MENÜ

Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ramazan Bayramı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.985 Ramazan Bayramı haberi bulunmuştur.

Ramazan Bayramı ya da Şeker Bayramı, İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayram. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arifedir.

Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Ramazan Bayramı her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder.

DEVAMI

Ramazan Bayramı Haberleri

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı 31 Temmuz-3 Ağustos bayram tedbirleri belli oldu

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? 31 Temmuz-3 Ağustos bayram tedbirleri belli oldu!

'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı?' Corona virüsü nedeniyle Ramazan Bayramı'nda alınan sokağa çıkma yasağı kararı sonrası, gözler Kurban Bayramı'na çevrildi. 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı'nda, sokağa çıkma yasağıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı'ndan henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakanın seyrine göre durumun belirleyici olacağını ifade etti. İstanbul Valiliği de yeni tip korona virüs salgını nedeniyle Kurban Bayramı'nda alınacak tedbirleri açıkladı. İşte, olası sokağa çıkma yasağıyla ilgili ayrıntılar.

6.07.2020Gündem
Gözler bayram ikramiyesinin yatacağı tarihte... Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak

Gözler bayram ikramiyesinin yatacağı tarihte... Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban ve Ramazan bayramlarında geçen sene 1000'er lira olarak verilen ikramiyelere bu yıl da devam edilecek. Yılın ilk ikramiyesini Ramazan Bayramı'nda alan, şimdi Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatacağı tarihi merak ediyor. Peki, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte bayram ikramiyeleriyle ilgili son durum...

5.07.2020Gündem
Türkiyenin konuştuğu olayda amca kendisini bu sözlerle savundu

Türkiye'nin konuştuğu olayda amca kendisini bu sözlerle savundu

Ağrı'da, 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili 1'i tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. Suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık amca Yusuf Aydemir, "Leyla benim ciğerim, nasıl böyle bir şey yaparım?" dedi.

3.07.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı ne zaman, bayrama kaç gün kaldı Gözler Kurban Bayramı tatil takviminde

2020 Kurban Bayramı ne zaman, bayrama kaç gün kaldı? Gözler Kurban Bayramı tatil takviminde

Kurban Bayramı 2020 tarihi için geri sayım devam ediyor. Ramazan Bayramı ardından kutlanacak olan yılın ikinci dini Kurban Bayramı bu yıl temmuz ayı sonunda idrak edilecek. Tatil planlarını şimdiden yapmaya başlayan pek çok kişi Kurban Bayramı tarihinin yanı sıra tatil takvimini merak ediyor. Peki, 2020 Kurban Bayramı ne zaman, bayrama kaç gün kaldı? Gözler Kurban Bayramı tatil takviminde

3.07.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak Kurban Bayramı ikramiyesi için geri sayım

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Kurban Bayramı ikramiyesi için geri sayım

Emekli bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağı araştırılıyor. Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre bayramın arefe günü bu yıl 30 Temmuz olacak. Her yıl dini bayramlardan önce verilen emekli ikramiyesi ödeme tarihleri için araştırmalar hızlandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında Ramazan Bayramı ikramiyeleri ödeme tarihleri öne çekilmiş, ikramiyeler 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenmişti. İşte detaylar...

3.07.2020Ekonomi
Bilim Kurulu Toplantısı başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Bilim Kurulu Toplantısı, Kabine Toplantısı ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından gündeme geldi. Korona virüs gündemine dair istişarelerin yapıldığı ve önemli kararların masaya yatırıldığı toplantının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı geçtiğimiz hafta 24 Haziran Çarşamba günü saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanmıştı. Peki bu hafta Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte, ayrıntılar.

1.07.2020Gündem
KAPTİD Başkanı Dinler: “Kapadokya’da Ağustos sonu hareketlenme bekliyoruz”

KAPTİD Başkanı Dinler: “Kapadokya’da Ağustos sonu hareketlenme bekliyoruz”

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesine korona virüs ile mücadele kapsamında normalleşme süreci ile birlikte yerli turistler gelmeye başladı.

1.07.2020Seyahat
Cizrede koronavirüs vakalarında düşüş başladı

Cizre'de koronavirüs vakalarında düşüş başladı

Koronavirüsle mücadelede normalleşme adımlarının atılmasının ardından salgının yayıldığı Şırnak'ın Cizre ilçesinde vaka sayılarında düşüş yaşanmaya başladı.

1.07.2020Gündem
Karaman Valisi Işıkın maske çağrısı yanıt buldu

Karaman Valisi Işık'ın maske çağrısı yanıt buldu

KARAMAN Valisi Mehmet Alpaslan Işık, kentte Ramazan Bayramı öncesi 120 olan vaka sayısının 500'e ulaştığını belirterek vatandaşlara maske çağrısı yaptı. Vali Işık'ın çağrısı sokaklarda yanıt buldu. Maske takan sayısı artarken, maskesiz olanlar da, 'maskeyle çalışırken nefes alamamak', 'Sıcaktan rahatsız oldum' gibi kendilerine çeşitli bahaneler buldu.

30.06.2020Gündem
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek 2020 Emekli bayram ikramiyesinde tarih belli oldu mu

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? 2020 Emekli bayram ikramiyesinde tarih belli oldu mu?

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Dini bayramlarda emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri, temmuz ayının yaklaşmasıyla beraber gündemde yer aldı. Bin TL olarak hesaplara yatırılan emekli bayram ikramiyeleri, geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda corona virüs ekonomi önlemleri kapsamında erken ödenmişti. Gözler şimdi Kurban Bayramı ikramiyelerinde. İşte, 2020 emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihiyle ilgili ayrıntılar..

28.06.2020Ekonomi
Karaman Valisi: Ramazan öncesi 120 olan vaka sayısı 500e ulaştı

Karaman Valisi: Ramazan öncesi 120 olan vaka sayısı 500'e ulaştı

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, "Bayramdan önce 120 olan vaka sayısı bayramdan sonra 500'e ulaşmış, yine vefat eden hasta sayımız ise 16 olmuştur. Bir anlamda sağlık personelimizin özverili çalışması, üstün gayreti boşa çıkmış, çekilen bu sıkıntıya rağmen hastalığın yayılma hızı önlememiştir" dedi.

26.06.2020 Gündem
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi için heyecan giderek artıyor. Her yıl emeklilere dini bayramlar öncesinde ikramiye veriliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri öne çekilmişti. Şimdi gözler Kurban Bayramı emekli ikramiyesinde. İşte konu ile ilgili detaylar…

26.06.2020Ekonomi
Emekli bayram ikramiyesi (kurban bayramı) hangi ay, ne zaman yatırılacak İşte o tarihler

Emekli bayram ikramiyesi (kurban bayramı) hangi ay, ne zaman yatırılacak? İşte o tarihler

Emekli bayram ikramiyesi için geçtiğimiz bayram döneminde olduğu gibi araştırmalarına başlayan binlerce vatandaş, bakanlık düzeyinde herhangi bir açıklama olup olmadığını sorguluyor. Kurban Bayramı için verilecek olan emekli bayram ikramiyesi, geçtiğimiz dönemde tahsis numarasının son hanesine göre hesaplara yatırılmış ve toplamda 4 gün içerisinde tüm emeklilere ödenmişti. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ve hangi gün yatırılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Sokağa çıkma yasağı olacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan kısıtlama açıklaması

Son dakika haberler: Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan kısıtlama açıklaması

Son dakika haberler... Koronavirüs Bilim Kurulu, yeni tip koronavirüs ile mücadelede son durumu ve tedbirleri görüşmek üzere video konferans yöntemiyle toplandı. Bakan Koca toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, "(YKS) Sınavın, ne getireceği meçhul bir zamandansa şimdi yapılmasına ilgili kurullar tarafından karar verilmesi doğru görünmektedir." dedi. Bakan Koca sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili olarak, '''Belki iller bazında, ilçe bazında bir kısıtlama olabilir ama ülke genelinde düşünmüyoruz'' dedi.

25.06.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Diyanet takvimi: Kurban Bayramı 2020 tarihi ve günü

Kurban Bayramı ne zaman? Diyanet takvimi: Kurban Bayramı 2020 tarihi ve günü

Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı 2020 tarihi, haziran ayının son günlerine doğru gündemde yer almaya başladı. Kur’an-ı Kerim, Sünnet ve icmâ ile sabit bir ibadet olan kurban, Ramazan Bayramı'ndan sonra gelen dini vecibelerin yerine getirildiği en önemli bayram olarak yer tutuyor. Diyanet dini günler takviminde yer alan bilgilere göre, bu yıl Kurban Bayramı temmuz sonu ve ağustos başında idrak edilecek. İşte, Kurban Bayramı tarihi ve günü hakkında ayrıntılar.

23.06.2020Gündem
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek Emekli ikramiyelerinin yatırılacağı tarih belli oldu mu

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyelerinin yatırılacağı tarih belli oldu mu?

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman verilecek? Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki defa emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri gündemde yer almaya başladı. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'na bağlı emeklilerin 2020 Kurban Bayramı ikramiyeleri, bu yıl da bayramdan önce banka hesaplarına yatırılacak. Geçtiğimiz bayram Ramazan Bayramı ikramiyeleri Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında erken ödenmişti. Gözler şimdi yapılacak olan son dakika resmi açıklamalarda. İşte, konuyla ilgili ayrıntılar....

22.06.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Babalar Günü’nde huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek

Bakan Selçuk: Babalar Günü’nde huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Babalar Günü’nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı.

20.06.2020Ekonomi
Şevval ayı ne zaman biter

Şevval ayı ne zaman biter?

Mübarek Ramazan ayının ardından Şevval ayı başladı. Peygamber efendimiz, hem ibadet hayatının sonlanmaması hem de bir ay boyunca oruç tutan bedenlerin normal hayata uyum sağlamaları için Şevval orucu tutulmasını tavsiye ediyor. Peki, Şevval ayı ne zaman biter?

19.06.2020Gündem
Başkan Vergili: Karabük için tehlike çanları çalmaya başladı

Başkan Vergili: Karabük için tehlike çanları çalmaya başladı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte koronavirüs vaka sayısının sıfırlandığını, büyük şehirlerden gelenlerle hastalığın tekrar yayılmaya başladığını belirtti. Vergili, "Bugün 54’leri geçen hasta sayısına ulaşıldı. Karabük için tehlike çanları çalmaya başladı. Bunların temasta bulunduğu kişiler ile sayının artacağını öngörüyorum" dedi.

17.06.2020Gündem
Leyla cinayetinde korkunç detaylar

Leyla cinayetinde korkunç detaylar

AĞRI'da, 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili tutuklu yargılanan amca Yusuf Aydemir (43) ile akrabaları Mehmet Ali Aydemir (33) ve köylüleri Besim Dursun (48) hakkında mütaalasını tamamlayan Cumhuriyet savcısı, 3 sanığın fikir ve eylem birliği içerisinde Leyla'yı öldürdüklerinin anlaşıldığını belirterek, ağırlaştırılmış müebbet ile 14'er yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi. Tutuksuz sanıklar Ayşe Artam (38) ve Yıldırım Artam (41) hakkında cinayete ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçuna yardımdan 29 yıl 4'er aya kadar hapis cezası talep eden savcı, amca Musa Aydemir (29) ile Besim Dursun'un eşi Hatun Dursun'un (56) ise beraat ettirilmesini istedi.

17.06.2020Gündem
Temassız ödemelerde rekor kırıldı

Temassız ödemelerde rekor kırıldı

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, Ramazan Bayramı öncesinde kartlı ödeme işlem adedinde ve temassız ödemelerde rekor kırıldı. İnternetten ödemeler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelirken elektronik eşya ve giyim sektörlerinde daha çok tercih edildi. İnternetten kartlı ödeme yapılan işyeri adedi ise geçen yılın 1,5 katına çıktı.

17.06.2020Teknoloji
Kredi kartı ödemelerinde rekor kırıldı

Kredi kartı ödemelerinde rekor kırıldı

Ramazan Bayramı öncesi kartlı ödeme işlem adedi ve temassız ödemelerde rekor kırıldı. Hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen internetten ödeme, elektronik eşya ve giyim sektörlerinde daha çok tercih edildi.

17.06.2020Ekonomi
Kurban Bayramı 2020 tatili kaç gün Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor

Kurban Bayramı 2020 tatili kaç gün? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. Kurban, sözlükte yaklaşmak, Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamlarına gelmektedir. Müslümanlar her yıl Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nı heyecanlı bekliyorlar. Bu yıl bayramın arefe günü 30 Temmuz Perşembe günü olacak.

16.06.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyesi ne kadar Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman verilecek

Emekli bayram ikramiyesi ne kadar? Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emekli bayram ikramiyesi dini bayramlardan önce vatandaşlara veriliyor. Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman verilecek sorusu araştırılıyor. Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihi öne çekilmişti. Şimdi gözler Kurban Bayramı emekli ikramiyesine çevrildi.

14.06.2020Ekonomi
Kurban Bayramı 2020 tarihi ne zaman Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında

Kurban Bayramı 2020 tarihi ne zaman? Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında?

Kurban Bayramı 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. Kurban Bayramı tarihi ne zaman sorusu araştırılıyor. Müslümanlar her yıl dini bayramları büyük bir heyecanla bekliyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvim içerisinde bayram tarihleri de yayımlanıyor. Ramazan Bayramı'nın ardından sıra yılın ikinci bayramına geldi. İşte 2020 Kurban Bayramı tarihi...

12.06.2020Gündem
Koronavirüs Pandemi Kurulu üyesi Erayman: İniş trendindeyken dalgalanmalar olabilir

Koronavirüs Pandemi Kurulu üyesi Erayman: İniş trendindeyken dalgalanmalar olabilir

KONYA'da, Covid-19 vaka sayısının son günlerde artmasını değerlendiren İl Pandemi Kurulu üyesi Doç. Dr. İbrahim Erayman, ''Normalleşme süreci beklediğimiz şekilde gidiyor. İniş trendindeyken, hafif dalgalanmalar olabilir, sorun değil. Ulusal olarak vaka sayısında 1000'in altında olmamız gayet iyi. Umarım bunu kurallara uyarak başarılı şekilde atlatırız. Kesinlikle rehavete kapılmamamız lazım'' dedi.

12.06.2020Gündem
Sağlıkçının burnunu kıran zanlıdan şok sözler

Sağlıkçının burnunu kıran zanlıdan şok sözler

KONYA'da, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü gittiği hastanede, yakınının damar yolunu açmak isteyen acil tıp teknisyeni Abdullah Batı'ya (36) yumruk atıp, burnunu kırdığı iddiasıyla tutuklanan Tuncay A.'nın (28), Konya 1'inci Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadesi ortaya çıktı. Hakkındaki suçlamaları reddeden Tuncay A., ''Ben Abdullah Batı'ya vurmadım. O benim gözüme yumruk attı'' dedi.

11.06.2020Gündem
Sinop’un turizm umudu temmuz ve ağustos aylarında

Sinop’un turizm umudu 'temmuz' ve 'ağustos' aylarında

 Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu, Sinop turizminin temmuz ve ağustos aylarında hızlanacağını düşündüğünü söyledi.

10.06.2020Seyahat
2. dalga endişesi

2. dalga endişesi

Pandemi sürecinde başarılı çalışmalarla gündeme gelen Diyarbakır’da, son günlerde artan vakalar tedirginliğe yol açtı. Maskesiz dolaşmanın yasaklandığı kentte, iki pandemi hastanesinde bire düşürülen klinik sayısı beşe çıkarıldı. Pazarcılara test yapıldı.

10.06.2020Gündem
Diyarbakırda ikinci dalga alarmı Vaka sayılarına yetişemez olduk

Diyarbakır'da ikinci dalga alarmı! 'Vaka sayılarına yetişemez olduk'

Diyarbakır'da son bir haftalık süreçte koronavirüs tanısı konulan hasta sayısı 300'ü geçti. İkinci dalga endişesi yaşanan kentteki iki pandemi hastanesindeki bire düşürülen klinik sayısı 5'e çıkarıldı. Yatak kapasitelerinin dolduğu hastanelerde yeni tanı konulanlar, evlerinde izole ediliyor. Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, "Diyarbakır'da artan koronavirüs vaka sayılarına baktığımızda ikinci dalgaya yakın bir durum söz konusu şu an için. Bu hızla devam edersek Diyarbakır ikinci dalgayı da aşacak gibi görünüyor. Nerdeyse vaka sayılarına yetişemez duruma geldik" dedi.

9.06.2020Gündem
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Ramazan ve Kurban Bayramları'nda her sene milyonlarca emekliye verilen bayram ikramiyeleri gündeme gelmeye başladı. Yılda iki kez ödenen emekli bayram ikramiyeleri bin TL olarak hesaplara yatırılıyor. 2020 Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında bir ay erken ödenmişti. Gözler şimdi Kurban Bayramı ikramiyelerinde. Peki, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek?

9.06.2020Ekonomi
“Herkes Ölür, Sigortacı Bir Ay Sonra”

“Herkes Ölür, Sigortacı Bir Ay Sonra!”

Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen, Ramazan Bayramı nedeniyle Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ile birlikte gerçekleştirdiği İnstagram yayınında “Sigortacılık bir güven konusu. İnsanların en önemli şeylerini emanet ettikleri kurumlar sigortalar. Bu nedenle bizim işimiz bu güveni sürdürmek . Bu konuya ilişkin söylenen bir benzetme vardır ve ben çok severim, “Herkes ölür, sigortacı bir ay sonra ölür”, Yani biz her türlü şart ve ortamda güvence vermeye ve tahahhütlerimizi yerine hazırız” dedi.

5.06.2020Sigorta
Göttingen’de kitlesel korona testi

Göttingen’de kitlesel korona testi

Almanya’nın Göttingen kentinde çoğunluğu eski Yugoslavya ülkelerinden gelen göçmenlerin kaldığı İduna Merkezi adlı bloklarda kitlesel korona testi başlandı.

5.06.2020Avrupa
Provokasyona gelmeyin

Provokasyona gelmeyin!

Almanya’nın Göttingen kentinden gelen haberler endişe verici. Kentte İduna Merkezi adlı blok evlerde yaşayan Müslüman Boşnak kökenli iki ailenin Ramazan Bayramı’nı kutlarken, korona kurallarına uymaması Müslüman ve yabancı düşmanlarına bulunmaz bir fırsat sundu. İki kalabalık Müslüman ailenin sorumsuzca davranışı sonucu virüs yıldırım hızıyla yayıldı. Test sonucu 105 kişiye koronavirüs tanısı konuldu.

4.06.2020Avrupa
2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak Kurban Bayramı ne zaman

2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak? Kurban Bayramı ne zaman?

Geçtiğimiz günlerde idrak edilen Ramazan Bayramı'nın ardından Kurban Bayramı'na yönelik sorgulamalar hız kazandı. Hem uzakta olan ailelerini ziyaret edecek olan hem de yurt içi veya dışında tatil planları yapan vatandaşlar, Kurban Bayramı tarih aralıklarını sorguluyor. Peki Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak?

4.06.2020Gündem
Cennet koydaki kaçak villa yıkıldı

Cennet koydaki kaçak villa yıkıldı

Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Kekova Koyu’nda, koruma altındaki birinci derece doğal sit alanında, koronavirüs salgını sürecinde, 48 saatte yapılan kaçak villa, sahibi tarafından yıkıldı. Yalnızca temel betonu kalan villanın olduğu bölgeyi inceleyen Demre Belediye Başkanı İYİ Partili Okan Kocakaya, "Bulunduğumuz yerde hala betonun kalkmadığını görüyorum. Bunu da en kısa zamanda sahibi kaldırmazsa, belediyemiz müdahale edecek. Burası eski güzel görünümüne kavuşacak" dedi.

4.06.2020Ekonomi
Parti havasında gösteri R değerini zıplattı

Parti havasında gösteri R değerini zıplattı

Berlin’de ‘küçük İstanbul’ olarak bilinen Kreuzberg’den geçen Landwehr kanalında botlarla gösteri, park ve göl kenarlarından görüntüler Sağlık Bakanı ve virüs uzmanlarını dehşete düşürdü. Berlin’de bulaş değerinin 2’ye çıkması üzerine yetkililer alarma geçti. Sağlık Bakanı “Bu görüntüler endişe verici” dedi.

3.06.2020Avrupa
Bakan Pakdemirli: 193 ülkeye 18 milyar dolarlık ihracat yapıyoruz

Bakan Pakdemirli: 193 ülkeye 18 milyar dolarlık ihracat yapıyoruz

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Mevsimsel etkiler ve planlı-programlı üretime olan eğilimden dolayı bu yıl tarımsal üretimiz en bereketli yıllardan birini yaşayacak. Bunun yanı sıra 193 ülkeye 1827 tarımsal ürün ihraç ederek, az önce de belirttiğim gibi 18 milyar dolarlık da ihracat yapıyoruz" dedi.

3.06.2020Ekonomi
Mahalleye ziyarete giden kadın ve görüştüğü 11 kişide virüs tespit edildi

Mahalleye ziyarete giden kadın ve görüştüğü 11 kişide virüs tespit edildi

Konya'dan Seydişehir ilçesine ziyarete giden kadın ve görüştüğü 11 kişide koronavirüs çıktı. Mahalle karantinaya alındı.

3.06.2020Gündem
8 yıl sonra bayramda yapılan nakille sağlığına kavuştu

8 yıl sonra bayramda yapılan nakille sağlığına kavuştu

ANKARA'da 8 yıldır böbrek yetmezliği tedavisi gören Selçuk Aksungur (40), Ramazan Bayramı sabahında Ankara Şehir Hastanesi'nde yapılan böbrek nakli ile sağlığına kavuştu. Hastanede tedavisi devam eden Selçuk Aksungur, "Çok sevinçliyim, diyalizden kurtuldum" dedi.

3.06.2020Gündem
Ziraat Bankasından küçükbaş hayvan varlığını artıracak iş birliği

Ziraat Bankası'ndan küçükbaş hayvan varlığını artıracak iş birliği

Banka, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve küçükbaş hayvan varlığının artırılması amacıyla Tokat Valiliği ile "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" Projesi İş Birliği Protokolü imzaladı.

3.06.2020Ekonomi
Bayram kutlamasında bulaşmış

Bayram kutlamasında bulaşmış

Almanya’da son 24 saat içinde koronavirüs vaka sayısı 342’ye düştü, virüse yakalananlarının sayısı 182 bin 370’e ulaştı. 167 bin 300 hasta ise iyileşti.

3.06.2020Avrupa
Kurban Bayramı tarihi ne zaman Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı tarihi ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı her yıl büyük bir heyecanla bekleniliyor. İlk dini bayram olan Ramazan Bayramı, mayıs ayında gerçekleşti. Kurban Bayramı tarihi ne zaman, hangi ayda soruları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvim ile yanıt buldu. 30 Temmuz tarihinde idrak edilecek olan arefe gününün ardından 31 Temmuz Cuma günü bayramın birinci günü olacak. İşte detaylar...

3.06.2020Gündem
Dağcılar, normalleşme süreciyle 4 bin 135 rakımlı Cilo Sat Dağlarına çıktı

Dağcılar, normalleşme süreciyle 4 bin 135 rakımlı Cilo Sat Dağları'na çıktı

Hakkariİ'nin Cilo-Sat Dağları, normalleşme süreci kapsamında ziyarete açıldı. Hakkari Cilo Dağcılık ve Zirve Dağçılık kulüplerine üye 5 dağcı, Cilo Dağı eteğindeki Mergan Yaylası’na doğa yürüyüşü düzenledi.

2.06.2020Seyahat
2020 Şevval ayı ne zaman bitiyor Şevval orucu ne zaman tutulacak

2020 Şevval ayı ne zaman bitiyor? Şevval orucu ne zaman tutulacak?

Mübarek Ramazan ayının bitmesi ve 2020 Şevval ayının başlamasıyla birlikte bu ayın ne zaman biteceği vatandaşlar tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Öte yandan Şevval orucunun nasıl tutulacağı ve Şevval orucunun neden önemli olduğunu merak eden vatandaşlar da konu hakkında araştırma yapıyor. Peki, Şevval ayı ne zaman bitiyor? Şevval orucu ne zaman tutulacak?

1.06.2020Gündem
Bakan Pakdemirli: Çin’e süt ihracatının kapıları açıldı

Bakan Pakdemirli: Çin’e süt ihracatının kapıları açıldı

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin Halk Cumhuriyeti’ne süt ihracatının kapılarının açıldığını belirterek, "Ramazan Bayramı öncesinde açıkladığımız 54 tesisimiz, Çin Halk Cumhuriyeti’ne süt ürünleri ihracatı yapabilecek" dedi.

1.06.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem
2020 Kurban Bayramı tarihi: Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün

2020 Kurban Bayramı tarihi: Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün?

Kurban Bayramı’nın ne zaman olduğu araştırılıyor. Müslümanlar her yıl dini bayramları büyük bir heyecanla bekliyorlar. Bu yıl Ramazan Bayramı’nın idrak edilmesinin ardından sıra Kurban Bayramı’na geldi. Kurban Bayramı arefe günü 2020 yılında 30 Temmuz’a denk geliyor. 31 Temmuz ise bayramın birinci günü olacak. İşte detaylar...

1.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Detoks mucizesi gerçekten mucize mi?

İçerisinde bulunduğumuz COVID-19 karantina süreci ve üzerine denk gelen Ramazan Bayramı derken çoğu kişinin beslenme alışkanlıkları değişti. Yeni normale döndüğümüz bugünlerde karantina ve bayram sürecinin getirdiği fazla kilolardan bir an önce kurtulmak için ilk başvurulan yöntem çok düşük kalorili diyetler veya detoks programları oluyor.

18.06.2020