kısıtlamalar söz konusu olabilir." ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Bayram gelmeden riskler başlıyor." uyarılarda bulundu. İşte, Kurban Bayramı sokağa çıkma yasağıyla ilgili son dakika açıklamanın detayları...

10.07.2020Gündem
Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı 11 12 Temmuz Sokağa çıkma yasağında son dakika haberleri

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı 11 12 Temmuz? Sokağa çıkma yasağında son dakika haberleri

'Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Corona virüs önlemleri devam ederken, sokağa çıkma yasağında son dakika haberleri gündemde yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çarşamba günü gerçekleşen Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, il bazında Kurban Bayramı'nda kısıtlamalar olabileceğini belirterek, illerdeki vaka sayısının seyrine göre durumun netleşeceğini söyledi. Bakan Koca'nın yaptığı son dakika açıklamanın ardından, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı gündeme geldi. Ancak 11-12 Temmuz hafta sonu için resmi bir açıklama yapılmadı. İşte, 11 12 Temmuz hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili ayrıntılar...

10.07.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Diyanetten Kurban Bayramı tarihi 2020 açıklaması

Kurban Bayramı ne zaman? Diyanet'ten Kurban Bayramı tarihi 2020 açıklaması

Kurban Bayramı ayın kaçında sorusu, son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. İbadetlerini yapacakları tarihi merak eden milyonlarca vatandaş, 2020 Kurban Bayramı tarihi hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapmış olduğu açıklamayı merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, Diyanet'in 2020 Kurban Bayramı tarihi bilgisi ve bayram yaklaşırken gündeme gelen bazı detaylar

10.07.2020Gündem
Kurban Bayramında evde miyiz Prof. Dr. Özlüden dikkat çeken sözler

Kurban Bayramı'nda evde miyiz? Prof. Dr. Özlü'den dikkat çeken sözler

CNN TÜRK canlı yayınına katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Kurban Bayramı'na ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

10.07.2020Haber
Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak Emekli bayram ikramiyesinde son durum

Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesinde son durum

Kurban Bayramı'na günler kala gündeme gelen konulardan biri de bayram ikramiyesi oldu. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda emekli ikramiyeleri koronavirüs pandemisi nedeniyle erken ödenmişti. Kurban Bayramı için de ikramiyelerinin erken ödenip ödenmeyeceğini merak eden vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İşte emekli bayram ikramiyesinde son durum...

10.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Kurban Bayramında evde miyiz Prof. Dr. Özlüden dikkat çeken sözler...

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda evde miyiz? Prof. Dr. Özlü'den dikkat çeken sözler...

CNN TÜRK canlı yayınına katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Kurban Bayramı'na ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

10.07.2020Gündem
Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Bayramda alınacak koronavirüs tedbirleri belli oldu

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda alınacak koronavirüs tedbirleri belli oldu

'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı?' sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi corona virüsü nedeniyle alınacak olan önlemler, İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklama ile belli oldu. Bu yıl 31 Temmuz'a denk gelen 2020 Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı, bayram tedbirlerinin açıklanmasıyla merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılacak olan resmi açıklamaya gözler çevrilirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama geldi. "Kurban Bayramı'na doğru illerdeki vaka seyrine göre il bazında birtakım kısıtlamalar olabilir" diyen Koca, konunun Bilim Kurulu'nda gündeme geldiğini aktardı. İşte, ayrıntılar...

9.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakandan flaş açıklama

Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan'dan flaş açıklama

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna, "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Birtakım tedbirler olabilir, özellikle il bazında kısıtlamalar gündeme gelebilir." şeklinde cevap verdi.

9.07.2020Gündem
Her kurban lösemili çocuklara can

Her kurban lösemili çocuklara can!

LÖSEV, her yıl olduğu gibi bu yılda lösemi ve çocukluk çağı kanserleri tedavisinde ihtiyaç duyulan et ve et ürünleri gibi besinlerin karşılanabilmesi için kurban kampanyası düzenledi.

9.07.2020Avrupa
2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman

2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman?

Kurban Bayramı'nın tarihine yönelik araştırmalar ay sonunun yaklaşması nedeniyle yoğun şekilde sorgulanıyor. Bu yıl koronavirüs salgınının gölgesinde geçecek Kurban Bayramı, İslam coğrafyasında coşkuyla idrak edilecek. Vatandaşlar da bayram tatilinin başlayacağı tarihi ve Kurban Bayramı'nın başlayacağı tam tarihi öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak?

9.07.2020Gündem
Bayramda il bazında kısıtlama olabilir

Bayramda il bazında kısıtlama olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’nda ülke genelinde değil ancak, hastalığın seyrine göre il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceğini açıkladı. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Bakan Koca, özetle şunları söyledi:

9.07.2020Gündem
Koca: Kurban Bayramına doğru il bazında birtakım kısıtlamalar söz konusu olabilir

Koca: "Kurban Bayramı'na doğru il bazında birtakım kısıtlamalar söz konusu olabilir"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Koca: "Kurban Bayramı'na doğru illerdeki vaka seyrine göre il bazında birtakım kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yine konuşmuş olacağız."

8.07.2020Haber
Bu hafta sonu (11-12 Temmuz) sokağa çıkma yasağı olacak mı Son dakika sokağa çıkma yasağı gelişmeleri

Bu hafta sonu (11-12 Temmuz) sokağa çıkma yasağı olacak mı? Son dakika sokağa çıkma yasağı gelişmeleri

Sokağa çıkma yasağında son durum gündemde yer almaya devam ediyor. 11-12 Temmuz hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, corona virüs gündemine dair önemli kararların ele alındığı Bilim Kurulu Toplantısı'nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı'nda alınacak önlemlere değindi. Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyelerinin belirleyici olduğu toplantıda, sokağa çıkma yasağının il bazında bayramda uygulanabileceğini Sağlık Bakanı açıkladı. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili son dakika gelişmeleri.

8.07.2020Gündem
Kurban Bayramı arifesi tatil mi 2020

Kurban Bayramı arifesi tatil mi 2020?

Kurban Bayramı arifesi tatil mi sorusu son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Resmi tatil takviminde arife günü ile birlikte toplam 4 buçuk gün tatil olarak görülen Kurban Bayramı, arife günü tam gün olarak tatil sayılıp sayılmayacağı ile gündemde yer alıyor. Peki, Kurban Bayramı arifesi tam gün mü tatil olacak? İşte, o sorunun cevabı

8.07.2020Gündem
Kurbanlık alırken nelere dikkat edilmeli Tarım ve Orman Bakanlığından kurban rehberi

Kurbanlık alırken nelere dikkat edilmeli? Tarım ve Orman Bakanlığından 'kurban rehberi'

Kurbanlık sevklerinde, alımı ve satımı ile kesiminde dikkat edilmesi gereken kurallara ilişkin rehber güncellendi. Tarım ve Orman Bakanlığı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık alacaklara yol gösterecek "kurban rehberi"ni yayımladı.

8.07.2020Gündem
Tam 1.5 ton ağırlığında Paşa fiyatıyla dudak uçuklattı...

Tam 1.5 ton ağırlığında! 'Paşa' fiyatıyla dudak uçuklattı...

Kars'ın Selim ilçesinde 1.5 tonluk simental cinsi 'Paşa' adlı kurbanlık boğa, 45 bin liradan satışa çıkarıldı. Hayvan yetiştiriciliği yapan Öztürk Saraç tarafından özel olarak yetiştirilen 3 yaşındaki boğadan, şu ana kadar 90 yavru elde edildi.

8.07.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman

2020 Kurban Bayramı ne zaman?

Bu yılın Kurban Bayramı hakkındaki tarih araştırmaları son günlerde hız kazandı. Her yıl olduğu gibi 2020'de de ibadetlerini eksiksiz yapmak isteyen pek çok vatandaş, Kurban Bayramı'nın bu yıl denk geldiği tarihleri sorguluyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak?

8.07.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman veriliyor

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman veriliyor?

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2020 yılında da Kurban Bayramı öncesinde emekliler 1000'er liralık ikramiye alacaklar. Emekliler, yılın 2'nci bin liralık bayram ikramiyeleri için ne zaman ödeme alacaklarını merak ediyor. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, emekli bayram ikramiyesi ile ilgili araştırmalar arttı. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman veriliyor? Bayram parası ne zaman yatıyor?

8.07.2020Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığından kurban rehberi

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan "kurban rehberi"

Kurbanlık sevklerinde, alımı ve satımı ile kesiminde dikkat edilmesi gereken kurallara ilişkin rehber güncellendi.

7.07.2020Ekonomi
Aşure Günü ne zaman, hangi gün 2020 İşte Diyanet Aşure Günü tarihi

Aşure Günü ne zaman, hangi gün 2020? İşte Diyanet Aşure Günü tarihi

Aşure Günü ne zaman 2020? Mübarek Muharrem ayının onuncu gününde idrak edilen Aşure Günü, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla gündemdeki yerini aldı. Muharrem ayı içerisinde yer alan Aşure Günü'nde, ibadetlerini yerine getirip hem de aşure geleneğini sürdürmek isteyenler, 2020 Diyanet dini günler takviminden Aşure Günü'nün tarihini öğrenebiliyor. Müslümanlar için önemli yer tutan Aşure Günü bu yıl ağustos ayına denk geliyor. İşte, 2020 Aşure Günü'nün tarihiyle ilgili ayrıntılar.

6.07.2020Gündem
Kurban Bayramı 2020 emekli ikramiyesi ne zaman verilecek Emekli bayram ikramiyesi için geri sayım

Kurban Bayramı 2020 emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? Emekli bayram ikramiyesi için geri sayım

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödemeleri için heyecan giderek artıyor. Bayrama az bir zaman kala emekliler araştırmalarını hızlandırdılar. Kurban Bayramı'nın birinci günü bu yıl 31 Temmuz’a denk geliyor.  30 Temmuz ise bayramın arefesi olacak. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda koronavirüsü önlemleri nedeniyle bayram ikramiyeleri erken ödenmişti. Şimdi gözler yılın ikinci bayramında. Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek?

6.07.2020Ekonomi
Kurban Bayramında yemeklerinizi hazırlarken bu uyarılara dikkat

Kurban Bayramı'nda yemeklerinizi hazırlarken bu uyarılara dikkat!

Kurban Bayramı’nda özellikle artan et tüketimi ve her gün fazlaca yenen tatlılar, sağlığı olumsuz etkiliyor ve kilo alımını kaçınılmaz hale getiriyor. Özellikle kronik sağlık problemleri yaşayanların daha dikkatli olması gerekiyor. Prof. Dr. İsmet Tamer, Kurban Bayramı’nı sağlıklı bir şekilde ve kilo almadan geçirmek için dikkat edilmesi gerekenleri bizler için sıraladı.

Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı tarihi ve tatili için geri sayım devam ediyor. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı temmuz ayı içerisinde idrak edilecek. Bayram için plan yapacak olan vatandaşlar, Kurban Bayramı tarihinin yanı sıra tatilin kaç gün süreceğini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün? İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi

5.07.2020Gündem
Gözler bayram ikramiyesinin yatacağı tarihte... Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak

Gözler bayram ikramiyesinin yatacağı tarihte... Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban ve Ramazan bayramlarında geçen sene 1000'er lira olarak verilen ikramiyelere bu yıl da devam edilecek. Yılın ilk ikramiyesini Ramazan Bayramı'nda alan, şimdi Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatacağı tarihi merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte bayram ikramiyeleriyle ilgili son durum...

5.07.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün kutlanacak İşte Diyanetin açıkladığı tarih bilgisi

Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün kutlanacak? İşte Diyanet'in açıkladığı tarih bilgisi

Temmuz ayının gelmesiyle birlikte en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de Kurban Bayramı'nın tarihi oldu. Bu yıl koronavirüs salgınının gölgesinde geçecek Kurban Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetlerini yapmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Vatandaşlar, bayramın 1. gün tarihi ve arife tarihini sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

4.07.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı

Kurban Bayramı ne zaman, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı

Kurban Bayramı'na çok az bir süre kala vatandaşlar Kurban Bayramı ne zaman ve Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunun cevabını araştırıyorlar. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın mensuplarından gelen soru üzerine Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunu da cevapladı. Kurban Bayramı'nın birinci günü bu yıl 31 Temmuz 2020'de, dördüncü ve son günü ise 3 Ağustos 2020'de idrak edilecek. İşte detaylar

4.07.2020Gündem
Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı var mı Bakan Fahrettin Koca açıklama yaptı

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Bakan Fahrettin Koca açıklama yaptı

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. Daha önce koronavirüs önlemleri kapsamında yılın ilk bayramında yasak uygulanmıştı. Bu bayramda da aynı şekilde kısıtlama olup olmayacağı merak konusu haline geldi. Temmuz ayının sonunda başlayacak olan Kurban Bayramı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Bakan Koca kendisine sorulan bir soruya, 'Önümüzdeki haftalardaki vakaların seyri, salgının seyri bu anlamda belirleyici olacak.' dedi. İşte detaylar...

3.07.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman, bayrama kaç gün kaldı Gözler Kurban Bayramı tatil takviminde

2020 Kurban Bayramı ne zaman, bayrama kaç gün kaldı? Gözler Kurban Bayramı tatil takviminde

Kurban Bayramı 2020 tarihi için geri sayım devam ediyor. Ramazan Bayramı ardından kutlanacak olan yılın ikinci dini Kurban Bayramı bu yıl temmuz ayı sonunda idrak edilecek. Tatil planlarını şimdiden yapmaya başlayan pek çok kişi Kurban Bayramı tarihinin yanı sıra tatil takvimini merak ediyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman, bayrama kaç gün kaldı? Gözler Kurban Bayramı tatil takviminde

3.07.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak Kurban Bayramı ikramiyesi için geri sayım

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Kurban Bayramı ikramiyesi için geri sayım

Emekli bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı araştırılıyor. Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre bayramın arefe günü bu yıl 30 Temmuz olacak. Her yıl dini bayramlardan önce verilen emekli ikramiyesi ödeme tarihleri için araştırmalar hızlandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında Ramazan Bayramı ikramiyeleri ödeme tarihleri öne çekilmiş, ikramiyeler 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenmişti. İşte detaylar...

3.07.2020Ekonomi
İhracatta haziran sevinci

İhracatta haziran sevinci

Haziran ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.8 artarak 13 milyar 469 milyon dolara çıktı. İhracat, mayıs ayına göre de yüzde 35 yükseldi. İthalat yıllık bazda yüzde 30 artışla 16.3 milyar dolara ulaştı. Yılın ilk 6 ayında ise ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15.06 düşüşle 75 milyar 55 milyon dolar oldu.

3.07.2020Ekonomi
Arife günü ne zaman İşte 2020 Kurban Bayramı ve arife tarihi

Arife günü ne zaman? İşte 2020 Kurban Bayramı ve arife tarihi

Yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı tarihi yaklaştı. Kurban Bayramı için tatil beklentisine giren vatandaşlar, bu yılın takvimini inceliyor. Öte yandan bu yılın Kurban Bayramı arifesinin tarihi de sorgulanan konular arasında yer alıyor. Peki, arife günü ne zaman? 2020 Kurban Bayramı ne zaman?

2.07.2020Gündem
Dünya turizmi bu yıl yüzde 30 küçülecek

Dünya turizmi bu yıl yüzde 30 küçülecek

Yeni tip koronavirüsün turizm sektörüne etkileri devam ediyor. En az bir yıl daha sürmesi öngörülen seyahat krizine dair Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü 2020 yılında dünya genelinde turist sayısını yüzde 30 küçüleceğine dikkat çekiyor.

2.07.2020Ekonomi
Dünya turizmi bu yıl yüzde 30 küçülecek

Dünya turizmi bu yıl yüzde 30 küçülecek

Yeni tip koronavirüsün turizm sektörüne etkileri devam ediyor. En az bir yıl daha sürmesi öngörülen seyahat krizine dair Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü 2020 yılında dünya genelinde turist sayısını yüzde 30 küçüleceğine dikkat çekiyor.

2.07.2020Seyahat
Siverek’te sahte para operasyonuna 6 tutuklama

Siverek’te sahte para operasyonuna 6 tutuklama

ŞANLIURFA’nın Siverek ilçesinde polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, toplam 16 bin TL sahte banknot ele geçirildi. Gözaltına alınan 16 şüpheliden 6'sı, tutuklandı.

2.07.2020Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Bilim Kurulu Toplantısı, Kabine Toplantısı ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından gündeme geldi. Korona virüs gündemine dair istişarelerin yapıldığı ve önemli kararların masaya yatırıldığı toplantının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı geçtiğimiz hafta 24 Haziran Çarşamba günü saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanmıştı. Peki bu hafta Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte, ayrıntılar.

1.07.2020Gündem
Aşure Günü ne zaman 2020 Aşure Günü tarihi

Aşure Günü ne zaman? 2020 Aşure Günü tarihi

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Aşure Günü’ne yönelik araştırmalar da başladı. Kurban Bayramı'nın ardından gelen ve dini bir gün olan Aşure Günü çeşitli gelenekleri içerisinde barındırıyor. Her yıl farklı tarihlerde idrak edilen bugün de Türkiye'de ve Müslüman ülkelerde Aşure dağıtımı yapılır. Peki, bu yıl Aşure Günü ne zaman? 2020 Aşure Günü tarihi…

1.07.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı için heyecan giderek artıyor. Müslümanlar yılın ikinci dini bayramını bekliyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre dini gün ve ayların tarihleri belli oluyor. Vatandaşlar bu tarihlerde gerekli ibadetleri yerine getiriyorlar. Diyanet takvimine göre bu yıl ikinci bayram temmuz sonu ve ağustos başında idrak edilecek. Peki Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında başlayacak? İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi...

1.07.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2020 Bakanlığın açıklaması bekleniyor

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2020? Bakanlığın açıklaması bekleniyor!

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Her bayram emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri, yaklaşan 2020 Kurban Bayramı öncesinde gündeme geldi. Hükümet tarafından emeklilere verilen Kurban Bayramı ikramiyeleri, 1000 TL olarak bu bayram da vatandaşların hesaplarına yatırılacak. Kurban Bayramı için verilecek olan emekli bayram ikramiyesi, geçtiğimiz dönemde tahsis numarasının son hanesine göre hesaplara yatırılmış ve toplamda 4 gün içerisinde tüm emeklilere ödenmişti. Gözler şimdi 2020 Kurban Bayramı ikramiyelerinde. İşte, ayrıntılar.

30.06.2020Ekonomi
Son dakika... Faizsiz besi yemi kampanyası başladı Son gün 31 Temmuz

Son dakika... Faizsiz besi yemi kampanyası başladı! Son gün 31 Temmuz

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), besicilik yapan ortaklarının yaklaşan Kurban Bayramı öncesi besi yemi ihtiyaçlarının faizsiz karşılanması amacıyla kampanya başlattı.

30.06.2020Ekonomi
Düzcede akılalmaz olay Kurbanlık koçla kafa tokuşturdu, hastanelik oldu

Düzce'de akılalmaz olay! Kurbanlık koçla kafa tokuşturdu, hastanelik oldu

Düzce'nin Yığılca ilçesinde, Kurban Bayramı için beslediği koçla kafa tokuşturan Erdoğan Kuşçu hastanelik oldu. Elmacık kemiği kırılan Erdoğan Kuşçu tedaviye alındı.

30.06.2020Gündem
Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak

Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, bayrama hazırlanan emeklilerin gündeminde Kurban Bayramı ikramiyesi var. Her yıl bayram öncesi verilen 1000 TL ödemenin bu yıl ne zaman hesaplara yatırılacağı merak konusu oldu. Peki, Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

30.06.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında Kurban Bayramı tarihi 2020

Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? Kurban Bayramı tarihi 2020!

Kurban Bayramı tarihi, Temmuz ayına girilmesiyle birlikte pek çok vatandaşın zihnindeki en önemli sorulardan birisi olmaya başladı. Kurban Bayramı ne zaman sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan binlerce vatandaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konuyla ilgili resmi takvim açıklamalarını araştırmaya başladı. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı takvim bilgilerine göre Kurban Bayramı ne zaman ve ayın kaçında idrak edilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

30.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Darbe şakşakçılarıyla mahkemede hesaplaşacağız

6 Nisan 2020 günü bu köşede, “FETÖ’cülerle, darbecilerle, darbeseverlerle UZ-LAŞ-MA-YA-CA-ĞIM” diye yazmıştım. Bu yazımın konusu, 15 Temmuz darbesini alkışlayanlardan İP’nin eski Bursa il yöneticisi ve milletvekili aday adayı olan Levent Özeren’in hakkımda Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı şikâyetti.

8.07.2020

Bayramda İstanbul'da 1 milyon kişi risk altında

Kurban Bayramı için uzmanlar endişeli. Bayram öncesi hayvanlar ve sahipleri uzun mesafeler kat ederek yer değiştirecek; kurbanların satışı, kesimi ve dağıtımıyla binlerce kişi temas halinde olacak. Veteriner Hekimler Odası’nın hesaplamasına göre İstanbul’da 1 milyon kişi virüs bulaşma riski altında.

7.07.2020

Her köyde okul olmalı, kadrolu öğretmen atanmalı

Türkiye’nin her köyünde okul olması ve okullara yeterli öğretmenin atanması için TBMM’ye kanun teklifi sunuldu.

30.06.2020