EKSTRA
MENÜ

Okullar

Okullar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Okullar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.574 Okullar haberi bulunmuştur.

Okullar Haberleri

Mesleki eğitimde akredite kurumların yüzde 75’i MEB’de

Mesleki eğitimde akredite kurumların yüzde 75’i MEB’de

Ulusal Ajans Erasmus+ Programı çerçevesinde ‘Mesleki Eğitim Alanında Akreditasyon’ almak için yapılan 264 başvuru değerlendirilerek 80 kurum ve kuruluş Meslekî Eğitim Alanında Akreditasyona hak kazandı. Akredite olan 80 kurumun 60’ı Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı kurumlar oldu. Böylece MEB akredite olan birimlerin yüzde 75’ine sahip oldu.

20.06.2021Eğitim
E Okul VBS giriş ekranı ile Dijital karne sayfası.. Dijital karne nasıl alınır, not ortalaması nasıl görüntülenir.. İşte E OKUL ekranları hakkında bilgiler

E Okul VBS giriş ekranı ile Dijital karne sayfası.. Dijital karne nasıl alınır, not ortalaması nasıl görüntülenir.. İşte E OKUL ekranları hakkında bilgiler

e-Okul karne notu görüntüleme ekranı bugün erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne ve başarı belgelerini yayınladı. Öğrenciler e Okul meb.gov.tr karne notları ile öğrenciler karne notlarını görüntüleyebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) aldığı karar ile dijital karneler 18 Haziran'da erişime açılacağı duyurulmuştu, okullar ise 2 Temmuz'da kapanacak. Okul VBS’ye girişi karne notu öğrenme sayfası ile 2021 karne notları ile belgeler yayınlandı. Öğrenciler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenciler karnelerini dijital olarak görüntüleyebilecek. Dijital karne notu e Okul VBS ekranı ile takdir ve teşekkür belgelerine de erişim sağlanacak. Karnelerini basılı olarak almak isteyenler ise okul müdürlüklerine başvurabilecek. İşte, dijital karneler ile ilgili detaylar.. 'E okul üzerinden karne nasıl görüntülenir?' ve diğer soruların cevapları....

19.06.2021Gündem
Sanat değil heykel komedisi Yapanlar bile sonuçtan mutsuz...

Sanat değil heykel komedisi! Yapanlar bile sonuçtan mutsuz...

Kamuoyu son dönemde bazı şehir ve kasabalarda yöreyi temsilen yaptırılmış ‘heykel’leri tartışıyor. Sosyal medyada ‘heykel terörü’ yorumuyla anılan bu çalışmalara ciddi tepkiler de var. Temel estetik kaygılardan bile çok uzak, adeta üç boyutlu karikatürleri andıran bu ‘eserleri’ yapan ustalar ve firmalarla konuştuk. Ancak hiçbir heykel için “Bunu biz yaptık” diyen çıkmadı.

19.06.2021Gündem
Evde karne heyecanı

Evde karne heyecanı

İlkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrenci dün karnesini aldı. Ancak karne heyecanı bu kez pandemi yüzünden okulda değil evlerde yaşandı.

19.06.2021Eğitim
Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne ve başarı belgelerini erişime açtı.

18.06.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor, okulların kapanmasına kaç gün var İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Okullar ne zaman kapanıyor, okulların kapanmasına kaç gün var? İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Okulların ne zaman kapanacağı gündemde yer almayı sürdürüyor. Koronavirüsü nedeniyle neredeyse bir yılı uzaktan eğitimle geçiren öğrenciler karnelerini 18 Haziran tarihinde görüntüleyecekler. Telafi eğitim programını şekillendiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların bir süre daha devam edeceğini bildirdi. Ancak yüz yüze karne almak isteyenler 2 Temmuz’da okullardan karnelerini alabilecekler. Peki, okullar ne zaman kapanıyor, okulların kapanmasına kaç gün var? İşte, okulların kapanacağı tarih hakkında ayrıntılı bilgiler.

17.06.2021Gündem
Lise adaylarına 4 tercih tüyosu

Lise adaylarına 4 tercih tüyosu

6 Haziran’da yapılan LGS’ye 1 milyon 243 bin 801 öğrenci katıldı. Sınava giren adayların önünde şimdi zorlu bir tercih dönemi var. Eğitim uzmanı Salim Ünsal, liselilerin tercihlerini doğru yapmasına yardımcı olacak 4 önemli ipucu verdi...

17.06.2021Eğitim
Hayal kurmaktan vazgeçmeyin

Hayal kurmaktan vazgeçmeyin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokul öğrencilere seslenerek, "Bu sene biraz zor geçti. Farkındayım ama inşallah önümüzdeki öğretim yılından itibaren daha yoğun bir şekilde arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle bir araya geleceksiniz. Ama tabii ki sizlerden beklentilerim var. Bir defa hayal kurmaktan hiç vazgeçmemelisiniz" dedi.

16.06.2021Eğitim
2021 ve 2022 döneminde okullar ne zaman açılacak İşte MEBden gelen son bilgiler

2021 ve 2022 döneminde okullar ne zaman açılacak? İşte MEB'den gelen son bilgiler

Okulların yeni eğitim yılında başlayacağı tarihe yönelik araştırmalar, henüz bu eğitim yılının ikinci yarıyılı bitmeden hız kazandı. Gelecek aylardaki planlarını MEB'in açılacağı tarihe göre şekillendirmek isteyen pek çok kişi, resmi kişi ve kurumlardan gelen son dakika bilgilerine odaklandı. Peki, 2021-2022 döneminde okullar ne zaman açılacak?

16.06.2021Gündem
Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu yayınlandı

Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu yayınlandı

Toplumların sağlığa erişimini sağlama misyonu ile hareket eden Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu’nu yayınladı. Rapor Philips Vakfı’nın, 2020 yılında 75’ten fazla proje aracılığıyla dünyada 7,5 milyon insanın, uygun maliyetli ve kaliteli sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanmasıyla sonuçlanan başarısını vurguluyor. Bu projelerden bazıları Türkiye, Çin, Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’da gerçekleştirildi.

16.06.2021Teknoloji
Altın Fırça Ödülleri açıklandı

Altın Fırça Ödülleri açıklandı

Toprak Okulu’nun resim yarışması ‘Altın Fırça Ödülleri’nde dereceye girenler törenle açıklandı. Tören, “Hababam Sınıfı” oyuncuları Teoman Ayık, Ahmet Arıman ve Tuncay Akça’nın şovuyla renklendi.

15.06.2021Keyif
Yüksekokul nedir Fakülte ve yüksekokul arasındaki farklar neler

Yüksekokul nedir? Fakülte ve yüksekokul arasındaki farklar neler?

Üniversite mezunu olmak neredeyse her insanın hayali olmaktadır. Öyle ki iki yıllık yahut 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak insanlar açısından oldukça büyük bir başarı olarak görülmektedir. Bu gibi nedenler sebebiyle pek çok insanın aklına sorular gelmektedir. Sizin için Yüksekokul nedir? Fakülte ve Yüksekokul arasındaki farklar neler sorularının yanıtlarını derledik.

15.06.2021Araştırma
Okullar ne zaman hangi gün kapanacak Karneler nasıl verilecek İşte takvimde son durum

Okullar ne zaman hangi gün kapanacak? Karneler nasıl verilecek? İşte takvimde son durum

Okulların kapanış tarihi ve karnelerin veriliş şekli yaz dönemiyle birlikte yeniden gündeme geldi. İkinci dönemde koronavirüs salgını nedeniyle TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim döneminde, 15 Şubat'tan itibaren kademeli yüz yüze eğitime geçiş yapıldı. Peki, okullar ne zaman hangi gün kapanacak? Karneler nasıl verilecek? İşte takvimde son durum

14.06.2021Gündem
Bakan Selçuk’tan telafi eğitimi açıklaması

Bakan Selçuk’tan telafi eğitimi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 5 Temmuz’da başlaması planlanan telafi eğitimiyle ilgili merak edilenleri sosyal medya hesabından cevapladı.

12.06.2021Eğitim
12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü: Onların hikayesi benim hikayem

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü: Onların hikayesi benim hikayem

Çocuk işçiliği geçmişten bugüne kısır döngüye dönüşmüş bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2019 yılı ‘Çocuk İşgücü Araştırması’na göre, Türkiye’de nüfusun yüzde yaklaşık beşte birini oluşturan 5-17 yaş grubundaki 720 bin çocuk çalışıyor. Bu sayı 5-17 yaş gurubunun yaklaşık yüzde 4 buçuğunu oluşturuyor. Oran düşük gibi görünse de Türkiye’de yüzbinlerce çocuğun çalıştığı gerçeği değişmiyor. Çalışan her 3 çocuktan biri eğitim hayatına devam edemiyor. Çocukken çalışmak zorunda kalan ancak eğitimine ailesinin desteğiyle devam edebildiği için kendini ‘şanslı’ olarak gören Turan Burun, çalışmak zorunda kalan/bırakılan çocuklar için ‘Onların hikayesi benim hikayem’ diyor.

12.06.2021Eğitim
O Roblox’un boynu altında kalsın

O Roblox’un boynu altında kalsın!

9 yaşındaki Mehmet’i Roblox’a kaptırdık! Uzaktan eğitimdi, teknoloji çağıydı derken çocuklarımız ekran bağımlısı mı oluyor? Bu konuda neler yaşadığımızı anlattık, işin uzmanına da ne yapmamız gerektiğini sorduk.

Son dakika: Okullarda telafi eğitiminin detayları belli oldu Öğrenci neredeyse telafi eğitimini orada alacak

Son dakika: Okullarda telafi eğitiminin detayları belli oldu! Öğrenci neredeyse telafi eğitimini orada alacak

Son dakika haberine göre okullarda telafi eğitiminin detayları belli oldu. Buna göre telafi eğitiminde yer kısıtlaması olmayacak, öğrenci hangi şehirdeyse orada derse girebilecek. İşte telafi eğitimine ilişkin tüm detaylar...

11.06.2021Gündem
1 SORU 5 UZMAN: Aşıda yaş sınırı kaldırılmalı mı

1 SORU 5 UZMAN: Aşıda yaş sınırı kaldırılmalı mı?

Covid-19 pandemisi karşısında en güçlü silahımız aşılar. Elimizde yeterli sayıda aşı var ama açılan randevulara talep az. Ülkemizde de aşılar yaş sınırından bağımsız açılmalı mı? Uzmanlar yanıtladı…

10.06.2021Gündem
Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 400 milyon dolar kredi

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 400 milyon dolar kredi

Dünya Bankası, deprem güçlendirme çalışmalarında, enerji verimliliği ve iklime karşı dayanıklılığı artırmak amacıyla Türkiye'ye 400 milyon dolar kredi sağladı.

10.06.2021Ekonomi
Karneler ne zaman verilecek Okullar ne zaman kapanacak İşte okulların kapanış tarihi

Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? İşte okulların kapanış tarihi

Karne heyecanı yaşayan öğrenciler, okulların kapanış tarihini merak ediyor. 2020-2021 eğitim-öğretim yılının son günlerime girilmesiyle karnelerin verileceği tarih gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl korona virüs salgını nedeniyle karneler dijital olarak öğrencilere dağıtılmıştı. Öğrenciler, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı karnelerini haziran ayında alacak. Peki, karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? İşte okulların kapanış tarihi

9.06.2021Gündem
Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak

Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

Adrese dayalı lise sorgulama ekranı, 2021 LGS kapsamında ter döken pek çok öğrenci için kritik bir önem arz ediyor. Öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında muhakkak yer vereceği adrese dayalı liseler, ikametin en yakınındaki okulu ifade edecek. Peki, MEB tarafından adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

8.06.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarih verdi

Okullar ne zaman açılacak? Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarih verdi!

Okulların ne zaman açılacağı gündemde yer almaya devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bu yıl ikinci dönem için ilkokullardan sonra ortaokul ve liselerde de yüz yüze eğitimin başlamasının ardından MEB 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılı için takvimi netleştirmeye başladı. CNN Türk’te “Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge” programına konuk olan Bakan Selçuk, "Ağustos’ta okulları açıp eğitim yapmak bizim için uygun değil. Öğretmelerimiz dinlenmesi lazım." dedi. Peki, önümüzdeki yıl yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak ve okullar ne zaman açılacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

7.06.2021Gündem
YetGen eğitim kooperatifi kuruldu

YetGen eğitim kooperatifi kuruldu

2015’ten bu yana Türkiye’de  lise ve üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan 21’inci Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı YetGen, daha fazla kişiye ulaşıp yetkin bireyler yetiştirmek amacıyla YetGen Eğitim Kooperatifi çatısı altında yoluna devam edecek.

7.06.2021Eğitim
Öğrenciler okula döndü

Öğrenciler okula döndü

Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrenciler okullarına döndü.

7.06.2021Eğitim
81 ilde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim heyecanı

81 ilde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim heyecanı

Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında ortaokullarda yüz yüze eğitime başlandı. 81 ilde öğrenciler okulda olmanın sevincini yaşadı.

7.06.2021Gündem
Münih’te tam açılmaya bir adım daha

Münih’te tam açılmaya bir adım daha

Koronavirüs vaka sayıları 100 bin kişide 20’lere düşen Almanya’nın Münih kentinde normal yaşama dönüş için yeni adımlar atıldı.

6.06.2021Avrupa
Okullar ne zaman kapanacak Karneler ne zaman verilecek 2021 okulların kapanış tarihi belli oldu

Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ne zaman verilecek? 2021 okulların kapanış tarihi belli oldu!

Okulların kapanacağı tarihi açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, takdir ve teşekkür belgelerinin dağıtımının elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacağını bildirdi. Türkiye genelinde öğrenciler ikinci dönem karnelerini haziran ayında alacak ve okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak. MEB'in aldığı karara göre talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek. Yapılan açıklamalar ile yaz tatiline sayılı günler kala milyonlarca öğrenci, eğitimci ve anne baba karnelerin ne zaman verileceğine yoğunlaştı. Peki, karneler ne zaman verilecek ve okullar ne zaman kapanacak? İşte, tarih bilgileri.

5.06.2021Gündem
Karneler ne zaman verilecek Okullar ne zaman kapanacak MEB yaz tatili tarihini duyurdu

Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? MEB yaz tatili tarihini duyurdu

Karnelerin ne zaman verileceği öğrenci ve veliler tarafından takip ediliyor. Eğitimde yeni yol haritasını belirlemeye başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, karneler için haziran ayını işaret gösterirken, okulların temmuza kadar süreceğini bildirdi. Karnelerini haziran ayında alacak olan öğrenciler, isterlerse telafi eğitimine katılabilecek. Peki, Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili başlangıç tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.06.2021Gündem
2021-2022 okullar ne zaman açılacak Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Bakan Selçuk canlı yayında yanıtladı

2021-2022 okullar ne zaman açılacak? Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk canlı yayında yanıtladı!

2021-2022 okulların ne zaman açılacağı son gelişmeler ile gündeme geldi. Okullarda yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimle bir yılı tamamlayan öğrenciler karneler için geri sayıma başlarken, yeni yol haritasını belirleyen bakanlık okullarda yüz yüze eğitim çalışmalarına hız verdi. Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Selçuk yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? sorusuna yanıt verdi. Selçuk eylül ayını işaret gösterdi. İşte, milyonların merak ettiği okullar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtına yönelik ayrıntılı bilgiler.

3.06.2021Gündem
Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Telafide Ben De Varım” tanıtım programında konuştu. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenen tanıtım programı kapsamında eğitim editör, yazar ve muhabirleriyle bir araya gelen Bakan Selçuk, Ulusal Destekleme Programı’yla (UDEP) Türkiye’deki tüm çocukların destekleneceğini söyledi. Bu desteğin özellikle gelecek 1,5 yıla yayılarak yapılacağını kaydeden Ziya Selçuk, esas amacın, çocukların gelişimindeki eksiklikler ve bunların tamamlanması için neler yapılabileceği sorularına yanıt aramak olduğunu aktardı.

3.06.2021Eğitim
Son dakika haberler... Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Karne ve sınavlar.. Milyonların merak ettiği soruları Bakan Selçuk yanıtladı...

Son dakika haberler... Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Karne ve sınavlar.. Milyonların merak ettiği soruları Bakan Selçuk yanıtladı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Selçuk, corona virüsüyle mücadele tüm hızıyla sürerken, eğitimde normalleşmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 813 bin öğretmenin aşılandığını aktaran Bakan Selçuk, kalan öğretim görevlilerinin hepsinin 7 Haziran'dan itibaren aşı olabileceğini belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin neden şehirlerde iki gün, köylerde 5 gün olduğunu detaylıca anlattı. Bakan Selçuk, 1 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılının açılabileceğini söyledi.

3.06.2021Gündem
Okullar Eylül’ün ilk haftası açılacak

Okullar Eylül’ün ilk haftası açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk’te “Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge” programına konuk oldu. Yüz yüze eğitimin yeniden başladığı dönemde tüm merak edilenleri cevaplayan Bakan Selçuk, okulları Eylül’ün ilk haftasında açmak istediklerini söyledi.

3.06.2021Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak Karneler ayın kaçında dağıtılacak İşte okulların açılış kapanış tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ayın kaçında dağıtılacak? İşte okulların açılış kapanış tarihi

Yüz yüze eğitimin yeniden başlaması ardından okulların açılış tarihi yeniden gündem oldu. 1 Haziran tarihinde başlayan yeni normalleşme ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı karar ile tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim bugün itibarıyla başlatıldı. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Karneler ayın kaçında dağıtılacak?

3.06.2021Gündem
Bakan Selçuk merak edilenleri yanıtladı 15 soruda LGS

Bakan Selçuk merak edilenleri yanıtladı! 15 soruda LGS

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından 8. sınıf öğrenci ve velilerine bazı hatırlatmalarda bulundu. Bakan Selçuk, “LGS’ye az kalmışken kafalardaki soru işaretlerine yönelik bazı hatırlatmalarımız var. Her detayı düşünüp her tedbiri aldık, her sorunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimize çok selamlar ve şimdiden başarılar” dedi. Güvenli LGS tanıtım broşürü de yayımlayan Selçuk, 2021 LGS Sınavı’nın nasıl yapılacağı ve kafalara takılan soruları tek tek yanıtladı:

3.06.2021Eğitim
Yeliz öğretmenin fırçasıyla okullar renkleniyor

Yeliz öğretmenin fırçasıyla okullar renkleniyor

Elazığ'da 23 yıllık görsel sanatlar öğretmeni Yeliz Tuğal, gönüllü olarak gittiği okulların duvar, sınıf, merdiven ve depolarına eğitici resimler yapıyor.

2.06.2021Eğitim
Bakan Selçuk Tarafsız Bölge’de

Bakan Selçuk Tarafsız Bölge’de

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu akşam CNN Türk’te "Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge” programına konuk olarak eğitim gündeminin merak edilen sorularını yanıtlayacak.

2.06.2021Eğitim
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu’ndan İsrail açıklaması

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu’ndan İsrail açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Togo Dışişleri, Afrika Entegrasyonu ve Yurtdışı Togolular Bakanı Dussey'yle ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, 'İsrail'in bizimle sağlıklı bir ilişki sürdürebilmesi için yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım' dedi.

2.06.2021Dünya
Bir başarı sanatı olarak LGS

Bir başarı sanatı olarak LGS

OKS, OGES, SBS, TEOG, şimdi de LGS onlarca yıldan beri ortaöğretim kurumlarına geçiş ile ilgili süreci takip ederim. Hatta ilk rehber öğretmenliğe başladığımda Anadolu Liseleri Sınavları ilkokul 5’inci sınıflarda Fen Liseleri Sınavları ise orta 3’üncü sınıfta (o zaman ilköğretim 8’inci sınıfa orta 3’üncü sınıf denilirdi) yapılırdı.

2.06.2021Eğitim
Yasaklar kalktı mı Hangi iş yerleri, nereler açıldı 1 Haziran İçişleri Bakanlığı genelgesi

Yasaklar kalktı mı? Hangi iş yerleri, nereler açıldı? 1 Haziran İçişleri Bakanlığı genelgesi

Yasaklar kalktı mı sorusu genelge ile yanıt buldu. 1 Haziran kararları ardından yasaklar ve iş yerlerinin durumu yeniden gündem oldu. 1 Haziran İçişleri Bakanlığı genelgesinde alınan kararlara yer verildi. Buna göre okullar da dahil olmak üzere kafeler, restoranlar, düğün salonları, spor salonları gibi pek çok kişinin yakından takip ettiği yerlerdeki yasaklar belirli kriterler çerçevesinde kalkmış olacak. İşte 1 Haziran İçişleri Bakanlığı genelgesinde yer alan detaylar...

2.06.2021Gündem
Son dakika haberler: Lise ve ortaokullar için okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarihleri ve detayları açıkladı...

Son dakika haberler: Lise ve ortaokullar için okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarihleri ve detayları açıkladı...

Okullar yarın açılacak mı, yüz yüze eğitim açıldı mı sorusu hem veliler hem de öğrenciler tarafından internette en çok aranan konular arasında yer alıyor.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı basın toplantısında, Kovid-19'la mücadele kapsamında haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimi açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı son dakika açıklamasında "Yarın itibarıyla ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi itibarıyla ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz." dedi.. Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alacak, 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına katılabilecek.

2.06.2021Gündem
Telafide ben de varım web sitesi ile MEB eğitim programı açıklandı

Telafide ben de varım web sitesi ile MEB eğitim programı açıklandı

Telafi eğitimi için açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yayımladıkları internet sitesi aracılığıyla öğrencilerin telafi eğitimlerinde önemli destek alabileceğini aktardı. Okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin etkinlik listesi bulabileceği telafide ben de varım internet sitesi, meb.gov.tr aracılığıyla görüntülenebilecek. İşte, Meb.gov.tr üzerinden erişilebilecek olan telafide ben de varım internet sitesi hakkında detaylı bilgiler

2.06.2021Gündem
Tüm yaz boyu okullar açık

Tüm yaz boyu okullar açık

Okullarda eğitim 2 Temmuz Cuma gününe kadar telafiyle sürecek ancak isteyen öğrenciler için okullar yaz boyunca açık olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitiminin detaylarını şöyle anlattı:

2.06.2021Eğitim
Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanı Selçuktan 1 ve 7 Haziran ilkokul, ortaokul, liselerin yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 1 ve 7 Haziran ilkokul, ortaokul, liselerin yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, sorusu veli ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. 1 Haziran'da başlayan yeni normalleşme ile ilkokul öğrencileri ders başı yaparken, ortaokul ve liselerde okulların açılış tarihi kesinleşti. Okullarda yüz yüze ve telafi eğitimi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından yakından takip edildi. 1 Haziran 2021 tarihi itibariyle yurt genelinde bazı sınıfların eğitime başlayacağı açıklaması, pek çok kişinin odağındaki husus oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitim konusunda 1 Haziran itibariyle ilkokullar ve anaokullarında haftada iki gün eğitim verileceği duyuruldu. Diğer taraftan 7 Haziran itibariyle ise tüm ortaokul ve liselerin haftada iki gün yüz yüze eğitime geçeceği ifade edildi. İşte, okullar ne zaman açılacak ve kapanacak sorularının odağında yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu telafi eğitimi açıklamaları

1.06.2021Gündem
Son dakika... Maskeler ne zaman çıkarılacak Sağlık Bakanı Koca tarih verdi.. Kişisel tercihle söz konusu olacak..

Son dakika... Maskeler ne zaman çıkarılacak? Sağlık Bakanı Koca tarih verdi.. 'Kişisel tercihle söz konusu olacak..'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maskelerin ne zaman çıkarılacağı sorusuna yanıt verdi. Koronavirüs salgınıyla mücadelede aşılama ile normal hayata dönüş için Eylül ayı sonunu işaret eden Bakan Koca, ''Birçok kimse yine maske takmak isteyecek. Özellikle birçok enfeksiyondan koruduğunu biliyoruz; ama bu tamamen kişisel bir tercihle söz konusu olacak'' dedi.

1.06.2021Gündem
Yasaklar kalktı mı Pek çok işletme yeniden açıldı.. Hangi işletmeler nasıl çalışacak İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı..

Yasaklar kalktı mı? Pek çok işletme yeniden açıldı.. Hangi işletmeler nasıl çalışacak? İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı..

Yasaklar kalktı mı sorusu İçişleri Bakanlığı genelgesi ile netlik kazandı. Bir süredir devam etmekte olan pandemi dönemi kısıtlamaları için Kabine Toplantısı ile detayları ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Kurulu, 1 Haziran itibariyle uygulanacak olan normalleşme sürecinin detaylarını yayımladı. Buna göre okullar da dahil olmak üzere kafeler, restoranlar, düğün salonları, spor salonları gibi pek çok kişinin yakından takip ettiği yerlerdeki yasaklar belirli kriterler çerçevesinde kalkmış olacak. İşte, yasaklar kalktı mı sorusuna yönelik merak edilen tüm detaylar

1.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sınava girecekler bunları okusun... LGS’de başarının püf noktaları

1 milyon 200 bini aşkın öğrencinin kaderini belirleyecek olan Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) geri sayım başladı. Yarın yapılacak sınav öncesi son hazırlıklar ve sınav sırasında yapacağınız küçük taktikler, başarının da bir nevi anahtarı olacak... İşte büyük sınava bir gün kala son tavsiyeler...

5.06.2021

İlk ders zilinde hedef 1 Eylül

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde eğitim editörleriyle buluşan Bakan Selçuk, okulları eylülün ilk haftası açmayı istediklerini söyledi ve ekledi: “Niyetimiz her zaman açmaktan yana ama risk gördüğümüzde de kapatırız. Öğretmenimizi, çocuklarımızı riske sokacaksak bunun adı eğitim olmaz, risk olur.”

4.06.2021

Telafisini de yapalım

BİRÇOK kez yazdım, bir kez daha yazmak istiyorum.

2.06.2021