MENÜ

Balkanlar

Balkanlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Balkanlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.853 Balkanlar haberi bulunmuştur.

Bulgaristan Balkanlar'da yer alan ülke. Batıda Sırbistan ve Makedonya, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan güneydoğuda Türkiye ile çevrilidir. 110 bin 994 kilometrekarelik yüzölçümüyle Avrupa'nın en büyük 16. ülkesidir.

Balkanlar Haberleri

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan ABye sert sözler O adımları hiç çekinmeden atarız

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye sert sözler! O adımları hiç çekinmeden atarız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell ile Ankara'da gerçekleşen görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin AB üyeliği, Doğu Akdeniz, Fransa'nın Türkiye'ye karşı tutumu, Libya gibi birçok başlığın konuşulduğu geniş kapsamlı basın toplantısında Bakan Çavuşoğlu, "AB pek hoşlanmıyor ama vize serbestisi AB'nin bir sözüdür. Hoşunuza gitse de gitmese de bu sözünüzü yerine getirmek zorundasınız. Fransa Doğu Akdeniz'de taciz iddiasında bulundu. Bunun doğru olmadığını biz ispatladık. NATO ve AB bunu söyleyemez ama biz çok açık söylüyoruz. Fransa burada dürüst davranmadı. Türkiye'ye karşı karar almayın. O zaman biz de adımlarımızı hiç çekinmeden atarız. Biz ilişkilerimizi geliştirmeyi tercih ediyoruz" ifadelerini kullandı.

6.07.2020Dünya
Son dakika... THY temmuz ayı uçuş planını duyurdu İşte tarihlerine göre seferi olan şehirler

Son dakika... THY temmuz ayı uçuş planını duyurdu! İşte tarihlerine göre seferi olan şehirler

Koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan yurt içi ve yurt dışı seferlerine yeniden başlayan Türk Hava Yolları, (THY) yeni eklenen hatlar ile temmuz ayı uçuş planını güncelledi.

3.07.2020Ekonomi
‘Kimsenin işitmediği bir öykü’

‘Kimsenin işitmediği bir öykü’

Balkanlar’ın Gorki’si olarak anılan Panait Istrati, başyapıtı kabul edilen ‘Baragan’ın Dikenleri’nde 20. yüzyılın başlarında yaşanmış, ‘Romanya topraklarına özgü, kimsenin işitmediği bir öykü’yü şiirsel, görsel yönü güçlü ve renkli bir dille aktarıyor.

2.07.2020Kitap Sanat
AB 14 ülkeye sınırlarını açıyor, listede Türkiye yok

AB 14 ülkeye sınırlarını açıyor, listede Türkiye yok

Avrupa Birliği, yarından itibaren koronavirüs (Covid-19) salgınında "güvenli" kabul ettiği 14 ülkeye sınırlarını açıyor. Bu ülkeler arasında Türkiye yok.

30.06.2020Dünya
İnsan tacirlerine şafak baskını

İnsan tacirlerine şafak baskını

Berlin polisi, insan tacirlerinin ev ve iş yerlerine sabahın erken saatlerinde baskın düzenledi, çete üyeleri yakalandı. Baskınlar, Schöneberg ve Wedding semtlerindeki beş eve ve bir Yunan restoranına yapıldı.

24.06.2020Avrupa
Son dakika... Kurban vekalet ücreti belli oldu

Son dakika... Kurban vekalet ücreti belli oldu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" tanıtım toplantısında konuştu. Erbaş, yurt içi kurban vekaletinin 975 lira, yurt dışı kurban vekaletinin 825 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

22.06.2020Ekonomi
Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ölüm yıl dönümünde anılıyor - Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk kimdir, ne zaman öldü

Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ölüm yıl dönümünde anılıyor - Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk kimdir, ne zaman öldü?

İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ölüm yıl dönümünde anılıyor. Doğum gününde, 71 yaşında hayatını kaybeden eski milletvekili ve ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele etmişti. Peki, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk kimdir, ne zaman öldü?

22.06.2020Gündem
Yunanistanın şehirleri neler Yunanistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Yunanistan'ın şehirleri neler? Yunanistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Yunanistan Türkiye'nin komşu ülkelerinden biridir. Avrupa birliği ülkesi olan Yunanistan doğal güzelliğe sahip ülkelerden biridir. Yunanistan Balkanlar'da yer alan ülkelerden biridir. Yunan medeniyeti dünyaca ünlü bir medeniyettir. Özellikle ülkeyi ziyaret etmek isteyenler Yunanistan hakkında geniş çaplı araştırma yapmaktadırlar. Son haftalarda ise Yunanistan arama motorlarında en çok araştırılan ülkeler arasında yer aldı. Peki, Yunanistan'ın şehirleri neler? Yunanistan başkenti ve nüfus bilgileri nedir? Yunanistan yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Yunanistan'a dair bilinmesi gerekenler.

19.06.2020Seyahat
Hırvatistanın şehirleri neler Hırvatistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Hırvatistan'ın şehirleri neler? Hırvatistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Avrupa'nın en güzel ülkelerinden biri olan Hırvatistan doğal güzelliği ile dikkat çeken bir ülkedir. Hırvatistan şehirleri meşhur olan aynı zamanda başkenti en çok ziyaret edilen Avrupa ülkelerinin arasında yer almaktadır. Balkanlar'ın en güçlü Avrupa ülkelerinden olan Hırvatistan spor müsabakalarında da başarıları ile bilinen bir ülkedir. Peki, Hırvatistan'ın şehirleri neler? Hırvatistan başkenti ve nüfusu nedir? Hırvatistan yüzölçümü ve telefon kodu bilgileri nelerdir? İşte Hırvatistan ülkesine dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
Bosna Herkekin şehirleri neler Bosna Hersek başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Bosna Herkek'in şehirleri neler? Bosna Hersek başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Bosna Hersek balkanlar da yer alan bir ülkedir. Ülke eskiden Osmanlı topraklarına sahip olan bir ülke idi. Bundan dolayı ülke de Osmanlı dönemine ait eserler de yer almaktadır. Bosna Hersek'i ziyaret etmek isteyenler özellikle Osmanlı eserlerini araştırmaktadırlar. Bosna Hersek'in şehirleri de arama motorlarında araştırılmakta ve bu şehirler hakkında bilgi edinmektedirler. Peki, Bosna Hersek'in şehirleri neler? Bosna Hersek başkenti, nüfusu ve yüzölçümü nedir? Bosna Hersek telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte, Bosna Hersek'e dair bilgileri sizler için derledik.

18.06.2020Seyahat
Arnavutlukun şehirleri neler Arnavutluk başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Arnavutluk'un şehirleri neler? Arnavutluk başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Arnavutluk Avrupa'nın balkanların en güzel ülkelerinden biridir. Arnavutluk pek çok kişinin tatil yapmak istediği ve merak ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Arnavutluk'ta aynı zamanda Osmanlı dönemine ait birçok eser yer almaktadır. Arnavutluk'u ziyaret etmek isteyenler ülke hakkında geniş çaplı araştırma yapmaktadırlar. Peki, Arnavutluk'un şehirleri neler? Arnavutluk başkenti ve nüfusu nedir? Arnavutluk'un yüzölçümü nedir? Posta kodu ve telefon kodu bilgileri nedir? İşte Arnavutluk ülkesine dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
Otomotiv ve endüstrideki açığı tarım kapattı

Otomotiv ve endüstrideki açığı tarım kapattı

Koronavirüs etkileri ile otomotiv sektörünün, özellikle servis ve satış sonrası açısından ciddi daralmalar yaşıyor. Fabrikaların, üretimin durduğu ve halkın evinde kaldığı dönemde ise otomotiv ve madeni yağ alanındaki hareketliliği, çalışmaya devam eden tarım sektörü ayakta tuttu.

15.06.2020Ekonomi
Bizim Hikaye ne zaman yayınlanıyor İşte Bizim Hikaye karakterleri ve oyuncu kadrosu

Bizim Hikaye ne zaman yayınlanıyor? İşte Bizim Hikaye karakterleri ve oyuncu kadrosu

Bizim Hikaye dizisi tekrar bölümleriyle yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Serdar Gözelekli'nin yönetmen koltuğunda oturduğu Bizim Hikaye dizisinde Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan gibi oyuncular yer alıyor. Perşembe akşamı yeniden ekranlara gelen Bizim Hikaye 23 Mayıs 2019'da ekrana gelen 70. bölümüyle final yapmıştı. İşte, Bizim Hikaye oyuncuları ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

11.06.2020Televizyon
Bulgaristanın tarihi yarımadasındaki Nesebar Antik Kenti

Bulgaristan'ın tarihi yarımadasındaki Nesebar Antik Kenti

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında, kayalık bir yarımada üzerinde yer alan eski Nesebar bölgesi, 3 bin yıldan daha fazla geçmişe sahip eski bir Trakya yerleşimi.

5.06.2020Seyahat
Yerli elektrik tasarruf cihazı yurt dışına açıldı

Yerli elektrik tasarruf cihazı yurt dışına açıldı

Gaziantep Teknopark'ta iki yıldır faaliyet gösteren bir firma, geliştirdiği elektrik tasarruf cihazının ilk satışını Kuzey Makedonya'ya yaparak ihracatçı olma yolunda ilk adımları attı.

5.06.2020Teknoloji
Marmara Bölgesi illeri nelerdir Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Marmara Bölgesi illeri nelerdir? Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

1941 senesinde Ankara’da toplanan 1. Coğrafya kongresinde Türkiye’nin coğrafi bakımdan 7 bölgeye ayrılmasına karar verilmiştir. Türkiye’nin coğrafi açıdan daha rahat anlaşılabilmesi ve genel özelliklerinin eğitim esaslı alanlarda daha iyi bir şekilde kavram olabilmesi amacıyla coğrafi bölgeler oluşturuldu. İşte Marmara bölgesine ait tüm detaylar.

30.05.2020Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2019 yılında odun dışı orman ürünlerinden olan defneden 32 bin 600 ton üretim gerçekleştirdi. Bu üretim sürecinde çalışan orman köylülerine ise 115 milyon lira ekonomik katkı sağlandı.

28.05.2020Ekonomi
Orman köylüsüne katkı

Orman köylüsüne katkı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Geçen yıl defne üretim aşamalarında yer alan orman köylülerine 115 milyon lira ekonomik katkı sağladık" dedi.

28.05.2020Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz

Bakan Çavuşoğlu: "Hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(Turizm alanındaki görüşmeler) Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık." dedi.

23.05.2020Gündem
Denizlerde fırtına bekleniyor

Denizlerde fırtına bekleniyor

Meteoroloji'nin verilerine göre Bodrum- Anamur arasında denizlerde hızı 75 kilometreyi bulacak fırtına bekleniyor.

23.05.2020Gündem
Novak Djokovic, Balkanlarda turnuvaya katılacak

Novak Djokovic, Balkanlar'da turnuvaya katılacak

Dört Balkan ülkesinin ev sahipliğinde 13 Haziran'da başlayacak Adria Turu'na, erkekler dünya sıralamasının 1 numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic de katılacak.

23.05.2020Tenis
Evdeyiz diye üzülmeyin, Bu bayram havalar serin

Evdeyiz diye üzülmeyin, Bu bayram havalar serin

Türkiye geçen hafta Afrika sıcaklarıyla bunalmıştı. Bayram haftası boyunca ise Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı hava tüm yurdu etkisi altına alacak.

23.05.2020Gündem
Bayramda hava nasıl olacak Meteorolojiden açıklama geldi...

Bayramda hava nasıl olacak? Meteoroloji'den açıklama geldi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olacağının tahmin edildiğini duyurdu.

20.05.2020Gündem
Son dakika haberleri: Okullar açılacak mı Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman bitecek Cumhurbaşkanı açıkladı

Son dakika haberleri: Okullar açılacak mı? Sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı belirterek, "23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.Çarşamba günü gençlerimizle ilgili esneklik yine uygulanacaktır. 15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır" dedi.

19.05.2020Gündem
En büyük devrimci Atatürk

En büyük devrimci Atatürk

Almanya’da yayınlanan History Life dergisinin beşinci sayısında ‘En Büyük Devrimciler’ başlığıyla dünyaya yön veren 17 kişi arasında ‘Modern Türkiye’nin Babası’ başlığıyla Mustafa Kemal Atatürk’e geniş yer verildi. Che, Lenin, Gandi gibi liderlerin olduğu kapakta Atatürk tam merkezde yer aldı.

17.05.2020Gündem
Paket turda 2 seçenek

Paket turda 2 seçenek

Paket tur düzenleyicisi şirketler, koronavirüs iptali nedeniyle paralarının iadesini isteyen tüketiciye iki seçenek sunacak: 14 gün içinde otel hariç iade al ya da 74 gün bekle otel dahil paranı al...

16.05.2020Gündem
2. Abdülhamit’ten bu yana Türkiye’nin hayali... Yıl sonunda hizmete alınacak

2. Abdülhamit’ten bu yana Türkiye’nin hayali... Yıl sonunda hizmete alınacak

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak’ta yapılacak Filyos Endüstri Bölgesi proje alanı ile yapımı devam eden liman inşaatını inceledi. Sultan 2. Abdülhamit’ten bu yana Türkiye’nin hayali olan Filyos Limanı projesi inşaatının yüzde 67’sinin tamamlandığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, "Projemizi bu yıl sonunda bitirip, hizmete almayı hedefliyoruz. Batı Karadeniz ve İç Anadolu’nun ihracat merkezi haline gelecektir" dedi.

15.05.2020Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Pandemi sonrası normalleşmede Gümrük Birliği hızla revize edilmeli

TİM Başkanı Gülle: Pandemi sonrası normalleşmede Gümrük Birliği hızla revize edilmeli

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Karşılıklı olarak yatırımlar, üretim, ticaret, finans konularında daha derin iş birliğini sağlayacak yeni bir yol haritası kaçınılmazdır. Türkiye’nin AB’ye ihracatında atak yapma imkanı var ama oynama alanı dar. Bu nedenle pandemi sonrası normalleşme döneminde Türkiye ile AB arasında Gümrük Birliği Anlaşmasının revizyonu ve kapsamının genişletilmesine yönelik çalışmalara hızla başlanması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

8.05.2020Ekonomi
Koronavirüs oyunlara yaradı, dijital oyun satışı rekor kırdı

Koronavirüs oyunlara yaradı, dijital oyun satışı rekor kırdı

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir evinden çıkamayan vatandaşlar, evde zaman geçirmek için çeşitli aktivitelerle meşgul oluyor; ancak en sık başvurulan yol elbette oyunlar. Oyunlarla arası iyi olmayanların bile bu süreçte oyunlara ilgi duymaya başlaması dijital oyun satışlarında da tüm zamanların rekorunun kırılmasına yol açtı. Koronavirüs sürecinde oyun dünyasıyla ilgili çarpıcı bilgiler paylaşan CD Media Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu, oyun ve konsol fiyatlarının bundan sonraki süreçte nasıl değişeceğini de masaya yatırdı.

8.05.2020Teknoloji
TİF Başkanı Subaşı: Yetim bir izcinin 1915 yılına ait emek defterine ulaştık

TİF Başkanı Subaşı: "Yetim bir izcinin 1915 yılına ait emek defterine ulaştık"

Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, Milli Mücadele dönemi kahramanlarından "Kara Fatma"nın, yetim izciler ile 1920 yılında çekilmiş fotoğrafıyla, bu yetim izcilerden birinin 1915 yılına ait izci emek defterine ulaşıldığını söyledi.

4.05.2020Gündem
Tropik meyvede 1 milyar dolarlık ihracat hedefi

Tropik meyvede 1 milyar dolarlık ihracat hedefi

ANTALYA’da, tropik meyve yetiştiriciliğinin bütün aşamalarında üreticiye hizmet veren firmanın ortağı Mustafa Ezici, Antalya’nın Alanya, Gazipaşa ve Serik, Mersin’in Anamur ve Erdemli ilçelerinde tropikal meyve ağaçlarının bölgeye adaptasyon sağlamasından dolayı yılda 1 milyar dolarlık meyve üretilip, dünyaya ihraç edebileceğini söyledi.

2.05.2020Ekonomi
Hafta sonu hava nasıl olacak 2-3 Mayıs hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? 2-3 Mayıs hava durumu tahminleri

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor. Ülke genelinde mayısın ilk haftasında yoğun yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmelerine göre, ülke bugün batı bölgelerden itibaren yağışlı sisteminin etkisine giriyor. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak?

1.05.2020Gündem
Havalar nasıl olacak Meteorolojiden bir haftalık sağanak uyarısı: İl il 1-2 Mayıs hava durumu raporu

Havalar nasıl olacak? Meteoroloji'den bir haftalık sağanak uyarısı: İl il 1-2 Mayıs hava durumu raporu

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Marmara bölgesinin genelinde bir hafta boyunca yağışın etkili olacağı bildirildi, Kırklareli, Edirne,Tekirdağ'ın yağışlı sistemin etkisine girdiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, "2 Mayıs Cumartesi günü Balkanlar üzerinden yeni bir yağışlı sistemin gelmesi bekleniyor" denildi. İşte, "havalar nasıl olacak? Yarın yağmur yağacak mı?" sorusunun yanıtını merak edenler için Meteoroloji il il hava durumu tahminleri...

30.04.2020Gündem
Bir uyarı da İstanbul Valiliği’nden geldi: Mayıs ayının ilk haftası…

Bir uyarı da İstanbul Valiliği’nden geldi: Mayıs ayının ilk haftası…

İSTANBUL Valiliği'nden yapılan açıklamada İstanbul ve çevre illerde Mayıs ayının ilk haftasının bol yağışlı geçeceği açıklandı. Açıklamada etkili sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişikliğin olmayacağı ve bölge genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

30.04.2020Gündem
Son dakika: Uyarı geldi Türkiye genelinde bir hafta süreyle etkili olacak…

Son dakika: Uyarı geldi! Türkiye genelinde bir hafta süreyle etkili olacak…

Meteoroloji’den gelen son dakika bilgilerine göre; gök gürültülü sağanakların ısınmayla birlikte genellikle öğleden sonra görülmesi ve zaman zaman şiddetli olması bekleniyor. Etkili yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

30.04.2020Gündem
Pentagondan Türkiyeye tıbbi yardım teşekkürü

Pentagon'dan Türkiye'ye tıbbi yardım teşekkürü

ABD Savunma Bakanlığı Avrupa ve NATO Politikalarından Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Michael Ryan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında ABD'ye gönderdiği tıbbi yardımlardan dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.

29.04.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta 3 gün, ABDye yardım gönderiyoruz

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta 3 gün, ABD'ye yardım gönderiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Haftasonu devam eden sokağa çıkma sınırlamasını bayram sonuna kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. 1 Mayıs gece 00:00’dan başlayarak 1, 2, 3 Mayıs’ta sokağa çıkma sınırlamasını uygulayacağız" dedi.

27.04.2020Gündem
Cenk Lalecinin gözdesi Benjamin Demir

Cenk Laleci'nin gözdesi Benjamin Demir!

TFF 1’inci Lig ekiplerinden Ekol Göz Menemenspor koronavirüs salgını yüzünden çalışmalarını evinden sürdürürken, teknik direktör Cenk Laleci ise futbolcu araştırmaya devam ediyor.

24.04.2020Futbol
Fenerbahçeni yeni teknik direktör adayları Balkanlardan

Fenerbahçe'ni yeni teknik direktör adayları Balkanlar'dan!

Teknik adam arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, 3 Hırvat teknik direktörle temaslarını sıklaştırdı. Yerli hoca için ilk sıraya Erol Bulut’u yazan sarı lacivertliler, Türkiye dışından ise Zlatko Dalic, Slaven Bilic ve Nenad Bjelica ile görüşme halinde.

24.04.2020Futbol
Hıdırellez ne zaman 2020de Hıdırellez hangi tarihte kutlanacak

Hıdırellez ne zaman? 2020'de Hıdırellez hangi tarihte kutlanacak?

Baharın habercisi kabul edilen, Hızır ve İlyas peygamberlerin her yıl buluştuklarına inanılan 'Hıdırellez', farklı gelenek ve inanışlarla kutlanıyor. Hıdırellez, Türkiye'nin yanı sıra Balkanlar ile Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Azerbaycan gibi ülkelerde geleneksel bir bayram olarak biliniyor. Vatandaşlar da Hıdırıellez'in 2020'de ne zaman kutlanacağını merak ediyor. Peki, Hıdırellez ne zaman? 2020'de Hıdırellez hangi tarihte kutlanacak?

16.04.2020Gündem
NATO: Müttefikler birbirlerine desteği sürdürüyor

NATO: Müttefikler birbirlerine desteği sürdürüyor

NATO üyesi 30 ülkenin savunma bakanları, bugün video konferans yoluyla COVID-19 kriziyle mücadeleyi ele alacak.

15.04.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Yeni Türkiye’nin Ortadoğu’daki etkinliği: Sadabad Paktı

8 Temmuz 1937 tarihinde Türkiye, İran, Irak ve Afganistan hariciye vekilleri Tahran’da Amerika Birleşik Devletleri ve Britanya temsilcileriyle bir araya gelerek bir anlaşma metnini imzaladılar. Tören Şah Rıza Pehlevi’nin Sadabad denen o devir için en modern, Kuzey Tahran’daki yazlık sarayında yapılmıştır. Türkiye’nin Ortadoğu’da etkin bir siyaset uygulamaya başladığının işaretiydi.

5.07.2020

Srebrenica Çiçeği'ni soldurdular

On gün sonra tarihe ‘Srebrenica katliamı’ olarak geçen bir mezalimi konuşacağız.2. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’da yaşanan en büyük Müslüman katliamı olarak hafızalarda yerini alan caniliği hatırlayalım o zaman.

4.07.2020

O bilgelikten istifade edelim! Yaşlılık nedir?

Prof. Dr. Sinan Canan, TRT Türk’te ekrana gelen ‘Vapurda Çay Simit Sohbet’ programının yapımcısı ve sunucusu Ömer Öztürk’e anlatıyor:

17.06.2020

Frig vadisine yolculuk ‘Afyon Çiçekleri zamanı’

M.Ö.7 yüzyılda Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illerinin kesiştiği topraklarda parlak bir uygarlık kuran ve birçok açık hava anıtı bırakan, adını efsane Friglerden alan Dağlık Frigya bölgesi belki de çoğumuzun duyduğu ama henüz gitme fırsatı bulamadığı bir coğrafya.

8.06.2020

Egeli üreticiye tropikal tavsiye

MUSTAFA Ezici, yakından tanıdığım bir girişimci...

15.05.2020

30 günlük devrialem

Pasifik’ten Atlantik’e uzanan 1.8 milyarlık Müslüman âleminde ‘on bir ayın sultanı’ için çok farklı gelenekler var. İşte Endonezya, Fas, Kırgızistan, Tunus, Mısır, Çin, Senegal ve Balkanlar’dan renkli ramazan adetleri...

12.05.2020

Türkiye için çarşı vakti

Salgın nedeniyle kapalı bulunan AVM’ler bugünden itibaren kapılarını açıyor. ‘Eski ramazanlarda’ olduğu gibi alışveriş hareketliliği yeniden başlıyor.

11.05.2020

Gazipaşa’ya karşı ‘kıskanç’ olalım

Gazipaşa’dan ziraat mühendisi Hidayet Bilgiç, ülkemizin en tropikal bölgesinin yağmalanmasının önüne geçilmesini istiyor. Yazar-ressam Fikret Otyam’ın emekli olduktan sonra ilk yerleştiği yer olan Gazipaşa’ya nasıl ‘âşık’ olduğunu görmüş, neler ekilip biçildiğini bir ölçüde de ondan öğrenmiştik. Gazipaşa, Antalya’nın tropik meyve ve sebze merkezi oluyor da imar rantçılığı ile bu kente ihanet mi ediyoruz yoksa? Son 5 yıl içinde bu kadar ‘yazlık’ bina nasıl yapılmış, hayret etmemek elde değil. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Gazipaşa için ‘kıskanç’ olmamız gerek dersek, bize ne der acaba?

30.04.2020