EKSTRA
MENÜ

Mıllı Egıtım Bakanlıgı

Mıllı Egıtım Bakanlıgı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mıllı Egıtım Bakanlıgı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 44.314 Mıllı Egıtım Bakanlıgı haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Avukat Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Doktor Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Fizik Dersine Nasıl Çalışılır? Fiziğe Çalışma Teknikleri Ve Öneriler 

Dikkat Dağınıklığı Nasıl Giderilir? Dikkat Dağınıklığını Önlemek Ve Geliştirmek İçin Öneriler 

Mıllı Egıtım Bakanlıgı Haberleri

Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, yükseköğretimin durumunu Türkiye ve dünya çerçevesinde değerlendirdi. Saraç, “ Uluslararası öğrenci sayımız 200 bini aştı. Türkiye’nin yükseköğretimde bir bölgesel güç olma iddiasını desteklemek ve geliştirmek için, ilgili kurumlardan biri olan YÖK, uluslararasılaşma kavramını aynı zamanda bir kamu politikası olarak ele alıyor” dedi.

8.05.2021Eğitim
Salgında en büyük sınavı anneler verdi”

"Salgında en büyük sınavı anneler verdi”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Anneler Günü dolayısıyla hazırladığı videoda, farklı yaş ve meslek gruplarından anneler, salgın döneminde yaşadıklarını anlattı. MEB, salgın günlerinde zorlu sınav veren annelerin sesine kulak vermek için özel bir video klip hazırladı.

8.05.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı Paylaştı: Salgında en büyük sınavı anneler verdi”

Milli Eğitim Bakanlığı Paylaştı: "Salgında en büyük sınavı anneler verdi”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Anneler Günü dolayısıyla hazırladığı videoda, farklı yaş ve meslek gruplarından anneler, salgın döneminde yaşadıklarını anlattı. MEB, salgın günlerinde zorlu sınav veren annelerin sesine kulak vermek için özel bir video klip hazırladı.

8.05.2021Haber
Ar-Ge merkezlerinin sayısı 44’e ulaştı

Ar-Ge merkezlerinin sayısı 44’e ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü(MTEGM) tarafından Ar-Ge merkezi sayısının 44’e ulaştığı belirtildi.

8.05.2021Eğitim
Bayram haftası canlı ders var mı 10-11 ve 12 Mayısta online eğitim olacak mı MEBden açıklama geldi

Bayram haftası canlı ders var mı? 10-11 ve 12 Mayıs'ta online eğitim olacak mı? MEB'den açıklama geldi!

Bayram haftası online eğitim durumu veli ve öğrencilerin gündemine geldi. Kamuda idari izinlerin 10-11 ve 12 Mayıs'ı kapsayacağının açıklanmasının ardından, MEB'den öğrenciler için yeni karar geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA sistemi ve TRT EBA TV canlı ders ekranından ilkokul, ortaokul, lise için ayrı ayrı platformda ders işleyen öğrenciler, bayramda tatile girecek. Öğretmenlerin de idari izinli olmasından dolayı belirlenen tarihlerde uzaktan eğitime ara verilecek. İşte, bayram haftası canlı ders var mı? sorusunun yanıtına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamalar.

7.05.2021Gündem
Öğretmenler idari izinli

Öğretmenler idari izinli

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Eğitim
MEBden son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayısta uzaktan eğitime ara verecek

MEB'den son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman Açık lise kayıtları ne zaman bitecek MEB tüm bu sorulara yanıt verdi

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? Açık lise kayıtları ne zaman bitecek? MEB tüm bu sorulara yanıt verdi

Lise eğitimine açıktan devam eden yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiren AÖL yani Açık Lise'nin 3. dönem sınav takvimi belli oldu. Online olarak yapılacak sınavların ne zaman organize edileceği merak konusu oldu. Öte yandan kayıt yenileme işlemleri için de son tarih netlik kazandı. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? Açık lise kayıtları ne zaman bitecek?

7.05.2021Gündem
Yaz tatili ne zaman Okullar ne zaman kapanacak MEBden önemli bilgiler

Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? MEB'den önemli bilgiler

Okullar ne zaman açılacak ve sonrasında ne zaman kapanacak sorusu ile yaz tatili için ne kadar süre kaldığını öğrenmek isteyen öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı açıklamaları ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı açıklamalarını yakından takip eden vatandaşlar, buralardan okulların kapanış tarihi ve yaz tatili hakkında yeni bir açıklama gelip gelmediğini öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak ve tarih net mi? İşte, yaz tatili ne zaman başlıyor sorusuna cevap arayan vatandaşlar için bazı bilgiler

7.05.2021Gündem
60 yıldır ders aletleri üretiyorlar

60 yıldır ders aletleri üretiyorlar

Ders Aletleri Yapım Merkezi 60 yıldır okul öncesinden üniversiteye kadar her derecede okulun ders araç gereç ve donatımının Ar-Ge ve üretim faaliyetini yürütüyor.

7.05.2021Eğitim
Bilim kaşifleri için e-kitap

Bilim kaşifleri için e-kitap

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), çocuklar ve gençleri bilim dünyasına ait birçok soruyla keşfe davet eden bir e-kitap hazırladı. “Yapay zekâ düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Sesleri görebilir miyiz?” gibi 50 farklı soruya yanıt veren ve konularla ilgili deneyler sunan ‘Bilim Kâşifleri’ adlı e-kitap meb.gov.tr adresindeki ‘Evde Eğitim Paketi’ bölümünde erişime açıldı.

6.05.2021Eğitim
Öğretmenlere Avrupa standartlarında eğitim

Öğretmenlere Avrupa standartlarında eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü “Geleceğin Yenilikçi Öğrenme Alanlarını Tasarlama” projesiyle öğretmenlere Avrupa Birliği düzeyinde katkı sağlıyor. Teknoloji, yenilikçi pedagoji ve disiplinlerarası öğrenme senaryoları konularında mesleki gelişimi hedefleyen projenin ilk çıktısı yayımlandı.

6.05.2021Eğitim
Bilim kaşifleriyle keşif yolculuğu

Bilim kaşifleriyle keşif yolculuğu

Millî Eğitim Bakanlığı, çocuklar ve gençleri bilim dünyasına ait birçok soruyla keşfe davet eden bir e-kitap hazırladı. “Yapay zekâ düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Sesleri görebilir miyiz?” gibi 50 farklı soruya yanıt veren ve konularla ilgili deneyler sunan ‘Bilim Kâşifleri’ adlı e-kitap meb.gov.tr adresindeki ‘Evde Eğitim Paketi’ bölümünde erişime açıldı.

6.05.2021Haber
Çocuklara Erzurum ağzı maniler

Çocuklara "Erzurum ağzı" maniler

Erzurum'da kurulan Anadolu Masal Evi'nde koronavirüs tedbirleri nedeniyle dışarı çıkamayan çocuklara, EBA üzerinden "Erzurum ağzı" ile ramazan manileri öğretiliyor.

6.05.2021Eğitim
6225 nitelik kodu nedir KPSS 6225 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

6225 nitelik kodu nedir? KPSS 6225 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Ülkemizde devlet memuru olabilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavına girmek ve bu sınavda iyi bir sıralamaya girmek gerekir. KPSS kısaltması ile de biline bu sınavda başarı gösteren memur adayları devletin memur alımı yaptığı dönemlerde başvuruda bulunur. Başvurularda nitelik kodlarına dikkat edilmesi gerekir. 6225 nitelik kodunun özelliklerini derledik.

6.05.2021Araştırma
MEBin eğlenceli eğitim içeriklerine tek tık ile ulaşım imkanı

MEB'in eğlenceli eğitim içeriklerine "tek tık" ile ulaşım imkanı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kovid-19 salgını döneminde öğrenciler ve veliler için hazırlanan eğlenceli eğitim içeriklerini "http://meb.ai/KjRFB1" internet adresinde bir araya getirdi.

5.05.2021Eğitim
MEB Bursluluk sınavı ne zaman İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

MEB Bursluluk sınavı ne zaman? İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Sınava girecek öğrencilerin heyecanla beklediği 2021 İOKBS sınav tarihi ertelenmişti. Peki, MEB Bursluluk sınavı ne zaman?

5.05.2021Gündem
Gökyüzünde nefes kesen anlar MSB paylaştı...

Gökyüzünde nefes kesen anlar! MSB paylaştı...

MSB, sosyal medya hesabından müşterek eğitim faaliyetleri kapsamında icra edilen personel atlatma görevinden nefes kesici anları paylaştı.

5.05.2021Haber
25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

Microsoft Türkiye’nin MEB ve İŞKUR ile iş birliği içinde hayata geçirdiği “21. Yüzyıl Dijital ve Kariyer Yetkinlikleri Programı” ile 18-30 yaş arası gençlerin dijital yetkinliklerinin artırılması ve böylece istihdam edilmelerinin kolaylaştırılması hedefleniyor. 6 modülden oluşan 30 saatlik ücretsiz eğitim programıyla 81 ilde 25 bin gence ulaşılacak.

5.05.2021Teknoloji
25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

18-30 yaş arası gençlerin dijital yetkinliklerinin artırılması ve istihdam edilmelerinin kolaylaştırılması hedeflenen “21. Yüzyıl Dijital ve Kariyer Yetkinlikleri Programı”, 6 modülden oluşan 30 saatlik ücretsiz eğitim programıyla 81 ilde 25 bin gence ulaşılacak.

5.05.2021Eğitim
Öğretmenler için ek atama yapılacak  mı Milli Eğitim Bakanı Selçuktan ek atama açıklaması

Öğretmenler için ek atama yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan ek atama açıklaması

Öğretmen ek atamaları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarının ardından gündeme geldi. Eğitim öğretim gündemine dair soruları yanıtlayan Bakan Selçuk, "Engelli öğretmenlerin atanmaları konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor." dedi. MEB takvimine göre yapılan sözleşmeli öğretmen atama süreci devam ederken öğretmenler için ek atama konusuna Bakan Selçuk açıklık getirdi. Peki, öğretmenler için ek atama yapılacak mı? İşte, ek atamalar ile ilgili Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar.

5.05.2021Gündem
İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak 2021  iller arası atama takvimi belli oldu

İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak? 2021 iller arası atama takvimi belli oldu!

İl dışı atama tayin tarihi için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. İl dışı tayin ataması ile farklı bir şehirde görevine devam etmek isteyen öğretmenlerin bekleyişi sürerken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. "Bu, il içi isteğe bağlı yer değiştirme, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme ve yaz tatili mazerete ilişkin yer değiştirme olabilir." diyen Bakan Selçuk, İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak? sorusu için de tarih verdi. İl dışı atama ve tayin kılavuzunun yayınlanması ile süreç başlayacak. İşte, 2021 İl dışı tayin ataması ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.05.2021Gündem
Bakan Selçuktan eğitimde merak edilenlere ilişkin önemli açıklamalar

Bakan Selçuk'tan eğitimde merak edilenlere ilişkin önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin temmuz ayında başlayıp ağustos sonunda bitecek şekilde planlandığını belirterek, "İsteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin duyurusu da haziran ayı içerisinde yayınlanacak." dedi.

4.05.2021Eğitim
Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak, iptal mi oldu MEB lise sınavlarının tarihi belli oldu İşte sınav takvimi

Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? MEB lise sınavlarının tarihi belli oldu! İşte sınav takvimi

Lise sınavlarının tarihi, uzaktan eğitim dönemi ile gündeme gelen konulardan oldu. Alınan karara göre tüm kademelerde 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerini kapsayan tam kapanma döneminde, online eğitime geçilmesi kararlaştırıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk öğrencilerin merakla beklediği soruları cevaplandırarak, "Okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak" dedi. Selçuk, öğrencileri yakından ilgilendiren lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak? sorusuna yönelik ise "Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak." yanıtını verdi. İşte, 2020-2021 lise ikinci dönem sınav tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

4.05.2021Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen mülakatları ne zaman MEB duyurdu İşte sözleşmeli öğretmen sözlü sınav tarihleri

20 bin sözleşmeli öğretmen mülakatları ne zaman? MEB duyurdu! İşte sözleşmeli öğretmen sözlü sınav tarihleri

20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sınavı tarihleri, 3 Mayıs'ta sınav yerlerinin açıklanmasının ardından gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tarafından gerçekleşen süreci takip eden öğretmen adayları, MEB sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihlerine odaklandı. MEB takvimine göre, 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sınavı sonuçları 8 Temmuz'da açıklanacak. Ön başvuru sürecinden geçen adaylar sözlü sınava katılım sağlanacak. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakatları ne zaman? İşte, MEB takvimine göre, 2021 sözleşmeli öğretmen sözlü sınav tarihleri hakkında bilgiler.

4.05.2021Gündem
MEB Bursluluk sınavı ne zaman İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

MEB Bursluluk sınavı ne zaman? İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Sınava girecek öğrencilerin heyecanla beklediği 2021 İOKBS sınav tarihi ertelenmişti. Peki, MEB Bursluluk sınavı ne zaman?

4.05.2021Gündem
LGS Mayıs ayı örnek soruları 2021 kitapçığı yayımlandı İşte, soru kitapçıkları

LGS Mayıs ayı örnek soruları 2021 kitapçığı yayımlandı! İşte, soru kitapçıkları

LGS Mayıs ayı örnek soruları 2021 kitapçığı yayımlandı. LGS Mayıs ayı örnek soru kitapçığı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı. Yayımlanan LGS soru paketi ile öğrenciler sınava yönelik hazırlıklarına devam edebilecek. Mayıs ayı örnek soruları ile birlikte 2018 Ekim ayından itibaren 8’inci sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1105’e ulaştı. İşte, LGS Mayıs ayı örnek sorular kitapçığı

4.05.2021Gündem
‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Dünya Bankası iş birliğiyle başlatılan "Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi" kapsamında herkesin istediği alanda eğitim alabileceği eşitlikçi, katılımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alan yepyeni bir dijital eğitimin kapıları aralanıyor.

4.05.2021Eğitim
MEB Son dakika: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav yerleri e-Devlet üzerinden açıklandı

MEB Son dakika: 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav yerleri e-Devlet üzerinden açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için adayların sözlü sınav yerlerini e-Devlet üzerinden açıkladı.

4.05.2021Gündem
Son dakika... FETÖnün sözde kahramanı İbrahim Tatar yakalandı

Son dakika... FETÖ'nün sözde kahramanı İbrahim Tatar yakalandı!

Son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) sözde Afrika yapılanması kurucusu olan ve örgüt içerisinde sözde kahraman ilan edilen İbrahim Tatar, İstanbul'da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. İbrahim Tatar'ın yakalandığı operasyon kameralara yansıdı.

4.05.2021Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav yerleri e-Devlet üzerinden açıklandı

4.05.2021Eğitim
LGS ertelenecek mi, ne zaman yapılacak Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama geldi

LGS ertelenecek mi, ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama geldi!

LGS'nin ertelenme durumu, MEB okullarında sınavların ileri bir tarihe alınmasının ardından gündeme geldi. Tam kapanma dönemi ile beraber alınan kararla okullarda 3 Mayıs sonrası yapılması planlanan dönem sınavlarının ertelendiği bildirildi. Eğitim öğretim takvimi ile ilgili değerlendirmeler yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca veli ve öğrencinin merak ettiği "LGS ertelenecek mi?" sorusuna yanıt verdi. Bakan Selçuk, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor." dedi. İşte, ayrıntılar.

1.05.2021Gündem
MEBden son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu Bakan Selçuk duyurdu ..

MEB'den son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? Bakan Selçuk duyurdu ..

Sınavlar iptal mi oldu, sorusu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son dakika açıklamalarının ardından netleşti. Tam kapanmaya geçilmesi ile beraber tüm kademelerde uzaktan eğitim kararı alınırken, lise sınavları hakkında önemli değişiklik yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ikinci dönem tek sınav yapılacağını bildirdi. Ayrıca Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz'da verileceğini duyurdu. Öte yandan Kabine Toplantısı'nda alınan karar gereği lise sınavlarının takvimi de değişmişti. Milyonlarca öğrenci ve veli lise sınavlarının ne zaman yapılacağına odaklandı. Gözler şimdi sınavların yeni tarihinde. Peki, sınavlar ne zaman yapılacak ve ertelendi mi? İşte MEB sınav açıklaması ve konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.04.2021Gündem
AÖL ders seçimi ne zaman bitiyor İşte Açık Lise ders seçiminde son durum

AÖL ders seçimi ne zaman bitiyor? İşte Açık Lise ders seçiminde son durum

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki açık öğretim okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 3'üncü dönem sınavlarının çevrim içi yapılacağını duyurdu. MEB'in açıklamasında ayrıca, '2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri içinde tarih verildi. Peki, AÖL ders seçimi ne zaman bitiyor?

30.04.2021Gündem
2021 LGS ne zaman İşte MEB Liselere Giriş Sınavı tarihi

2021 LGS ne zaman? İşte MEB Liselere Giriş Sınavı tarihi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Bu gelişmenin ardından, LGS sınav tarihi merak konusu oldu. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak?

30.04.2021Gündem
Hayat boyu öğrenme modelinde sadece akademik yeterlilik yetmiyor

Hayat boyu öğrenme modelinde sadece akademik yeterlilik yetmiyor

Eğitim dünyası hızla değişirken, değişimi yakalayabilecek, anlayan ve sorgulayan öğrenciler yetiştirmek önem kazanıyor. IB Türkiye Elçisi Jale Onur, “Gençlere, sadece akademik başarı değil, dünyanın ve zamanın gereği olan becerileri de kazandırmak gerekiyor” diyor.

30.04.2021Eğitim
Tam kapanma sürecinde uzaktan çalışacak okul yöneticileri ek ders ücreti alacak

Tam kapanma sürecinde uzaktan çalışacak okul yöneticileri ek ders ücreti alacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanacak tam kapanma sürecinde uzaktan çalışacak okul yöneticilerinin ek ders ücreti alacağını duyurdu.

29.04.2021Gündem
Son dakika haberi.... Tam kapanma döneminde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.... 'Tam kapanma dönemi'nde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, perşembe günü başlayıp 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni bir dönemin başladığını ve bu süreçte kısıtlamaları ihlal edenlere göz yumulmayacağını vurgulayan Bakan Soylu, "Şehir giriş ve çıkışları ciddi şekilde kontrol altında olacak'' dedi. Emekli maaşlarına ilişkin de önümüzdeki günlerde karar alınacağını söyleyen Soylu, kreşlerle ilgili de ''Bu konuya ilişkin bir değerlendirmeyi bir iki gün içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir karar verecekler ve bu konuda bir istisna ortaya koyacağız'' ifadelerini kullandı.

29.04.2021Gündem
Kreşler kapalı mı Tam kapanmada kreşler açık mı Aile Bakanından yasaktan muaf olanlar için kreş açıklaması

Kreşler kapalı mı? Tam kapanmada kreşler açık mı? Aile Bakanından yasaktan muaf olanlar için kreş açıklaması

Kreşler kapandı mı sorusu yanıt buldu. Tam kapanmada kreşler açık mı sorusuna en net cevap Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yanıtlandı. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından da gündeme getirilen kreşlerin durumu, yapılan açıklama ile netlik kazandı. Peki, tam kapanmada kreşler açık mı? İşte, o açıklama hakkında detaylı bilgiler

29.04.2021Gündem
Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiyedeki terörist sayısını açıkladı İstanbulda bugün katliam önlendi..

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki terörist sayısını açıkladı! "İstanbul'da bugün katliam önlendi"..

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV özel yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Otogarda 5 kg patlayıcının ele geçirildiğini belirten Bakan Soylu, "İstanbul'da bugün katliam önlendi" dedi. Öte yandan Bakan Soylu, Türkiye içinde 282 teröristin bulunduğunu ve Murat Karayılan'ın da mağarasından çıkamadığını söyledi.

29.04.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman MEB açıkladı online olacak

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? MEB açıkladı 'online' olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki açık öğretim okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 3'üncü dönem sınavlarının çevrim içi yapılacağını duyurdu. MEB'in açıklamasında ayrıca, '2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri içinde tarih verildi. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

29.04.2021Gündem
Son dakika haberi... Karne tarihi ve lise sınavlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan önemli açıklama

Son dakika haberi... Karne tarihi ve lise sınavlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli açıklama

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber'de kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı sonrası yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin konuşurken, liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıkladı. Ayrıca Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz'da verileceğini duyurdu.

28.04.2021Gündem
20 bin öğretmen ataması ile ilgili yeni açıklama: MEB öğretmen alımı mülakat yerleri ne zaman açıklanacak

20 bin öğretmen ataması ile ilgili yeni açıklama: MEB öğretmen alımı mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

MEB 20 bin öğretmen ataması mülakat sınavları, başvuruların ardından adayların gündemine geldi. 26 Mart'a kadar ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihlerini yapan öğretmen adayları mülakat sınavları için hazırlıklarına başladı. Kılavuz bilgilerinden faydalanacak olan adaylar, mülakat yerlerini beklerken Milli Eğitim Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada "Bu sene için salgından kaynaklanan bir takım sorunlar ve bütçe olanakları ile ilgili bazı problemler, bütün bunlardan dolayı 20 bin kısıtı geldi." ifadelerini kullandı. Peki, MEB öğretmen alımı ne zaman yapılacak? İşte, 20 bin öğretmen ataması hakkında bilgiler.

28.04.2021Gündem
Suudi Arabistan, ülkedeki 8 Türk okulunu kapatma kararı aldı

Suudi Arabistan, ülkedeki 8 Türk okulunu kapatma kararı aldı

Suudi Arabistan yönetiminin, başkent Riyad ve diğer vilayetlerde faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı 8 Türk okulunu 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sonunda kapatma kararı aldığı bildirildi.

28.04.2021Dünya
Açık öğretim okulları 3’üncü dönem sınav tarihleri açıklandı

Açık öğretim okulları 3’üncü dönem sınav tarihleri açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki açık öğretim okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 3'üncü dönem sınavları 3-7 Temmuz'da çevrim içi yapılacak.

28.04.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Engelli öğretmen adayları atama bekliyor

Engelli öğretmen adayları atama, anneleri ise onlardan gelecek güzel bir haber bekliyor...

7.05.2021

Zeus Sunağı’nı geri alabiliriz

Alman TV kanalı Deutsche Welle’nin haberine göre, Almanya’nın 1897’de İngiliz askerlerince yağmalanmış olup sonradan kendi ellerine geçen Benin bronz heykellerini anayurtları Nijerya’ya geri vermeyi kabul etmesi üzerine; eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, 1878’de Bergama’dan Berlin’e taşınan ve orada yeniden kurulan, halen Bergama Müzesi’nde (Pergamonmuseum) özel bir salonda sergilenen Zeus Sunağı’nın Türkiye’ye iadesi konusunda bir öneri yaptı:

4.05.2021

Daha adil, insanca ve sürdürülebilir bir dünyada yaşayabiliriz

Merhabalar sevgili okurlar... 26 Nisan tarihli köşemde sizlere yenilikçi bir eğitim anlayışını hayata geçiren KODA’ dan (Köy Okulları Değişim Ağı) söz etmiş, kurucusu Mine Ekinci’nin sıra dışı yaşam öyküsünü bir başka yazıma konu alacağımı söylemiştim.

3.05.2021

Bizim için gerçek, sizin için hayalet

Tam bir roman kahramanıydı. Tanısaydınız buna inanırdınız. Ben Hürriyet Yayınları’nı yönetirken bize çeviri yapardı. Yaşamı boyunca 77’si çeviri 117 kitaba imza attı. Hayalet Oğuz’un Kaya Tanış imzalı biyografisi incelikli bir kitap.

1.05.2021

Kapanma döneminde ailelere 17 gün için 7 ev ödevi

17 günlük eve kapanma dönemine girdik. Aileler belki de ilk kez bu kadar uzun süre çocuklarıyla evde olacak. Bilkent Üniversitesi ve Avrupa Birliği Enstitüsü’nden Prof. Dr. Şule Alan, bu süreyi en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için ebeveynlere ev ödevleri verdi. İşte o ödevler...

1.05.2021