EKSTRA
MENÜ

Mahmut Özer

Mahmut Özer haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mahmut Özer hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.944 Mahmut Özer haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mahmut Özer Haberleri

Okullar kapanacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan okullarda yüz yüze eğitim hakkında açıklama yaptı

Okullar kapanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan okullarda yüz yüze eğitim hakkında açıklama yaptı

Okulların uzaktan eğitime geçip geçmeyeceği merak edilen konulardan biri oldu. Yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından yeniden bir uzaktan eğitim sürecinin başlayıp başlamayacağı araştırılıyor. Konu ile ilgili son açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, 'Okullarda yüz yüze eğitimin sağlıklı şekilde yürütülebilmesi amacıyla bu dönem için 722 milyon liralık ödeneği yerlerine ulaştırdık.' dedi ve öğrencilerin neredeyse tamamının derslere katılmasının çocukların okulu özlediğini gösterdiğini belirtti.

28.09.2021Gündem
Ara tatil ne zaman başlayacak Yarıyıl tatili kaç gün 2021 MEB 1., 2. dönem ara tatil ve yarıyıl tatili takvimi

Ara tatil ne zaman başlayacak? Yarıyıl tatili kaç gün? 2021 MEB 1., 2. dönem ara tatil ve yarıyıl tatili takvimi

Ara tatil ile okulların kapanacağı tarih Milli Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı akademik takviminde belirlendi. 6 Eylül tarihinde başlayan yüz yüze eğitim devam ederken, öğrenci ve veliler kasım ayında uygulanacak olan ilk ara tatil tarihine odaklandı. Geçtiğimiz senelerde uygulanmaya başlanan ara tatil dönemi bu yıl da 9 gün olarak geçerli olacak. Takvime göre kasım ara tatilinin ardından birinci dönem 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. Peki, ara tatil ne zaman başlayacak? İşte, 2021 MEB 1., 2. dönem ara tatil ve yarıyıl tatili takvimi.

27.09.2021Gündem
Kosovalı çocuklara Türkçe kitap

Kosovalı çocuklara Türkçe kitap

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer; Kosova Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı Arberie Nagavci ile Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberlerindeki heyetle bir araya geldi.

27.09.2021Eğitim
Meclis hızlı başlayacak Bütçe, Paris İklim anlaşması, sosyla medya düzenlemesi, seçim barajı...

Meclis hızlı başlayacak! Bütçe, Paris İklim anlaşması, sosyla medya düzenlemesi, seçim barajı...

1 Ekim’de açılacak Meclis’i yeni dönemde yoğun bir gündem bekliyor: Bütçe, Paris İklim Anlaşması, sosyal medya düzenlemesi, seçim barajı...

27.09.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFESTte  açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFEST'te açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "TEKNOFEST'in; özellikle çocuklarımızın, ilkokul çağındaki çocuklarımızın, ortaokul çağındaki çocuklarımızın ve yükseköğretimde okuyan gençlerimizin bu atmosferde olmaları, onların Türkiye'nin savunma sanayiyle ilgili hedefine odaklanması zihinlerine daha önceden o konular üzerine teksif etmeleri anlamında da çok büyük kazanç sağlayacağına inanıyorum." dedi.

25.09.2021Haber
Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFESTte

Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFEST'te

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "TEKNOFEST'in; özellikle çocuklarımızın, ilkokul çağındaki çocuklarımızın, ortaokul çağındaki çocuklarımızın ve yükseköğretimde okuyan gençlerimizin bu atmosferde olmaları, onların Türkiye'nin savunma sanayiyle ilgili hedefine odaklanması zihinlerine daha önceden o konular üzerine teksif etmeleri anlamında da çok büyük kazanç sağlayacağına inanıyorum" dedi.

25.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFESTte: Türkiye, ürettikçe çok daha güçlü olacaktır

Milli Eğitim Bakanı Özer, TEKNOFEST'te: 'Türkiye, ürettikçe çok daha güçlü olacaktır'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "TEKNOFEST'in; özellikle çocuklarımızın, ilkokul çağındaki çocuklarımızın, ortaokul çağındaki çocuklarımızın ve yükseköğretimde okuyan gençlerimizin bu atmosferde olmaları, onların Türkiye'nin savunma sanayiyle ilgili hedefine odaklanması zihinlerine daha önceden o konular üzerine teksif etmeleri anlamında da çok büyük kazanç sağlayacağına inanıyorum." dedi.

25.09.2021Gündem
MEB, e-sınav salonu sayısını 500’e çıkarıyor

MEB, e-sınav salonu sayısını 500’e çıkarıyor

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye’de aynı anda en fazla kişinin hizmet alabildiği e-sınav merkez ağını oluşturmak için harekete geçti. Var olan e-sınav salonlarına 2021 yılı sonuna kadar 156 daha eklenerek 81 ildeki sayı 500’e çıkacak. Böylelikle e-sınav salonlarından aynı anda 11 bin kişi yararlanabilecek.

25.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranımız yüzde 86. Çoğu Kıta Avrupası'ndaki ülkelerden çok daha yüksek.' dedi.

24.09.2021Haber
Milli Eğitim Bakanı Özer: Öğretmenlerimizin yüzde 86’sı antikorlu

Milli Eğitim Bakanı Özer: Öğretmenlerimizin yüzde 86’sı antikorlu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle iki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranının yüzde 86 olduğunu belirterek "Çoğun kıta Avrupası'ndaki ülkelerden çok daha yüksek" dedi.

24.09.2021Eğitim
En fazla atama sınıf öğretmenliğinde

En fazla atama sınıf öğretmenliğinde

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı.

23.09.2021Eğitim
9 ayda patent tescil rekoru

9 ayda patent tescil rekoru

Mesleki eğitim okul ve kurumları, BİLSEM’ler ve fen liselerinin 2021 yılının ilk dokuz ayında yaptığı 3 bin 249 ürün tescil başvurusunun 1.157’si onay aldı. Diğer başvuruların büyük kısmı da değerlendirme aşamasında.

23.09.2021Eğitim
Mesleki eğitimde yürüyecek çok yolumuz var

'Mesleki eğitimde yürüyecek çok yolumuz var'

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) eylül ayı olağan meclis toplantısını katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuşmasında şunları söyledi:

23.09.2021Eğitim
Bakan Özer: Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz

Bakan Özer: Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz” diyerek, kapatılan sınıf sayısının toplumda artan vakalarla doğru orantılı olduğunu belirtti. Bakan Özer, mesleki ve teknik eğitimin çok daha iyi yerlere geleceğini söyleyerek, “Mesleki eğitimi yerinde olması demek iş gücü piyasanın ihtiyaç duyduğu yetenekli insan kaynağını yetiştirmek demek değil. Aynı zamanda Türkiye’de ortaöğretim sisteminin yeniliğe katılması demek” dedi.

22.09.2021Eğitim
Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi Temaslı takibinde değişiklik..

Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi? Temaslı takibinde değişiklik..

Aşılıların karantinaya girip girmeyeceği soruları, 'Covid-19 temaslı takibinde yapılan değişiklik ardından gündem oldu. Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Peki, aşılılar karantinaya girecek mi?

22.09.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Özer, İstanbulda ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı Özer, İstanbul'da ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul'da ilçe milli eğitim müdürleriyle değerlendirme toplantısı düzenledi.

22.09.2021Gündem
Temaslı karantina süresi kaç gün Aşı olanlar karantinaya girecek mi

Temaslı karantina süresi kaç gün? Aşı olanlar karantinaya girecek mi?

Temaslı karantina süresi için bakanlıktan açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi'nde temaslı takip algoritmasında değişiklik yapıldı. En önemli değişiklik tam aşılı temaslıların izolasyonunda yapıldı. Buna göre ikinci doz aşısının üzerinden 14 gün geçen ve Covid-19 hastası ile temas eden vatandaşın HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Aşılı ve temaslı olan vatandaş 5'inci gün PCR testi verecek, sonucu negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak. Test sonucu pozitif çıkarsa 5'nci günden itibaren 9 günlük izolasyon süreci başlayacak ve 14 günü tamamlayacak. 5'inci gün test vermeyen aşılı temaslıların ise HES kodu riskli sayılacak ve kalan 9 günü izolasyonda geçirerek, 14 günü tamamlayacak

22.09.2021Gündem
Okullar kapanacak mı Uzaktan eğitime geçilecek mi Bakan Mahmut Özer’den açıklama geldi

Okullar kapanacak mı? Uzaktan eğitime geçilecek mi? Bakan Mahmut Özer’den açıklama geldi

Okulların uzaktan eğitime geçip geçmeyeceği sorusunun yanıtı merak ediliyor. Yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından yeniden bir uzaktan eğitim sürecinin başlayıp başlamayacağı merak konusu haline geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim hakkında endişelere yönelik açıklama yaptı. Bakan Özer, yüz yüze eğitimin milli güvenlik meselesi olduğunu belirterek, "İrademizin arkasında duruyoruz." dedi. Peki, okullar uzaktan eğitime geçecek mi? İşte Bakan Özer tarafından yapılan açıklamalar

22.09.2021Gündem
Bakan Özer: Okulları açık tutmak milli güvenlik meselesi

Bakan Özer: Okulları açık tutmak milli güvenlik meselesi

Milli Eğitim Bakan Mahmut Özer, İstanbul’da Şile Necda Moralıgil İlkokulu ve Erenköy Kız Lisesi’nin açılış törenlerine katıldı. Açılışların ardından Esenler Oruç Reis İlkokulu’nda Sıfır Atık Projesi kapsamında öğrencilere defter dağıtan Özer, “Göreve geldiğim günden beri söylediğim gibi okulları kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yok. Yüz yüze eğitimin yerini alacak bir mekanizma yok ancak dijital platformları eğitime destek amacıyla kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

20.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer: Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok

Milli Eğitim Bakanı Özer: Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Eğitim sisteminin, açık ve yüz yüze eğitime devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz." dedi. Özer, “Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok. Okulların yüz yüze eğitime ara vermesinde istediğiniz kadar dijital platformları verimli bir şekilde kullanabilirsiniz ama okul sadece öğretmenin gerçekleştirildiği mekanlar değildir. Öğrencilerimizin psikososyal gelişimlerini tamamladığı, ortak çalışmalar üretebildiği, sıcak yemeklerin yenildiği, kültür, sanat ve spor aktivitelerinin yapıldığı mekanlar. Dolayısıyla yüz yüze eğitimin yerine ikame edilecek hiçbir mekanizma yoktur” dedi.

20.09.2021Haber
Bakan Özer: Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok

Bakan Özer: Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Eğitim sisteminin, açık ve yüz yüze eğitime devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz." dedi. Özer, “Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok. Okulların yüz yüze eğitime ara vermesinde istediğiniz kadar dijital platformları verimli bir şekilde kullanabilirsiniz ama okul sadece öğretmenin gerçekleştirildiği mekanlar değildir. Öğrencilerimizin psikososyal gelişimlerini tamamladığı, ortak çalışmalar üretebildiği, sıcak yemeklerin yenildiği, kültür, sanat ve spor aktivitelerinin yapıldığı mekanlar. Dolayısıyla yüz yüze eğitimin yerine ikame edilecek hiçbir mekanizma yoktur” dedi.

20.09.2021Gündem
Bakan Özer: Vaka nedeniyle kapatılan okul yok

Bakan Özer: Vaka nedeniyle kapatılan okul yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer katıldığı canlı yayında eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Özer, "Şu anda 71 bin 320 okulumuzdan hiçbiri vaka nedeniyle kapatılmadı. Okullardaki eğitimin daha sağlıklı ilerlemesi için bir de bilim, insanlarından oluşan bir danışma kurulu oluşturduk, bugün ilk toplantılarını yaptılar” dedi.

18.09.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Özerden yüz yüze eğitim açıklaması: Hiçbir okul vaka nedeniyle kapatılmadı

Son dakika... Bakan Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Hiçbir okul vaka nedeniyle kapatılmadı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Bakan Özer, "Şu anda 71 bin 320 okulumuzdan hiçbiri vaka nedeniyle kapatılmadı" dedi. Bakan Özer, "Okullarımızda elektronik takip sistemi kurduk. Bu ilk defa yapılan bir şeydir. Her okuldaki aşı, test durumları anlık takip ediliyor" ifadelerini kullandı. Bakan Özer, 'Hafta sonu eğitim olacak mı?' sorusuna "Hafta sonu eğitim gibi sistematik bir yaklaşımımız yok. Sorun bazlı okullarda çözümler üretiyoruz" yanıtını verdi.

18.09.2021Gündem
MEB’den 24 Kasım genelgesi

MEB’den 24 Kasım genelgesi

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il valiliğine "24 Kasım Öğretmenler Günü" konulu genelge gönderdi.

17.09.2021Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından 24 Kasım Öğretmenler Günü genelgesi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan '24 Kasım Öğretmenler Günü' genelgesi

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il valiliğine "24 Kasım Öğretmenler Günü" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, etkinliklerde koronavirüsle mücadele kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilecek.

17.09.2021Gündem
Liselerden ekonomiye 300 milyon TL

Liselerden ekonomiye 300 milyon TL

Meslek liselerinin üretimleriyle ekonomiye yaptığı katkı, artarak devam ediyor. Meslek liselerinin üretimden elde ettiği gelir, son iki yılda yüzde 100 artarak 2020 yılında 503 milyon 197 bin 847 lira, bu yılın ilk 8 ayında ise katkı, 300 milyon liraya ulaştı.

17.09.2021Eğitim
Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitime ara verilecek mi Bakan Mahmut Özer açıklık getirdi

Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitime ara verilecek mi? Bakan Mahmut Özer açıklık getirdi

Okullar kapanacak mı ve yüz yüze eğitime ara verilecek mi sorusu, yeni eğitim öğretim dönemine başlanması ile birlikte bazı vatandaşların gündeminden düşmedi. Okullarda pandemi koşullarına yönelik tedbirlerini alan Milli Eğitim Bakanlığı, tam zamanlı yüz yüze eğitime geçiş yaptı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, zaman zaman ortaya atılan ve pek çok kişinin kafasında soru işaretleri oluşturan okullar kapanacak mı sorusuna açıklık getirdi. İşte, Bakan Özer'in yüz yüze eğitim ve okulların kapanacağı yönündeki konu başlıklarına yönelik yanıtları

17.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Bakan Özeri kabul etti

TBMM Başkanı Şentop, Bakan Özer'i kabul etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'i kabul etti.

16.09.2021Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından yeni karar: PCR testi şartının kapsamı genişletildi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar: PCR testi şartının kapsamı genişletildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel kursların yapacağı teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden, 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi isteneceğini açıkladı.

15.09.2021Gündem
Bakan Özer: Hiçbir okulumuzda yüz yüze eğitime ara verilmedi

Bakan Özer: Hiçbir okulumuzda yüz yüze eğitime ara verilmedi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bugün itibarıyla Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleriyle belirlemiş olduğumuz herhangi bir vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara veren hiçbir okulumuz bulunmuyor. Bunu özellikle tekrar etmek isterim. 71 bin 320 okulumuzdan hiçbir okulumuzun tüm sınıfları yüz yüze eğitime ara vermedi” dedi.

15.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer: Diyarbakırda 21 sınıfta vaka veya temaslı nedeniyle eğitime ara verildi

Milli Eğitim Bakanı Özer: Diyarbakır'da 21 sınıfta vaka veya temaslı nedeniyle eğitime ara verildi

Diyarbakır'a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sadece 21 sınıfımızda vaka veya yakın temaslı ile yüz yüze eğitime ara vermiş bulunmaktayız" dedi.

15.09.2021Gündem
7 yıl sonra Eğitim Şûrası

7 yıl sonra Eğitim Şûrası

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘en yüksek danışma kurulu’ olarak tanımlanan Millî Eğitim Şûrası, 1-3 Aralık tarihlerinde toplanacak.

15.09.2021Gündem
Milli Eğitim Şurası toplantısı ne zaman İşte 20. Milli Eğitim Şurasında görüşülecek konular

Milli Eğitim Şurası toplantısı ne zaman? İşte 20. Milli Eğitim Şurası'nda görüşülecek konular

Milli Eğitim Şurası 7 yıl sonra toplanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığındaki toplantıya Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve üyeleri ile Milli Eğitim Bakan Yardımcıları ve Bakanlık merkez teşkilatı birim amirleri 'tabii üyeler' olarak katılım sağlayacak. 20. Milli Eğitim Şurası'nın ana gündemi 'Eğitimde Fırsat Eşitliği' olacak. Peki, Milli Eğitim Şurası toplantısı ne zaman? İşte, 20. Milli Eğitim Şurası toplantısında görüşülecek konular ve toplantının tarihi.

14.09.2021Gündem
AK Partili Turan: HDP kimi isterse Millet İttifakının adayı o olacaktır

AK Parti'li Turan: HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin, "Görülen o ki HDP kimi isterse Millet İttifakı'nın adayı o olacaktır. Millet İttifakı'nın adayı, aynı zamanda HDP’nin dile getirdiği 'özgürlük ittifakı'nın da adayı olacaktır" dedi.

14.09.2021Gündem
Milli Eğitim Şurası, 7 yıl sonra toplanıyor

Milli Eğitim Şurası, 7 yıl sonra toplanıyor

Milli Eğitim Bakanlığının 'en yüksek danışma kurulu' olarak tanımlanan, Türk milli eğitim sistemini geliştirmek, niteliğini yükseltmek için eğitim ve öğretimle ilgili konuları inceleyip, tavsiye kararları hazırlayan 'Milli Eğitim Şurası' 7 yıl sonra toplanıyor. 20'nci Milli Eğitim Şurası, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında geniş katılımla yapılacak.

14.09.2021Gündem
Eğitim Şûrası 7 yıl sonra yeniden toplanacak

Eğitim Şûrası 7 yıl sonra yeniden toplanacak

Milli Eğitim Bakanlığının “en yüksek danışma kurulu” olarak tanımlanan Milli Eğitim Şûrası toplanıyor. “Türk milli eğitim sistemini geliştirmek, niteliğini yükseltmek” için eğitim ve öğretimle ilgili konuları inceleyip tavsiye kararları hazırlayan ve yedi yıldır yapılmayan Milli Eğitim Şurası, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in başkanlığında geniş bir katılımla gerçekleştirilecek.

14.09.2021Eğitim
Olgunlaşma enstitülerinde Ar-Ge dönemi

Olgunlaşma enstitülerinde Ar-Ge dönemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yenilenme çalışmaları yürütülen olgunlaşma enstitülerinin etkinliği ve üretim kapasitesinin artırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığında istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

14.09.2021Eğitim
‘Kapanan okul yok’

‘Kapanan okul yok’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs nedeniyle 198 sınıfta eğitime ara verildiğini söyledi ve “Vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okulumuz bulunmuyor. Okullar açık kalmaya devam edecek” dedi.

14.09.2021Eğitim
Eski Bakan’ın yeni imajı

Eski Bakan’ın yeni imajı

10 Temmuz 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Ziya Selçuk, 6 Ağustos’ta istifa ederek yerini Mahmut Özer’e bıraktı. Eğitimciliği ve ‘Ziya Öğretmen’ kimliğiyle görev süresince eğitim dünyasıyla sıcak bir ilişki kuran Selçuk, bakanlıktan ayrıldıktan sonra yaptığı ilk fotoğraf paylaşımıyla dikkat çekti.

14.09.2021Eğitim
Bakan Özer: Velinin rızası olmadan çocuğa PCR testi yapılmayacak

Bakan Özer: Velinin rızası olmadan çocuğa PCR testi yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer TRT Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "Okullar açık kalmaya devam edecek" dedi. Özer, "Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak." ifadelerini kullandı.

13.09.2021Haber
Okullar kapanacak mı Milli Eğitim Bakanı Özerden flaş  yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den flaş yüz yüze eğitim açıklaması!

Okullarda yüz yüze eğitim devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs salgınında yapılan değerlendirmelere değindi. Bakan Özer, bazı dersliklerde yüz yüze eğitime ara verildiğini bildirdi. Ara haberleri ardından okulların durumuyla ilgili yeni araştırmalar başladı. Peki, okullar kapanacak mı?

13.09.2021Gündem
Son dakika Okullarda PCR testi zorunlu mu Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden yanıt

Son dakika! Okullarda PCR testi zorunlu mu? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yanıt

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer TRT Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "Okullar açık kalmaya devam edecek" dedi. Özer, "Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak." ifadelerini kullandı.

13.09.2021Gündem
En son kapatılacak yer okullar

En son kapatılacak yer okullar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısı oldukça düşük. Bu şunu gösteriyor, şu anda Kovid-19 salgını ortamında en güvenli ortam okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir.” dedi.

12.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısı oldukça düşük. Bu şunu gösteriyor, şu anda Kovid-19 salgını ortamında en güvenli ortam okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir." dedi. Bakan Özer ayrıca, 850 bin derslikten sadece 198'sinde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirtti.

12.09.2021Haber
Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özerden yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısı oldukça düşük. Bu şunu gösteriyor, şu anda Kovid-19 salgını ortamında en güvenli ortam okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir." dedi. Bakan Özer ayrıca, 850 bin derslikten sadece 198'sinde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirtti.

12.09.2021Gündem
Bakan Özer: Eğitime ara verilen okulumuz bulunmuyor

Bakan Özer: Eğitime ara verilen okulumuz bulunmuyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatarak, "Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde COVID-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmuyor" dedi.

11.09.2021Eğitim
Bakan Yardımcısı Bilgili’nin annesi toprağa verildi

Bakan Yardımcısı Bilgili’nin annesi toprağa verildi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili’nin hayatını kaybeden annesi Emine Bilgili’nin cenaze törenine Bakan Mahmut Özer de katıldı.

11.09.2021Eğitim
Ana sınıfında okuyan bir öğrenci Covid-19 olduğunda ne yapılmalı MEBden açıklama

Ana sınıfında okuyan bir öğrenci Covid-19 olduğunda ne yapılmalı? MEB'den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı, "Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar" rehberini 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdi. Peki, Ana sınıfında okuyan bir öğrenci Covid-19 olduğunda ne yapılmalı? Temaslı kabul edilen kişiler için nasıl uygulama yapılır? İşte Covid-19 Pozitif Vaka Saptanması Durumunda Yapılması Gerekenler

10.09.2021Gündem
Okulların doğalgaz dönüşümü için 372 milyon TL ayrıldı

Okulların doğalgaz dönüşümü için 372 milyon TL ayrıldı 

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 ilde okulların doğalgaz dönüşüm çalışmalarına hız verdi. 2021 yılının ilk 8 ayında doğalgaz dönüşümü için illere 169 milyon lira ödenek gönderildi. MEB, eylül ayının ilk haftasında ise tüm talepler karşılanarak 81 ile 372 milyon lira ödenek gönderdiğini açıkladı.

9.09.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Baraj meselesi

Neredeyse bir yıldan beri izlediğimiz “Siyasi Partiler ve Seçim Yasası” çalışmaları, farklı bir boyuta taşındı.

11.09.2021