EKSTRA
MENÜ

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.692 Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

MKE’ye özel statü

MKE’ye özel statü

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) için bir taslak hazırlandı. Buna göre MKE, Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) bağlı olarak hizmet verecek. Askeri amaçlı silah, mühimmat, patlayıcı üretebilecek ve özel statüye sahip olacak. MSB’nin tüm binaları ve olanaklarını kullanılabilecek kurum, ‘AŞ’ye dönüştürülerek 17 yasadan muaf çalışacak.

10.06.2021Ekonomi
TÜBİTAK personel alımı yapacak İşte başvuru şartları

TÜBİTAK personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

TÜBİTAK personel alımı yapacak. TÜBİTAK, çeşitli birimlerinde görev yapmak üzere 71 personel istihdam edecek. Bu gelişmenin ardından, söz konusu alım için başvuru şartları merak konusu oldu. İşte, TÜBİTAK personel alımının ayrıntıları...

8.06.2021Gündem
Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak KÇÖnün yatacağı tarih açıklandı

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak? KÇÖ'nün yatacağı tarih açıklandı

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) ne zaman yatacak sorusu Türkiye genelinde pek çok çalışanı yakından ilgilendiriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yatırılan KÇÖ, PTT ve banka hesapları üzerinden hesaplara aktarılacak. İşte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in açıkladığı Mayıs ayı KÇÖ ödeme tarihleri hakkında detaylı bilgiler

31.05.2021Gündem
Osgb Nedir, Ne İş Yapar Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimi Belgesi Nasıl Alınır

Osgb Nedir, Ne İş Yapar? Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimi Belgesi Nasıl Alınır?

Günümüzde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetki verilen firmalardan bazı şartlar istenir. Firmalar iş sağlığı ve iş güvenliği belgelerine önem verirler. Ayrıca OSGB de en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. OSGB nedir, ne iş yapar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

27.05.2021Araştırma
Resmi Gazetede yayımlandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığına Adnan Ertem atandı

Resmi Gazete'de yayımlandı! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığına Adnan Ertem atandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi ve Rekabet Kuruluna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

27.05.2021Gündem
700 bin işçi buradan çıkacak haberi bekliyor İşte sendikaların talepleri...

700 bin işçi buradan çıkacak haberi bekliyor! İşte sendikaların talepleri...

Kamu işçilerinin ücretlerine 2021-2022 yıllarında yapılacak zammın belirleneceği görüşmeler öncesi birlikte hareket eden Türk-İş ve Hak-İş, mali ve sosyal hakları içeren ortak taleplerini hazırladı. Konfederasyonların bunu kısa süre içerisinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunması, görüşmelerin de temmuz ayında sonuçlanması bekleniyor.

23.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Bilgin açıkladı Aşılamada yeni dönem

Son dakika haberi: Bakan Bilgin açıkladı! Aşılamada yeni dönem

Son dakika haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlık tarafından yetkilendirilen iş güvenliği uzmanlarının kademeli olarak aşı takvimine dahil edildiğini duyurdu.

21.05.2021Gündem
SGK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, SGK kaça kadar açık SGK çalışma saatleri 2021

SGK kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, SGK kaça kadar açık? SGK çalışma saatleri 2021

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu), açılış kapanış saatleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. SGK'da yapacakları işlemler için tarih belirlemek isteyenler, 'SGK saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, SGK kaça kadar açık ve öğle arası saat kaçta?' gibi sorulara internet üzerinden yanıt arıyor. İşte, SGK 2021 çalışma saatleri hakkında bilgiler...

21.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

20.05.2021Gündem
ILO’da çalışan temsilcisini belirleme zamanı geldi

ILO’da çalışan temsilcisini belirleme zamanı geldi

Uluslararası Çalışma Örgütü’nde (ILO) çalışanların temsilcisini belirleme zamanı geldi. Uzun yıllar boyunca örgütün çalışmalarında, Türkiye’deki çalışanları Türk-İş temsil etti. Ancak geçtiğimiz yıllarda Memur-Sen’in itirazları sonrasında, Memur-Sen heyetine de bu yetki verildi. Çalışma hayatında krize yol açan karar sonrası, bu yılki toplantıda Türkiye’deki çalışanları kimin temsil edeceğinin yeniden belirlenmesi gerekiyor.

14.05.2021Ekonomi
CİMERe başvuru yağıyor: Rüya anlatan da var yemek tarifi soran da

CİMER'e başvuru yağıyor: Rüya anlatan da var yemek tarifi soran da

Vatandaşın istek, şikâyet ve ihbarları başta olmak üzere her konudaki görüşlerini aktardığı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) kapılarını ilk kez Hürriyet’e açtı. Bu yıl 6 milyon başvurunun yapıldığı CİMER’e gördüğü rüyayı anlatandan polis arabasıyla gezme talebinde bulunana kadar çok sayıda tuhaf başvuru da geldi...

9.05.2021Gündem
Memur maaşları ne zaman yatar Maaşlar ne zaman yatacak İşte son gelişmeler

Memur maaşları ne zaman yatar? Maaşlar ne zaman yatacak? İşte son gelişmeler

Ramazan Bayramı öncesi memur maaşına yönelik beklentiler tavan yaptı. Normal şartlarda her ayın 15'inde ödenen memur maaşlarının, geçmiş yıllarda olduğu gibi bayramdan önce ödenip ödenmeyeceği merak konusu oldu. Bu kapsamda bilgi almak isteyen milyonlarca memur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı'nın açıklamalarına odaklandı. Peki, memur maaşları ne zaman yatar?

6.05.2021Gündem
NACE Kodu nedir NACE Kodu nasıl öğrenilir NACE Kodu ile muafiyet sorgulama işlemi

NACE Kodu nedir? NACE Kodu nasıl öğrenilir? NACE Kodu ile muafiyet sorgulama işlemi

NACE Kodu, Avrupa Birliği’nde tüm ticari işlemlerde kullanılması zorunlu olan ekonomik faaliyet kodlarıdır. Bu kodlara göre sınıflandırma yapabilen işletmeler, yapılan iş tanımını tanımlamış oluyor. NACE Kodu tanımlaması, pek çok faaliyette kullanıldığı için bazı destek ve başvuru süreçlerinde talep edilebiliyor. Peki, NACE Kodu nedir? İşte, NACE Kodu sorgulama hakkında detaylı bilgiler

1.05.2021Ekonomi
Atama kararları Resmi Gazetede

Atama kararları Resmi Gazete'de

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

30.04.2021Gündem
Kadro işlemleri artık Cumhurbaşkanlığı’nda

Kadro işlemleri artık Cumhurbaşkanlığı’nda

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı ikiye bölen kararnameyle, kadro işlemleri de Cumhurbaşkanlığı’na bağlandı. Daha önce bu görevleri Devlet Personel Başkanlığı yürütüyordu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesinden sonra ise, Devlet Personel Başkanlığı’nın görevleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine alınmıştı.

22.04.2021Ekonomi
Kabinenin üç yeni yüzü

Kabinenin üç yeni yüzü

Günlerdir merakla beklenen kabine revizyonuyla iki bakan görevden alındı, üç yeni bakanın ataması yapıldı. Revizyonla kabinedeki siyasetçi ağırlığı artarken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Bakanlık sayısı 17’ye çıktı.

22.04.2021Gündem
Bakanlıklarda devir teslim törenleri gerçekleşti

Bakanlıklarda devir teslim törenleri gerçekleşti

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki değişikliklerin yayımlanmasının ardından yeni bakanlar göreve bugün başlıyor. Zehra Zümrüt Selçuk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a, Ruhsar Pekcan da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a görevi devretti.

21.04.2021Haber
Vedat Bilgin kimdir, kaç yaşında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına  Vedat Bilgin getirildi İşte hayatı ve biyografisi

Vedat Bilgin kimdir, kaç yaşında? Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Vedat Bilgin getirildi! İşte hayatı ve biyografisi

Vedat Bilgin'in hayatı atama kararının ardından gündeme geldi. Vedat Bilgin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ikiye ayrılmasıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Sosyolog, bilim insanı ve yazar olan Vedat Bilgin Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde yer aldı. Peki, Vedat Bilgin kimdir? İşte, Vedat Bilgin'in hayatı ve biyografisi hakkında ayrıntılı bilgiler

21.04.2021Gündem
Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki değişikliklerin yayımlanmasının ardından yeni bakanlar göreve bugün başladı. Zehra Zümrüt Selçuk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e, Ruhsar Pekcan da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a görevi devretti.

21.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Resmi Gazetede yayımlandı Kabine değişikliği açıklandı.. İşte yeni bakanlar

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlandı! Kabine değişikliği açıklandı.. İşte yeni bakanlar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin getirildi. Öte yandan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilerek yerine Mehmet Muş getirildi. Karara ilişkin değerlendirmede bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, "Öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görevi devreden bakanlarımızın her birisi çok kıymetli, çok özveriyle çalışmış isimler. Onlardan aldığımız bayrağı biz taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

21.04.2021Gündem
Vedat Bilgin kimdir İşte yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilginin biyografisi

Vedat Bilgin kimdir? İşte yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in biyografisi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine Vedat Bilgin getirildi. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle kurulan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, mükerrer sayıda yayımlanan kararla Vedat Bilgin atandı. Bu gelişmenin ardından, Vedat Bilgin'in kim olduğu ve geçmişi merak konusu oldu. Peki, yeni bakan Vedat Bilgin kimdir?

21.04.2021Gündem
Kabinede mini revizyon: 2 bakan gitti, 3 bakan geldi

Kabinede mini revizyon: 2 bakan gitti, 3 bakan geldi

Resmi Gazete’de gece yarısı yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla kabinede mini revizyon yapıldı. İki yeni bakanlık oluşturuldu, kabineye üç yeni isim girdi.

21.04.2021Gündem
Kabinede değişik kararları Yeni isimler açıklandı

Kabinede değişik kararları! Yeni isimler açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin getirildi. Öte yandan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verilerek yerine Mehmet Muş getirildi.

20.04.2021Haber
Kabinede iki yeni bakanlık kararı yayınlandı

Kabinede iki yeni bakanlık kararı yayınlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurulmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

20.04.2021Haber
Turizmde yabancı çalışan tartışması

Turizmde yabancı çalışan tartışması

Turizm yasasında yabancı çalışanlarla ilgili düzenleme tartışma yarattı. Turizm işletmelerinde mevcutta yüzde 10 olan yabancı personel sınırı bakanlık izniyle yüzde 20’ye kadar çıkabiliyor. TBMM’deki görüşmelerde ise sınırlamanın tamamen kaldırılacağı iddia edildi.

3.04.2021Ekonomi
Kuryelere CHP desteği

Kuryelere CHP desteği

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tüm Anadolu Motorlu Kuryeler Federasyonu üyeleriyle bir araya gelerek, motorlu kuryelerin sorunlarını dinledi. Genel Merkez’e gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu da görüşmeye katılarak birlikte fotoğraf çektirdi.

25.02.2021Gündem
‘Kayıt dışı istihdam yüzde 3.9 azaldı’

‘Kayıt dışı istihdam yüzde 3.9 azaldı’

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, kayıt dışı istihdamın yüzde 3.9 azaldığına dikkat çekerek, “Pandemi döneminde ilginçtir, kayıt dışında bir azalma var.

30.01.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu müşavirlerden SGK raporu istedi

Kılıçdaroğlu müşavirlerden SGK raporu istedi

TÜRMOB’u ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “SGK’nın tarihsel süreç içerisinde hangi açmazlarla karşılaştığını lütfen kayda alınız, toplumu aydınlatınız. Benim orada gösterdiğim çabalar tarihin not defterinde duruyor. Bugün çok daha büyük açıklar var” dedi.

28.01.2021Gündem
MEB duyurdu: Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim başlıyor Hayat boyu öğrenme kurumları nedir

MEB duyurdu: Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim başlıyor! Hayat boyu öğrenme kurumları nedir?

Hayat Boyu Öğrenme kurumları için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Yapılan açıklamaya göre, Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında 11 Ocak'tan itibaren yüz yüze eğitim yeniden başlıyor. MEB'in açıklamasında kursların kapatılmasının ve yeniden açılmasının da mümkün olabileceği belirtildi. Peki, Hayat boyu öğrenme kurumları nedir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.01.2021Gündem
ODTÜ’deki şoförlerin ‘ayrımcılık’ zaferi

ODTÜ’deki şoförlerin ‘ayrımcılık’ zaferi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) işçi kadrosunda çalışan bir grup şoför, üniversite yönetim tarafından işe geliş gidişlerde imza alındığını, aynı işi yapan memur kadrosundaki şoförlerden imza alınmadığını, bu uygulamanın ayrımcılık olduğunu savunarak, Ankara 38. İş Mahkemesine dava açtı.

11.12.2020Ekonomi
İki aylık hükümet krizi sona erdi İşte KKTCnin yeni başbakanı

İki aylık hükümet krizi sona erdi! İşte KKTC'nin yeni başbakanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) yaklaşık iki ay süren hükümet krizi bugün akşam saatlerinde imzalanan protokol ile son buldu.Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Vekili Hamza Ersan Saner'in yeni bakanlar kurulunu yarın KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a sunması bekleniyor.

8.12.2020Dünya
Japonyada hükümet doğum oranlarını yapay zeka ile artıracak

Japonya'da hükümet doğum oranlarını yapay zeka ile artıracak

Japonya Hükümeti ülkede düşen doğum oranlarını artırmak için, yapay zekanın kullanıldığı eş bulma programları uygulayan yerel yönetimlere kaynak aktaracak.

8.12.2020Teknoloji
KKTCde 50 gün süren hükümet krizi çözüldü

KKTC'de 50 gün süren hükümet krizi çözüldü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 50 gün sonra hükümet kurma çalışmalarında anlaşma sağlandı. Üçlü koalisyonun kurulacağı hükümette Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrart Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) yer alacak.

7.12.2020Dünya
Elektrik Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Elektrik Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Özellikle üniversite sınavına girecek öğrenciler meslek seçimi konusunda oldukça farklı seçeneklerle karşı karşıya kalır. Bu seçenekler karşısında hangi seçeneğin kendine uygun olduğunu öğrenmek için birçok bölümü de araştırmaya girişir. Son yılların en önemli ve revaçta mesleklerinden bir tanesi de elektrik mühendisliğidir. Ancak elektrik mühendisliği ile ilgili birçok kişi merak içinde kalır ve elektrik mühendislerinin ne iş yaptığını merak eder. Elektrik mühendisliği ile ilgili detayları derledik.

SGK’nın 2021 bütçesi 600 milyar TL’yi geçecek

SGK’nın 2021 bütçesi 600 milyar TL’yi geçecek

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 2021 yılındaki bütçesi, bir başka deyişle giderleri 604 milyar liraya çıkacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçe kitapçığına göre, gelecek yıl SGK’ya bütçeden yapılan toplam transferler ise 259 milyar TL’ye ulaşacak.

8.11.2020Ekonomi
4857 Sayılı İş Kanunu nedir ve ne zaman yürürlüğe girmiştir

4857 Sayılı İş Kanunu nedir ve ne zaman yürürlüğe girmiştir?

4857 sayılı kanun, iş hayatında işçi ve işverenlerin sorumluluk ve haklarını düzenliyor. Çalışma hayatını düzene sokması ve hak ihlalini önlemesi bakımından önemlidir. Bu kanunu iyi öğrenirseniz haklarınızın ve sorumluluklarınızın neler olduğunu daha bilirsiniz. 4857 sayılı kanun hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

2.10.2020Araştırma
7. Sınıf Türkçe Kısaltmaların Yazımı konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Kısaltmaların Yazımı konu anlatımı

Kısaltma, bir kelime ya da kelime grubunun içinde yer alan harflerle oluşturulur. Kısaltmalara ek getirirken dikkat edilmesi gereken birçok kural vardır. Yanlış yazılan kısaltmalar, kelimenin yanlış okunmasına ve anlaşılmasına neden olabilir. 7. sınıflar için kısaltmaların yazımı konusunu örneklerle anlattık.

14.09.20207. SINIF
Son dakika haberi: Bu mesajı sakın açmayın... Bir tıkla para uçtu, koronavirüs dolandırıcıları...

Son dakika haberi: Bu mesajı sakın açmayın... Bir 'tık'la para uçtu, koronavirüs dolandırıcıları...

Koronavirüs salgınını fırsata çeviren dolandırıcı hackerlar akılalmaz bir yönteme başvurdu. Aylardır pandemi stresiyle yaşayan vatandaşlar, telefonlarına gelen ‘sosyal destek ödemesi’ mesajını açınca banka hesaplarının boşaltıldığını gördü ve adliyelere koştu.

4.09.2020Ekonomi
KKTCde aşırı sıcaklar nedeniyle çalışma yasağı getirildi

KKTC'de aşırı sıcaklar nedeniyle çalışma yasağı getirildi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) aşırı sıcaklar nedeniyle 5 Eylül Cumartesi'ne dek 11.00-16.00 saatleri arasında dışarıda çalışma yasağı getirildi.

31.08.2020Gündem
Eski Bakan Müezzinoğlundan flaş talep: Araştırma yapılsın…

Eski Bakan Müezzinoğlu'ndan flaş talep: Araştırma yapılsın…

ESKİ Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sağlık Bakanlığı’na kendi döneminde gerçekleştiği iddia edilen rüşvet iddiasıyla ilgili ihbarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu hem kendisini hem ailesini derinden yaralayan iddiayla ilgili araştırma yapılmasını istedi.

21.07.2020Gündem
Nakdi destek ücreti sorgulama:  Ücretsiz izin maaş desteği ne zamana kadar uzatıldı

Nakdi destek ücreti sorgulama: Ücretsiz izin maaş desteği ne zamana kadar uzatıldı?

Nakdi maaş desteği sorgulama, ücretsiz izin parası alan vatandaşların gündemine yer almaya devam ediyor. Koronavirüsle mücadele döneminde ücretsiz olarak izne çıkarılan ve işsizlik maaşı almaya hak kazanamayan vatandaşlara ödenen nakdi destek ücretleri Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yatırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, nakdi destek ücretlerinin bir süre daha ödeneceğini duyurdu. Peki, ücretsiz izin parası ne zamana kadar uzatıldı? İşte, nakdi destek sorgulama ve ayrıntılar.

15.07.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sağlığı ve bakımı eve taşıdı

Kimine göre radikal, kimine göre ise riskli olarak yorumlanan her adımına çevresinden ‘yapma’ sözü yükselir. Bu, hem üniversite hastanesinden ayrılıp özel sektöre geçtiğinde hem de özeli bırakıp kliniğini kurduğunda böyle olur. Beyin ve sinir hastalıkları uzmanı Dr. Gökhan Gürel, süreç içinde de evde sağlık ve bakım hizmeti ihtiyacının arttığını fark eder, Evde Bakım İzmir’i kurar. Bugün İzmir merkezli Home Care Evde Sağlık & Bakım markasıyla ihtiyaca kurumsal çözümler sunan Dr. Gürel, bunu önce ulusal sonra da global oyuncu haline getirmeyi planlıyor. Gürel’in gündeminde ayrıca dijitalleşme de var.

6.06.2021

Hekim göçü hızlanıyor emekli hekimler göreve çağrılıyor

Kamuoyu fazla ilgilenmedi ama Sağlık Bakanlığı ilk defa hekimler için ‘65-72 Yaş Yeniden Atama Kurası’ düzenledi. Sağlık Bakanlığı’ndan emekli olmuş veya yaş haddinden emekli edilmiş tabip ve uzman tabiplerin atamaları 24 Mayıs’ta yapılacak.

13.05.2021

Bakan Bilgin’in iki zor sınavı

Çalışanlar, çiçeği burnundaki Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’i toplusözleşmelerden ötürü hayli terletecek.

7.05.2021

Yavaş, Gökçek’i utandırıyor!

29 Ekim’de Ankara’da dev bir açılış var. Açılışın ‘dev’liği projenin büyüklüğünden değil öneminden geliyor.

21.10.2020