EKSTRA
MENÜ

Visa

Visa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Visa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.412 Visa haberi bulunmuştur.

Visa bir kredi kartı sistemi olmayıp mevcut likite bankalar arası ve bankalarla marketler arası network ağına sahip ilk dijital para işlemi yapılmasını sağlayan uluslararası işletmeler arası para likite akışını sağlayan, elektronik bankacılık işlemidir.

 

Visa Haberleri

TOBB ve Visa’dan Akıllı KOBİ ile dijitalleşme seferberliği

TOBB ve Visa’dan "Akıllı KOBİ" ile dijitalleşme seferberliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Dijitalleşmek isteyen KOBİ’ler çözüme, çözüm sunan şirketler ise KOBİ’lere ulaşmakta zorluklar yaşıyorlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve dijitalleşme konusunda tüm çalışmaları tek bir çatı altında toplamak üzere Visa ile birlikte Akıllı KOBİ projesini geliştirdik" dedi. Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel "Tüm KOBİ’lerimizi dijitalleşme yolculuklarında destek almak üzere platforma giriş yapmaya davet ediyoruz" açıklamasında bulundu.

6.05.2021Ekonomi
Kripto para piyasası hareketli seyrediyor

Kripto para piyasası hareketli seyrediyor

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, yükseldiği 59,000 dolar sınırından, piyasalara gelen genel satışların etkisiyle 55,000 dolar düzeyine gerilerken, Avrupa Yatırım Bankası’nın, Ethereum blok zincirinde 2 yıllık tahvil çıkaracağının açıklanmasının ardından Ethereum’un haftalık yükselişi yüzde 30’u aştı.

4.05.2021Ekonomi
Ethereum güç kazanmaya başladı

Ethereum güç kazanmaya başladı

Kripto para birimleri arasında Bitcoin'den sonra en çok itibara sahip olan Ethereum'da yükseliş devam ediyor.

29.04.2021Ekonomi
Finansbank çalışma saatleri 2021 - Finansbank saat kaçta açılıp, saat kaçta kapanıyor Öğle arası açılış kapanış saati

Finansbank çalışma saatleri 2021 - Finansbank saat kaçta açılıp, saat kaçta kapanıyor? Öğle arası açılış kapanış saati

Finansbank müşterilerinin en çok araştırdığı konuların başında çalışma saatleri geliyor. Havale, EFT ve borç ödeme gibi işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Finansbank çalışma saatlerini araştırıyor. Öğle tatiline 12:30’da çıkan Finansbank 13:30’da tekrar mesaiye başlamaktadır. Peki, Finansbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor? Öğle arası açılış kapanış saati nedir? Bayramlarda ve resmi tatillerde açık mı? İşte Finansbank çalışma saatleri 2021...

23.04.2021Gündem
Bitcoin çok sert düşüşe geçti

Bitcoin çok sert düşüşe geçti

Kripto para birimlerinin hemen hepsinde sert düşüş yaşanırken Bitcoin düşüşe öncülük etmeye başladı. Geçtiğimiz hafta 64 bin 813 doları gören Bitcoin bugün 48 bin 759 dolara kadar geriledi.

23.04.2021Ekonomi
İstanbul, salgın sonrası turist dostu akıllı kentler arasında öne çıkabilir

İstanbul, salgın sonrası 'turist dostu akıllı kentler' arasında öne çıkabilir

Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel, "İstanbul'un salgın sonrasında dünya genelindeki turist dostu akıllı kentler arasında öne çıkmasına katkıda bulunmak en büyük arzumuz." ifadelerini kullandı.

20.04.2021Keyif
Tüketici temassız kart harcamalarını sevdi

Tüketici temassız kart harcamalarını sevdi

Visa kartları ile 1 milyarın üzerinde ilave temassız işlem yapıldı. Avrupa genelinde temassız işlem limitlerinin arttırılması üzerinden bir yıldan az bir süre geçti; bu süreçte Visa kartları ile yapılan ek temassız işlem adedi bir önceki dönemin 1 milyar adet üzerine çıktı.

9.04.2021Ekonomi

Bergüzar Korel'den işletmeci kadınlara ücretsiz reklam

Bergüzar Korel, küçük işletmeci kadınlara sürpriz yaparak büyük bir destek projesine imza attı.

9.04.2021Magazin
WhatsAppta para dönemi başlıyor: Onay aldı

WhatsApp'ta 'para' dönemi başlıyor: Onay aldı!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan özelliğini aktif edecek.

2.04.2021Teknoloji
Bitcoin güçlenmesini sürdürüyor

Bitcoin güçlenmesini sürdürüyor

Kripto para birimi Bitcoin 58 bin dolar üzerinde çıktı. Geçtiğimiz haftalarda 61 bin doları aşarak tarihi rekor kırmıştı.

31.03.2021Ekonomi
Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandı

Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandı

Visa Güneydoğu Avrupa Bölge Genel Müdürü Berna Ülman: “Teknolojiyi yaratan girişimlerde kadınların payının artması adına harekete geçiyoruz”

30.03.2021Ekonomi
TOBB ve Visa Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder kampanyası başlattı

TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı.

26.03.2021Ekonomi
Defnespor Visa Kızlar Sahada Futbol Okulu antrenörü Gülen Akar: Kadın ligleri maddiyat konusunda her zaman sıkıntılıydı

Defnespor Visa Kızlar Sahada Futbol Okulu antrenörü Gülen Akar: "Kadın ligleri maddiyat konusunda her zaman sıkıntılıydı"

Defnespor Visa Kızlar Sahada Futbol Okulu antrenörü Gülen Akar, kadın futbolu hakkında sorulara yanıt verdi. Akar, pandemi koşullarıyla ilgili olarak "Kadın ligleri genel olarak maddiyat konusunda her zaman sıkıntılıydı. Bu zaman zarfı doğal olarak şartları daha da geriye çekti." dedi.

8.03.2021Futbol
Sınır ötesi e-ticarette büyük gelişme

Sınır ötesi e-ticarette büyük gelişme

Yerliara Üst Yöneticisi Dr. Arzu Aydın "Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı'nın çalışmasında, 2016-2018'de tüm dünyada sınır ötesi B2C alışveriş yapan kişi sayısının 130 milyon kişi artarak 330 milyon kişiye ulaştığı görülmektedir" dedi.

2.03.2021Ekonomi
Pandemiyle birlikte büyük değişim İstanbul 2. sıradan listeye girdi

Pandemiyle birlikte büyük değişim! İstanbul 2. sıradan listeye girdi

Dünyada pandemiyle birlikte çalışma şekli 'uzaktan çalışma'ya dönünce dijital göçebelik de beraberinde başladı. Dijital göçebelikle ilgili yapılan araştırma sonucu en verimli şehirler belli oldu. Araştırma kapsamında ulaşım kolaylıkları, yaşam kalitesi ve misafirperverliği incelendi.

4.02.2021Ekonomi
Bitcoin 34 bin dolar seviyesinde

Bitcoin 34 bin dolar seviyesinde

Kripto para birimi Bitcoin'de hareketli seyir devam ediyor. ABD'de ortaya çıkan grupların hisse, kripto para ve metallere yönelik hareketleri Bitcoin'i destekliyor.

2.02.2021Ekonomi
Bitcoin 33,000 dolar düzeyine döndü

Bitcoin 33,000 dolar düzeyine döndü

Başta kurumsal alımlar olmak üzere, kripto para piyasalarına artan yönelimin etkisiyle Pazar günü erken saatlerde 34,538.36 dolarlık yeni tarihi yüksek düzeyi gören Bitcoin, daha sonra 3,000 dolar düzeyine döndü.

4.01.2021Ekonomi
Hakeme vize alamadık, Arsenal-Molde maçında Bulgar yardımcı gönderdik

Hakeme vize alamadık, Arsenal-Molde maçında Bulgar yardımcı gönderdik

Hürriyet yazarlarından Murat Fevzi Tanırlı, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Arsenal-Molde karşılaşmasının yöneyen Halil Umut Meler'in ekibindeki değişikliği değerlendirdi.

6.11.2020Futbol
ABD seçimlerinden sonra en çok merak edilen soru: Vizeler ne olacak

ABD seçimlerinden sonra en çok merak edilen soru: Vizeler ne olacak?

ABD'de seçim sonuçları gelmeye devam ediyor. Resmi olmayan sonuçlara göre Joe Biden önde götürse de Donald Trump mahkemeye gideceğini açıklamıştı. Seçim sonuçları göçmenler ve vize alacaklar için de merak konusu.

5.11.2020Ekonomi
Normalleşme sürecinde kartlı harcamalar Avrupa’dan daha hızlı toparlandı

Normalleşme sürecinde kartlı harcamalar Avrupa’dan daha hızlı toparlandı

Visa ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Harcamalar Araştırması’na göre, Mart-Mayıs aylarında daralan Türkiye’deki kartlı harcamalar, normalleşme ile birlikte hızlı bir toparlanma sürecine girdi. Kartlı ödemeler, Ağustos ayının son haftası itibarıyla 2019 seviyesinin %18 üzerinde gerçekleşti. Araştırmada ayrıca, İsveç ve İtalya’nın harcama verileriyle Türkiye’ninkiler kıyaslandı. Türkiye’nin bu süreci Avrupa’ya kıyasla daha az hasarla geçirdiği ve sektörlerin daha hızlı biçimde toparlandığı dikkat çekti.

23.10.2020Teknoloji
VISA ve TOBB Harcamalar Araştırması Kovid-19 döneminin profilini çıkardı

"VISA ve TOBB Harcamalar Araştırması" Kovid-19 döneminin profilini çıkardı

Araştırmaya göre, Kovid-19 salgının yayıldığı mart-mayıs döneminde azalan Türkiye'deki kartlı harcamalar, normalleşmeyle birlikte hızlı toparlanma sürecine girerek ağustosun son haftası itibarıyla 2019 seviyesinin yüzde 18 üzerine çıktı.

21.10.2020Ekonomi
Dünyada bir ilk… Razer, oyunculara kredi kartını duyurdu

Dünyada bir ilk… Razer, oyunculara kredi kartını duyurdu

Razer, oyunculara özel kredi kartını duyurdu. Dünyanın ilk ışıklı kredi kartı olma özelliğini taşıyan bu kartın üzerindeki logo temassız ödeme esnasında yeşile dönüyor.

7.10.2020Teknoloji
Türkiyede kuruluşlara ilk kez PIN destekli SoftPOS teknolojisi sunulacak

Türkiye'de kuruluşlara ilk kez PIN destekli SoftPOS teknolojisi sunulacak

Ödeme çözümleri şirketi PayCore, SoftPOS ile önemli bir adım atıyor. PayCore’un akıllı Android telefonların ve tabletlerin herhangi bir ek cihaza gerek kalmadan POS terminali olarak kullanılabilmesini sağlayan PIN destekli SoftPOS teknolojisi, Visa Ready Program kapsamında gerekli aşamaları geçerek onay aldı. Paycore, 200 ülkede 61 milyonun üzerinde iş yerine hizmet veren Visa’dan aldığı onay kapsamında, dünyanın dört bir yanında iş yerlerinin düşük maliyet ve yüksek teknolojiyle kart kabul etmelerine olanak sağlayacak. Türkiye’de ilk defa hayata geçen PIN destekli SoftPOS teknolojisi ile tüketiciler temassız ödeme limiti üzerindeki işlemleri de POS olarak kullanılan telefonların ekranlarından PIN girerek gerçekleştirebilecek.

23.09.2020Teknoloji
Vis A Vi Vis dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Vis A Vi Vis oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Vis A Vi Vis dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Vis A Vi Vis oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Vis a Vis dizisi yayınlandığı zamandan bu yana dikkatleri üzerine çekmiş bir dizidir. Dizinin farklı konusu bu kadar sevilmesine neden olmuştur. Visa A Vis Konusu ne, kaç bölüm ve kaç sezon yayınlandı detayları sizler için derledik.

10.09.2020Televizyon
Vodafone Pay nedir İşte yeni mobil ödeme çözümü

Vodafone Pay nedir? İşte yeni mobil ödeme çözümü

İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artan Vodafone Mobil Ödeme Servisi’nin ardından yeni Vodafone Pay ürün ailesini sunan Vodafone, müşterilerinin mobil ödeme alanında en iyi dijital iş ortağı olmayı hedefliyor.

3.09.2020Teknoloji
Visa’nın KOBİ’lere desteği sürüyor

Visa’nın KOBİ’lere desteği sürüyor

Dünyadaki şirketlerin %90’ını oluşturan ve global ölçekte istihdamın %50 ila 60’ını sağlayan KOBİ’ler ekonominin itici güçleri arasında yer alıyor. Visa, pandemi sürecinde ve sonrasında KOBİ'leri dijitalleşme yolunda ilerlemeye, tüketicileri ise küçük işletmeleri desteklemeye teşvik etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

27.08.2020Teknoloji
Motorola Moto G9 duyuruldu: İşte tüm özellikleri

Motorola Moto G9 duyuruldu: İşte tüm özellikleri

Teknoloji üreticisi Motorola, yeni akıllı telefonu Motorola Moto G9'u resmen duyurdu. İşte yeni telefonun öne çıkan özellikleri ve fiyatı...

25.08.2020Teknoloji
Logitechten büyük elli kullanıcılara özel mouse

Logitech'ten büyük elli kullanıcılara özel mouse

Logitech, büyük elli kullanıcılar için tasarlanmış, kıvrımlı şekle ve gecikmesiz bağlantıya sahip Logitech M190/191 Tam Boyutlu Kablosuz Mouse’u duyurdu.

25.08.2020Teknoloji
Uragun için geri sayım sürüyor: Yeni demo içeriği yayında

Uragun için geri sayım sürüyor: Yeni demo içeriği yayında

Bağımsız bir oyunu geliştirici olan Kool2Play, yakında çıkacak oyunu Uragun'un yeni demosunu yayınladı. Yeni demo, oyunun temel mekaniklerini tanımak, devasa cephaneliği (yerçekimi topu dahil) denemek ve hepsinden önemlisi düşman bir yapay zekanın elinden Barselona limanını geri almak için bir fırsat sunuyor.

25.08.2020Teknoloji
Hollandalı bilim insanları: Anne sütü koronavirüs düşmanı

Hollandalı bilim insanları: Anne sütü koronavirüs düşmanı

Hollandalı bilim insanları, anne sütünde koronavirüsü (Covid-19) engelleyebilecek miktarda antikor bulunduğunu duyurdu. Araştırma sonuçlarına göre, anne sütünün henüz aşısı tam anlamıyla etkili aşısı bulunmayan virüse karşı etkili olabileceği tahmin ediliyor.

25.08.2020Teknoloji
Çin’de yapay zeka şirketlerinin sayısı hızla artıyor

Çin’de yapay zeka şirketlerinin sayısı hızla artıyor

Çin merkezli şirket bilgilerine ilişkin hizmet veren veri teknolojisi şirketi Tianyancha’nın açıkladığı verilere göre, ülke genelinde yapay zeka alanında iş yapmak üzere kurulan şirketlerin sayısında büyük artışlar oluyor.

25.08.2020Teknoloji
İTÜ Çekirdeke yapılan yatırım 20 milyon TLyi buldu

İTÜ Çekirdek'e yapılan yatırım 20 milyon TL'yi buldu

Üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’nde 2020 yılının başından bu yana 15 girişim 20 milyon TL’yi aşan yatırım alma başarısını gösterdi. Böylece İTÜ Çekirdek’te 2020 ilk 7 ayında yapılan yatırımlar; İTÜ Çekirdek’te 2019’un ilk 7 ayında yapılan yatırımları dörde katladı.

24.08.2020Teknoloji
Hayat Eve Sığar uygulamasında ihbar dönemi başladı

Hayat Eve Sığar uygulamasında ihbar dönemi başladı

Koronavirüs salgını sonrası Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve milyonlarca telefona yüklenen Hayat Eve Sığar uygulaması, yeni bir özellik kazandı. İhbar özelliği sayesinde salgın konusunda dikkatsiz davranan, kurallara uymayanlar ihbar edilebilecek.

24.08.2020Teknoloji
Kadıköy sahillerini insansız denizaltı temizleyecek

Kadıköy sahillerini insansız denizaltı temizleyecek

İnsansız deniz temizleme aracı Denizatı ‘Doris’ Kadıköy Caddebostan Sahili'nde ilk kez denizle buluştu. Karadan verilen sesli komutla deniz yüzeyini temizleyen ‘Doris’, deniz kirliliğinin de verilerini toplayarak Kadıköy sahillerinin atık haritasını çıkarttı.‘Doris’in yüzey çalışmasına, balıkadamlar da denizaltında yaptıkları temizlikle destek verdi.

24.08.2020Teknoloji
Philips Fidelio X3 Türkiyede satışa çıkıyor: İşte özellikleri

Philips Fidelio X3 Türkiye'de satışa çıkıyor: İşte özellikleri

Philips’in yeni üst segment Fidelio X3 kulaklıkları, Ağustos sonunda Türkiye dahil tüm Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. İşte kulaklığın öne çıkan özellikleri...

24.08.2020Teknoloji
Boğaziçi Üniversitesi, Siber Güvenlikte Pakistan’a uzanıyor

Boğaziçi Üniversitesi, Siber Güvenlik'te Pakistan’a uzanıyor

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi’nin Siber Güvenlik alanında yer aldığı ‘’RECYPHER Rethinking Cybersecurity in Pakistan: Human factors’ Essential Role’’ (Pakistan’da Siber Güvenliği Yeniden Düşünmek: İnsan Faktörünün Temel Rolü)’’ başlıklı projesi Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri arasında kabul aldı. 1000’i aşkın proje arasından seçilerek desteklenmeye hak kazanan çalışmanın ortakları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nin yanı sıra, Almanya’dan Saarland Üniversitesi, Pakistan Ulusal Siber Güvenlik Merkezi ve bağlı üniversiteler yer alıyor. Proje kapsamında Boğaziçi Üniversitesi’nde Aralık 2016’da faaliyetlerine başlayan BÜSİBER Siber Güvenlik Merkezi Projesi model alınarak Pakistan’daki dört üniversitede benzer merkezler kurulacak.

24.08.2020Teknoloji
Robot süpürgelere ilgi giderek artıyor

Robot süpürgelere ilgi giderek artıyor

Pandemi ile birlikte evlerde temizlik konusu da giderek hassaslaşıyor. Yoğun hayat temposunda temizliğe ayrılan zamanı kısaltmak isteyenlerin yanı sıra evcil hayvan sahipleri ve alerjik reaksiyonları olanların sıklıkla tercih ettiği robot süpürgelere ilgi ise giderek artıyor.

24.08.2020Teknoloji
Paylaştığınız konum güvenliğinizi tehdit edebilir

Paylaştığınız konum güvenliğinizi tehdit edebilir

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı, konum takibiyle ilgili riskler konusunda uyardı ve paylaşılan veri miktarının nasıl azaltılabileceğine yönelik ipuçları paylaştı. Siber güvenlik uzmanları, risklerin nasıl sınırlandırılabileceğini mercek altına aldı.

24.08.2020Teknoloji
Doğal gaz tesisatçısı buzağı ölümlerinin önüne geçecek platform geliştirdi

Doğal gaz tesisatçısı buzağı ölümlerinin önüne geçecek platform geliştirdi

Amasya'nın Suluova ilçesinde 30 yaşındaki Ferhat Serçe, KOSGEB'den aldığı destekle yeni doğan buzağı ölümlerinin önüne geçmek için geliştirdiği platformun seri üretimine başlamaya hazırlanıyor.

24.08.2020Teknoloji
Varank: Kompozit, geleceğin teknolojisi olacak

Varank: Kompozit, geleceğin teknolojisi olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde (Başkent OSB) faaliyetlerini sürdüren ve Airbus gibi havacılık ve savunma sanayisi alanındaki küresel markaların kompozit parçalarını üreten bir firmayı ziyaret etti.

24.08.2020Teknoloji
Ücretsiz içerik izleme düşüncesi kişisel verileri tehlikeye atıyor

Ücretsiz içerik izleme düşüncesi kişisel verileri tehlikeye atıyor

Pandemi süreci ile birlikte evde vakit geçiren çoğu kişi dizi, film ve belgesel yayınlarını online platformlardan izlerken, tehditleri göz ardı ediyor. Online yayın platformları üzerinden kullanıcılara yönelik gerçekleşen kimlik avı saldırılarına dikkat çeken uzmanlar, kişisel verilerin ücretsiz içerik izleme uğruna hackerlerin ellerine geçtiği konusunda uyarıyor.

24.08.2020Teknoloji
TikTok harekete geçti, Trumpa dava açıyor

TikTok harekete geçti, Trump'a dava açıyor

Dünyanın en yaygın kullanılan mobil uygulamalarından biri olan TikTok, sonunda harekete geçti ve ABD Başkanı Donald Trump'ı dava etmeye hazırlanıyor.

24.08.2020Teknoloji
Huaweinin 5 yıllık telefonu güncelleme aldı

Huawei'nin 5 yıllık telefonu güncelleme aldı

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, yaklaşık 5 yıl önce piyasaya sürdüğü Mate 8 model telefonu için sürpriz bir güncelleme çıkardı.

24.08.2020Teknoloji
NBA 2K21 MyTEAM için detaylar belli oldu

NBA 2K21 MyTEAM için detaylar belli oldu

2K, Visual Concepts baş yapımcısı Erick Boenisch tarafından yazılan NBA 2K21 Current-Generation MyTEAM Courtside Raporu'nu yayınladı ve bu yıl MyTEAM'e gelen en yeni gelişmeleri paylaştı.

24.08.2020Teknoloji
Teknoloji tutkunları yarışıyor, en iyiler TEKNOFEST’te belirleniyor

Teknoloji tutkunları yarışıyor, en iyiler TEKNOFEST’te belirleniyor

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, ülkemiz için kritik öneme sahip alanlarda gerçekleştirdiği Teknoloji yarışmaları ile “Teknoloji üreten bir Türkiye” için #milliteknolojihamlesi ateşiyle yanan meşaleyi en yükseğe taşıyor. Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında 23 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarında 20.197 takımdaki 100 bin gencimiz kıyasıya mücadele ediyor.

24.08.2020Teknoloji
İkinci el cep telefonu ve tablet alacaklara çok önemli uyarı

İkinci el cep telefonu ve tablet alacaklara çok önemli uyarı

Kullanılmış cep telefonları ve tabletler yenilenip sertifikalandırıldıktan ve ambalajlandıktan sonra "yenilenmiş ürün" olarak garanti belgesiyle satılabilecek.

24.08.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Elimize değmeyen, görmediğimiz para ile 190 milyar lira harcıyoruz

Son zamanlarda kendi çevremde, teknoloji çevrelerinde, bankacılık çevrelerinde, çok sık duyduğum üç kelime var.

25.02.2021

Ödeme sistemlerinde öne çıkan trendler

Kovid-19, toplumun her kesiminin çalışma, eğitim, sosyalleşme süreçlerini uçtan uca değiştirdiği gibi, ödeme ve alışveriş alışkınlıklarına yönelik olarak da yeni normalleri gündeme getirdi. Ödeme sistemlerinde öne çıkan trendlerden söz ederken, temel olarak iki önemli eğilimin etkisini analiz etmemiz gerekiyor: Değişen tüketici davranışları ve finansal servislerin artan dijital dönüşümü. Bu hafta ödeme alanında öne çıkan son trendleri analiz ettim.

22.01.2021

Siber dolandırıcıların 'Efsane' vurgunu

‘Efsane’ kampanyaları alışveriş çılgınlığı yaşattı. Online alışverişte bir önceki yıla göre yüzde 103 artışla rekor kırdık. Ancak madalyonun bir de ‘öteki’ tarafı var. Binlerce kişi ucuza alırım hevesiyle çıktıkları yolda siber dolandırıcıların hedefi oldu. Banka, tüketici hakem heyeti ve savcılığa başvuranların sayısında artış var. Hesaptaki parasına bloke konulan ya da alışveriş adı altında kredi kartından para çekilen mağdurlar ne yapmalı? Nereye başvurmalı? Paralarını geri almaları mümkün mü? Uzmanlara sordum.

1.12.2020