MENÜ

Visa

Visa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Visa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.430 Visa haberi bulunmuştur.

Visa bir kredi kartı sistemi olmayıp mevcut likite bankalar arası ve bankalarla marketler arası network ağına sahip ilk dijital para işlemi yapılmasını sağlayan uluslararası işletmeler arası para likite akışını sağlayan, elektronik bankacılık işlemidir.

 

Visa Haberleri

İnternette güvenli alışveriş için 9 kural

İnternette güvenli alışveriş için 9 kural

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, yeme- içme gibi en temel ihtiyaçlarımız için yapılan alışverişleri bile internete taşıdı. Toplumsal yaşamı yeniden tanımlayan koronavirüs nedeniyle internetten alışverişte büyük patlama yaşandı. Bu durum internetten yapılan alışverişlerin güvenilirliği konusunda soru işaretlerini bir kez daha hatırlattı.

3.04.2020Ekonomi
Turizme 1 trilyon dolarlık koronavirüs darbesi

Turizme 1 trilyon dolarlık koronavirüs darbesi

Dünya Turizm Forumu Enstitüsü Başkanı Bulut Bağcı "Küresel anlamda yıllık turizm pazarı 1,7 trilyon dolar. Yaptığımız araştırmaya göre turizmde şu ana kadarki ekonomik kayıp 600 milyar dolar. Rakamın yıl sonunda en az 1 trilyon dolara çıkmasını öngörüyoruz" dedi.

21.03.2020Ekonomi
1 milyon KOBİ’den 65 bini ihracat yapıyor

1 milyon KOBİ’den 65 bini ihracat yapıyor

Anadolu’dan yeni başarı hikayeleri çıkarmak üzere bundan 10 ay önce KOBİ’lerin kendilerini yenilemeleri, yeni teknolojileri ve iletişim olanaklarını kullanarak büyümelerini sağlamak amacıyla “İşimi Yönetebiliyorum” projesi başlatıldı.

29.02.2020Ekonomi
Telefon ve tabletler POS terminaline dönüşüyor

Telefon ve tabletler POS terminaline dönüşüyor

Fintech şirketi Paycore, dünya genelinde akıllı telefon ve tabletlerin POS terminali olarak kullanımını yaygınlaştıracak yeni bir teknoloji geliştirdi. Paycore’un Fiserv, Samsung ve Visa ile hayata geçirdiği çözüm, üye işyerlerinin şahsi mobil cihazları ile herhangi ek bir cihaz kullanmadan, tutar bağımsız ödeme kabul etmesini sağlayacak. Uygulama sayesinde mobil cihazlar üzerinden PIN girişi, belirli tutarın üzerindeki işlemler için de güvenli bir şekilde yapılabilecek.

20.02.2020Teknoloji
Şanlıurfada kızlar sahaya indi

Şanlıurfa'da kızlar sahaya indi

Dokuz ilde hayata geçirilen Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları, Şanlıurfa’da düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Ücretsiz futbol okullarında, 9-14 yaş arası kızlar, profesyonel antrenörlerden futbol eğitimi alacaklar.

1.02.2020Futbol
Visa, o mağazalarda temassız ödeme noktalarını devreye aldı

Visa, o mağazalarda temassız ödeme noktalarını devreye aldı

Visa, Starbucks Türkiye mağazalarında temassız ödeme noktalarını hayata geçirdi. Starbucks misafirlerinin kahve alırken temassız kartlarını okutmasını sağlamak üzere Türkiye genelinde yaklaşık 500 Starbucks mağazasına yerleştirilen temassız ödeme cihazları ile ödeme işlemleri hızlanacak.

24.01.2020Teknoloji
BoE kripto para kullanımını değerlendiren merkez bankaları çalışma grubuna katıldı

BoE kripto para kullanımını değerlendiren merkez bankaları çalışma grubuna katıldı

İngiltere Merkez Bankası (BoE), küresel merkez bankalarının dijital para birimlerine güvenmenin olası etkilerini inceleyeceği bir grubun parçası olarak, Birleşik Krallık'ın dijital bir para birimini finansal sistemine ne şekilde uygulayabileceğini değerlendirecek.

23.01.2020Ekonomi
2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu

2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu

2019 yılı teknoloji alanında ortaya çıkan yeniliklerin yanı sıra, veri güvenliğine bağlı krizlerin ve teknolojik çekişmelerin de yaşandığı bir yıl oldu.

31.12.2019Teknoloji
Bankaların kredi iştahı arttı

Bankaların kredi iştahı arttı

TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, 2020’nin 2019’dan daha iyi bir yıl olmasını beklediklerini söyledi. Turan, “Merkez Bankası’nın son faiz indirimleri piyasayı rahatlattı. Piyasada tahsilatların pozitife geçtiğini görüyoruz. Bankaların kredi iştahı da bu dönemde arttı. KOBİ’lerin en önemli sorunu ise tahsilat” dedi.

9.12.2019Ekonomi
Çinden yeni Uygur planı: ABDli diplomatlara vize kısıtlaması

Çin'den yeni Uygur planı: ABD'li diplomatlara vize kısıtlaması

Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan insan hakları ihlalleri konusunu gündeme getiren ABD'li diplomatlar ve senatörler için vize ve seyahat kısıtlaması getirmeyi planlıyor.

3.12.2019Dünya
Üniversite öğrencilerine ‘temassız’ destek

Üniversite öğrencilerine ‘temassız’ destek

Visa ve Türk Eğitim Vakfı (TEV), üniversite öğrencileri için anlamlı bir iş birliğine imza attı. Visa, Türk Eğitim Vakfı’nın maddi imkansızlıklar nedeniyle üniversite hayatına devam edemeyen öğrencilere yönelik hayata geçirdiği “Kazandığı Üniversiteyi Kaybetmesin” kampanyasını farklı lokasyonlara yerleştirilecek temassız bağış kioskları ile destekleyecek.

24.11.2019Teknoloji
Üniversiteli gençlere destek

Üniversiteli gençlere destek

Visa, Türk Eğitim Vakfı tarafından yürütülen “Kazandığı Üniversiteyi Kaybetmesin” kampanyasına destek oldu.

23.11.2019Keyif
Facebookun kripto para projesi Libra için finansal güvenlik uyarısı

Facebook'un kripto para projesi Libra için 'finansal güvenlik' uyarısı

Prof. Dr. Emin Gür Sirer, ABD merkezli teknoloji şirketi Facebook'un kripto para projesi Libra ile ilgili, "Proje, bütün finansman bilgilerimizi firmanın 28 paydaşına emanet etmemizi gerektiriyor. Bu, çok tehlikeli bir şey." dedi.

11.11.2019Teknoloji
İstanbul Boğazı’nda Visa Bosphorus Regatta ile Yelkenler Fora

İstanbul Boğazı’nda Visa Bosphorus Regatta ile Yelkenler Fora

İstanbul Boğazı, Visa Bosphorus Regatta Yelken Yarışı’ına ev sahipliği yaptı. Visa sponsorluğunda, Hedef Yelken organizasyonuyla ve Türkiye Yelken Federasyonu'nun desteği ile 200’ü aşkın teknenin katılımıyla gerçekleşti.

3.11.2019Diğer
İstanbul Boğazı’ndan Tokyo Olimpiyatları’na

İstanbul Boğazı’ndan Tokyo Olimpiyatları’na

İstanbul, 02 Kasım 2019- İstanbul Boğazı, 2 Kasım’da Visa Bosphorus Regatta Yelken Yarışı’ına ev sahipliği yaptı.

2.11.2019Diğer
Boğazda yelken heyecanı yaklaşıyor

Boğaz'da yelken heyecanı yaklaşıyor

İstanbul, 31 Ekim 2019- İstanbul Boğazı, 2 Kasım’da Visa Bosphorus Regatta Yelken Yarışı’ına ev sahipliği yapacak.

1.11.2019Diğer
Boğazda yelken heyecanı yaklaşıyor

Boğaz'da yelken heyecanı yaklaşıyor

İstanbul, 18 Ekim 2019- İstanbul Boğazı, 2 Kasım Cumartesi günü Visa Bosphorus Regatta Yelken Yarışı’ına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

24.10.2019Ekonomi
Libra asla gerçekleşmeyecek güzel bir fikir mi

Libra asla gerçekleşmeyecek güzel bir fikir mi?

JP Morgan CEO’su Dimon, Facebook’un kripto para birimi Libra’nın “asla gerçekleşmeyecek” bir proje olduğunu söyledi.

22.10.2019Teknoloji
Facebook’un dijital para birimi projesi Libra’nın kaderi bugün belli olacak

Facebook’un dijital para birimi projesi Libra’nın kaderi bugün belli olacak

Facebook’un 2020 yılında aktif kullanıma sunmayı hedeflediği dijital para birimi Libra’nın kaderi, tüm kurucu üyelerin katılımıyla bugün Cenevre’de gerçekleşecek ‘Libra Konseyi’ toplantısında belli olacak.

14.10.2019Teknoloji
Türkiye’nin ‘taksiti’ Avrupa’nın radarında

Türkiye’nin ‘taksiti’ Avrupa’nın radarında

VISA Avrupa Bölgeleri Genel Müdürü Antony Cahill, Türkiye’nin kredi kartına taksit uygulaması ile benzersiz bir pazar olduğunu belirterek, “Taksit çok konuşulan bir konu. Bu yapı Avrupa pazarlarında pek yok. Türkiye’de gördüğümüz taksit uygulaması Avrupa genelinde yaygınlaşabilir” dedi.

13.10.2019Ekonomi
Tanıtım Dalı Büyük Ödülü Kızlar Sahadanın

Tanıtım Dalı Büyük Ödülü 'Kızlar Sahada'nın

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amaçlı faaliyetleri onurlandırmak için 36 yıldır düzenlenen “2018 Türkiye Fair Play Ödülleri”nin, Tanıtım Dalı’ndaki Büyük Ödülü’nün sahibi Kızlar Sahada oldu…

27.09.2019Diğer
Facebookun sanal parası Libra endişe yaratıyor, tartışmalar büyüyor

Facebook'un sanal parası Libra endişe yaratıyor, tartışmalar büyüyor

Fransa ve Almanya’nın, Facebook'un Libra'sının kullanımının Avrupa'da engellenmesi konusunda anlaşmaları, söz konusu kripto para birimine yönelik merak ve endişeleri tekrar gündeme getirdi.

23.09.2019Teknoloji
KOBİ’lere öz disiplin... UNDP, Visa ve TÜRKONFED bankalarla birlikte şirketlere finansal okuryazarlık seferberliği başlattı

KOBİ’lere öz disiplin... UNDP, Visa ve TÜRKONFED bankalarla birlikte şirketlere finansal okuryazarlık seferberliği başlattı

Visa, 27 bankanın desteğiyle TÜRKONFED ve UNDP ile birlikte bireylere yönelik finansal okuryazarlık projesinin ardından bu kez KOBİ seferberliği başlattı. KOBİ’lerin dijital dünyaya daha fazla uyum sağlayarak büyümelerini hızlandırmak amacıyla başlatılan ‘İşimi Yönetebiliyorum’ projesinde 3 yılda 18 ilde 3 binin üzerinde KOBİ’ye ulaşılması hedefleniyor.

16.09.2019Ekonomi
Türkiye’den Citinin tepe yönetimine

Türkiye’den Citi'nin tepe yönetimine

Türkiye’deki başarılı performanslarının ardından çalıştıkları uluslararası şirketin tepe yönetimine atanan Türk kadın yöneticilere bir isim daha eklendi.

11.09.2019Ekonomi
Bahamalarda Dorian Kasırgası mağdurlarına ABD vizesi şoku

Bahamalar'da Dorian Kasırgası mağdurlarına ABD vizesi şoku

Bahamalar'ı Kategori 5 seviyesinde vuran Dorian Kasırgası'nın ardından güvenlik ve yardım gerekçesiyle ABD'nin Florida eyaletine gitmek isteyenlerin bindiği gemide 'ABD vizesi olmayanlar gemiden insin' anonsu yapıldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tartışma yarattı.

10.09.2019Dünya
Brexit Türk vatandaşlarını nasıl etkileyecek Ankara Anlaşmasında son durum...

Brexit Türk vatandaşlarını nasıl etkileyecek? Ankara Anlaşması'nda son durum...

İngiltere’de Brexit tartışmaları ve erken seçim sinyalleri gelmeye devam ederken Türk vatandaşlarının ilgi gösterdiği Ankara Anlaşması ile ilgili belirsizlikler devam ediyor.

5.09.2019Dünya
AdColony Intelligence Summit için geri sayım

AdColony Intelligence Summit için geri sayım

İstanbul da 2-3 Eylül de düzenlenecek olan AdColony Intelligence Summit, dünyanın önde gelen şirketlerinin medya ajansı temsilcileri, reklam verenler ve marka temsilcileri ile yerli ve yabancı konuşmacıları ikinci kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.

26.08.2019Teknoloji
Bu ülkelerde vatandaşlık parayla... İşte şartları ve ücretleri

Bu ülkelerde vatandaşlık parayla... İşte şartları ve ücretleri

Birçok ülkede vatandaşlık şartları birbirinden farklılık gösteriyor. Yatırım, oturum, evlilik gibi sebeplerin de etken olduğu vatandaşlık kısmında kimi ülke 16 bin dolara kadar vatandaşlık ücretini düşürmüş durumda. Tabii lüks tüketim gibi şartlar sayılmazsa... CS Global Partners ve America EB-5 Visa'dan derlediğimiz bilgilere göre işte yatırım yaparak vatandaşlık sahibi olabileceğiniz ülkeler ve şartları...

18.08.2019Ekonomi
Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşundan iş birliği

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu'ndan iş birliği

Ziraat Bankası ATM ve POS'larında MIR logolu kartlar da kullanılmaya başlıyor.

8.08.2019Ekonomi
Merkez bankaları ile kripto paralar için tek çözüm iş birliği

Merkez bankaları ile kripto paralar için tek çözüm "iş birliği"

ABD Başkanı Donald Trump ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in kripto paralar ve Facebook'un kripto para birimi Libra ile ilgili eleştirilerine ve "Libra ile birlikte merkez bankalarının sonu mu geliyor" tartışmalarına karşın "tek" çıkar yolun, iki sistemin beraber yürüyeceği bir sistemden geçtiği belirtiliyor.

25.07.2019Teknoloji
Facebookun başı sahte Libra satıcıları ile dertte

Facebook'un başı sahte Libra satıcıları ile dertte

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, bir süredir kendi geliştirdiği dijital para birimi Libra'nın üzerinde çalışıyor. 2020 yılında ortaya çıkması beklenen yeni para birimi, bir yandan da güvenlik sorununu beraberinde getiriyor.

23.07.2019Teknoloji
Facebook Libra nedir Hayatımızı nasıl değiştirecek

Facebook Libra nedir? Hayatımızı nasıl değiştirecek?

Finansal sistemin küreselleşmesi anlamında önemli adımlardan biri olarak görülen Facebook'un kripto para birimi Libra, dünyada geleneksel finansal sisteminin dışındaki kişileri dijital finans sistemi ile buluşturmayı hedefliyor.

4.07.2019Teknoloji
Libra yaygın bir para birimi olarak kullanılabilir

Libra yaygın bir para birimi olarak kullanılabilir

ABD merkezli finans ve ekonomi dergisi MoneyWeek Genel Yayın Yönetmeni Merryn Somerset Webb’e göre, Facebook'un kripto para birimi Libra yaygın olarak kullanılabilir.

25.06.2019Ekonomi
Facebook libra ile bankalara meydan okuyor

Facebook 'libra' ile bankalara meydan okuyor

Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı Polat, "Libra, giderek bir bankanın yerini alacak ve hatta onun da ötesinde 7/24 açık bir küresel pazarın değiş-tokuş birimi olacak. Yani Facebook libra ile bankalara meydan okuyor" dedi.

25.06.2019Teknoloji
ininal, Visa ile uzun vadeli bir iş ortaklığına imza attı

ininal, Visa ile uzun vadeli bir iş ortaklığına imza attı

Yenilenen ininal dünyası ile 3 milyonun üzerinde ininal kullanıcısı, Visa logolu kartlarıyla nakit çekebilecek.

25.06.2019Teknoloji
Facebook, kripto para basmak için FED ile görüştü

Facebook, kripto para basmak için FED ile görüştü

Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell,ÿFacebookun Merkez Bankası ile kendi dijital parasını basma planları konusunda görüştüğünü açıkladı.

20.06.2019Teknoloji
Facebook Libra tanıtıldı İşte yeni para birimi

Facebook Libra tanıtıldı! İşte yeni para birimi

Facebook, çok sayıda söylenti ve pek çok iddianın ardından, Facebook Libra'yı resmi olarak tanıttı. Peki nedir bu Libra, ne işimize yarayacak?

20.06.2019Teknoloji
Facebook düğmeye bastı Kendi kripto parasını çıkarıyor

Facebook düğmeye bastı! Kendi kripto parasını çıkarıyor

Facebook, 2020 yılında “Libra” adlı yeni bir kripto para biriminin piyasaya sürülmesinin planlandığını bildirdi.

18.06.2019Teknoloji
Facebook kendi kripto parasını piyasaya sürecek

Facebook kendi kripto parasını piyasaya sürecek

Facebook, 2020 yılında “Libra” adlı yeni bir kripto para biriminin piyasaya sürülmesinin planlandığını bildirdi.

18.06.2019Ekonomi
Kripto para piyasa hacmi 255 milyar dolara yükseldi

Kripto para piyasa hacmi 255 milyar dolara yükseldi

Facebook'un kendi kripto para birimini çıkarma hazırlıkları ve ABD merkezli ödeme sağlayıcısı Visa’nın açıklamalarıyla, karışık hareket eden kripto para piyasaları hacmi yeniden 255 milyar dolar düzeyine yükseldi.

12.06.2019Ekonomi
Team Visaya katılan ilk Türk kadın futbolcu Didem Karagenç oldu

Team Visa'ya katılan ilk Türk kadın futbolcu Didem Karagenç oldu

2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın Resmi Ödeme Hizmetleri Ortağı Visa, kadın futbolunun güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Avrupa'da 14 kadın futbolcunun dahil olduğu Team Visa programı kapsamında Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı Kaptanı Didem Karagenç'in sponsorluğunu üstlendi.

24.05.2019Futbol
Türk fintech’leri yurtdışına açılacak

Türk fintech’leri yurtdışına açılacak

Visa, Türkiye dijital ödeme ekosisteminde inovasyonu desteklemek ve hızlandırmak amacıyla Visa İnovasyon Programı’nı başlatıyor. Hackquarters ortaklığı ile hayata geçen ve 6 ay sürecek programa dahil olacak fintech’ler tasarım odaklı düşünme programlarıyla ürün ve hizmetlerine değer katacak, girişim ve iş modellerini geliştirmek üzere eğitimler alacak ve Visa’nın global iş ağından yararlanacak. Fintech’ler, program kapsamında dijital ödemeler, sınır ötesi harcamalar, altyapı ve kart kabulü alanlarında yeni nesil çözümler üzerinde çalışacaklar.

22.05.2019Teknoloji
Bitcoin yılın rekorunu gördü

Bitcoin yılın rekorunu gördü

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, 14 Kasımdan bu yana ilk kez 6,145 dolar düzeyini gördükten sonra 5,790 dolara döndü.

3.05.2019Ekonomi
Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir

'Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir'

Visa, start-up’lara yönelik “Visa Everywhere Initiative” yarışmasını bu yıl ilk kez dünya çapında sadece kadın start-up’lara özel gerçekleştiriyor. 2015 yılından bu yana ödeme sistemlerinde inovasyonu teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl ‘Fintech’ ve ‘Sosyal Fayda amaçlı teknoloji çözümleri’ kategorilerinde gerçekleşiyor. Yarışmanın her bir kategorideki kazananı, 100 bin dolar büyük ödül ve aynı zamanda mentorluk desteği, Visa ürün ve programları ile ödeme sektöründeki uzmanlara erişim olanağı elde edecek.

22.03.2019Teknoloji
Yatırım karşılığı vatandaşlık veren ülkeler İşte şartları...

Yatırım karşılığı vatandaşlık veren ülkeler! İşte şartları...

CS Global Partners ve America EB-5 Visa'dan derlediğimiz bilgilere göre işte yatırım yaparak vatandaşlık sahibi olabileceğiniz ülkeler ve şartları...

21.03.2019Ekonomi
Kayıp bir mektup teknoloji milyarderliğiyle geldi

Kayıp bir mektup teknoloji milyarderliğiyle geldi

BBC'nin The Boss serisi iş dünyasının farklı sektörlerinden liderlerin profillerine yer veriyor. Bu haftanın konuğu Avustralyalı bilgisayar yazılım programları şirketi Atlassian'ın kurucusu ve yöneticisi Scott Farquhar.

5.03.2019Teknoloji
Aklınıza gelen her şey ödeme yapabilir hale gelecek

'Aklınıza gelen her şey ödeme yapabilir hale gelecek'

Türkiye'de FinTeck ekosistemi nasıl görünüyor? Ödeme sistemlerinin geleceği nasıl olacak, bizi neler bekliyor? Visa Avrupa FinTech ve Stratejik Ortaklıklar Başkanı Vish Sowani, ödeme teknolojilerinin son durumunu masaya yatırdı ve Visa'nın bu kapsamda çalışmalarını hurriyet.com.tr'ye anlattı.

3.01.2019Teknoloji
Türkiye 2013ten bu yana yaklaşık 26,5 milyon e-vize  verdi

Türkiye 2013'ten bu yana yaklaşık 26,5 milyon e-vize verdi

Sınır kapıları ve havaalanlarındaki kuyrukları engellemek için hayata geçirilen Elektronik Vize Başvuru Sistemi'nin uygulanmaya başlandığı 17 Nisan 2013'ten bu yana 29,8 milyon başvurudan 26 milyon 487 binine e-vize verildi. Türkiye, sistemin devreye girdiği günden bu yana e-vizeden 605 milyon 251 bin 887 dolar gelir elde etti. En çok vize düzenlenen ülkeler İngiltere, Irak ve Hollanda oldu. 106 ülkenin vatandaşlarının yararlanabildiği e-vize başvurusunun yapıldığı, 9 dilde hizmet veren "www.evisa.gov.tr" internet sitesi üzerinden ortalama 3 dakikada e-vize alınabiliyor.

10.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kasımda seyahat başkadır

Yorucu iş temposundan kendinizi uzaklaştırmak için kasımda kaçırılmaması gereken festival ve etkinlikleri bir araya getirdik. İster İstanbul’da Tiyatro Festivali’nden bir oyuna gidin, isterseniz İsviçre’de 12 bin kişinin yaşadığı şirin bir kasabada çok şaşıracağınız Şalgam Festivali’ne katılın. Ayrıca Avrupa’nın en güzel Noel pazarları da yavaş yavaş kurulmaya başlıyor.

29.10.2019

Reklam filmi yüzünden konserinden oldu

Serdar Ortaç’ı şu sıralar Vodafone reklamlarında izliyoruz.

29.06.2019