MENÜ

Bilsem

Bilsem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilsem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.909 Bilsem haberi bulunmuştur.

Bilsem Haberleri

Niğde BİLSEM dünya birincisi oldu

Niğde BİLSEM dünya birincisi oldu

Niğde Akşemseddin Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, Rusya Federasyonu tarafından düzenlenen, 10 ülkeden 290 bin 807 öğrenci ve bin 780 okulun katıldığı 16'ncı Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Olimpiyatları'nda hem Türkiye'yi hem de Niğde´yi birincilik, üçüncülük, beşincilik ve altıncılık dereceleriyle başarıyla temsil etti.

31.05.2020Eğitim
Sanatsal yönelimler ilgi, sevgi ve merakla olur

Sanatsal yönelimler ilgi, sevgi ve merakla olur

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı zorlu ve uzun yolculuk sonrası bugünkü halini aldı. 1975 yılında kurulan, 1976 yılında eğitim hayatına başlayan İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı 45 senedir yetiştirdiği çok sayıda sanatçı, eğitimci ve akademisyen ile ülkemiz bilim ve kültürsanat yaşamına damgasını vurdu. Ortaokul seviyesinden doktoraya kadar geniş bir yapıda eğitim verilen konservatuvarda lisans düzeyinde eğitim veren çalgı, kompozisyon, müzik teknolojileri, müzik teorisi, müzikoloji, ses eğitimi ve Türk halk oyunları bölümleri bulunuyor.

29.05.2020Eğitim
BİLSEM sınav sonuçları 2020 MEB tarafından ne zaman hangi gün açıklanacak

BİLSEM sınav sonuçları 2020 MEB tarafından ne zaman hangi gün açıklanacak?

Son günlerde pek çok velinin merakla araştırdığı BİLSEM sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor. Öğrencilerin zihinsel olarak değerlendirildiği BİLSEM sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı değerlendirmenin erişime açılmasıyla öğrenilebilecek. Her yıl takvime göre değerlendirme süreci gerçekleşen BİLSEM sınav sonuçları için MEB tarafından yapılacak olan açıklama, sonraki aşamaların başlamasına olanak tanıyacak. Peki, şu aşamada 2020 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

27.05.2020Eğitim
Tanındıkça çok düşmanım oldu

Tanındıkça çok düşmanım oldu

35 yaşında rol aldığı bir diziyle şöhreti yakaladı. Kısa sürede fenomen oldu. Onur Büyüktopçu ekrana Kanal D’de yayımlanan ‘Çarkıfelek’in yeni sunucusu olarak dönüyor. Çarkın yeni sahibiyle ünlü olmanın zorluklarını konuştuk: “Özgürlüğümün elimden alındığı hissine kapıldım. Ama mutluyum.”

BİLSEM 2020 sınav sonuçları açıklandı mı Bakan Selçuktan BİLSEM sınav sonuçları 2020 açıklaması

BİLSEM 2020 sınav sonuçları açıklandı mı? Bakan Selçuk'tan BİLSEM sınav sonuçları 2020 açıklaması

Pek çok ailenin merakla beklediği BİLSEM sınav sonuçları için beklenti sürüyor. Zihinsel yetenekleri üst seviyede olan öğrenciler için özel sınıflarda eğitim imkanı tanıyan BİLSEM, sınav sonuçları ile araştırılmaya devam ediliyor. Birkaç ay önce sınavların tamamlanmasının ardından sonuç açıklama sürecine geçilen BİLSEM için sınav sonuçları, bakanlığın değerlendirmesini tamamlamasıyla birlikte açıklanacak. Peki, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, o detaylar

18.05.2020Eğitim
Yasağa aldırış etmediler

Yasağa aldırış etmediler

İstanbul Büyükçekmece Albatros Sahili'nde gençler, yasağa rağmen denize girerek serinledi.

15.05.2020Gündem
BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak BİLSEM 2020 sınav sonuçları açıklandı mı

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? BİLSEM 2020 sınav sonuçları açıklandı mı?

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavlarının ilk aşaması olan grup tarama testi 4 Ocak’tan itibaren 15 Mart haftasına kadar her hafta sonu yapıldı. Koroanvirüs önlemleri kapsamında sınavlara ara verilmesinin ardından sonuç tarihinde de değişiklik olduğu duyuruldu. Peki BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.05.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmalarında Bartındaki meslektaşlarıyla buluştu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"nda Bartın'daki meslektaşlarıyla buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bütün bu süreçte gerek uzaktan eğitim gerek mesleki eğitim gerek Bilim ve Sanat Merkezlerindeki üretim anlamında önemli adımlar attık. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Emin olun bizim bulunduğumuz nokta oldukça iyi. Bundan da mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.

9.05.2020Gündem
Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları Bartın’da

'Ziya Öğretmen İle Eğitim Buluşmaları' Bartın’da

'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' Bartın’daydı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dijital ortamda yapılan buluşmada meslektaşları ve çocuklarıyla sohbet etti.

9.05.2020Eğitim
BİLSEM sınavı sonuçları açıklandı mı MEB BİLSEM sınav sonuçları 2020 sorgulama

BİLSEM sınavı sonuçları açıklandı mı? MEB BİLSEM sınav sonuçları 2020 sorgulama

Öğrencilerin zihinsel olarak değerlendirildiği BİLSEM sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı değerlendirmenin erişime açılmasıyla öğrenilebilecek. Peki, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi duyuru yapacağı BİLSEM sınav sonuçları için açıklanma tarihi için Bakan Selçuk'tan açıklamalar

7.05.2020Eğitim
LGS tarihi pazartesi açıklanacak

LGS tarihi pazartesi açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram canlı yayınında ve Hürriyet YouTube kanalında Hürriyet Eğitim yazarı Nuran Çakmakçı’nın sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk, LGS tarihi ve diğer konularda şu açıklamalarda bulundu:

2.05.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Nuran Çakmakçıya açıkladı: Pazartesi akşamı belli olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Nuran Çakmakçı'ya açıkladı: Pazartesi akşamı belli olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hürriyet Gazetesi Eğitim Yazarı Nuran Çakmakçı'nın Instagram hesabında canlı yayın konuğu oldu. Bakan Selçuk, LGS tarihinin pazartesi yapılacak toplantı sonrasında açıklanacağını söyledi.

1.05.2020Eğitim
BİLSEM sonuçları açıklandı mı 2020 BİLSEM sonuç sorgulama nasıl yapılır

BİLSEM sonuçları açıklandı mı? 2020 BİLSEM sonuç sorgulama nasıl yapılır?

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Uzaktan eğitim sürecinde olan öğrenciler bir yandan derslerini takip ederken bir yandan da BİLSEM sonuçlarında son durumu araştırıyor. BİLSEM'in ilk aşaması olan grup tarama testi ocak ayının ilk haftalarından mart ayının ortasına kadar devam etmişti. Peki, BİLSEM sonuçları açıklandı mı? 2020 BİLSEM sonuç sorgulama nasıl yapılır?

29.04.2020Gündem
BİLSEM sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı

BİLSEM sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı?

BİLSEM sonuçları için heyecan giderek artıyor. Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavlarının ilk aşaması olan grup tarama testi 4 Ocak’tan itibaren 15 Mart haftasına kadar her hafta sonu yapıldı. Daha sonra koronavirüs önlemleri kapsamında sınavlara ara verildi. Peki BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte resmi açıklama…

24.04.2020Eğitim
Aile boyu 23 Nisan

Aile boyu 23 Nisan

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs belki okullardaki eğitimi evlere taşıdı ancak son yılların en coşkulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına da vesile oldu. Evler tüm aile bireylerinin katılımıyla süslendi. Çocuklar en güzel kıyafetlerini giyip evlerinin balkonlarından, pencerelerinden 100. Yıl Marşı’nı okudu.

24.04.2020Eğitim
BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş BİLSEM sonuçları 2020 ne zaman açıklanır

BİLSEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş! BİLSEM sonuçları 2020 ne zaman açıklanır?

BİLSEM sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı? İlk aşama olan grup tarama sınavına giren adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. Grup tarama sınavında öğrencilere sınıf düzeylerine uygun sorular soruldu. Puanlar öğrencilerin verdikleri doğru cevaplar üzerinden hesaplanıyor, yanlış cevaplar doğru cevaplara etki etmiyor. Bu aşamayı başaran öğrenciler bireysel değerlendirme testine girmeye hak kazanacaklar. Peki BİLSEM sonuçları nereden öğrenilecek?

22.04.2020Eğitim
Son dakika haberler... Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanından dikkat çeken sözler

Son dakika haberler... Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı'ndan dikkat çeken sözler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Okullar ne zaman açılacak' sorusuna yanıt verdi. Bakanı Selçuk, ''Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim için yoğun bir çalışmamız var. Temmuz ve Ağustos için bir planlama yok'' ifadelerini kullandı. Selçuk, LGS tarihinin ertelenmesinin söz konusu olmadığı belirtti.

22.04.2020Gündem
BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanır Gözler BİLSEM 2020 sınav sonuçlarına çevrildi

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler BİLSEM 2020 sınav sonuçlarına çevrildi!

BİLSEM sınav sonuçları için heyecan artıyor. BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu araştırılan konular arasında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavlarının ilk aşaması olan grup tarama sürecine giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını bekliyorlar. Grup tarama testine girip kazanan adaylar ikinci aşamaya geçebilecekler.

22.04.2020Gündem
Zeka Gücü öğrencilerinden sağlık çalışanlarına 3D destek

Zeka Gücü öğrencilerinden sağlık çalışanlarına 3D destek

Turkcell tarafından Türkiye’de eğitim veren 33 BİLSEM’de bulunan Zeka Gücü Teknoloji Sınıfları’nda eğitim alan öğrenciler, öğretmenlerinin destekleriyle, COVID-19 salgını ile mücadelede en ön cephede görev alan sağlık çalışanlarına destek için 3D yazıcılar aracılığıyla yüz siperlikleri üretmeye başladı. Turkcell’in sınıflara ekleyeceği yeni yazıcılarla birlikte Zeka Gücü öğrencilerinin 3 boyutlu yazıcılar ile ayda 5 bin adet yüz siperliği basması planlanıyor.

22.04.2020Teknoloji
BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı BİLSEM 2020 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

BİLSEM sınav sonuçları açıklandı mı? BİLSEM 2020 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sınav sonuçları 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019-2020 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu doğrultusunda hafta sonları gerçekleştirilen BİLSEM grup tarama uygulama tarihlerinin 15 Mart’tan itibaren ertelenmesinin ardından sonuç tarihinin de değişip değişmeyeceği merak konusu.

21.04.2020Eğitim
Meslek liselerinde N95 maske makinesi atağı

Meslek liselerinde N95 maske makinesi atağı

MEB AR-GE merkezleri N95 standardında maske makinesi üretimine odaklandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Bu konuda sona yaklaştık. İnşallah bu ay içinde makineyi üreteceğiz ve müjdeli haberi ülkemizle paylaşacağız. Solunum cihazı üretimiyle ilgili sertifikasyona başvuruyoruz. Tüm süreci tamamladığımızda ihtiyaca göre seri üretime geçebileceğiz" dedi.

19.04.2020Eğitim
Müjdeli haberi böyle duyurdu: Sona yaklaştık... Nisan ayında ülkemizle paylaşacağız

Müjdeli haberi böyle duyurdu: Sona yaklaştık... Nisan ayında ülkemizle paylaşacağız

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, AR-GE merkezlerinin N95 standardında maske makinesi üretimine odaklandığını belirterek, "Bu konuda da sona yaklaştık. İnşallah nisan ayında bu makineyi de üreteceğiz ve müjdeli haberi ülkemizle paylaşacağız" dedi.

19.04.2020Gündem
MEBden Emniyet’e Polis Haftası jesti

MEB'den Emniyet’e Polis Haftası jesti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Emniyet güçlerimiz bu süreçte fedakarca çalışıyor. BİLSEM'de ürettiğimiz yüz koruyucu siperleri ücretsiz olarak emniyet güçlerimize ulaştıracağız. 250 bin yüz koruyucu siper üretiliyor, hızla tüm illerimizde valiliklerimiz aracılığıyla gece gündüz nöbet tutan polislerimize iletilecek" dedi.

15.04.2020Eğitim
MEBden polislere yüz koruyucu siperlik

MEB'den polislere yüz koruyucu siperlik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Polis Haftası dolayısıyla, Bilim ve Sanat Merkezlerimizde (BİLSEM) üretilen yüz koruyucu siperliklerin emniyet güçlerine ücretsiz olarak ulaştırılacağını bildirdi. Selçuk, "Emniyet güçlerimiz bu süreçte fedakarca çalışıyorlar. BİLSEM'de ürettiğimiz yüz koruyucu siperleri ücretsiz olarak emniyet güçlerimize ulaştıracağız. 250 bin yüz koruyucu siper üretiliyor, hızla tüm illerimizde valiliklerimiz aracılığıyla gece gündüz nöbet tutan polislerimize iletilecek" dedi.

15.04.2020Gündem
Kırklarelinde video laringoskopun seri üretimine başlandı

Kırklareli'nde 'video laringoskop'un seri üretimine başlandı

Kırklareli BİLSEM'de, sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelesine destek olmak için, 3D yazıcı ile medikal cihaz "video laringoskop"un seri üretimine başlandı.

13.04.2020Teknoloji
İran’dan riskli korona adımı

İran’dan riskli korona adımı

Ortadoğu’da koronavirüsten en çok etkilenen ülke olan İran’da can kaybı sürerken salgın nedeniyle getirilen bazı kısıtlamalar dün kaldırılarak birçok işletme bir ay sonra yeniden açıldı. Ancak salgının yayılmasından endişe duyuluyor.

12.04.2020Dünya
Bornova BİLSEMde üretilen video laringoskop sağlık çalışanlarına teslim edildi

Bornova BİLSEM'de üretilen "video laringoskop" sağlık çalışanlarına teslim edildi

Bornova Şehit Fatih Satır Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek olmak üzere geliştirilen proje kapsamında, 3D yazıcı ile medikal cihaz "video laringoskop" İl Sağlık Müdürlüğüne verildi.

10.04.2020Teknoloji
BİLSEMlerden sağlık çalışanları için ‘video laringoskop’

BİLSEM'lerden sağlık çalışanları için ‘video laringoskop’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İllerde sağlık birimlerinden gelen talep üzerine BİLSEM'lerde, 3-D yazıcılarda video laringoskop üretmeye başladık. Tüm üretimi ihtiyaç duyulan noktalarda sağlık birimlerimize ücretsiz olarak ulaştıracağız" dedi.

10.04.2020Eğitim
BİLSEMlerde video laringoskop üretmeye başladık

'BİLSEM'lerde video laringoskop üretmeye başladık'

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İllerde sağlık birimlerinden gelen talep üzerine BİLSEM'lerde, 3-D yazıcılarda video laringoskop üretmeye başladık." dedi.

10.04.2020Teknoloji
Fabrika gibi teknik lise... Günde 10 bin siper üretecek

Fabrika gibi teknik lise... Günde 10 bin siper üretecek

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "İhtiyaçlara hızla cevap verebilmek için İstanbul'a gerekli yatırımı yaptık ve yüz koruyucu siper için kalıp üretilerek seri üretime geçildi. İstanbul Kağıthane Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi artık günde 10 bin yüz koruyucu siper üretebilecek" dedi.

9.04.2020Eğitim
3D yazıcıyla video laringoskop ürettiler

3D yazıcıyla "video laringoskop" ürettiler

Turgutlu Bilim Sanat Merkezinde (BİLSEM) sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek olmak üzere geliştirilen proje kapsamında, 3D yazıcı ile Turgutlu Devlet Hastanesi doktorlarının talep ettiği medikal cihaz "video laringoskop" üretildi.

9.04.2020Teknoloji
Karantinadan kaçtı, İstanbuldan memleketine gitti Kendini böyle savundu

Karantinadan kaçtı, İstanbul'dan memleketine gitti! Kendini böyle savundu

İstanbul'da Corona Virüs testi pozitif çıkan ve tedavisinin ardından karantinaya alındığı evinden ayrılarak memleketi Rize’nin Fındıklı ilçesine geldiği belirlenen K.E. (60) yakalandı. Hasta gözlem altına alınırken, kaldığı apartman da karantinaya alındı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan K.E. "Pozitif olduğumu bilsem, oğullarım ve gelinimi ile birlikte arabayla seyahat edip, hem kendimin hem de onların hayatlarını tehlikeye atar mıydım?'' dedi.

6.04.2020Gündem
Son dakika haberleri... Büyük tepki çekmişti İşte Büyükçekmecedeki Corona partisinin detayları

Son dakika haberleri... Büyük tepki çekmişti! İşte Büyükçekmece'deki Corona partisinin detayları

Corona Virüs salgınını önlemeye yönelik 'evde kal', 'sosyal mesafeyi koru" çağrıları sürerken Büyükçekmece'de bir villada düzenlenen eğlencenin sosyal medyada yayınlaması büyük tepki çekti. Görüntüleri izleyen polis, 11 kişiyi gözaltına aldı, 4'ü adliyeye sevk edildi. Partiyle ilgili detaylara DHA ulaştı. Partiyi organize eden Mustafa S.'nin emniyetteki ifadesinde sohbet ederken mangal yapmaya karar verdiklerini belirterek, "Ortam eğlence olsun diye bu sefer konumla beraber mesaj atmaya başladım. Millet gelmeye başlayınca da bol sayıda alkol almaya başladım. Müzikle beraber herkes dans etti. Corona Virüsün yoğun olduğu şu günlerde alkol etkisiyle yaptığım bu eğlence nedeniyle çok pişmanım" dediği öğrenildi.

30.03.2020Gündem
Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi yüz koruyucu maske üretecek

Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi yüz koruyucu maske üretecek

Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) doktorlar ve sağlık çalışanları için 3D yazıcılarda yüz koruyucu siper maske üretimine başlayacak.

27.03.2020Teknoloji
BİLSEMler sağlık çalışanları için yüz koruyucu siper üretmeye başladı

BİLSEM'ler sağlık çalışanları için yüz koruyucu siper üretmeye başladı

MEB Bakan Yardımcısı Özer, koronavirüs önlemlerine yönelik üretim faaliyetleri kapsamında Bilim ve Sanat Merkezlerinde yüz koruyucu siperlerin üretimi ile ilgili AR-GE çalışmalarının tamamlandığını ve ilk ürünlerin üretildiğini söyledi.

25.03.2020Teknoloji
Sağlık çalışanlarının yüz koruyucu siperleri BİLSEMden

Sağlık çalışanlarının yüz koruyucu siperleri BİLSEM'den

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Yüz koruyucu siperlerin üretimiyle ilgili AR-GE çalışmaları tamamlandı. İlk ürünler üretildi. Üretilen siperleri bu süreçte fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza ücretsiz ulaştıracağız. Ürünleri piyasaya vermeyeceğiz. Sağlık Bakanlığımıza ileteceğiz onlar da sağlık çalışanlarına iletecek" dedi.

25.03.2020Eğitim
Burcu Biricik: Maceracı bir ruhum var

Burcu Biricik: Maceracı bir ruhum var

Burcu Biricik, doğal güzelliğiyle adından söz ettiren oyunculardan. Birçok farklı dizi ve film projesinde rol alan oyuncu, şu sıralar nadasta olduğunu ve dinlendiğini belirtiyor. MAG dergisine kapak olan Biricik, “Maceracı bir ruhum var. Daha yaşım gençken farklı karakterlerde oynamak istiyorum” diyor.

22.03.2020Magazin
BİLSEM grup tarama sınavları ertelendi mi BİLSEM sınavları için önemli duyuru

BİLSEM grup tarama sınavları ertelendi mi? BİLSEM sınavları için önemli duyuru

Koronavirüsü tedbiri kapsamında alınan önlemlere yönelik BİLSEM sınavlarının ertelenip ertelenmediği gündeme geldi. Bu konu çerçevesinde MEB'den yapılan yazılı açıklamada, BİLSEM grup tarama sınavlarıyla ilgili duyuru yayımlandı. Peki, BİLSEM grup tarama sınavları ertelendi mi? BİLSEM grup tarama sınavları ne zaman yapılacak? İşte, MEB'den o konuyla ilgili gelen açıklamanın detayları.

13.03.2020Gündem
Liselilerden ‘tarım dostu’ drone

Liselilerden ‘tarım dostu’ drone

Kayseri’de lise öğrencileri Ali Barış Üstündağ (17) ve Mehmet Sezer İnan (18), iki yıllık çalışma sonucu ‘tarım dostu’ drone üretti. 250 metreye kadar yükselebilen drone, ilave edilen özel bir sistem sayesinde sürülen araziye havadan tohum bırakıyor.

12.03.2020Eğitim
İşaret dilinin sempatik yüzü Neslihan Kurt

İşaret dilinin sempatik yüzü Neslihan Kurt

Neslihan Kurt’u Okan Bayülgen'in sunduğu Dada Dandinista adlı programda mutlaka görmüşsünüzdür. Ekranlarda işaret dili ile pek çok işitme engelli kişiye tercümanlık yaparken güler yüzünü eksik etmiyor. Şimdilerde ise TikTok’un işaret dili üzerine başlatacağı farkındalık kampanyasında gönüllü olarak yer alıyor. Hem bu projeyi hem de mesleğiyle ilgili merak edilenleri kendisiyle konuştuk.

11.03.2020Sağlık
BİLSEMlere 1000er kitaplık kütüphane kurulacak

BİLSEM'lere 1000'er kitaplık kütüphane kurulacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu kütüphanelerden diğer öğrencilerimiz de yararlanabilecek. BİLSEM'lerin güçlendirilmesine yönelik yeni projeler de hazırlıyoruz" dedi.

10.03.2020Eğitim
Kaçırılan Tuğba Karaca yaşadıklarını anlattı: Yalvardım, direndim fakat...

Kaçırılan Tuğba Karaca yaşadıklarını anlattı: 'Yalvardım, direndim fakat...'

İzmir'in Ödemiş ilçesinde komşusu tarafından kaçırılarak 7 gün boyunca dağ evinde tutulan gıda teknikeri Tuğba Karaca (24), firari şüpheli A.B.'nin kendisine "Ben seni seviyorum, kaçırıyorum" dediğini anlatarak "İlk kaçırıldığımda korktum, yalvardım. Kendimi otomobilden atmak istedim. Alıkonulduğum evde kendimi bıçaklamak istedim. Evi yakmak istedim ama yapamadım. İlk başta direndim fakat daha sonra ben de evliliğe razıymış gibi yaptım. İnanıp Ödemiş'e geri getirdiler" dedi. Kızlarına kavuşan aile ise şüphelilerin bir an önce bulunmasını istediklerini ifade ettiler.

3.03.2020Gündem
2020 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanır BİLSEM bireysel değerlendirme sınavı nasıl yapılıyor

2020 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanır? BİLSEM bireysel değerlendirme sınavı nasıl yapılıyor?

BİLSEM sınavları devam ederken sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih öğrenci ve velilerin gündemine geldi. BİLSEM grup tarama sınavı ilk aşamanın ardından başarılı olan öğrenciler bireysel değerlendirme testlerine katılacak. Peki, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? BİLSEM bireysel değerlendirme sınavı nasıl yapılıyor? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı BİLSEM sınav sonuçları ve sınav süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

29.02.2020Gündem
Gaziantepte Zeka Gücü Sınıfı açıldı

Gaziantep'te "Zeka Gücü Sınıfı" açıldı

Gaziantep'te, Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde "Zeka Gücü Sınıfı" açıldı.

27.02.2020Teknoloji
BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak BİLSEM grup tarama sonuç tarihi

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? BİLSEM grup tarama sonuç tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, Bilim ve Sanat Merkezleri'ne (BİLSEM) gidecek özel yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla Türkiye genelinde uygulanan BİLSEM 1. Aşama grup tarama sınavları devam ediyor. BİLSEM grup tarama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek ve öğrenci kimlik numarası ile sonuç sorgulaması yapılabilecek. Peki, BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 BİLSEM grup tarama sonuç tarihi

24.02.2020Gündem
Ona ‘selam veren’ herkes şokta ‘Bu paralar geri gelmez…’

Ona ‘selam veren’ herkes şokta! ‘Bu paralar geri gelmez…’

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, otomobil alım satım işine girdiğini söyleyerek, başta amcası, dayısı gibi yakın akrabaları olmak üzere birçok kişiyi toplam 4 milyon TL dolandıran Türker S. (37), ortadan kayboldu. Mağdur akrabalar ve arkadaşlar Türker S.'den şikayetçi oldu. Akrabası Sefa S., "Selam verip, aldığı herkesi dolandırmış. Herkes mağdur, ocağımız söndürdü" dedi. Süleyman Öğmen ise "Ben dayısıyım. Oğluma yeni otomobil alacağını söyleyerek, 80 bin TL kredi çektirmiş, Bir de oğlum, elindeki otomobili vermiş. Oğlumu uyardım ama dinlemedi. Şimdi mağdur olduk. Bu kadar kişiyi dolandırdığına göre bu paralar geri gelmez" dedi.

19.02.2020Gündem
Urla Belediyesi eski Başkanı Oğuz, terör örgütü üyeliğinden hakim karşısında

Urla Belediyesi eski Başkanı Oğuz, 'terör örgütü üyeliği'nden hakim karşısında

İzmir'de, FETÖ/PDY'nin üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine gönderilen ve Urla Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP'li İbrahim Burak Oğuz, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan hakim karşısına çıktı. Geçmiş yıllarda sohbetlere katıldığını belirten Oğuz, 'sohbet hocalığı' iddialarını ise kabul etmedi.

14.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Online sipariş karşısında ben de aile oldum

Şimdi devamlı evdeyiz ya, “sipariş gecikirse” fobisini yendim. İstediği kadar geciksin gülümseyerek açıyorum kapıyı.

24.04.2020

Her insan yeteneklidir yeteneksiz insan yoktur

Sevgili Tülay Demir Oktay... Pedagog, yetenek uzmanı, eğitimci ve Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde yazar olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bir çok ünlü isimle, ilgi dolu röportajlar yapıyor. Hollanda’da doğup büyüyen ve Hollanda’da Türk göçünün 50’nci yılı onuruna yapılan “Hollanda’da Yaşayan 50 Etkin Türk” listesinde yer alan ‘yetenek avcısı’ Oktay, eğitimdeki yeteneğe yönlendirilme sorununa profesyonel çözüm getiriyor. Öz yetenek ve eğitim uzmanı olarak Hollanda’da kurduğu My Core Talents adlı şirketini Türkiye’ye taşıyan Oktay, analizler yaparak 1.5 saatte ‘içinizdeki sizi’ keşfediyor.

15.03.2020

Oscar’ın Gerçek Kazananı Joker’in Müzikleri

Bir Oscar Töreni daha geride kaldı. Bu sene şüphesiz en çok konuşulan filmlerden olan Joker’in 11 adaylık arasında hangi ödülleri alacağı büyük bir merak konusuydu.

13.02.2020