EKSTRA
MENÜ

Deprem

Deprem haberleri sayfasında güncel ve son dakika Deprem hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 42.346 Deprem haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Deprem, yer sarsıntısı yada zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayına denir. Sismik aktivite ile kastedilen, olayın meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler Sismograf ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da Sismoloji denir. Depremlerin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenmektedir. Bu ölçeğe göre 3 ve altı şiddetteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü şiddetteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yer yüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir. Deprem; tsunami, sel, heyalan,fırtına gibi diğer doğal olayları da etkilemektedir.

Deprem Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Derenin üzeri açılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Derenin üzeri açılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin afetle mücadelesinin, bütün dünyaya örnek olabilecek bir mücadele olduğunu söyledi. Bakan Soylu, "Kimisi sinek olmasın, kimisi üstünden istifade edelim anlayışı ile geçmişte kapanmış olabilir. Yukarıdan yağışlar o kadar yoğun geliyor ki o kapalı derelerin içinin doldurulmaması mümkün değil. Biz bunu Güneysu'da yaşadık. Burada ise pazar yerinin olduğu yerin üzerini açıyoruz." ifadelerini kullandı.

28.07.2021Gündem
Son dakika deprem haritası: Deprem mi oldu 28 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son dakika deprem haritası: Deprem mi oldu? 28 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son depremler haritası içerisine yeni bilgiler eklenmeye devam ediyor. Son depremler 28 Temmuz tarihinde meydana gelen sarsıntıları öğrenmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde art arda sarsıntılar yaşayan Ege bölgesinde halen devam eden depremler, bugün Akdeniz'in de listeye eklenmesi ile birlikte bölge halkı tarafından da yakından takip ediliyor. Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, son dakika depremler listesi...

28.07.2021Gündem
Son dakika... Bingölde 4.3 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Bingöl'de 4.3 büyüklüğünde deprem

Bingöl'de merkez üssü Kiğı ilçesi olan 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bingöl Valisi Kadir Ekinci, şu an için kendilerine ulaşan olumsuz bir durumun bulunmadığını bildirdi.

28.07.2021Gündem
Fikirtepe halkı kentsel dönüşümü destekliyor

Fikirtepe halkı kentsel dönüşümü destekliyor

Fikirtepe'de eski konutlarda yaşayan vatandaşlar kentsel dönüşümü destekliyor. Bölge halkına yapılan anket neticesinde büyük çoğunluğun deprem bilincine sahip olduğu ortaya çıktı.

28.07.2021Ekonomi
Nerede deprem oldu Deprem mi oldu 27 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Nerede deprem oldu? Deprem mi oldu? 27 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son depremler haritası içerisine yeni bilgiler eklenmeye devam ediyor. Son depremler 27 Temmuz tarihinde meydana gelen sarsıntıları öğrenmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı,  saat 13:02'de meydana gelen depremin derinliğinin 16.10 km olduğunu duyurdu.

27.07.2021Gündem
Son dakika... Ege Denizinde 4.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Ege Denizi'nde 4.2 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

27.07.2021Gündem
Son dakika... Endonezyada 6.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Endonezya'da 6.2 büyüklüğünde deprem

ABD Jeolojik Araştırmalar Dairesi (USGS), Endonezya'da 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremde, ilk belirlemelere göre, can veya mal kaybı olmadı.

26.07.2021Dünya
Yaz tatilinde anı biriktirmek

Yaz tatilinde anı biriktirmek

İlkokuldayken sonbaharda okulların açıldığı ilk gün öğretmenimin “yaz tatilinde neler yaptınız” sorusu ile başlardı. O zamanlardan beri yaz tatilinde hep anı biriktirmeye çalıştım. Salgın nedeniyle belirsizliklerle dolu zorlu bir eğitim-öğretim yılı geride kaldı.

26.07.2021Eğitim
Osmaniyede 4.2 büyüklüğünde deprem

Osmaniye'de 4.2 büyüklüğünde deprem

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öte yandan 23.55'te 4,2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

26.07.2021Haber
Japonyada 5,1 büyüklüğünde deprem

Japonya'da 5,1 büyüklüğünde deprem

Japonya'nın kuzeyinde yer alan Aomori eyaleti açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

26.07.2021Dünya
Son dakika deprem mi oldu 26 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son dakika deprem mi oldu? 26 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son depremler haritası içerisine yeni bilgiler eklenmeye devam ediyor. Son depremler 26 Temmuz tarihinde meydana gelen sarsıntıları öğrenmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde art arda sarsıntılar yaşayan Ege bölgesinde halen devam eden depremler, bugün Akdeniz'in de listeye eklenmesi ile birlikte bölge halkı tarafından da yakından takip ediliyor. Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, son dakika depremler listesi

26.07.2021Gündem
Maraş misillemesi: Rumlardan Türklere pasaport iptali tehdidi

Maraş misillemesi: Rumlardan Türklere pasaport iptali tehdidi

Rum yönetimi, Türkiye ve KKTC’nin ilan ettiği ikinci Maraş açılımına Kıbrıs Türklerine verilen AB pasaportlarının iptali ile misillemeyi planlıyor.

26.07.2021Dünya
Son dakika haberi Osmaniyede peş peşe depremler

Son dakika haberi! Osmaniye'de peş peşe depremler

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öte yandan 23.55'te 4,2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

25.07.2021Gündem
Son depremler... En son nerede deprem oldu İşte meydana gelen son depremler listesi

Son depremler... En son nerede deprem oldu? İşte meydana gelen son depremler listesi

Ülkemizde meydana gelen depremlerin ardından son depremler listesi aranan konular arasında yer alıyor. Hem kendi bulunduğu şehirde hem de komşu kentlerde meydana gelen depremleri az da olsa hisseden vatandaşlar internette derpem mi oldu ve nerede deprem oldu sorularının cevaplarını araştırıyorlar. İşte ülkemizde meydana gelen son depremlerin listesi

25.07.2021Gündem
Son dakika: Evde Kal Türkiye acil durum bildirimine ilişkin ilk açıklama Vodafone: Özür dileriz

Son dakika: 'Evde Kal Türkiye' acil durum bildirimine ilişkin ilk açıklama! Vodafone: Özür dileriz

Bugün sabah saatlerinde çok sayıda vatandaşın telefonuna gelen 'Evde Kal Türkiye' uyarısı merak uyandırdı. Birçok sosyal medya kullanıcısı konuya ilişkin mesaj paylaşırken, 'Evde Kal Türkiye' mesajı kısa sürede Türkiye gündeminde ilk sıraya yerleşti. Konuya ilişkin açıklama yapan Vodafone, "Yaşanan aksaklık ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, anlayışınız için teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.

24.07.2021Gündem
Son dakika: Yunanistanda korkutan deprem

Son dakika: Yunanistan'da korkutan deprem

Son dakika haberine göre Yunanistan Heraklion'da, 4.6 şiddetinde deprem meydana geldi.

24.07.2021Dünya
Filipinlerde şiddetli deprem

Filipinler'de şiddetli deprem

Filipinler'de 6,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremde herhangi bir can ya da mal kaybının olup olmadığı bilinmiyor

23.07.2021Dünya
Son depremler... Deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu Ege açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem...

Son depremler... Deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu? Ege açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem...

Ülkemizde meydana gelen depremlerin ardından vatandaşlar kentlerinde deprem olup olmadığını merak ediyorlar. Yaşadıkları şehirlerde veya komşu şehirlerde meydana gelen düşük şiddetli depremlerin ardından bellir belirsiz sarsıntı hisseden vatandaşlar deprem mi oldu sorusunun yanıtını internette araştırıyor. Özellikle Ege Denizi'nde peş peşe meydana gelen depremlerin ardından konu hakkında aramalar çoğaldı. Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından ülkemizdeki son depremler listeleniyor... İşte bugün deprem olan bölgelerimizdeki son durum...

23.07.2021Gündem
İzmirde peş peşe depremler

İzmir'de peş peşe depremler

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında meydana gelen 4,2 büyüklüğündeki depremin ardından 47 sarsıntı daha oldu. Jeofizik Yüksek Mühendisi, Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir'deki depremlerin ardından uyarılarda bulunarak ""Bu bölge, yeniden toparlanarak 6.8- 6.9 büyüklüğünde bir deprem üretmeye gebe" ifadelerini kullandı.

22.07.2021Haber
Son dakika haberler... Muğla Datça açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberler... Muğla Datça açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, saat 17.16'da Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD da depremin büyüklüğünü 4.2 olarak açıkladı.

22.07.2021Gündem
Son dakika... İzmir Karaburundaki depremlerin ardından korkutan sözler Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan uyardı

Son dakika... İzmir Karaburun'daki depremlerin ardından korkutan sözler! Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan uyardı

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında meydana gelen 4,2 büyüklüğündeki depremin ardından 47 sarsıntı daha oldu. Jeofizik Yüksek Mühendisi, Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir'deki depremlerin ardından uyarılarda bulunarak ""Bu bölge, yeniden toparlanarak 6.8- 6.9 büyüklüğünde bir deprem üretmeye gebe" ifadelerini kullandı.

22.07.2021Gündem
Geoteknik Nedir, Ne İş Yapar Geoteknik Deprem Mühendisliği Bölümü Hakkında Herşey..

Geoteknik Nedir, Ne İş Yapar? Geoteknik Deprem Mühendisliği Bölümü Hakkında Herşey..

Son zamanlarda oldukça popüler bir meslek dalı haline gelen Geoteknik Mühendisliği, pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Fakat nasıl Geoteknik Mühendisi olunur ya da hangi bölümleri okuyup mezun olmak gerektiği konusunda bilgilendirmeler eksik kalıyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
İşte Maraşta yerleşime açılan mahalle... Aya Nikola Rum sakinlerini bekliyor

İşte Maraş'ta yerleşime açılan mahalle... Aya Nikola Rum sakinlerini bekliyor

Hürriyet, Kıbrıs’ta 47 yıl sonra eski Rum sahiplerinin dönmesine imkân sağlanacak Maraş’ın Aya Nikola Mahallesi, Elmu Caddesi’ni görüntüledi. Kararın 350 kadar Rum aileyi etkilemesi bekleniyor. AB, ABD, Rum kesimi, Yunanistan, İngiltere, Rusya ve Fransa ise açılıma tepkili.

22.07.2021Dünya
Son dakika deprem haritası: İzmirde deprem mi oldu Nerede deprem oldu 21 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler ekranı

Son dakika deprem haritası: İzmir'de deprem mi oldu? Nerede deprem oldu? 21 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler ekranı

İzmir son dakika deprem verileri Kandilli tarafından açıklandı. İzmir'in Karaburun ilçesinde korkutan deprem meydana geldi. Son depremler haritası içerisine yeni bilgiler eklenmeye devam ediyor. Son depremler 21 Temmuz tarihinde meydana gelen sarsıntıları öğrenmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde art arda sarsıntılar yaşayan Ege bölgesinde halen devam eden depremler, bugün Akdeniz'in de listeye eklenmesi ile birlikte bölge halkı tarafından da yakından takip ediliyor.Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, son dakika depremler listesi

21.07.2021Gündem
Son dakika deprem haberi: İzmir açıklarında peş peşe depremler

Son dakika deprem haberi: İzmir açıklarında peş peşe depremler!

Son dakika haberi... Ege Denizi’nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 5 saat içerisinde Richter ölçeğine göre; önce 3.6 ardından 3.5 daha sonra 3.7 ve 3.6 büyüklüğünde dört deprem meydana geldi. Ayrıca saat 03.48'de 4 büyüklüğünde, 04.20'de de 4.2 büyüklüğünde depremler gerçekleşti.

21.07.2021Gündem
Son dakika: Erdoğanın sözleri Atina ve Rum Kesiminde deprem etkisi yarattı: Korktuğumuz başımıza geldi

Son dakika: Erdoğan'ın sözleri Atina ve Rum Kesimi'nde deprem etkisi yarattı: Korktuğumuz başımıza geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’nin başkenti Lefkoşa'da toplu açılış ve temel atma törenlerine katılırken 'Maraş' bölgesi içinde de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Sayın Tatar'ın az önce bizlerle paylaştığı kararla Maraş'ta hayat yeniden başlayacaktır. Mülkiyet haklarına riayet edilerek yürütülen bu çalışmalar ışığında artık Maraş'ta herkesin yararına olacak yeni bir dönemin kapıları açılacaktır. Açılımın öncelikle Kapalı Maraş'ın yüzde 3 buçuğuna tekabül eden pilot bölgede başlayacak olması Kıbrıs Türk makamlarının bu konuya ne kadar hassas yaklaştığını ortaya koyuyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın sözleri sonrası gelen tepkileri CNN TÜRK ekranlarında Yorgo Kırbaki, ' Atina ve Rum kesiminde ortamı en iyi yansıtan Rum devlet televizyonu spikeriydi. ‘Korktuğumuz başımıza geldi’ dedi spiker.' şeklinde aktardı.

21.07.2021Dünya
Afet ‘Geliyorum’ demiyor

Afet ‘Geliyorum’ demiyor

Deprem, sel, yangın, hortum, kasırga, heyelan, çığ ve tsunami gibi doğal afetler ‘geliyorum’ demez. Demiyor da. Ancak gelişen teknoloji ve bilimsel araştırmalar sayesinde edinilen bilgiler ışığında ‘uyarı’ sinyalleri vermek mümkün.

21.07.2021Avrupa
Son dakika: Pakistanda 5,2 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Pakistan'da 5,2 büyüklüğünde deprem

Pakistan'da sabah saatlerinde korkutan bir deprem meydana geldi. Deprem Pencap eyaletinin Rajanpur şehri yakınında gerçekleşti.

21.07.2021Dünya
Öğrenciye barınma rehberi İşte il il kira fiyatları

Öğrenciye barınma rehberi! İşte il il kira fiyatları

Üniversite öğrencileri önümüzdeki günlerde ev ya da yurt arayışına başlayacak. Ancak rakamlar çok iç açıcı değil. Birçok ilde hem kira hem de özel yurt fiyatları arttı. 100 metrekare bir ev için ülke genelinde kiralar 800 lira ile 3 bin 900 lira arasında değişiyor. Özel yurtların yıllık fiyatı ise 6 bin liradan başlıyor, 68 bin liraya kadar çıkıyor.

21.07.2021Ekonomi
Egede korkutan deprem: Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu Son dakika deprem haberleri

Ege'de korkutan deprem: Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? Son dakika deprem haberleri

Son depremler hakkındaki tüm bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor. AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.AFAD'dan alınan bilgiye göre Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaşanan sarsıntılar ardından birçok vatandaş, "Deprem mi oldu? Nerede deprem oldu?" sorularına yanıt arıyor... İşte 20 Temmuz tarihli son dakika deprem haberleri...

20.07.2021Gündem
Son dakika: Muğlanın Datça ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

20.07.2021Gündem
Dönüşüme ‘Kanal’ dopingi

Dönüşüme ‘Kanal’ dopingi

Kanal İstanbul çevresine kurulacak 500 bin nüfuslu Yenişehir ile İstanbul’da dönüşümün hızlanması planlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda yeni yapıların az katlı olacağına dikkat çekilirken, “Yenişehir rezerv yapı alanının temel hedefi, sağlıksız, köhneleşmiş, riskli haldeki binalarda yaşayan vatandaşların daha güvenli bir şehirde yaşayabilmesi” denildi.

20.07.2021Ekonomi
Aydında deprem mi oldu Nerede deprem oldu Kandilli son dakika deprem haberleri

Aydın'da deprem mi oldu? Nerede deprem oldu? Kandilli son dakika deprem haberleri

Türkiye güne deprem haberiyle uyandı. Aydın'da meydana gelen deprem merkez üssünün yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Yaşanan sarsıntının merkezini ve şiddetini merak eden vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? İşte kandilli son dakika deprem haberleri

19.07.2021Gündem
Son dakika: Aydının Efeler ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Aydın'ın Efeler ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Aydın'ın Efeler ilçesinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık olarak 10 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirildi.

19.07.2021Gündem
Son dakika: Kayserinin Kocasinan ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde 3.8 büyüklüğünde deprem

Kayseri'de meydana gelen deprem paniğe neden oldu. AFAD'dan alınan son dakika bilgisine göre Kayseri’nin Kocasinan ilçesi, 13 dakikada 3.9, 3.8 ve 3.0 büyüklüğünde depremlerle sallandı.

19.07.2021Gündem
İranda 5,7 büyüklüğünde deprem

İran'da 5,7 büyüklüğünde deprem

İran'ın güneyindeki Fars eyaletinde 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

18.07.2021Dünya
Son dakika deprem haritası: Deprem mi oldu 18 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son dakika deprem haritası: Deprem mi oldu? 18 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son depremler haritası içerisine yeni bilgiler eklenmeye devam ediyor. Son depremler 18 Temmuz tarihinde meydana gelen sarsıntıları öğrenmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde art arda sarsıntılar yaşayan Ege bölgesinde halen devam eden depremler, bugün Akdeniz'in de listeye eklenmesi ile birlikte bölge halkı tarafından da yakından takip ediliyor. Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, son dakika depremler listesi

18.07.2021Gündem
Son dakika... Rizede sel felaketi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: O bölgeler afet bölgesi olacak

Son dakika... Rize'de sel felaketi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: O bölgeler afet bölgesi olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bir Rizeli hemşeriniz olarak, büyük bir felaketi Rize'de yaşadık. Bakan arkadaşlarımızın çok büyük felakete maruz kalan yerlerin afet bölgesi ilan edilmesi noktasında bizden beklentileri oldu. Oraların yapılacak çalışmayla afet bölgesi ilan edilmesi konusunda kendilerine bu haberi verelim dedim. O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız" dedi.

17.07.2021Ekonomi
Son dakika deprem mi oldu 17 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son dakika deprem mi oldu? 17 Temmuz Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası

Son depremler haritası içerisine yeni bilgiler eklenmeye devam ediyor. Son depremler 17 Temmuz tarihinde meydana gelen sarsıntıları öğrenmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde art arda sarsıntılar yaşayan Ege bölgesinde halen devam eden depremler, bugün Akdeniz'in de listeye eklenmesi ile birlikte bölge halkı tarafından da yakından takip ediliyor. Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, son dakika depremler listesi

17.07.2021Gündem
Son dakika: Osmaniyede deprem meydana geldi

Son dakika: Osmaniye'de deprem meydana geldi

Son dakika haberine göre Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, saat 05:03'te 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

17.07.2021Gündem
Deprem raporu TBMM Başkanı Şentop’a sunuldu

Deprem raporu TBMM Başkanı Şentop’a sunuldu

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, komisyon raporunu TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a sundu.

16.07.2021Gündem
Diyarbakır Erganide 4 büyüklüğünde deprem

Diyarbakır Ergani'de 4 büyüklüğünde deprem

Merkez üssü Diyarbakır'ın Ergani ilçesi olan ve çevre illerde hissedilen 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, depremle ilgili olarak şu an için olumsuz bir durum bulunmadığını belirtti.

16.07.2021Haber
Son dakika haberler: Diyarbakırda da hissedilen 4 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberler: Diyarbakır'da da hissedilen 4 büyüklüğünde deprem

Merkez üssü Diyarbakır'ın Ergani ilçesi olan ve çevre illerde hissedilen 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, depremle ilgili olarak şu an için olumsuz bir durum bulunmadığını belirtti.

16.07.2021Gündem
Bölgede korkutan deprem... Nerede deprem oldu Son dakika deprem haberleri

Bölgede korkutan deprem... Nerede deprem oldu? Son dakika deprem haberleri

Diyarbakır'da meydana gelen sarsıntı haberi ardından gözler bir kez daha son dakika deprem haberlerine çevrildi. Son depremler listesine yenileri ekleniyor. Yaşanan sarsıntılar sebebiyle panik olan vatandaşlar, depremin merkez üssü ve şiddetini araştırıyor. Başta Twitter olmak üzere birçok mecrada "Deprem mi oldu, nerede deprem oldu?" sorularına yanıt arıyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi 16 Temmuz Cuma günü gerçekleşen deprem verilerini paylaşıyor.

16.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

“Her işletmenin fiyatı aynı olacak diye bir şey yok”

Her yaz sezonu Bodrum’daki restoranların fiyatları mutlaka konuşulur.

26.07.2021

Cumhuriyetimizin 75. Yılı Kutlama Konseri

Bu hafta diskoteğimden dinlenilmesi gereken bir CD çıkardım.

25.07.2021

Bir düğün gecesinden kaç COVID-19 pozitif çıkar ‘Dört Nikâh Bir Cenaze’ mi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletinde bir düğünden sonra 18 kişide COVID-19 Delta varyantı görülmüş. Peki Türkiye’de bir düğünden kaç COVID-19 pozitif çıkar?

24.07.2021

Sagalassos Antik Kenti

Sagalassos, Burdur-Isparta arasında Ağlasun ilçesinin 7 kilometre kuzeyinde, Akdağ yamaçlarında denizden 1700 metre yükseklikte etkileyici bir Roma dönemi şehridir. Etkileyici kelimesinin ne olduğunu kentin yamaç tiyatrosunun en son basamağına çıkıp, oturarak tüm kenti ve dağları ayaklarınızın altına aldığınızda anlarsınız. İşte o zaman beni de hatırlayacaksınız.

18.07.2021