EKSTRA
MENÜ

Beştepe

Beştepe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beştepe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.557 Beştepe haberi bulunmuştur.

Beştepe Haberleri

Dört ülkeden güven mektubu

Dört ülkeden güven mektubu

Şili, Gine Bissau, Arjantin ve Etiyopya’nın Ankara büyükelçileri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a güven mektubu sundu.

5.05.2021Gündem
Azınlık temsilcileriyle Beştepe’de iftar

Azınlık temsilcileriyle Beştepe’de iftar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu hafta da farklı kesimlerle iftarda bir araya gelmeye devam edecek.

4.05.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi nasıl alınır İşte izin belgesi e devlet SGK sorgulama ekranı

Sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi nasıl alınır? İşte izin belgesi e devlet SGK sorgulama ekranı!

Sokağa çıkma yasağı izni belgesi, kesintisiz sokağa çıkma yasağı kararı ile beraber vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Nisan 2021 Perşembe-17 Mayıs 2021 Pazartesi günleri arasında tam kapanmaya geçileceğini bildirdi. Alınan karara göre, üretim, imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecek. Sokağa çıkma yasağından muaf olanların çalışma izin belgesini yetkililere göstermesi önem arz edecek. Peki, çalışma izin belgesi nasıl alınır? e devlet SGK izin belgesi alma ekranı.

27.04.2021Gündem
Dershaneler kapandı mı Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için son durum

Dershaneler kapandı mı? Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için son durum

Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için gözler MEB'in açıklamalarına çevrildi. Bugün Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma dönemine geçileceğini bildirdi. Milyonları ilgilendiren karara göre, anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecek. 17 Mayıs'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı ve eğitim öğretim takvimi ile ilgili verilen kararın ardından, dershane ve sürücü kurslarının kısıtlamadan muaf olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki, dershaneler kapandı mı? İşte, ayrıntılar.

26.04.2021Gündem
Tam kapanma gelecek mi Bayramda 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı Ramazan Bayramı önlemleri gündemde

Tam kapanma gelecek mi? Bayramda 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı önlemleri gündemde!

“Tam kapanma” ve bayram yasaklarının neler olacağı, koronavirüste vaka sayılarının 60 bini aşmasının ardından tartışılmaya başlandı. Tüm gözler Beştepe'de yapılacak Kabine Toplantısı kararlarına çevrildi. Gelen bilgilere göre son önlemlerle bir haftalık süreçte ancak yüzde 2’lik gerileme yaşandığı belirtildi. Bilim Kurulu üyelerinin, yapacağı görüşmeler neticesinde Kabine'ye tam kapanma durumu ile ilgili önerilerde bulunacağı da gündemde yer alan diğer konulardan oldu. Bayram öncesi Kabine Toplantısı'nda yapılacak olan değerlendirmeler ile 'tam kapanma olacak mı? sorusunun yanıt bulması ön görülüyor. İşte, Ramazan Bayramı kısıtlamaları ve tam kapanma konusu hakkında ayrıntılar...

23.04.2021Gündem
Kabinenin üç yeni yüzü

Kabinenin üç yeni yüzü

Günlerdir merakla beklenen kabine revizyonuyla iki bakan görevden alındı, üç yeni bakanın ataması yapıldı. Revizyonla kabinedeki siyasetçi ağırlığı artarken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Bakanlık sayısı 17’ye çıktı.

22.04.2021Gündem
Kısa çalışma uzadı, turizme desteğe devam

Kısa çalışma uzadı, turizme desteğe devam

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasına devam edileceğini açıkladı. Ayrıca turizm sektöründe mayıs sonunda sona eren KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam edeceği açıklandı.

22.04.2021Ekonomi
Yunan Bakandan şok tavır Diyaloğa geldi, kavga çıkardı

Yunan Bakan'dan şok tavır! Diyaloğa geldi, kavga çıkardı

Türkiye ve Yunanistan Dışişleri Bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ile Nikos Dendias’ın Beştepe’de görüşmelerinden sonra düzenledikleri basın toplantısı dostane bir havada başladı ancak Dendias’ın suçlayıcı ithamlarıyla gerildi. Pozitif bir atmosfer istediklerini belirten Çavuşoğlu, “İthamlar kabul edilemez” diye yanıt verdi.

16.04.2021Dünya
Okullar kapanacak mı İlkokul, ortaokul ve liselerde  yaz tatili ne zaman başlıyor MEB uzaktan eğitime geçen sınıfları duyurdu

Okullar kapanacak mı? İlkokul, ortaokul ve liselerde yaz tatili ne zaman başlıyor? MEB uzaktan eğitime geçen sınıfları duyurdu

Okullar kapandı mı sorusu, Kabine Toplantısı'nın ardından veli ve öğrencilerin gündemine geldi. Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı'nda okullarda uzaktan eğitim kararı alındı. 8’inci ve 12’nci sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, 15 Nisan Perşembe gününden itibaren uzaktan eğitime geçileceği bildirildi. MEB'den yapılan yazılı açıklamada ise milyonların merak ettiği ilkokul, ortaokul ve liselerde okullar kapandı mı? sorusu yanıt buldu. Tüm resmi ana sınıflarında da eğitime uzaktan devam edilecek. İşte, okulların kapandığı sınıflar ile ilgili bilgiler.

15.04.2021Gündem
Rus turiste Alman formülü

Rus turiste Alman formülü

Artan vakalar nedeniyle Türkiye’ye uçuşları sınırlayan Rusya’ya, Almanya formülü sunuldu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Moskova’ya geçen yıl Almanya ile turizm alanında yaptığımız işbirliğini önerdik. Heyetler görüşecek, uçuşları yeniden başlatmak için çalışıyoruz” dedi.

15.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi, onların gündeme dair sorularını yanıtladı.

14.04.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta başlıyor İşte hafta içi sokak kısıtlamasının başlayacağı saat

Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta başlıyor? İşte hafta içi sokak kısıtlamasının başlayacağı saat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamada bulundu. Erdoğan, Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanmaya gidildiği duyurdu. Alınan kararlar arasında en dikkat çekenlerden biri de hafta içi kısıtlamalarına dair. Peki, hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor?

14.04.2021Gündem

Önce 2 hafta kısmi kapanma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını duyurdu. Buna göre önce ilk iki hafta kısmi kapanma uygulanacak, işe yaramazsa daha sıkı tedbirler gelecek. Bu akşam 19.00’da başlayacak yeni kısıtlamalar şöyle: Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olacak. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecek. 65 yaş üstü ve 18 yaş altına şehiriçi toplu taşıma sınırlaması geri geliyor. 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitim yapacak. Kafe, kıraathane, lokanta ve çay bahçesi gibi mekânlar bayram sonrasına kadar faaliyetlere ara verecek. Lokanta tarzı işletmeler ramazan boyunca belirlenen saatlerde paket ve gel al hizmetiyle çalışmalarını yürütecek. Düğün, nişan, nikâh, kına, genel kurul ile kapalı alanlardaki etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi.

14.04.2021Gündem
Spor salonları kapanacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı ve genelge yayımlandı

Spor salonları kapanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı ve genelge yayımlandı!

Koronavirüs salgınıyla ilgili yeni kararların alınması beklenen kritik Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen toplantı sonrası gündeme gelen kısıtlamalar hakkında bilgi verdi. Akıbeti en çok merak edilen mekanlardan biri de spor salonları. Öte yandan konuya dair genelge de yayımlandı. Peki, spor salonları kapatılacak mı?

14.04.2021Gündem
Ramazanda kuaför ve berberler açık mı Kuaför ve berberler kaçta kapanacak İşte çalışma saatleri

Ramazanda kuaför ve berberler açık mı? Kuaför ve berberler kaçta kapanacak? İşte çalışma saatleri

Kuaför ve berberlerin çalışma saatleri Kabine Toplantısı'nın ardından vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. Ramazan ayında alınacak yeni önlemlerle beraber tüm gözler Beştepe'ye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." dedi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede ise milyonların merak ettiği Ramazanda kuaför ve berberler açık mı? sorusu yanıt buldu. İşte, kuaför ve berberlerin çalışma saatleri ile ilgili bilgiler.

14.04.2021Gündem
Nereler kapatıldı Halı saha, yüzme havuzu, hamam ve saunalar ne zaman açılacak İşte detaylar

Nereler kapatıldı? Halı saha, yüzme havuzu, hamam ve saunalar ne zaman açılacak? İşte detaylar

Halı saha, yüzme havuzu, hamam ve saunaların durumu yeni kararların alınmasının ardından milyonların gündemine geldi. Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kısıtlamaların uygulanacağı belirtildi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede ise kapatılacak işyerleri sıralandı. 16 Mayıs 2021 Pazar günü saat 24.00’e kadar yeme-içme yerleri kapalı olacak. Halı saha, yüzme havuzu, hamam ve saunalar da faaliyetlerine ara verecek. Peki, halı saha, yüzme havuzu, hamam ve saunalar ne zaman açılacak? İşte, ayrıntılar.

13.04.2021Gündem
65 yaş üstü yasakları neler, sokağa çıkma yasağı kaçta 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı geri geldi İşte Kabine Toplantısı kararları

65 yaş üstü yasakları neler, sokağa çıkma yasağı kaçta? 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı geri geldi! İşte Kabine Toplantısı kararları

65 yaş üstü ve 18 yaş altı yasakları, Kabine Toplantısı ile belli oldu. Milyonların gözü Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı kararlarına çevrildi. Koronavirüs kısıtlamalarının istişare edildiği toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." ifadesini kullandı. Uzun süredir kısıtlamalara tabi olan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı için de yeni kararlar kesinleşti. Peki, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı yasakları neler? İşte, Kabine Toplantısı kararları ile ilgili ayrıntılar.

13.04.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri neler Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri neler? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağı ve tam kapanma durumu Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı sonrası gündeme geldi. Kademeli normalleşme uygulaması sonrasında vaka sayılarında yaşanan artış Kabine Toplantısı'nda değerlendirildi. Kritik toplantısı sonrası milyonların merak ettiği sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? sorusu yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." ifadelerini kullandı. İki haftalık dönem sonrası vaka durumuna göre yeni tedbirlerin alınabileceği de belirtildi. İşte, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili bilgiler.

13.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Son dakika haberi... Corona virüsü (koronavirüs) salgınıyla ilgili yeni kararların alınması beklenen kritik Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşen toplantıda, Ramazan Bayramı sonuna kadar tedbirlerin sıkılaştırılması masaya yatırıldı. Seyahat kısıtlaması, restoran-kafelerin çalışma şekli ve kademeli mesai ile ilgili alınacak kararlar tüm Türkiye tarafından merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası gazetecilerin karşısına geçti ve yeni koronavirüs önlemlerini açıkladı.

13.04.2021Haber
Kabine yeni önlemler için toplandı

Kabine yeni önlemler için toplandı

Koronavirüs salgınıyla ilgili yeni kararların alınması beklenen kritik Kabine Toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşen toplantıda, Ramazan Bayramı sonuna kadar tedbirlerin sıkılaştırılması gündemde olacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında dikkat çektiği şekilde tüm Türkiye’nin “dinlendirilmesi” formülü de ele alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da sunum yapacağı toplantıda, seyahat kısıtlaması, paket servis ve kademeli mesai ile ilgili de kararların alınması bekleniyor. Toplantının ardından alınacak kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

13.04.2021Haber
Ramazanda AVMler kapanacak mı Gözler Kabine Toplantısında

Ramazan'da AVM'ler kapanacak mı? Gözler Kabine Toplantısı'nda

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün koronavirüs gündemiyle toplanıyor. Kritik toplantı saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak. En çok merak edilen konulardan biri de AVM'lerin akıbeti oldu. Peki, Ramazan'da AVM'ler kapanacak mı?

13.04.2021Gündem
Yüz yüze eğitime ara verilecek mi Gözler Kabine Toplantısında

Yüz yüze eğitime ara verilecek mi? Gözler Kabine Toplantısı'nda

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün koronavirüs gündemiyle toplanıyor. Kritik toplantı saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak. En çok merak edilen konulardan biri de yüz yüze eğitimin akıbeti oldu. Peki, yüz yüze eğitime Ramazan'da ara verilecek mi?

13.04.2021Gündem
Libya’dan 14 bakanla geldi

Libya’dan 14 bakanla geldi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’yi Beştepe’de resmi törenle karşıladı. Dibeybe’nin makam aracını Cumhurbaşkanlığı önündeki caddede karşılayan süvariler, protokol kapısına kadar kendisine eşlik etti.

13.04.2021Gündem
Bizim için lafügüzaf

Bizim için lafügüzaf

Doğu Akdeniz’de sıcak gelişmeler yaşanırken Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe dün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe’de bir araya geldi. Erdoğan, Libya ile deniz yetki alanlarına ilişkin mutabakat konusunda “Dibeybe de Libya’nın milli menfaatlerine uygun olduğunu duyurmuştur. Ötesi bizim açımızdan lafügüzaftır” dedi.

13.04.2021Gündem
Kavganıza bizi niye alet ettiniz

Kavganıza bizi niye alet ettiniz

AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in (VDL) Ankara’ya yaptıkları ziyareti gölgeleyen protokol tartışmasında ibre Brüksel aleyhine döndü. Başlangıçta Türkiye’yi suçlayan Avrupa medyası, asıl nedenin iki AB yetkilisi arasındaki mücadele olduğunu yazdı.

11.04.2021Dünya
Libya’dan Ankara’ya kritik ziyaret

Libya’dan Ankara’ya kritik ziyaret

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe yarın Ankara’ya gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapacak.

11.04.2021Dünya
Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak Ramazan ayı tedbirleri için gözler Beştepede

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Ramazan ayı tedbirleri için gözler Beştepe'de

Kabine Toplantısı'nda masaya gelmesi beklenen koronavirüs tedbirleri ve salgınla mücadelede son durum artan vaka sayıları sonrası yeniden gündeme geldi. Milyonların gözü Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan toplantıya çevrildi. Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Bilim Kurulu'nda ele alınacak koronavirüs yasaklarının Kabine Toplantısı'nda istişare edilmesi ön görülüyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi nüfusun yoğun olduğu kentlerde yeni tedbirlerin gündeme gelmesi bekleniyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Bakanlar Kurulu Toplantısı ile ilgili bilgiler.

10.04.2021Gündem
Çavuşoğlu, koltuk krizinde noktayı koydu: Protokolde AB’nin talepleri karşılandı

Çavuşoğlu, koltuk krizinde noktayı koydu: Protokolde AB’nin talepleri karşılandı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in üçlü görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AB Konseyi Başkanı Michel gibi tekli koltuk yerine kanepeye oturtulmasıyla ilgili eleştirilere “Protokol, AB’nin taleplerine göre ayarlandı” yanıtını verdi.

9.04.2021Dünya
Yerli aşıyı tüm insanlığa sunacağız

Yerli aşıyı tüm insanlığa sunacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak insan deneylerini yaptığımız yerli aşımızı, süreçlerin tamamlanmasını müteakip, kimsenin geride bırakılmaması ilkesiyle tüm insanlığın istifadesine sunacağız” dedi. D-8 Teşkilatı 10’uncu Zirve Toplantısı’na Beştepe’den videokonferansla bağlanan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

9.04.2021Gündem
Şehit savcının anne ve babası Beştepede

Şehit savcının anne ve babası Beştepe'de

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın anne ve babasını kabul etti.

9.04.2021Gündem
Yenimahalle Posta Kodu kaçtır Ankaranın ilçesi Yenimahallenin ve mahallelerinin Posta Kodları

Yenimahalle Posta Kodu kaçtır? Ankara'nın ilçesi Yenimahalle'nin ve mahallelerinin Posta Kodları

Posta kodları postaların zamanında ulaşabilmesi için oldukça önem taşımaktadır. Ankara iline bağlı olan Yenimahalle ilçesinin ise posta kod merak edilmektedir. Peki Yenimahalle posta kodu kaçtır? Ankara'nın ilçesi Yenimahalle'nin ve mahallelerinin posta kodlarını sizlere detaylıca derledik.

9.04.2021Gündem
Ramazanda tam kapanma olacak mı, yasaklar geri mi gelecek Ramazan ayında uygulanacak yeni tedbirler ile ilgili açıklama

Ramazanda tam kapanma olacak mı, yasaklar geri mi gelecek? Ramazan ayında uygulanacak yeni tedbirler ile ilgili açıklama

Ramazanda sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma durumu Kabine Toplantısı'nın ardından belli oldu. Milyonların takip ettiği Beştepe'de 29 Mart'ta yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ramazan ayında toplu iftarların gerçekleşmeyeceğinin altını çizdi. Tüm Türkiye'nin merak ettiği 'Ramazanda sokağa çıkma yasağı var mı?' sorusuna yönelik ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız." ifadesini kullandı. Diğer yandan, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz Ramazan ayı içerisinde ek tedbirlerin alınabileceğini söyledi. İşte, Ramazan ayında uygulanacak yeni tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ayrıntılar.

8.04.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak Yeni tedbirler Kabine Toplantısında gündemde

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Yeni tedbirler Kabine Toplantısı'nda gündemde

Kabine Toplantısı ile koronavirüs mücadelesinde son durum ve normalleşmenin üzerinden geçen sürede artan vaka sayısı ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de düzenlenen Kabine Toplantısı'nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yeni tedbirlere yönelik görüş bildirmesi ön görülüyor. Ramazan ayında alınan kararların yeniden masaya gelmesinin beklendiği kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Millete Sesleniş konuşması yapması bekleniyor. Milyonların gözü şimdi Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtında. İşte, Kabine Toplantıs'nın tarihi ile ilgili ayrıntılar.

7.04.2021Gündem
Ankara’da BM’yle buluşma

Ankara’da BM’yle buluşma

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Ankara’da resmi temaslarda bulundu.

7.04.2021Gündem
AB’yle bir yıl sonra yüz yüze normalleşme

AB’yle bir yıl sonra yüz yüze normalleşme

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir yıl önce Brüksel’de görüştüğü AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile Beştepe’de ‘üçlü normalleşme zirvesi’nde buluştu. Erdoğan, hedefin tam üyelik olduğunu vurguladı.

7.04.2021Gündem
AB ile Beştepe’de normalleşme zirvesi: 8 kritik başlık masada

AB ile Beştepe’de normalleşme zirvesi: 8 kritik başlık masada

AB ile Doğu Akdeniz yüzünden yükselen tansiyonun yatışmasının ardından bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen ile Ankara’da görüşecek. Masada 8 önemli başlık var.

6.04.2021Dünya
Erdoğandan bildiri tepkisi: İfade özgürlüğü denemez

Erdoğan'dan bildiri tepkisi: İfade özgürlüğü denemez

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 104 emekli amiralin bildirisine sert tepki gösterirken çarpıcı mesajlar verdi: Bir gece yarısı, 104 emekli amiralin böyle bir girişimde bulunması asla kabul edilemez. Buna ifade özgürlüğü denemez. Yapılan açıklamada 2 temel iddia ortaya konmaktadır. Bir, Montrö Antlaşması’nın tartışmaya açılmasıdır. İki, basında yer alan bazı görüntülerdir. Montrö’den çıkmakla ilgili bir çalışmamız yoktur. Ama gelecekte bu ihtiyaç ortaya çıkarsa, ülkemizi daha iyisine kavuşturmak üzere her sözleşmeyi gözden geçirmekten de çekinmeyiz. TSK’nın disiplin anlayışıyla bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır.

6.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alparslan Türkeşin kabrini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in anıt mezarını ziyaret etti.

5.04.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkeş’in mezarını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkeş’in mezarını ziyaret etti

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in anıt mezarını ziyaret etti.

5.04.2021Gündem
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'bildiri’ yayımlayan 104 emekli amiralle ilgili Beştepe'deki Değerlendirme Toplantısı'nın ardından başlayan AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

5.04.2021Haber
Çelikten MYK sonrası net açıklama: Bildirinin hizmet etmediği tek şey, Türkiye Cumhuriyetidir

Çelik'ten MYK sonrası net açıklama: Bildirinin hizmet etmediği tek şey, Türkiye Cumhuriyeti'dir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'bildiri’ yayımlayan 104 emekli amiralle ilgili Beştepe'deki Değerlendirme Toplantısı'nın ardından başlayan AK Parti MYK devam ederken önemli açıklamalarda bulundu. Çelik konuşmasında 'bildiri'yle ilgili olarak 'Türkiye'nin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur' diyerek, "Bildirinin neye hizmet ettiğini biliyoruz. Tek hizmet etmediği şey, Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türkiye'nin demokrasisi, sivil siyasetidir" ifadelerini kullandı

5.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepede Değerlendirme Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Değerlendirme Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili tartışmaların ardından ‘bildiri’ yayımlayan 104 emekli amirale ile ilgili Beştepe'de Değerlendirme Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bildirinin ifade özgürlüğü olmadığını belirterek, "Tartışmanın sebebi kesinlikle ifade özgürlüğü meselesi değildir. Buradakilerin bir kısmı (görüşlerini) çeşitli mecralarda dile getirmektedir. Hiçbirine yaptıkları açıklamalardan dolayı herhangi bir soruşturma açılmış değildir. Ama bir gece yarısı, 104 emekli amiralin böyle bir girişimde bulunması asla kabul edilemez" ifadelerini kullandı. Erdoğan 'sarıklı amiral' tartışmalarıyla ilgili olarak ise, "Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır. Söz konusu görüntünün yayınlandığı gün silahlı kuvvetlerimiz kendi içinde detaylı bir soruşturma yapmış ve sonuca bağlamıştır" değerlendirmesinde bulundu.

5.04.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş mesajlar Bildiri tepkisi... Sarıklı Amiral açıklaması

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş mesajlar! Bildiri tepkisi... 'Sarıklı Amiral' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili tartışmaların ardından ‘bildiri’ yayımlayan 104 emekli amirale ile ilgili Beştepe'de Değerlendirme Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bildirinin ifade özgürlüğü olmadığını belirterek, "Tartışmanın sebebi kesinlikle ifade özgürlüğü meselesi değildir. Buradakilerin bir kısmı (görüşlerini) çeşitli mecralarda dile getirmektedir. Hiçbirine yaptıkları açıklamalardan dolayı herhangi bir soruşturma açılmış değildir. Ama bir gece yarısı, 104 emekli amiralin böyle bir girişimde bulunması asla kabul edilemez" ifadelerini kullandı. Erdoğan 'sarıklı amiral' tartışmalarıyla ilgili olarak ise, "TSK'nın disiplin anlayışıyla bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Münferit bir hadise olduğu açıkça bellidir. Söz konusu görüntünün yayınlandığı gün silahlı kuvvetlerimiz kendi içinde detaylı bir soruşturma yapmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

5.04.2021Gündem