MENÜ

Gülistan Alagöz

Gülistan Alagöz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gülistan Alagöz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gülistan Alagöz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 57 Gülistan Alagöz haberi bulunmuştur.

Gülistan Alagöz Haberleri

Bodrum’un kaçakları yıkıldı

Bodrum’un kaçakları yıkıldı

Bodrum'da imara aykırı olması nedeniyle mühürlenen projelerde yıkımlar büyük oranda tamamlandı.

25.10.2019Gündem
TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ çekilişiyle ilgili merak edilenler

TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? TOKİ çekilişiyle ilgili merak edilenler

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul, İzmir, Ankara dahil 67 ilde gerçekleştireceği 50 bin yeni sosyal konut projesinde başvurular geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Ülke genelinde 600 binden fazla vatandaşın başvurduğu TOKİ kuraları için heyecanlı bekleyiş devam ederken, vatandaşlar da kuraların ne zaman çekileceğini merak etmeye başladı. Peki, 2019 TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? İşte, İstanbul, Ankara ve İzmir dahil TOKi kura çekilişlerinin yapılacağı tarihle ilgili bilgiler.

27.04.2019Gündem
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) kura çekiliş tarihi belli oldu mu İşte son durum

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) kura çekiliş tarihi belli oldu mu? İşte son durum

Binlerce kişinin başvurduğu Toplu Konut İdaresi (TOKİ) kura çekilişi için nefesler tutuldu. Türkiye genelinde birçok il ve ilçe merkezinde talep toplama işlemini gerçekleştiren TOKİ, ilk olarak 11-22 Mart tarih aralığında normal başvuruları kabul etmişti. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, TOKİ kuralarının çekileceği tarihle ilgili açıklama yaptı. İşte, TOKİ kura çekiliş tarihi ile ilgili bazı detaylar.

26.04.2019Gündem
TOKİ kura çekilişleri ne zaman yapılacak TOKİ kura tarihleri belli oldu mu

TOKİ kura çekilişleri ne zaman yapılacak? TOKİ kura tarihleri belli oldu mu?

600 binden fazla kişinin başvurduğu TOKİ kura çekilişi için İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük merkezler başta olmak üzere birçok ilde yaşayan vatandaşların araştırmaları devam ediyor. TOKİ kura çekilişi, başkanlığın resmi organizasyonu ile hazırlanacak olan komisyonla canlı yayında çekilecek. Peki, milyonlarca vatandaşın en sahibi olma hayali kurduğu TOKİ kura çekilişleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.04.2019Gündem
Bahar müjdesi

Bahar müjdesi

Konut, mobilya, otomotiv, küçük ev eşyaları gibi sektörlerde Kasım 2018’de başlayan ve 31 Mart’ta sona erecek vergi indirimlerine devam kararı çıktı. Konutta tapu harcı ile KDV indirimi yıl sonuna kadar sürecek. Otomotiv, beyaz eşya, mobilyada ise indirimler 31 Haziran’da sona erecek.

22.03.2019Ekonomi
İkinci fuar da Almanya’da

İkinci fuar da Almanya’da

İlki Almanya Düsseldorf’ta gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’na Avrupa’da yaşayan Türkler akın etti. Fuara katılan firmalar yüzlerce proje tanıtırken, ziyaretçiler kârlı yatırım fırsatı buldu. Gelen yoğun talep nedeniyle ikinci fuar için düğmeye basıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteklediği 2. Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı haziranda bu kez Almanya Essen’de gerçekleşecek.

4.03.2019Ekonomi
Son dakika... İmar barışında son başvuru tarihi uzatıldı

Son dakika... İmar barışında son başvuru tarihi uzatıldı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakın Murat Kurum, imar barışında 31 Ekim olan son başvurusu süresinin 31 Aralık tarihine uzatıldığını açıkladı.

27.10.2018Ekonomi
Almanya’ya dev çıkarma

Almanya’ya dev çıkarma

Demirören Medya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği ve İSTexpo Fuarcılık ortaklığı ile gayrimenkul fuarları düzenleyecek. İlki 8-10 Şubat’ta Almanya’nın Essen kentinde gerçekleşecek Evim Türkiye Fuarı’nda, Türk gayrimenkul sektörü gurbetçi vatandaşlarla buluşacak. 3 gün sürecek fuara şimdiden onlarca gayrimenkul firması kayıt yaptırdı. Sıcak satışa ev sahipliği yapacak fuara binlerce ziyaretçi bekleniyor.

24.10.2018Ekonomi
Konkordato nedir Ev aldığınız firma konkordato ilan ederse neler olur

Konkordato nedir? Ev aldığınız firma konkordato ilan ederse neler olur?

Konkordato, bir firmanın ödemelerini yapmakta zorlanmasıyla birlikte alacakları için yapılan iflas anlaşması anlamına gelmektedir. İflas ettiğini açıklayan firmadan geriye kalan batık borçların temizlenmesi amacıyla ilgili kuruma atanan konkordato komiseri, kurum içerisinde mali toparlanmayı koordine ederek ödemelerin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Konkordato sisteminin asıl amacı, finansal yapısında bozulma yaşanan iyi niyetli işletmelerin korunmasıdır. İşte, konkordato hakkında bilinmesi gerekenler ve muhabirimiz Gülistan Alagöz'ün konuyla ilgili yazısı

11.10.2018Ekonomi
Hürriyet ekonomiye 4 ödül

Hürriyet ekonomiye 4 ödül

EKONOMİ Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından Türk Telekom ana sponsorluğunda, İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ törenle sahiplerini buldu. Hürriyet gazetesi düzenlenen törenden 4 ödülle döndü.

7.06.2018Ekonomi
Ekonominin oskarları ödülleri sahiplerini buldu

'Ekonominin oskarları' ödülleri sahiplerini buldu

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye'nin potansiyeline güvenmek gerektiğini belirterek, ilk 5 ayda açılan yabancı sermayeli firma sayısının 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 90'dan fazla artarak 3 bin 284, yerli firma sayısının da yüzde 24 yükselerek 25 bin 670 olarak gerçekleştiğini söyledi. Hürriyet muhabirleri, Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" töreninden 5 ödülle döndü.

7.06.2018Ekonomi
Hürriyetin gurur gecesi

Hürriyet'in gurur gecesi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 59’uncusunu düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.

9.05.2018Gündem
200 bin kişilik barış

200 bin kişilik barış

Kamunun vatandaşla barışacağı paketten İstanbul Sultanbeyli ilçesi için de önemli bir karar çıktı. İlçede 200 bin kişi yaşadığı alanda evler tapusuz. Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı tasarı yasalaşırsa ilçedeki tapu sorunu çözülmüş olacak.

4.05.2018Ekonomi
TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından beri verdiği ‘Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni bu yıl kazananlar belli oldu. Hürriyet sekiz dalda ödüle layık görüldü.

27.03.2018Gündem
Ev almak mı kiralamak daha avantajlı

Ev almak mı kiralamak daha avantajlı

Bin lira kira ödediğiniz bir evi 650 bin liraya satın alır mısınız? Ya da 500 bin liraya aldığınız bir evi bin liraya kiraya verir misiniz? Tek başına bir kriter olmasa da yıllık kira çarpanı bize ev almada önemli ipuçları sağlıyor...

13.10.2017Ekonomi
Yeni İmar Yönetmeliği şekillendi İşte, 2017 Yeni İmar Kanunu

Yeni İmar Yönetmeliği şekillendi! İşte, 2017 Yeni İmar Kanunu!

Yeni İmar Yönetmeliği, 1 Ekim tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. 30 Eylül tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan bilgilere göre bazı değişikliklerin gerçekleştiği Yeni İmar Yönetmeliği, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nde farklılık arz edecek. İşte, Yeni İmar Yönetmeliği hakkında inşaat sektörü çalışanlarının merak ettiği detaylar ve yeni düzenlemenin getirdiği bazı avantajlar

2.10.2017Ekonomi
Ülke genelinde on binlerce konutzede çözüm bekliyor

Ülke genelinde on binlerce konutzede çözüm bekliyor

 Türkiye’de son dönemde on binlerce konutzede evlerine kavuşmanın hayalini kuruyor. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasının inşaat şirketlerine kadar uzanması, iflas edenler, dolandırıcılıkla suçlananlar olmak üzere farklı sebepler büyük mağduriyetler yarattı. Fi Yapı, Dumankaya, Kavuklar İnşaat, Uğur İnşaat, Ukra İnşaat, Bulut İnşaat, Makrom İnşaat, Osmanlı İnşaat ve Uluhan Grup gibi çok sayıda şirket projelerini tamamlayamadı. Tüm birikimlerini bu şirketlere yatıran vatandaşların hayalleri yarım kalırken, başlattıkları hukuku mücadelesinden çözüm bekliyorlar. Biz de uzun süredir gündemden düşen konutzedelerle görüşüp sorunlarını dinledik...

13.07.2017Ekonomi
Hangi evi almalısınız

Hangi evi almalısınız?

Pazarda domates alırken, mağazada kıyafet alırken defalarca düşünüyor, elimize alıp inceliyoruz. Peki hayatımızdaki en pahalı ürün olan evimizi alırken gerekli özeni gösteriyor muyuz? Maalesef çoğumuz fiyat ve ödeme seçeneklerine odaklanıp hayati konuları geri plana atıyoruz. Deprem güvenliğinden malzeme kalitesine, iskandan yalıtıma kadar ev alırken dikkat edilmesi gereken tüm konuları derledik..

10.02.2017Ekonomi
Enkazdan iki dedenin dramı çıktı

Enkazdan iki dedenin dramı çıktı

Zeytinburnu’nda çöken 7 katlı binanın enkazından iki dede ve torunlarının dramı çıktı. Kreşten getirdiği torunlarından birini kaybeden Yavuz Özdener, “Keşke bana bir şey olsaydı” derken, hayatını kaybeden Mehmet Akbaş’ın torunlarını görmek için 3 gün önce İstanbul’a geldiği ortaya çıktı.

14.01.2017Gündem
Konuta indirim benzine zam

Konuta indirim benzine zam

Hükümetten dün bir iyi bir kötü haber geldi. Konut sektörüne müjde gelirken, akaryakıttan alınan Özel Tüketim Vergisi’nde (ÖTV) artışa gidildi. Konut teslimlerinde yüzde 18 olan KDV, 31 Mart 2017’ye kadar yüzde 8 olacak. Böylece konut sektörünün hareketlenmesi hedefleniyor. Akaryakıttaki ÖTV’de ise 20 kuruş artış yapıldı.

8.09.2016Ekonomi
5 gurur

5 gurur

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin verdiği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri önceki akşam İstanbul’da yapılan törenle sahiplerine verildi. Törenden Hürriyet gazetesi 5 ödülle döndü.

12.04.2016Gündem
Hürriyete 5 ödül

Hürriyet'e 5 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 1959’dan bu yana sürdürdüğü Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu.

24.03.2016Gündem
Bahçeşehirde yük asansörü düştü: 3 işçi öldü

Bahçeşehir'de yük asansörü düştü: 3 işçi öldü

ESENYURT’ta 32 katlı konut inşaatının yük asansörü, henüz bilinmeyen bir nedenle 23’üncü kattan zemine çakıldı. Asansörde bulunan 3 işçi olay yerinde hayatını kaybetti. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

1.02.2016Gündem
Lüks sitelerin aidatları sakinlerini isyan ettiriyor

Lüks sitelerin aidatları sakinlerini isyan ettiriyor

İstanbul başta olmak üzere Bodrum, Marmaris gibi yazlık bölgeler de dahil, lüks konutlar neredeyse aylık kira bedelleri kadar aylık ‘aidat ücretleri’ ile dikkat çekiyor. Hatta bazı durumlarda aylık aidatlar kira bedellerini bile aşıyor. Ünlü isimler bile lüks sitelerdeki yüksek aidatlara tepki gösteriyor. Son olarak ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın, Bodrum’daki villasının 14 bin liralık aidatı konusunda site yönetimine isyan ettiği iddia edildi. Yılmaz ise Twitter hesabından bu haberleri yalanladı.

26.10.2015Ekonomi
Dubai ye Türk Akını

Dubai' ye Türk Akını

Dünyanın en önemli fuarlarından Dubai Cityscape Global 2015 Fuarı 8-10 Eylül tarihleri arasındagerçekleşiyor. Yaklaşık 60 Türk şirketinin gayrimenkul fuarına çıkarma yapması bekleniyor. 4 bin metrekare alanda yer alan şirketler onlarca gayrimenkul projesini yatırımcıların beğenisine sunuyor. Körfez ülkeleri yatırımcılarının Türkiye’ye ilgisinin katlanarak arttığını belirten Türk inşaat sektörü temsilcileri fuar boyunca hem sıcak satış yapmayı hem de işbirlikleri geliştirmeyi hedefliyor. Bu yıl alanı daha da genişletilen fuara 51 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

7.09.2015Advertorial
67. yıl coşkusu

67. yıl coşkusu

1 Mayıs 1948’de yayın hayatına başlayan Hürriyet’in 67. yaşı, Hürriyet Dünyası’nda kutlandı. Hürriyet Dünyası’nın bahçesinde düzenlenen tören, Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen Hürriyet ailesinin buluşma noktası oldu.

2.09.2015Gündem
Ödüllerin zirvesi

Ödüllerin zirvesi

Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Hürriyet gazetesinden 7 isim önemli gecede ödül sahibi oldu.

15.05.2015Gündem
Bankayla ‘EV’lendİk

Bankayla ‘EV’lendİk

Türkiye genelinde yılın ilk üç ayında 297 bin 218 konut satıldı. Geçtiğimiz aylarda ‘senetle’ satışlar öne çıkarken martta banka kredisiyle satışlar yüzde 85.2 arttı.

25.04.2015Ekonomi
Hürriyet’e 7 ödül

Hürriyet’e 7 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2014 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’nda Hürriyet gazetesi 6 ödüle layık görüldü. Hürriyet gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer de özel ödül aldı.

1.04.2015Gündem
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 55 yıldır düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet Dünyası çok sayıda ödüle layık görüldü. Nezih Demirkent özel ödülü de Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer'in oldu. Ödüller, düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

1.04.2015Gündem
‘Sorumluluk bendeydi’

‘Sorumluluk bendeydi’

İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü’nde 3 gün önce halat kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis, ardında ‘Benim hatam’ yazılı not bırakarak yaşamına son verdi. Ancak yetkililere göre kaza, malzeme kaynaklı.

24.03.2015Gündem
Koç neden vazgeçti

Koç neden vazgeçti?

Koç Grubu aylar süren bekleyişin ardından yürütmeyi durdurmayı kararı kaldırılmayınca Kalamış Marina’dan vazgeçti. Aynı gün Özelleştirme İdaresi’nin Marina’nın yeni planını Resmi Gazete’de yayınlaması ise ‘zamanlaması manidar’ yorumlarına neden oldu.

20.03.2015Ekonomi
Bayraktar’ın yatırımı ve gazetecilik

Bayraktar’ın yatırımı ve gazetecilik

“MUHTEŞEM dönüşüm” manşeti ile verilen haberde, eski bakan Erdoğan Bayraktar ve ailesinin 10 dönümlük arsasının, üzerindeki tek bina gerekçe gösterilerek kentsel dönüşüme sokulduğu anlatılıyordu.

16.03.2015Okur Temsilcisi
Hürriyet’e 4 ödül birden

Hürriyet’e 4 ödül birden

Bu yıl 15. kez düzenlenen MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’nde Hürriyet Gazetesi Ekonomi servisine 4 ödül birden geldi.

13.03.2015Ekonomi
Kadınlar derbi skor tahminini açıkladı

Kadınlar derbi skor tahminini açıkladı

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne denk gelmesi nedeniyle sadece kadınlardan skor tahmini aldık. Toplam 161 Hürriyet çalışanı kadından 82'si 'Fenerbahçe', 68'i 'Galatasaray' dedi. 11 kadın ise derbinin berabere biteceğini söyledi.

8.03.2015Futbol
Deniz üstü eğlence

Deniz üstü eğlence

Via Properties’in İstanbul Tuzla’da denizin üzerinde inşa ettiği ‘Viaport Marin’, Mayıs 2015’te açılacak. 600 milyon liralık projede eğlence parkı, alışveriş merkezi, akvaryum, otel ve hayvanat bahçesi olacak. Havarayla ulaşım sağlanacak marina gökyüzünden bakıldığında çupra balığına benzeyecek.

7.02.2015Ekonomi
Bir rezidansta daha işçi ölümü

Bir rezidansta daha işçi ölümü

Kadıköy Kozyatağı'nda bir rezidans inşaatında 14. kattaki iskelenin çökmesi sonucu demir ve kalasların üzerine düşen 22 yaşındaki işçi Sezer Karakaş'ın hayatını kaybetti. Ölüm haberi üzerine işçinin arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

24.10.2014Gündem
Turizmde sıçrayan Türkiye’de 5 yıldızlı otel yatırımları hızlandı

Turizmde sıçrayan Türkiye’de 5 yıldızlı otel yatırımları hızlandı

DÜNYADA en çok ziyaret edilen ülkeler sıralamasında 2002’de 17’inci sırada bulunan Türkiye, 2013’te 6’ıncı sıraya kadar yükseldi. 2012’de 31.8 milyon kişinin ziyaret ettiği Türkiye’de 2013’te bu rakam yüzde 9.8 artarak 34.9 milyona ulaştı.

24.02.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Pervin Teyze’nin dönüşüm isyanı

Bakırköy’de İncirli Caddesi üzerindeki 3 bin dönümlük arsa kentsel dönüşümle yenilenmeye hazırlanıyor. Ancak sözleşme süreci ve sonrasında yaşananlar, çantacı müteahhitler, yasal boşluklar ve haksız menfaat iddiaları kentsel dönüşüm sürecinin tekrar ele alınması gerektiğini bir kez daha ortaya koyuyor.

3.08.2018

Çevreci girişimde zafer sevinci

GEÇEN ağustos ayında, “Bodrum Tilkicik Girişimi dolguya, marinaya karşı” demiştim. Girişim neye mi karşıydı?

16.04.2018

Hürriyet’te yeni dönem

TÜRK medyasında 40’ıncı yılına girerken sektörden çıkma kararı alan Sayın Aydın Doğan ve ailesini geçen hafta içinde düzenlediğimiz törenlerle Hürriyet Dünyası’ndan uğurladık.

8.04.2018

Ödüllü habercilik

Hürriyet’te bir süre önce hayata geçirdiğimiz ve bu köşede defalarca size aktardığımız haberciliğin en güzel meyvelerini geçen hafta topladık.

1.04.2018

Sizinki kaç yıl?

Bin lira kira ödediğiniz bir evi 500 bin liraya satın alır mısınız? Ya da 500 bin liraya aldığınız bir evi bin liraya kiraya verir misiniz? Tek başına bir kriter olmasa da yıllık kira çarpanı bize ev almada önemli ipuçları sağlıyor...

13.10.2017

Domatesin makûs talihi

Yıllar geçse de domatesin kaderi değişmiyor. Nisan ayı sonunda mayıs ayı başında fiyatı fırlayan domates, tarla ve bahçe domatesi piyasaya çıkınca inişe geçiyor. Bu yıl da aynısı oldu. İki hafta önce kilosu 10 liraya kadar çıkan domatesin fiyatı halde 70 kuruşa, marketlerde 1.75 TL’ye kadar düştü.

19.05.2017

Hangi evi almalısınız?

Pazarda domates alırken, mağazada kıyafet alırken defalarca düşünüyor, elimize alıp inceliyoruz. Peki hayatımızdaki en pahalı ürün olan evimizi alırken gerekli özeni gösteriyor muyuz? Maalesef çoğumuz fiyat ve ödeme seçeneklerine odaklanıp hayati konuları geri plana atıyoruz. Deprem güvenliğinden malzeme kalitesine, iskandan yalıtıma kadar ev alırken dikkat edilmesi gereken tüm konuları derledik...

11.02.2017

10 maddede Suriyeli Sorunu'muz

Kürt Sorunu'nu kaçıncı hükümetimiz çözecek bilmiyorum, ama 'Suriyeli Sorunu'na hiçbir yönden hazır olmadığımız kesin. Siyasi eleştirileri, ithamları bir kenara bırakıp kendimizi kandırmaktan vazgeçelim ve önümüzde uçsuz bucaksız uzanan 'Gerçeklik Çölü'nü 10 maddede kavramaya çalışalım:

17.07.2014

Eyfel Kulesi’ni gezmedim

BİR kitap fuarından sonra Fransız yayıncılarla görüşmek için Paris’e gitmiştim. Bir akşam bir dost meclisinde AFP temsilcisi ve çevirmen Sinan Fişek bana “Eyfel’e gittin mi?” diye sordu. Hayır, yanıtını aldığında, benim sıradan bir turist olmadığıma karar verdiğini söylemişti...

9.07.2014