MENÜ

Türk-İş

Türk-İş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk-İş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135.925 Türk-İş haberi bulunmuştur.

Türk-İş Haberleri

Bisikleti çalınan kalp doktoruna bisiklet jesti

Bisikleti çalınan kalp doktoruna bisiklet jesti

Londra’da koronavirüsü salgını nedeniyle 7 gün 24 saat görev yapan sağlıkçılara, aralarında başta Take-away’ler olmak üzere çok sayıda Türk iş yerlerinden destek sürüyor. Kentish Town’da, Bike House (Bisiklet Evi) sahibi Bahadır Kenzi, bisikleti çalınan bir kalp doktoruna bisiklet hediye etti.

31.03.2020Avrupa
14 araç 20 personel ücretsiz evlere servis yapacak

14 araç 20 personel ücretsiz evlere servis yapacak!

Hannover yakınlarındaki Lehrte kasabasında yaşayan Türk iş insanı Hasan Kurtuluş, koronavirüsü nedeniyle dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi insanlara gönüllü olarak araç ve personel yardımı sunacak.

27.03.2020Avrupa
Ankara Anlaşması’nın temyiz duruşması, video bağlantısıyla yapıldı

Ankara Anlaşması’nın temyiz duruşması, video bağlantısıyla yapıldı

İngiltere’de Ankara Anlaşması’yla ilgili değişikliklerin geriye dönük uygulanmasına karşı açılan davada, temyiz duruşması yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle video bağlantısıyla gerçekleştirildi.

27.03.2020Avrupa
Virüse inat onlar işinin başında

Virüse inat onlar işinin başında!

Almanya’da Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için bir dizi tedbirler alındı. Bu tedbirler arasında neredeyse her branşta iş yerleri kapatıldı. Kriz öncesine göre iş kayıpları yüzde 70’i buldu. Ancak bazı işyerleri vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için kapılarını açık tutuyor. Berlin’deki Türk esnaflar salgın korkusuna rağmen dükkanlarını kapatmıyor. İşte onlardan bazıları...

25.03.2020Avrupa
Abdurrahim Albayrak son durumu ile ilgili açıklamada bulundu - Abdurrahim Albayrak kimdir

Abdurrahim Albayrak son durumu ile ilgili açıklamada bulundu - Abdurrahim Albayrak kimdir?

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşi Şükran Albayrak'ın corona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Geçen hafta koronavirüs şüphesiyle Yeşilköy’deki özel bir hastaneye kaldırılan Abdurrahim Albayrak, son durumuyla ilgili açıklamada bulundu. İşte Abdurrahim Albayrak son durumuyla ilgili detaylar ve hayatına ilişkin bilgiler...

23.03.2020Gündem
150 sağlık görevlisine ücretsiz yemek

150 sağlık görevlisine ücretsiz yemek!

İngiltere’nin başkenti Londra civarında restorant işletmecisi iki Türk, örnek bir davranış gösterek koronavirüs salgınıyla mücadele eden bir hastanenin 150 sağlık görevlisine ücretsiz Türk yemekleri ikram etti.

22.03.2020Avrupa
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Tedbirlerle süratle geri döneriz

Tedbirlerle süratle geri döneriz

Tüm dünya koronavirüse kilitlendi. Ticaretten turizme kadar tüm sektörler virüsün etkilerini azaltmak için planlamalar yapıyor, hedeflerini revize ediyor. Merkez bankalarından hükümetlere kadar tüm birimler virüs nedeniyle yaşanabilecek tüm olumsuzların önüne geçmek için ardı ardına önlem paketlerini devreye sokuyor. Biz de Türkiye’de virüsün olası ekonomik etkilerini ve Türk iş dünyasının beklentilerini araştırdık. Konuştuğumuz isimler virüse karşı tedbirlerini aldıklarını, ekonomik olarak hükümetin alacağı tedbirlerle toparlanma sürecine girilebileceğine dikkat çekti. İş dünyasının diğer bir dikkat çektiği nokta ise 1-2 ay içinde virüsün ekonomi üzerindeki etkileri azalacak, süratle geri dönüş sağlanacak.

17.03.2020Ekonomi
Çeyrek asra özel kitap

Çeyrek asra özel kitap

İstanbul’un önde gelen restoranlarından Sunset, 25. yılını Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan ‘Sunset Grill & Bar Cookbook’ adlı kitapla kutluyor.

8.03.2020Ekonomi
Türk iş adamlarına Libya fırsatı

Türk iş adamlarına Libya fırsatı

DEİK Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil "Libya'da başta müteahhitlik olmak üzere tüm sektörlerde 120 milyar dolarlık yatırım hacmi var. Türk yatırımcılarımızın bunu değerlendirmesini çok istiyoruz. Libya'dan da bu yönde çağrı var" dedi.

5.03.2020Ekonomi
TİM heyeti Katara gitti

TİM heyeti Katar'a gitti

TİM Başkanı İsmail Gülle “Çok iyi politik ilişkilerimizin olduğu Katar ile ekonomik anlamda da iyi ilişkiler içindeyiz. Katar’da gerçekleşen ticari görüşmelerde ihracatçılarımız, mermerden elektronik ürünlere, hazır giyim ve tekstilden telekomünikasyona kadar yeni sektörlerde iş birlikleri sağlama noktasında başarılı görüşmeler gerçekleştirdi" dedi.

4.03.2020Ekonomi
Türkiye, blockchain kavramının gelişmesinde iddialı bir konuma gelebilir

'Türkiye, blockchain kavramının gelişmesinde iddialı bir konuma gelebilir'

İstanbul, 6-10 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek İstanbul Blockchain Week ve 9-10 Nisan’daki ana etkinliği IstanBlock2020 konferansına ev sahipliği yapacak. İş dünyasının da yakından takip ettiği konferansta Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı konuşmacı olarak yer alacak. Eczacıbaşı, fintech, finans ve blockchain sistemleri ile iş dünyasının yaşadığı değişimi ve gelecek hedeflerini paylaşacak.

3.03.2020Teknoloji
Ekonomi dünyası tek ses

Ekonomi dünyası tek ses

Türkiye’nin farklı illerinde farklı iş alanlarını temsil eden 30 sivil toplum kuruluşu İdlib için bir araya geldi ve açıklama yaptı. Her kritik dönemde milletin ve devletin yanında durduklarını söyleyen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bugün her zaman-kinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz” dedi.

3.03.2020Ekonomi
STKlerden İdlibdeki saldırıya ortak tepki

STK'lerden İdlib'deki saldırıya ortak tepki

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Türk milleti her türlü zorluğu aşmasını bilen bir millet. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz, bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz" dedi.

2.03.2020Ekonomi
İstanbul iş dünyasından Bayrağımız altında kenetlendik mesajı

İstanbul iş dünyasından "Bayrağımız altında kenetlendik" mesajı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak Türk bayrağının altında kenetlendiklerini belirterek, "Katil rejime karşı, kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın, bütün gücümüzle arkasındayız.” dedi.

2.03.2020Ekonomi
Kazakistanda Talent For Biz kariyer fuarı düzenlendi

Kazakistan'da "Talent For Biz" kariyer fuarı düzenlendi

Kazakistan'ın Almatı kentinde düzenlenen "Talent For Biz" kariyer fuarında, Türk iş adamları üniversite gençleriyle buluştu.

29.02.2020Ekonomi
Azerbaycan’la tercihli ticaret dönemi

Azerbaycan’la tercihli ticaret dönemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün günübirlik temaslarda bulunmak üzere gideceği Azerbaycan’da, mevkidaşı Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Zagulba Sarayı’nda baş başa ve heyetlerarası görüşmelerde bulunacak.

25.02.2020Ekonomi
Adalet Bakan Gül: Arabulucular 802 bin 36 dosyadan 493 bin 798inde anlaşma sağladı

Adalet Bakan Gül: Arabulucular 802 bin 36 dosyadan 493 bin 798'inde anlaşma sağladı

İSTANBUL'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilki gerçekleşen Çalışma Hayatı Buluşmaları Hukuki Uygulamaların Analizi programı düzenlendi. Beşiktaş'ta bir otelde düzenlenen programa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TÜRK-İŞ temsilcisi, HAK-İŞ temsilcisi, TOBB temsilcisi, MÜSİAD temsilcisi ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

21.02.2020Gündem
İşveren, işçi ve yargı ilk kez bir araya gelecek

İşveren, işçi ve yargı ilk kez bir araya gelecek

İstanbul’da düzenlenecek olan “Çalışma Hayatı Buluşmaları”nda bir ilk yaşanacak. Açılış konuşmasını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un gerçekleştireceği program kapsamında, işveren, işçi ve yargı tarafları ilk kez bir araya gelecek

20.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Kütüphanesi açılışında konuştu

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Kütüphanesi açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Millet Kütüphanesi açılış törenine katıldı. Almanya'daki saldırıya ilişkin konuşan Erdoğan, "İlgili tüm birimlerimiz süreci hassasiyetle izliyor. Alman makamlarının saldırıyı aydınlatmak için her türlü çabayı göstereceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Rami Kışlası'na inşa ettiğimiz muhteşem kütüphaneyi de yakında milletimizin hizmetine sunacağız." dedi. Açılışta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop da yer aldı.

20.02.2020Gündem
Bakan Pekcan: Türkiye ekonomisinin olumlu seyri göstergelere de yansıyor

Bakan Pekcan: Türkiye ekonomisinin olumlu seyri göstergelere de yansıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatına artması için şahıs firmalarının da ihracat desteklerinden yararlanmasının gündeme geleceğini belirtti.

18.02.2020Ekonomi
Fuat Oktay: Ne yazık ki hain FETÖ üyelerine bazı ülkelerde kol kanat gerilmektedir

Fuat Oktay: Ne yazık ki hain FETÖ üyelerine bazı ülkelerde kol kanat gerilmektedir

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, "FETÖ'nün Türkiye ve Türk dili markasını kullanarak yaptığı okullar milletimizin gasp edilmiş mallarıdır ve bunların daha çok ülkede Maarif Vakfımıza devredilmesi için diplomatik mücadelemizi sürdüreceğiz. Ne yazık ki hain FETÖ üyeleri, bazı ülkelerde mağdur gibi karşılanmakta, bu teröristlere kol kanat gerilmektedir. Biz bu ülkelerin ikiyüzlü tutumuna rağmen asla karamsarlığa düşmedik, düşmüyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız." şeklinde konuştu.

17.02.2020Gündem
Paris’te ‘Trabzonlular Gecesi’ düzenlendi

Paris’te ‘Trabzonlular Gecesi’ düzenlendi

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen ‘Trabzonlular Gecesi’ yoğun ilgi gördü.

16.02.2020Avrupa
İBB otobüsleri Afrika’ya gitmiyor

İBB otobüsleri Afrika’ya gitmiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, garajlarda bekletilen 45 otobüsün Afrika ülkelerine gönderilme kararını oybirliğiyle iptal etti.

16.02.2020Gündem
Halkbanktan 1.7 milyar lira kar

Halkbank'tan 1.7 milyar lira kar

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan "Kredi kullandırımımız 2019 yılında 30 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

15.02.2020Ekonomi
Türkiye-Zambiya Karma Ekonomik Komisyonunun ilk toplantısı yapıldı

Türkiye-Zambiya Karma Ekonomik Komisyonu'nun ilk toplantısı yapıldı

Türkiye-Zambiya Karma Ekonomik Komisyonu'nun (KEK) ilk toplantısı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un eş başkanlığında Lusaka'da yapıldı.

14.02.2020Ekonomi
Türk iş insanı Enver Yücel, Britanya Basketbol Ligi’nden takım aldı

Türk iş insanı Enver Yücel, Britanya Basketbol Ligi’nden takım aldı

Türk iş insanı Enver Yücel’in başında olduğu BAU (Bahçeşehir Üniversitesi) Global, Britanya Basketbol Ligi ekiplerinden Plymouth Raiders’ın çoğunluk hissesini satın aldı.

13.02.2020Basketbol
İŞKUR’dan iş arayanlara günlük 77 tl harçlık İşbaşı eğitim programı

İŞKUR’dan iş arayanlara günlük 77 tl harçlık! İşbaşı eğitim programı

İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki yeterliliklerini geliştirebilmeleri ve tecrübe edinmeleri için düzenlenen “İşbaşı Eğitim Programları” kapsamında iş arayanlara günlük ödeme yapılır. 2020 yılında asgari ücrete yapılan enflasyon oranındaki zam artışına bağlı olarak; işbaşı eğitim programı katılımcılarına yapılan günlük ödeme miktarı da fazlalaşmıştır. Peki işbaşı eğitim programları nedir? Kimler işbaşı eğitim programlarından yararlanabilir? İşbaşı eğitim programlarına katılım şartları nelerdir? Günlük olarak verilen ödenek ne kadardır? İşte İŞKUR tarafından verilen işbaşı eğitim programlarına dair merak edilen bütün detaylar…

13.02.2020Ekonomi
Hedef 2 milyar dolar ticaret

Hedef 2 milyar dolar ticaret

Türkiye ve Hırvatistan arasındaki ilişkilerin ve ticaretin geliştirilmesi amacıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türk iş insanları Hırvatistan’a çıkarma yaptı. İki ülke arasında ticaret hacminin 664 milyon dolar olduğunu ifade eden Ruhsar Pekcan, “Öncelikli hedefimiz ticaret hacmini 2 milyar dolara çıkarmak. Uzun vadeli hedefimiz ise 5 milyar dolar” ifadelerini kullandı.

12.02.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan gümrük birliği vurgusu

Bakan Pekcan'dan gümrük birliği vurgusu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Hırvatistan'ın AB dönem başkanlığı vesilesiyle AB ile Türkiye'nin Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesine ilişkin katkılarını son derece önemsiyoruz. Bu anlaşmayı günümüz ekonomik koşullarına adapte etmemiz gerekiyor" dedi.

11.02.2020Ekonomi
Kırgızistan, Türkiyeden yatırım çekmeyi planlıyor

Kırgızistan, Türkiye'den yatırım çekmeyi planlıyor

Kırgızistan Yatırımların Teşviki ve Korunması Ajansı Başkanı Şumkarbek Adilbekuulu "Türkiye'den yatırım çekmek bizim önceliğimiz. Bu yönde yoğun çalışıyoruz" dedi.

11.02.2020Ekonomi
Brexit ticareti vurmasın

Brexit ticareti vurmasın

İngiltere’nin AB’den ayrılması sonrasında Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) bir çalışma yaptığını ifade eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Brexit sonrasında ikili ticarette 14 milyar dolar olumsuz etkilenecek. Uzakdoğu’daki ülkelere karşı AB Gümrük Birliği avantajımız sona erecek. Arzumuz, İngiltere ile en kısa sürede ayrı bir serbest ticari anlaşması yapılması” dedi.

11.02.2020Ekonomi
Meksika’dan milyar dolarlık davet

Meksika’dan milyar dolarlık davet

Dünyanın en büyük 11. ekonomisi ve 13. ithalatçısı olan Meksika’dan Türkiye’ye TBMM’nin 100. yılı dolayısıyla özel davet geldi.

10.02.2020Ekonomi
TİKAdan Ginede kadınlar için tarım istihdamı

TİKA'dan Gine'de kadınlar için tarım istihdamı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Afrika ülkesi Gine’de yürütülen proje kapsamında, 80 dönümlük verimli araziyi sebze yetiştiriciliği tarımına açarak kadınlara ek gelir sağlıyor.

6.02.2020Ekonomi
‘Türkler hak kaybına uğramasın diye...’

‘Türkler hak kaybına uğramasın diye...’

Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının ardından Türk vatandaşlarına bu ülkede iş kurma ve çalışma hakkı veren Ankara Anlaşması’nın geleceğine ve iki ülke arasındaki ilişkilere dair açıklamalarda bulundu. İngiltere’nin 31 Ocak 2020 itibarıyla AB üyeliğinden ayrıldığını ancak bu yılın sonuna kadar, ‘geçiş dönemi’ olarak adlandırılan süreçte AB kurallarını uygulamaya devam edeceğine dikkati çeken Yalçın, Ankara Anlaşması’nın da bu süre zarfında geçerliliğini koruyacağını söyledi:

5.02.2020Avrupa
Nijerde nesli tükenme riski yaşayan zürafalara Türkiyeden destek

Nijer'de nesli tükenme riski yaşayan zürafalara Türkiye'den destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Afrika ülkesi Nijer'de evrensel miras kabul edilen ve nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olan "Camelopardalis Peralta" zürafaları için takip kulesi, su deposu inşa etti ve tuz alanı oluşturdu.

5.02.2020Teknoloji
Türk-İş’ten ‘Türkiye’deki Suriyeliler’ araştırması: Ortalama giderleri 2 bin 61 lira

Türk-İş’ten ‘Türkiye’deki Suriyeliler’ araştırması: Ortalama giderleri 2 bin 61 lira

TÜRK-İŞ’in ‘Türkiye’de yaşayan Suriyeli Sığınmacılar ve Kayıt Dışı Göçmenler’ araştırmasına göre, Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin yüzde 40’ı ekonomik olarak kendini normal koşullarda görüyor. Suriyelilerin ortalama gideri ise aylık 2 bin 61 lira oldu.

3.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Koca: 42 yolcuda hastalık tespit edilmedi

Son dakika haberler... Bakan Koca: 42 yolcuda hastalık tespit edilmedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'ndan sonra açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Wuhan'dan tahliye edilen 32'si Türk 42 yolcunun sağlık ekipleri tarafından kontrol edildiğini ve yolcularda hastalık tespit edilmediğini duyurdu. Koca, Çin'den gelenlerin 14 gün süreyle Ankara Zekai Tahir Burak Hastanesinde, tek kişilik odalarda takip edileceğini bildirdi.

1.02.2020Gündem
Litvanya çıkarması

Litvanya çıkarması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK), Türk iş dünyasını Litvanyalı 50’ye aşkın firma ile bir araya getirdi. Bakan Ruhsar Pekcan, “İlk hedefimiz ticaret hacmini 1 milyar dolara çıkarmak ama sonrasında kurulacak işbirlikleriyle bu çok daha yukarıya taşınacaktır” diye konuştu.

1.02.2020Ekonomi
Son dakika... Çindeki Türk vatandaşlarını getirecek askeri uçak Moğolistanda

Son dakika... Çin'deki Türk vatandaşlarını getirecek askeri uçak Moğolistan'da

Çin'in Vuhan kentindeki Türk vatandaşlarını yurda getirmek üzere öğle saatlerinde Ankara'dan havalanan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait dev kargo uçağı, Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur'a vardı.

31.01.2020Gündem
Litvanya ile ticaret hacmi hedefi 1 milyar dolar

Litvanya ile ticaret hacmi hedefi 1 milyar dolar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve Litvanya arasındaki toplam ticaret hacminin 562 milyon dolar olduğunu belirterek, "Bunu ilk aşamada 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

31.01.2020Ekonomi
Son dakika haber: Çindeki Türk vatandaşlarını getirecek uçak Ankaradan havalandı

Son dakika haber: Çin'deki Türk vatandaşlarını getirecek uçak Ankara'dan havalandı

Yeni tip koronavirüs salgınının yaşandığı Çin'in Vuhan kentindeki Türk vatandaşlarını Türkiye'ye getirecek, ambulansa dönüştürülen askeri kargo uçağı, Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan Çin'e hareket etti. 'Koca Yusuf' önce Moğalistan'ın Ulanbatur şehrinde yakıt ikmali yapacak. Ardından Çin'in Wuhan kentine inecek. Ancak hiçbir şekilde motoru durdurmadan Türk vatandaşlarını alarak tekrar havalanacak. Uçağı, Pilot Tuğgeneral Aziz Adalı ve Pilot Yüzbaşı Bekir Can Gültekin kullanıyor...

31.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Balkanların cennet köşesi Kuzey Makedonya’daydım

Korona virüsünün dünyamızı henüz sarmadığı günler içinde gidip, gördüğüm ve etkisinden hala kurtulamadığım Kuzey Makedonya’ya götürmek istiyorum sizi.

25.03.2020

Dijital Varlık Dünyasının Haylaz Meleği

Son bir yıldır ilgi odağım Blockchain hakkında merakım doymak bilmiyor. Zihnimde onu sahnenin tam ortasına koydum, tüm spotları da üzerine çaktım. Geçmişte ne yaptıysam onun için yapmış olduğuma inanarak bloklardan zincirler inşa etmeye çalışıyorum o sahneye. Bunun adı aşk olsa gerek. Bugün Blockchain’in hakkını ödeyen sektör: Finans.

25.03.2020

‘Toplumun sağlığı bireyin sağlığıdır’

“Biz, ‘Pembe Hanım Kanser Hastaları ve Yakınlarıyla Dayanışma Derneği’ olarak, 10 yıldır bir kanser politikası oluşturulması için çaba harcıyoruz. Bu bakımdan köşenizde 21 Şubat’ta yayınlanan ‘Kanserde ciddi politikaya ihtiyaç var’ başlıklı yazınız bilgilendirme açısından çok yararlıydı.

11.03.2020

Ankara’da yaya olmak zor iki gözüm

Burası, Şehit Ömer Halis Demir Bulvarı. Okurumuz Gültekin Atik, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mevki Binası ile Tongaç(Baba Harman) Parkı arasındaki refüje dikkat çekmiş. “Demir bariyerlerden yalnızca biri açık, yayalar yolun karşısına geçmeye çalışırken büyük tehlike atlatıyor” diyen okurumuzun iletisi -özetiyle- şöyle:

2.03.2020

Erdoğan’ın davası niye sonuçlanmıyor

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili AK Partililere yönelik suçlaması, siyasette fırtına kopardı.

17.02.2020