EKSTRA
MENÜ

Dolandırıcılık

Dolandırıcılık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dolandırıcılık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 16.174 Dolandırıcılık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dolandırıcılık, en genel anlamıyla aldatma amacı ile yapılan kasıtlı eylemdir. Dolandırıcılık, türlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Arkeoloji, edebiyat, emlâk, belge sahteciliği vb. dolandırıcılık türleri vardır.

DEVAMI

Dolandırıcılık Haberleri

Azra Akın, yardım gecesinde dolandırıcılık iddiasını ilk kez canlı yayında anlattı

Azra Akın, yardım gecesinde dolandırıcılık iddiasını ilk kez canlı yayında anlattı!

"Umudum olur musun?” derneğine bağış yapacağız" deyip para toplayan ödül töreni yetkililerinin ortadan kaybolduğu iddia edildi. Dernek başkanı Azra Akın o dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

18.10.2021Magazin
Azra Akın, ödül töreninde dolandırıcılık iddiasını ilk kez canlı yayında anlattı

Azra Akın, ödül töreninde dolandırıcılık iddiasını ilk kez canlı yayında anlattı!

Kanal D’nin, hafta içi her gün canlı yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programında, "Umudum olur musun?” derneğine bağış yapacağız" diyerek para toplayan ödül töreni yetkililerinin ortadan kaybolduğu iddiası konuşuldu. Dernek başkanı Azra Akın o dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

18.10.2021Magazin
Kopya otel siteleriyle ‘tatil’ vurgunu

Kopya otel siteleriyle ‘tatil’ vurgunu

Lüks otellerin internet sitelerini kopyalayan veya paravan turizm şirketleri kuran çete, tatil rezervasyonu yaptıran 1200 kişiyi 9 milyon lira dolandırdı. WhatsApp yazışmalarında, “Yaz sezonu çok iyi geçti, şimdi kış sezonuna hazırlanma zamanı” şeklinde mesajlar paylaşan çete kış vurgunu yapamadan çökertildi.

18.10.2021Gündem
İplik yerine kum geldi

İplik yerine kum geldi

Kumaş üretimi yapan işinsanı Yunus Deniz, Çin’deki bir firmadan iplik sipariş etti. Mersin’deki limana önceki gün gelen gemiden indirilen konteynerden iplik yerine çuval çuval deniz kumu çıktı. Hürriyet’e konuşan Yunus Deniz “Konteyner Çin’deki limanda kontrol ediliyor. Oradaki görevlilerin bunu fark etmemiş olması imkânsız, organize bir dolandırıcılık. Hakkımızı arayacağız, Çin ile iş yapanlar da dikkatli olsun” dedi.

17.10.2021Ekonomi
O emniyet müdürü ile ilgili açıklama: Karalama kampanyası yürütülüyor

O emniyet müdürü ile ilgili açıklama: Karalama kampanyası yürütülüyor

Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Volkan Er’in, polis memuru M.A.’ya şiddet uyguladığı iddiasıyla ilgili Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı(EMŞAV) açıklamada bulundu. Emniyet Müdürü Er ile ilgili açılan soruşturmanın daha önce takipsizlikle sonuçlandığı hatırlatılan açıklamada, “Emniyet Müdürü Er, hem şehit oğlu hem de 15 Temmuz Gazisi’dir. Bu bir karalama kampanyasıdır. Bu hedef göstermektir ve asla kabul edilmeyecek bir durumdur” dendi.

15.10.2021Gündem
200 bin TLlik vurgunda kritik gelişme

200 bin TL'lik vurgunda kritik gelişme

Diyarbakır'da esnaf, iş insanı ve çeşitli meslek gruplarından kişiler 'Paranızı işleterek, size banka faizinin çok üzerinde kar payı verelim' diyen kuyumcuya paralarını emanet etti. İddiaya göre, kuyumculuk yapan Zülküf Ortaç, ağabeyi Zülfikar Ortaç ve Serdar Adıgüzel, 200 milyon TL değerindeki para ve ziynet eşyası ile ortadan kayboldu. Dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen kuyumcu 3 sanığın yargılandığı dava sürerken, Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) müfettişleri, ikinci kez kente gelerek dosya üzerinde inceleme yaptı.

14.10.2021Haber
Saadet zinciri yöntemiyle 200 milyon TLlik vurgunda kritik gelişme Sanıktan skandal hareket

Saadet zinciri yöntemiyle 200 milyon TL'lik vurgunda kritik gelişme! Sanıktan skandal hareket

Diyarbakır'da esnaf, iş insanları, kuyumcu ve çeşitli meslek gruplarından topladıkları iddia edilen 200 milyon TL ile ortadan kaybolan kuyumcu ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. 22 Nisan 2021'de 'mağdurların mağduriyetlerinin giderilmesi için' serbest bırakılan Zülküf Ortaç'ın, mağdurları tehdit ettiği iddia edildi. Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) müfettişleri, ikinci kez kente gelerek dosya üzerinde inceleme yaptı.

14.10.2021Gündem
200 milyon TLlik vurgunda HSK müfettişleri ikinci kez dosyayı inceledi

200 milyon TL'lik vurgunda HSK müfettişleri ikinci kez dosyayı inceledi

Diyarbakır'da 'Paranızı işleterek, size banka faizinin çok üzerinde kar payı verelim' diyerek saadet zinciri modeliyle esnaf, emniyet ve yargı mensubu ile birçok kamu çalışanının birikimlerini toplayıp 200 milyon TL'lik dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen kuyumcu 3 sanığın yargılandığı dava sürerken, Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) müfettişleri, ikinci kez kente gelerek dosya üzerinde inceleme yaptı.

14.10.2021Gündem
İmza sirküsü nedir, nasıl alınır İmza sirküleri alma bilgileri

İmza sirküsü nedir, nasıl alınır? İmza sirküleri alma bilgileri

İmza sirküleri, kamu nezdinde imzanın resmi evrak niteliği kazanmasına olanak tanımaktadır. Özellikle kamu ihaleleri gibi durumlarda talep edilebilen imza sirküleri, kişinin iş yeri açma ve imza kullanma durumlarında da talep edilebilmektedir. İmza sirküsü, kişinin sahte imza gibi durumlarla karşılaşmasının da önüne geçmektedir. Peki, İmza sirküsü nedir, nasıl alınır? İmza sirküleri alma bilgileri

14.10.2021Ekonomi
Kendilerini polis olarak tanıtıp 800 bin TL dolandırdılar Çete çökertildi

Kendilerini polis olarak tanıtıp 800 bin TL dolandırdılar! Çete çökertildi

Kütahya'da Fatma Dobur’u (67) telefonla arayıp, kendilerini polis olarak tanıtarak 800 bin liralık altın alıp dolandıran çete, çökertildi. Kütahya merkezli 3 ilde polisin düzenlediği operasyonda aralarında avukatın da olduğu 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, altın ya da paraları kuryelerle Kütahya’dan otomobille Denizli’ye oradan da çete liderlerinin bulunduğu Şanlıurfa’ya gönderdikleri ortaya çıktı.

14.10.2021Gündem
Mahkemeden önemli karar ‘Aracı teslim etmedin’ cezası

Mahkemeden önemli karar! ‘Aracı teslim etmedin’ cezası

Araç kiralayan binlerce kişi veya firmayı ilgilendiren bir mahkeme kararı çıktı. Mahkeme, uzun yıllardır müşterisi olduğu firmanın aracını zamanında teslim etmeyen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi eski Başkanı Murat Faruk Özbay’a ‘güveni kötüye kullanmak’ suçundan hapis cezası verdi. Hukukçular “Bu karar, araç kiralayan ev kiralayan herkesin bu cezayı alabileceğini gösteriyor” uyarısı yaptı.

14.10.2021Ekonomi
G7den dijital paraya yeşil ışık

G7'den dijital paraya yeşil ışık

G7 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları, merkez bankası dijital para birimlerinin merkez bankalarının parasal ve finansal istikrar hedeflerini yerine getirme kabiliyetine zarar vermemesi gerektiğini bildirdi.

14.10.2021Ekonomi
Jigolo olma vaadiyle 1 milyon 100 bin TL dolandırdılar 3 ilde operasyon

'Jigolo olma' vaadiyle 1 milyon 100 bin TL dolandırdılar! 3 ilde operasyon

Mersin merkezli 3 ilde, internette kurdukları jigolo sitesi aracılığıyla 68 kişiyi 1 milyon 100 bin lira dolandıran çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.

13.10.2021Gündem
Çaki Mesut çetesi çökertildi... Gençlere uyuşturucu verip zombiye dönüştürüyorlardı

'Çaki' Mesut çetesi çökertildi... Gençlere uyuşturucu verip zombiye dönüştürüyorlardı

İstanbul Kağıthane’de, gençleri zombiye dönüştüren uyuşturucuları satan, işyeri kurşunlayan “Çaki” lakaplı Mesut D. Ve çetesine operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 kişi uyuşturucu ve silahlarla gözaltına alındı.

13.10.2021Gündem
Çaki Mesut çetesi çökertildi

Çaki Mesut çetesi çökertildi

Kağıthane’de, gençleri zombiye dönüştüren uyuşturucuları satan, işyeri kurşunlayan “Çaki” lakaplı Mesut D. Ve çetesine operasyon düzenlendi… 1’i kadın 4 kişi uyuşturucu ve silahlarla gözaltına alındı…

13.10.2021Haber
Çekirge operasyonu 28 ilde 235 gözaltı

Çekirge operasyonu! 28 ilde 235 gözaltı

İçişleri Bakanlığı, 9 ay süren çalışmanın ardından 28 ilde 20 suç örgütüne yönelik ‘Çekirge’ operasyonu düzenlendiğini duyurdu. Haklarında gözaltı kararı verilen 235 şüpheli, sahte PCR testi düzenlemekten telefon dolandırıcılığına, hazine arazisi ve gayrimenkul satışlarında usulsüzlük yapmaktan sınavlarda dublör kullanmaya kadar birçok yöntemle dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor.

13.10.2021Gündem
Şanlıurfada sahte rapor operasyonunda 7 gözaltı

Şanlıurfa'da 'sahte rapor' operasyonunda 7 gözaltı

ŞANLIURFA'da herhangi bir hastalığı olmayan Suriyeliler adına sahte rapor düzenleyerek, dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen şebekeye yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

12.10.2021Haber
Şanlıurfada sahte rapor operasyonu: 7 gözaltı

Şanlıurfa'da 'sahte rapor' operasyonu: 7 gözaltı

ŞANLIURFA'da herhangi bir hastalığı olmayan Suriyeliler adına sahte rapor düzenleyerek, dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen şebekeye yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

12.10.2021Gündem
“Ece Üner İle Susma” da defalarca dolandırılan mağdur konuştu

“Ece Üner İle Susma” da defalarca dolandırılan mağdur konuştu

Kanal D’nin sunuculuğunu deneyimli isim Ece Üner'in yaptığı “Ece Üner İle Susma” programına 50 yaşındaki Seyfettin Doğan konuk oldu. Defalarca dolandırılan mağdur Seyfettin Doğan, yaşadıklarıyla izleyenleri şaşırttı.

12.10.2021Magazin
Belediye adına iş ilanı açıp 65 kişiyi dolandırdı

Belediye adına iş ilanı açıp 65 kişiyi dolandırdı

Adana'da, sosyal medyada farklı belediyeler adına açtığı iş ilanlarıyla 65 kişiyi 58 bin 500 TL dolandıran Murat T. (28), polis tarafından gözaltına alındı.

12.10.2021Gündem
28 il, 20 suç örgütü, 235 şüpheli.. Çekirge operasyonu başladı

28 il, 20 suç örgütü, 235 şüpheli.. 'Çekirge' operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı, nitelikli dolandırıcılık suçu işlediği iddiasıyla 28 ilde 20 suç örgütü ve 235 şüpheliye yönelik Çekirge operasyonunun başlatıldığını bildirdi.

12.10.2021Haber
Son dakika... 28 il, 20 suç örgütü, 235 şüpheli.. Çekirge operasyonu başladı

Son dakika... 28 il, 20 suç örgütü, 235 şüpheli.. 'Çekirge' operasyonu başladı!

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda 9 ay süren çalışmanın ardından 28 ilde nitelikli dolandırıcılık yaptığı belirlenen 20 suç örgütü üyesi 235 şüphelinin yakalanması amacıyla sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak "Çekirge" adı verilen operasyon başlatıldığını bildirdi.

12.10.2021Gündem
Sahte doktor bu kez yırtamadı

Sahte doktor bu kez yırtamadı

Banu Mülhim kendisine sahte Cerrahpaşa Tıp Fakültesi diploması hazırlayarak 2013 yılında İstanbul Bakırköy’de Güzellik Fabrikası isimli bir güzellik merkezi açtı. Kıymet Kaya karşısındakini doktor sanarak merkeze gitti, karnındaki yağları aldırmak istedi. Banu Mülhim genel anestezi yaptığı Kıymet Kaya’nın karnından çektiği yağları yüzüne enjekte etti.

12.10.2021Gündem
Yüzüne dolgu yaptığı kadının hayatını karartan sahte doktora 3 yıl 4 ay hapis

Yüzüne dolgu yaptığı kadının hayatını karartan sahte doktora 3 yıl 4 ay hapis

BAKIRKÖY'de 2013 yılında güzellik merkezinde uyguladığı yanlış tedavi sonucu Kıymet Kaya'nın yüzünü tanınmaz hale getirdiği ve sahte diplomasıyla kendisini doktor olarak tanıttığı iddia edilen tutuksuz sanık Banu Mülhim, "Nitelikli dolandırıcılık" ve "Taksirle yaralama" suçlarından toplam 3 yıl 4 ay hapis ve 3 bin 340 lira adli para cezasına çarptırıldı. Sanık Mülhim hakkında daha önce verilen beraat kararı Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozulmuştu.

11.10.2021Haber
Tosuncuk hakkında hazırlanan yeni iddianame kabul edildi

'Tosuncuk' hakkında hazırlanan yeni iddianame kabul edildi

Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ve yöneticileri hakkında, 130 şikayetçi bulunan 75 sayfalık yeni iddianame kabul edildi. Böylece Aydın'ın da aralarında olduğu 17 şüpheli hakkında, 2 bin 608'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı.

11.10.2021Gündem
9 yıllık dava sonuçlandı Sahte estetikçi skandalında şaşkına çeviren savunma

9 yıllık dava sonuçlandı! Sahte estetikçi skandalında şaşkına çeviren savunma

İstanbul Bakırköy'de bir güzellik merkezinde kendisini doktor olarak tanıtarak cerrahi işlem yaptığı hastasının yüzünde hasar oluşmasına neden olan sanık 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık Banu M.'nin avukatı "Türk Tabipleri Birliği sitesinden kontrol ederek doktor olup olmadığını kolayca öğrenebileceğini belirterek, "Bize göre dolandırıcılık suçunun hile unsuru gerçekleşmemiştir" dedi.

11.10.2021Gündem
Denizlide Kod 15 operasyonu Suç makinelerini bu fotoğraf yakalattı

Denizli'de 'Kod 15' operasyonu! Suç makinelerini bu fotoğraf yakalattı

Denizli’de, iş yeri kurşunlama, dolandırıcılık, kasten öldürmeye teşebbüs gibi çok sayıda suça karışan 3 suç makinesi sosyal medyada paylaştıkları fotoğraf sayesinde tespit edilerek yakalandı. Suç makineleri 15 numaralı masada poz verdikleri için operasyona “Kod 15” ismi verildi.

9.10.2021Haber
Denizlide Kod 15 operasyonu Suç makinelerini bu fotoğraf yakalattı

Denizli'de 'Kod 15' operasyonu! Suç makinelerini bu fotoğraf yakalattı

Denizli’de, iş yeri kurşunlama, dolandırıcılık, kasten öldürmeye teşebbüs gibi çok sayıda suça karışan 3 suç makinesi sosyal medyada paylaştıkları fotoğraf sayesinde tespit edilerek yakalandı. Suç makineleri 15 numaralı masada poz verdikleri için operasyona “Kod 15” ismi verildi.

9.10.2021Gündem
Uzmanlar uyardı... Büyük tehlike Her eve ulaşabilir... Konuşmalarınızı dinliyor

Uzmanlar uyardı... Büyük tehlike! Her eve ulaşabilir... Konuşmalarınızı dinliyor

Birçok akıllı ev aleti günlük hayatı kolaylaştırsa da siber güvenliğine yeterli önem verilmediği takdirde siber suçluların radarına giriyor. Bunlardan biri de bebek telsizleri ve kameraları... Aslında çok masum görülen bu aletlerle evinizde olup bitenler kötü niyetli kişilerin elinde olabilir. Konuyla ilgili uzmanlar dikkat edilmesi gerekenleri Hurriyet.com.tr'de açıkladı.

9.10.2021Ekonomi
135 okul servis aracı ve 28 taksi trafikten men edildi

135 okul servis aracı ve 28 taksi trafikten men edildi

Ülke genelinde gerçekleştirilen uygulamada 21 bin 896 okul servis aracı denetlendi, bin 50 araç ve sürücüsüne idari para cezası verildi, 135 okul servis aracı trafikten men edildi. Ayrıca 6 bin 999 taksi de kontrol edilerek, 203'üne cezai işlem uygulandı, 28'i trafikten men edildi.

9.10.2021Haber
İçişleri Bakanlığı duyurdu: 135 okul servis aracı ve 28 taksi trafikten men edildi

İçişleri Bakanlığı duyurdu: 135 okul servis aracı ve 28 taksi trafikten men edildi

Ülke genelinde gerçekleştirilen uygulamada 21 bin 896 okul servis aracı denetlendi, bin 50 araç ve sürücüsüne idari para cezası verildi, 135 okul servis aracı trafikten men edildi. Ayrıca 6 bin 999 taksi de kontrol edilerek, 203'üne cezai işlem uygulandı, 28'i trafikten men edildi.

9.10.2021Gündem
Dolandırıcıları dolandıranlar Bu onların hikayesi...

Dolandırıcıları dolandıranlar! Bu onların hikayesi...

Daha ucuz ve hızlı internet bağlantısı, mevsimlik kombi bakımı, geri alınacak kredi kart ücretleri ya da en kötüsü "Kimlik bilgileriniz teröristlerin eline geçti!" Her gün milyonlarca insan bu tür sahte gerekçelerle aranıyor, dolandırılıyor. Üstelik bu sorun sadece ülkemizde değil tüm dünyada hızla büyüyor. Birçok insan kaybını telafi etmek için hukuk kanallarına başvuruyor ama bir de adaleti kendi kendine sağlamaya çalışanlar var. Bu haber onların hikayesi...

9.10.2021Dünya
500 bin dolarlık tuzak Oyun böyle bozuldu

500 bin dolarlık tuzak! Oyun böyle bozuldu

İstanbul Sarıyer'de polisin baskın yaparak uyuşturucu kullanırken yakaladığı İran uyruklu Saeed K.(39)'nn evine giderek 500 bin dolar karşılığında polisin düzenlediği tutanağı yırttıracaklarını iddia edip para isteyen iki şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin  istedikleri parayı pazarlık sonucu 170 bin dolara düşürdükleri, almaya geldikleri Esenyurt'ta bir kafede gözaltına alındıkları öğrenildi.

8.10.2021Gündem
Avcılarda uyuyan sevgilisine dehşeti yaşatmıştı Saldırgan adliyeye sevk edildi

Avcılar'da uyuyan sevgilisine dehşeti yaşatmıştı! Saldırgan adliyeye sevk edildi

Avcılar'da evinde uyuyan Yasemin Uzunçelebi'nin (42) evine gelerek yüzüne yanıcı kimyasal madde döktükten sonra Esenyurt'taki bir yakınının evinde gizlenirken yakalanan Mehmet Yıldız (30), adliyeye sevk edildi.

8.10.2021Gündem
Yüksek Seçim Kurulu açıktan 103 personel alımı yapacak İşte başvuru şartları

Yüksek Seçim Kurulu açıktan 103 personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

Yüksek Seçim Kurulu merkez ve taşra teşkilatına, çeşitli unvanlarda açıktan personel alımı yapacak. Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Zabıt Katibi ve Şoför branşlarında yapılacak alımlar için başvuru süreci başladı. Peki, YSK personel alımı başvuru şartları neler?

7.10.2021Gündem
ABDden yeni kripto para adımı Bitcoin 55 bin doları geçti...

ABD'den yeni kripto para adımı! Bitcoin 55 bin doları geçti...

ABD kripto paraların suç amaçlı kullanılmasının önüne geçmek için yeni bir adım attı ve Ulusal Kriptopara Uygulama Timi'ni kurdu. Tim, sanal para borsaları ve kara para aklayıcılar tarafından işlenen suçları soruşturacak.

7.10.2021Ekonomi
İranlı iş kadınını dolandıran şüpheli, 5 milyon 733 bin lirayı alarak kaçtı

İranlı iş kadınını dolandıran şüpheli, 5 milyon 733 bin lirayı alarak kaçtı

İstanbul Fatih'te İran uyruklu iş kadını Mahnoush J.M. 5 milyon 733 bin lirasını dolara çevirmek istedi. Farzad K. M. (36) isimli kişi, Mahnoush J.M.'nin parasını dolara çevirmek vaadiyle kandırıp paranın bir kısmını nakit bir kısmını da Bitcoin hesabına aktararak yurt dışına kaçtı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelinin paraları alma anları kameralara yansıdı.

6.10.2021Haber
Sosyal medyada paylaşırken dikkat Dolandırıcılık tuzağına düşmeyin... Bilgilerinizi ve paranızı böyle çalıyorlar

Sosyal medyada paylaşırken dikkat! Dolandırıcılık tuzağına düşmeyin... Bilgilerinizi ve paranızı böyle çalıyorlar

İnternet üzerinden işlenen bilişim suçlarından birisi de çevrimiçi flört dolandırıcılığı. Birçok insan özellikle pandemiyle birlikte internet üzerinden tanışarak arkadaşlık kursa da birçoğu hüsranla da sonuçlandı. Çünkü yeni nesil dolandırıcılıklar arasında en popüler hale gelen dijital flört dolandırıcılığı son zamanlarda hızla artıyor. Sosyal medyada flört dolandırıcılığı tuzağına düşmemek için dikkat etmeniz gerekenler...

6.10.2021Ekonomi
İranlı iş kadını İstanbulda hayatının şokunu yaşadı Tam 5 milyon 733 bin TL...

İranlı iş kadını İstanbul'da hayatının şokunu yaşadı! Tam 5 milyon 733 bin TL...

İstanbul Fatih'te İran uyruklu iş kadını Mahnoush J.M. 5 milyon 733 bin lirasını dolara çevirmek istedi. Farzad K. M. (36) isimli kişi, Mahnoush J.M.'nin parasını dolara çevirmek vaadiyle kandırıp paranın bir kısmını nakit bir kısmını da Bitcoin hesabına aktararak yurt dışına kaçtı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelinin paraları alma anları kameralara yansıdı.

6.10.2021Gündem
Pandora’dan FETÖ’cü vekilin eşi de çıktı

Pandora’dan FETÖ’cü vekilin eşi de çıktı

Dünyayı sarsan ‘Pandora Belgeleri’nden, FETÖ davasından cezaevinde olan eski AK Parti milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen de çıktı. Belgeler İşbilen’in hesaplarına ve mal varlıklarına tedbir konmadan bir ay önce 110 milyon doları vergi cennetlerine aktardığını ortaya koydu.

6.10.2021Gündem
Zengin olma hayali kâbusa dönmüştü Bir şok daha: Yine dolandırıldı

Zengin olma hayali kâbusa dönmüştü! Bir şok daha: Yine dolandırıldı

Isparta'da Mehmet Duvar (71), yaklaşık 3 yıl önce 'Seni 45 milyon liralık servete ortak edeceğiz' diyen dolandırıcılara 89 bin 925 lira kaptırdı. Bu süreçte 50 yıllık eşi Dudu Duvar (65) ile küsen ve 3 yıldır konuşmayan Mehmet Duvar, bir kez daha dolandırıcıların hedefi oldu. Dün kendisini arayanların, 'Sizi dolandıran şahısların izini sürüyoruz' yalanına inanan Duvar, bankadan krediyle çektiği 15 bin lirayı dolandırıcılara kaptırdı.

5.10.2021Gündem
Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın hakkında şaşırtan detaylar: Çılgın Tavuklardan bahsediyordu

'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın hakkında şaşırtan detaylar: 'Çılgın Tavuklar'dan bahsediyordu

'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ve yöneticileri hakkında toplamda 2 milyon 278 bin 393 lira mağduriyeti olan 130 kişinin şikayetçi olmasına ilişkin 75 sayfalık yeni bir iddianame hazırlandı. İddianamede Çiftlik bank kurucusu Aydın'ın o dönem Rus sitelerinde yaygın olan 'Çılgın Tavuklar' isimli oyundan esinlendiği, sisteme yeni katılımcıların dahil edilerek yatırılan paraların artırılması yönünde piramit satış içerikli bir sistem oluşturduğu öne sürüldü.

5.10.2021Gündem
Sosyal medya üzerinden şantaj amaçlı görüntülü aramalara karşı dikkat

Sosyal medya üzerinden şantaj amaçlı görüntülü aramalara karşı dikkat

Emniyet, son günlerde sosyal medya üzerinden aramalarla elde edilen görüntüleri kullanarak vatandaşlardan şantaj ve tehdit yoluyla menfaat sağlayanlara karşı dikkatli olunmasını istedi.

5.10.2021Gündem
Bunu da yaptılar Hayvan sahiplenmek isterken nasıl dolandırılıyordum

Bunu da yaptılar! Hayvan sahiplenmek isterken nasıl dolandırılıyordum?

Dolandırıcılar her gün yeni bir yöntem ile karşımıza çıkıyor. Bu sefer de oyunlarına sevimli dostlarımızı alet ettiler ve hayvan sahiplendirme adı altında insanların paralarını alıyorlar. Sonrasında ise ne sahiplenilecek bir hayvan ne de iletişim kurulabilecek bir numara kalıyor. Peki hangi yöntemi kullanıyorlar, mağdur olmamak için nelere dikkat edilmeli? Ben neler yaşadım?

5.10.2021Gündem
Tosuncuk için 2600 yıl daha ceza istediler

Tosuncuk için 2600 yıl daha ceza istediler

Çiftlikbank’ın kurucusu ‘tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın hakkında yeni bir iddianame hazırlandı. Aydın’ın 130 yeni mağdur yönünden de 2 bin 600 yıla kadar daha hapsi isteniyor. Aydın firardayken hazırlanan ilk iddianameyle hakkında 75 bin yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Ardından hazırlanan ikinci iddianamede 11 bin 140 yıl daha hapis istenmişti. Böylece Aydın için istenen toplam ceza miktarı 89 bin yıl oldu.

5.10.2021Ekonomi
Yabancı öğrencileri böyle dolandırdılar

Yabancı öğrencileri böyle dolandırdılar

Tıp fakültesinde öğrenim görme vaadiyle Türkiye'ye getirilen Ürdün, Filistin, Tunus ve Suriye uyruklu grup, kendilerini dolandırdıklarını iddia ettikleri yabancı uyruklu 3 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

5.10.2021Gündem
İnternette sahte siteyle yüzlerce kişiyi dolandırdılar Mağdur öğretim görevlisi yaşadıklarını anlattı

İnternette sahte siteyle yüzlerce kişiyi dolandırdılar! Mağdur öğretim görevlisi yaşadıklarını anlattı

İstanbul Kadıköy'de bir araç kiralama firmasının resmi sitesini kopyalayarak taklit eden şüpheliler, Türkiye genelinde 200'den fazla kişiyi toplam 500 bin liradan fazla dolandırdı. Paralarını banka hesabına yatırdıktan sonra araçları teslim alamayan mağdurlar, soluğu polis merkezinde aldı. Kısa sürede yakalanan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı. Araç kiralamak isterken dolandırıldığını belirten özel bir üniversitede öğretim görevlisi bir kadın, ''Çok güvenilir, herkesin bildiği tanıdığı bir firmadan araba kiralamak istedim. İnternetten firmanın adıyla ilk sayfada onların sitesi vardı. Bu ilk değil, son da olmayacak. İçeri girenler belki bunların maşaları. Bu işin organize bir şey olduğunu zannediyorum. Pek çok kişi işin içinde'' dedi.

4.10.2021Gündem
Sahte araç kiralama sitesiyle yüzlerce kişiyi dolandıran şüpheliler yakalandı

Sahte araç kiralama sitesiyle yüzlerce kişiyi dolandıran şüpheliler yakalandı

KADIKÖY'de, bir araç kiralama firmasının resmi sitesini kopyalayarak taklit eden şüpheliler internet üzerinden araç kiralamak isteyen yüzlerce kişiyi dolandırdı. Paralarını banka hesabına yatırdıktan sonra araçları teslim alamayan mağdurlar, soluğu polis merkezinde aldı. Kısa sürede yakalanan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı. Araç kiralamak isterken dolandırıldığını anlatan öğretim görevlisi kadın, "Bu ilk değil, son da olmayacak. İçeri girenler belki bunların maşaları. Bu işin organize bir şey olduğunu zannediyorum. Pek çok kişi işin içinde" dedi.

4.10.2021Haber
Polislere değil dolandırıcıya inandı

Polislere değil dolandırıcıya inandı

Kendisini polis olarak tanıtarak 73 yaşındaki emekli Oya U.’yu 300 bin lira dolandıran Murat Erkek, kadının uzun süre telefonda konuşmasından şüphelenen komşularının polisi aramasıyla deşifre oldu. Eve gelen gerçek polislere kapıyı açmayan Oya U., dolandırıcıya telefonda “Gelenleri tanımıyorum, kapıyı açayım mı?” diye sordu.

4.10.2021Gündem
ATMden para çekmek isteyenleri yardım bahanesiyle dolandırdı

ATM'den para çekmek isteyenleri yardım bahanesiyle dolandırdı

Siirt'te ATM’den para çekemeyen yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşları, yardım etme bahanesiyle dolandırdığı tespit edilen Ö.C.E. gözaltına alındı.

2.10.2021Haber