MENÜ

Çeşme

Çeşme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çeşme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.694 Çeşme haberi bulunmuştur.

Çeşme, İzmir ilinin batısında yer alan bir ilçedir. Doğudan Urla, kuzeyden Karaburun, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrilidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 5 metredir. Yüzölçümü 260 km²'dir. Nüfusu 2014 yılı itibarıyla 39.243 kişidir. Tarihteki on iki İyon kolonisinden biridir.

 

 

Çeşme Haberleri

Her şeye rağmen ihracata devam

Her şeye rağmen ihracata devam

Dış ticaretin devamlılığı için çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “1 Mart itibarıyla Irak ile olan yolcu giriş-çıkışını kapattık. Ben o gün ‘Ticaret kapanmayacak’ dedim. ‘Nasıl yaparız’ dediler, ‘Bir çaresini buluruz’ dedik. İş dünyası ticarete devam etmeli. Alınan önlemler kapsamında temassız dış ticarete başladık. Bütün dünyaya örnek olacak başarılar elde ettik” dedi.

28.03.2020Ekonomi
Uzanıp Kanlıca’nın orta yerinde…

Uzanıp 'Kanlıca’nın orta yerinde…

Kanlıca, Boğaziçi’nin güzel bir ikramı. Hadi, Tanpınar gibi ifade edelim, İstanbul’un ruh dalgınlığı… Beykoz’un bu kadîm semtinde manzaralı bir günsarısı size bakıyor.

27.03.2020Seyahat
Bakan Pekcan: Ciddi önlemler aldık

Bakan Pekcan: Ciddi önlemler aldık

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Bakanlığımız ve diğer bakanlıklar ülkemizde virüs görülmeden önce ciddi önlemler aldı" dedi.

27.03.2020Ekonomi
Evde okkalı bir Türk kahvesi yapmak için bilmeniz gereken her şey

Evde okkalı bir Türk kahvesi yapmak için bilmeniz gereken her şey

Avrupa’ya ve hatta dünyaya kahveyi tanıtmış bir milletin torunları olarak hiçbirimiz güzel bir Türk kahvesine hayır diyemiyoruz. Ancak zaman zaman o kahveler nedense istediğimiz gibi olmuyor. Ya köpüğü kesiliyor, ya kıvamı su gibi oluyor ya da kahvenin aromasını dilediğimiz kadar alamıyoruz. Siz de bu problemlerden mustaripseniz gelin hep birlikte evde güzel bir Türk kahvesi yapmak için dikkat edilmesi gerekenlere bakalım…

26.03.2020Evdehayat
Ticaret Bakanlığı duyurdu: Çeşme Gümrük Müdürlüğünde 1 personelde virüs tespit edildi

Ticaret Bakanlığı duyurdu: Çeşme Gümrük Müdürlüğü'nde 1 personelde virüs tespit edildi

Ticaret Bakanlığı'nca 17 Mart’ta Çeşme Gümrük Müdürlüğü’nde yüksek ateş tespit edilen 4 personelden birinin yapılan test sonucunun pozitif çıktığı bildirildi.

24.03.2020Gündem
İzmir açıklarında 6sı çocuk 30 göçmen kurtarıldı

İzmir açıklarında 6'sı çocuk 30 göçmen kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ve Dikili ilçesi açıklarında lastik bot ve sürat teknesi ile Ege Denizi üzerinden Yunanistan adalarına yasa dışı yollarla gitmek isteyen sığınmacılar Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Sığınmacılar işlemleri için İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

23.03.2020Gündem
Cıbıltepe martta da kayağın adresi oldu

Cıbıltepe martta da kayağın adresi oldu

Kars'taki Cıbıltepe Kayak Merkezi, hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği mart ayında da turistlere ev sahipliği yapıyor.

23.03.2020Seyahat
Elektrikler ne zaman gelecek 23 Mart 2020 İstanbul BEDAŞ planlı elektrik kesinti programı listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mart 2020 İstanbul BEDAŞ planlı elektrik kesinti programı listesi

İstanbul'un bazı semtlerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Avrupa ve Anadolu yakasındaki bölgelerinin dağıtım firmaları, planlı elektrik kesintileri ile bakım onarım çalışmaları yapıyor. Kesintilerin yaşandığı bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da kendi semtlerinde ne zaman elektrik geleceğini merak ediyor ve araştırıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

23.03.2020Gündem
Sular ne zaman gelecek 21 Mart 2020 İSKİ su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? 21 Mart 2020 İSKİ su kesintisi

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından 21 Mart 2020 tarihine dair arıza kesinti sayfasında açıklamalarda bulundu. Kurumunda resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Anadolu ve Avrupa yakasında birçok ilçede su kesintisi olacak. Peki, sular ne zaman gelecek?

21.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ İstanbulda 9 saatlik elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ İstanbul'da 9 saatlik elektrik kesintisi programı

BEDAŞ planlı elektrik kesintileri programında yer alan bilgilere göre, İstanbul'da 9 saat süreyle geçerli olacak elektrik kesintileri bilgisi paylaşıldı. İstanbul'un Esenler, Sultangazi, Avcılar, Başakşehir gibi birçok ilçesinde yaşanacak olan elektriklerin ne zaman son bulacağını öğrenmek isteyenler, 'Elektrikler ne zaman gelecek?' sorusunun yanıtını sorguluyor. İşte, 20 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı.

19.03.2020Gündem
Tatil beldeleri doldu corona virüsü ile ilgili uyarı geldi Dikkat

Tatil beldeleri doldu corona virüsü ile ilgili uyarı geldi! Dikkat!

Türkiye'de koronavirüs vakasının görülmesinin ardından okulların da tatil edilmesiyle birlikte vatandaşlar tatil beldelerine yöneldi. Ancak uzmanlar, dolaşım riskine karşı uyarılarda bulundu. Vatandaşların bulunduğu coğrafyadan ayrılmasının kötü sonuçları olabileceğini söyleyen uzman doktor Anar Sadıgov, "Vatandaşlarımızın yazlık bölgelerine gitmeleri, hastalığın ülkenin her yerine yayılmasına sebep olabilir. Açık ortamlarda virüs, kapalı ortama göre daha az yayılıyor ancak yine de tedbirli olunmalı" dedi.

18.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

İstanbul’un birçok ilçesinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın 17 Mart 2020 tarihli kesinti listesine göre hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’ndaki pek çok ilçeye elektrik verilemeyecek. Peki, İstanbul’da elektrikler ne zaman gelecek, kesintiler kaç saat sürecek?

17.03.2020Gündem
Tatil beldelerinde koronavirüs etkisi: Yazlıkçılar sezonu erken açtı

Tatil beldelerinde koronavirüs etkisi: Yazlıkçılar sezonu erken açtı

Türkiye'de corona virüs vakasının görülmesinin ardından, okulların tatil edilmesiyle birlikte, tatil beldelerinde yoğunluk arttı. Büyük şehirlerden Çeşme, Urla ve Seferihisar'daki tatil beldelerine gelen yazlıkçılar, yaz gelmeden evlerini açtı.

17.03.2020Seyahat
Corona virüs endişesi nedeniyle tatil beldelerine yazlıkçılar erken geldi

Corona virüs endişesi nedeniyle tatil beldelerine yazlıkçılar erken geldi

Türkiye'de koronavirüs vakasının görülmesinin ardından, okulların tatil edilmesiyle birlikte, tatil beldelerinde yoğunluk arttı. Büyük şehirlerden Çeşme, Urla ve Seferihisar’daki tatil beldelerine gelen yazlıkçılar, yaz gelmeden evlerini açtı.

16.03.2020Haber
Koronavirüs endişesi nedeniyle tatil beldelerine yazlıkçılar erken geldi

Koronavirüs endişesi nedeniyle tatil beldelerine yazlıkçılar erken geldi

TÜRKİYE'de koronavirüs vakasının görülmesinin ardından, okulların tatil edilmesiyle birlikte, tatil beldelerinde yoğunluk arttı. Büyük şehirlerden Çeşme, Urla ve Seferihisar’daki tatil beldelerine gelen yazlıkçılar, yaz gelmeden evlerini açtı.

16.03.2020Gündem
Tatil beldelerinde corona virüs etkisi Korkudan erken geldiler...

Tatil beldelerinde corona virüs etkisi! 'Korkudan erken geldiler...'

Türkiye'de koronavirüs vakasının görülmesinin ardından, okulların tatil edilmesiyle birlikte, tatil beldelerinde yoğunluk arttı. Büyük şehirlerden Çeşme, Urla ve Seferihisar’daki tatil beldelerine gelen yazlıkçılar, yaz gelmeden evlerini açtı.

16.03.2020Gündem
Nişanlıyken kaçırdı beni

Nişanlıyken kaçırdı beni

Eşini nişanlılık döneminde kaçıran bir milletvekilinin evine konuk olacağız bugün. “Gezmeye gidiyoruz” diyerek arabaya bindirdiği nişanlısını kardeşinin evine götüren, bir odaya sevdiği kadını, diğerine de kendisini kilitleyen kim dersiniz? İYİ Parti Sakarya Milletvekili ve Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır’dan başkası değil.

16.03.2020Gündem
Milli Takımın maçları iptal olabilir

Milli Takım'ın maçları iptal olabilir!

Türkiye Futbol Federasyonu, salı günü UEFA ile yapacağı telekonferansın ardından hazırlık maçlarıyla ilgili karar verecek. A Milli Takım'ın Slovenya ve Avusturya ile oynayacağı hazırlık maçlarının iptal edilmesi gündemde.

14.03.2020Futbol
Bakan Ersoydan Antalyada dünyaya örnek iki halk plajı müjdesi

Bakan Ersoy'dan Antalya'da dünyaya örnek iki halk plajı müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya'da kapsamlı 2 halk plajı açacaklarını belirterek, "Antalya Belek bölgesinde Belek ve Kadriye plajları açılacak. Bu plajlar çok daha modern ve çok büyük halk plajları olacak. Buna kıyı da müsait." dedi.

13.03.2020Seyahat
Bakan Ersoy: Ege Turizm Merkezi-Çeşme Projesi dünyaya örnek olacak

Bakan Ersoy: Ege Turizm Merkezi-Çeşme Projesi dünyaya örnek olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi'ne ilişkin, dünyada örnek gösterilecek bir proje hazırladıklarını bildirdi.

13.03.2020Seyahat
Safranbolu hafta sonu 15 bin ziyaretçi ağırladı

Safranbolu hafta sonu 15 bin ziyaretçi ağırladı

UNESCO tarafından dünyada en iyi korunan ilk 20 kent arasında gösterilen Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Safranbolu, hafta sonunda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

13.03.2020Seyahat
Tarihi çeşme kaldırıma gömüldü

Tarihi çeşme kaldırıma gömüldü!

Fatih Saraçhane'de Damat İbrahim Paşa Camii'nin ön cephesinde bulunan tarihi çeşmenin bir kısmı kaldırım çalışmasında yer altında kaldı.

12.03.2020Gündem
İzmirde Türk karasularına geri itilen 125 sığınmacı kurtarıldı

İzmir'de Türk karasularına geri itilen 125 sığınmacı kurtarıldı

İzmir'de Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen 125 sığınmacı kurtarıldı.

12.03.2020Gündem
Alaçatı 2020 Ot Festivali ne zaman

Alaçatı 2020 Ot Festivali ne zaman?

Ege otları, ot yemekleri ve tıbbi bitkilerin tanıtıldığı Alaçatı Ot Festivali'ne ilgi bu yıl da yoğun olacak. Bu yıl 11'ncisi düzenlenecek Alaçatı Ot Festivali'nin yüz binlerce ziyaretçi çekmesi bekleniyor. Çeşme ve çevresinde yaşayan kadınların doğadan topladıkları otları ve hazırladıkları lezzetleri satışa sundukları pazarın oluşturulduğu, panel, yarışma, tadım ve eğlence organizasyonlarının düzenlendiği festival için geri sayım sürerken, vatandaşlar da tarih araştırması yapıyor. Peki, Alaçatı 2020 Ot Festivali ne zaman?

10.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

10 Mart Salı gününde elektik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği zaman dilimini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Vatandaşlar, planlı kesinti programı ile ikamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini görüntüleyebiliyor. İşte, 10 Mart 2020 Salı günü planlı kesinti programı...

10.03.2020Gündem
Bakan Ersoydan, Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi açıklaması

Bakan Ersoy'dan, "Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi" açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi'ne ilişkin olarak, dünyada örnek gösterilecek bir proje hazırladıklarını bildirdi.

9.03.2020Ekonomi
Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) İstanbul’daki merkezinin kapıları ilk kez Hürriyet’e açtı. Türkiye turizmini tanıtmak ve Türkiye’yi markalaştırma hedefiyle kurulan TGA, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da İstanbul’daki üssü konumunda. TGA’da buluşup konuştuğumuz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Turizmde markalaşma çok önemli bu yüzden Göbeklitepe’yi Türkiye’nin yüzü yaptık. Şimdi koronavirüse odaklandık. Biz önlemlerimizi alıyoruz. Kriz sırasında aldığınız önlemler etkisini kriz sırasında göstermez, daha sonra gösterir. Önlemlerimiz kriz sonrası hızlı çıkış yapmak için. Temmuzda toparlarız” dedi.

9.03.2020Ekonomi
Çeşme açıklarında yardım isteyen 75 sığınmacı kurtarıldı

Çeşme açıklarında yardım isteyen 75 sığınmacı kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ilçesinde botla denize açıldıktan sonra yardım isteyen 75 sığınmacı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.

6.03.2020Gündem
Basmanede ölüm yelekleri tekrar satışa çıktı

Basmane'de 'ölüm yelekleri' tekrar satışa çıktı!

Türkiye'nin çeşitli illerinden Avrupa'ya gitmek için yola çıkan göçmenler, Edirne'ye gelmeye devam ediyor. İzmir'in Konak ilçesinde de 'Küçük Suriye' olarak bilinen Basmane semtinde, küçük gruplar halinde toplanan göçmenler, denizden Yunan adalarına karadan da Edirne'ye gitmek için bekliyor. Öte yandan, uzun süredir tezgah altında satılan ve standartlara uygun olmadığı için 'ölüm yeleği' olarak bilinen can yelekleri ve şambreller, geçişlerin serbest hale gelmesinin ardından dükkanların vitrinlerinde yerini almaya başladı.

5.03.2020Gündem
Esenyurtta ihbar sonrası rezidansta geniş güvenlik önlemi

Esenyurt'ta ihbar sonrası rezidansta geniş güvenlik önlemi

İstanbul Esenyurt'ta boş bir dairede emlakçı tarafından bulunan bavullardan birinin içinde sis bombası, barut, elektronik parçalar ve kablolar çıktı. Polisin incelemeleri devam ediyor.

4.03.2020Haber
Esenyurtta ihbar geldi, polis harekete geçti Rezidansta geniş güvenlik önlemi

Esenyurt'ta ihbar geldi, polis harekete geçti! Rezidansta geniş güvenlik önlemi

İstanbul Esenyurt'ta boş bir dairede emlakçı tarafından bulunan bavullardan birinin içinde sis bombası, barut, elektronik parçalar ve kablolar çıktı. Polis çıkan parçalara incelemek üzere el koydu.

4.03.2020Gündem
İzmir’de su kesintisi… Bayraklı’da sular ne zaman gelecek

İzmir’de su kesintisi… Bayraklı’da sular ne zaman gelecek?

İzmir'in bazı ilçelerinde su kesintisi yaşanmaya devam ediyor. İZSU’dan yapılan yazılı açıklamaya göre başta Bayraklı olmak üzere birçok ilçede ve mahallede su kesintisi yaşanacak. Peki, kesintilerden hangi mahalleler etkilenecek? İzmir’de sular ne zaman gelecek? İşte İZSU 4 Mart kesintisi programı

4.03.2020Gündem
Küçük Asyanın en iyi korunan antik kenti Sagalassos

Küçük Asya'nın en iyi korunan antik kenti Sagalassos

Sagalassos, Burdur'un Ağlasun ilçesinin 7 km kuzeyinde ve Akdağ yamaçlarında denizden bin 700 metre yüksekliğinde kurulu önemli bir antik kent. Sagalassos, Pisidia bölgesinin Roma imparatorluk döneminin en önemli şehriydi. Şehirde bulunan yapıların büyük bir çoğunluğu Roma dönemine ait.

4.03.2020Seyahat
Çeşmede 78 düzensiz göçmen kurtarıldı

Çeşme'de 78 düzensiz göçmen kurtarıldı

İZMİR'in Çeşme ilçesinde, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yardım talep eden 78 göçmeni kurtardı.

4.03.2020Gündem
‘Beni Yunan faşistler dövdü’

‘Beni Yunan faşistler dövdü’

Sosyal medya hesabından fotoğraflı paylaşım yapan Alman gazeteci, “Beni Yunanlı faşistler dövdü” dedi.

3.03.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Pijamanla katılacağın partilere hazır mısın

Evet, ünlü şarkıcıların Instagram’dan yaptığı canlı yayın konserleri çok güzel ama peki evde dans etmek isteyen neler yapıyor? Buyurun pijamanızla katılacağınız partilere...

28.03.2020

Osmanlı’daki su gurmeleri ve daha fazlası...

Bugün Dünya Su Günü. Malum, su kaynakları tehlikede. Önce dünyaya bakıp sonra Osmanlı döneminde İstanbul’daki su kültürünü inceleyelim. Tiryakilerinin sularını nasıl memleketine ve yılına göre seçtiklerinden bahsedelim.

22.03.2020

Sağlık sektörüne inanıyor ve teşekkür ediyorum

ÇOK doktor arkadaşım, dostum var. Hepsine hayranlık duyarım. Zor bir iş icra ediyorlar.

21.03.2020

Lütfen evde kalın Çeşme de çok soğuk

PAZAR günü Karşıyaka’dan Urla’ya iki saatte gidemedim.

19.03.2020

C vitamini deposu Çeşme limonu ile nefis bir reçele ne dersiniz?

Sofranızı hem tatlandıracak hem renklendirecek bir lezzet... C vitamini bakımından oldukça zengin Çeşme limonu ve ıtır çiçeğiyle yapılan bu reçel, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olmaya aday. Siz de bu özel lezzeti tatmak istiyorsanız, tarifi ve yapılışı aşağıda. Şimdiden afiyet olsun!

19.03.2020

Salgından sonra Çeşme

 2020 yılına gireli sadece 2.5 ay oldu ama 2.5 yıl geçmiş kadar yoğun bir gündemle yaşadık. İdlib krizi, 35 askerin şehit oluşu, Rusya ile gerilim, göçmenlere kapıların açılması, Avrupa ile gerilim, şimdi de yüzyılın en büyük 3-4 felaketinden biri koronavirüs dünya salgını.

16.03.2020

Devlet kuşu

KÜLTÜR ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, 9 Mart tarihinde Ticaret Odası’nın düzenlediği toplantıda Çeşme projesi konusunda bilgilendirmelerde bulundu ve toplantıya katılan sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin sorularını cevapladı.

15.03.2020

Balıkçı Şakir ile Kostas’ın hikâyesini okuyun ve sakın düşman olmayın

Bir haziran sabahı, Sakızlı balıkçı Kostas, Çeşmeli balıkçı Şakir Akdağ’ı arar:

14.03.2020

Çeşme projesini destekliyorum

İLK duyduğumda da yazmıştım, bugün de yazıyorum.

11.03.2020

Cannes gibi olabilmek Çeşme için iyi bir şey

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile yarın yemek yiyeceğiz. Konumuz Çeşme için planlanan yeni turizm projesi olacak.

8.03.2020

Yeniden Kuşadası demek lazım

BAZI belediye başkanlarını şanslı gördüğümü arada yazıyorum.

7.03.2020