MENÜ

Özel Halk Otobüsleri

Özel Halk Otobüsleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özel Halk Otobüsleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.047 Özel Halk Otobüsleri haberi bulunmuştur.

Özel Halk Otobüsleri Haberleri

Son dakika... Kısıtlama sonrası İstanbulda bu sabah toplu ulaşım

Son dakika... Kısıtlama sonrası İstanbul'da bu sabah toplu ulaşım

Koronavirüsle mücadele kapsamında Ramazan Bayramını kapsayan ve 4 gün süren 81 ildeki sokağa çıkma yasağının ardından haftanın ilk iş gününde İstanbullular sabah saatlerinde işlerine gitmek için sokağa çıktı.

27.05.2020Gündem
Ulaşımda ilk kural değişti

Ulaşımda ilk kural değişti

Çok sayıda sektör koronavirüs döneminde normalleşme süreci için hazırlıklarını tamamlıyor. Salgın döneminden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen ulaşım sektörünün temsilcilerine göre normalleşme süreci ile birlikte toplu ulaşımda ilk kuralın artık hijyen ve sosyal mesafe olduğu belirtiliyor. Sektör temsilcileri bu dönemde ayakta kalabilmek adına kilometre başına sübvansiyon sağlanmasını istiyor.

16.05.2020Ekonomi
Yasağın ardından İstanbulda toplu ulaşımda yoğunluk

Yasağın ardından İstanbul'da toplu ulaşımda yoğunluk

Corona Virüsle mücadele kapsamında getirilen iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından haftanın ilk iş gününde İstanbullular sabah saatlerinde işlerine gitmek için sokağa çıktı.

11.05.2020Gündem
Kayseride 850 özel halk otobüsü şoförüne karantina uygulaması

Kayseri'de 850 özel halk otobüsü şoförüne karantina uygulaması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, bazı özel halk otobüsü şoförlerinin Corona Virüs testinin pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 850 civarında şoförün 14 gün karantinaya alındığını açıkladı. Gündoğdu, "Bu kararın neticesi olarak 385 adet özel halk otobüsü, şoför olmadığından servis dışı kaldı" dedi.

15.04.2020Gündem
İstanbulda toplu taşımada yeni kararlar bu sabah 05:00te başladı

İstanbul'da toplu taşımada yeni kararlar bu sabah 05:00'te başladı

İstanbul Valiliği tarafından Corona Virüs nedeniyle toplu ulaşım araçlarında sosyal mesafenin korunmasına yönelik yeni kararlar bugün saat 05.00'ten itibaren uygulanmaya başlandı. Kurallara uymayan sürücü ve şoförlere idari para cezası uygulanacak. Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu'nda yolcu ve sürücülerin maske kuralına uyduğu görülürken, maskesi olmayan yolcuların geçişine izin verilmedi. Öte yandan otobüs şoförlerinin da maske taktığı görüldü.

13.04.2020Gündem
Son dakika haberler.... Ankarada özel araçlar için çok önemli karar

Son dakika haberler.... Ankara'da özel araçlar için çok önemli karar

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca, 13 Nisan Pazartesi günü 00.01'den itibaren toplu taşıma araçları ile içerisinde birden fazla kişi bulunan özel araçlarda maske kullanılmasının zorunlu tutulmasına, maske kullanmayanların toplu taşıma araçlarına alınmamasına ve maskesiz olduğu tespit edilen sürücü ve yolculara ayrı ayrı ceza uygulanmasına karar verildi.

12.04.2020Gündem
İstanbul Valiliğinden toplu taşıma kararı Pazartesi başlıyor

İstanbul Valiliği'nden toplu taşıma kararı! Pazartesi başlıyor

İstanbul Valiliği, koronavirüs salgını nedeniyle toplu ulaşım araçlarında sosyal mesafenin korunmasına yönelik yeni tedbirler aldı. Alınan tedbirler kapsamında belirtilen, önlemleri ihlal edenler hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282.maddesi uyarınca idari para cezası uygulanacağı açıklandı.

11.04.2020Gündem
Mecidiyeköyde özel halk otobüsleri dezenfekte edildi

Mecidiyeköy'de özel halk otobüsleri dezenfekte edildi

KORONAVİRÜS salgınına karşı yürütülen dezenfeksiyon işlemleri devam ediyor. İstanbul'da toplu taşıma araçları da düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Sabah saatlerinde Mecidiyeköy'deki otobüs durağına yanaşan özel halk otobüsleri sırayla dezenfekte edildi.

26.03.2020Gündem
Bolu’da, özel halk otobüslerine “korona” düzenlemesi

Bolu’da, özel halk otobüslerine “korona” düzenlemesi

Bolu’da, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü şehir içi ulaşımı sağlayan özel halk otobüslerinin sefer saatlerinde değişikliğe gitti.

18.03.2020Gündem
İstanbulda toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

İstanbul'da toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

KADIKÖY'de İETT ve Özel Halk Otobüsleri sefer aralarında İBB ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.

12.03.2020Gündem
Başkent’te toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

Başkent’te toplu taşıma araçları dezenfekte ediliyor

Ankara'da her gün on binlerce yolcunun seyahat ettiği EGO ve özel halk otobüsleri ile raylı sistemlerden sonra salgın hastalık riskine karşı dolmuşlarda da dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.

11.03.2020Gündem
Ankarada aile yaşam merkezlerinde virüs temizliği

Ankara'da aile yaşam merkezlerinde virüs temizliği

ANKARA'da toplu taşıma araçlarının ardından aile yaşam merkezleri de belediye görevlileri tarafından salgın hastalık riskine karşı dezenfekte edildi.

28.02.2020 Gündem
Vanda toplu taşıma araçlarında koronavirüs ilaçlaması

Van'da toplu taşıma araçlarında 'koronavirüs' ilaçlaması

VAN’da toplu taşıma araçları koronavirüs önlemleri kapsamında ilaçlanarak, dezenfekte ediliyor.

26.02.2020Gündem
İstanbulda yeni yılın ilk günü ulaşım ücretsiz

İstanbul'da yeni yılın ilk günü ulaşım ücretsiz

İstanbul'da 1 Ocak Çarşamba günü İETT, OTOBÜS AŞ (Erguvan Otobüsler), özel halk otobüsleri, metro, füniküler, tramvay, nostaljik tramvay, teleferik, Şehir Hatları Vapurları, toplu ulaşıma entegre özel deniz motorlarında ulaşım ücretsiz olacak.

30.12.2019Gündem
D-100DE otobüs çilesi

D-100'DE otobüs çilesi

KÜÇÜKÇEKMECE'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı özel halk otobüsleri yan yolda bulunan Sefaköy Durağı'na girmeden D-100 Karayolu'ndan yolcu alıyor. Otobüslerin iş çıkış saatlerinde trafikten kaçmak için yan duraklara girmedikleri iddia edilirken, mağdur olan vatandaşlar canlarını tehlikeye atarak, anayol üzerinden otobüslere binmeye çalışıyorlar.

10.12.2019Haber
D-100de otobüs çilesi Canlarını tehlikeye atıyorlar...

D-100'de otobüs çilesi! Canlarını tehlikeye atıyorlar...

KÜÇÜKÇEKMECE'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı özel halk otobüsleri yan yolda bulunan Sefaköy Durağı'na girmeden  D-100 Karayolu'ndan yolcu alıyor. Otobüslerin iş çıkış saatlerinde trafikten kaçmak için yan duraklara  girmedikleri iddia edilirken, mağdur olan vatandaşlar canlarını tehlikeye atarak, anayol üzerinden otobüslere binmeye çalışıyorlar.

10.12.2019Gündem
Hareket halindeki otobüsün şoförünü tekmeledi

Hareket halindeki otobüsün şoförünü tekmeledi

NİĞDE'de şizofren tedavisi gördüğü iddia edilen Metin D., yolcularla tartışınca kendini uyaran hareket halindeki otobüsün şoförünü tekmeledi.

6.11.2019Gündem
Ekrem İmamoğlundan korumaları ile ilgili açıklama

Ekrem İmamoğlu'ndan korumaları ile ilgili açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Koruma arkadaşlarımızın, ne yazık, böyle hiç de yakışmayan ve kabul etmeyeceğim şekilde vatandaşla bir diyaloğu oluşmuş" dedi.

4.11.2019Gündem
29 Ekimde (Yarın) İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi

29 Ekim'de (Yarın) İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi?

29 Ekim Çarşamba günü metrolar, İETT bünyesine bağlı otobüsler ücretsiz mi sorusu, salı günü dışarı çıkmak isteyen pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi olacak? İşte, 29 Ekim Salı günü İETT otobüsleri ve metrolar ücretsiz mi sorusuna cevap arayan vatandaşlar için İBB'den yapılan açıklamanın detayları

28.10.2019Gündem
Ankarada toplu taşımaya zam

Ankara'da toplu taşımaya zam

Ankara Büyükşehir Belediyesince, EGO Genel Müdürlüğü ve UKOME kararı doğrultusunda toplu taşıma ücretlerine zam yapıldığı, 2,5 lira olan Ankarakart ile bir biniş ücretinin 3 lira 25 kuruşa yükseltildiği bildirildi.

31.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

AVM’lere sıkışıp kaldık

Ankara’da, “Alışveriş merkezlerine(AVM’lere) sıkışıp kaldık” lafı var ya hani. Okurumuz Elif Kılıç, bize bu lafı söylettiren süreci dört cümlede çok iyi özetlemiş.

3.02.2020

EGO’dan beklentiler

2019 geçti gitti. Ve dünya, güneşin etrafında yeni bir tura daha çıktı. Yeni tur, yeni bir şans. Ve tabii yine yeni beklentiler.

6.01.2020

Toplu taşıma romatizması

Çok söyledim, çok yazdım: “Ankara’da toplu taşımanın çilesini binen bilir.”

16.12.2019

Sincanlılar bu soruyu soruyor: Ümitköy’e ring var Fatih’e neden yok?

Sorun(n) şu: “EGO’nun neden ‘Sincan-Ümitköy metro istasyonu’ ringi var da Sincan-Fatih metro istasyonu ringi yok?”

4.11.2019

Kış gelmeden Fen İşleri gelsin

Okurumuz Mehmet Gürer, “altyapı çalışması kurbanı” olan bu yolun fotoğrafını, Çankaya’nın Konutkent Mahallesi’nde (2639. Cadde) çekmiş.

22.09.2019

Yangın olur biz arızaya gireriz

Okurumuz Mehmet Gürer’den gelen bu fotoğraf, selektör çaktı.

2.09.2019