EKSTRA
MENÜ

Okullar Ne Zaman Kapanıyor

Okullar Ne Zaman Kapanıyor haberleri sayfasında güncel ve son dakika Okullar Ne Zaman Kapanıyor hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 86 Okullar Ne Zaman Kapanıyor haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Okullar Ne Zaman Kapanıyor Haberleri

Okullar ne zaman kapanıyor, okulların kapanmasına kaç gün var İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Okullar ne zaman kapanıyor, okulların kapanmasına kaç gün var? İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Okulların ne zaman kapanacağı gündemde yer almayı sürdürüyor. Koronavirüsü nedeniyle neredeyse bir yılı uzaktan eğitimle geçiren öğrenciler karnelerini 18 Haziran tarihinde görüntüleyecekler. Telafi eğitim programını şekillendiren Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların bir süre daha devam edeceğini bildirdi. Ancak yüz yüze karne almak isteyenler 2 Temmuz’da okullardan karnelerini alabilecekler. Peki, okullar ne zaman kapanıyor, okulların kapanmasına kaç gün var? İşte, okulların kapanacağı tarih hakkında ayrıntılı bilgiler.

17.06.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Okullarda yaz tatili ne zaman başlayacak MEB açıkladı İşte karne tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? Okullarda yaz tatili ne zaman başlayacak? MEB açıkladı! İşte karne tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama ile yanıt buldu. Tam kapanma döneminin ardından eğitim öğretim takviminde yeni yol haritasını belirleyen MEB uzaktan eğitimin tüm kademelerde devam edeceğini aktardı. Okullarda uzaktan eğitim sistemi 1 Haziran tarihine kadar devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Peki, Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman olacak? İşte, karne tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.05.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak ve yaz tatili hangi tarihte başlayacak Ziya Selçuk açıkladı

Okullar ne zaman kapanacak ve yaz tatili hangi tarihte başlayacak? Ziya Selçuk açıkladı

Bir süredir gündemde yer alan okullar ne zaman kapanacak sorusu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlandı. Bakan Selçuk, bu yıl yüksek oranda uzaktan eğitimle devam eden okulların, herhangi bir aksilik olmaması durumunda yüz yüze eğitimle devam edeceğini ifade etti. Şubat ayında gerçekleşen ara tatil döneminde, Nisan ayındaki ara tatili de sürecin içerisine dahil eden Milli Eğitim Bakanlığı, bu nedenle önümüzdeki haftalarda ara tatil uygulamasına geçmeyecek. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, o konu hakkında Bakan Selçuk'tan detaylı bilgiler

9.03.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor 2020 yaz tatili ne zaman başlayacak

Okullar ne zaman kapanıyor? 2020 yaz tatili ne zaman başlayacak?

2019-2020 eğitim öğretim yılındaki yoğun sınav ve ders temposunun son bulacağı tarihi heyecanla bekleyen öğrenciler, Geçtiğimiz eylül ayında başlayan sezonun ne zaman biteceğini merakla sorguluyor. Gözler şimdi önce ara tatil ardından da yaz tatilinin başlayacağı tarihte. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

11.02.2020Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor Şubat tatili ne zaman başlayacak

Okullar ne zaman kapanıyor? Şubat tatili ne zaman başlayacak?

Eylül ayında başlayan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi tüm hızıyla devam ederken, sömestr tatilinin başlayacağı tarih, öğrencilerin yanı sıra ailelerinin de bir numaralı gündem maddesi oldu. Şubat tatili olarak da bilinen tatilinin başlayacağı tarihi merak eden vatandaşlar, her yıl ocak ayında başlayan karne tatilinin kesin tarihini araştırıyor. Peki, okullar ne zaman kapanıyor? Şubat tatili ne zaman başlayacak?

8.01.2020Gündem
Karneler ne zaman alınacak MEB takvimine göre sömestr tatili ne zaman

Karneler ne zaman alınacak? MEB takvimine göre sömestr tatili ne zaman?

Ocak ayının ilerlemesiyle beraber öğrenciler karnelerin ne zaman alınacağını merak etmeye başladı. 15 tatil yani sömestr tatilinin hangi tarihte başlayıp hangi tarihte biteceğini öğrenmek isteyenler, okullar ne zaman kapanacak? sorusunun yanıtını araştırıyor. MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimi bilgilerine göre öğrenci ve veliler yarıyıl tatili planlarını şekillendirecek. Peki, karneler ne zaman alınacak? İşte, o konu ile ilgili ayrıntılar.

6.01.2020Gündem
Okullar ne zaman tatil olacak 2019 2020 eğitim öğretim yılı takvimine göre 15 tatil ne zaman

Okullar ne zaman tatil olacak? 2019 2020 eğitim öğretim yılı takvimine göre 15 tatil ne zaman?

Okullarda ilk dönemin son yazılı ve sınavları başlarken ocak ayına günler kala, öğrenci ve veliler okullar ne zaman tatil olacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. 15 tatil için geri sayım devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayımladığı 2019 2020 eğitim öğretim yılı takvim bilgileri yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, yarıyıl tatili ne zaman? 15 tatile kaç gün kaldı? İşte, tatil bilgilere yönelik detaylar.

22.12.2019Gündem
15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı

15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

2019 2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı devam ederken, yeni yıla kısa süre kala yarıyıl tatilinin başlayacağı tarihle ilgili araştırmalar Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) takvim bilgileri doğrultusunda hız kazandı. Okulların ne zaman tatile gireceği sorusuna yanıt arayan milyonlarca öğrenci ve veli planlarını tatil bilgilerine göre şekillendirecek. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

19.12.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor ve yarıyıl tatili ne zaman olacak

Okullar ne zaman kapanıyor ve yarıyıl tatili ne zaman olacak?

Sömestr tatili ile birlikte okullar ne zaman kapanacak sorusu, şu an ara tatilde bulunan pek çok öğrencinin araştırdığı konu olmaya başladı. Yarıyıl tatili ile birlikte okullar ne zaman kapanacak sorusuna yanıt arayan binlerce kişi, internet üzerinden detayları sorguluyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) belirlediği takvime göre okullar ne zaman kapanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.11.2019Eğitim
Okullar ne zaman kapanıyor 2019 2020 okullarda ilk ara tatil ne zaman

Okullar ne zaman kapanıyor? 2019 2020 okullarda ilk ara tatil ne zaman?

9 Eylül tarihinde yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla, milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Okullarda yazılı ve sözlüler için tempolu süreç başlarken, öğrenciler şimdiden dinlemek için ara tatiller ve yarı yıl tatili ile ilgili araştırma yapmaya başladı. "Okullar ne zaman kapanacak?" sorusunun yanıtını arayanlar, MEB'in takvimine ulaşmak istiyor. Peki, okullarda ilk ara tatil ne zaman? İşte, o konular hakkında merak edilenler.

21.09.2019Gündem
Karneler ne zaman verilecek Okullar ne zaman kapanacak

Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak?

Farklı kademelerde eğitim hayatına devam eden milyonlarca öğrenci, karnelerini alacakları ve yaz tatiline başlayacakları günü sabırsızlıkla bekliyor. Yoğun ders ve sınav temposuna birkaç aylık ara verecek öğrenciler, haziran ayının gelmesiyle birlikte, tarih araştırmalarına hız verdi. Peki, Okullar ne zaman kapanıyor? Karneler ne zaman verilecek?

9.06.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte okulların ne zaman kapanacağını merak eden öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Yorucu geçen bir eğitim ve öğretim sezonunun ardından tatil yapmak isteyen öğrenciler, 2019'da okulların ne zaman kapanacağını sorguluyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, okulların kapanacağı tarih ve yaz tatili başlangıç tarihi ile ilgili bilgiler.

24.05.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor 2019 Ramazan Bayramı ne zaman

Okullar ne zaman kapanıyor? 2019 Ramazan Bayramı ne zaman?

Okulların ne zaman tatil olacağı, havaların ısınmaya başlaması ve bahar aylarının ortasına gelinmesiyle birlikte birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Okulların ne zaman kapanacağı ile birlikte Ramazan Bayramının ne zaman başlayacağı da öğrenci ve velilerin gündeminde yer aldı. İşte, tüm bu sorulara yanıt niteliği taşıyan MEB ve Diyanet'in resmi takvimi

15.04.2019Gündem
2019 yaz tatili ne zaman Okullar ne zaman kapanıyor

2019 yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanıyor?

Öğrenci ve velilerin gözü 2019 yılı yaz tatiline çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda eğitim/öğretim faaliyetlerine ne zaman ara verileceğini merak eden öğrenciler internette bu konu hakkında araştırma yapmaya devam ediyor. Öte yandan öğrenci aileleri de yaz tatili planlarına yön vermek için tarih araştırması yapıyor. Peki, bu yıl okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman olacak?

13.03.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor 2019 yaz tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanıyor? 2019 yaz tatili ne zaman?

Okulların kapanacağı tarihe yönelik araştırmalar, mart ayının başlamasıyla birlikte hız kazandı. Geçtiğimiz haftalarda 2018-2019 eğitim döneminin ikinci yarısına başlayan milyonlarca öğrenci, okulların kapanacağı ve yaz tatiline başlayacakları tatilin başlangıç tarihini araştırıyor. Peki, okullar ne zaman kapanıyor? 2019 yaz tatili ne zaman?

3.03.2019Gündem
Karneler ne zaman alınacak Okullar ne zaman kapanıyor

Karneler ne zaman alınacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

Haziran ayının gelmesine günler kala, karnelerin ne zaman alınacağı en çok konuşulan konulardan biri oldu. 2017 yılının Eylül ayında başlayan eğitim sezonunun ne zaman biteceğini merak eden öğrenciler, bir an önce karnelerini alarak tüm kış  boyunca hayalini kurdukları yaz tatilini yapmak istiyor. Peki, karneler ne zaman alınacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

27.05.2018Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor 2018 resmi tatil günleri

Okullar ne zaman kapanıyor? 2018 resmi tatil günleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim hayatına devam eden öğrenciler, okulların ne zaman tatile gireceğini araştırıyor. Öğrenciler ve aileleri yaz tatili planlarını şimdiden yapmak ve hazırlıklara başlamak için, okulların eğitim-öğretim faaliyetlerine ne zaman ara vereceğini sorguluyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? 2018 yaz tatili ne zaman?

28.03.2018Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor 15 tatil ne zaman başlayacak sorusuna MEB cevabı

Okullar ne zaman kapanıyor? 15 tatil ne zaman başlayacak sorusuna MEB cevabı

15 tatil ne zaman sorusu özellikle öğrencilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Okullar ne zaman kapanacak sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği cevabı merak eden vatandaşlar, 15 tatil ne zaman sorgusunu sürdürüyor. Peki, sömestr tatilinin başlayacağı 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan detaylı bilgiler

8.11.2017Eğitim
Karneler ne zaman verilecek Okullar ne zaman kapanacak

Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak?

Karnelerin verilme günü yaklaşırken yaz tatilinin ne zaman başlayacağını sorgulayan vatandaşlar, okullar ne zaman kapanacak sorusuna cevap arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği takvim bilgisine göre okulların ne zaman kapanacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, yeni sezonda okulların ne zaman açılacağını da merak ediyor. Peki, karneler ne zaman verilecek? İşte, okullar ne zaman kapanacak? İşte, detaylı bilgiler

5.06.2017Eğitim
Okullar ne zaman kapanıyor Yaz tatili hakkında ufak tüyolar

Okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili hakkında ufak tüyolar

Karneler ne zaman verilecek sorusunu yönelten öğrenci ve veliler, okulların ne zaman kapanacağını sorgulamaya devam ediyor. Öğrenciler kadar velilerin de merakla araştırdığı okullar ne zaman kapanacak sorusu, gündemde yer almaya devam ediyor. Peki, karneler ne zaman verilecek? İşte, okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabı ve yaz tatiline dair bazı tüyolar

30.05.2017Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak 2017 Yaz tatili ne zaman başlıyor

Okullar ne zaman kapanacak? 2017 Yaz tatili ne zaman başlıyor?

Okullar ne zaman kapanıyor sorusu, sınavların tamamlandığı ve performans notlarının verilmeye başlandığı şu günlerde, öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Okullar ne zaman kapanıyor, yaz tatili ne zaman bitecek sorusu ile konunun detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasını sorguluyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili hakkında detaylı bilgiler

23.05.2017Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak MEB bilgisi

Okullar ne zaman kapanacak? MEB bilgisi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu öğrenciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Sınavların yavaş yavaş tamamlanmasıyla birlikte okulların kapanacağı tarihi merakla sorgulayan vatandaşlar, yaz tatili programını çizebilmek için okullar ne zaman kapanacak sorusuna cevap arıyor. Peki, öğrenciler kadar ebeveynlerin de merak ettiği okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili başlangıcı için o süreç ve MEB bilgisi

16.05.2017Eğitim
Okullar ne zaman kapanıyor Yaz tatili ne zaman başlayacak

Okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman kapanacak sorularını yönelten öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı resmi iş takviminde yer alan yaz tatili başlangıç tarihini merak ediyor. Öğrenciler kadar öğretmen ve velilerin de merak ettiği okullar ne zaman kapanacak sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı iş takviminde açıklığa kavuştu. Peki, yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte, sınavların yavaş yavaş sona doğru yaklaştığı son dönemlerde merak edilen okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabı

25.04.2017Eğitim
Okullar ne zaman kapanıyor İşte 15 tatilin başlayacağı tarih

Okullar ne zaman kapanıyor? İşte 15 tatilin başlayacağı tarih

Sömestr tatiline çok az bir süre kala öğrenciler merakla okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabını arıyor. 15 tatil öğrencilerin karne alması ile birlikte başlayacak. Tatil dönemini sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler, şimdi merakla okulların yarı yıl tatiline gireceği günü bekliyor. Peki okullar ne zaman kapanacak? İşte yarı yıl tatilinin başlayacağı tarih

18.01.2017Eğitim
15 tatil ne zaman başlayacak İşte MEBin yayınladığı o tarih

15 tatil ne zaman başlayacak? İşte MEB'in yayınladığı o tarih

15 tatil ne zaman başlayacak sorusu milyonlarca öğrenci arasında merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan iş takvimiyle öğrenciler 15 tatilin ne zaman başlayacağını öğrenmeye başladı. Soğuk havaların gelmesi ve yoğun sınav temposundan biraz da olsa uzaklaşmak isteyen öğrenciler bir an önce 15 tatil için gün sayıyorlar. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen o tarih.

29.11.2016Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak sorusuna açıklık geldi MEB 15 tatil için kararını verdi

15 tatil ne zaman başlayacak sorusuna açıklık geldi! MEB 15 tatil için kararını verdi

15 tatil ne zaman başlayacak sorusu binlerce öğrenci için sosyal medyada merak konusu olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı iş takvimine göre öğrenciler ve velilerin beklediği 15 tatil ne zaman başlayacak sorusuna açıklık geldi. Öğrenciler yoğun sınav temposu ve havaların soğumasının ardından bir an önce 15 tatil'in gelmesini ve sınav temposundan biraz da olsa uzaklaşmak istiyorlar. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı iş takvimine göre 15 tatil ne zaman başlayacak? Bu sene öğrenciler ara tatili 16 gün mü yapacak? İşte detaylar...

29.11.2016Eğitim
15 tatil ne zaman başlayacak Sömestr tatili ne zaman

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili ne zaman?

15 tatil ne zaman başlayacak soruları öğrenciler tarafından yöneltilmeye devam ediyor. Yazılı sınavların yavaş yavaş tamamlanmasının ardından okullar ne zaman kapanacak sorusu gündemden düşmemeye başladı. 15 tatil için planlar kuran öğrenciler, yarıyıl tatilinin bir an evvel gelmesi için ip çekiyor. Öğrenciler kadar ailelerin de gündemine oturan 15 tatil ne zaman konusu, sömestr tatilinde planlar yapmak isteyen velilerin gündem konusu oldu. Peki 15 tatil ne zaman sorusu ile okulların ne zaman kapanacağını araştıran öğrencilerin merak ettiği cevap ne olacak? İşte Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı takvimden detaylar

19.11.2016Gündem
2016 Okullar ne zaman kapanıyor

2016 Okullar ne zaman kapanıyor?

Okullar ne zaman kapanacak, sorusunun yanıtı belli oldu. Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği yaz tatili için sayılı günler kaldı. Okullar 17 Haziran'da kapanacak. İşte merak edilenler..

14.06.2016Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor Yaz tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili ne zaman?

Okullar ne zaman kapanıyor? Milyonlarca öğrenci bu sorunun yanıtını merak ediyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılının bitmesine az bir zaman kaldı. Peki yaz tatili ne zaman? İşte okulların kapanacağı o tarih.

13.06.2016Gündem
2015-2016 Okullar ne zaman kapanacak

2015-2016 Okullar ne zaman kapanacak?

Okullar ne zaman kapanacak, sorusu milyonlarca öğrenci tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 eğitim öğretim yılı takvimine göre son gün ne zaman olacak, belirledi. İşte yaz tatilini ve karne gününü bekleyen öğrenciler için okullar ne zaman kapanıyor sorusunun yanıtı..

9.06.2016Gündem
15 tatil ne zaman başlıyor | Sömestr tatili kaç gün olacak

15 tatil ne zaman başlıyor? | Sömestr tatili kaç gün olacak?

Okulların kapanmasına çok az kaldı. Sömestr tatili yaklaşıyor. Milyonlarca öğrenci yarıyıl tatilinin ne zaman başlayacağını merak ediyor. 2016 yarıyıl tatili ne zaman başlayacak? Yarıyıl tatili kaç gün sürecek? 15 tatil ne zaman bitecek?

12.01.2016Gündem
15 tatil ne zaman başlıyor 2016 yarıyıl tatili yaklaşıyor

15 tatil ne zaman başlıyor? 2016 yarıyıl tatili yaklaşıyor!

Sömestr tatiline az kaldı! 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk yarısı neredeyse bitmek üzere. İlk dönemin yorgunluğunu ve stresini atmak için sabırsızlanan milyonlarca öğrenci, 22 Ocak 2016 günü 15 tatil dönemine girecekler.

5.01.2016Gündem
Sömestr tatili ne zaman Okullar ne zaman kapanıyor

Sömestr tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanıyor?

İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören milyonlarca öğrencinin merakla beklediği ‘sömestr tatili ne zaman başlıyor’ sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı Nabi Avcı’dan geldi. İşte 2016 yarıyıl tatili hakkındaki detaylar…

4.01.2016Gündem
31 Aralık Perşembe Günü Okullar Tatil mi

31 Aralık Perşembe Günü Okullar Tatil mi?

2016 yılına sayılı günler kala, vatandaşlar hem internet sitelerinden hem de sosyal medya kanallarından yılbaşı tatili kaç gün olacak? diye araştırmaya başladılar. Yılbaşı tatili ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yani 2016 yılbaşı tatilinin süresi şimdilik belli değil. Peki; 31 Aralık Perşembe günü tatil mi? İşte merak edilen bu soruların cevapları ve detayları...

29.12.2015Hayat
Yarıyıl (Sömestr) tatili kaç gün olacak

Yarıyıl (Sömestr) tatili kaç gün olacak?

2015-2016 Eğitim öğretim yılı sömestr tatili ne zaman? On beş tatil ne zaman? Sömestr ne zaman başlıyor? 2015-2016 Eğitim öğretim yılının birinci dönemi ne zaman kapanacak? Sömestr tatili uzatılıyor mu? Sömestr tatili 2016 sömestr tatili ile ilgili merak edilenler haberimizde!

23.12.2015Eğitim
Sömestr Tatili Uzatılacak mı Yarıyıl Tatili 1 Ay mı Olacak

Sömestr Tatili Uzatılacak mı? Yarıyıl Tatili 1 Ay mı Olacak?

MEB yetkilileri, ‘yarıyıl tatilinin 30 güne çıkarılmasına’ yönelik bir çalışmaları bulunmadığını söyleyerek, kimi sitelerde bu yönde çıkan haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirtti.

22.12.2015Eğitim
2016 Sömestr Tatili Ne Zaman 15 Tatil Ne Zaman Başlıyor

2016 Sömestr Tatili Ne Zaman? 15 Tatil Ne Zaman Başlıyor?

2015-2015 eğitim öğretim yılı Kurban Bayramı nedeniyle 28 Eylül 2015 tarihinde başlamış ve açık öğretim öğrencileri de dahil olmak üzere örgün eğitimde resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon öğrenci ders başı yaptı. Peki; Sömestr tatili ne zaman başlayacak? 15 Tatil ne zaman başlayıp, ne zaman bitecek?

19.12.2015Eğitim
15 Tatil Ne Zaman Başlıyor, Okullar Ne Zaman Kapanıyor

15 Tatil Ne Zaman Başlıyor, Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

İlkokul’dan Lise’ye tüm öğrencilerin heyecanla bekledikleri 15 tatil ne zaman başlayacak? Okullar hangi gün kapanacak? 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında ilk dönem ne zaman bitecek? İşte en çok öğrencileri sevindirecek Sömestr tatili başlama zamanı!

17.12.2015Eğitim
Yıldırım hızıyla uzlaşma: Ve Almanya çarşamba kapanıyor

Yıldırım hızıyla uzlaşma: Ve Almanya çarşamba kapanıyor

Almanya patlayan korona vakaları ve ölü sayıları üzerine yıldırım hızıyla kapanma kararı aldı. 1 saat bile sürmeyen Merkel’le eyalet başbakanları görüşmesinden okullar, kreşler ve iş yerleri 16 Aralık’tan 10 Ocak tarihine kadar kapanma kararı çıktı. Merkel ayrıca aşı tarihi verdi. Bavyera, Saksonya ve Thüringen eyaletlerinde gece dışarı çıkma yasağı geliyor.

13.12.2020Avrupa
Almanyada yeni koronavirüs önlemleri 10 Ocaka kadar geçerli olacak

Almanya'da yeni koronavirüs önlemleri! 10 Ocak'a kadar geçerli olacak

Koronavirüs vakaları ve ölü sayıları yükselen Almanya, yıldırım hızıyla kapanma kararı aldı. Merkel'in eyalet başbakanlarıyla korona zirvesi bir saat bile sürmedi. Okullar, kreşler ve işyerleri çarşamba gününden itibaren 10 Ocak tarihine kadar kapanıyor. Merkel ayrıca aşı tarihi verdi. Bavyera, Saksonya ve Thüringen eyaletlerinde gece dışarı çıkma yasağı geliyor.

13.12.2020Dünya
EBA çöktü açıklaması: Siber saldırı zannettik, meğer bizim öğrencilermiş

'EBA çöktü' açıklaması: Siber saldırı zannettik, meğer bizim öğrencilermiş

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde EBA’nın çökmesine sebep olduğu öne sürülen ‘siber saldırılara’ ilişkin açıklama yaptı.

5.11.2020 Eğitim
Fransada Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor Okul Tatili Ne Zaman Başlıyor (2020)

Fransa'da Okullar Ne Zaman Tatil Oluyor? Okul Tatili Ne Zaman Başlıyor? (2020)

Fransa'da ikamet eden pek çok gurbetçi Türkiye'ye tatil amaçlı gelebilmek için, okulların yaz tatiline girmesini bekliyor. Bu yüzden 2020 yılı için yaz dönemi tatili ne zaman başlayacak konusunda internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Peki, Fransa'da okullar ne zaman tatil oluyor? Okul tatili ne zaman başlıyor? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
7 ülkeden 7 tanık anlattı...Doktorlar ‘Kim ölsün, kim iki gün daha yaşasın’ diye tercih yapmak zorunda kaldı

7 ülkeden 7 tanık anlattı...Doktorlar ‘Kim ölsün, kim iki gün daha yaşasın’ diye tercih yapmak zorunda kaldı

Dünya genelinde salgından hayatını kaybedenlerin sayısı 10 bini aştı; her dakika, farklı bir ülkeden yeni bir koronavirüs açıklaması duyuyoruz. Aralarında, en ağır bilançonun görüldüğü İran ve İtalya’nın da olduğu ülkelerden insanlara ulaşıp neler yaşadıklarını konuştuk.

22.03.2020Hürriyet Pazar
Günlük trendlere mesafeli yaklaşıyoruz

Günlük trendlere mesafeli yaklaşıyoruz

Ülkemizin ilk kız lisesi olarak 1856’da açılan Notre-Dame de Sion, Atatürk’ün üç manevi kızının da eğitimi için tercih ettiği okullardan biriydi. 1971’de ilkokul bölümünü, 1972’de yatılı kısmını kapatan kurum, 1989’da rahibelerin yerine yönetime laik bir müdür getirdi. 140 yıl kız lisesi olarak hizmet veren bu köklü okul 1996-1997 öğretim yılından itibaren karma eğitime geçerek erkek öğrenci kabul etmeye başladı. Eğitim öğretimi Türkçe ve Fransızca olmak üzere iki dilde yapılan okulun diploması Fransız Bakaloryasına denk.

9.06.2019Eğitim
60 yıllık eğitimci Sıtkı Alp: Öğretmen derse hazır girmeli

60 yıllık eğitimci Sıtkı Alp: Öğretmen derse hazır girmeli

Matematik öğretmeni Sıtkı Alp, Kasım 1969’da açtığı Arı Dershanesi ile eğitim dünyasında iz bırakmaya başladı. 1984’te Özel Arı Lisesini, 1985’te Özel Arı İlkokulunu, 1991’de Özel Arı Fen Lisesini açan Sıtkı Alp 1996’da Sıtkı Alp Eğitim Vakfı’nın ardından 1997’de Çankaya Üniversitesini kurdu. 2000 yılında Arı Önokulunu açarak eğitim zincirinin halkalarını tamamlamış oldu. İlkokul öğretmenine hayran olduğu için öğretmenliği seçen Alp, eğitim sektörünün önemli girişimci isimlerinden biri oldu. Alp; Ankara’ya okul ve kız yurdu, memleketi Erzurum Atatürk Üniversitesine okul, kız yurdu, halıcılık enstitüsü, turizm konuk evi, Şenkaya ilçesine kız yurdu yaptırılmasında önemli miktarda katkıda bulundu.

4.11.2018Eğitim
Çavuşoğlu: Artık topu taca atma dönemi sona ermiştir

Çavuşoğlu: Artık topu taca atma dönemi sona ermiştir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlanan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili konuşan Çavuşoğlu, "Çalışma grubu ile artık bu konularda oyalama devri, topu taca atma devri bitti" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, bugüne kadar 100'den fazla önde gelen FETÖ'cünün Türkiye'ye getirildiğini açıkladı.

15.07.2018Gündem
Okullar neden tatile girer

Okullar neden tatile girer?

Okullar bu sene 9 Haziran’da kapanıyor, yaz tatili başlıyor. Oysa Amerikan iç savaşı öncesinde çocuklar hiç tatil yapmadan sürekli okula giderdi. Peki bu sistem ne zaman ve nasıl değişti? Sosyal Belgesel, öğrencilerin neden yaz tatili yapması gerektiğini araştırdı.
Editör: Sebla Koçan
Kurgu: Ali Çepni

Kamera: Ömer Kalabalık, Koray Taşan
Sunucu: Gülbin Özbey

7.06.2017Sosyal

Yazar Sonuçları

Kapalı hastaneler açılsın, kapasite yaratılsın

Koronavirüs salgınını ya da artık ezberlenen şekliyle Covid-19 Pandemisi yazmak benim için de, okuyucu için de sıkıntılı bir hal.

19.11.2020

Issız bir adaya düşseniz...

Ne diye düşesiniz ki? Ama ya düşerseniz?

18.01.2020