EKSTRA
MENÜ

Toplu Taşıma

Toplu Taşıma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Toplu Taşıma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.780 Toplu Taşıma haberi bulunmuştur.

Toplu Taşıma Haberleri

Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlikten Huzur uygulaması... 2 bin 400 kişi yakalandı

Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik'ten 'Huzur uygulaması'... 2 bin 400 kişi yakalandı

Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ülke genelinde eş zamanlı yapılan denetimlerde çeşitli suçlardan aranan 2 bin 402 şahıs yakalandı.

23.01.2021Gündem
Soru ve cevaplarla temel emeklilik

Soru ve cevaplarla temel emeklilik

Almanya’da düşük gelirli emeklilerin maddi durumunu iyileştirmeyi amaçlayan temel emeklilik yasası, bu yılın başında yürürlüğe girdi. Bu haktan kimlerin yararlanabileceği, temel emekliliği hak etme şartlarının ne olduğunu, kime ne kadar oranda maddi destek sağlanacağını sizler için araştırdık. Bugünkü yazımızda soru ve cevaplarla temel emeklilik konusunu detaylarıyla inceleyeceğiz.

23.01.2021Avrupa
Temiz hava için... 10 madde

Temiz hava için... 10 madde

Sağlık ve çevre alanında çalışan 16 kurumun bir araya gelerek oluşturduğu Temiz Hava Hakkı Platformu, Türkiye’de özellikle kış aylarında artan hava kirliliğine dikkat çekerek daha temiz hava solumak için 10 maddelik bir yol haritası açıkladı.

23.01.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır Online olarak yapılabiliyor

İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır? Online olarak yapılabiliyor

İstanbulkart HES kodu eşleştirme işlemi yoğun ilgi görüyor. İstanbul'da yolcuların toplu taşıma araçlarına, HES kodu eşleşen İstanbulkartla binişini zorunlu kılan uygulama 15 Ocak itibari ile başladı. İstanbulkart tanımlama işlemi ise internet üzerinden birkaç adımda kolayca yapılabiliyor. İşte İstanbulkart HES kodu eşleştirme ekranı

22.01.2021Gündem
Dar gelirlilere maske parası ödensin

Dar gelirlilere maske parası ödensin!

Almanya’da toplu taşıma araçlarında ve alışverişlerde tıbbi maskelerin takılmasının zorunlu olması üzerine açıklama yapan Alman Sosyal Dernekler Birliği Başkanı Adolf Bauer, “Dar gelirlilere maske parası ödenmeli. İnsanlar evlerine yemek alır gibi kendilerine maske almaya zorlanamaz” dedi.

22.01.2021Avrupa
Akdenizin kayak merkezi: Yedikuyular... Sezonu açtı, misafirlerini ağırlamaya başladı

Akdeniz'in kayak merkezi: Yedikuyular... Sezonu açtı, misafirlerini ağırlamaya başladı

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine kış turizmi anlamında hizmet veren Kahramanmaraş'taki Yedikuyular Kayak Merkezi, son yağışlarla kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaşmasıyla sezonu açtı.

21.01.2021Seyahat
14 Şubat’a kadar kapalı

14 Şubat’a kadar kapalı

Almanya artan vaka sayıları ve ölümlerin önüne geçemeyince tedbirleri arttırarak, karantina süresini 14 Şubat tarihine kadar uzattı.

21.01.2021Dünya
İstanbulda HES kodunu eşleştirmeyenler metrobüslere binemedi

İstanbul'da HES kodunu eşleştirmeyenler metrobüslere binemedi

İstanbul’da toplu taşıma araçlarında kullanılan İstanbulkart'a koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 Ocak 2021 tarihinden geçerli olmak üzere getirilen HES kodu eşleştirmesini yaptırmayanlar Avcılar'da metrobüslere binemedi.

20.01.2021Haber
HES kodunu eşleştirmeyenler metrobüslere binemedi

HES kodunu eşleştirmeyenler metrobüslere binemedi!

İstanbul’da toplu taşıma araçlarında kullanılan İstanbulkart'a koronavirüs tedbirleri kapsamında 15 Ocak 2021 tarihinden geçerli olmak üzere getirilen HES kodu eşleştirmesini yaptırmayanlar Avcılar'da metrobüslere binemedi.

20.01.2021Gündem
Pekinden kısmi karantina kararı

Pekin'den 'kısmi karantina' kararı

Çinli yetkililer başkent Pekin’de son günlerde koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle 'kısmi karantina' kararı alındığını açıkladı. Çin Merkezi Televizyonunun haberine göre, Pekin’in güneyinde 1,6 milyon kişinin yaşadığı Daşing semtinde yaşayanların kentten ayrılmaları yasaklandı.

20.01.2021Dünya
65 yaş üstü ve 20-18 yaş altına toplu taşıma yasak mı

65 yaş üstü ve 20-18 yaş altına toplu taşıma yasak mı?

İstanbul İl Hıfsızsıhha Kurulunca koronavirüs salgına yönelik yeni bir tedbir daha alındı. Koronavirüs tedbirleri kapmasında alınan yeni karara göre İstanbul'da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar 15 Ocak itibari ile toplu taşıma kullanamayacak. İstanbul Valiliği konu hakkındaki açıklamayı sosyal medya hesabından vatandaşlara duyurdu

20.01.2021Gündem
Almanya’da mutasyon paniği Kısıtlamalar 14 Şubat’a kadar uzatıldı

Almanya’da mutasyon paniği! Kısıtlamalar 14 Şubat’a kadar uzatıldı

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de ilk defa ortaya çıkan koronavirüs mutasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Alman yetkililer ülkede yeni bir tür koronavirüs mutasyonu keşfettiklerini açıkladı. İngiltere ve Güney Afrika'daki yeni türlerden farklı olan mutasyon, ilk olarak Bavyera'daki 35 hastanede tespit edildi. Öte yandan kısıtlamalar 14 Şubat'a kadar uzatıldı ve birçok yerde maske takma zorunluluğu getirildi.

20.01.2021Dünya
Almanya ‘Sevgililer Günü’ne kadar kapalı

Almanya ‘Sevgililer Günü’ne kadar kapalı

Almanya, çok daha fazla bulaşıcı olan koranavirüsün mutasyona uğramış yeni türüne karşı acil olarak karantina önlemlerini 14 Şubat’a kadar uzattı. Perakende satış yerleri, kreşler ve okullar 14 Şubat’a kadar kapalı kalacak veya yüz yüze ders olmayacak. Evden çalışma imkânı sağlanacak, toplu taşıma ve dükkânlarda tıbbi maske olan FFP2’lerden takmak zorunlu olacak.

20.01.2021Avrupa
Merkel duyurdu: Koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Merkel duyurdu: Koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelede 5 Ocak'ta alınan ve 31 Ocak’a kadar geçerli olan tedbirlerin süresi 14 Şubat’a kadar uzatıldı.

19.01.2021Dünya
Karantina önlemleri 15 Şubat’a kadar uzatılacak mı

Karantina önlemleri 15 Şubat’a kadar uzatılacak mı

Almanya’da federal hükümetin ocak ayı sonuna kadar sürecek mevcut karantina önlemlerinin 15 Şubat tarihine kadar uzatacağı yeni önlemler taslağı kamuoyuna sızdı.

19.01.2021Avrupa
Azerbaycanda Kovid-19a karşı aşılama başladı

Azerbaycan'da Kovid-19'a karşı aşılama başladı

Türkiye gibi Sinovac aşısını tercih eden Azerbaycan'da, Sağlık Bakanı Oktay Şireliyev'in aşı yaptırmasıyla sürece start verildi.

18.01.2021Dünya
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak Bakan Selçuk o tarihe işaret etti

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk o tarihe işaret etti!

Okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak eden milyonlarca öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı ya da diğer resmi kurumlardan gelen açıklamalara odaklanırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya dair önemli açıklamalar yaptı. Peki, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

17.01.2021Gündem
Avusturya karantinayı uzatma kararı aldı

Avusturya karantinayı uzatma kararı aldı

Avusturya’da Kovid-19 karantinası 8 Şubat’a kadar uzatıldı. Ülkede 25 Ocak'tan itibaren toplu taşıma ve iş yerlerinde FFP2 maskesi zorunlu hale getirilecek.

17.01.2021Dünya
Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, maske kullanımı konusunda önemli uyarıda bulundu

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, maske kullanımı konusunda önemli uyarıda bulundu

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, maske kullanımı konusunda uyardı. Ventilli olsun olmasın N95 ve FFP2 tarzı maskelerin halkın kullanımına uyun olmadığını vurgulayan Kayıpmaz, “Üzerinde bir valfi bulunan N95 veya FFP2 tarzında maskelerin, uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil” dedi.

17.01.2021Haber
Bilim Kurulu üyesinden önemli uyarı: Bu maskelerin uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil

Bilim Kurulu üyesinden önemli uyarı: Bu maskelerin uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, maske kullanımı konusunda uyardı. Ventilli olsun olmasın N95 ve FFP2 tarzı maskelerin halkın kullanımına uyun olmadığını vurgulayan Kayıpmaz, “Üzerinde bir valfi bulunan N95 veya FFP2 tarzında maskelerin, uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil” dedi.

17.01.2021Gündem
Azerbaycanda karantina uygulaması 1 Nisana kadar uzatıldı

Azerbaycan'da karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı

Azerbaycan'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı, bazı kısıtlamalar ise kaldırıldı.

16.01.2021Dünya
ABDde aşı önceliği sıralaması tartışma yarattı

ABD'de aşı önceliği sıralaması tartışma yarattı

ABD'de yeni tip koronavirüse karşı başlatılan aşı çalışmalarının dağıtımı ve aşılamada önceliğin kime verilmesi gerektiği konusundaki farklı yaklaşımlar kafa karışıklığına sebep oldu. Bir eyalette sigara içenlere öncelik tanınması ise adeta infial yarattı.

16.01.2021Dünya
Yabancıların gözdesi Alanyada 120 farklı ülkenin insanı bir arada

Yabancıların gözdesi Alanya'da 120 farklı ülkenin insanı bir arada

Antalya'nın Alanya ilçesi, Türkiye'de en çok yerleşik yabancının yaşadığı ilçelerin başında geliyor. Alanya'da Karayip Adaları'ndan, Habeşistan'a kadar yaklaşık 120 farklı ülkeden insan yaşıyor. Alanya Belediye Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, "Alanya'da yaşayanları dünya birliği vatandaşları olarak tanımlayabiliriz. Çok farklı renkler, ırklar, dinler, diller bir arada yaşıyor" dedi.

16.01.2021Seyahat
İstanbulkart ile HES kodu eşleştirme nasıl yapılır İstanbulkartlarda yeni dönem başladı

İstanbulkart ile HES kodu eşleştirme nasıl yapılır? İstanbulkartlarda yeni dönem başladı

İstanbulkart ile HES kodu zorunluluğu tüm kentte başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen HES kodu ve İstanbulkart eşleştirme uygulaması toplu taşıma araçlarında uygulanmaya kondu. HES kodu ile eşleştirilmemiş İstanbulkart'lar bugünden itibaren toplu taşımada kullanılamayacak. Yükleme işlemini yapmayanların kartları iptal edilecek. İşte, İstanbulkart HES kodu tanımlama işlemiyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

15.01.2021Gündem
İBB Başkanı İmamoğlu: HES kodu uygulamasında katılım istediğimiz oranda değil

İBB Başkanı İmamoğlu: HES kodu uygulamasında katılım istediğimiz oranda değil

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, HES kodu ile toplu ulaşım kartlarını eşleştirenlerin sayısının istenilen oranda olmadığını söyledi.

15.01.2021Gündem
İstanbulkart HES Kodu eşleştirme tek adımda yapılabilecek İstanbulkart tanımlama

İstanbulkart HES Kodu eşleştirme tek adımda yapılabilecek! İstanbulkart tanımlama

İstanbulkart HES Kodu tanımlama ve eşleştirme için süre bugün doluyor. İstanbulkart Kişiselleştirme sayfası üzerinden tamamlanabilen işlemler ile toplu taşıma araçlarına binmek mümkün olabilecek. Bu işlemler için İstanbulkart üzerinde numara yer alması gerekecek. Üzerinde numara bulunmayan İstanbulkart sahipleri ise kart dolum merkezleri üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecek. İşte, Kişiselleştirme İstanbulkart sayfası üzerinden kullanılabilecek olan İstanbulkart HES Kodu eşleştirme işlemi hakkında bazı bilgiler

15.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı da evden çalışmaya destek verecek

Cumhurbaşkanı da evden çalışmaya destek verecek

Koronavirüsle mücadelede evden çalışma büyük rol oynuyor. Robert Koch Enstitüsü’nün çağrısından sonra Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier de evden çalışmayı destekledi.

15.01.2021Avrupa
Kayseride, HES sorgulaması ile 1516 kişiye toplu ulaşım izni verilmedi

Kayseri'de, HES sorgulaması ile 1516 kişiye toplu ulaşım izni verilmedi

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması ile bugüne kadar riskli olduğu belirlenen 1516 kişinin toplu ulaşım kullanmasına izin verilmediğini açıkladı.

14.01.2021Gündem
Toplu taşımada HES kodu için son gün kuyruğu

Toplu taşımada HES kodu için son gün kuyruğu

Koronavirüse karşı alınan yeni önlemler kapsamında İstanbul'da toplu ulaşımda kullanılan İstanbul kartlarına HES kodu zorunluluğu yarın başlıyor. HES kodlarını kartlarıyla eşleştirmede son güne kalanlar İstanbulkart Dolum Merkezleri önünde kuyruklar oluşturdu. Eşlemesini yapmayanlar yarından itibaren kartlarını toplu taşımada kullanamayacak.

14.01.2021Gündem
Çocukların sokakta kendini güvende hissetmesi için bilmesi gerekenler

Çocukların sokakta kendini güvende hissetmesi için bilmesi gerekenler

Çocuklar belirli bir yaşa kadar yaklaşan araçların mesafesini ve hızını değerlendiremez. Bu nedenle özellikle de yol güvenliği onlar için çok önemlidir ama sokaktaki bir çocuk için tehlikeli olabilecek tek şey arabalar değil.

14.01.2021İlişkiler
Moskovada Kovid-19 tedbirlerinin süresi 21 Ocaka uzatıldı

Moskova'da Kovid-19 tedbirlerinin süresi 21 Ocak'a uzatıldı

Rusya'nın başkenti Moskova'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirlerin süresinin 21 Ocak'a kadar uzatılmasına karar verildi.

14.01.2021Dünya
20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu ulaşım kullanması yasak mı Resmi hesaptan açıklama yapıldı

20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu ulaşım kullanması yasak mı? Resmi hesaptan açıklama yapıldı

20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan yasaklar hakkında güncel durum merak ediliyor. Koronavirüs günlük vakaların düşüşe geçmesinin bazı kısıtlamaların ne zaman son bulacağı araştırılan konular arasında. Yapılan açıklamaları ardından İstanbul'da toplu taşıma kullanımı için 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara kısıtlama getirileceği açıklanmıştı. İşte 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri ve merak edilen soruların cevapları

13.01.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu yükleme, tanımlama, eşleştirme işlemi nasıl yapılır Son gün 15 Ocak

İstanbulkart HES kodu yükleme, tanımlama, eşleştirme işlemi nasıl yapılır? Son gün 15 Ocak!

İstanbulkart HES kodu tanımlama işlemi, 15 Ocak tarihine artık çok az bir süre kalmasıyla birlikte önemini artırmaya başladı. 15 Ocak tarihinde HES kodu eşleştirme işlemini yapmayan kişiler otobüs ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. İstanbulkart tanımlama işlemi ise internet üzerinden birkaç adımda kolayca gerçekleşebilecek. İşte, İstanbulkart tanımlama işlemi hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.01.2021Gündem
Söder: Aşı olmak bir vatandaşlık görevidir

Söder: Aşı olmak bir vatandaşlık görevidir

Almanya’da hükümet başından beri koronavirüse karşı aşının gönüllü olacağını vurgularken, hükümetin küçük ortağı Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) lideri ve Bavyera eyalet Başbakanı Markus Söder belirli gruplara aşı zorunluluğunu gündeme getirdi.

12.01.2021Avrupa
Uygulamaya 3 gün kala akbil bayilerinde HES kodu kuyruğu

Uygulamaya 3 gün kala akbil bayilerinde HES kodu kuyruğu

KORONAVİRÜSE karşı alınan yeni önlemler kapsamında İstanbul'da toplu ulaşımda kullanılan İstanbul kartlarına HES kodu zorunluluğu getirildi. 3 gün sonra uygulanmaya başlanacak yeni tedbir için akbil bayilerinin önünde gün boyunca uzun kuyruklar oluştu.

12.01.2021Gündem
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonyada koronavirüs salgınına ilişkin son gelişmeler

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgınına ilişkin son gelişmeler

Aşılama çalışmaları hız kazanırken Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

11.01.2021Dünya
Çinde aylar sonra yeni vakalar tespit edildi, yetkililer teyakkuzda

Çin'de aylar sonra yeni vakalar tespit edildi, yetkililer teyakkuzda

Çin’de son altı ayın en kritik koronavirüs alarmı verildi. Başkent Pekin’e bağlı, yaklaşık 1,2 milyon insanın yaşadığı kırsal bir bölge tam karantina altına alındı. Yerel hükümetin bugün yaptığı açıklamaya göre, kuzeydoğu Pekin'in Shunyi bölgesinde 1,2 milyondan bulunan tüm köyler tecrit altına alındı.

11.01.2021Dünya
20 yaş altı ve 65 yaş üstüne toplu taşıma yasak mı 15 Ocak itibari ile sona erecek..

20 yaş altı ve 65 yaş üstüne toplu taşıma yasak mı? 15 Ocak itibari ile sona erecek..

İstanbul İl Hıfsızsıhha Kurulunca koronavirüs salgına yönelik yeni bir tedbir daha alındı. Koronavirüs tedbirleri kapmasında alınan yeni karara göre İstanbul'da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar 15 Ocak itibari ile toplu taşıma kullanamayacak. İstanbul Valiliği konu hakkındaki açıklamayı sosyal medya hesabından vatandaşlara duyurdu

11.01.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu alma işlemi: İstanbulkart HES kodu eşleştirme için son günler

İstanbulkart HES kodu alma işlemi: İstanbulkart HES kodu eşleştirme için son günler!

İstanbulkart HES Kodu eşleştirme işlemi, 15 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek. Sağlık Bakanlığı'nın zorunlu koştuğu HES Kodunu toplu taşıma araçlarına da uygulama kararı alan İçişleri Bakanlığı, belediyelere gönderdiği yazı ile sürecin yürürlüğe alınmasını istemişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbulkart HES kodu eşleştirme ve yükleme ekranı aracılığıyla bu işlemin 15 Ocak tarihine kadar gerçekleşebileceğini açıkladı. Peki, İstanbulkart HES Kodu yükleme ve eşleştirme nasıl yapılır? İşte, o detaylar

11.01.2021Gündem
Koronavirüse yakalanan Okan Karacan hastaneye kaldırıldı

Koronavirüse yakalanan Okan Karacan hastaneye kaldırıldı

Koronavirüse yakalanan oyuncu Okan Karacan hastaneye kaldırıldı. Oyuncu Okan Karacan kendini kötü hissedince Covid 19 testi yaptırdı. Test sonucu pozitif çıkan Karacan'ın tedavisine evde başlandı.

11.01.2021Magazin
‘Ben gülmezsem Kaan mutsuz olur’

‘Ben gülmezsem Kaan mutsuz olur’

Ayça Alemdar, 25 Aralık’ta Twitter’dan “Ev sahibi aradı, apartmandakiler rahatsız oluyormuş, evden taşınmamızı istiyor. Otizm sadece sosyal medyada yanınızdayız demekle olmuyor, bilin istedim” diye yazdı. Otizmli oğluyla birlikte yaşadıkları apartmanda kapılarının tekmelendiğini ve evden taşınmalarının istendiğini söyleyen Ayça Alemdar: “Hep yorgunum. Kırgınım da… Birinin bana ‘Oğlun üç-dört sene sonra başaracak. Normal çocuklarla aynı okula gidebilecek’ demesine çok ihtiyacım var.”

10.01.2021Hürriyet Pazar

Bizim geleneksel mahalle anlayışımız dirençli kentlerin anahtarı

Metropollerde yaşam, salgınla birlikte çok değişti. Artık dünya kentleri bizim mahalle kültürümüze özeniyor desek yeri! Sürdürülebilir şehircilik çalışmaları yapan Dr. Güneş Cansız: “Değişen kentleşme yaklaşımlarındaki pek çok kavram bizim geleneksel mahalle yapılanmamızda var.”

10.01.2021Hürriyet Pazar
9-10 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması saatleri İçişleri Bakanlığınca açıklandı Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek

9-10 Ocak sokağa çıkma kısıtlaması saatleri İçişleri Bakanlığı'nca açıklandı! Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri ile ilgili açıklama yapıldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan hafta sonu kısıtlaması devam ediyor. Vatandaşlar İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge içerisindeki saatlerde ve günlerde dışarı çıkamıyorlar. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kısıtlamalar bu hafta da devam ediyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı cuma akşamı saat 21:00’de başladı. İşte 9-10 Ocak sokağa çıkma yasağının saatleri

9.01.2021Gündem
Toplu ulaşımda HES kodu ne zaman zorunlu olacak 15 Ocakta başlıyor..

Toplu ulaşımda HES kodu ne zaman zorunlu olacak? 15 Ocak'ta başlıyor..

15 Ocak'tan itibaren HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkart'lar toplu taşımada kullanılamayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Hayat Eve Sığar (HES) kodu kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından İstanbulkartlar ile HES kodlarının eşleştirilmesi uygulamasının başlatıldığını bildirdi.

8.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Ceyda Düvenci’yi anneliğinden vurmayın

Ceyda Düvenci’nin kızının regl olduğunu sosyal medyada paylaşması, gündemin ortasına düşüverdi geçen gün.

21.01.2021

Kendi küçük, macerası bol bir ülke: Tayvan

Tayvan, Doğu Asya'nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerine oldukça cömert seçenekler sunuyor. Tayvan’ı ziyaret ederek Çin, Japon, ve Güneydoğu Asya kültürlerinin bir birleşimi olan bu ada ülkesinin eşsiz atmosferinin tadını doyasıya çıkarma şansına sahip olabilirsiniz.

19.01.2021

Çankaya değil sanki Mars

Nasa’nın paylaştığı bu inanılmaz görüntüler Mars’ta çekildi. Dünya şokta! Çünkü bu görüntüler arasında ASKİ’ye ait bir de rögar kapağı var.

19.01.2021

Gastronomi başkentinde son durum

Gaziantep’in pandemi dönemindeki son durumu, lezzet ve seyahat düşkünleri için merak konusu. Bu süreçte şehirde gastronomi ve turizm alanında yapılanları Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le konuştuk. İşte “Türkiye’nin mutfağı” diyebileceğimiz bu tarihi kentteki gelişmeler...

18.01.2021