EKSTRA
MENÜ

Mesleki Eğitim

Mesleki Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mesleki Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.814 Mesleki Eğitim haberi bulunmuştur.

Mesleki Eğitim Haberleri

Uygur Türklerinden Volkswagen protestosu

Uygur Türklerinden Volkswagen protestosu

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir grup Uygur Türkü, otomobil üreticisi Volkswagen firmasının Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki fabrikasında, ‘yeniden eğitim merkezi’ adı altında faaliyet gösteren kamplarda tutulan Uygurların ‘zorla çalıştırıldığı’ yönündeki iddialara tepki gösterdi.

7.03.2021Avrupa
Otizmli çocuklardan sağlıklı çikolata üretimi

Otizmli çocuklardan sağlıklı çikolata üretimi

Otizm Vakfı bünyesindeki çocuk ve gençler, taze meyvelerle üretip "mucizem ol" isimli internet sitesinden satışa sunduğu sağlıklı çikolatalarla kendi ayakları üzerinde durabilmenin ve harçlık elde edebilmenin mutluluğunu yaşıyor

6.03.2021Eğitim
Meslek liselerine fizik, kimya, biyoloji laboratuvarı

Meslek liselerine fizik, kimya, biyoloji laboratuvarı

MEB'in okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında somut adımlar atılmaya devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'ndeki okulların tamamına bir ay içerisinde fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı kurulmasıyla "1000 meslek lisesine 1000 laboratuvar" hedefi hayata geçirilmiş olacak.

6.03.2021Eğitim
Acı bilanço Bir yılda motokurye ölümleri 10 kat arttı

Acı bilanço! Bir yılda motokurye ölümleri 10 kat arttı

Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu’na göre Türkiye’de ilk koronavirüs vakasından bu yana 190 motokurye trafik kazalarında hayatını kaybetti. Pandemiden önceki sene ise bu rakam 19’du.

5.03.2021Gündem

Meslek liseleri ihracata başladı

Meslek liseleri artık yurtdışına da ihracat yapmaya başladı. Bu kapsamda, 6 mesleki ve teknik Anadolu lisesinin ürünleri, Bulgaristan, Hollanda, İngiltere, Çekya, Belçika ve Fransa’ya ihraç edildi.

28.02.2021Ekonomi
Meslek liseleri ihracata başladı

Meslek liseleri ihracata başladı

Koronavirüs salgını ile mücadelede ihtiyaç duyulan ürünleri üreterek ülkenin ihtiyaçlarının karşılamasına katkı veren meslek liseleri artık yurt dışına da ihracat yapmaya başladı. Bu kapsamda, 6 mesleki ve teknik Anadolu lisesinin ürünleri, Bulgaristan, Hollanda, İngiltere, Çekya, Belçika ve Fransa'ya ihraç edildi.    

27.02.2021Eğitim
İlkokullar, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlıyor... Sınavlar nasıl olacak

İlkokullar, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlıyor... Sınavlar nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında Türkiye genelinde ilkokullarda tüm sınıf seviyelerinde, ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda 1 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitim başlatılacak.

27.02.2021Gündem
Mesleki eğitime 23 milyon lira proje desteği

Mesleki eğitime 23 milyon lira proje desteği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, mesleki eğitimde üretim kapasitesini fikri mülkiyete yönlendirmek için 21 ilde kurulan 42 Ar-Ge merkezine verilen destek miktarının 23 milyon 170 bin liraya ulaştığı belirtildi.

25.02.2021Eğitim
‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

Programa önlisans 2’nci sınıf, lisans 3 ve 4’üncü sınıf olmak üzere, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan tüm öğrenciler, ‘kariyerkapisi.cbiko.gov.tr’ adresinden başvuru yapabilecek. Bu yıl, 50 bini aşkın öğrenciye staj imkânı sağlanması hedeflenen programa başvurular, 22 Mart'a kadar sürecek.

22.02.2021Eğitim
Meslek liseleri ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanlığı tarih verdi

Meslek liseleri ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarih verdi

Meslek, güzel sanatlar ve spor liselerinde yüz yüze eğitimin detayları belli oldu. MEB, belirlenen tarihten itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanmasına karar verdi. Peki, meslek liseleri ne zaman açılacak?

21.02.2021Gündem
Staj Seferbirliği programına başvurular ne zaman Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı düzenliyor

Staj Seferbirliği programına başvurular ne zaman? Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı düzenliyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının 'Staj Seferbirliği' programına başvurular için kısa bir süre kaldı. Adaylar, teklifler doğrultusunda istedikleri kurumda veya kuruluşta, karşılıklı belirlenecek tarih aralığında yıl sonuna kadar staj yapabilecek. Peki, Staj Seferbirliği programına başvurular ne zaman?

21.02.2021Gündem
Mesleki eğitimde Türkiye-Azerbaycan işbirliği

Mesleki eğitimde Türkiye-Azerbaycan işbirliği

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan Mesleki Eğitim Kurumu protokolüyle ilgili "Mesleki eğitim alanında ülkemizin tecrübelerini kardeşlerimizle paylaşacağız. Atılan imzaların her iki ülkedeki çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

20.02.2021Eğitim
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf ALESe girenler için sokak kısıtlaması açıklaması

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf? ALES'e girenler için sokak kısıtlaması açıklaması

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf? sorusu İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile yanıtına kavuştu. 20-21 Şubat tarihlerinde kesintisiz uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında 10.00-17.00 saatleri arasında market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçiler açık olacak. Öte yandan pazar günü uygulanacak olan ALES/2 sınavına girecek adaylar sokak kısıtlamasından muaf olacak. Cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma yasağında belgesi olanlar sokağa çıkabilecek. İşte, hafta sonu kısıtlama dışında olan kişiler.

20.02.2021Gündem
Meslek liselerinde uygulamalı eğitim yüz yüze olacak

Meslek liselerinde uygulamalı eğitim yüz yüze olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), meslek liselerinde de yüz yüze eğitime başlama kararı aldı. 1 Mart'tan itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanacağı açıklandı.

19.02.2021Eğitim
MEBden Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesine destek

MEB'den 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'ne destek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'ndeki okulların altyapısının güçlendirilmesi ve eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi kapsamında 176 milyon liralık yatırım yaptı.

17.02.2021Eğitim
YÖK’ten bahar dönemi açıklaması

YÖK’ten bahar dönemi açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaparak, uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi gerektiğini YÖK’ ilettiklerini açıklamıştı. Yükseköğretim Kurulu da bahar dönemine ilişkin bir açıklama yaptı. Uygulamalı derslerin sıkı tedbirler eşliğinde yüz yüze yapılabileceği, eğitimlere devam etmek istemeyen öğrencilerin kayıt dondurma haklarından yararlanabileceği açıklandı.

17.02.2021Eğitim
Son dakika: YÖKten yüz yüze eğitim kararı

Son dakika: YÖK'ten yüz yüze eğitim kararı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdi. Öte yandan gelen son dakika bilgisine göre, salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin "kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasını kararlaştırıldı.

17.02.2021Gündem
Mesleki eğitimde patent ve marka atağı

Mesleki eğitimde patent ve marka atağı

Mesleki eğitimde üretim kapasitesini fikri mülkiyete yönlendirmek için 21 ilde açılan 41 Ar-Ge merkezinde görevli 5 bin 30 yönetici ve öğretmene 20 Ocak-10 Şubat tarihlerinde ‘Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi’ verildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Ar-Ge merkezlerimizin hazırladıkları projeleri arkadaşlarımız değerlendiriyor. Bu değerlendirmeler sonunda projeler için gerekli destekleri sağlayacağız. 2021'de mesleki eğitimde 250 patent, faydalı model, tasarım ve marka tescili almayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız planlandığı gibi başarılı şekilde ilerliyor" dedi.

11.02.2021Eğitim
Dr. Cezairli kansere yenik düştü

Dr. Cezairli kansere yenik düştü

Frankfurt’un sevilen simalarından, Alman İslam Konferansı katılımcısı, Frankfurt Belediye Meclisi eski üyesi ve Türk-Alman Kulübü eski Başkanı Dr. Ezhar Cezairli (59), amansız hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. İş insanı Emin Cezairli’nin eşi Dr. Ezhar Cezairli, altı yıldır kanser tedavisi görüyordu.

10.02.2021Avrupa
MEB seminer programı 2021 Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

MEB seminer programı 2021! Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenler için hazırlanan Mesleki Çalışma Programı (MÇP), online olarak ekranlara gelecek. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan BOYACI'nın konuşması ile başlayacak olan seminer programı, EBA üzerinden 12 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek. İşte, MEB tarafından yayımlanan Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

8.02.2021Gündem
Mesleki eğitimde savunma sanayii

Mesleki eğitimde savunma sanayii

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

6.02.2021Eğitim
İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çinle ticaret anlaşması yapılmasın çağrısı

İngiliz hükümetine, soykırım yapan Çin'le ticaret anlaşması yapılmasın çağrısı

İngiltere'de muhalefet ve bazı iktidar partisi üyeleri, Çin'in Uygur Türklerine yönelik işkence, tecavüz ve zorla kısırlaştırma suçu işlediğini belirterek hükümete, soykırım yapan ülkelerle ticaret anlaşmaları imzalanmasının önlenmesini öngören tasarıyı kabul etmesi çağrısı yaptı.

4.02.2021Dünya
Meslek liselerinde denizcilik eğitimi verilecek

Meslek liselerinde denizcilik eğitimi verilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, meslek liselerinde denizcilik eğitimine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile başlatılan işbirliğinin son derece önemli olduğunu belirtti. Bakan Karaismailoğlu, "Bu liselerimizde güncel mesleki bilgiyle donatılmış, yabancı dil bilen, öz güveni yüksek, kritik kararlar alabilen, mesleğin gerektirdiği psikolojik duyarlılık ve dayanıklılığa sahip gemi insanları yetiştireceğiz" dedi.

4.02.2021Eğitim
Okul ile sektör işbirlikleri geleceğin anahtarı olacak

Okul ile sektör işbirlikleri geleceğin anahtarı olacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, eğitim kurumları ile sektör arasındaki işbirliklerini önemsediklerini belirtti. Özer, "Bursa'da da örnek işbirlikleri görüyoruz. Sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay, havacılık ve saatçilik sektörü gibi birçok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında istihdam garantili mesleki eğitim verilecek" dedi.

3.02.2021Eğitim
Mannheim Belediyesi’nden, ‘başarıya giden farklı yollar’a başarı ödülü

Mannheim Belediyesi’nden, ‘başarıya giden farklı yollar’a başarı ödülü

24 Ocak 2021’de Mannheim şehrinin yeni yıl resepsiyonunda, Belediye Başkanı Dr. Peter Kurz, eğitim ve demokrasi proje çalışmalarından dolayı Alman-Türk Çalışma ve Eğitim Enstitüsü’nü (DTI) bir kez daha onurlandırdı.

28.01.2021Avrupa
Twitter, Çinin Washington Büyükelçiliğinin hesabını kilitledi

Twitter, Çin'in Washington Büyükelçiliğinin hesabını kilitledi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Çin'in Washington Büyükelçiliğinin hesabını, Uygur Türklerine yönelik bir paylaşımından dolayı kilitlediğini duyurdu.

22.01.2021Teknoloji
DYK kursları ne zaman açılacak, açılacak mı MEBden 8. ve 12. sınıflar için yüz yüze eğitim açıklaması

DYK kursları ne zaman açılacak, açılacak mı? MEB'den 8. ve 12. sınıflar için yüz yüze eğitim açıklaması

DYK kursları ne zaman açılacak sorusunun yanıtı gündemde yer almaya devam ederken beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Açıklamaya göre koronavirüsü nedeniyle kapatılan destekleme ve yetiştirme kursları yüz yüze eğitimle yeniden başlayacak. Mezunlar ve sınavlara hazırlanan öğrencilerin mağdur olmaması adına DYK olarak da bilinen destekleme ve yetiştirme kursları bu hafta içerisinde eğitime başlayacak. İşte, 8. ve 12. sınıflar ile mezunları ilgilendiren destekleme ve yetiştirme kurslarının açılacağı tarihle ilgili bilgiler.

20.01.2021Eğitim
Şile’ye Savunma Sanayi Meslek Lisesi

Şile’ye 'Savunma Sanayi Meslek Lisesi'

İstanbul Valiliği’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şile Belediyesi ve Repkon Makina A.Ş. arasında sektörün ihtiyacına yönelik donanımlı insan gücü yetiştirecek 'mesleki eğitim işbirliği protokolü' imzalandı.

20.01.2021Eğitim
Ehliyet kursları ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanlığı tarih verdi

Ehliyet kursları ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarih verdi

Ehliyet kurslarının ne zaman açılacağı, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile belli oldu. Koronavirüsü nedeniyle kapatılması kararlaştırılan ehliyet kursları için Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, ehliyet kursları ve dershanelerin açılacağı tarih duyuruldu. Yazıda, yüz yüze eğitime başlayacak özel öğretim kurumlarında eğitim dönemi sonunda sınav yapılacağı, sertifika veren kurslarda ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkat edileceği kaydedildi. İşte, ehliyet kurslarıyla ilgili ayrıntılar...

19.01.2021Gündem
Mor kemanlı kız kazandı

Mor kemanlı kız kazandı

Bu yıl beşincisi düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) destekli Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nı dokuz yaşındaki Neda Naz Kasırga kazandı.

19.01.2021Eğitim
‘15 Şubatla ilgili bir ilke kararı aldık’

‘15 Şubat'la ilgili bir ilke kararı aldık’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan ‘Ne oluyor?’ programına katıldı. Selçuk, Hakan Çelik ve Göksu Öngören Özgür'ün gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

18.01.2021Eğitim
PIKTES’ten meslek liseliye burs

PIKTES’ten meslek liseliye burs

‘Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)’ kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılında, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi 18 bin Türk ve geçici koruma altında olan yabancı uyruklu öğrenciye burs verilecek.

18.01.2021Eğitim
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak Bakan Selçuk o tarihe işaret etti

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk o tarihe işaret etti!

Okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merak eden milyonlarca öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı ya da diğer resmi kurumlardan gelen açıklamalara odaklanırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya dair önemli açıklamalar yaptı. Peki, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

17.01.2021Gündem
Mesleki eğitimde ‘güçlü’ işbirliği

Mesleki eğitimde ‘güçlü’ işbirliği

Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) ev sahipliğinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) yetkililerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, mesleki ve teknik eğitimle ilgili yapılabilecek işbirlikleri konuşuldu.

17.01.2021Eğitim
Böyle rekabet görülmedi

Böyle rekabet görülmedi

Neda Naz ve Azra müzik sayesinde hayata sarılan iki yetenekli özel çocuk. Biri doğuştan görme engelli ve otistik diğeri 4 bin kişide bir görülen hastalığı yüzünden fiziksel olarak zor gelişim kaydediyor.

17.01.2021Eğitim
‘1000 Okul’da ölçme değerlendirme eğitimi

‘1000 Okul’da ölçme değerlendirme eğitimi

Okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda görev alan öğretmenlere ölçme ve değerlendirme eğitimi verilmeye başlandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, 1000 okuldaki 37 bin 500 yönetici ve öğretmenin bu eğitimlerden yararlanacağını duyurdu.

16.01.2021Eğitim
Sınavlara hafta sonu düzenlemesi

Sınavlara hafta sonu düzenlemesi  

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili yeni bir genelge yayımlayarak muaf tutulan kişilerin kapsamını genişletti. Kararın ardından Milli Eğitim Bakanlığı da yeni düzenleme yaptı. Buna göre teorik ve uygulama sınavları hafta sonu da yapılabilecek.

16.01.2021Eğitim
Kısıtlama muafiyetine ekleme yapıldı

Kısıtlama muafiyetine ekleme yapıldı

İçişleri Bakanlığı’nca, 81 il valiliğine sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili ek genelge gönderildi.

16.01.2021Gündem
Sokağa çıkma kısıtlaması başladı Bakanlıktan 81 ile ek genelge

Sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Bakanlıktan 81 ile ek genelge

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan ve 56 saat süren sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, kısıtlamaya ilişkin detaylara yer verildi. Bakanlık, bu akşam saat 21.00'de başlayan ve pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek kısıtlamaya ilişkin bir hatırlatma yayınladı. Bakanlık daha sonra 81 il valiliğine ek bir genelge göndererek, kısıtlamadan muaf olacak kişileri açıkladı

15.01.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağında muaf olan kişilere yenileri eklendi

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf? 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağında muaf olan kişilere yenileri eklendi

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında muaf olan kişiler İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı ek genelge ile genişletildi. 81 il valiliğine istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili gönderilen ek genelgede, araç muayene istasyonlarında çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan araç sahiplerinin 16-17 Ocak hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacakları duyuruldu. Özel kursta eğitim alanlar da kısıtlamada istisna kapsamında olacak. İşte, hafta sonu sokağa çıkma yasağından muaf olan kişiler ve konuyla ilgili bilgiler.

15.01.2021Gündem
İş gücü piyasası MEB’in yakın takibinde

İş gücü piyasası MEB’in yakın takibinde

MEB tarafından güncellenen yeni haritada, iş gücü piyasasının talepleri ile çalışan sayılarının il ve ilçe bazlı izlenebilmesine olanak sağlandı. Türkiye genelinde 7 bin 45 meslekle ilişkili 32 milyon 728 bin 944 çalışanın analiz edildiği haritada, il ve ilçelerde en fazla istihdamın bulunduğu ilk 40 meslek de sıralandı.

14.01.2021Eğitim
İslam Kalkınma Bankası burs verecek

İslam Kalkınma Bankası burs verecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İslam Kalkınma Bankası (İKB) tarafından 2021-2022 akademik yılı için lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası düzeylerde burslar verileceğini açıkladı.

12.01.2021Eğitim
Mesleki eğitimde yüzde 63’lük artış

Mesleki eğitimde yüzde 63’lük artış

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Türkiye’nin her yerinde sektörle işbirliği yapma süreçlerinde hiçbir zorlama olmadan mesleki eğitime kaydolan öğrencisi sayısı yüzde 63 arttı" dedi.

12.01.2021Eğitim
Mahkûmlardan 48 milyon maske

Mahkûmlardan 48 milyon maske

İşyurtları Kurumu bünyesinde koronavirüs sürecinde 47 milyon 821 bin maske üretildi. Kurumlarda sağlık ürünlerinin yanında meyve, sebze, unlu mamuller, giyim ve mobilya imalatının da yapıldığı belirtildi.

10.01.2021Ekonomi