MENÜ

23 Nisan

23 Nisan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 23 Nisan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25.329 23 Nisan haberi bulunmuştur.

23 Nisan Haberleri

Öğretmenlerden gönüllü ‘canlı sınıf’ dersi

Öğretmenlerden gönüllü ‘canlı sınıf’ dersi

Öğrencilerini özleyen ve merak eden devlet okullarındaki öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yakında başlayacağını duyurduğu canlı sınıf uygulamasını kendi çabalarıyla hayata geçirdi. İnternetteki ücretsiz uygulamalar üzerinden ders anlatan öğretmenler, çocukları da ekrandan birbirleriyle buluşturmuş oldu.

2.04.2020Eğitim
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ İstanbulda 9 saatlik elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ İstanbul'da 9 saatlik elektrik kesintisi programı

BEDAŞ planlı elektrik kesintileri programında yer alan bilgilere göre, İstanbul'da 9 saat süreyle geçerli olacak elektrik kesintileri bilgisi paylaşıldı. İstanbul'un Esenler, Sultangazi, Avcılar, Başakşehir gibi birçok ilçesinde yaşanacak olan elektriklerin ne zaman son bulacağını öğrenmek isteyenler, 'Elektrikler ne zaman gelecek?' sorusunun yanıtını sorguluyor. İşte, 20 Mart İstanbul elektrik kesintisi programı.

19.03.2020Gündem
Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi hangi günler yayınlanıyor Ya İstiklal Ya Ölüm oyuncuları ve konusu

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi hangi günler yayınlanıyor? Ya İstiklal Ya Ölüm oyuncuları ve konusu

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi 16 Mart 2020’de ekranlara ‘merhaba’ dedi. Yönetmenliğini Yasin Uslu’nun üstlendiği, senaryosunu Funda Çetin’in kaleme aldığı ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ sosyal medyada da konuşuldu. Peki, Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi hangi günler yayınlanacak? İşte Ya İstiklal Ya Ölüm oyuncuları ve konusu

17.03.2020Televizyon
Ramazan ayı ne zaman Ramazanın ilk günü ne zaman 2020

Ramazan ayı ne zaman? Ramazan'ın ilk günü ne zaman 2020?

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? sorusu içinde bulunduğumuz mübarek üç aylar devam ederken, oruç ibadetini idrak etmeye hazırlananlar tarafından yanıtı araştırılan konulardan oldu. Diyanet 2020 takviminde yer alan bilgileri merak edenler, bu yıl ilk sahura ne zaman kalkılacağı ve ilk orucun hangi gün tutulacağını öğrenmek istiyor. Peki, Ramazan'ın ilk günü ne zaman 2020? Ramazan ne zaman ve oruca ne zaman kalkılacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

15.03.2020Gündem
İlker Kızmaz:

İlker Kızmaz:

İlker Kızmaz: "Her duyan, 'Herkese nasip olmaz, çok büyük sorumluluk' diyor"‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dizisi pazartesi günü yayında! İstanbul’un işgal edildiği günle TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 arasındaki altı haftayı anlatacak dizide, Mustafa Kemal Atatürk'ü İlker Kızmaz canlandırıyor. Hakan Gence, Kızmaz'la hayatını ve mini dizideki rolünü konuştu: "Her duyan, 'Herkese nasip olmaz, çok büyük sorumluluk' diyor. Mustafa Kemal’in hem insani hem kumandan yönlerine odaklandık. O yüzden çok yönlü bir çalışma yaptım." Bugün Hürriyet Cumartesi’de!@ilkerkızmaz @hakangence #Atatürk @hurriyetcomtr

14.03.2020Magazin
İlker Kızmaz: Atatürk’ü canlandırmak büyük sorumluluk

İlker Kızmaz: Atatürk’ü canlandırmak büyük sorumluluk

İlker Kızmaz, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dizisinde karşımıza Mustafa Kemal Atatürk rolünde çıkmaya hazır. Kızmaz, İstanbul’un işgal edildiği günle TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 arasındaki altı haftayı anlatan mini dizi için nasıl hazırlandığını anlattı: “Saçlarım sarıya boyandı. İşin en meşakkatli kısmı oydu. Doğru tonu bulmamız yaklaşık 14 saat sürdü. Kadınları gerçekten çok iyi anladım.”

Ramazanın ilk günü ne zaman 2020 Oruç ne zaman hangi tarihte başlıyor Diyanet duyurdu

Ramazanın ilk günü ne zaman 2020? Oruç ne zaman hangi tarihte başlıyor? Diyanet duyurdu

Mübarek üç aylar devam ederken, Ramazan ayının başlayacağı tarih Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. '11 ayın sultanı' olarak da bilinen Rahmet ve bereket ayı Ramazan'da oruç ibadetini idrak etmeye hazırlananlar, Diyanet takvimine göre, Ramazanın ilk gününün ne zamana denk geldiğini öğrenmek istiyor. Peki, Ramazanın ilk günü ne zaman 2020? Oruç ne zaman hangi tarihte başlıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler...

12.03.2020Gündem
Ya İstiklal Ya Ölümün afişi yayınlandı

Ya İstiklal Ya Ölüm'ün afişi yayınlandı

TRT 1’in yeni dizisi “Ya İstiklal Ya Ölüm”ün afişi yayınlandı.

10.03.2020Televizyon
Ramazanın ilk günü ne zaman 2020 ramazan ayı ne zaman başlayacak

Ramazan'ın ilk günü ne zaman? 2020 ramazan ayı ne zaman başlayacak?

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'da oruç tutarak ibadet etmek isteyen milyonlarca Müslüman, 2020'nin ilk sahurun ne zaman olduğunu araştırmaya şimdiden başladı. İslam alemi için en önemli aylardan biri olan Ramazan ayının gelmesine artık sayılı günler kaldı. Peki, Ramazan'ın ilk günü ne zaman? 2020 ramazan ayı ne zaman başlayacak?

9.03.2020Gündem
Putinden Cumhurbaşkanı Erdoğana kahvaltı tavsiyesi

Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kahvaltı tavsiyesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kritik Moskova ziyaretinde ağır konulara girilmeden önce ‘kahvaltı sohbeti’ yapılmış. Rusya Devlet Başkanı Putin, yıllardan bu yana hiç değiştirmediği kahvaltı mönüsünü Erdoğan’a tavsiye etmiş. Putin’in vazgeçemediği kahvaltısı yabanmersini, yulaf ve sütten oluşuyormuş.

8.03.2020Gündem
Mucize Doktorun Damlası Merve Dizdar kimdir Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı

Mucize Doktor'un Damla'sı Merve Dizdar kimdir? Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı?

FOX TV'de yayınlanan Mucize Doktor'un oyuncu kadrosuna oyuncu Merve Dizdar dahil oldu. Dizide Damla karakterine hayat verecek olan Merve Dizdar, akıllı bir asistan hekimi oynayacak. Dizinin yayınlanan bölümüyle beraber Merve Dizdar'ın hayatı ve oyunculuk kariyeri izleyenler tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, Mucize Doktor'un Damla'sı Merve Dizdar kimdir? Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı? İşte, Merve Dizdar'ın hayatıyla ilgili merak edilen bilgiler.

5.03.2020Televizyon
Carrefoursa çalışma saatleri – Carrefoursa kaçta Kapanıyor/açılıyor Carrefoursa mesai saatleri

Carrefoursa çalışma saatleri – Carrefoursa kaçta Kapanıyor/açılıyor? Carrefoursa mesai saatleri

CarrefourSA Türkiye'nin farklı şehirlerinde yer alan bir marketler zinciridir. CarrefourSA üzerinden alışveriş yapan vatandaşlar çalışma saatleri ile açılış ve kapanışlarını merak etmektedir. İşte CarrefourSA çalışma saatleri, CarrefourSA kaçta kapanıyor/açılıyor ve CarrefourSA mesai saatleri hakkında bilgiler.

4.03.2020Gündem
Ara tatil ne zaman Okullarda ara tatil ne zaman 2020

Ara tatil ne zaman? Okullarda ara tatil ne zaman 2020?

Okullarda ara tatil için geri sayım başladı. Bu yıl ilk kez uygulanan ara tatil yönetmeliği, bahar aylarında öğrencilere derslerden bir süre uzaklaşıp nefes alma imkanı yaratacak. Uygulama aracılığıyla öğrencilerin yapacağı tatilin süresi 1 hafta olacak. Peki, ara tatil ne zaman başlayacak? İşte, 2020 yılında okulların tatil olacağı günler hakkında detaylı bilgiler

3.03.2020Eğitim
Ramazan Bayramı ne zaman Oruç ne zaman tutulacak

Ramazan Bayramı ne zaman? Oruç ne zaman tutulacak?

Vatandaşlar bu yıllın ilk ilk orucunun hangi akşam tutulacağını merak ediyor. Dini vazifelerini yerine getirebilmek için bekleyen vatandaşlar 2020 Ramazan ayının başlayacağı zamanı araştırıyor. Peki, oruç ne zaman tutulacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

1.03.2020Gündem
2020 Ramazan ne zaman başlıyor 11 ayın sultanı Ramazan hangi ayda

2020 Ramazan ne zaman başlıyor? 11 ayın sultanı Ramazan hangi ayda?

Geride bıraktığımız mübarek Regaip Kandili'nin idrak edilmesiyle üç aylara girildi. Recep ayının başlamasıyla beraber Müslümanların oruç ibadetini yerine getirdiği Ramazan ayı tarihi gündeme geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 takvimine göre oruç ayı olarak da bilinen Ramazan ayının ne zaman başlayacağı araştırılıyor. Peki, 2020 Ramazan ne zaman başlıyor? 11 ayın sultanı Ramazan hangi ayda? İşte, Ramazan ayı başlangıç tarihi ve Ramazanın önemiyle ilgili detaylı bilgiler.

29.02.2020Gündem
Bir Türk Masalı filmi ekibine anlamlı ödül

Bir Türk Masalı filmi ekibine anlamlı ödül

Göktürk Dergisi’nin organize ettiği ve bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Yılın Enleri’ ödüllerinde ‘En İyi Senaryo’ Toprak Sergen’in olurken, filmin deneyimli Yeşilçam oyuncularından Suna Selen ve İzzet Günay’a da ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ sunuldu.

27.02.2020Keyif
2020de dini bayramlar ne zaman 2020 Ramazan ve Kurban Bayramı tarihi

2020'de dini bayramlar ne zaman? 2020 Ramazan ve Kurban Bayramı tarihi

2020'de idrak edilecek dini bayramların tarihlerine yönelik araştırmalar, mübarek üç ayların başlamasıyla birlikte hız kazandı. Ramazan ve Kurban Bayramı'nın 2020 yılında hangi tarihlere denk geleceğini şimdiden öğrenmek isteyen vatandaşlar, sorularına internetten yaptıkları araştırmalarla cevap arıyor. Peki, 2020 Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?

26.02.2020Gündem
Milli Mücadele’nin ilk tanıtımı yayınlandı

Milli Mücadele’nin ilk tanıtımı yayınlandı

TRT 1’in merakla beklenen yeni dizisi “Ya İstiklal Ya Ölüm”ün ilk tanıtımı yayınlandı.

26.02.2020Televizyon
TRT’nin yeni dizisi Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi ne zaman yayınlanacak, oyuncu kadrosunda kimler var

TRT’nin yeni dizisi Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi ne zaman yayınlanacak, oyuncu kadrosunda kimler var?

TRT 1'in yeni dizisi Ya İstiklal Ya Ölüm’ün ilk fragmanı ekranlarda dönmeye başladı. Milli Mücadele'nin 100'üncü yılına özel hayata geçireceği Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinin oyuncu kadrosunda deneyimli isimler yer alıyor. Dizi, İstanbul’un işgali ve Meclis-i Mebûsan’ın İstanbul’da dağıtılmasıyla Ankara’da yeniden açılması arasında geçen 6 kritik haftayı gerçeklere bağlı kalarak anlatıyor. Peki, Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi ne zaman yayınlanacak, oyuncu kadrosunda kimler var?

25.02.2020Televizyon
Elektrikler ne zaman gelecek 22 Şubat BEDAŞ ve AYEDAŞ İstanbul elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 22 Şubat BEDAŞ ve AYEDAŞ İstanbul elektrik kesintisi programı

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda elektrik kesintisi programlarına yer veren BEDAŞ ve AYEDAŞ, 22 Şubat planlı elektrik kesintilerini yayımlandı. Kesintilerin olduğu ilçe ve mahallelerde ikamet eden vatandaşlar, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek sorusuna İstanbul elektrik kesintisi programından yanıt arıyor. Peki, elektrikler saat kaçta gelir? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ 22 Şubat elektrik kesintisi bilgileri...

22.02.2020Gündem
Uzay temalı eğitim üssü ziyaretçilerini ağırlamak için gün sayıyor

Uzay temalı eğitim üssü ziyaretçilerini ağırlamak için gün sayıyor

"Türkiye'nin uzay temalı ilk eğitim merkezi" niteliğiyle Bursa'da inşa edilen Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM) kapılarını 23 Nisan'da ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

21.02.2020Teknoloji
Derbilerin faturası ağır oluyor

Derbilerin faturası ağır oluyor!

Süper Lig'in 23. haftasında 23 Şubat Pazar günü karşı karşıya gelecek Fenerbahçe ile Galatasaray arasında son 10 sezonda oynanan derbilerin faturası iki kulüp için de ağır oldu.

21.02.2020Futbol
YouTube nasıl kuruldu İşte dünya devinin doğuş hikayesi

YouTube nasıl kuruldu? İşte dünya devinin doğuş hikayesi

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, bu yıl 15'inci yılını kutluyor. Video paylaşımları için böyle bir platform kurma fikrinin arkasında ise bir şarkıcının başına gelen talihsiz bir olay yatıyor.

20.02.2020Teknoloji
Kupada Antalya derbisi

Kupada Antalya derbisi

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Galatasaray'ı eleyen Aytemiz Alanyaspor ile Süper Lig lideri Demir Grup Sivasspor'u kupa dışına gönderen Fraport TAV Antalyaspor, yarı finalde futbolseverlere bir kez daha Antalya derbisi heyecanı yaşatacak.

14.02.2020Futbol
Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçının tarihi...

Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman oynanacak? Fenerbahçe-Trabzonspor maçının tarihi...

Antalyaspor'un Türkiye Kupası'nda tur atlamasıyla birlikte yarı final eşleşmeleri belli oldu. Antalyaspor ile Alanyaspor ile eşleşirken, Fenerbahçe ve Trabzonspor da final için kozlarını paylaşacak.

13.02.2020Futbol
Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman İşte maçın tarihleri

Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman? İşte maçın tarihleri

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçları devam ederken, yarı final maç programı gündeme geldi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamayla belli olan Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçları tarihi taraftarlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman? İşte, Ziraat Türkiye Kupası yarı final maç tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

12.02.2020Spor Arena
Trabzonspor, kupada Büyükşehir Belediye Erzurumspora konuk olacak

Trabzonspor, kupada Büyükşehir Belediye Erzurumspor'a konuk olacak

Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında yarın deplasmanda TFF 1. Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor'a konuk olacak.

12.02.2020Futbol
Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman İşte, çeyrek final rövanş ve yarı final maç programı

Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman? İşte, çeyrek final rövanş ve yarı final maç programı

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesi Trabzonspor BB Erzurumspor karşılaşmasıyla başladı. Kupada heyecanı devam ederken fulbolseveler Ziraat Türkiye Kupası yarı final ve çeyrek final rövanş maçları tarihlerini araştırmaya başladı. TFF'nin daha önce yaptığı kura çekimiyle Ziraat Türkiye Kupası maç programları ve eşleşmeler belli oldu. Peki, Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçları ne zaman? İşte, çeyrek final rövanş ve yarı final maç programı.

4.02.2020Spor Arena
2020 resmi tatil günleri listesi | 2020de kaç gün tatil var

2020 resmi tatil günleri listesi | 2020'de kaç gün tatil var?

Tatil planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen çok sayıda vatandaş, '2020'de kaç gün tatil var?' sorusuna yanıt arıyor. Özellikle, 2020 Ramazan Bayramı tatili ve 2020 Kurban Bayramı tatillerinin kaç gün olduğu ve ne zamana denk geldiği ile milli bayramlarda yapılacak tatillerin tarihleri araştırılıyor. Peki, 2020'de kaç gün tatil var?

1.02.2020Gündem
Ankara ne zaman başkent oldu

Ankara ne zaman başkent oldu?

Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü her yıl bir dizi etkinlikle kutlanıyor. Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’ta Ankara'nın başkent olma kararının uzun görüşme ve tartışmalardan sonra verildiğini ifade etmişti. Peki, Ankara ne zaman başkent oldu?

27.01.2020Gündem
Son Dakika | Türkiye Kupasında çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri belli oldu Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonsporun rakipleri...

Son Dakika | Türkiye Kupası'nda çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri belli oldu! Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un rakipleri...

Ziraat Türkiye Kupası'nda son 16 turu Galatasaray - Çaykur Rizespor maçıyla tamamlanırken gözler kura çekimine çevrildi. Beşiktaş ve Başakşehir'in elendiği organizasyonda çeyrek final kuraları çekildi. Kura çekimi sonucunda çeyrek final eşleşmelerinin yanı sıra yarı final eşleşmeleri de belli oldu.

24.01.2020Futbol
Türkiye Kupasında çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu

Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda rövanş maçları tamamlanırken, çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu.

23.01.2020Futbol
Masallardan beyazperdeye

Masallardan beyazperdeye

Toprak Sergen, “Dünyanın hayran olduğu masallarımız var bizim” diyerek yola çıktı ve “Bir Türk Masalı” adında bir film çekti.

23.01.2020Keyif
Çocuk Bayramı’nda sinemada

Çocuk Bayramı’nda sinemada

Amine Gülşe, “Bir Türk Masalı” filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gülşe’nin prensesi canlandırdığı film, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda vizyona girecek.

21.01.2020Keyif
Oğlunu öldürüp intihar eden o anne ile ilgili yeni detay

Oğlunu öldürüp intihar eden o anne ile ilgili yeni detay!

TOKAT'ta 10 yaşındaki oğlu Kayra'yı bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini asarak intihar eden anaokulu öğretmeni Tuğba Uzun’un (37), takdir belgesi alan oğlunun karne törenine katıldıktan sonra eşi Mustafa Uzun’u telefonla arayıp, "Evde temizlik yapacağım saat 21.00’den sonra gel" dediği ortaya çıktı.

18.01.2020Gündem
Kurtuluş Savaşı Tarihi Ve Özeti - Kurtuluş Savaşı Kahramanları, Komutanları Ve Cepheleri

Kurtuluş Savaşı Tarihi Ve Özeti - Kurtuluş Savaşı Kahramanları, Komutanları Ve Cepheleri

30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes Antlaşması sonrası işgallerin başladığı ve boğazların İngilizlerin kontrolüne geçtiği dönemde başlayan bir milli mücadeledir. Kurtuluş Savaşı tarihi, özeti, önemi, nedenleri ve sonuçları hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

17.01.2020Gündem
Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite! Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Okulların tatile girmesini sadece çocuklar değil, yoğun iş stresinden bunalan büyükler de dört gözle bekliyor. Bu yarı tatilinde uzun tatil planı yapamayanlar için İstanbul’da çocukla gidilecek yerleri sizler için derledik. İstanbul’da ister çocuğunuzla Snowpark’ta eğlenin ister Yeşilçam Müzesi’nde geçmişte yolculuğa çıkın. Seçenek çok, üstelik çok da ucuz…

17.01.2020Seyahat
Velimeşespor hangi ilde Velimeşespor nerenin takımı

Velimeşespor hangi ilde? Velimeşespor nerenin takımı?

Velimeşespor, aldığı skorların ardından adından söz ettirmeye başladı. Tam adı Ergene Velimeşe Spor Kulübü olan takım, Tekirdağ'ın Ergene ilçesinin Velimeşe mahallesinde kurulmuştur. İşte, TFF 2.Lig'de mücadele eden Velimeşespor hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.01.2020Spor Arena
Bakan Dönmez 23 Nisanda kabul ettiği öğrencilerle buluştu

Bakan Dönmez 23 Nisan'da kabul ettiği öğrencilerle buluştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in geçen yıl TBMM'nin açılışının yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamında kabul ettiği Siirt Şehit Orgeneral Eşref Bitlis İlkokulu öğrencileri ile buluştu.

11.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Geleceğe ve insana yatırım yapıyoruz’

Bu hafta ‘Yeni Nesil İK’ya konuk olan May Tohum İnsan Kaynakları Müdürü Sebla Gül, şirkette iç terfi oranının yüksek olduğunu belirterek, yönetsel pozisyonların yüzde 79’unun bu şekilde tamamlandığını söyledi. Geleceğe yatırım yaptıklarını ve insana değer verdiklerini ifade eden Gül, teknik olarak da rekabetçi düzeyde bir dünya oyuncusu haline gelmelerine olanak sağlayan Ar-Ge yatırımlarının diğer firmalardan ayırıcı özellikleri olduğunu ekledi.

4.04.2020

Salgın döneminde yolcu hakları ve sağlığımızı koruma yolları

Milyonlarca insan evlerine kapanmış bile olsa kimi iş gereği zorunluluktan, kimi salgından uzaklaşma umuduyla yollara düşüyor. Peki bu olağanüstü dönemde bizi her türlü riskten ve kayıptan koruyacak haklarımız neler? En önemlisi, bu süreçte yaptığımız yolculuklarda sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?

30.03.2020

Güçlü iletişimle 4 kuşak bir arada

Kurucuları M. Kemal Coşkunöz’ün ‘Bir işi yapıyorsam, en iyisi olmalıyım’ sözünün kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Coşkunöz Holding İnsan Kaynakları Direktörü Arzu Öneyman, eğitimci ve sanayici köklerinin faaliyet gösterdikleri coğrafyalara da katkı sağladığını söylüyor. Odağına insanı alan, tüm farklılıkları kucaklayan bir şirket kültürü benimsediklerini vurgulayan Öneyman, “Dört kuşağın bir arada çalıştığı ve genç popülasyonun yüksek olduğu ender kuruluşlardan biriyiz. Tüm bu farklı grupların harmoni içerisinde çalışması ve hatta birbirini daha da yukarı taşıması, kuvvetli bir iletişim ihtiyacını da beraberinde getiriyor” diyor.

10.03.2020

İzmir’den dünyaya: Haydi maratona

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Tunç Soyer’in en büyük hayali, İzmir’i bir dünya kenti olarak görmek. İşte bunun son somut kanıtı: İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez düzenleyeceği “Maraton İzmir” tanıtıldı yaklaşık iki hafta önce. Maraton İzmir 12 Nisan’da 5 ve 10 kilometrelik koşularla gerçekleşecek. Bir gün önce ise Kültürpark içinde çocuk koşusu düzenlenecek.

7.03.2020

CHP ne yapsın?

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, münasip bir lisanla sitem ediyor CHP’ye.

24.02.2020

İşte Bursa’nın stratejik planı

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentin stratejik planını Hürriyet Bursa’ya anlattı. Yapılacak yatırım ve çalışmaları 5 başlıkta toplayan Aktaş, birinci sırada ulaşımın geldiğini belirterek, bunu kentsel dönüşüm, Yeşil Bursa, spor ve gençlik yatırımları, şehrin turizm ve ekonomik açıdan geliştirilmesi için tarihi ve turistik yatırımlar olarak sıraladı.

23.02.2020

Kitabın adı yok ya da güle bir kitap ekleyin

BELLİ günlere sığdırılmış aşklardan, ilişkilerden, hatırlamalardan pek hoşlanmam. Adeta unutkanlığın yasak savma girişimleridir bana göre.

13.02.2020