EKSTRA
MENÜ

Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milli Eğitim Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42.668 Milli Eğitim Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

Üniversitelerin açılışıyla ilgili son durum... Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı

Üniversitelerin açılışıyla ilgili son durum... Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı?

Üniversitelerin açılışıyla ilgili son durum yakından takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçilmesi ardından, üniversitelerin açılıp açılmayacağı soruları da gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde üniversitelerin durumuyla ilgili açıklamada bulunmuştu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı?

25.10.2020Gündem
Son dakika haber: 6. 7. 10 ve 11. sınıflarda okullar ne zaman açılacak İşte 2 Kasımda açılacak sınıflarda ders saati ve günleri

Son dakika haber: 6. 7. 10 ve 11. sınıflarda okullar ne zaman açılacak? İşte 2 Kasım'da açılacak sınıflarda ders saati ve günleri

Okullar ne zaman açılacak? 6. 7. 10 ve 11. sınıflarda okulların açılacağı tarih Milli eğitim Bakanlığı'nın yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçmesinin ardından gündeme geldi. Hafta başında Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. ve 9. sınıfların 2 Kasım tarihinden itibaren yüz yüze eğitime geçeceklerini bildirdi. MEB'ten gelen açıklamaya göre 5'inci sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati, 9'uncu sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati uygulanacak. İşte, 2 Kasım'da okula başlayacak sınıflar ve konuyla ilgili ayrıntılar.

25.10.2020Eğitim
Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan YouTube ve Emre Belözoğlu açıklaması

Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan YouTube ve Emre Belözoğlu açıklaması!

Fenerbahçe'nin online olarak gerçekleştirilen Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan başkan Ali Koç, önemli açıklamalarda bulundu.

24.10.2020Futbol

Özel eğitim beş gün yüz yüze

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçilmesini kararlaştırdı.

24.10.2020Eğitim
TMSF’den eğitim hamlesi

TMSF’den eğitim hamlesi

İlk etapta destek kampanyalarıyla temin edilen 60 bin tablet bilgisayarın öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldığını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtımı yapılacak olan 500 bin tablet bilgisayar için de tedarik sürecinin hızla devam ettiğini belirtti. Selçuk, tablet kampanyası için 20 milyon liralık bütçe sunacaklarını ilan eden Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal ile birlikte Giresun’daydı.

24.10.2020Ekonomi
Son dakika: 2 Kasımda hangi sınıflar okula başlayacak MEB yüz yüze eğitimde ders saatleri ve günlerini açıkladı

Son dakika: 2 Kasım'da hangi sınıflar okula başlayacak? MEB yüz yüze eğitimde ders saatleri ve günlerini açıkladı

2 Kasım'da okula başlayacak olan sınıflar Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklama ile belli oldu. Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamaya geçen okullarda 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren 5 ve 9'uncu sınıflar için de başlayacak yüz yüze eğitim için hangi sınıfların kaç saat ders alacağını karar veren bakanlık, detayları il müdürlüklerine gönderdi. Açıklamaya göre, resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada iki gün toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada iki gün toplam 14 ders saati uygulanacak. Diğer yandan, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla ders başı yapılacak. İşte, detaylar.

23.10.2020Gündem
Son dakika haberi: MEBden özel eğitim okullarında yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: MEB'den özel eğitim okullarında yüz yüze eğitim açıklaması

Alınan son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçilmesini kararlaştırdı.

23.10.2020Eğitim
Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak, 2 Kasımda hangi sınıflar açılacak İşte yüz yüze eğitimde okula başlayacak sınıflar

Son Dakika: Okullar ne zaman açılacak, 2 Kasım'da hangi sınıflar açılacak? İşte yüz yüze eğitimde okula başlayacak sınıflar

Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılış tarihi Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla bazı sınıfların açılışı için 2 Kasım tarihi işaret edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabin Toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile, 5 ve 9'uncu sınıfların 2 Kasım tarihinde yüz yüze eğitime başlayacağı açıklamasının ardından okullarda eğitim görecek olan sınıf sayısı sekize yükseldi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca diğer sınıflar için durumun ilerleyen haftalarda değerlendirileceğini söyledi. İşte, yüz yüze eğitimde okula başlayacak sınıflarla ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.10.2020Gündem
Ücretsiz tablet başvuru ekranı -  MEB 500 bin ve belediyelerin bedava ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır

Ücretsiz tablet başvuru ekranı - MEB 500 bin ve belediyelerin bedava ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı, Milli Eğitim Bakanlığı koordinesiyle ihtiyaç sahibi öğrenciler için sağlanacak. MEB'e destek olarak ücretsiz tablet başvuru ekranı, belediyelerin ve bazı kurumların başlattığı kampanyalar dahilinde erişime açıldı. Online eğitim döneminde evde bilgisayarı olmayan öğrencilere sağlanacak olan ücretsiz tablet başvurusu, belediyelerin online internet sitesi üzerinden alınacak. Peki, MEB ve belediyelerin bedava ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, ücretsiz tablet başvuru formu ve konuyla ilgili ayrıntılar...

23.10.2020Gündem
Son dakika haberi:  MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: MEB’den yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitime geçiş planlaması doğrultusunda 2 Kasım Pazartesi itibarıyla ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayacağı üçüncü aşamanın detaylarını 81 ile gönderilen yazıyla paylaştı.

23.10.2020Gündem
Çanakkalede jandarma, öğrencileri Covid-19 karşı bilgilendirdi

Çanakkale'de jandarma, öğrencileri Covid-19 karşı bilgilendirdi

ÇANAKKALE İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amiri J. Asb. Üçvş. Mehtap Hergül tarafından, öğrencilere kişisel güvenlik eğitimi ve Covid-19 tedbirleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

23.10.2020Gündem
Yüz yüze eğitimde üçüncü aşama başlıyor

Yüz yüze eğitimde üçüncü aşama başlıyor

Yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçişler devam ediyor. MEB, 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren 5 ve 9'uncu sınıflarda başlayacak yüz yüze eğitim programının detaylarını 81 ile gönderdiği yazıyla paylaştı.

23.10.2020Eğitim
Okullarda ilk ara tatil ne zaman İşte MEBin 2020 eğitim yılı için açıkladığı tarih bilgisi

Okullarda ilk ara tatil ne zaman? İşte MEB'in 2020 eğitim yılı için açıkladığı tarih bilgisi

2020-2021 eğitim yılının ilk ara tatili kasım ayında yapacak olan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri, 'Kasım tatili ne zaman başlayacak? sorusunun cevabını almak için araştırmalarını yoğunlaştırdı. Yüz yüze eğitimin kapsamının genişletilmesiyle birlikte araştırmalarına hız veren öğrenciler MEB'in açıklamalarını sorguluyor. Peki, okullarda ilk ara tatil ne zaman?

23.10.2020Gündem
İlk hafta 60 bin çocuk sevindi

İlk hafta 60 bin çocuk sevindi

Hafta başında uzaktan eğitime katılma imkânı bulamayan öğrencilere 500 bin adet tablet dağıtımına başlanmıştı. İlk hafta dolmadan 60 bin öğrenci tabletlerine kavuştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu kapsamda Giresun’daki Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı Bölge Okulu’ndaki öğrencilerle buluştu. Tabletler için tedarik sürecinin devam ettiğini belirten Bakan Selçuk’a Giresun ziyaretinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal eşlik etti.

23.10.2020Eğitim
Dünyada bir numara oldu

Dünyada bir numara oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimin dijital platformu Eğitim Bilişim Ağı’nın (EBA), dünyada en çok ziyaret edilen eğitim alanı internet siteleri arasında ilk sıraya yükseldiğini açıkladı.

23.10.2020Eğitim
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak Üniversitelerin açılış tarihi hakkında son açıklamalar

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi hakkında son açıklamalar

Üniversitelerin açılıp açılmayacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs sürecinde başlayan uzaktan eğitimin ardından yavan yavaş yüz yüze eğitime geçiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hangi sınıfların belirli günlerde okullara gideceğinin açıklanmasının ardından gözler üniversitelere çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili açıklama yaptı. Peki üniversiteler ne zaman açılacak? İşte detaylar

23.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Açık Öğretim Lisesi (AÖL) mezuniyet kredisi düştü mü Bakan Selçuk duyurdu

Son dakika haberi: Açık Öğretim Lisesi (AÖL) mezuniyet kredisi düştü mü? Bakan Selçuk duyurdu

Son dakika haberi... Açık Öğretim Lisesi (AÖL) mezuniyet kredi sayısıyla ilgili son dakika açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AÖL mezuniyet kredi sayılarının düşürüldüğünü duyurdu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bakan Selçuk, AÖL mezuniyet için kredi sayısının 170 kredi olduğunu bildirdi. Açık Öğretim Liselerinde mezuniyet için alınması gereken kredi sayısı daha önce 192 olarak belirlenmişti. İşte, MEB AÖL mezuniyet kredi sayısıyla ilgili ayrıntılar.

22.10.2020Eğitim
AÖL 1. dönem sınavları ne zaman MEB açık lise 2020 2021 güz dönemi sınav tarihlerini açıkladı

AÖL 1. dönem sınavları ne zaman? MEB açık lise 2020 2021 güz dönemi sınav tarihlerini açıkladı

AÖL sınav tarihleri, lise eğitimini dışardan tamamlayan öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2020 2021 eğitim öğretim dönemi AÖL 1. dönem sınav tarihlerini duyurdu. Açık Öğretim Lisesi tarafından yayımlanan AÖL güz dönemi sınav takvimine göre birinci dönem sınav giriş belgeleri 2 Aralık tarihinde yayımlanacak. Sınavla ilgili gelişmeler aol.meb.gov.tr üzerinden duyurulacak. Gözler şimdi AÖL sınav takviminde. Peki, AÖL güz dönemi sınavları ne zaman? İşte, MEB açık lise 2020 2021 sınav tarihleri.

22.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeni mesleki gelişim eğitimlerine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeni mesleki gelişim eğitimlerine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Sabancı Vakfı iş birliğinde başlattıkları Köy Okulları Birleştirilmiş Sınıf Öğretmenleri Mesleki Gelişim Programı'na 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeninin katıldığını bildirdi.

22.10.2020Gündem
Okulların 2021 yılı pansiyon ücretleri belli oldu

Okulların 2021 yılı pansiyon ücretleri belli oldu

MEB’e bağlı eğitim kurumlarının pansiyon ücretleri yeni yılda ortalama yüzde 9.8 artacak.

22.10.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: 63 milyon lira yardım yapacağız

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: 63 milyon lira yardım yapacağız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Şehitlerimizin çocuklarına, harp ve vazife malullerimiz ile çocuklarına toplamda 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı yapacağız” dedi.

22.10.2020Ekonomi
Son dakika... Bakanlıktan onay alınacak... 6 Eylül 2021den itibaren yürürlüğe girecek

Son dakika... Bakanlık'tan onay alınacak... 6 Eylül 2021'den itibaren yürürlüğe girecek!

Eğitim kurumlarında öğrenciye sunulacak hazır ambalajlı okul gıdası için 6 Eylül 2021'den itibaren Tarım ve Orman Bakanlığından onay alma şartı getirildi. Oyuncak olarak kullanılması muhtemel madde ve malzemeler okul gıdası ambalajı olarak kullanılamayacak. Okul Gıdası logosu bulunan ürünler, bakkal, market ve benzeri perakende işletmelerde de satışa sunulabilecek, perakende işletmelerde bu ürünlerin satılmasıyla tüketicilerin erişimi sağlanacak; uygulama, obezitenin önlenmesine katkı sağlayacak.

22.10.2020Ekonomi
Okulöncesi eğitimde yeni uyarılar: 10 dakikada bir derslikler havalandırılacak

Okulöncesi eğitimde yeni uyarılar: 10 dakikada bir derslikler havalandırılacak

Okulöncesi eğitim kurumları haftada beş gün altı etkinlikle saati 30 dakikada olacak şekilde yüz yüze eğitim yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, okulöncesi eğitimle ilgili 81 il valiliğine bir yazı gönderdi.

22.10.2020Eğitim
Öğrencilerin ateşi yükseldiğinde kimlik kartları uyarı verecek

Öğrencilerin ateşi yükseldiğinde kimlik kartları uyarı verecek

Ordu'daki Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi'nde, Kovid-19 ile mücadele kapsamında tasarlanan ‘öğrenci kimlik kartı’nın boyna takılan kısmı enseden ateşi ölçecek.

22.10.2020Eğitim
Okul gıdası düzenlemelerine erteleme

Okul gıdası düzenlemelerine erteleme

Okullarda öğrencilere satışa/tüketime sunulacak hazır ambalajlı gıdalar için okul gıdası onayı alma zorunluluğu 6 Eylül 2021'den itibaren uygulanacak.

22.10.2020Eğitim
Memurun fazla mesai ücreti 2,40 liraya çıkacak

Memurun fazla mesai ücreti 2,40 liraya çıkacak

Devlet memurlarının 2 lira 26 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 6,19 artışla 2 lira 40 kuruşa yükselecek. Özel kalem personeliyle makam şoförleri ise saat başına 2,54 lira fazla mesai alacak.

22.10.2020Ekonomi
Öğretmen atamaları ne zaman MEBin açıklaması bekleniyor

Öğretmen atamaları ne zaman? MEB'in açıklaması bekleniyor

ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen 2020-KPSS lisans sonuçları 'https://sonuc.osym.gov.tr ' internet adresinden açıklandı. Bu gelişmenin hemen ardından kamuda öğretmen olmak için gün sayan adayların araştırmaları hız kazandı. Peki, MEB öğretmen ataması ne zaman?

22.10.2020Gündem
2021 bursluluk sınavı ne zaman İşte konuya dair ayrıntılar

2021 bursluluk sınavı ne zaman? İşte konuya dair ayrıntılar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavının 2021 yılında ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, 2021 bursluluk sınavı ne zaman?

21.10.2020Gündem
Yarını kodlayanlar 6.6 milyon TLlik sosyal değer yarattı

'Yarını kodlayanlar' 6.6 milyon TL'lik sosyal değer yarattı

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi, çocuklara dijital dünyanın lisanı kodlamayı öğreterek sosyal fayda sağlamaya devam ediyor. Son 1 yılda 6,6 milyon TL’lik sosyal değer elde edilen proje için yapılan her 1 TL’lik yatırım 4,4 TL’lik sosyal getiri sağladı. Ağustos 2016’dan bu yana Türkiye genelinde 100 bini aşkın çocuğa ulaşan “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında önümüzdeki bir yılda 70 bin çocuğa daha kodlama eğitimi verilmesi hedefleniyor.

21.10.2020Teknoloji
15 tatil ne zaman başlayacak İşte yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih

15 tatil ne zaman başlayacak? İşte yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih

Sömestr tatili için geri sayım başladı. Yüz yüze eğitimle ilgili kararlar alınırken, öğrenciler de eğitim hayatlarına devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2020 yılı takvimiyle birlikte 15 tatilin ne zaman başlayacağı belli oldu. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak?

21.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, bu dönem üniversiteler açılacak mı Üniversitelerin açılış tarihi için gözler yeni açıklamalarda..

Üniversiteler ne zaman açılacak, bu dönem üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerin açılış tarihi için gözler yeni açıklamalarda..

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda yüz yüze eğitimin ikinci aşamasına geçilirken üniversiteler açılacak mı sorusu da gündeme geldi. Bu dönem üniversitelerin online mı yoksa yüz yüze mi açılacağı merak konusu olurken, geçtiğimiz günlerde üniversitelerin yüz yüze eğitim ile açılacağı sinyalini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' dedi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da üniversitelerin açılış tarihi için Bilim Kurulu toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulundu. İşte, 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi için ayrıntılar..

21.10.2020Gündem
AÖL sınavları ne zaman İşte 2020-2021 eğitim yılı açık lise sınav tarihleri

AÖL sınavları ne zaman? İşte 2020-2021 eğitim yılı açık lise sınav tarihleri

Açık öğretim yöntemiyle lise eğitimi almaya devam eden öğrenciler, AÖL sınavlarının MEB tarafından hangi tarih aralığında düzenleneceği merak ediyor. AÖL'de 1. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı, pek çok açık liste öğrencisinin merak ettiği ve araştırdığı konu oldu. Peki, AÖL sınavları ne zaman?

21.10.2020Gündem
‘Okulların kademeli açılması çok olumlu’

‘Okulların kademeli açılması çok olumlu’

Türkiye Özel Okullar Birliği Mali Komisyon Başkanı Abdullah Hüseyin Akbıyık, Milli Eğitim Bakanlığ’ının (MEB) koronavirüs döneminde uzaktan eğitime geçen okullarda 5 ve 9’ncu sınıfların da kademeli olarak 2 Kasım’da günü yüz yüze eğitime açmasının eğitim anlamında çok olumlu olduğunu söyledi.

21.10.2020Eğitim
81 ilde 70 bin çocuğa kodlama öğretilecek

81 ilde 70 bin çocuğa kodlama öğretilecek

Çocuklara dijital dünyanın lisanı kodlamayı öğretmeyi amaçlayan ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi, son bir yılda 6.6 milyon TL’lik sosyal değer elde edilen proje için yapılan her 1 TL’lik yatırım 4.4 TL’lik sosyal getiri sağladı. Ağustos 2016’dan bu yana Türkiye genelinde 100 bini aşkın çocuğa ulaşan proje kapsamında önümüzdeki bir yılda 70 bin çocuğa daha kodlama eğitimi verilmesi hedefleniyor.

21.10.2020Eğitim
Öğrenci servisleri dezenfekte edildi

Öğrenci servisleri dezenfekte edildi

MANAVGAT Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarında, son olarak Manavgat Servisçiler Odası’na ait minibüslerde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

20.10.2020Gündem
AÖL sınav tarihi ne zaman 2020 Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri

AÖL sınav tarihi ne zaman? 2020 Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri

AÖL sınav tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. AÖL dönem sınavları her yıl belirli tarihlerde yapılıyor. Kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan adaylar heyecanla sınav tarihlerini beklemeye başladılar. Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Peki AÖL sınavları ne zaman yapılacak? İşte tarihler

20.10.2020Gündem
Okul müzesinde tarihe yolculuk

Okul müzesinde tarihe yolculuk

Türkiye’nin tarihi okullarından, 1889 yılından bu yana eğitim ve öğretim hayatını sürdüren Erzurum Lisesi, unutulmuş, atıl durumda kalmış eserleri bir araya getirerek kendi bünyesinde oluşturduğu müze ile tarihe ışık tutuyor.

20.10.2020Eğitim
Son dakika: Okul kantinleri ne zaman açılacak MEB kararı yayımlandı

Son dakika: Okul kantinleri ne zaman açılacak? MEB kararı yayımlandı!

Okul kantinleri açılıyor. Pandemi süreci dolayısıyla kapalı olan okul kantinleri için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) önemli açıklama geldi. MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından il ve ilçe müdürlüklerine gönderilen yazıda, MEB'e bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan kantinlerin 19 Ekim 2020 itibariyle açılmasına karar verildiği ifadesi yer aldı. Yazıda, öğrenci mevcudunun azalması durumunda kantin kiralarının da yeniden tespit edileceği hükümlerine yer verildi.

20.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak 5.6.7 ve 9.10.11 sınıflar için açılış tarihi sorgulanıyor

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? 5.6.7 ve 9.10.11 sınıflar için açılış tarihi sorgulanıyor!

Son dakika haberi.. Yüz yüze eğitiminin kapsamının genişletilmesi kararının ardından şimdi yüz yüze eğitime henüz geçmeyen sınıf düzeylerinin hangi tarihte okula gideceği sorgulanıyor. Konuya dair Milli Eğitim Bakanlığı ya da diğer resmi kurum ve kişilerden gelen açıklamalara odaklanan binlerce öğrenci, araştırmalara hız verdi. Peki, 5.6.7 ve 9.10.11 sınıflar için okullar ne zaman açılacak?

19.10.2020Gündem
Son dakika haberi... MEB açıkladı Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar

Son dakika haberi... Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12'nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim'den itibaren açılmasına karar verildi.

19.10.2020Gündem
Son dakika haberi: MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır Tablet başvurusu yapma formu ve ekranı

Son dakika haberi: MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Tablet başvurusu yapma formu ve ekranı

Ücretsiz tablet başvuru ekranı, bazı belediyelerin tablet kampanyasını başlatmasının ardından erişime açıldı. Online eğitim döneminde evde bilgisayarı ve tableti olmayan ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek olan 500 bin ücretsiz tablet dağıtımıyla ilgili geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Selçuk "Tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterleri açıklamıştık. Bu kriterler doğrultusunda iller okullar marifetiyle tabletlerin dağıtımı başlıyor" dedi. Belediyeler tarafından dağıtılan tabletlerin ise başvuruları ise devam ediyor. Peki, MEB 500 bin ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, ücretsiz tablet başvuru formu ve konuyla ilgili ayrıntılar...

19.10.2020Gündem
Okul kantinlerinde yeni dönem

Okul kantinlerinde yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın yazısına göre okullardaki kantinler açılabilecek.

19.10.2020Eğitim
30 bin servis aracı denetlendi

30 bin servis aracı denetlendi

Emniyet Genel Müdürlüğü, 12-16 Ekim'de Türkiye genelinde okul servis araçlarına yönelik denetimlerde 30 bin 260 aracın kontrol edildiğini bildirdi.

19.10.2020Eğitim
Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Müdürlere ‘uzaktan eğitim’ eğitimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okul yöneticilerinin uzaktan eğitim süreçlerinde tasarım ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi programına yaklaşık 50 bin civarında okul yöneticimiz katıldı. Bunun sayısı artacak" dedi.

19.10.2020Eğitim
Birleşik Krallık üniversiteleri tanıtılıyor

Birleşik Krallık üniversiteleri tanıtılıyor

2-30 Kasım tarihleri arasında, çevrimiçi gerçekleştirecek ‘Birleşik Krallıkta Eğitim’ etkinliğine, Türkiye’den 10 binin üzerinde öğrencinin katılması bekleniyor.

19.10.2020Eğitim
Midyatlı şehidin ismi yapımı tamamlanan liseye verildi

Midyatlı şehidin ismi yapımı tamamlanan liseye verildi

MARDİN’in Midyat ilçesinde yapımı tamamlanan 24 derslikli liseye, geçen yıl Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Sait Barış’ın adı verildi.

19.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yüz yüze sınava girmeyen sınıfta kalacak

Yüz yüze eğitim kısmen başlamış olsa da okula gitmeyen bu yıl devamsız sayılmayacak, devamsızlık yüzünden sınıfta kalmayacak. Ancak sınavlar yüz yüze yapılacak ve bu sınavlara girmeyenler ne yazık ki başarısız sayılarak sınıfta kalacak.

24.10.2020

Okullar her kente göre açık olabilir

DÜNYADA pozitif vaka sayısında büyük bir artış var. Fransa günlük vakada 30 binleri geçti, 40 binlere gidiyor.

23.10.2020

Veliler yüz yüze istiyor ama herkes tedirgin

Yüz yüze eğitime katılan sınıf kapsamının artırılması veliler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Yüz yüze eğitimin daha etkili olduğunu dile getiren veliler, yeterli önlemlerin alınarak, sürdürülmesi konusunda görüş bildiriyor. Buna karşılık çocuklarının kendilerini yeterince koruyabilmesi ve okul temizliği velilerin kafalarındaki en büyük soru işareti olarak yer alıyor.

23.10.2020

Bakanlıktan Mesleki eğitim için doğru adım

Milli Eğitim bakanlığı yeni bir proje hayata geçiriyor.“Mesleki Eğitimde 1000 okul projesi” Eğitim konusunda sık sık savunduğum bir görüş vardır.

22.10.2020