EKSTRA
MENÜ

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 45.634 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Avukat Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Doktor Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Fizik Dersine Nasıl Çalışılır? Fiziğe Çalışma Teknikleri Ve Öneriler 

Dikkat Dağınıklığı Nasıl Giderilir? Dikkat Dağınıklığını Önlemek Ve Geliştirmek İçin Öneriler 

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

MEB fizyoterapist alımı başvurusu nasıl yapılır İşte fizyoterapist alımı başvuru şartları

MEB fizyoterapist alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte fizyoterapist alımı başvuru şartları

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 260 fizyoterapist alımı yapılacağını duyurmuştu. Adayların, başvurularını “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı" platformu "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" adresinden tamamlamaları gerekiyor. Peki MEB fizyoterapist alımı başvurusu nasıl yapılır? Fizyoterapist alımı başvuru şartları neler?

27.10.2021Gündem
MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır MEB personel alımı başvuru şartları belli oldu

MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? MEB personel alımı başvuru şartları belli oldu

MEB personel alımı başvuru detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB)  260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek. Adaylar başvurularını 25 Ekim ve 5 Kasım tarihleri aralığında yapabilecekler. Peki, MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar

27.10.2021Gündem
İOKBS tarihi belli oldu mu İşte MEB 2022 Bursluluk sınavında hakkında merak edilenler

İOKBS tarihi belli oldu mu? İşte MEB 2022 Bursluluk sınavında hakkında merak edilenler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavının 2022 yılında ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, Bursluluk Sınavı tarihi belli oldu mu?

27.10.2021Gündem
Okullarda kış nasıl geçecek

Okullarda kış nasıl geçecek?

Eylül ayından itibaren salgın önlemleri kapsamında devam eden yüz yüze eğitim birçok yeniliği ve soru işaretini beraberinde getirdi. Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte bu soru işaretlerinden biri de “Okullar kışı nasıl geçirecek?” oldu. Veliler, okullarda kış mevsimine özel olarak yeni önlemler alınıp alınmayacağını merak ediyor. Havaların soğumaya başlamasıyla her yıl olduğu gibi kaloriferler açıldı ancak önceki yıllardan farklı olarak camlar kapanmadı.

27.10.2021Eğitim
Kazanım değerlendirme cevap anahtarları yayınlandı

Kazanım değerlendirme cevap anahtarları yayınlandı

26 Ekim'de 7 ve 8'inci sınıf düzeylerinde yapılan 'Kazanım Değerlendirme Uygulaması' cevap anahtarları yayınlandı.

27.10.2021Eğitim
Okullar ne zaman tatil olacak Ara tatil ne zaman Kasım ara tatili için geri sayım

Okullar ne zaman tatil olacak? Ara tatil ne zaman? Kasım ara tatili için geri sayım

Ara tatil için geri sayım başladı. 2021-2022 eğitim öğretim dönemi 6 Eylül tarihinde başladı. Öğrenciler tüm kademelerde eğitimlerine yüz yüze devam ediyorlar. İlk kez 2019 yılında uygulanan ara tatiller bu sene de uygulanacak. Öğrenciler yarı yıl tatilinden önce kısa bir ara verecekler. Peki, kasım ara tatili ne zaman başlıyor? İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tatil tarihleri

27.10.2021Gündem
Okul öncesi eğitimde okullaşma oranı artacak

Okul öncesi eğitimde okullaşma oranı artacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda 5 yaşın zorunlu eğitim kapsamına alınması yönündeki hedefe ilişkin, “2022 sonuna kadar 3 yaş grubundaki okullaşma oranını yüzde 14’ten yüzde 50’ye, 4 yaştaki okullaşma oranını yüzde 35’ten yüzde 70’lere, 5 yaştaki okullaşma oranını ise yüzde 78’den yüzde 90’ların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

27.10.2021Eğitim
OGM MEB bilgi yarışması saat kaçta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yarışmasının detayları

OGM MEB bilgi yarışması saat kaçta? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yarışmasının detayları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması" düzenleyecek. Peki, OGM MEB bilgi yarışması saat kaçta? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yarışmasının detayları...

27.10.2021Gündem
Kadıköyde korsan öğrenci servisi yakalandı

Kadıköy'de korsan öğrenci servisi yakalandı

İSTANBUL'da öğrenci servislerine yönelik denetim yapıldı. Kadıköy'de yapılan denetimlerde korsan öğrenci servisi yakalandı. Hostesi, MEB onaylı sertifikası ve okul taşıtı ibaresi olmayan servis 60 gün trafikten menedilerek bağlandı. Sürücü Murat Toğay'a 6 bin 700 lira ceza kesildi.

27.10.2021Haber
İstanbulda servisler denetlendi... Kadıköyde korsan öğrenci servisi yakalandı

İstanbul'da servisler denetlendi... Kadıköy'de korsan öğrenci servisi yakalandı

İstanbul'da öğrenci servislerine yönelik denetim yapıldı. Kadıköy'de yapılan denetimlerde korsan öğrenci servisi yakalandı. Hostesi, MEB onaylı sertifikası ve okul taşıtı ibaresi olmayan servis 60 gün trafikten menedilerek bağlandı. Sürücü Murat Toğay'a 6 bin 700 lira ceza kesildi.

27.10.2021Gündem
Kütüphanesiz okul kalmasın

'Kütüphanesiz okul kalmasın'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi’nin Ankara Şehit Öğretmen Mehmet Ali Durak Ortaokulu'nda düzenlenen tanıtımına katıldı.

27.10.2021Eğitim
MEB personel alımı 2021 başvuruları ne zaman bitecek İşte 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri

MEB personel alımı 2021 başvuruları ne zaman bitecek? İşte 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri

MEB personel alımı başvuru şartları ve tarihleri adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvurular 25 Ekim tarihinde e-Devlet, Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanının göz önünde bulundurulacağı MEB personel alımında, başvuru şartlarını karşılayan adaylar sonraki süreçte atama sonuçlarını öğrenecekler. Peki, MEB personel alımı 2021 başvuruları ne zaman bitecek? İşte, MEB 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri.

27.10.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri sonuçlarına ait taban puanlar açıklandı İşte 15 bin öğretmen alımında oluşan taban puanlar

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri sonuçlarına ait taban puanlar açıklandı! İşte 15 bin öğretmen alımında oluşan taban puanlar

15 bin öğretmen alımı için sözlü sınav yeri bilgisine göre oluşan taban puanları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda, 25 Ekim tarihinde yayımlanan sözlü sınav yeri sonuçlarına ait taban puan, kontenjan ve sözlü sınava çağrılan aday sayısının listesi erişime açıldı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınav yeri bilgisini öğrenen aday öğretmenler, söz konusu sınavlara 12-27 Kasım'da katılım sağlayacaklar. İşte, MEB 15 bin öğretmen alımında oluşan taban puanlar ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.10.2021Gündem
‘Kütüphanesiz okul kalmayacak’

‘Kütüphanesiz okul kalmayacak’

Özer, iki ay gibi kısa sürede 57 bin 108 okul arasında kütüphanesiz okul kalmayacağını, projenin hayata geçirilmesi için gerekli tüm kaynakları, okullara aktardıklarını söyledi.

26.10.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesinin tanıtım programında konuştu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi"nin tanıtım programında konuştu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iki ay gibi kısa sürede 57 bin 108 okul arasında kütüphanesiz okul kalmayacağını, projenin hayata geçirilmesi için gerekli tüm kaynakları, bugün itibarıyla okullara aktardıklarını bildirdi.

26.10.2021Gündem
Okullar ne zaman ara tatil olacak İşte Kasım ara tatili tarihi

Okullar ne zaman ara tatil olacak? İşte Kasım ara tatili tarihi

2021-2022 eğitim dönemi tüm hızıyla devam ederken, yarıyılın ilk ayını geride bırakan öğrenciler ara tatile yönelik araştırma yapmaya başladı. İnternette 'Kasım tatili ne zaman başlayacak?' sorusuna yanıt arayan öğrenciler, konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı açıklamaları öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman ara tatil olacak?

26.10.2021Gündem
Son dakika... Üniversiteye girişte yeni dönem Bu bölümlerde puan şartı artırılacak

Son dakika... Üniversiteye girişte yeni dönem! Bu bölümlerde puan şartı artırılacak

Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, mezuniyet sonrasında doğrudan meslek icra yetkisi veren hukuk, sağlık ve mühendislik yükseköğretim programlarında asgari başarı puanı şartı uygulaması genişletilecek.

26.10.2021Gündem
Kazanım değerlendirme uygulaması başladı

Kazanım değerlendirme uygulaması başladı

Salgın sürecinde ortaya çıkan geçmiş öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi amacıyla 26 ve 27 Ekim’de 81 ilde 7, 8, 11 ve 12'nci sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme uygulaması başladı. Öğrenciler, kendi okullarında uygulama programına alınacaklar.

26.10.2021Eğitim
Kazanım değerlendirme sınavı nedir 81 İlde Kazanım Değerlendirme Uygulaması Başladı

Kazanım değerlendirme sınavı nedir? 81 İlde Kazanım Değerlendirme Uygulaması Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 81 ilde kazanım değerlendirme uygulamasının başladığını duyurdu. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik uygulamayla öğrenme kayıplarını tespit edip telafi sağlayacak şekilde programlarımızı güncelleyeceğiz.” İfadelerini kullandı. Peki, kazanım değerlendirme sınavı nedir?

26.10.2021Gündem
Lise öğrencilerinin yazılı sınavları için yeni proje

Lise öğrencilerinin yazılı sınavları için yeni proje

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nce (OGM), lise öğrencilerinin yazılı sınavlarına yönelik, alanında tecrübeli öğretmenler tarafından hazırlanmış örnek soru ve çözümlerin yer aldığı videolar, 26 Ekim’den itibaren yayımlanmaya başlanacak.

26.10.2021Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı duyurmuştu Uygulama bugün başladı... İşte detaylar

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı duyurmuştu! Uygulama bugün başladı... İşte detaylar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs(Kovid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık uzaktan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme kayıplarını tespit etmek amacıyla bugün ve yarın Türkiye genelinde 7, 8, 11 ve 12'nci sınıf öğrencilerine yönelik ilk kez hayata geçirecekleri kazanım değerlendirme uygulamasının 4 milyon 565 bin 916 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirileceğini bildirdi.

26.10.2021Gündem
MEB yazılıya hazırlanıyorum projesi nedir Lise sınavları örnek sorular ogmmateryal.gov.trde

MEB yazılıya hazırlanıyorum projesi nedir? Lise sınavları örnek sorular ogmmateryal.gov.tr'de!

MEB yazılıya hazırlanıyorum projesi, bakanlıktan yapılan açıklamanın ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı lise öğrencilerinin yazılı sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olmak için derslere yönelik konu tekrarlarının ve örnek yazılı soru çözümlerinin yer aldığı videoların Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi Youtube kanalı ve "ogmmateryal" web sitesi üzerinden yayınlanacağını duyurdu. Yazılıya hazırlanıyorum projesinde 9, 10, 11. ve 12. sınıf düzeyindeki tüm derslerin soru çözümü yapılacak. İşte, o konuyla ilgili detaylar.

26.10.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini MEB açıkladı 15 bin sözleşmeli öğretmen sınav yeri e Devlet sorgulama ekranı 2021

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini MEB açıkladı! 15 bin sözleşmeli öğretmen sınav yeri e Devlet sorgulama ekranı 2021

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada 15 bin öğretmen ataması için başvuru yapan adayların mülakat yerlerinin açıklandığı bildirildi. 2021 eylül sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri bilgisi e-devlet ekranı üzerinden sorgulanacak. Adaylar sınav yerlerini T.C kimlik numarası ile öğrenebilecekler. Sözlü sınavlar ise 12-27 Kasım'da gerçekleştirilecek. İşte, 2021 e devlet sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavı yerleri sorgulama ekranı ve sözlü sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

25.10.2021Gündem
Yüz yüze eğitimde son açıklamalar Okullar kapanacak mı, online eğitime mi geçilecek

Yüz yüze eğitimde son açıklamalar! Okullar kapanacak mı, online eğitime mi geçilecek?

Okulların tekrar kapanıp kapanmayacağı koronavirüs tablosundaki vaka sayılarının yükseliş eğilimi devam ederken öne çıkan başlıklardan oldu. İlkokul, ortaokul ve liselerde kesintisiz süren yüz yüze eğitimle ilgili geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanlığı okulların kapanmayacağını vaka durumuna göre bazı sınıfların karantinaya alınabileceğini vurgulamıştı. Sağlık Bakanı Koca ise son Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Okulların kapanması söz konusu değil." ifadesine yer verdi. Eğitim öğretimde son durum Kabine Toplantısı ile yeniden gündeme geldi. Peki, okullar kapanacak mı? İşte, ayrıntılar.

25.10.2021Gündem
2022 İOKBS tarihi belli oldu mu İşte MEB Bursluluk sınavından son bilgiler

2022 İOKBS tarihi belli oldu mu? İşte MEB Bursluluk sınavından son bilgiler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavının 2022 yılında ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, Bursluluk Sınavı tarihi belli oldu mu?

25.10.2021Gündem
AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak 2021 Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri

AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak? 2021 Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri

AÖL sınav tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı eğitim öğretim iş takviminde belli oldu. Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin geride kalmasının ardından öğrenciler AÖL 1. dönem sınavlarına hazırlanmaya başladı. Geçtiğimiz yıl online yapılan söz konusu sınavların bu dönem uygulanış şekli henüz netleşmezken, yüz yüze yapılması beklenen sınavlar aralık ayında gerçekleşecek. Açık lise 1. dönem sınavları 2 gün sürecek. Peki, AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte, AÖL sınav tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

25.10.2021Gündem
Kayıp tespiti için 4,5 milyon öğrenciye sınav

Kayıp tespiti için 4,5 milyon öğrenciye sınav

Özer, Türkiye'de ilk defa, 26 ve 27 Ekim'de, 7, 8, 11 ve 12'nci sınıfların Türkçe, matematik ve Fen Bilimleri'nde öğrenme kayıplarını tespit etmeye yönelik kazanım değerlendirme uygulaması başlatacaklarını, uygulamaya yaklaşık 4,5 milyon öğrenci katılacak.

25.10.2021Eğitim
MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır MEB personel alımı başvuruları başladı

MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? MEB personel alımı başvuruları başladı!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvurular başladı. MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek. Peki, MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

25.10.2021Gündem
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu Uygulama ilk defa yarın başlıyor

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer duyurdu! Uygulama ilk defa yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Yarın ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz.' açıklamasında bulundu.

25.10.2021Gündem
Bu mesleklere uzak duruluyorlar

Bu mesleklere uzak duruluyorlar

Kadınlar cinsiyete dayalı önyargılar nedeniyle fen bilimleri, matematik ve teknoloji alanlarındaki mesleklerden uzak duruyor.

25.10.2021Eğitim
Uzay teknolojileri bağlamında bilim ve teknoloji farkındalığı

Uzay teknolojileri bağlamında bilim ve teknoloji farkındalığı

Öncelikle “uzay teknolojileri” kavramına açıklık getirmek gerekir. Bu bağlamda ilk olarak “uzay çalışmaları” kavramını açıklamak gerekir. “Uzay”, evrenin, dünyamızın dışında kalan kısmıdır. Dünya ise üzerinde yaşadığımız gezegen olup, atmosferi ile bir bütündür. Ne yazık ki atmosferin nerede bittiği konusunda kesin bir bilgimiz yoktur. Genel bir kabul olarak yeryüzünden 110 km yükseklik uzayın sınırı kabul edilir. Bu yükseklikte atmosferin yoğunluğu, yeryüzündeki değerinin yaklaşık olarak milyonda biri kadardır. Buna göre Yeryüzünden 110 km’den daha fazla yükseldiğimizde uzaya çıkmış sayılıyoruz ve bu bölgede yapılan çalışmalar “uzay çalışmaları” sayılır.

25.10.2021Eğitim
MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır MEB personel alımı başvuru şartları belli oldu

MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? MEB personel alımı başvuru şartları belli oldu

MEB personel alımı başvuru detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB)  260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli istihdam edilecek. Adaylar başvurularını 25 Ekim ve 5 Kasım tarihleri aralığında yapabilecekler. Peki, MEB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar

25.10.2021Gündem
Ara tatil ne zaman başlayacak 2021-2022 kasım ara tatili için geri sayım

Ara tatil ne zaman başlayacak? 2021-2022 kasım ara tatili için geri sayım

Ara tatil için heyecan giderek artıyor. Okullarda uygulanacak olan ara tatil tarihleri ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yayımlanan 2021-2022 eğitim öğretim takvimine göre yaz tatili 17 Haziran'da başlayacak. Peki, kasım ara tatili ne zaman, kasımın kaçında başlayacak? İşte 2021-2022 ara tatil tarihleri

25.10.2021Gündem
AÖL 1. dönem sınavları ne zaman, hangi tarihte yapılacak İşte MEB Açık Lise sınavlarından son gelişmeler

AÖL 1. dönem sınavları ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte MEB Açık Lise sınavlarından son gelişmeler

Lise eğitimine açıktan devam eden öğrenciler, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavları için geri sayıma başladı. Sınava katılım sağlayacak öğrenciler, bir yandan sınava hazırlanırken bir yandan da AÖL sınavı ile ilgili bilgileri araştırıyor. Peki, AÖL 1. dönem sınavları ne zaman?

24.10.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı e-Devletten alınabilecek

Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı! 'e-Devlet'ten alınabilecek'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitim kurs belge ve sertifikalarının e-Devlet kapısından alınabileceğini bildirdi.

24.10.2021Gündem
Halk eğitim kurs sertifikaları e-Devlette

Halk eğitim kurs sertifikaları e-Devlet'te

Halk eğitimi merkezleri tarafından düzenlenen kurslara ait tüm sertifikalar e-Devlet kapısı üzerinden erişime açıldı.

24.10.2021Eğitim
Sözleşmeli öğretmen sınav yerleri ne zaman açıklanacak 15 bin öğretmen ataması mülakat sınavı tarihi için geri sayım

Sözleşmeli öğretmen sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 15 bin öğretmen ataması mülakat sınavı tarihi için geri sayım!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda eksik kadroları doldurmak için yapılacak olan 15 bin öğretmen atamasında süreç sözlü sınavlara geldi. 27 Eylül-8 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları kabul edilen öğretmen adayları, sınav merkezlerinin ilanından sonra mülakat sınavlarına katılım sağlayacaklar. Atama işleminde 2020 ve 2021 KPSS puanları ile başvurular önem arz edecek. Peki, 15 bin sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı Yüz yüze eğitime ara verilir mi Sağlık Bakanı Kocadan net yanıt

Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitime ara verilir mi? Sağlık Bakanı Koca'dan net yanıt!

Okulların kapanıp kapanmayacağı ve yüz yüze eğitimin durumu velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. 6 Eylül tarihinden beri okullarda eğitim öğretim devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada okulların kapanmayacağı vaka durumuna göre bazı sınıfların karantinaya alınabileceği bildirilmişti. Konuyla ilgili son açıklama ise Sağlık Bakanı Koca'dan geldi. Bakan Koca milyonların merak ettiği "Okullar kapanacak mı?" sorusuna net yanıt vererek yüz yüze eğitim vurgusu yaptı. İşte, yüz yüze eğitime ara verilir mi? konusuyla ilgili ayrıntılar.

23.10.2021Gündem
Özer, Kosova Başbakanı Kurti ile görüştü

Özer, Kosova Başbakanı Kurti ile görüştü

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kosova Başbakanı Albin Kurti ve Kosova Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı Arberie Nagavci ile ayrı ayrı bir araya geldi.

23.10.2021Eğitim
AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak 2021 Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav tarihleri belli oldu

AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak? 2021 Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav tarihleri belli oldu

AÖL sınav tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı eğitim öğretim iş takviminde belli oldu. Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin geride kalmasının ardından öğrenciler AÖL 1. dönem sınavlarına hazırlanmaya başladı. Geçtiğimiz yıl online yapılan söz konusu sınavların bu dönem uygulanış şekli henüz netleşmezken, yüz yüze yapılması beklenen sınavlar aralık ayında gerçekleşecek. Açık lise 1. dönem sınavları 2 gün sürecek. Peki, AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak? İşte, AÖL sınav tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.10.2021Gündem
2021-2022 ara tatil ne zaman Okullar ne zaman kapanacak İşte MEB tarafından belirlenen tarihler

2021-2022 ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarihler

Okulların tatil tarihleri ile ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Yeni eğitim öğretim yılında başlayan yüz yüze eğitim tüm hızıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim ile beraber okulların tatil olacağı tarihler belli oldu. Takvime göre birinci ara tatil kasım ayında gerçekleşecek. Peki, ara tatil ne zaman, okullar ne zaman kapacak? İşte 2021-2022 eğitim öğretim dönemi tatil tarihleri

22.10.2021Gündem
MEB personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak MEB personel alımı başvuru şartları açıklandı

MEB personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? MEB personel alımı başvuru şartları açıklandı

MEB personel alımı başvuruları için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593'ü aşçı, 3 bin 279'u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edileceği duyuruldu. Başvurular ekim ayı içerisinde belirtilen tarihte başlayacak. Peki, MEB personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

22.10.2021Gündem
Bursluluk parası ne zaman yatacak İOKBS bursu ödeme tarihleri

Bursluluk parası ne zaman yatacak? İOKBS bursu ödeme tarihleri

Bursluluk parasının ne zaman yatacağı merak edilen konulardan biri oldu. Bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar kazanıp kazanmadıklarını online olarak sorguladılar. Sonuçların açıklanmasının ardından gözler İOKBS bursu ödeme tarihlerine çevrildi. Konu ile ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan İOKBS kılavuzu içerisinde verildi. Peki, bursluluk parası ne zaman yatacak?

22.10.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak İşte sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerlerinin açıklanacağı tarih için geri sayım devam ediyor.15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Eylül-8 Ekim'de alınmıştı. Adaylar şimdi sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini bekliyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

22.10.2021Gündem
MEBe 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir İşte tüm detaylar

MEB'e 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir? İşte tüm detaylar

Başvurular, 25 Ekim Pazartesi gününden 5 Kasım Cuma saat 23.59'a kadar "Kariyer Kapısı" veya "e-Devlet" üzerinden yapılabilecek.Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvuru koşulları belli oldu.

21.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 98 yaşında hayatını kaybeden Eski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı yayımladı.

21.10.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

ESKİ Milli Eğitim Bakanlarından, Marmara Üniversitesi’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz (97), yine kurucusu olduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

21.10.2021Gündem
Yardımcı kaynaklar ücretsiz dağıtılacak

Yardımcı kaynaklar ücretsiz dağıtılacak

Özer, tüm eğitim kademelerinde yardımcı kaynakların ve destekleyici eğitim materyallerinin kasım ayından itibaren ücretsiz dağıtılmaya başlanacağını bildirdi.

21.10.2021Eğitim
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı Kasım ayından itibaren ücretsiz olacak

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Kasım ayından itibaren ücretsiz olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm eğitim kademelerinde yardımcı kaynakların ve destekleyici eğitim materyallerinin kasım ayından itibaren ücretsiz dağıtılmaya başlanacağını bildirdi. Bakan Özer, "Sadece LGS ve YKS sınavlarına hazırlık için değil, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kademelerde ve sınıf seviyelerinde etkinlikten ayrıntılı fasiküllere kadar, yani mevcut öğrenmenin yan takviye destekleyici materyaller ile desteklenmesiyle ilgili bir adım attık" dedi.

21.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Yüz yüze eğitimin ilk 45 gününde öğretmenlerin pandemi sınavı

Geçen hafta pandemi döneminden etkilenen öğrencilerin yüz yüze eğitime geçişte ilk 40 günü nasıl geçirdiklerini aktarmıştım. Şimdi de sıra öğretmenlerde. Eğitim hayatının en kilit rolündeki öğretmenler, 45 gün boyunca yaşadıklarını ve karşılaştıkları zorlukları paylaştı...

23.10.2021