EKSTRA
MENÜ

Lgs Tercih Sonuçları

Lgs Tercih Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lgs Tercih Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 241 Lgs Tercih Sonuçları haberi bulunmuştur.

Lgs Tercih Sonuçları Haberleri

LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler LGS 3. nakil tercih sonuçlarına çevrildi

LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler LGS 3. nakil tercih sonuçlarına çevrildi

LGS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Birinci ve ikinci nakilin ardından adaylar son nakil işlemlerini yaptılar. Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca yerleştirme başvuruları 24 Ağustos ve 26 Ağustos tarihleri aralığında alındı. İşte sonuçlar ile ilgili detaylar..

28.08.2020Gündem
LGS nakil tercih sonuçları sorgulama: LGS 2. nakil sonuçları açıklandı

LGS nakil tercih sonuçları sorgulama: LGS 2. nakil sonuçları açıklandı!

LGS tercih sonuçları ile ilgili açıklama yapıldı. 17 Ağustos ve 21 Ağustos tarihleri aralığında LGS 2. nakil tercihlerini yapan adaylar heyecanla sonuç açıklamasını bekliyorlardı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirme sürecinin merkezi yapılan kısmının başarılı şekilde tamamlandığını belirterek, "Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonunda öğrencilerin yüzde 98'i tercih ettikleri okullara yerleştiler." bilgisini verdi.

25.08.2020Gündem
LGS tercih sonuçlarında son durum: LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS tercih sonuçlarında son durum: LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS'de nakil süreci devam ediyor. İlk nakillerin gerçekleşmesi ardından 2. nakiller için de başvurular tamamlandı. İki dönem halinde alınan nakil başvuruları MEB tarafından değerlendirildikten sonra açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı takvim içerisinde başvuru sürecinin yanı sıra sonuç tarihi de yer alıyor. Peki, LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.08.2020Eğitim
LGS 3. tercih sonuçları ne zaman açıklanacak LGS 2020 nakil sonuçları için gözler MEBe çevrildi

LGS 3. tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2020 nakil sonuçları için gözler MEB'e çevrildi

LGS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. LGS nakil tercihleri için süreç devam ediyor. Nakil başvuruları iki dönem halinde alınıyor. LGS 2. tercih başvurularının ardından sonuçları 17 Ağustos tarihinde erişime açıldı. Öğrencilerin yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyuruluyor. Peki LGS 3. tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB tarafından açıklanan sonuç tarihi

21.08.2020Gündem
Lise kayıtları ne zaman yapılacak Gözler 2020-2021 LGS lise kayıt tarihlerinde

Lise kayıtları ne zaman yapılacak? Gözler 2020-2021 LGS lise kayıt tarihlerinde

Lise kayıtlarının ne zaman yapılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. LGS tercih sonuçları 10 Ağustos’ta erişime açıldı. Her yıl tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından nakil süreci başlıyor. 1. nakil başvuruları 10-14 Ağustos 2020 tarihleri aralığında yapıldı. LGS 2. tercih sonuçları 17 Ağustos’ta erişime açılacak ve 2. nakil süreci başlayacak. Peki lise kayıtları ne zaman yapılacak?

16.08.2020Gündem
LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak Lise 1. Nakil (2. tercih) sonuçları için tarih belli oldu

LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise 1. Nakil (2. tercih) sonuçları için tarih belli oldu

LGS tercih sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirme sürecinin tamamlamasıyla erişime açılacak. 2. Tercih olarak da bilinen lise 1. nakil işlemleri MEB e okul ekranı üzerinden alınacak. Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde Kayıt Alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmayacak. Peki, LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, ayrıntılar.

14.08.2020Eğitim
LGS 2. tercih (nakil) sonuçları ne zaman açıklanacak MEB LGS 2020 nakil sonuçları için tarih verdi

LGS 2. tercih (nakil) sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS 2020 nakil sonuçları için tarih verdi

LGS nakil sonuçları, lise nakil başvurularını yapan adaylar tarafından araştırılıyor. İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek. LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından nakil süreci başladı. 10-14 Ağustos'ta yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları yapılıyor. MEB yayımladığı takvim içerisinde nakil sonuçlarının açıklanacağı tarihi ve bir sonraki nakil başvuru tarihlerini duyurdu.

12.08.2020Gündem
LGS 2020 tercih sonuçları sorgulama 2020: LGS  (lise) tercih sonuçları meb.gov.tr ekranından açıklandı

LGS 2020 tercih sonuçları sorgulama 2020: LGS (lise) tercih sonuçları meb.gov.tr ekranından açıklandı

LGS tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. LGS tercihleri temmuz ayı içerisinde alındı. Heyecanla beklenilen sonuçları bugün erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları http://meb.gov.tr internet adresinden açıklandı. LGS yerleştirme sonuçlarına göre, merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri yüzde 100 doldu. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır? İşte MEB LGS sonucu sorgulama ekranı ve detaylar...

10.08.2020Eğitim
LGS lise tercih ve yerleştirme sonuçları MEB sorgulama ekranı: LGS tercih sonucu 2020 son dakika açıklandı

LGS lise tercih ve yerleştirme sonuçları MEB sorgulama ekranı: LGS tercih sonucu 2020 son dakika açıklandı

LGS tercih ve yerleştirme sonuçları, son dakika açıklandı.. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 10 Ağustos Pazartesi günü saat 10.00'da erişime açılan LGS yerleştirme sonuçları MEB'in www.meb.gov.tr internet sitesinden sorgulanacak. Lise yerleştirme işlemleri sonrası tercih etmiş oldukları okul gelmeyenler, 2. tercih dönemi olarak da adlandırılan 1. nakil sürecindeki boş kontenjanları beklemeye başladı. 10 Ağustos ile 14 Ağustos arasında yapılacak olan 1. nakil işlemi kapsamında yine yerleşemeyen öğrenciler, 2. nakil sürecini bekleyecek. Diğer taraftan LGS tercih sonuçları için açıklama yapan MEB, yerleşen öğrencilerin yaklaşık yarısının (%53,76) Merkezî Sınav Puanı, 390 ile 500 puan aralığında yer aldığını duyurdu. İşte, LGS tercih sonuçları ve lise yerleştirme sürecine dair bazı bilgiler..

10.08.2020Eğitim
LGS 2020 lise kayıt tarihleri: Lise kayıtları ne zaman yapılacak

LGS 2020 lise kayıt tarihleri: Lise kayıtları ne zaman yapılacak?

Lise kayıtlarının ne zaman yapılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. LGS tercih sonuçları 10 Ağustos’ta erişime açıldı. Her yıl tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından nakil süreci başlıyor. 1. nakil başvuruları 10-14 Ağustos 2020 tarihleri aralığında yapılacak. Peki lise kayıtları ne zaman yapılacak?

10.08.2020Gündem
Lise tercihleri ne zaman açıklanıyor İşte 2020 LGS sonuç açıklama tarihi

Lise tercihleri ne zaman açıklanıyor? İşte 2020 LGS sonuç açıklama tarihi

Milli Eğitim Bakanlığınca, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında liselere yerleştirme sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Tamamlanan tercih sürecinin ardından günlerdir beklemede olan öğrenciler, LGS yerleştirme sonuçlarınının açıklanacağı tarihi sorgulamaya başladı. Peki, lise tercihleri ne zaman açıklanıyor?

8.08.2020Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır Gözler LGS 2020 tercih (yerleştirme) sonuçlarında

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler LGS 2020 tercih (yerleştirme) sonuçlarında

LGS tercihleri 2020 yılında temmuz ayında yapıldı. Haziran ayında sınava giren adaylar sonuçların açıklanmasının ardından 20 Temmuz ve 29 Temmuz tarihleri aralığında tercih işlemlerini gerçekleştirdiler. Öğrenciler lise taban puanlarını incelediler ve başarı sırasına göre tercihlerini e-Okul üzerinden yaptılar. Peki LGS tercih sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? MEB yayımladığı kılavuz içerisinde sonuç tarihini duyurdu. İşte detaylar...

7.08.2020Gündem
LGS tercih sonuçları için geri sayım Lise yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS tercih sonuçları için geri sayım! Lise yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS tercih sonuçları için heyecan giderek artıyor. Lise yerleştirme işlemleri her yıl MEB tarafından düzenleniyor. Haziran ayında düzenlenen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih heyecanı başladı. Yerleştirme sonuçları  Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı değerlendirmenin ardından öğrencilerin erişimine açılacak. MEB yayımladığı takvim içerisinde tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. İşte 2020 LGS tercihleri sonuç tarihi...

6.08.2020Gündem
LGS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler LGS tercih yerleştirme sonuçlarında

LGS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler LGS tercih yerleştirme sonuçlarında!

LGS tercih sonuçları için heyecan devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkezi olarak düzenlenen sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci başladı. Adaylar tercihlerini 20-29 Temmuz tarihleri aralığında yayımlanan kılavuz bilgilerine göre yaptılar. Peki LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sonuç açıklanma tarihi için ağustos ayına işaret edildi ve tarih duyuruldu.

5.08.2020Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak LGS 2020 tercih sonuçları için geri sayım

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2020 tercih sonuçları için geri sayım

LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaöğretime geçiş için düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) tercih süreci sona erdi. Adaylar işlemlerini temmuz ayı içerisinde tamamladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim içerisinde sonuçların ne zaman açıklanacağı duyuruldu. İşte 2020 LGS sonuç tarihi

3.08.2020Gündem
LGS tercihleri ne zaman açıklanacak MEBden tarih açıklaması

LGS tercihleri ne zaman açıklanacak? MEB'den tarih açıklaması

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. 29 Temmuz tarihinde tercih işlemleri sona eren LGS için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamaya çevrildi. Peki, LGS tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte, yüz binlerce kişinin merak ettiği o konu hakkında detaylı bilgiler

1.08.2020Eğitim
2020 LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak MEB 2020 LGS sonuç tarihi

2020 LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB 2020 LGS sonuç tarihi

LGS tercih işlemlerinin tamamlanmasına kısa bir süre kala gözler sonuç tarihine çevrildi. LGS tercihleri e-okul üzerinden 29 temmuz 2020 tarihinde yani bugün sona erecek. Aldıkları puan doğrultusunda tercihte bulunan binlerce öğrenci, heyecanla sonuç tarihine odaklanmış durumda. Peki, 2020 LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB 2020 takvimine göre, LGS sonuç tarihi

29.07.2020Gündem
2020 LGS tercihleri ne zaman açıklanacak İşte LGS tercih sonuç tarihi

2020 LGS tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte LGS tercih sonuç tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaöğretime geçiş için düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) tercih süreci devam ederken vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Kısa süre sonra bitecek tercihlerin, sonuçlarının ne zaman adayların erişimine açılacağı merak konusu oldu. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.07.2020Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak MEB takvimine göre LGS sonuç tarihi

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB takvimine göre LGS sonuç tarihi

2020 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre, LGS kapsamında lise tercihleri 20 Temmuz itibariyle başladı ve 29 Temmuz saat 17.00'ye kadar sürecek. Süreç devam ederken LGS tercih işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, sonuç tarihine odaklandı. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB takvimine göre LGS sonuç tarihi

24.07.2020Eğitim
LGS tercih sonuçları için geri sayım LGS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS tercih sonuçları için geri sayım! LGS 2020 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS tercih sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. LGS tercih işlemleri bu yıl 20-29 Temmuz tarihleri aralığında yapılıyor. Adaylar heyecanla tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı tercih kılavuzu içerisinde sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu. LGS tercihlerinin tamamlanmasından kısa bir süre sonra sonuçlar erişime açılacak. MEB yaptığı açıklamada 10 Ağustos'a işaret etti.

22.07.2020Gündem
LGS tercihleri ne zaman yapılacak 2020

LGS tercihleri ne zaman yapılacak 2020?

LGS için artık geri sayım başlarken, gözler sınav sonuçları sonrasında gerçekleşecek olan tercih aşamasına çevrildi. LGS tercihleri çerçevesinde aldıkları puana göre okul tercihlerini yapacak olan öğrenciler, LGS tercih sonuçları için beklemeye başlayacak. Peki, LGS tercihleri ne zaman yapılacak ve LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, LGS tercihleri hakkında merak edilen bazı bilgiler

15.06.2020Eğitim
e-Okul VBSye giriş nasıl yapılır E Okuldan hangi bilgiler öğrenilir

e-Okul VBS'ye giriş nasıl yapılır? E Okul'dan hangi bilgiler öğrenilir?

Liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte e Okul sistemi de en az okulların açık olduğu dönem kadar ilgi görmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğrenci ve velilerin kullanımına sunduğu e-Okul sistemi sayesinde birçok bilgiye anında ve kolay erişim sağlanıyor. Peki, e-Okul VBS'ye giriş nasıl yapılır? E Okul'dan hangi bilgiler öğrenilir?

22.07.2019Gündem
Lise tercih sonuçları açıklandı LGS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı

Lise tercih sonuçları açıklandı! LGS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında liselere yerleştirme sonuçları açıklandı. 12 Temmuz'da tamamlanan tercih sürecinin ardından günlerdir beklemede olan öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla birlikte, kendilerine ait LGS yerleştirme sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır?

22.07.2019Gündem
Liselere yerleştirme sonuçları açıklandı - LGS tercih sonuçları nereden, nasıl öğrenilir

Liselere yerleştirme sonuçları açıklandı - LGS tercih sonuçları nereden, nasıl öğrenilir?

Liselere yerleştirme sonuçları için bekleyiş bugün itibariyle son buldu. LGS yerleştirme sonuçlarına göre, merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri yüzde 100 doldu. Boş kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları, 19-23 Ağustos'ta alınacak. Peki, LGS tercih sonuçları nereden, nasıl öğrenilir?

21.07.2019Gündem
MEB LGS yerleştirme sonuçları için ne zaman açıklama yapacak Nakiller ne zaman

MEB LGS yerleştirme sonuçları için ne zaman açıklama yapacak? Nakiller ne zaman?

LGS yerleştirme sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirmesi sürüyor. Lise eğitimine başlayacak olan binlerce öğrencinin merakla araştırdığı Milli Eğitim Bakanlığı'nın LGS yerleştirme sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, MEB, yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

17.07.2019Eğitim
LGS tercihleri için son gün Yerleşemeyenler ne olacak ve sonuçlar ne zaman açıklanacak

LGS tercihleri için son gün! Yerleşemeyenler ne olacak ve sonuçlar ne zaman açıklanacak?

LGS tercihleri için son güne girildi. On binlerce öğrencinin bir liseye yerleşmek için gerçekleştirdiği LGS tercihleri için liste onayı veya değişiklik için son imkan bugün olacak. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ve yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? İşte, LGS tercihleri sonrasında merak edilecek olan tercih sonuçları hakkında bazı bilgiler

12.07.2019Gündem
LGS sonuçları ve tercih kılavuzu için beklenti sürüyor

LGS sonuçları ve tercih kılavuzu için beklenti sürüyor!

LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve tercih sürecinin başlayacağı tarih, eğitimciler ve velilerin araştırdığı hususlar arasında yer alıyor. 139 bin 120 öğrencinin sınavla alınacağı süreçte, kontenjan bu yıl yüzde 9 artmış olacak. Peki, LGS tercih kılavuzu ve sonuçları ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

18.06.2019Eğitim
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır Lise tercih sonuçları

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? Lise tercih sonuçları

LGS lise nakil tercih sonuçları için geri sayım başladı. On binlerce kişinin yakından takip ettiği konular arasında yer alan LGS lise nakil sonuçları, öğrenciler ve velileri tarafından merak ediliyor. Peki, LGS lise nakil tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

10.08.2018Gündem
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

6.08.2018Teknoloji
LGS ile yerleşemeyen öğrencilerden takdir belgeli tepki

LGS ile yerleşemeyen öğrencilerden takdir belgeli tepki

İzmir’de LGS tercih sonuçlarına göre Şehit Erkan Er Ortaokulu’ndaki 273 öğrenciden 13’ü meslek liselerine yerleşebildi, geri kalanı ise hiçbir okula yerleşemedi. Not ortalaması 90 ve üzeri olan öğrenciler, tercih ettikleri Anadolu liselerine yerleşemeyince, velilerle birlikte soluğu İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde aldı. Takdir ve teşekkür belgelerini müdürlüğün bahçesine atarak tepkilerini gösteren öğrencilerden okul birincisi Aleyna Kantar, "Ben bu sonucu hiç beklemiyordum, görünce elim ayağım titredi. Umarım her şey düzelir" dedi.

2.08.2018Eğitim
LGS nakil işlemleri ne zaman hangi gün başlayacak Ek yerleştirme ve nakiller ne zaman

LGS nakil işlemleri ne zaman hangi gün başlayacak? Ek yerleştirme ve nakiller ne zaman?

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler bu kez MEB tarafından yapılacak olan nakil işlemlerine çevrildi. İlk yerleştirmede tercih yapmayan ve bu nedenle herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler ya da başka bir okula nakil olmak isteyen öğrenciler, LGS 1. nakil işleminin ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor. Peki, LGS nakil işlemleri ne zaman başlayacak? LGS 1. nakil işlemi ne zaman?

2.08.2018Gündem
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

31.07.2018Teknoloji
Liselere yerleştirmede ilk gün şikâyet yağdı

Liselere yerleştirmede ilk gün şikâyet yağdı

1 milyon 200 bin adayın beklediği liselere yerleştirme sonuçları açıklandı. Sınavlı okullarda 197, adrese dayalı yerleştirmede yaklaşık 343 bin kontenjan boş kaldı. 91 bin 687 aday liseli olamadı. Adresine en yakın liseleri seçip okul başarı puanı yüksek olmasına rağmen ekranda “Hiçbir tercihinize yerleşemediniz” yazısını gören bazı veliler, ilçe milli eğitim müdürlüklerine dilekçe vererek itiraz ettiler.

30.07.2018Eğitim
LGS tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı... Ek kontenjan ve ikinci tercihler ne zaman

LGS tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı... Ek kontenjan ve ikinci tercihler ne zaman?

Öğrencilerin merakla beklediği LGS tercih sonuçları bugün açıklandı. Merkezi yerleştirme ile 127 bin öğrencinin işlemi tamamlanırken, 798 bin öğrenci ise yerel yerleştirme ile bir okulun kontenjanına dahil oldu. 347 bin kontenjanın boş kaldığı LGS yerleştirme döneminde, öğrencilerin yüzde 15'i İmam Hatip liselerine yerleştirildi. Merkezi yerleştirme ile LGS tercihi yapan aday sayısı ise 437 bin olarak kayıtlara geçti. İşte, LGS lise yerleştirme sonuçları ve ek yerleştirme dönemine dair detaylı bilgiler

30.07.2018Eğitim
E Okul üzerinden LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir

E Okul üzerinden LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir?

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, e-Okul VBS sistemi yoğun şekilde sorgulanmaya devam ediyor. Bakanlığın öğrenci ve velilerin kullanımına sunduğu ve son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden e-Okul sistemi aracılığıyla LGS tercih sonuçları öğreniliyor ve nakil işlemleri yapılabiliyor. Peki, e-Okul VBS'ye nasıl girilir?

30.07.2018Gündem
MEB LGS tercih sonuçları açıklandı

MEB LGS tercih sonuçları açıklandı

Lise tercih sonuçları, sabah saatleri itibariyle öğrenciler ve eğitimcilerin odak noktası oldu. LGS tercih sonuçları bilgisine göre yerleştirme sürecine yön verecek olan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamaya kilitlendi. Peki, liselere yerleştirilmek isteyen on binlerce öğrencinin güdümünde yer alan LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, öğrenciler, veliler ve eğitimcilerin dikkatini yönelttiği lise tercih sonuçları hakkında bazı bilgiler

29.07.2018Eğitim
MEB, LGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak

MEB, LGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

LGS tercih sonuçları için geri sayım başladı. 13 Temmuz Cuma günü biten tercih işlemlerinin ardından beklemeye koyulan öğrenciler, LGS tercih sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını merak ediyor. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih.

28.07.2018Gündem
Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Lise tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan ve tercih işlemlerini yapan yüz binlerce öğrenci tarafından sorgulanmaya devam ediyor. LGS tercihleri 2-13 temmuz tarihleri arasında alınmaya başlamıştı. Tercihlerin bitmesinin ardından öğrenciler, yerleştirme sonuçlarını merak ediyor. Peki, lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.07.2018Eğitim
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak MEB LGS tercih işlemleri

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS tercih işlemleri

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan LGS tercih işlemleri 13 Temmuz'da tamamlanmıştı. İyi bir liseye yerleşme hayali kuran öğrenciler şimdi, LGS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bilgi almak istiyor. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman belli olacak? MEB LGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

21.07.2018 Gündem
LGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte MEB tarafından belirlenen tarih

LGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih!

LGS tercih sonuçları için öğrenci ve velilerin araştırması devam ediyor. Lise eğitimleri için Milli Eğitim Bakanlığı'nın yurt genelinde düzenlediği sınavlara katılım gösteren öğrenciler, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt aradı. Bakanlığın yayımladığı kılavuzda net olarak yayımlanan tercih sonuçları tarihi, adaylara duyuruldu. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih hakkında detaylı bilgiler

16.07.2018Eğitim
LGS tercihleri için süre doluyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

LGS tercihleri için süre doluyor! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

LGS tercihleri yapılmaya devam ederken adaylar LGS tercih sürecinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. E-Okul üzerinden yapılan lise tercihleriyle birlikte öğrenciler oturdukları bölgedeki en yakın okullara düşebilecekler. Peki, LGS tercih işlemleri için son gün ne zaman?

12.07.2018Gündem
Lise tercihleri ne zaman açılacak LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır

Lise tercihleri ne zaman açılacak? LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanır?

Lise tercihleri ile yerleşmek istedikleri okulları belirleyen öğrenciler, beklentilerini sürdürüyor. 2-13 Temmuz arasında yüz binlerce kişinin tercih dönemi kapsamında E Okul üzerinde işaretlediği listeler, 13 Temmuz tarihinin ardındqan değerlendirmeye tabi tutulacak. Peki, LGS lise tercihleri ne zaman açıklanacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

9.07.2018Gündem
LGS yerleştirme sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak MEB sonuçlar için tarih verdi mi

LGS yerleştirme sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? MEB sonuçlar için tarih verdi mi?

LGS yerleştirme sonuçları, son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Tercih işlemlerini sürdüren öğrenci ve velilerin gündemindeki en önemli konulardan birisi olan LGS yerleştirme sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı değerlendirmenin ardından öğrencilerin erişimine açılacak. Peki, LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

6.07.2018Eğitim
Türkiyenin en iyi liselerine yakın konut projeleri

Türkiye'nin en iyi liselerine yakın konut projeleri

LGS tercih dönemi başladı. Türkiye’de sınava giren pek çok genç hayallerini süsleyen liseye girmek için tercih yapacak. LGS tercih dönemi 2-13 Temmuz aralığını kapsıyor. Peki Türkiye’deki en iyi liseler hangileri? Çocuğunun geleceğini düşünen aileler hangi konut projelerinden ev almalı? Türkiye’deki en iyi liselere yakın konut projeleri hangileri? Bu yazımızda LGS tercih döneminde Türkiye’nin en iyi liselerine yakın konut projelerini sizlerle paylaşacağız.

5.07.2018Emlak
LGS tercih kılavuzu ve yerleştirme takvimi yayımlandı... Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS tercih kılavuzu ve yerleştirme takvimi yayımlandı... Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS (Liselere Geçiş Sınavı) tercih kılavuzu ve yerleştirme takvimi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlandı. Yaklaşık bir milyon öğrencinin ter döktüğü, 2 Haziran'da gerçekleşen LGS'nin tercih süreci 2-13 Haziran olarak belirlendi. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.06.2018Gündem
Liselere yerleştirmede ikinci nakil sonuçları açıklandı

Liselere yerleştirmede ikinci nakil sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

24.08.2020Eğitim
Son dakika... LGS nakil sonuçları açıklandı

Son dakika... LGS nakil sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonucuna göre, öğrencilerin yüzde 98'i tercih ettikleri okullara yerleşti.

24.08.2020Haber
Son dakika haberi: MEB duyurdu LGS nakil sonuçları açıklandı

Son dakika haberi: MEB duyurdu! LGS nakil sonuçları açıklandı

Gelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığınca(MEB), LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı. LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonucuna göre, öğrencilerin yüzde 98'i tercih ettikleri okullara yerleşti.

24.08.2020Gündem
Lise kayıtları ne zaman, başladı mı 2020 2021 lise kayıt tarihleri merak ediliyor

Lise kayıtları ne zaman, başladı mı? 2020 2021 lise kayıt tarihleri merak ediliyor

Lise kayıt tarihleri, okulların açılış tarihinin belli olması ve LGS nakil işlemleriyle beraber gündeme geldi. LGS kapsamında 1. nakil sonuçları 17 Ağustos tarihinde erişime açılmıştı. LGS 2. nakil işlemleri devam ederken, gözler lise kayıt tarihlerine çevrildi. Lise kayıtları LGS tercih sürecinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlayacak. Peki, 2020 lise kayıtları ne zaman? İşte, 2020 2021 lise kayıt tarihleriyle ilgili ayrıntılar.

19.08.2020Eğitim
MEB LGS nakil sonucu sorgulama ekranı: LGS 2. tercih sonuçları açıklandı - LGS 2. nakil başvurusu başladı mı

MEB LGS nakil sonucu sorgulama ekranı: LGS 2. tercih sonuçları açıklandı - LGS 2. nakil başvurusu başladı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarını açıkladı. LGS kapsamında, yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarına 'meb.gov.tr' adresinden ulaşılabiliyor. Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları, 21 Ağustos’ta sona erecek. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları 24 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme işlemi sona erecek. İşte LGS nakil süreciyle ilgili tüm detaylar ve LGS 2. tercih sonuçları sorgulama ekranı

17.08.2020Gündem