MENÜ

Mustafa Varank

Mustafa Varank ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Varank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.294 Mustafa Varank haberi bulunmuştur.

Mustafa Varank Haberleri

Son dakika haberler... Bakan Varank canlı yayında tanıttı İşte Yerli Tanı Kiti

Son dakika haberler... Bakan Varank canlı yayında tanıttı! İşte Yerli Tanı Kiti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Bakan Varank programda Yerli Tanı Kiti'ni tanıttı. Bakan Varank, "1.5 ay önce Çin'den geldi-gelmedi tartışmaları yapılan ürünü biz artık üretebiliyoruz." ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
Milli uydu İMECE’ye üç bakanlı montaj

Milli uydu İMECE’ye üç bakanlı montaj

Türkiye’nin ilk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İMECE’nin son montajı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapıldı.

5.06.2020Ekonomi
Milli uydu İmece test aşamasında: TSKya büyük katkı sağlayacak

Milli uydu İmece test aşamasında: TSK'ya büyük katkı sağlayacak

Türkiye’nin ilk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'nin son montajı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından gerçekleştirildi.

4.06.2020Teknoloji
Son dakika... Yerli ve milli gözlem uydusunun montajı yapıldı

Son dakika... Yerli ve milli gözlem uydusunun montajı yapıldı

Türkiye'nin ilk yerli ve milli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'nin son montajı, Varank, Akar ve Karaismailoğlu tarafından yapıldı.

4.06.2020Ekonomi
Bakan Varank: 188 projeyi destekleyeceğiz

Bakan Varank: 188 projeyi destekleyeceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "(Sanayi Doktora Programı) Sonuçlar belli oldu. 47 üniversitenin, 147 sanayi kuruluşuyla yaptığı 188 projeyi destekleyeceğiz." dedi.

3.06.2020Ekonomi
Sidar Şahin kimdir ve aslen nereli kaç yaşında İşte, herkesin bildiği şirketleri

Sidar Şahin kimdir ve aslen nereli kaç yaşında? İşte, herkesin bildiği şirketleri

1 milyar 800 milyon dolarlık satış sonrası son günlerin konuşulan ismi olan Sidar Şahin, kariyeri ile araştırılan isim olmaya başladı. Kariyerine ilk olarak Funpac adlı oluşumla başlayan Sidar Şahin, sonraki günlerde kurduğu internet siteleri ve oluşumlarda elde ettiği başarıların ardından yılın girişimcisi seçilmişti. Sidar Şahin, hep hedeflediği bir üst kademe için çalışmaları elden bırakmadı ve Peak Games'deki hisselerini 1,8 milyar dolara satarak büyük bir başarı elde etti. Peki, Sidar Şahin kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

3.06.2020Gündem
Patentli teknolojiler sanayiye aktarılacak

Patentli teknolojiler sanayiye aktarılacak

TÜBİTAK'ın iş birliği gerektiren ortak projeleri desteklemek amacıyla açtığı "Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri İçin KOBİ Destekleme" (Sipariş Ar-Ge) ve "Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme" (Patent Lisans) çağrıları için başvurular 15 Haziran-31 Ağustos tarihlerinde yapılabilecek.

2.06.2020Teknoloji
Alpagut için düğmeye basıldı: Hedef TEKNOFEST’te üst sıralarda yer almak

'Alpagut' için düğmeye basıldı: Hedef TEKNOFEST’te üst sıralarda yer almak

Bartın Üniversitesi Tunga İnsansız Hava Aracı Takımı, TÜBİTAK ve TEKNOFEST tarafından düzenlenen “2020 Uluslararası insansız Hava Aracı Yarışması”nın kavramsal tasarım raporu aşamasını geçerek destek almaya hak kazandı.

2.06.2020Teknoloji
1.8 milyar dolarlık oyun

1.8 milyar dolarlık oyun!

Amerikalı mobil oyun geliştirici şirketi Zynga, tarihinin en büyük satın almasını gerçekleştirerek Türk oyun geliştirici şirketi Peak Games’i 1.8 milyar dolara satın aldı.

2.06.2020Ekonomi
Mobil oyunlarda Peak yaptı, bakan İlk Türk unicorn dedi

Mobil oyunlarda 'Peak' yaptı, bakan 'İlk Türk unicorn' dedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga'nın Türk oyun şirketi Peak Games'i satın almasına ilişkin, "İlk Türk unicorn yani 'Turcorn' hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

2.06.2020Teknoloji
ABDli devden Türk şirkete servet... Bakan Albayrak: Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri

ABD'li devden Türk şirkete servet... Bakan Albayrak: Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri

Türk oyun firması Peak, şirket hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga firmasına devrederek büyük bir anlaşmaya imza attı. Bakan Albayrak satışla ilgili, "Girişim ekosistemimiz güzel bir haberle parlıyor. Peak'ın satışı Türk ekonomi tarihinin en büyük şirket satışlarından biri oldu" açıklamasında bulundu.

1.06.2020Ekonomi
Bakan Varank: Son iki çeyrekte güçlü toparlanma bekliyoruz

Bakan Varank: Son iki çeyrekte güçlü toparlanma bekliyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ’İmalat Sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin, mayıs ayında dip seviyeden döndüğünü, koronavirüs tedbirlerine uyulması ve salgının azalmasıyla son iki çeyrekte güçlü toparlanma beklediklerini açıkladı.

1.06.2020Ekonomi
Bakan Varank, hücre evi simülasyonlu” sanal operasyona katıldı

Bakan Varank, "hücre evi simülasyonlu” sanal operasyona katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bkaanı Mustafa Varank "SATEM'de eğitim alan polislerimizi ziyaret ettik, sistem hakkında bilgi aldık. Beraberce birkaç simülasyonu da deneme fırsatı bulduk" dedi.

31.05.2020Ekonomi
Bakan Varank’tan İzmir’e yatırım müjdesi

Bakan Varank’tan İzmir’e yatırım müjdesi

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) meclis toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, koronavirüs sürecinde ekonomik yatırımlarla ilgili bilgi verdi. İzmir’in sadece yatırımla değil, inovasyonla da gelişmesi için İzmir Teknoloji Üssü projesine önem verdiklerini anlatan Bakan Varank, Kocaeli’nden İzmir’e teknoloji koridoru kurduklarını belirterek, "Bu koridorda oluşacak bilgi birikimiyle, küresel arenada rekabetçi bir teknoloji üssü oluşturmanın peşindeyiz. Ülkemizin üretken gençleri, tüm enerjilerini burada somut projelere dökecek ve kritik teknolojilerin geliştirilmesinde öncü rol oynayacak" dedi. Bakan Varank, TEKNOTEST İzmir’in yapım çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek 11 milyon liralık bu yatırımın, 2021’in ilk çeyreğinde hizmete alınacağını açıkladı.

30.05.2020Ekonomi
Bakan açıkladı İlk sertifika verildi

Bakan açıkladı! İlk sertifika verildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "TSE, Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında ilk belgeyi bugün Antalya'da beş yıldızlı bir otelimize verdi. Salgının dış pazarlarımızdaki gelişimine bağlı olmakla birlikte Türkiye yılın son iki çeyreğinde piyasalara çok sağlam dönüş yapabilir" dedi.

29.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varanktan solunum cihazı açıklaması

Son dakika... Bakan Varank'tan solunum cihazı açıklaması

Bakan Varank, "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız" açıklamasında bulundu.

27.05.2020Ekonomi
TSE corona virüs sonrasına odaklandı

TSE corona virüs sonrasına odaklandı

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin "Pandemi sonrasında dünyanın iyi örneklerini inceleyip, üretici ve ihracatçılarınızın ihtiyaç duyacağı belgeler ve standartlara hazırlıklı olmamız gerekiyor" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank:  Kocaeli ve Ankara’da testler devam ediyor

Son dakika... Bakan Varank: Kocaeli ve Ankara’da testler devam ediyor

Bakan Varank: Bir diğer önemli adımımız, Organize Sanayi Bölgelerinde, Covid-19 testlerini başlatmak oldu. Bu testler rastgele, yani hastalık şikayeti olsun olmasın bu bölgelerde çalışan herkese yapılıyor. Kocaeli ve Ankara’da testler devam ediyor.

22.05.2020Ekonomi
Dostluk ve gurur abidesi

Dostluk ve gurur abidesi

Türk-Japon işbirliğiyle hayata geçen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açıldı. Japon Başbakanı Şinzo Abe de törene videokonferansla bağlandı. Erdoğan “Sadece estetik bakımdan değil, teknolojik altyapısı, konumu ve imkânları ile İstanbul’un gurur abidelerinden biri olacak bir eseri daha ülkemize kazandırdık” dedi.

22.05.2020Gündem
Bakan Varanktan Bursa için önemli açıklama

Bakan Varank'tan Bursa için önemli açıklama

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Mayıs Ayı Meclis ve Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Yeni normale geçişte, küresel tedarik zincirinin yeniden şekillendiğini söyleyen Bakan Varank, "Bursa, sahip olduğu avantajlarla pek çok yabancı yatırımcının hedef noktası haline gelebilir" dedi.

21.05.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan dev hastanenin açılışında kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dev hastanenin açılışında kritik mesajlar

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bugün hizmete açıldı. Törende Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Japonya Başbakanı Abe'nin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Burası sağlık turizminde Türkiye’nin marka eserlerinden biri olacak. Milletimizle beraber İstanbul Havalimanı ile yakınlığı ile yabancı misafirlerimize de hizmet verecektir. Bu şu demektir artık İstanbul uluslararası bir sağlık merkezi haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

21.05.2020Gündem
DEİK Başkanı Olpak: Yeni dönemin kazananları süreci yönetebilenler olacak

DEİK Başkanı Olpak: Yeni dönemin kazananları süreci yönetebilenler olacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Devletimizin destekleriyle, iş dünyamızla, finans dünyamızla, çalışanımızla, ekonominin çarklarını durdurmadık. Biliyoruz ki, yeni dönemin kazananları, tedarik ve arz zincirini kopartmadan muhataplarına güven vererek süreci yönetebilenler olacak." dedi.

20.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor

Son dakika... Bakan Varank: Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Reel sektörden olumlu sinyaller geliyor. OSB'lerdeki elektrik tüketimi artmaya başladı. Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor. Gebze ve Ankara'da OSB'lerde Kovid-19 testleri düzenli olarak testler yapılıyor, vaka oranları çok çok düşük seviyelerde" dedi.

20.05.2020Ekonomi
Bakan Varank: Avrupanın birincisiyiz

Bakan Varank: Avrupa'nın birincisiyiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bakanlık olarak, beyaz eşya sektörünün rekabet gücünü artıracak her alanda yakın iş birliği içinde olmaya devam edeceğiz. 2012'den bu yana sektörde 12 milyar liralık yatırımı teşvik ettik ve 10 bine yakın ilave istihdam oluşmasını sağladık" dedi.

16.05.2020Ekonomi
Corona virüs (koronavirüs) ilacı ne zaman çıkacak Bakan Varanktan son dakika açıklama

Corona virüs (koronavirüs) ilacı ne zaman çıkacak? Bakan Varank'tan son dakika açıklama

Corona virüs ilaç ve aşı çalışmalarında tüm dünyada yeni gelişmeler yaşanırken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan corona virüs ilacıyla ilgili son dakika açıklama geldi. Bakan Varank canlı yayında yaptığı açıklamada, corona virüs ilacının çıkacağı tarihi duyurarak, "Böylece şu anda ithal ettiğimiz, dışarıya bağımlı olduğumuz bir ilacı, yerli sentezle üretmeye başlayacağız." açıklamasında bulundu. Peki, corona virüs ilacı ne zaman üretilecek? Corona virüs aşısı bulundu mu? İşte, corona virüs ilacında son durum.

15.05.2020Gündem
Son dakika... Corona virüs ilacı hakkında açıklama Haziran ayında üretime başlayacak

Son dakika... Corona virüs ilacı hakkında açıklama! Haziran ayında üretime başlayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tedavisinde kullanılan ilacın yerli sentezinin haziran ayında tamamlanacağını bildirdi.

15.05.2020Ekonomi
Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıkladığı "yerli koronavirüs ilacı"nın üretildiği fabrikayı ilk kez görüntülendi. Firmanın CEO'su İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Koçak, "İlk hedefimiz Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak. Sağlık Bakanlığı'na 300 bin doz bağışlıyoruz. Daha sonra Sağlık Bakanlığı uygun görürse, talep gelen Avrupa ülkelerine de ihraç edebiliriz" dedi.

15.05.2020Gündem
Bakan Varank: Model fabrikalarda eğitim alan KOBİ’lere destek kararı aldık

Bakan Varank: Model fabrikalarda eğitim alan KOBİ’lere destek kararı aldık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Model fabrikalarda eğitim alarak işletmelerini dönüştürecek KOBİ’lere yönelik yeni bir destek kararı aldık. Eğitim alan KOBİ’lerin hizmet giderlerinin 70 bin TL’ye kadar olan kısmını karşılayacağız" dedi.

15.05.2020Ekonomi
Varank: Türk sanayisinin zayıflamasına asla müsaade etmeyeceğiz

Varank: "Türk sanayisinin zayıflamasına asla müsaade etmeyeceğiz"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Türk sanayisinin zayıflamasına müsaade etmeyeceğiz, her hal ve koşulda üretimi ayakta tutacağız." dedi.

14.05.2020Haber
Son dakika... Servis, yemekhane ve çalışma saatleri açıklaması

Son dakika... Servis, yemekhane ve çalışma saatleri açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Servisler, yemekhane, çalışma saatleri gibi konulardaki önlemlere ilişkin TSE'nin hazırladığı rehber dokümanı 1-2 gün içinde yayımlayacağız." açıklamasında bulundu.

14.05.2020Ekonomi
TÜBİTAKın iki yeni çağrısı ile 60 milyon liralık proje hacmi oluşturacağız

"TÜBİTAK'ın iki yeni çağrısı ile 60 milyon liralık proje hacmi oluşturacağız"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TÜBİTAK aracılığıyla sanayiye katkı sağlamayı amaçlayan iki yeni çağrı hazırladıklarını belirterek, "Bu iki çağrı kapsamında 60 milyon liralık proje hacmi oluşturacağız." ifadelerini kullandı.

14.05.2020Teknoloji
Bakan Varank, TÜBİTAK’ın iki yeni çağrısını duyurdu

Bakan Varank, TÜBİTAK’ın iki yeni çağrısını duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “Sipariş AR-GE ve patent lisans çağrıları sanayide güçlü sinerji oluşturacak” dedi.

14.05.2020Ekonomi
Bakan Mustafa Varank, Türkiyenin Tanı Gücü Sanal Konferansına katıldı

Bakan Mustafa Varank, Türkiye'nin Tanı Gücü Sanal Konferansı'na katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Covid 19 Türkiye Platformu kapsamında Türkiye’nin Tanı Gücü konferansında açıklamalarda bulundu.

13.05.2020Haber
Madencilik alanındaki 3 bölüme asgari ücret oranında burs

Madencilik alanındaki 3 bölüme asgari ücret oranında burs

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) arasında üniversitelerde maden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendislikleri programlarında sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli mühendisleri yetiştirebilmek ve böylelikle Türk madencilik sektörüyle ihracata katkıda bulunmak amacıyla İMİB tarafından gerekli şartları taşıyan öğrencilere burs verilmesi ve eğitimleri sonrasında madencilik sektöründe faaliyet gösteren firmalarda istihdam edilmelerini sağlamaya yönelik protokol imzalandı.

13.05.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Varanktan ilaç açıklaması Haziran ayında bir müjdemiz var

Son dakika... Bakan Varank'tan ilaç açıklaması! Haziran ayında bir müjdemiz var

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) erken aşamada tespit edilmesine yönelik PCR yöntemine alternatif yenilikçi bir kit geliştirildiğini belirterek, "Prototipin haziranda tamamlanması planlanıyor." dedi.

13.05.2020Ekonomi
Bakan Varanktan önemli maske açıklaması

Bakan Varank'tan önemli maske açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, vatandaşların parayla alacağı kumaş maskelere ilişkin standartları belirlediklerini söyledi.

13.05.2020Ekonomi
TÜBİTAK Başkanı Mandaldan koronavirüs ilacı açıklaması

TÜBİTAK Başkanı Mandal'dan 'koronavirüs ilacı' açıklaması

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Kovid-19 tedavisine yönelik ilaç geliştirme çalışmalarıyla ilgili haziranda müjdeli haberlerinin olabileceğini belirtti.

12.05.2020Teknoloji
Bez maskeye standart getirildi

Bez maskeye standart getirildi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) yıkanabilir bez maskeler için standartları belirleyerek internet sitesinde yayımladı.

11.05.2020Gündem
Koronavirüs aşısında deney aşamasına gelindi

Koronavirüs aşısında deney aşamasına gelindi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "(Kovid-19) Rekombinant aşıda 3 hocamız hayvan deneyleri aşamasına geldi. Hatta birisi hayvan deneylerini başlattı." dedi.

8.05.2020Teknoloji
Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, korona virüs aşısı hakkında bilgi verdi

Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, korona virüs aşısı hakkında bilgi verdi

Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Varank, korona virüs aşısı çalışmaları, yerli üretim hızlı tanı kitlerinin durumu ve maske üretimi konusunda detayları aktardı.

8.05.2020Haber
Son dakika... Korona virüs aşısı ne zaman Bakan Varank CNN TÜRKte ilk kez açıkladı

Son dakika... Korona virüs aşısı ne zaman? Bakan Varank CNN TÜRK'te ilk kez açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı.

8.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: Türk sanayisinin zayıflamasına müsaade etmeyeceğiz

Son dakika... Bakan Varank: Türk sanayisinin zayıflamasına müsaade etmeyeceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türk sanayisinin zayıflamasına müsaade etmeyeceğiz. Üretimi ayakta tutacak ve rekabet gücümüzü artıracak politikaları uygulayacağız. Rekabet gücümüzün temelinde üretim, dünya piyasalarına sunduğunuz kaliteli mal ve hizmetler olmalı. Türk Standardları Enstitüsü aracılığıyla sanayi işletmelerinde alınması gereken önlemlere ilişkin rehber doküman hazırlamaya başladık" dedi.

7.05.2020Ekonomi
Üretimde çarkların yeniden dönmeye başlaması kararı sanayiciyi sevindirdi

Üretimde çarkların yeniden dönmeye başlaması kararı sanayiciyi sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk safhasını açıkladığı normalleşme süreci ve hemen ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın 11 Mayıs itibarıyla tüm otomotiv fabrikalarının açılacağını duyurması ihracatçılar tarafından sevinçle karşılandı.

6.05.2020Ekonomi
Stajyer Araştırmacı Burs Programına yapılan başvurular neticelendirildi

Stajyer Araştırmacı Burs Programı'na yapılan başvurular neticelendirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Kovid-19 projelerini teşvik için duyurulan Stajyer Araştırmacı Burs Programı'na yapılan 340 başvurunun 300'ünün desteğe hak kazandığını bildirdi.

6.05.2020Teknoloji
Bakan Varank: Elimizi güçlendirip, rekabetçiliğimizi artıracağız

Bakan Varank: Elimizi güçlendirip, rekabetçiliğimizi artıracağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Yeni normale geçişte yatırımlarla elimizi güçlendirip rekabetçiliğimizi artıracağız" dedi.

6.05.2020Ekonomi
Koronavirüs ile mücadelede görev alacak araştırmacılar belli oldu

Koronavirüs ile mücadelede görev alacak araştırmacılar belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Kovid-19 projelerini teşvik için duyurulan Stajyer Araştırmacı Burs Programı'na yapılan 340 başvurunun 300'ünün desteğe hak kazandığını bildirdi.

6.05.2020Teknoloji
Bakan Varank açıkladı TÜBİTAK başvurularının 300ü kabul edildi

Bakan Varank açıkladı! TÜBİTAK başvurularının 300'ü kabul edildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programına 70 farklı proje ile 340 araştırmacı başvurdu. Bu başvuruların 300’ü kabul edildi." dedi.

6.05.2020Ekonomi
Fabrikalar 11 Mayıs’ta gaza basıyor

Fabrikalar 11 Mayıs’ta gaza basıyor

Üretim cephesinde önemli gelişmeler olduğunu ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Otomotiv fabrikalarının büyük bölümü yeniden üretime geçti. 11 Mayıs itibarıyla ülkemizde tüm otomotiv ana fabrikalar, tekrar faaliyetlerine başlamış olacak. Bazı tekstil firmaları da çalışmaya başladı” dedi.

6.05.2020Ekonomi