EKSTRA
MENÜ

Vale

Vale ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vale haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 811 Vale haberi bulunmuştur.

Vale Haberleri

Gökten bir insan düştü | Kenyalı kaçak yolcu ve tuhaf hikayesi

Gökten bir insan düştü | Kenyalı kaçak yolcu ve tuhaf hikayesi

Bundan iki yıl kadar önce İngiltere'nin başkenti Londra'da akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı: Genç bir adam binlerce fit yüksekte seyir halindeki bir uçaktan düştü. Bugün hala aydınlatılamayan bu olayla ilgili aşağıdaki satırları okuyunca ağzınız açık kalacak.

20.04.2021Dünya
Apple sağlıklı uyumanıza ve sağlıklı yaşamanıza destek oluyor

Apple sağlıklı uyumanıza ve sağlıklı yaşamanıza destek oluyor

Sağlıklı uyumaya dikkat çekmek için her yıl Mart ayının 3. Cuma günü olarak kabul edilen ve bu sene 19 Mart’ta hatırlanan Dünya Uyku Günün’de, Apple ürünlerinin daha iyi bir uyku uyumanıza yardımcı olabilecek özellikleri ve özel içerikleri paylaştı.

19.03.2021Teknoloji
Senegalli girişimciden sıfırdan başarı hikayesi Temizlikçiydi... Otel sahibi oldu

Senegalli girişimciden sıfırdan başarı hikayesi! Temizlikçiydi... Otel sahibi oldu

Senegalli Souadou Niang, öğrenciyken bir otelde temizlikçi olarak başladı. Sıfırdan başladığı işte önce yükseldi. Sonrasında Dakar'da butik otel açarak otel sahibi oldu.

8.03.2021Ekonomi
Cemal Kaşıkçının öldürülmesi davasında 3. duruşma görüldü

Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi davasında 3. duruşma görüldü

Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı katlettikleri iddiasıyla 26 Suudi sanığın gıyabında yargılandığı duruşmaya devam edildi. Hatice Cengiz'in avukatı Ali Ceylan, geçtiğimiz günlerde açıklanan Amerikan istihbarat raporunun dosyaya getirilmesi ve dosyada bahsi geçen farklı isimler hakkında ihbarda bulunulmasını talep etti. Mahkeme, dosyaya katkı sağlamayacağı gerekçesiyle bu talebi reddetti. Duruşma çıkışında açıklama yapan Hatice Cengiz, "Bu en son yayınlanan raporun doğrudan veliahta bir sorumluluk yüklüyor. Bu kapsamda mahkeme sürecini buna dahil olmasın istiyorum" dedi.

4.03.2021Gündem
Galataport nerede İşte Galataportun tarihi ve İstanbuldaki konumu

Galataport nerede? İşte Galataport'un tarihi ve İstanbul'daki konumu

Galataport tarihi ve konumu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların ardından gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, nisan ayından itibaren GalataPort'un faaliyete geçmesinin beklendiğini ifade etti. İstanbul’un yeni kültür-sanat merkezi olarak görülen Galataport Projesi ile İstanbullular için yepyeni bir yaşam alanı sunulması hedefleniyor. Tarihi yarımada manzarasına sahip Galataport Boğaz’ın kıyısında yer alıyor. İşte, Galataport'un İstanbul'daki konumu ve tarihi.

26.02.2021Gündem
Brumadinho felaketi için rekor tazminat Maden şirketi 7 milyar dolar ödeyecek

Brumadinho felaketi için rekor tazminat! Maden şirketi 7 milyar dolar ödeyecek

Dünyanın en büyük demir üreticisi Vale S.A, 2019’da Brezilya’da 272 kişinin ölümüyle sonuçlanan Brumadinho felaketine sebep olduğu için 7 milyar dolarlık bir tazminat ödemeyi kabul etti. Dudak uçuklatan meblağ Latin Amerika'daki en büyük tazminat ödemesi olarak tarihe geçti.

9.02.2021Dünya
Restoranların gözü kulağı Ankara’da

Restoranların gözü kulağı Ankara’da

Restoranlar bir an önce açılmayı beklerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restoranların açılma talepleri ile ilgili olarak, “Kabine toplantımızda inşallah bunun değerlendirmesini yeniden ele alacağız” dedi. TURYİD de yeme-içme sektörüyle ilgili rapor hazırladı. Rapora göre açılış süreci uzar ve destek verilmezse sektörde 700 bin kişi işini kaybedebilir.

23.01.2021Ekonomi
Dik dik bakma cinayetine 15 yıl hapis

'Dik dik bakma' cinayetine 15 yıl hapis

İstanbul Maltepe’de, kafede karşılaşan iki grup arasında yaşanan beyzbol sopalı, bıçaklı kavgada ölen iki çocuk babası Egemen Akdağ (30) ile ilgili davada karar çıktı. Mahkeme, cinayet nedeni ile, tutuklu sanık Okan Turğay’a 15 yıl, tutuksuz üç sanığa ise 7 yıl 6’şar ay hapis cezası verdi. Akdağ’ın ailesi, sanıklara eksik ceza verildiğini öne sürerek karara tepki gösterdi.

20.01.2021Gündem
Covid-19 ve Cinsellik

Covid-19 ve Cinsellik

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 11 Mart 2020'de COVİD-19 pandemi ilan edilmesi ile birlikte her birimizin hayatında çok şey değişti. Ülkeler virusün yayılmasını önlemek ve hastalık- ölüm hızını azaltmak amaçlı bir takım önlemler almaya başladı, karantina uygulamalarına geçildi. Bilindiği gibi COVİD-19 corona virüs sebebiyle ortaya çıkan ve başta damlacık yolu, tükürük veya virüslü yüzeylere temas sonrası oluşan bir hastalıktır. Kişiler arası fiziksel-sosyal mesefe kuralı da bu geçişin en aza indirilmesi sebebiyle uygulanmaktadır. Bu noktada kişilerin iş ve sosyal hayatı değişmekte, daha çok evde kalmakta, ikili ilişkiler ve aile ilişkilerinde bazı değişiklikler olmaktadır.

30.12.2020Cinsellik
Valeye mesleki yeterlilik belgesi

Valeye mesleki yeterlilik belgesi

Vale düzenlemesine göre artık vale hizmeti kayıtlı çalışan kişiler tarafından verilebilecek. Valenin kimlik bilgileri 15 gün içerisinde polise bildirilecek. Müşteri vale hizmeti almaya zorlanamayacak.

26.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Vale hizmetlerine düzenleme getiren yönetmelik Resmi Gazetede

Son dakika haberi: Vale hizmetlerine düzenleme getiren yönetmelik Resmi Gazete'de

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un imzasıyla "İşletmeler ve İşyerlerinin Araç Park Hizmetlerinin (Vale) Yürütülmesine İlişkin Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

25.12.2020Gündem
Onlarca sektörün gözü restoranlarda

Onlarca sektörün gözü restoranlarda

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele kapsamında kısıtlamalar devam ediyor. Yaşanan durumdan en çok etkilenenler arasında restoran ve kafeler geliyor. Şu an için sadece evlere servis yapabilen restoranlar yeniden açılacakları günleri iple çekiyor. Ancak restoranların açılmasını bekleyenler arasında sadece restoran sahipleri ve çalışanları bulunmuyor. Restoranların ihtiyaçlarını tedarik eden, dışarıdan hizmet veren onlarca sektörde umutlu bir bekleyiş hâkim.

24.12.2020Ekonomi
Artık araç kiralama sadece 1,5 dakika

Artık araç kiralama sadece 1,5 dakika

Yılda 11 milyonu aşkın kişiye çekiciden çilingire, tamirciden ikame araca kadar 7 gün 24 saat kesintisiz ‘asistans hizmeti’ sunan Tur Assist, bünyesinde bulunan araç kiralama şirketi Rigorent’i yeniledi. Hizmet kalitesi standarda bağlanırken yepyeni yazılım sayesinde kiralama işlemi en fazla 1,5 dakika sürüyor.

12.11.2020Sigorta
Yeni restoranlar ‘online’da açıldı

Yeni restoranlar ‘online’da açıldı

Pandemi süreci online kanallara yatırımı arttırdı. Özellikle yeme-içme sektöründe online sistemlerde devrim yaşanırken, geçmişte online kanallarda çok fazla var olmayan birçok zincir marka evlere servise başladı.

10.11.2020Ekonomi
‘Siyahiler soğukta futbol oynayamaz dediler, İngiltere’de 600 maça çıktım’

‘Siyahiler soğukta futbol oynayamaz dediler, İngiltere’de 600 maça çıktım’

Irkçılığı tescilli Eski Birleşik Krallık Başbakanı Winston Churchill ile adaş olan, soyadı ise ten renginin tam zıttı 'White' (Beyaz) olan Leicester City'nin ilk siyahi futbolcusu İngiliz Winston White, tüm bu karmaşa içinde başlayan hayat hikayesini ırkçılıkla mücadele bayrağını taşıyan bir önder olarak taçlandırdı. Dünyadaki ve futboldaki ırkçılıkla savaşın inceliklerini paylaşan White, siyahi düşmanlığının zirvedeki yıllarında yaşadıklarını anlattı.

23.10.2020Avrupa
Selin İmer-Mustafa Ceceli çifti evinin kapılarını Kelebeke açtı

Selin İmer-Mustafa Ceceli çifti evinin kapılarını Kelebek'e açtı

Biri müzik dünyasının, biri de cemiyet hayatının gözde ismi... İkilinin üç sene önce hayatını birleştirmesi büyük yankı uyandırdı. Mustafa Ceceli’nin 8 yaşındaki oğlu Arın ile birlikte bir aile oldular. Selin İmer-Mustafa Ceceli çifti, ilk kez Kelebek’e evlerini açtı!

11.10.2020Magazin
İstanbulda sürücülere 57,3 milyon liralık ceza kesildi

İstanbul'da sürücülere 57,3 milyon liralık ceza kesildi!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, eylül ayı içerisinde il genelinde trafik güvenliğini tehlikeye atan sürücülere yönelik resmi, sivil ve motosikletli ekiplerce seyir halinde ve sabit yapılan denetim sonuçlarını açıkladı.

8.10.2020Gündem
Otonom vale servisi ortaya çıktı: Nasıl çalışıyor

Otonom vale servisi ortaya çıktı: Nasıl çalışıyor?

Detroit'teki Bedrock Montaj Garajı'nda sürücü ihtiyacına gerek kalmaksızın park edebilen yeni "otonom vale" hizmeti tanıtıldı.

1.09.2020Teknoloji
Değnekçiye son, valelere çekidüzen

Değnekçiye son, valelere çekidüzen

İçişleri Bakanlığı, restoran, kafe ve eğlence mekânları gibi işletmelerin önlerinde ‘vale’ler ile vatandaşlardan zorla park ücreti isteyen ‘değnekçiler’e karşı harekete geçti. İşte hazırlanan yönetmelik:

13.08.2020Gündem
Soylu, ‘Cemil Bayık öldürüldü mü’ sorusuna şu yanıtı verdi: Türkiye’yi izlemeye devam edin

Soylu, ‘Cemil Bayık öldürüldü mü’ sorusuna şu yanıtı verdi: Türkiye’yi izlemeye devam edin

PKK elebaşı Cemil Bayık’ın öldürüldüğü iddiaları büyük yankı uyandırırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yönde soru üzerine, terörle mücadele operasyonlarının devam ettiğini vurguladı, “Terörle mücadele konusunda tüm dünyaya tavsiyemiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni izlemeye devam etsinler” dedi.

13.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Soylu duyurdu: Yıldırım-5 operasyonu başlatıldı

Son dakika haberler... Bakan Soylu duyurdu: 'Yıldırım-5' operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Hatay ilinde Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu başlatıldı. Operasyonda; Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan bin 448 personel görev alıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili olarak, "Bugün bin 448 personelimiz Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonuna başladı" açıklamasında bulundu. Öte yandan, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Soylu, Ege'deki Yunanistan'ın tacizleriyle ilgili de "Bu da kabul edilebilir bir durum değildir. Ben özellikle Avrupa'ya, Yunanistan'a yaptıkları konusunda hem uyarmaya, hem had bildirmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

12.08.2020Gündem
Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı harekete geçti Vale ve değnekçilerle ilgili önemli düzenleme

Son dakika haberler... İçişleri Bakanlığı harekete geçti! 'Vale' ve 'değnekçilerle' ilgili önemli düzenleme

İçişleri Bakanlığı'nın "vale ve değnekçi" sorununu ortadan kaldırmak ve vale hizmetlerine standart getirmek amacıyla hazırladığı yönetmelik taslağına göre, vale hizmeti vermek isteyen işletme bunu ruhsatına işletmek zorunda olacak, müşteri, vale hizmeti almaya zorlanamayacak.

12.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Ukraynalı model Daria Kyryliukı kim darbetti Görgü tanıkları CNN TÜRKte anlattı

Son dakika haberler... Ukraynalı model Daria Kyryliuk'ı kim darbetti? Görgü tanıkları CNN TÜRK'te anlattı

Ukraynalı model Daria Kyryliuk'ı darp iddialarında görgü tanıkları anne Figen Civan ile oğlu Beytürk Kirezlik, CNN TÜRK canlı yayınında yaşadıklarını anlattı. Daria Kyryliuk'ın birlikte olduğu grubun kendilerine hakaret ve küfürler savurduğunu söyleyen görgü tanıkları, o gece model Kyryliuk'ın hiçbir şeyinin olmadığını söylediler. Anne Figen Civan, "Ertesi gün çıkan haberlere ben gerçekten çok şaşırdım." ifadelerini kullandı.

10.08.2020Gündem
Ukraynalı model Daria’yı kim dövdü O dayağı anlattılar

Ukraynalı model Daria’yı kim dövdü? O dayağı anlattılar

Daria Kyryliuk kendisini eğlence mekânı Momo’da çalışan güvenlik görevlisi Kadir K.’nın darp ettiğini öne sürdü. Ancak başka bulgulara göre de sevgilisi Baran Güneş tarafından dövüldüğü iddia edildi.

5.08.2020Gündem
Bakanlık duyurdu İşte kültür ve sanat tesislerinde uygulanacak önlemler

Bakanlık duyurdu! İşte kültür ve sanat tesislerinde uygulanacak önlemler

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kontrollü normalleşme sürecinde kültür ve sanat tesislerinde alınması gereken önlemleri belirledi.

23.06.2020Gündem
Bizim Hikaye ne zaman yayınlanıyor İşte Bizim Hikaye karakterleri ve oyuncu kadrosu

Bizim Hikaye ne zaman yayınlanıyor? İşte Bizim Hikaye karakterleri ve oyuncu kadrosu

Bizim Hikaye dizisi tekrar bölümleriyle yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Serdar Gözelekli'nin yönetmen koltuğunda oturduğu Bizim Hikaye dizisinde Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan gibi oyuncular yer alıyor. Perşembe akşamı yeniden ekranlara gelen Bizim Hikaye 23 Mayıs 2019'da ekrana gelen 70. bölümüyle final yapmıştı. İşte, Bizim Hikaye oyuncuları ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

11.06.2020Televizyon
AVMlerde Covid 19 tedbirleri nasıl olmalı Sağlık Bakanlığı rehberi

AVM'lerde Covid 19 tedbirleri nasıl olmalı? Sağlık Bakanlığı rehberi

Alış Veriş Merkezleri için yayınlanan Covid 19 rehberinde hem müşterilerin hem de çalışanların yerine getirmesi gerekenler listelendi. Peki AVM'lerde Covid 19 tedbirleri nasıl alınmalı? Hijyen kurallarında nelere dikkat edilmeli? İşte AVM'de alınması gereken tedbir rehberi

28.05.2020Gündem
Ray Sigorta’dan ekonomik kasko

Ray Sigorta’dan ekonomik kasko

Ray Sigorta, salgın döneminde müşterileri için kasko branşında Ekonomik Kasko’yu piyasaya sundu.

23.05.2020Sigorta
Valeler sertifika istiyor

Valeler sertifika istiyor

Koronavirüs sürecince yaklaşık 100 bin valenin işsiz kaldığını söyleyen Tüm Vale Şirketleri ve Çalışanları Derneği Başkanı Mustafa Nohut, “Normalleşme sürecinde çoğunluğu AVM, restoran ve turizm sektöründe çalışanlar çeşitli eğitimlerden geçip bakanlıklar tarafından verilen sertifikalar ile işe başlayacak. Ancak valelik meslek olarak tanımlanmadığı ve kayıt dışı çalıştırıldığı için normalleşme sürecince sertifika programlarına katılamayacak” dedi.

19.05.2020Ekonomi

AVM'ler saat kaçta açılıyor? AVM çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen ve yeniden kapılarını açan alışveriş merkezlerinin (AVM) çalışma usullerini 11 Mayıs'ta 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle belirledi. Peki, AVM'ler saat kaçta açılıyor? İşte, AVM çalışma saatleri...

13.05.2020Gündem
AVM’ye gidene 3 saat sınırı

AVM’ye gidene 3 saat sınırı

Uzun süredir koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan alışveriş merkezleri yarın açılıyor. Ancak AVM’ler açılsa da eski şartlar uygulanmayacak. Sağlık Bakanlığı yeni dönemde AVM’lerde ve AVM’deki işyerlerinde alınacak önlemlerle ilgili bir rehber hazırladı. Buna göre AVM’de bir kişi 3 saatten fazla kalamayacak. Havalandırma sistemi gece de çalıştırılacak. Vale hizmeti ise verilmeyecek.

10.05.2020Ekonomi
Türk iş insanı aracılığıyla 10 ton gıda yardımı

Türk iş insanı aracılığıyla 10 ton gıda yardımı

İş insanı ve siyasetçi İbrahim Doğuş, altı ay önceki genel seçimlerde milletvekili adayı olup, kaybettiği West Bromwich bölgesinde 10 ton gıda yardımı sağladı.

7.05.2020Avrupa
Nişantaşı’nın ünlü alışveriş caddesi koronavirüs sonrasına hazırlanıyor.. En lüks yenileme

Nişantaşı’nın ünlü alışveriş caddesi koronavirüs sonrasına hazırlanıyor.. En lüks yenileme

Yerli ve yabancı lüks markaların en önemli adreslerinden biri olan İstanbul Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde bugünlerde inşaat çalışmaları göze çarpıyor. Çünkü cadde yenileniyor. Şişli Belediyesi ve Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ni Güzelleştirme Derneği işbirliğiyle bölgeye yeni bir kimlik katacak proje çizildi, düğmeye basıldı. Belediye su, elektrik ve doğalgaz altyapısının yenilenmesine destek veriyor. Caddenin mülk sahipleri ise üstyapı çalışmaları için elini taşın altına koyuyor. Abdi İpekçi’de kaldırımların, taşıt yollarının, elektrik direklerinin ve peyzajın sil baştan yapılması planlanıyor. Yeni dönemde restoranlar ve kafeler açık alanı kullanırken önceliği yayalara verecek. Yapılacak meydan düzenlemesiyle de kültür-sanat etkinlikleri için yeni bir adres doğacak. Çalışmalar tamamlanınca 600 metrelik bu cadde tıpkı bir alışveriş merkezi gibi işletilecek. Salgından sonra açık alanda alışveriş ve sosyalleşmenin öne çıkacağı ve caddeye ilginin artacağı belirtiliyor.

26.04.2020Ekonomi
Siz evden çıkmayın, ücretsiz vale ve çekici hizmetiniz Axa Sigorta’dan

Siz evden çıkmayın, ücretsiz vale ve çekici hizmetiniz Axa Sigorta’dan

Koronavirüs salgını nedeniyle ‘Evdekalın’ sloganı ile hareket eden Axa Sigorta, bu dönemde araçlarını tamire götürmek isteyen müşterilerine de ücretsiz vale hizmetine başladı. Kasko müşterilerine yönelik bu dönemde önemli kolaylıklar sağlayan Axa Sigorta, yaptığı açıklamada sigortalılarına, “EvdeKalın, aracınızı tamire ücretsiz olarak biz götürelim” diyor.

27.03.2020Sigorta
Gidiş var dönüş kısıtlı

Gidiş var dönüş kısıtlı

Sağlık Bakanlığı’nın, İtalya’nın ardından dokuz Avrupa ülkesi ve Azerbaycan, Gürcistan ile daha uçuşları durdurma kararı almasıyla birlikte, dün sabah 08.00’den itibaren bu ülkelerden Türkiye’ye yönelik seferler durduruldu. Söz konusu ülkelere gidiş seferlerine müsaade edildi. Türk vatandaşları 17 Mart lokal saat 24.00’e kadar 14 günlük karantina şartı ile Türkiye’ye giriş yapabilecek Yetkililer, uçuş durdurma kararına ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

15.03.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Sarp Sınır Kapısı karşılıklı yolcu trafiğine kapatılıyor

Son dakika haberi: Sarp Sınır Kapısı karşılıklı yolcu trafiğine kapatılıyor

Son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı, Türkiye ve Gürcistan'ın yarından itibaren Sarp Sınır Kapısı'nı karşılıklı olarak geçici süreyle yolcu trafiğine kapatma kararı aldığını, yük taşımacılığına ise herhangi kısıtlama getirilmeyeceğini bildirdi.

14.03.2020Gündem
Batak nedir Batak nasıl oynanır Batak kuralları ve taktikleri

Batak nedir? Batak nasıl oynanır? Batak kuralları ve taktikleri

Birçok insanın severek oynadığı batak nasıl oynanır, kuralları nelerdir? Batakta dikkat etmeniz gereken hususları, nasıl iyi bir batak oyuncusu olabileceğinizi merak ediyor musunuz? İşte milyonların severek oynadığı batakla ilgili merak edilenler.

4.03.2020Gündem
Çelik yapılar artmalı

Çelik yapılar artmalı

Çelik yapıların depreme daha dayanıklı olduğunu belirten Biva Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz, “Ülkemizde nüfus yoğunluğu olan yerlerin neredeyse tamamı deprem kuşağında. O yüzden çelik yapılar alternatif olmalı” dedi. Yılmaz, İzmir’de 151 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası olma özelliğini taşıyan Biva Tower’ı hayata geçirdiklerini söyledi.

28.02.2020Ekonomi
Kaskonuz var ama mini onarımdan yararlandınız mı

Kaskonuz var ama mini onarımdan yararlandınız mı?

Yol arkadaşı olan otomobillerde oluşabilecek küçük hasarların onarımı poliçedeki hasarsızlık indirimi bozulmadan sağlanabiliyor.

22.02.2020Sigorta

Yazar Sonuçları

Hayalet mutfaklar dönemi

Yurtdışında okuyanlar bilirler, üniversite yurtlarının büyük bir bölümünün mutfağı ortaktır. Öğrenciler de bu tam teçhizatlı mutfakta kendi yemeklerini yaparlar.

12.12.2020

Meğer o kuyruktakiler figüranmış

Nusret’in dükkanları önündeki kalabalığa hiç anlam veremiyordum...

20.10.2020

Her şarkımı önce Selin dinler

Biri müzik dünyasının, biri de cemiyet hayatının gözde ismi... İkilinin üç sene önce hayatını birleştirmesi büyük yankı uyandırdı. Mustafa Ceceli’nin 8 yaşındaki oğlu Arın ile birlikte bir aile oldular. Selin İmer-Mustafa Ceceli çifti, ilk kez Kelebek’e evlerini açtı!

11.10.2020

Seçilmiş insanlar davetli

Son zamanlarda ev partilerine takmış durumdayım.

3.09.2020

Anadolu’nun fethinin 949. yıldönümü

Uçuş yasaklarının kalkmasından itibaren ben de “full önlem” iş seyahatlerime başladım.

14.08.2020

Antep’te restoranlar ‘Fıstık Gibi’!

Pandemi sonrası turizmi canlandırmaya yönelik bir atak da Gaziantep’den geldi. Şehirde işletmelere hijyen eğitimi veriliyor, sağlıklı gastronomi için özel tarifler üretiliyor.

28.06.2020

Vatandaşın normalleşme gündemi

Bu zamana kadar vatandaşın gündeminde sadece virüs vardı. Virüsten korunmaya dayalı sorular soruluyordu hep. Soruların muhatapları ise bilim insanlarıydı. Artık bu gündem, biraz geride kaldı.

8.05.2020

Sokaklar böyle olursa bu pandemi daha sürer

VAKA sayısı azalınca seviniyoruz tabii...

2.05.2020