Bugün neler oldu?

Bugün

Güncelleme Tarihi:

Bugün haberleri sayfasında Bugün hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 556205 Bugün haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Bugün haberleri

Şehit Mehmet Koray Pınarın babası: Bugün ağlamak yok

Şehit Mehmet Koray Pınar'ın babası: Bugün ağlamak yok

ANKARA’dakibombalı saldırıda şehit düşen 28 kişi arasında bulunan Hava AstsubayÜstçavuş Mehmet Koray Pınar, bugün törenle Bursa’ta toprağa verildi.Şehit oğlunun cenaze töreninde güçlükle ayakta durabilen Mehmet Pınar,"Bugün ağlamak yok. İçimizi tutacağız. Ağlamayacağız" dedi.Bursa’nınGemlik ilçesinde yaşayan Ayten ve Mehmet Pınar çiftinin iki oğlundanbüyüğü olan 30 yaşındaki Mehmet Koray Pınar, Hava Astsubay Üstçavuşolarak Ankara’da görev yapıyordu. Geçen çarşamba akşamı meydana gelen terör saldırısında şehit düşen 28kişi arasında bulunan Astsubay Mehmet Koray Pınar’ın cenazesi, DNAtestinden sonra dün akşam Bursa’ya getirilip Askeri Hastanesinin morgunakonuldu. Şehit Hava Astsubay Üstçavuş Mehmet Koray Pınar’ın Türk Bayrağına sarılı tabutu bu sabah Gemlik İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Gül Caddesi’nde oturan ailesinin evinin önüne getirildi. Alınan helallik sonrası Şehit Astsubay Pınar’ın cenazesi Solak Subaşı Camii’ne getirildi. Burada öğlen yapılan cenaze törenine,şehitin annesi Ayten, emekli banka memuru olan babası Mehmet ve kardeşiÇağrı Pınar ile Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Ak PartiBursa Milletvekilleri İsmail Aydın, Hakan Çavuşoğlu, CHPMilletvekilleri Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Erkan Aydın, MHP GenelSekreteri İsmet Büyükataman, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, MHP GenelBaşkan Adayı SinanOğan ve binlecre kişi katıldı. Cenaze töreninde taziyeleri kabul edenşehit babası Mehmet Pınar, "Bugün ağlamak yok. İçimizi tutacağız.Ağlamayacağız" dedi.Öğlen kılınancenaze namazının ardından Şehit Astsubay Pınar’ın bir süre omuzlardataşınan cenazesi, daha sonra top aracına konulup Gemlik Şehitliği’negetirerek burada toprağa verildi.

#Şehit
Kuzey Kutbu’nda sıcaklık bugün 2 derece

Kuzey Kutbu’nda sıcaklık bugün 2 derece

Yılın buzamanlarında Kuzey Kutbu’nda hava donma noktasının altında olmasıgerekirken, bugün hava 2 derece. Buna göre Kuzey Kutup Noktası bugünhava sıcaklığının -1.3 derece olduğu İstanbul'dan daha sıcak. Meteorologlar geçen hafta Britanya adası ve Güney Batı Amerika’yı etkisi altına alan fırtınaların Çarşamba günü İzlanda’yaulaşarak burada normal dışı bir düşük basınç alanı yaratarak ortaenlemlerdeki sıcak havanın kuzeye yönelmesine neden olduğunu açıkladı.Uzmanlar,bu hava sisteminin Eylül ayından bu yana Güneş’in doğmadığı KuzeyKutbu’nda sıcaklıkların normalin 50 derece üstüne çıkmasına ve bugün,kısa süreliğine de olsa 2 dereceye ulaşmasına neden olacağını söyledi.TheAtlantic’e konuşan meteorolog Eric Holthaus, Kuzey Kutbu’nda sıcaklığınAralık-Nisan ayları arasında donma noktasının üzerine çıkmasınınşaşırtıcı bir anomali olduğunu ve şu anda hayatta olan hiç bir uzmanındaha önce böyle bir durumla karşı karşıya kalmadığını söyledi.Uzmanlar, benzer bir durumun tarihte sadece bir kez yaşandığını dile getiriyor.Birçokuzman bu ve benzeri sıra dışı doğa olaylarının insanların neden olduğuküresel ısınmanın bir sonucu olduğunu belirtiyor. Gerekli önlemleralınmadığı sürece bu tip yıkıcı sonuçları olabilecek iklimdeğişimlerinin gelecekte sık sık görüleceği belirtiliyor.

#Kuzey Kutbu
DAHA FAZLA #BUGÜN HABERLERİ

Bugün’a ait tüm site haberleri