EKSTRA
MENÜ

Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ramazan Bayramı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.739 Ramazan Bayramı haberi bulunmuştur.

Ramazan Bayramı Haberleri

Son dakika... Emeklilere iyi haber Zam, erken ödeme ve ikramiye geliyor

Son dakika... Emeklilere iyi haber! Zam, erken ödeme ve ikramiye geliyor

Emeklilerin beklediği Temmuz ayı yaklaşırken zam oranı da belli olmaya başladı. Açıklanacak enflasyon oranlarına göre emeklilerin alacakları zamlar belirlenecek. Bununla birlikte Kurban Bayramı nedeniyle emeklilerin erken maaş alma ihtimali de artmış oldu.

23.06.2021Ekonomi
Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek Emekli ikramiyelerinde son durum

Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyelerinde son durum

Emeklilere her yıl 2 kez ödenen bayram ikramiyelerinin ilki Ramazan Bayramı kapsamında verilmişti. Yılın ikinci ikramiyesinin ne zaman verileceğini merak milyonlarca emekli tarih araştırması yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda ikramiyeler bayramdan önce yapılmıştı. Peki, bu yıl Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte emekli ikramiyelerinde son durum...

22.06.2021Gündem
Kurban Bayramında yasak olacak mı 2021 Bayramda kısıtlama var mı Detaylar netleşiyor

Kurban Bayramı'nda yasak olacak mı? 2021 Bayramda kısıtlama var mı? Detaylar netleşiyor!

Kurban Bayramı’nda yasak olup olmadığı, bayrama sayılı günler kala gündemde yer alan konulardan oldu. Milyonlarca kişi kısıtlama durumuna göre planlarını oluşturmak isterken, seyahat kısıtlaması ile sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Ramazan Bayramı'nı pandemi gölgesinde geçirenler, resmi açıklamalara göre hareket ederek Kurban Bayramı'nda tatil ve yıllık izin planlarına yön verecek. Kurban Bayramı bu sene 20 Temmuz'da idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı'nda yasak olacak mı? 2021 Bayramda kısıtlama var mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.06.2021Gündem
Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak İşte Kurban Bayramı ikramiyesinde son durum

Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte Kurban Bayramı ikramiyesinde son durum

Kurban Bayramı nedeniyle maaşlarına ek olarak ikramiye alacak olan emekliler, yapılacak resmi açıklamaya odaklandı. İlk ödemeyi Ramazan Bayramı'nda alan emekliler, ikinci ödemelerini Kurban bayramı öncesinde hesaplarında görecek. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Kurban Bayramı ikramiye ödemesi ne zaman?

18.06.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında İşte 2021 Kurban Bayramı takvimi

Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? İşte 2021 Kurban Bayramı takvimi

2021 Kurban Bayramı tarihi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bildirimişti. Mayıs ayında idrak edilen Ramazan Bayramı ardından gözler Kurban Bayramı takvimine çevrildi. Dini günler listesine göre, Kurban Bayramı temmuz ayında idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman, ayın kaçında? İşte 2021 Kurban Bayramı takvimi

13.06.2021Gündem
2021 Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri açıklandı..

2021 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri açıklandı..

Kurban Bayramı tarihi Müslümanların odaklandığı konuların başında geliyor. Ramazan Bayramı'nın ardından gözler Kurban Bayramı tarihine çevrildi. Temmuz ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı tatilinin uzatılması bekleniyor. 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı'nda kurban kesecek olanlar hazırlıklarına yapılacak açıklamalara göre yön verecek. Diyanet bilgisine göre kurban ibadeti akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş ve dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip kişiler tarafından idrak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125 lira, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? İşte, 2021 Kurban Bayramı tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Gündem
Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek İşte bayram ikramiyesi ödemelerinde son durum

Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte bayram ikramiyesi ödemelerinde son durum

SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklileri için ödenen 1.100 TL bayram ikramiyesinin Kurban Bayramı öncesi ne zaman verileceği merak konusu oldu. Bu yıl ilk kez Ramazan Bayramı öncesi verilen bayram ikramiyesi ikinci ve son kez Kurban Bayramı'nda hesaplara ödenecek. Peki, Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek?

9.06.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün 2021 Kurban Bayramı tarihi yaklaşıyor... Diyanet duyurdu

Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün? 2021 Kurban Bayramı tarihi yaklaşıyor... Diyanet duyurdu

Kurban Bayramı ne zaman sorusu Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2021 dini günler takvimi ile belli oldu. Ramazan Bayramı'nın koronavirüs gölgesinde geçirenler, Kurban Bayramı'nda tatile çıkmak için hazırlıklarına bayram tatiline göre yön verecek. Kurban Bayramı 4 gün olacağı için bu yıl bayram tatili hafta sonu ile birleşecek. Kurban ibadeti akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş ve dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip kişiler tarafından idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman, hangi güne denk geliyor? İşte, 2021 Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.06.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Diyanet 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Diyanet 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı tarihi Müslümanların odaklandığı konuların başında geliyor. Ramazan Bayramı'nın ardından gözler Kurban Bayramı tarihine çevrildi. Temmuz ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı tatilinin uzatılması bekleniyor. 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı'nda kurban kesecek olanlar hazırlıklarına yapılacak açıklamalara göre yön verecek. Diyanet bilgisine göre kurban ibadeti akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş ve dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip kişiler tarafından idrak ediliyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? İşte, 2021 Kurban Bayramı tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.06.2021Gündem
Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü 18 milyar doları aşmayı hedefliyor

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü 18 milyar doları aşmayı hedefliyor

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, mayısta 2020'nin aynı ayına göre yüzde 56 artışla 1 milyar 303 milyon 736 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken, ocak-mayıs döneminde de yüzde 35,7 artışla 7 milyar 634 milyon 816 bin dolarlık ihracata ulaştı.

4.06.2021Ekonomi
Tüketici alışkanlıkları değişti

Tüketici alışkanlıkları değişti!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, tüketici alışkanlıklarının pandemi döneminde değiştiğini belirterek, "Nokta atışı gelip alışveriş yapıp gidiyorlar." dedi.

3.06.2021Ekonomi
Bauhaus açık mı, kaçta açılıyor/kapanıyor Bauhaus hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri 2021

Bauhaus açık mı, kaçta açılıyor/kapanıyor? Bauhaus hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri 2021

1 Haziran'da başlayan ve Haziran ayı boyunca devam edecek olan "Kademeli Normalleşme" sürecinde, ülkemizde ve dünyada onlarca mağaza sahip olan Bauhaus’un çalışma saatleri de vatandaşlarca araştırılıyor. Bauhaus’un bu süreçte açık olup olmadığı, sabah saat kaçta açıldığı ve akşam saat kaçta kapandığının yanı sıra hafta sonu çalışma planı da internette sorgulanıyor. Peki, Bauhaus saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu çalışma saatleri nedir? Bayramlarda açık mı? İşte, Bauhaus çalışma saatleri...

2.06.2021Gündem
Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021

Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021

Noterlerde her gün pek çok vatandaş işlem gerçekleştiriyor. Ayrıca pandemi nedeniyle çalışma saatleri de değişikli gösterebiliyor. 1 Haziran'da İçişleri Bakanlığı tarafından alınan yeni kararlar dahilinde kurum ve kuruluşların çalışma saatlerinde de değişikliğe gidildi. Bu nedenle noter çalışma saatleri resmi işlemlerini yapmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Peki noterler cumartesi açık mı, hafta içi saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası saatleri nedir? İşte noter çalışma saatleri 2021...

2.06.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: İsrailin devlet teröründen acilen vazgeçmesi gerekmektedir

TBMM Başkanı Şentop: İsrail'in devlet teröründen acilen vazgeçmesi gerekmektedir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "İsrail yönetiminin, dostumuz ve kardeşimiz Filistin halkının meşru hak ve taleplerini güç kullanarak bastıramayacağını artık idrak etmesi ve uyguladığı devlet teröründen acilen vazgeçmesi gerekmektedir" dedi.

29.05.2021Gündem
Leyla Aydemir davasında sanıkların yeniden yargılanmasına başlandı

Leyla Aydemir davasında sanıkların yeniden yargılanmasına başlandı

Türkiye'nin yakından takip ettiği Leyla Aydemir davası, bugün Ağrı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlandı. Leyla Aydemir'in ailesinin avukatı Erdoğan Tunç da eline ses kaydı geçtiğini, bu kaydın araştırılıp, arama- kurtarma çalışmalarına katılan AFAD üyelerinin tanık olarak dinlenmesini talep etti. Duruşma, ses kaydıyla ilgili araştırma yapılması için 8 Ekim'e ertelendi.

28.05.2021Haber
Son dakika: Leylanın ölümü Türkiyeyi sarsmıştı Ses kaydı ortaya çıktı

Son dakika: Leyla'nın ölümü Türkiye'yi sarsmıştı! Ses kaydı ortaya çıktı

Türkiye'nin yakından takip ettiği Leyla Aydemir davası, bugün Ağrı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlandı. Leyla Aydemir'in ailesinin avukatı Erdoğan Tunç da eline ses kaydı geçtiğini, bu kaydın araştırılıp, arama- kurtarma çalışmalarına katılan AFAD üyelerinin tanık olarak dinlenmesini talep etti. Duruşma, ses kaydıyla ilgili araştırma yapılması için 8 Ekim'e ertelendi.

28.05.2021Gündem
Amacımız Yunus Emre’nin felsefesini tüm dünyaya tanıtmak

Amacımız Yunus Emre’nin felsefesini tüm dünyaya tanıtmak

UNESCO’nun 2021’i “Yunus Emre Yılı” ilan etmesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı tarafından “Yunus: Aşka Yolculuk” adlı bir eser hazırlandı. 3 farklı tarz ve kuşağı temsil eden müzisyenler Ahmet Özhan, Kubat ve Ferman Akgül'ü aynı sahnede bir araya getiren eser, ilk kez Regaip Kandili'nde TRT'de izleyiciyle buluştu. Pandemi sonrası dünyanın farklı noktalarında da seyircinin beğenisine sunulacak projeyi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, Ferman Akgül, Kubat ve Ahmet Özhan anlattı.

28.05.2021Magazin
Yeniden görülecek Leyla Aydemir davası cuma günü başlıyor

Yeniden görülecek Leyla Aydemir davası cuma günü başlıyor

Ağrı'da yeğeni Leyla Aydemir'i (4) öldürdüğü iddia edilen Yusuf Aydemir, hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 4 yıl hapis cezası kararının Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından bozulmasının ardından 28 Mayıs'ta yeniden hakim karşısına çıkacak. Dava, ilk duruşmanın görüldüğü Ağrı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

26.05.2021Gündem
Uzaydan görüntülendi... İşte Dünyadaki Mars

Uzaydan görüntülendi... İşte Dünya'daki Mars!

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görev alan Fransız astronot gezegenimizin yeni bir fotoğrafını paylaştı. Yörüngeden çekilen kare Mars'a benzerliği nedeniyle kısa sürede viral oldu.

25.05.2021Dünya
Sözleri tepki çeken Akçakoca müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Sözleri tepki çeken Akçakoca müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde camideki vaazında söylediği sözler nedeniyle Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında Karasu Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

24.05.2021Gündem
Halkbank çalışma saatleri 2021 - Halkbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor Halkbank öğle arası açılış kapanış saatleri

Halkbank çalışma saatleri 2021 - Halkbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor? Halkbank öğle arası açılış kapanış saatleri

Halkbank çalışma saatleri, kurumda işlem gerçekleştirecek olan vatandaşlar tarafından merak edilen konulardan biri. Pandemi koşulları gereği bazı bankaların çalışma saatleri değişiklik gösterebilir. Banka işlemi yapacak olanlar da Halkbank açılış ve kapanış saatlerini araştırıyor. Peki saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası çalışma saatleri nedir? Cumartesi ve Pazar günleri de açık mı? İşte Halkbank çalışma saatleri 2021...

23.05.2021Gündem
VakıfBank çalışma saatleri 2021 - VakıfBank saat kaçta açılıyor / kapanıyor Öğle arası açılış ve kapanış saatleri

VakıfBank çalışma saatleri 2021 - VakıfBank saat kaçta açılıyor / kapanıyor? Öğle arası açılış ve kapanış saatleri

VakıfBank çalışma saatleri, bankada işlem yapacak vatandaşların merak ettiği konulardan biri. Pandemi koşulları gereği bazı bankaların çalışma saatlerinde farklılıklar olabiliyor. Peki VakıfBank saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası çalışma saatleri nedir? Cumartesi günleri de açık mı? İşte VakıfBank çalışma saatleri 2021...

23.05.2021Gündem
Eczaneler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Eczaneler hafta sonu açık mı Eczane çalışma saatleri 2021

Eczaneler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Eczaneler hafta sonu açık mı? Eczane çalışma saatleri 2021

Tüm Türkiye'nin kademeli normalleşme sürecine geçtiği son günlerde, belirli saatlerde açılıp kapanan eczanelerin çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hayati öneme sahip olan eczaneler, Milli ve Dini Bayramlar boyunca kapalı oluyor. Peki, eczaneler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Eczaneler hafta sonu açık mı? İşte, eczanelerin açılış kapanış saatleri 2021

22.05.2021Gündem
Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor Öğle arası saat kaçta Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021

Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Öğle arası saat kaçta? Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 17 günlük tam kapanma sonrası, kademeli normalleşme sürecine geçildi. Bu süreçte ise Vergi Dairesi çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Resmi tatillerde kapalı olan Vergi Dairesi, her gün aynı saatte açılıp aynı saatte kapanıyor. Peki, Vergi Dairesi saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, hafta sonu açık mı? İşte, Vergi Dairesi çalışma saatleri 2021...

22.05.2021Gündem
Akbank çalışma saatleri 2021 - Akbank saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor Akbank öğle arası açılış ve kapanış saatleri

Akbank çalışma saatleri 2021 - Akbank saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Akbank öğle arası açılış ve kapanış saatleri

Akbank ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizden çalışma günleri ve bankanın açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. Akbank çalışma saatleri nedir? Akbank kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu açık mı, kaça kadar açık? İşte detaylar...

22.05.2021Gündem
Ramazanda e-ticaret 13 kat artış gösterdi

Ramazanda e-ticaret 13 kat artış gösterdi

Ön ödemeli kart, sanal POS, e-cüzdan, kredi gibi alanlarda B2B ve B2C müşterilerine hizmet veren Param, Ramazan ayına ve Ramazan Bayramı’na ilişkin istatistiklerini açıkladı.

22.05.2021Ekonomi
Ateşkes yetmez İsrail değişmeli

Ateşkes yetmez İsrail değişmeli

11 gün sonra gelen ateşkes Gazze sokaklarında şenlik havası yaratırken Filistin’in önde gelen isimlerinden Hanan Ashrawi, Hürriyet’e yaptığı açıklamada ateşkes öncesi duruma dönmenin çözüm olmayacağını, önemli olanın İsrail’in tavrını değiştirmesi olduğunu söyledi.

22.05.2021Dünya
DenizBank çalışma saatleri 2021 - DenizBank saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor DenizBank öğle arası saat kaçta

DenizBank çalışma saatleri 2021 - DenizBank saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? DenizBank öğle arası saat kaçta?

DenizBank müşterilerinin en çok merak ettiği konuların başında çalışma saatleri geliyor. Bankada yapacak işlemlerini mesaiye göre planlayacak olan vatandaşlar, 'DenizBank saat kaçta açılıp, kaçta kapanıyor? DenizBank öğle arası saat kaçta? Hafta sonu açık mı?' gibi sorulara internet üzerinden yanıt arıyor. İşte,2021 DenizBank çalışma saatleri bilgileri...

21.05.2021Gündem
SGK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, SGK kaça kadar açık SGK çalışma saatleri 2021

SGK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, SGK kaça kadar açık? SGK çalışma saatleri 2021

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu), açılış kapanış saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. SGK'da yapacakları işlemler için tarih belirlemek isteyenler, 'SGK saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, SGK kaça kadar açık ve öğle arası saat kaçta?' gibi sorulara internet üzerinden yanıt arıyor. İşte, SGK 2021 çalışma saatleri hakkında bilgiler...

21.05.2021Gündem
Şanslı’ya tatilci zulmü

Şanslı’ya tatilci zulmü

Tüyler ürperten olay 14 Mayıs günü yaşandı. Konya Meram’da yaşayan inşaat mühendisi Özer U. ailesi ile birlikte Ramazan Bayramı tatilinde Foça Gencelli’ye gitti. Özer U. 13 Mayıs günü çocuklarını alarak parka götürdü. Bakımı mahalleli tarafından, aşıları ise belediye tarafından yaptırılan Şanslı isimli köpek Özer U.’nun çocuğunu ısırdı.

21.05.2021Gündem
Son dakika... Çakarlı maganda Muhammet Enes Uysalın yargılandığı davada sürpriz gelişme 8 yıl 4 ay hapis cezası verilip tahliye edildi

Son dakika... 'Çakarlı maganda' Muhammet Enes Uysal'ın yargılandığı davada sürpriz gelişme! 8 yıl 4 ay hapis cezası verilip tahliye edildi

İstanbul Arnavutköy'de trafikte tartıştığı Dadaş Aras’ı 6 yerinden bıçaklayan çakarlı minibüs sürücüsü Muhammet Enes Uysal’ın yargılandığı davada karar çıktı. Dadaş Aras son duruşmada şikayetinden vazgeçti, 8 yıl 4 ay hapis cezası verilen Uysal yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrolle tahliye edildi. Aras, şikayetinden vazgeçmesine gerekçe olarak da Uysal'ın ailesinin gelip özür dilemesini gösterdi ve ''Oğullarının pişman olduğunu söylediler'' dedi. Aras, Uysal'ın ailesinden SMA'lı hastalar için 30 bin TL bağış yapmasını istediklerini, onların da kabul ettiğini söyledi.

20.05.2021Gündem
‘İmparatorluk Vatandaşları’ nereye

‘İmparatorluk Vatandaşları’ nereye?

Almanya, son günlerde Filistin’e destek ve İsrail karşıtı gösteriler, daha doğrusu göstericileriyle yatıp, onlarla kalkmaya başladı. Tabii bu bağlamda ilk planda ülkede yaşayan Müslümanlar adeta ‘günah keçisi’ ilan edildi. Hem politikacılar hem de medya tarafından...

19.05.2021Avrupa
2021 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek İşte Kurban Bayramı takvimi

2021 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte Kurban Bayramı takvimi

Kişinin manen Allah’a yakınlaşmasına vesile olurken, malî yönüyle de sosyal dayanışmayı güçlendiren Kurban Bayramı, 2021 yılında temmuz ayı içinde idrak edilecek. Ramazan Bayramı'nı geride bırakan milyonlarca Müslüman şimdi, Kurban Bayramı'nın bu yıl hangi tarihlere denk geleceğini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

19.05.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Burkina Faso Ulusal Meclisi Başkanı Sakande ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Burkina Faso Ulusal Meclisi Başkanı Sakande ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Filistin’de yaşanan, dozajı mütemadiyen artan elim olaylar dünyadaki iki milyarı aşkın Müslümanı derinden rencide ediyor. Başta İSİPAB olmak üzere üyesi bulunduğumuz uluslararası parlamenter teşkilatları bu meseleye derhal tepki vermek için harekete geçirmemiz gerektiği kanaatindeyim." dedi.

18.05.2021Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala: Batının çifte standardı İsrail’in fütursuzluğunu artırıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala: 'Batı'nın çifte standardı İsrail’in fütursuzluğunu artırıyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, İsrail'in Filistinlilere saldırısı karşısında Batı dünyasının çifte standardı ve ölüm sessizliğinin İsrail’in fütursuzluğunu artırdığını belirterek, "Bu sebeple, tüm ülkeleri net bir tutum almaya çağırıyoruz. Bugün hak, hukuk ve vicdan sahibi olan herkes, İsrail’in uyguladığı vahşetin insanlığa karşı bir suç olduğunu açık bir şekilde görüyor. Hem İslam İşbirliği Teşkilatı hem de Filistinli kardeşlerimiz bu saldırı karşısında tek yürek ve tek yumruk olmalıdır." dedi.

18.05.2021Gündem
MacFit Çalışma Saatleri 2021 – MacFit kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor

MacFit Çalışma Saatleri 2021 – MacFit kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor?

MacFit saat kaçta kapanıyor sorusuna cevap almak isteyen vatandaşlar, edinecekleri bilgilere göre spor salonuna doğru yola çıkacak. Türkiye'nin pek çok kentinde yer alan MacFit salonları için çalışma saatleri ve mesai bilgilerini araştıran sporseverler, internet detayları araştırıyor. İşte, MacFit kaçta kapanıyor ve kaçta açılıyor sorularının yanıtı. MacFit çalışma saatleri 2021...

18.05.2021Gündem
Mecliste Gazze oturumu... Bakan Çavuşoğlundan İsraile tepki

Meclis'te Gazze oturumu... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis Genel Kurulu'nda Gazze oturumunda konuştu. Çavuşoğlu, "Uluslararası toplumun tepkisi maalesef yine cılız kaldı. Sanki Gazze'de İsrail ile Filistin orduları arasında bir savaş varmış gibi iki tarafa da çağrılarda bulunuldu. Bazıları İsrail'in güvenliğini her şeyin önüne koydu. Gazze'de işlenen savaş suçlarına ve insanlığa karşı suçlara gözlerini kapadılar" dedi.

18.05.2021Gündem
Son dakika: BM Genel Kurulu Filistin gündemiyle toplanacak

Son dakika: BM Genel Kurulu Filistin gündemiyle toplanacak!

Son dakika haberine göre BM Genel Kurulu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını görüşmek üzere perşembe günü toplanacak.

17.05.2021Dünya
Konyada baba-kız feci kazada hayatını kaybetmişti  Son yolculuklarına uğurlandılar

Konya'da baba-kız feci kazada hayatını kaybetmişti! Son yolculuklarına uğurlandılar

Konya'da kontrolden çıkıp karşı şeride geçerek TIR ile çarpışan otomobilin sürücüsü Musa Baran (32) ile kızı Hatice Nur’un (3) cenazeleri, toprağa verildi. Baran'ın eşi Rabia (32) ile diğer çocukları Nisa (7) ve Miraç'ın (4) ise hastanedeki tedavileri sürüyor.

17.05.2021Gündem
Tam kapanma bitti, Antalyalılar sahile akın etti

Tam kapanma bitti, Antalyalılar sahile akın etti

Türkiye genelinde uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinin bugün sona ermesinin ardından Antalyalılar sahile akın etti. Hava sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının 17 derece ölçüldüğü turizm kentinde, yerli halk denizle hasret giderdi.

17.05.2021Ekonomi
Turizm cennetinde sahile akın ettiler

Turizm cennetinde sahile akın ettiler

17 günlük tam kapanma sürecinin bugün sona ermesinin ardından Antalyalılar sahile akın etti. Hava sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının 17 derece ölçüldüğü turizm kentinde, yerli halk denizle hasret giderdi.

17.05.2021Gündem
18 Mayıs yarım gün mü Resmi bilgiler

18 Mayıs yarım gün mü? Resmi bilgiler

18 Mayıs yarım gün mü sorusu pek çok çalışanın gündeminde yer almaya başladı. 19 Mayıs 2021 tarihinin Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olması dolayısıyla resmi tatil olması, 18 Mayıs yarım gün mü sorusunu da akıllara getirdi. Peki, 18 Mayıs yarım gün mü olacak:? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.05.2021Gündem
2020-2021 sezonunda 3 büyüklerin hisseleri

2020-2021 sezonunda 3 büyüklerin hisseleri

Şampiyonluk yarışı nefes kesen Süper Lig'de şampiyon Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye borsada da üstünlük kurdu. Sezon başında 3.59 seviyesinde olan hisseler bugün 9.70 seviyesinden açıldı. Eylül ayında 5 bin liralık Beşiktaş hissesi alan bir yatırımcının parası bugün 13.500 TL'nin üzerine çıktı.

17.05.2021Ekonomi
Küresel piyasalar yeni haftada veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar yeni haftada veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda geçen hafta artan enflasyonist endişelerle dalgalı bir seyir izlenmesinin ardından yeni haftada ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanakları, Avro Bölgesi'nde büyüme ve enflasyon ile yurt içinde Tüketici Güven Endeksi verileri takip edilecek.

17.05.2021Ekonomi
Borsa İstanbul alıcılı açıldı

Borsa İstanbul alıcılı açıldı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,54 artışla 1.449,10 puandan başladı.

17.05.2021Ekonomi
10 bin doları çalındı Ummanlı turistin gözyaşları...

10 bin doları çalındı! Ummanlı turistin gözyaşları...

Ramazan Bayramı'nın son gününde İstiklal Caddesi'ne gezmeye çıkan Ummanlı turist, kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi tarafından götürüldüğü iş yerinde başına tabanca kabzası ile vurularak, 10 bin doları gasbedildi. Turist, gözyaşına boğuldu.

17.05.2021Gündem
VİOP yükselişle açıldı

VİOP yükselişle açıldı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) haziran vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, haftaya yükselişle başlamasının ardından 1.532 puanda dengelendi.

17.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çime niyet bize eziyet!

Yaz geldi, fıskiye sezonu açıldı. Ve maalesef her yaz aynı manzara! Ağaçları, çiçekleri ve özellikle de çimleri sulaması gereken fıskiyeler... Ana yolları, kaldırımları suluyor! Sonrası... Çime niyet bize eziyet!

31.05.2021