MENÜ

Cin

Cin ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cin haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 85.772 Cin haberi bulunmuştur.

ÇİN

Çin, tarihi bir medeniyet, ortak kültüre sahip bir bölge ve Doğu Asya'da çok uluslu bir oluşum. Çin medeniyeti, yaklaşık 5 bin yıllık yazılı tarihi ile dünyanın en eski medeniyetlerindendir. Bununla birlikte üzerinde ideografik çizimlerin bulunduğu yaklaşık 6000 yıl öncesine ait kalıntılara ulaşılmıştır. Zhōngguó sözcüğü Çincede, Merkez Ülke anlamına gelir.

Çin, aynı zamanda dünyanın en eski süreklilik arzeden medeniyetlerindendir. Çince dünyanın en eski sürekli kullanılan yazılı dillerindendir. İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarından kâğıt, pusula, barut ve matbaa, Antik Çin medeniyetine aittir.

Çin'deki son iç savaşın çıkmaza girmesi, Çin ismini kullanan iki devletin ortaya çıkması ile sonuçlanmıştır: Çin Halk Cumhuriyeti ve Çin Cumhuriyeti.

1978'de Çin ile Japonya arasında " Barış ve Dostluk" antlaşması imzalanmıştır. 

Moğolistan, Rusya, Vietnam, Laos, Birmanya, Hindistan, Bhutan, Nepal, Pakistan, Afganistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan ile komşudur. 

 

Cin Haberleri

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca son vaka ve ölüm sayısını açıkladı Bakan’dan kritik uyarı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca son vaka ve ölüm sayısını açıkladı! Bakan’dan kritik uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika bilgilerini paylaştı. Bakan Koca 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaşarak, "Toplam vaka sayısı 13 bin 531 , hayatını kaybedenlerin sayısı 214'e yükseldi" dedi. Koca ayrıca, "Sosyal izolasyondan taviz vermeyelim. Temas=Risk. Lütfen unutmayalım" dedi.

31.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Dünya genelinde corona virüsten can kaybı 40 bini aştı

Son dakika haberi: Dünya genelinde corona virüsten can kaybı 40 bini aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 40 bini aştı.

31.03.2020Dünya
Pandemi ne demek Pandemi ne zaman biter Pandemi kurulu nedir

Pandemi ne demek? Pandemi ne zaman biter? Pandemi kurulu nedir?

2009 yılında domuz gribi ile gündeme gelen pandemi son günlerde corona virüsü ile çok duyduğumuz terimlerden biri oldu. Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) tanımlamasına göre, bir hastalığın pandemi olabilmesi için kabaca üç kriter aranıyor. Peki, bu şartlar neler? Pandemi ne demek? Pandemi ne zaman biter? Pandemi kurulu nedir?

31.03.2020Gündem
SARS nedir SARS ve COVİD- 19 aynı şey mi SARS virüsü ilk ne zaman ortaya çıktı

SARS nedir? SARS ve COVİD- 19 aynı şey mi? SARS virüsü ilk ne zaman ortaya çıktı?

Koronavirüs adı verilen virüs türleri bu yüzyıla damga vurdu. SARS ve MERS’ten sonra, son olarak, KOVID-19 adı verilen yeni tip koronavirüs, Çin’in Vuhan kentinden, bütün dünyaya yayıldı. Çalışmalar, Kovid-19’un özellikle SARS ile benzerliğini ortaya koysa da virüsün farklılık gösterdiği noktalar da mevcut. Peki, SARS nedir? SARS virüsü ilk ne zaman ortaya çıktı?

31.03.2020Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının şantiyelerinde aldığı koronavirüs tedbirleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın şantiyelerinde aldığı koronavirüs tedbirleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Korona Virüs (KOVİD-19)'a karşı şantiyelerinde alınan önlemlerini sıraladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Toplu çalışmayı gerektiren iş kalemlerinde çalışmaya ara verilerek personel ücretli izne çıkarılmıştır." denildi.

31.03.2020Gündem
İran: Hiçbir ülkeye tıbbi malzeme gönderebilecek konumda değiliz

İran: Hiçbir ülkeye tıbbi malzeme gönderebilecek konumda değiliz

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, ülkesinin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele eden başka ülkelere tıbbi malzeme yardımı gönderdiği yönündeki iddiaları yalanladı.

31.03.2020Dünya
Alanyada koronavirüs denetiminde uzun kuyruklar oluştu

Alanya'da koronavirüs denetiminde uzun kuyruklar oluştu

ANTALYA'nın Alanya ilçesi giriş ve çıkışında polis ekipleri gün boyu koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler yaparak, sürücüleri uyardı. Denetimler esnasında uzun araç kuyrukları oluştu.

31.03.2020Gündem
Rezervasyonlar iptal edildi 250 milyon dolar dağıtacak

Rezervasyonlar iptal edildi! 250 milyon dolar dağıtacak

ABD'li şirket Airbnb, coronavirus salgını nedeniyle seyahatlerin kısıtlandığı bugünlerde ev sahiplerinin zararını telafi etmek amacıyla 250 milyon dolar yardıma hazırlanıyor.

31.03.2020Ekonomi
Dünyada Kovid-19dan iyileşen hasta sayısı açıklandı

Dünyada Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı açıklandı

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan yeni tip corona virüs(Kovid-19) yakalanan 801 bin kişiden 172 bini sağlığına kavuştu.

31.03.2020Dünya
Son dakika haberi: New Yorkta corona virüsten her 2.9 dakikada bir insan öldü

Son dakika haberi: New York'ta corona virüsten her 2.9 dakikada bir insan öldü

Dünya Sağlık Örgütü'nün "ABD corona virüsün yeni merkez üssü olacak" açıklamasının üzerinden fazla zaman geçmeden ABD dün duyurduğu vaka sayısı ile Çin'i ikiye katladı bile... Ülkenin pandemiden en çok yara alan eyaleti ise New York oldu. New York'ta her 2.9 dakikada bir insan corona virüsten yaşamını yitirdi.

31.03.2020Dünya
Son dakika haberleri... Dünya genelinde Corona Virüs vaka sayısı 800 bini geçti

Son dakika haberleri... Dünya genelinde Corona Virüs vaka sayısı 800 bini geçti

Dünya genelindeki yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) vaka sayısı 800 bini aştı.

31.03.2020Dünya
Çocuk odaları Feng Shui’ye göre nasıl düzenlenmeli

Çocuk odaları Feng Shui’ye göre nasıl düzenlenmeli?

Feng Shui prensiplerine uygun olarak düzenlenen odalar çocuklara enerji veriyor, daha mutlu olmalarını sağlıyor. Mimar&Feng Shui Danışmanı Elvan Özyar, bu prensiplere göre çocuk odalarının nasıl düzenlenmesi gerektiğini detaylarıyla anlatıyor.

31.03.2020Dekorasyon
Son dakika haberler: ABDde corona virüs paniği Korkutan sayı açıklandı

Son dakika haberler: ABD'de corona virüs paniği! Korkutan sayı açıklandı

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip corona virüsün dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 800 bini aştı. ABD’de corona virüsten ölenlerin sayısı 3 bin 170’e ulaştı. Öte yandan Çin ana karası 81 bin 518 kişide virüs tespit edilirken bu sayı ABD'de ise 164 bin 620’ye yükseldi.

31.03.2020Dünya
2020 YKSde hangi konular olacak MEB YKS müfredatını açıkladı mı

2020 YKS'de hangi konular olacak? MEB YKS müfredatını açıkladı mı?

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü (Kovid-19) salgını, ülkemizde eğitim hayatını da etkiledi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tarihinin değişmesinin yanı sıra okullarda ikinci dönem eğitim olmayacağı için ikinci dönem konuları da müfredata dahil edilmeyecek. Peki, 2020 YKS'de hangi konular olacak? MEB YKS müfredatını açıkladı mı?

31.03.2020Gündem
İranda yeni doğan bebekte Corona Virüs tespit edildi

İran'da yeni doğan bebekte Corona Virüs tespit edildi

İran'ın Meşhed kentinde yeni doğan bir bebekte yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) tespit edildi.

31.03.2020Dünya
Türkiyenin kuru meyve ihracatı 700 milyon doları aştı

Türkiye'nin kuru meyve ihracatı 700 milyon doları aştı

Türkiye'nin geleneksel ihraç kalemlerinden kuru incir, kuru üzüm ve kuru kayısıdan bu sezon 704 milyon dolar döviz girdisi sağlandı.

31.03.2020Ekonomi
İnternet üzerinden alışverişe koronavirüs etkisi

İnternet üzerinden alışverişe koronavirüs etkisi

COVID-19 virüsü nedeniyle kişilerin internet üzerinden web siteler aracılığı ile yapmış olduğu alışverişler, e-ticaret hacminin azımsanmayacak seviyede yön değiştirmesine neden oldu. Avukat Sinem Rumeli ve Stajyer Avukat Ekrem Can Narin, koronavirüsün internet üzerinden alışverişe etkisi ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkıp birkaç ayda tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) birçok alanda olduğu gibi eğitimde de ciddi dönüşümlere yol açması bekleniyor.

31.03.2020Teknoloji
Corona Virüs testlerinde yalancı negatifliklere dikkat

Corona Virüs testlerinde 'yalancı negatifliklere' dikkat

Corona Virüsün belirtileri olan öksürük, ateş, halsizlik gibi rahatsızlıkları taşıyan vatandaşlar bu şüpheyle testleri yapan sağlık merkezlerinin yolunu tutuyor. Uzmanlar ise ilk etapta testin negatif olmasına rağmen 24 saat sonra tekrarlandığında pozitif çıkabileceğine dikkat çekiyor. Yalancı negatifliklere karşı dikkatli olmak gerektiğini vurgulayan İzmirli doktor Görkem Astarcıoğlu, "Bu testte virüsün içinde barındırdığı bazı proteinlerin geni aranıyor. Dolayısıyla genetik materyal yeterli toplanmadıysa yalancı negatif bulabiliyoruz. Bu yüzden sürüntü örneğinin dikkatli alınması gerekiyor" dedi.

31.03.2020Haber
Küresel rüzgar gücü artmaya devam ediyor

Küresel rüzgar gücü artmaya devam ediyor

Rüzgar enerjisi kurulu gücü geçen yıl bir önckurulu güçeki yıla göre 60 bin 400 megavat artarak 650 bin megavatı geçti.

31.03.2020Ekonomi
İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiyede de başlıyor

İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiye'de de başlıyor

Sağlık Bakanlığı ve Kızılay harekete geçti, üniversiteler destek verdi; Corona Virüs salgınıyla mücadelede iyileşmiş hastalardan alınacak plazma kan ürünü ile kritik durumda olan hastaların tedavisine başlanacak.

31.03.2020Gündem
Corona Virüs testlerinde yalancı negatifliklere dikkat

Corona Virüs testlerinde 'yalancı negatifliklere' dikkat

Corona Virüsün belirtileri olan öksürük, ateş, halsizlik gibi rahatsızlıkları taşıyan vatandaşlar bu şüpheyle testleri yapan sağlık merkezlerinin yolunu tutuyor. Uzmanlar ise ilk etapta testin negatif olmasına rağmen 24 saat sonra tekrarlandığında pozitif çıkabileceğine dikkat çekiyor. Yalancı negatifliklere karşı dikkatli olmak gerektiğini vurgulayan İzmirli doktor Görkem Astarcıoğlu, "Bu testte virüsün içinde barındırdığı bazı proteinlerin geni aranıyor. Dolayısıyla genetik materyal yeterli toplanmadıysa yalancı negatif bulabiliyoruz. Bu yüzden sürüntü örneğinin dikkatli alınması gerekiyor" dedi.

31.03.2020Gündem
Asya borsaları Japonya hariç yükseldi

Asya borsaları Japonya hariç yükseldi

Asya borsaları haftanın ikinci işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlerken, Japonya'da Nikke 225 endeksi negatif ayrıştı.

31.03.2020Ekonomi
Corona Virüs salgınında ölü sayısı 37 bin 829’ye yükseldi

Corona Virüs salgınında ölü sayısı 37 bin 829’ye yükseldi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 37 bin 829’ye, virüs bulaşan hasta sayısı ise yarım milyonu geçerek, 786 bin 291’e yükselirken; 166 bin 088 kişi de tedavi edildi.

31.03.2020Dünya
Dünya genelinde corona virüs bulaşan kişi sayısı 786 bini geçti

Dünya genelinde corona virüs bulaşan kişi sayısı 786 bini geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (corona virüs) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 786 bini aştı.

31.03.2020Dünya
Son dakika... Dış ticaret rakamları açıklandı

Son dakika... Dış ticaret rakamları açıklandı

Son dakika... Şubat ayında genel ticaret sistemine göre ihracat %2,3, ithalat %9,8 arttı.

31.03.2020Ekonomi
Sadi Konuk Hastanesi çalışanlarından vatandaşlara çağrı

Sadi Konuk Hastanesi çalışanlarından vatandaşlara çağrı

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünde görev yapan sağlık çalışanları, yeni tip korona virüse karşı vatandaşlara seslendi.

31.03.2020Gündem
Çinde orman yangını: 19 ölü

Çin'de orman yangını: 19 ölü

Çin'in Sıçuan eyaletinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına katılan 19 kişi hayatını kaybetti.

31.03.2020Dünya
Küresel piyasalar veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin haber akışı ile dalgalı bir seyir izlenirken, bugün hareketlenen veri gündemi takip edilecek.

31.03.2020Ekonomi
Japonyadan ABD, Çin, Güney Kore ve Avrupadan gelenlere giriş yasağı

Japonya'dan ABD, Çin, Güney Kore ve Avrupa'dan gelenlere giriş yasağı

Japonya'da, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) küresel salgınına karşı ABD, Çin, Güney Kore ve Avrupa'nın çoğu ülkesinden yolculara giriş yasağı uygulanacağı bildirildi.

31.03.2020Dünya
Vatikanda bir kardinal corona virüse yakalandı

Vatikan'da bir kardinal corona virüse yakalandı

Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal Angelo De Donatis'in, korona(corona) virüse yakalandığı duyuruldu.

31.03.2020Dünya
Myanmarda Corona Virüs nedeniyle ilk ölüm

Myanmar'da Corona Virüs nedeniyle ilk ölüm

Myanmar'da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti.

31.03.2020Dünya
OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro ne zaman tanıtılacak

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro ne zaman tanıtılacak?

Çin merkezli teknoloji üreticisi OnePlus, iki yeni telefonun duyurusunu yapacak. Peki OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro ne zaman tanıtılacak? Cihazların özellikleri nasıl olacak?

31.03.2020Teknoloji
Xbox oyun kumandasında neden ısrarla AA pil kullanılıyor

Xbox oyun kumandasında neden ısrarla AA pil kullanılıyor?

Xbox oyun konsollarında yıllardır oyun kollarında pil kullanıldığını biliyoruz. Peki neden Microsoft, bu konuda ısrarcı? Neden tüm Xbox oyun kollarında AA pil tercih ediliyor?

31.03.2020Teknoloji
İlk hasta o pazarcı mı

İlk hasta o pazarcı mı

Çin basını, sağlık kuruluşlarındaki kayıtlara göre, koronavirüsün bulaştığı ilk kişinin Vuhan’daki Huanan deniz ürünleri pazarında çalışan 57 yaşındaki bir kadın olduğunu yazdı.

31.03.2020Dünya
Virüs sonrası ertelenen talep devreye girer

Virüs sonrası ertelenen talep devreye girer

Koronavirüs etkileri mart ayının son haftasından itibaren otomotiv sektöründe sıfır araç satışlarını olumsuz etkilerken markaların ortak görüşü sektörün ayakta kalmayı başaracağı yönünde.

31.03.2020Ekonomi
Honor 30S tanıtıldı: İşte merak edilen tüm özellikleri

Honor 30S tanıtıldı: İşte merak edilen tüm özellikleri

Çin merkezli teknoloji üreticisi Honor, beklenen yeni akıllı telefonu Honor 30S'in duyurusunu yaptı. 5G desteğiyle birlikte kutusundan çıkacak olan telefon, bakın hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

31.03.2020Teknoloji
iPhone XR üretimi durduruldu, kapılar kapatıldı

iPhone XR üretimi durduruldu, kapılar kapatıldı

Apple'ın satışa çıktığı günden bu yana kullanıcılardan büyük ilgi gören ve son dönemin en çok satan telefonu olan iPhone XR, koronavirüs salgını nedeniyle üretim sorunu yaşıyor. Hindistan'da bulunan fabrikanın kapatılmasıyla birlikte dünyanın en çok satan akıllı telefonunun üretimi de durmuş oldu. Peki bundan sonra ne olacak?

31.03.2020Teknoloji
Huawei telefonlara Google servisleri geri mi dönüyor

Huawei telefonlara Google servisleri geri mi dönüyor?

ABD ile Çin arasındaki ticari savaşların bir yansıması olarak Google ile arası açılan Huawei'nin yeni cihazlarında Google servisleri artık bulunmuyor. Peki yakın zamanda tekrar Google servislerini bu cihazlarda görebilecek miyiz? Huawei ne istiyor?

31.03.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Dünya genelinde vaka sayısı 750 bini geçti

Son dakika haberi: Dünya genelinde vaka sayısı 750 bini geçti

Son dakika haberi... Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 750 bini geçti.

30.03.2020Dünya
3D yazıcı ile siperli maske nasıl üretiliyor

3D yazıcı ile siperli maske nasıl üretiliyor?

Sosyal medyada bir araya gelerek, "3 Boyut Destek" adıyla kolektif üretim hareketi başlatan 3 boyutlu yazıcı sahibi firmalar, mühendisler, tasarımcılar ve yazılımcılar, sağlık çalışanları için ücretsiz koruyucu siperli yüz siperi üretiyorlar. Peki 3D yazıcı ile siperli maske nasıl üretiliyor?

30.03.2020Gündem
Virüs orada ortaya çıkmıştı Çin’de hayvan pazarları yeniden açıldı

Virüs orada ortaya çıkmıştı! Çin’de hayvan pazarları yeniden açıldı

Çin’in Guilin ve Dongguan şehirlerinde hayvan pazarlarının yeniden açıldığı bildirildi.

30.03.2020Dünya
İranda 17 kritik isim Corona Virüsten hayatını kaybetti

İran'da 17 kritik isim Corona Virüsten hayatını kaybetti

Corona Virüsün (Covid-19) dünyada yayılmasının ardından en çok vakaların görüldüğü ülkelerden biri olan İran’da rejimin 17 kilit ismi virüs nedeniyle hayatını kaybetti, 13 isimde de virüs tespit edildi.

30.03.2020Dünya
Ürküten uyarı: Bir yıldan önce bitmesi kolay değil

Ürküten uyarı: 'Bir yıldan önce bitmesi kolay değil'

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ''Önümüzdeki 5- 6 günlük sürede tedbirlere yeteri kadar uymazsak o sürenin sonunda artık çok uğraşsak da bu durumu kontrol altına almamız çok zorlaşabilir. O yüzden ilk olarak bu vaka artış hızını yavaşlatmak zorundayız. Aksi takdirde hem çok kayıp verebiliriz hem de sağlık sistemine çok ciddi bir yük biner ve sistem bunu taşıyamayabilir" dedi. Salgının bitmesinin 3 yolu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ceyhan, ''Eğer mutasyon olmazsa bu virüste bu işin bütün dünyada Corona Virüs vakalarının bitmesi 1 yıldan önce kolay gibi de görünmüyor'' uyarısında bulundu.

30.03.2020Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeliden Corona Virüs açıklaması

Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Corona Virüs açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Corona Virüsle mücadeleye ilişkin, "Türkiye olarak bu mücadeleyi kazanacağız. Bundan asla kuşkum yoktur. En az kayıp ve hasarla virüs dönemini atlatacağız ancak bilerek veya bilmeyerek mücadeleyi sekteye uğratmak isteyenlerin varlığı dikkatimizi çekiyor." ifadesini kullandı.

30.03.2020Gündem
Salgının yayıldığı Çin’de eğitim tekrar başladı

Salgının yayıldığı Çin’de eğitim tekrar başladı

Dünyayı etkisi altına almaya devam eden Corona Virüsün (Covid-19) Çin’de yayılması durma noktasına geldi. Ülkenin belirli kesimlerinde eğitim kısmi olarak başladı.

30.03.2020Dünya
Ayetel Kürsi Oku ve Dinle - Ayetel Kürsi Duası Anlamı, Fazileti, Türkçe ve Arapça Okunuşu, Tefsiri (Diyanet Meali)

Ayetel Kürsi Oku ve Dinle - Ayetel Kürsi Duası Anlamı, Fazileti, Türkçe ve Arapça Okunuşu, Tefsiri (Diyanet Meali)

Ayetel Kürsi içerisinde Allah'ın (C.C) kürsüsünün zikredilmesinden dolayı bu isme sahip olmuştur. Bakara suresinin 255. ayeti kerimesi olan bu ayeti kerime diğer zammı sureler ve dua olarak oldukça karıştırılabilmektedir. Ayetel kürsi duası şeklinde düşünülen lakin aslında Bakara suresi 255. ayeti kerimesi olan bu ayet büyük anlamlar içerir. İçeriği, üstün özellikleri ve hakkında hadislerin varit olması sebebiyle İslam dini açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çok fazla okunması, şifa kaynağı olması ve faziletleri sebebiyle müslümanlar tarafından sıkça okunan ayetler arasında yer alır. Nasıl ki Kelime-i şehadet ile İhlas suresi İslam'ın özünü ihtiva ediyor ve Allah'ı (C.C) tanıtıyorsa, bu durum Ayet-el Kürsi için de geçerlidir. Bu kadar önemli olan bu ayet için hazırladığımız Ayetel Kürsi Oku ve Dinle içeriğimizde Ayetel Kürsi'nin anlamı, fazileti, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Diyanet meali yer almaktadır. Namazlardan sonra okunması büyük sevap olan bu ayeti ezberlemek için sayfamızdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

30.03.2020Namaz Sureleri

Yazar Sonuçları

Işıl Reçber’in düştüğü tuzak

Hastalık bizden hızlı. Anlamakta ağır davranıyor, yavaş kalıyoruz. Şu anki aklı olsa öyle yapar, televizyona çıkıp bir de savunur muydu sanıyorsunuz?

31.03.2020

Koronavirüs ile mücadelede ilk üç haftanın dökümü

Türkiye, koronavirüs ile mücadelesinde kritik ilk üç haftayı geride bırakmış bulunuyor.

31.03.2020