MENÜ

Banka

Banka ile ilgili tüm haberleri, son dakika Banka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Banka haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 68.404 Banka haberi bulunmuştur.

Banka, faizle para alınıp verilebilen, kredi, iskonto, kambiyo işlemleri yapan, kasalarında para, değerli belge, eşya saklayan ve bunun dışındaki diğer ticari, finansal ve ekonomik etkinliklerde bulunan kuruluşlara denir. Banka kelimesi İtalyanca banca kelimesinden Türkçeye geçmiştir. Para bozma gişesi, para bozma yeri anlamına gelir.

Bankalar, sermaye, para ve kredi işlemlerini yapan ticari kuruluşlardır. Evrensel bir banka kişi ve kuruluşlara kredi tahsis eder, mevduat hesaplarını korur, sermaye, para ve kredi ile ilgili her türlü işlemleri yapar. Örneğin Almanya’daki bir kredi kurumu, kanunen (kredi yasalarınca) banka muamelesinin icra ettiği bir müessese olarak tanımlanır.

DEVAMI

Banka Haberleri

AÖF kayıt yenileme hangi bankalardan yapılıyor AÖF kayıt yenileme ücretleri 2020

AÖF kayıt yenileme hangi bankalardan yapılıyor? AÖF kayıt yenileme ücretleri 2020

AÖF kayıt yenileme ücretleri, son gününde pek çok vatandaşın gündemindeki konu oldu. AÖF kayıt yenileme ücretleri 2020 ne zaman yatacak sorusuna cevap arayan pek çok vatandaş, internet üzerinden konuyla ilgili araştırmalarına başladı. Peki, AÖF kayıt yenileme ödemeleri hangi bankadan yatırılacak? İşte, AÖF kayıt yenileme hangi bankalardan yapılıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgile

28.02.2020Eğitim
Son gün 2 Mart 22 bin 109 lira para cezası var...

Son gün 2 Mart! 22 bin 109 lira para cezası var...

Yılbaşında devreye giren uygulama kapsamında poşetin ardından lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya, ilaç ve ambalaj için geri kazanım katılım payı beyannameleri, 2 Mart Pazartesi günü sonuna kadar verilebilecek.

28.02.2020Ekonomi
Silahını kaptı polisi vurdu

Silahını kaptı polisi vurdu

15 Temmuz Demokrasi Otogarı metro durağında bir polis memurunu tabancasını aldıktan sonra vurarak yaralayan A.Ç. gözaltına alındı.

28.02.2020Gündem
AtlasGlobalde pilot adaylarına şok 40 bin Euro ödediler ortada kaldılar

AtlasGlobal'de pilot adaylarına şok! 40 bin Euro ödediler ortada kaldılar

Türkiye’nin önde gelen özel havayolu şirketlerinden AtlasGlobal’in iflasını talep etmesi, 40’a yakın pilot adayını da vurdu. 38 bin Euro ile 41 bin 500 Euro arasında değişen tutarlarda ödeme yaparak sertifika alan pilot adayları, şirketin faaliyetlerini durdurması ile ortada kaldı. “Sertifikamız var ama çalışabileceğimiz bir şirket yok” diyen mağdurlar, kredi çekerek uçuş okuluna ödeme yaptıklarını belirtiyor.

28.02.2020Ekonomi
M3 para arzı arttı

M3 para arzı arttı

En geniş tanımlı para arzı M3, geçen hafta yüzde 0,79 artışla 2 trilyon 648,2 milyar liraya yükseldi.

27.02.2020Ekonomi
Merkez Bankası rezervleri 102 milyar 671 milyon dolar oldu

Merkez Bankası rezervleri 102 milyar 671 milyon dolar oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 1 milyar 385 milyon dolar azalarak 102 milyar 671 milyon dolara geriledi.

27.02.2020Ekonomi
İstanbulda kurdukları sahte internet sitelerinde vize vaadiyle dolandırıyorlar

İstanbul'da kurdukları sahte internet sitelerinde vize vaadiyle dolandırıyorlar

Kurdukları sahte internet sitesi üzerinden sözde vize başvurusu alan dolandırıcılar,  vatandaşlardan ”başvuru ücreti” ya da “vize ücreti” adı altında para istiyor. Dolandırıcılar parayı aldıktan sonra da sahte sitelerindeki  sözde çağrı merkezinin numaralarını yetkili şirketlerin çağrı merkezlerine yönlendiriyor. Mağdurlar, dolandırıcıların istediği parayı yatırdıktan sonra vizelerinin çıkıp çıkmadığını öğrenmek için internet sitesindeki çağrı merkezini aradıklarında ise dolandırıldıklarını öğreniyorlar.

27.02.2020Gündem
Tüm emeklileri ilgilendiriyor Promosyonlar yenileniyor

Tüm emeklileri ilgilendiriyor! Promosyonlar yenileniyor

Emeklilerin tamamını ilgilendiren promosyon tutarları için bankalarla yeni sözleşme imzalamak gerekiyor. Emekliler kendilerine uygun buldukları bankalarla sözleşme yapmaya Mart ayında başlayacak.

27.02.2020Ekonomi
Gündüz vakti sokak ortasında bıçakla gasp kamerada

Gündüz vakti sokak ortasında bıçakla gasp kamerada

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, annesinin emekli maaşını çeken 54 yaşındaki Dudu Başarıcı, gündüz vakti sokak ortasında bıçakla gasp edildi. Başarıcı'yı gasp ettiği o anların yakındaki bir evin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği ortaya çıkan Y.P., olayın ardından gittiği Antalya'dan dönüşte polisin durdurduğu otomobilde yanındaki iki arkadaşı ile yakalanıp, adliyeye sevk edildi.

26.02.2020Haber
Bıçaklı gasp kamerada

Bıçaklı gasp kamerada

DENİZLİ'nin Merkezefendi ilçesinde, annesinin emekli maaşını çeken Dudu Başarıcı (54), gündüz vakti sokak ortasında bıçakla gasp edildi. Başarıcı'yı gasp ettiği güvenlik kameraları tarafından görüntülenen Y.P., olayın ardından gittiği Antalya'dan dönüşte 2 arkadaşı ile yakalanıp, adliyeye sevk edildi.

26.02.2020Gündem
Hazineden 1,1 milyar dolarlık kira sertifikası ihracı

Hazineden 1,1 milyar dolarlık kira sertifikası ihracı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 1,1 milyar dolar tutarında kira sertifikası ihracı yaptı.

26.02.2020Ekonomi
TMSF Başkanı Gülal: TMSF Avrupanın en kuvvetli kurumlarından biri

TMSF Başkanı Gülal: TMSF Avrupa'nın en kuvvetli kurumlarından biri

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal "TMSF'nin 50 milyar liralık rezervi var. Burada önemli olan rezervin sigortalı mevduatı karşılama oranı. Karşılama oranımız yüzde 6 seviyesinde. Bu Avrupa'nın en yüksek oranı. Bu manada Avrupa'nın en kuvvetli mevduat sigortacılığı kurumlarında biriyiz" dedi.

26.02.2020Ekonomi
Şantaj parasıyla kaçarken paraları sokağa attı, böyle yakalandı

Şantaj parasıyla kaçarken paraları sokağa attı, böyle yakalandı

Antalya'da ikisi 18 yaşından küçük 4 kişi, internetten tanışıp yarı çıplak görüntülerini çekerek şantaj yaptıkları H.B.Y.'den 3 bin lira alıp kaçarken polis operasyonuyla yakalandı. Kovalamaca sırasında şüphelilerden İ.K. paraları sokağa saçıp karmaşa yaratmaya çalıştı. Gözaltına alınan Y.E.S. ve L.G, yaşları küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edilirken, İ.K. ile G.H.Y., polisteki işlemlerinin ardından 'yağma, şantaj ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından adliyeye sevk edildi.

26.02.2020 Haber
Antalyada akılalmaz olay Kaçmak için paraları sokağa saçtı...

Antalya'da akılalmaz olay! Kaçmak için paraları sokağa saçtı...

Antalya'da ikisi 18 yaşından küçük 4 kişi, internetten tanışıp yarı çıplak görüntülerini çekerek şantaj yaptıkları H.B.Y.'den 3 bin lira alıp kaçarken polis operasyonuyla yakalandı. Kovalamaca sırasında şüphelilerden İ.K. paraları sokağa saçıp karmaşa yaratmaya çalıştı.

26.02.2020Gündem
Nfc nedir Nfc etiketi ne demek Nfc nasıl kullanılır

Nfc nedir? Nfc etiketi ne demek? Nfc nasıl kullanılır?

Near Field Communication yani kısaltılışının NFC olduğu ve Türkçe adıyla yakın alan iletişimi, yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisi şeklinde tanımlanabilir. NFC teknolojisi, NFC standartlarına uygun elektronik aygıtların içerisinde yakın mesafeli olarak haberleşmeyi sağlamaktadır. İşte NFC kullanımı ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

26.02.2020Gündem
Emlak vergisi ne zaman ödenecek 2020 emlak vergisi ödeme tarihi

Emlak vergisi ne zaman ödenecek? 2020 emlak vergisi ödeme tarihi

Taşınmaz mala sahip olan vatandaşlar, 2020 yılının başlamasıyla emlak vergisi ödemelerinin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Belediyeler tarafından tahsil edilen emlak vergisi, taksitli ya da tek seferde belirlenen tarihlere de ödenebiliyor. Peki, 2020 emlak vergisi ne zaman ödeniyor?

26.02.2020Gündem
Emekli promosyonu ne zaman yatacak Bankalar emekli promosyonlarını ne zaman ödeyecek

Emekli promosyonu ne zaman yatacak? Bankalar emekli promosyonlarını ne zaman ödeyecek?

Milyonlarca emeklinin beklediği emekli promosyonları gündemde yer almaya devam ediyor. SGK ile Bankalar Birliği arasında yapılacak banka promosyonu görüşmelerinde şubat ayının işaret edilmesiyle beraber, promosyon ödemelerinin yapılacağı tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, emekli promosyonu ne zaman yatacak? Bankalar emekli promosyonlarını ne zaman ödeyecek? İşte, 2020 emekli promosyonları ile ilgili ayrıntılar.

25.02.2020Ekonomi
Halk Bankası, ABDdeki İran yaptırımları davasına katılmayı kabul etti

Halk Bankası, ABD'deki İran yaptırımları davasına katılmayı kabul etti

Halk Bankası, ABD'deki İran yaptırımları davasında temyiz başvurusunun reddedilmesinin ardından duruşmalara katılmayı kabul etti.

25.02.2020Gündem
fastPay ve İstanbul Wildcats’ten espor’un geleceğine güçlü imza

fastPay ve İstanbul Wildcats’ten espor’un geleceğine güçlü imza

DenizBank yenilikçi ürünü fastPay ile spor alanına desteğini genişletecek bir iş birliğine imza atarak Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın en geniş kadrolu espor kulübü olan İstanbul WildCats’in isim sponsoru oldu.

25.02.2020eSpor
10 milyon liralık vurguna 3 tutuklama

10 milyon liralık vurguna 3 tutuklama

Adıyaman'da, engelli, hasta ve yaşlılar için topladıkları 10 milyon lira yardım parasını zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 49 şüpheliden 3'ü, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 46 kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

25.02.2020Gündem
Proje finansmanı kredileri 439 milyar liraya ulaştı

Proje finansmanı kredileri 439 milyar liraya ulaştı

Mevduat bankaları ile kalkınma ve yatırım bankalarının proje finansmanı kredileri risk bakiyesi 2019'da bir önceki yıla göre yüzde 2 artarak 439 milyar liraya ulaştı.

25.02.2020Ekonomi
Sabancı Holding gelirlerini artırdı

Sabancı Holding gelirlerini artırdı

Sabancı Holding'in gelirleri, 2019'da bir önceki yıla göre yüzde 10 artarak 60 milyar TL olarak gerçekleşti.

25.02.2020Ekonomi
Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobiller akıllanacak

Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobiller akıllanacak

Vodafone Business, Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobilleri akıllandırmayı hedefliyor. Vodafone Business Bağlantılı Araç Çözümleri, araç takip sistemleri, güvenli araç çözümleri ve kaza anında 112’yi arayan e-otomotiv ile işletmelere ve bireylere güvenli ve ekonomik sürüş imkanı sunmayı planlıyor. Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobillerdeki tüm veriler anlık olarak raporlanıyor. Elde edilen verilerle sürücülere sürüş puanı da veriliyor, bu puan kasko ve ilgili sigortalar için sürücülere avantaj sağlayabiliyor.

25.02.2020Teknoloji
Bankacılık Kanunundaki değişiklik Resmi Gazetede

Bankacılık Kanunu'ndaki değişiklik Resmi Gazete'de

"Sistemik önemli" olarak belirlenen bankalar, mali bünyelerinde bozulma yaratacak hallerden herhangi birinin görülmesi veya görülme ihtimali halinde, alınacak tedbirlerin önceden belirlenmesi amacıyla "önlem planı" hazırlayacak. Yapılan denetimler sonucunda mali bünyede bozulma meydana getirecek hallerin gerçekleştiğinin veya gerçekleşme ihtimalinin tespitinde ise BDDK, bankadan önlem planında yer alan tedbirlerden birini veya birkaçını almasını isteyebilecek.

25.02.2020Ekonomi
Saray Halı konkordatodan çıktı

Saray Halı konkordatodan çıktı

Türkiye'nin önde gelen iş insanlarından Necati Kurmel’in kurduğu Saray Halı ve Saray Tarım, konkordato sürecinden çıktı.

25.02.2020Ekonomi
Merkez bankaları politikalarına koronavirüs ayarı

Merkez bankaları politikalarına "koronavirüs" ayarı

Küresel ekonomik krizin ardından merkez bankacılığında yaşanan paradigma değişimi, günümüzde doğal afet, salgın gibi öngörülemeyen her gelişme sonrasında etkisini yeniden hissettirirken, son olarak Çin'de ortaya çıkan koronavirüsün para politikalarına yansıdığı göze çarpıyor.

24.02.2020Ekonomi
600 bin lira dolandırıcılık sanığı tahliye oldu

600 bin lira dolandırıcılık sanığı tahliye oldu

ANTALYA'da kamu görevlileriyle bağlantısı olduğu yalanını söyleyerek, çok sayıda kişiyi yaklaşık 600 bin lira dolandırmakla suçlanan Birol D., tahliye oldu.

24.02.2020Gündem
Adıyamanda 10 milyon liralık vurgun şüphelileri adliyede

Adıyaman'da 10 milyon liralık vurgun şüphelileri adliyede

Adıyaman'da engelli, hasta ve yaşlılar için topladıkları 10 milyon lira yardım parasını zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 49 kişi, emniyetteki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

24.02.2020Gündem
Emeklilere banka promosyonu ne zaman yatacak

Emeklilere banka promosyonu ne zaman yatacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği, emeklilerin aylıkları karşılığında bankalardan aldığı yeni promosyon miktarlarını şubat ayında belirleyeceği açıklanmıştı. Milyonlarca emekli şimdi promosyonlarının ne zaman hesaplarına geleceğini merak ediyor. Peki, emeklilere banka promosyonu ne zaman yatacak?

23.02.2020Gündem
DASK ile evinizi güvence altına alın

DASK ile evinizi güvence altına alın

Deprem kuşağında bulunan ülkemizde sık sık orta ve büyük şiddette depremler yaşanıyor. Depremin ortaya çıkardığı olumsuzlukları ise Zorunlu Deprem Sigortası bertaraf ediyor.

22.02.2020Sigorta
Gün dayanışma günüdür

Gün dayanışma günüdür

Almanya’da Enver Şimşek, Abdurrahim Özüdoğru, Süleyman Taşköprü, Habil Kılıç, Mehmet Turgut, İsmail Yaşar, Mehmet Kubaşık, Halil Yozgat isimli Türk vatandaşları ile Yunan kökenli Theodoros Boulgarides ve Alman kadın polis Michele Kiesewetter 2000-2007 yılları arasında öldürüldüler.

22.02.2020Avrupa
İzinsiz limit artışına 50 bin TL ceza

İzinsiz limit artışına 50 bin TL ceza

TBMM Genel Kurulunda Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edilerek yasalaştı. Yasayla bankacılık sisteminde, yanıltıcı bilgi, finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlemler ile izinsiz limit artışına ceza gibi önemli yenilikler getirildi. Talepte bulunmayan ya da sözleşme imzalamayan kişiler adına kart veren, talep edilmeden kart limitlerini arttıranlara 50 bin liraya kadar ceza verilecek.

22.02.2020Ekonomi
Sadece oynatana değil oynayana da ceza

Sadece oynatana değil oynayana da ceza

Geçtiğimiz salı günü İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen operasyonla yakalanan ve yasadışı bahis oynatan 10 şüphelinin 50 milyon lira kazandığı tespit edilmişti. Bu kapsamda yasadışı bahis oynadığı belirlenen 10 bin kişiye de 10 ile 41 bin lira arasında para cezası verileceği öğrenildi.

22.02.2020Gündem
Son dakika... İşadamı Ömer Faruk Kavurmacının cezası belli oldu

Son dakika... İşadamı Ömer Faruk Kavurmacı'nın cezası belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik TUSKON davasından dosyaları ayrılan tutuksuz sanık Mustafa Şevki Kavurmacı, tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı ve firari sanık Ahmet Said Kavurmacı'nın yargılandığı davada karar açıklandı.

21.02.2020Gündem
Hepsi tek tek tespit edildi 10 bin kişiye yasa dışı bahis cezası kesilecek

Hepsi tek tek tespit edildi! 10 bin kişiye yasa dışı bahis cezası kesilecek

Kayseri merkezli yasa dışı bahis operasyonunda yakalanan 10 zanlı adliyeye sevk edildi. Operasyonda yasa dışı bahis oynadığı tespit edilen 10 bin kişiye, 10 bin 475 lira ile 41 bin 910 lira arasında idari para cezası verilecek.

21.02.2020Gündem
Bankalarda 240 milyon lira unutuldu

Bankalarda 240 milyon lira unutuldu

Bankalarda 2019 sonu itibarıyla 10 yıldır işlem yapılmayarak zaman aşımına uğrayan 1 milyon 72 bin adet hesapta yaklaşık 240 milyon lira unutuldu.

21.02.2020Ekonomi
İstanbulda ATMlerden kart kopyalayan 5 kişilik çete yakalandı

İstanbul'da ATM'lerden kart kopyalayan 5 kişilik çete yakalandı

İstanbul'da ATM'lerden banka müşterilerinin kartlarını kopyalayarak ulaştıkları bilgilerle, vatandaşların paralarını çeken 5 kişi yakalandı. Şüphelilerin yaklaşık 172 kişinin hesabından para çektikleri tespit edildi. Şüphelilerin ATM'lere aparat yerleştirmeleri ve para çekmeleri ise güvenlik kameralarına yansıdı.

21.02.2020Gündem
Finansal piyasalara ilişkin yenilikler içeren teklif Genel Kurulda kabul edildi

Finansal piyasalara ilişkin yenilikler içeren teklif Genel Kurulda kabul edildi

Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

21.02.2020Ekonomi
TAV İnşaat’ta borç gerilimi devam ediyor

TAV İnşaat’ta borç gerilimi devam ediyor

BİR süredir bankalarla borç yapılandırması için masada olan TAV Grubu’nun iştiraki TAV İnşaat’ta ortaklar arasındaki anlaşmazlığın devam ettiği öğrenildi.

21.02.2020Ekonomi
Ne kadar emekli maaşı alırım 2020 SGK emekli aylığı nasıl hesaplanır

Ne kadar emekli maaşı alırım 2020? SGK emekli aylığı nasıl hesaplanır?

2020 yılı emekli zam oranının netleşmesiyle beraber, 'ne kadar emekli maaşı alırım?' sorusu emeklilik için gün sayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Özellikle 4A (SSK), 4B (BAĞ-KUR) çalışanlarının yakından takip ettiği emekli maaşı hesaplama işlemleri online SGK'nın internet sitesi üzerinden gerçekleşiyor. Emekli maaşı hesaplamada etkili olan faktörler ise bir diğer gündem konusu. Peki, 4A, 4B emekli aylığı nasıl hesaplanır? İşte, 2020 emekli maaşı hesaplama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

20.02.2020Ekonomi
Bankacılık sektöründe mevduatlar arttı

Bankacılık sektöründe mevduatlar arttı

Bankalardaki TL cinsi mevduat 1 trilyon 298 milyar 635 milyon 669 bin lira, yabancı para mevduatı ise 226 milyar 14 milyon dolar oldu.

20.02.2020Ekonomi
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Hakemlerden cesaret istiyorum...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Hakemlerden cesaret istiyorum..."

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un dün yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamalar hakkında, “Geçen sene Kasım ayında yapılan ve Galatasaray’a karşı yazılan o Kulüpler Birliği açıklamasında, 17 kulübün, bunun editörü de bugün hakemlerden şikayet eden arkadaşımız. ‘Ligimizde hakemler hata yapacaktır, hatalar hep olacaktır da çünkü hakemlerde insandır’ söylemi var. Bu söyleme sonuna kadar katılıyorum ama bunları yazdıktan sonra hakemlere saldıramazsınız” dedi.

20.02.2020Futbol
Gram altın 315 liradan alıcı buluyor

Gram altın 315 liradan alıcı buluyor

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 314,8 lira seviyesinde bulunuyor.

20.02.2020Ekonomi
Kısa vadeli dış borç 118.2 milyar dolar oldu

Kısa vadeli dış borç 118.2 milyar dolar oldu

Kısa vadeli dış borç stoku, 2019 yılının aralık ayında bir önceki yılın sonuna kıyasla yüzde 4,3 artarak 118,2 milyar dolara yükseldi.

20.02.2020Ekonomi
14 Şubatta kredi kartıyla servet harcandı

14 Şubat'ta kredi kartıyla servet harcandı

14 Şubat Sevgililer Günü'nde kartlı ödeme tutarı geçen yılın aynı gününe göre yüzde 28 artış gösterdi.

20.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Devlet korosundaki vurgunda yeni gelişme Gözaltına alındı

Son dakika haberler... Devlet korosundaki vurgunda yeni gelişme! Gözaltına alındı

İzmir'de 5'i misafir toplam 84 ses ve saz sanatçısı ile 17 personelin yaklaşık 700 bin TL tutarındaki şubat ayı maaşlarını zimmetine geçiren Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Muhasebe Bölümü çalışanı Y.Y., yakalandı. Suçunu itiraf eden Y.Y.'nin, "Yüksek meblağda borcum olduğu için parayı zimmetime geçirdim" dediği öğrenildi.

20.02.2020Gündem
Vize almak istedi, mağdur oldu 730 lirası bir anda buharlaştı

Vize almak istedi, mağdur oldu! 730 lirası bir anda buharlaştı

Yurt dışı seyahati için vize almak isteyenleri mağdur etmeye çalışan internet siteleri her geçen gün çoğalıyor. Yaratılan mağduriyetler nedeniyle hem para kaybı hem de planlanan seyahatler iptal olabiliyor.

20.02.2020Ekonomi
Banka hisseleri değer kaybediyor

Banka hisseleri değer kaybediyor

Banka hisseleri değer kaybediyor

20.02.2020Ekonomi
Şehit annesine büyük saygısızlık

Şehit annesine büyük saygısızlık

Eskişehir’de şehit annesi Havva Gündoğmuş’u (70) telefonla arayarak, kendisini başkomiser olarak tanıtıp, ‘FETÖ soruşturmasında el konulacak’ yalanıyla 116 bin lira dolandıran Yusuf Yeşilyurt, tutuklu yargılandığı davada 9 yıl hapis ve 233 bin 500 lira para cezasına çarptırdı. Mahkeme cezada, sanığın ıslah olmayan kişilik yapısına sahip olması nedeniyle indirim yapmadı. Eskişehir’de oturan Havva Gündoğmuş’un kardeşi Onbaşı Ali Alay Kıbrıs Harekatı’nda, oğlu Jandarma Çavuş Serdar Gündoğmuş ise 1995 yılında Hatay Yaydağı bölgesinde şehit olmuştu.

19.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

15 soruda ev işlerinde çalışanların sigortası

Başta bakıcı ve temizlikçiler olmak üzere ev hizmetlerinde çalışanların zorunlu sigortalanması gerekiyor. Ancak kimileri emekli maaşı azalır, kimileri eşinden aldığı sağlık yardımı hakkını kaybeder, kimileri de dul ve yetim aylığı kesilir diye sigortalanmak istemiyor. Evde yardımcı çalıştıranlar da uygulamayı bilmediklerinden sigorta yaptırmaktan kaçınıyor. İşte, tüm yönleriyle ev hizmetlerinde çalışanların sigortalılığı.

20.02.2020