MENÜ

Bddk

Bddk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bddk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.983 Bddk haberi bulunmuştur.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumak, bankalar ve özel finans kurumlarının piyasa disiplini içerisinde sağlıklı, etkin ve dünya ölçeğinde rekabet edebilir bir yapıda işleyişi için uygun ortamı yaratmak bu sayede ülkenin uzun vadeli büyümesine ve istikrarına katkıda bulunmak amacıyla 31 Ağustos 2000 tarihinde kurulmuş özerk bir kurumdur. İdari yapılanma, Kurul ve Kurum şeklinde örgütlenmiştir. Kurulun karar organı olarak aldığı karar ve yaptığı düzenlemelerin uygulanması, Kurumun yetki ve görevleri arasındadır.

BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunun ve mevzuatla kendisine verilen düzenleme ve denetlemeyle ilgili görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yerine getirir ve kullanır. Kurumun kararları yerindelik denetimine tâbi tutulamaz. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi BDDK kararlarını etkilemek amacıyla emir ve talimat veremez.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, BDDK'nın karar organıdır. Kurul; biri başkan, biri ikinci başkan olmak üzere yedi üyeden oluşur. Kurul Başkanı Kurumun da başkanıdır.

Kurumun şu anki başkanı Mehmet Ali Akben'dir.

Bddk Haberleri

Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 13 milyar 56 milyon lira azalarak 3 trilyon 138 milyar 958 milyon liraya geriledi.

22.05.2020Ekonomi
Valör nedir, ne demek BDDKdan altın alımında valör uygulaması

Valör nedir, ne demek? BDDK'dan altın alımında valör uygulaması

Valör kelimesinin anlamı, BDDK tarafından yapılan açıklamanın ardından araştırılmaya başlandı. Dün BDDK’dan yapılan açıklamada, “Yarından itibaren 100 gram ve üzeri altın alımına 1 gün valör uygulanacak.” denildi. Peki valör nedir? İşte faiz hesaplamasına başlangıç oluşturan tarihe denilen valör kelimesi ile ilgili merak edilenler...

22.05.2020Ekonomi
BDDK ne demek BDDK açılımı nedir BDDKnın görevleri neler

BDDK ne demek? BDDK açılımı nedir? BDDK'nın görevleri neler?

BDDK, altın alımı işlemlerine dair önemli bir karara imza attı. Karar ardından BDDK'nın açılımı, anlamı ve görevlerine ilişkin araştırmalar başladı. BDDK, biri başkan, biri ikinci başkan olmak üzere yedi üyeden oluşur. Kurul Başkanı Kurumun da başkanıdır. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi BDDK kararlarını etkilemek amacıyla emir ve talimat veremez. Peki, BDDK ne demek? BDDK açılımı nedir? BDDK'nın görevleri neler?

21.05.2020Ekonomi
Son dakika... Altın alacaklar dikkat BDDKdan önemli karar

Son dakika... Altın alacaklar dikkat! BDDK'dan önemli karar

BDDK "Yarından itibaren 100 gram ve üzeri altın alımına 1 gün valör uygulanacak." açıklamasında bulundu.

21.05.2020Ekonomi
Son dakika... BDDKdan iki kuruma muafiyet

Son dakika... BDDK'dan iki kuruma muafiyet

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, TL cinsinden tahvil ve kira sertifikası işlemlerinin takas operasyonlarının olumsuz etkilenmemesini ve TL cinsinden menkul kıymetlerin etkin ve verimli bir şekilde işlem görmesini teminen önemli karar aldı.

20.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi: BDDKdan 15 bankaya ceza

Son dakika haberi: BDDK'dan 15 bankaya ceza

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca, (BDDK) koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde bireysel ve ticari müşteriler tarafından kuruma iletilen şikayetlerin incelendiği, 15 bankaya toplam 19 milyon 650 bin TL idari para cezası uygulandığı belirtildi.

15.05.2020Ekonomi
BIST100 yüzde 0.96 düştü, dolar 6.95 lirada

BIST100 yüzde 0.96 düştü, dolar 6.95 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 98 bin 494 ve 100 bin 381 puan arasında dalgalandığı günü yüzde 0.96 düşüşle 99 bin 193 puanda kapandı. Perşembe gününü BIST Sanayi Endeksi yüzde 1.17 , BIST Mali Endeks yüzde 1.69 ekside ve BIST Hizmetler Endeksi yüzde 0.03 artıda tamamladı.

14.05.2020Ekonomi
BIST100 yüzde 1.86 yükseldi, dolar 7.0 liranın altında

BIST100 yüzde 1.86 yükseldi, dolar 7.0 liranın altında

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 97 bin 740 puan ile 99 bin 584 puan arasında dalgalandıktan sonra, günü 1.86 artışla 99 bin 615 puanda, BIST Sanayi Endeksi yüzde 1.90, BIST Mali Endeks yüzde 1.58 ve BIST Hizmetler Endeksi yüzde 1.99 artıda kapattı.

12.05.2020Ekonomi
Son dakika... BDDK yasağı kaldırdı

Son dakika... BDDK yasağı kaldırdı

BDDK, yurt dışında kurulu 3 bankaya bir bacağı tl olan döviz işlem yasağını kaldırdı.

11.05.2020Ekonomi
Son dakika... BDDK Başkanı Akben: Manipülasyona karşı koymaya devam edeceğiz

Son dakika... BDDK Başkanı Akben: Manipülasyona karşı koymaya devam edeceğiz

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben "Manipülasyon girişimlerine karşı koymaya kararlılıkla devam edeceğiz." dedi.

10.05.2020Ekonomi
Küresel finans çetesine suçüstü: 3 bankaya yasak getirildi

Küresel finans çetesine suçüstü: 3 bankaya yasak getirildi

Virüs sürecini yönetirken dünyaya örnek olan, ekonomide de aldığı önlemlerle tahribatı azalan Türkiye’yi hedef alan finans çetesi suçüstü yakalandı. BDDK, elinde TL olmadan kuru yükselten Citibank, UBS ve Paribas’ya işlem yasağı getirdi.

8.05.2020Ekonomi
3 yabancı bankaya işlem yasağı

3 yabancı bankaya işlem yasağı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türk bankalarına döviz işlemleri kaynaklı TL yükümlülüklerini vadesinde yerine getirmeyen BNP Paribas SA, Citibank NA, UBS AG’ye işlem yasağı getirildiğini açıkladı.

8.05.2020Ekonomi
BDDK’dan manipülasyon yönetmeliği

BDDK’dan manipülasyon yönetmeliği

BDDK 11 maddelik bir yönetmelik yayınlayarak manipülasyon ve yanıltıcı işlem kabul edilecek eylemleri tek tek sıraladı. Bu yönetmeliğe aykırı davrananlara bir önceki yıl sonu finansal tablolarında yer alan faiz, kar payı gelirleri, alınan ücret ve komisyonlar ile bankacılık hizmet gelirleri toplamının yüzde 5’ine kadar idari para cezası uygulanacak.

8.05.2020Ekonomi
İşte Türk Lirasına yapılan operasyonun perde arkası

İşte Türk Lirası'na yapılan operasyonun perde arkası!

Londra merkezli bazı finansal kuruluşlar, ellerinde olmayan Türk lirası ile hızlı bir şekilde ve yüksek miktarda döviz almaya kalkarak, Türk lirasına değer kaybettirmeye yönelik manipülatif ataklarına devam etti. Bu kez bazı uluslararası ve yerli şirketleri de devreye soktular.

7.05.2020Ekonomi
BDDKnın üç yabancı bankaya işlem yasağı kararı ne anlama geliyor

BDDK'nın üç yabancı bankaya işlem yasağı kararı ne anlama geliyor?

Doç. Dr. Kadir Tuna, BDDK'nın Türk bankalarına TL yükümlülüklerini vadesinde yerine getirmeyen BNP Paribas SA, Citibank NA, UBS AG'ye işlem yasağı getirilmesi kararına ilişkin CNN TÜRK'te değerlendirmelerde bulundu.

7.05.2020Haber
Bankacılık sektörünün mevduatı arttı

Bankacılık sektörünün mevduatı arttı

Bankacılık sektörünün mevduatı 3 trilyon 68,9 milyar liraya, kredi hacmi de 2 trilyon 993 milyar liraya ulaştı.

7.05.2020Ekonomi
Son dakika... BDDK harekete geçti 3 yabancı bankaya işlem yasağı geldi

Son dakika... BDDK harekete geçti! 3 yabancı bankaya işlem yasağı geldi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Türk bankalarına TL yükümlülüklerini vadesinde yerine getirmeyen BNP Paribas SA, Citibank NA, UBS AG'ye işlem yasağı getirdi.

7.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi: BDDK harekete geçti O işlemleri yapanlar yandı...

Son dakika haberi: BDDK harekete geçti! O işlemleri yapanlar yandı...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, döviz kuru, faiz, swap, forward, opsiyon, türev işlemleri gibi yatırım araçlarında manipülatif ve yanıltıcı işlem yapan bankalara yönelik olarak yaptırımda bulunacak.

7.05.2020Ekonomi
BDDKden kaynak verimliliğini destekleyici adım

BDDK'den kaynak verimliliğini destekleyici adım

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), reel sektör ve vatandaşların finansman ihtiyaçlarının karşılanmasında TL kaynakların yurt içinde daha verimli değerlendirilmesine yönelik düzenleme yaptı.

6.05.2020Ekonomi
BDDKdan yeni karar

BDDK'dan yeni karar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), reel sektör ve vatandaşların finansman ihtiyaçlarının karşılanmasında TL kaynakların yurt içinde daha verimli değerlendirilmesine yönelik düzenleme yaptı.

5.05.2020Gündem
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 55 milyar 391 milyon lira artarak 3 trilyon 61 milyar 867 milyon liraya yükseldi.

30.04.2020Ekonomi
Bankacılık sektörünün aktifleri 4,8 trilyon lirayı aştı

Bankacılık sektörünün aktifleri 4,8 trilyon lirayı aştı

Mart sonu itibarıyla sektörün en büyük aktif kalemi olan krediler 2 trilyon 896 milyar 521 milyon lira, menkul değerler 748 milyar 419 milyon lira oldu.

30.04.2020Ekonomi
Fatih Portakala Bankacılık Kanununu ihlalden 3 yıla kadar hapis istemiyle dava

Fatih Portakal'a Bankacılık Kanunu'nu ihlalden 3 yıla kadar hapis istemiyle dava

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Fatih Portakal hakkında "Tekalif-i Milliye"yi hatırlatarak paylaştığı Twitter mesajı nedeniyle Bankacılık Kanunu'nun "İtibarın Korunması" başlıklı 74'üncü maddesini ihlal suçlamasıyla dava açıldı. Başsavcılık, Portakal'ın sosyal medya paylaşımının bankalarda mevduatı veya tasarrufu bulunan mudilerin paralarının devlet tarafından koronavirüs salgını bahane edilerek istenebileceğine, salgın sonrası ise geri ödenebileceğine yönelik algı ve kanaat oluşturmaya yönelik olduğu değerlendirilmesi yaptı.

30.04.2020Gündem
Avusturya BDDK’sı eski yöneticisi Dr. Pribil, Vakıfbank’ta

Avusturya BDDK’sı eski yöneticisi Dr. Pribil, Vakıfbank’ta

Avusturya BDDK´sının eski Yönetim Kurulu üyesi Dr. Kurt Pribil, Viyana Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atandı. Vakıfbank Genel Müdürü Ahmet Bıyık, Avusturya ve dünya bankacılğında söz sahibi Dr. Pribil’in Vakıfbank bünyesine kazandırılmasından memnuniyet duyduğunu söyledi.

29.04.2020Avrupa
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 68 milyar 73 milyon lira artarak 3 trilyon 6 milyar 476 milyon liraya yükseldi.

24.04.2020Ekonomi
Çiftçiye sanal pazar

Çiftçiye sanal pazar

Milletvekillerinin soru önergelerini yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüs salgını sonrasında aldıkları bazı tedbirleri şöyle aktardı:

24.04.2020Ekonomi
Bankalar haftalık bazda aktif rasyolarını hesaplayacak

Bankalar haftalık bazda aktif rasyolarını hesaplayacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Covid-19 salgınının ekonomiye olumsuz etkisini azaltmak ve bankaların ellerinde bulundurduğu kaynakların etkin şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yeni bir karar aldı.

20.04.2020Ekonomi
Yurt içi piyasalar, bu hafta TCMBnin faiz kararını bekliyor

Yurt içi piyasalar, bu hafta TCMB'nin faiz kararını bekliyor

Küresel piyasalarda, geçen hafta ülkelerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik tedbirleri gevşetmeye başlaması ile pozitif bir seyir izlenirken, bu hafta yurt dışında imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksleri (PMI), yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı takip edilecek.

20.04.2020Ekonomi
‘İndirime devam’ beklentisi

‘İndirime devam’ beklentisi

BU hafta piyasalarda gözler yine Merkez Bankası’nda olacak. Geçen ay toplantısını iki gün önceye alan Para Politikası Kurulu (PPK) bu ayki toplantısını 22 Nisan’da Ankara’da yapacak. 30 Nisan’daki Enflasyon Raporu toplantısı ise İstanbul’da olacaktı ancak koronavirüs nedeniyle toplantının sanal ortamda yapılması planlanıyor.

20.04.2020Ekonomi
‘Bankalar kredi dağıtımına odaklanacak’

‘Bankalar kredi dağıtımına odaklanacak’

Reel sektörün ihtiyacı olan finansmana daha rahat erişebilmesi için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yeni bir düzenleme yaptığını ifade eden BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, “Yeni düzenlemeyle bankalar kaynaklarını daha verimli kullanacak. Bankalar asli fonksiyonları olan kredi dağıtımına odaklanacak” dedi.

19.04.2020Ekonomi
BDDKdan krediler için yeni düzenleme

BDDK'dan krediler için yeni düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu krediler için yeni bir düzenleme yaptı. 1 Mayıs 2020'den başlamak üzere haftalık Aktif Rasyo hesapları yeniden düzenlendi. Bankaların elinde bulunan kaynakların daha iyi kullanılmasının amaçlandığı vurgulandı. BDDK Başkanı Akben ise bankaların bundan sonra asli fonksiyonlarına odaklanacağını söyledi.

18.04.2020Ekonomi
Özel bankaların virüs imtihanı

Özel bankaların virüs imtihanı

Türkiye, koronavirüsle hem sağlık hem de ekonomik olarak ciddi anlamda mücadele ediyor. Birbiri ardına alınan ekonomik tedbirler, destek paketleriyle ekonomi canlı tutulmaya, istihdam korunmaya çalışıyor. Ancak destek noktasında özel bankaların geride kaldığı, gerekli çabayı göstermediği ifade ediliyor. Biz de konuyu ekonomistlere sorduk. Ekonomistleri neler yapılması gerektiğini, özel bankaların tutumunu Hürriyet’e değerlendirdi.

18.04.2020Ekonomi
BDDKdan bankaların kredi riskine esas tutar hesaplamasına ilişkin düzenleme

BDDK'dan bankaların kredi riskine esas tutar hesaplamasına ilişkin düzenleme

Bankaların, merkezi yönetimden olan ve YP cinsinden düzenlenen alacaklarına kredi riskine esas tutar hesaplamasında yüzde 0 risk ağırlığı uygulanabilecek.

17.04.2020Ekonomi
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 27 milyar 191 milyon lira artarak 2 trilyon 938 milyar 404 milyon liraya yükseldi.

16.04.2020Ekonomi
Son dakika... Prof. Dr. Sinan Alçın değerlendirdi: Özel bankalar kredi musluğunu neden açmıyorlar

Son dakika... Prof. Dr. Sinan Alçın değerlendirdi: Özel bankalar kredi musluğunu neden açmıyorlar?

CNN Türk'te Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Alçın, özel bankaların kredi konusundaki tutumuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

15.04.2020Ekonomi
İş dünyasından BDDK’ya destek

İş dünyasından BDDK’ya destek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben’in bankalara ilettikleri talimatların uygulamasını yakından izleyeceklerini söylemesinin ardından BDDK’ya iş dünyasından destek geldi.

14.04.2020Ekonomi
Özel bankalara sert kredi uyarısı

Özel bankalara sert kredi uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bankalara ilettikleri talimatların uygulamasını yakından izlediklerini belirterek, “Tüm bankalarımızı müşteri odaklı davranmaya, kredi kanallarını açık tutmaya, kurumumuz ve sektör birlikleri tarafından alınan kararlara uymaya davet ediyorum” dedi.

14.04.2020Ekonomi
İş dünyasından BDDKya tam destek

İş dünyasından BDDK'ya tam destek

BDDK'nın bankalara yönelik ilettiği talimatlara yönelik olarak iş dünyası olumlu mesajlar yayımladı.

13.04.2020Ekonomi
SPKdan önemli swap duyurusu

SPK'dan önemli swap duyurusu

Sermaye Piyasası Kurulu, BDDK'nın almış olduğu swap işlemlerine ilişkin kararların aynısını uygulama kararı aldı.

13.04.2020Ekonomi
Yurt içi piyasalar ödemeler dengesi verilerini bekliyor

Yurt içi piyasalar ödemeler dengesi verilerini bekliyor

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dair gelişmeler ve haber akışı ile yön bulmaya devam ederken, yurt dışında özellikle haftanın ikinci yarısında hareketlenecek veri gündemi, yurt içinde ise bugün açıklanacak şubat ayı ödemeler dengesi verileri takip edilecek.

13.04.2020Ekonomi
BDDK Başkanı Akbenden bankalara mesaj

BDDK Başkanı Akben'den bankalara mesaj

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben "Bankalara iletmiş olduğumuz talimatların uygulamasını yakından izliyoruz." dedi.

13.04.2020Ekonomi
Kredi kartı teslimlerine virüs ayarı

Kredi kartı teslimlerine virüs ayarı

Koronavirüs nedeniyle kredi kartı başvuru ve teslimleri elektronik ortamda yapılabilecek. Hesap açılırken ve kart sözleşmesi yapılırken çeşitli aşamalarda istenen ıslak imzaya gerek kalmayacak.

13.04.2020Ekonomi
BDDKdan swap hamlesi: Sınırlama getirildi

BDDK'dan swap hamlesi: Sınırlama getirildi

BDDK bankaların yurt dışı yerleşiklerle yaptıkları bir bacağı döviz diğer bacağı TL olan ve vadede TL alım yönünde gerçekleştirecekleri para swapı işlemlerine sınırlama getirdi.Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankaların yurt dışı yerleşiklerle yaptıkları bir bacağı döviz diğer bacağı TL olan ve vadede TL alım yönünde gerçekleştirecekleri para swapı, forward, opsiyon ve diğer türev işlemlerin toplamının bankaların en son hesapladıkları yasal özkaynaklarının yüzde 1 ile sınırlandırılması kararını aldı.

12.04.2020Ekonomi
Ücretsiz izinliye maaş desteği

Ücretsiz izinliye maaş desteği

Hiçbir vatandaşın işini kaybetmemesi için mücadeleyi sürdürdüklerini ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Vatandaşlarımızın gelirlerini güvence altına almak ve kayıplarını telafi etmek için neler yapabiliriz, diye canla başla çalışıyoruz. Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımız merak etmesin. Onlar için de maaş desteğini başlatacağız” dedi.

8.04.2020Ekonomi
BDDKdan bankalara kredilerle ilgili önemli yazı

BDDK'dan bankalara kredilerle ilgili önemli yazı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamındaki kredilerin amacına uygun kullanımının sağlanmasını istedi.

7.04.2020Ekonomi
BDDKden Fatih Portakal hakkında suç duyurusu

BDDK'den Fatih Portakal hakkında suç duyurusu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sunucu Fatih Portakal hakkında, sosyal medyadan bankacılık ve finans sistemine yönelik gerçeğe aykırı ve maksatlı ifadeler paylaştığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

6.04.2020Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan FOX TV haber sunucu Fatih Portakal hakkında suç duyurusu

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FOX TV haber sunucu Fatih Portakal hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sunucu Fatih Portakal hakkında, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

6.04.2020Gündem
BDDK: Kurumumuzun adını kullanan dolandırıcılara dikkat

BDDK: Kurumumuzun adını kullanan dolandırıcılara dikkat

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) son günlerde "BDDK" adını kullanarak dolandırıcılık yapanların bulunduğuna dikkat çekerek, bu tür "vaatlere" dikkat edilmesi konusunda uyardı.

3.04.2020Ekonomi
BDDKdan Milli Dayanışma Kampanyasına destek

BDDK'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben ve kurul üyeleri Milli Dayanışma Kampanyası'na bir ila üç maaş arasında bağışta bulundu.

1.04.2020Ekonomi
BDDK: Kredi kartlarında asgari ödeme yüzde 20’ye indirildi

BDDK: Kredi kartlarında asgari ödeme yüzde 20’ye indirildi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bireysel kredi kartları için asgari ödeme oranını yüzde 20’ye indirdi ve kart kullanıcılarına, "ödemesiz dönem tanımlanabilmesi" olanağı sağladı.

30.03.2020Ekonomi