MENÜ

Erken Seçim

Erken Seçim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erken Seçim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.752 Erken Seçim haberi bulunmuştur.

Erken Seçim Haberleri

Netanyahu koalisyonu kuracak sayıya ulaşamadı

Netanyahu koalisyonu kuracak sayıya ulaşamadı

İsrail'de 2 Mart'ta yapılan erken genel seçimlerde oy sayımı tamamlanırken, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud'un başını çektiği sağ blok 58 milletvekilinde kalarak koalisyon hükümetini kuracak sayıya ulaşamadı.

5.03.2020Dünya
Sigara içen vekillere ultimatom

Sigara içen vekillere ultimatom

Sigara yasağının delinmesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da dahil olduğu bir tartışmaya dönüştü. TBMM İdare Amiri Halil Özcan, milletvekillerine hitaben net ve oldukça mesafeli bir yazı kaleme aldı. TBMM’nin kanun yapıcı olduğunu vurgulayan idare amiri, kanunlara uymak konusunda “azami hassasiyet” istedi.

22.02.2020Gündem
‘70 gün yetmez, 1 yıl olsun’

‘70 gün yetmez, 1 yıl olsun’

yaşanan siyasi krizin çözülmesini isteyen Sol Parti’nin başbakan adayı Bodo Ramelow, Christine Lieberknecht’in 70 günlük geçici başbakanlığının ardından erken seçime gidilmesini önerdi. Bu görüşmek üzere toplanan CDU Thüringen eyalet yönetimi, şartlı ‘Evet’ kararı aldı.

19.02.2020Avrupa
Ramelow’dan sürpriz çıkış: ‘Geçici başbakan...’

Ramelow’dan sürpriz çıkış: ‘Geçici başbakan...’

Almanya’nın Thüringen Eyaleti’nde hükümet kurma krizi devam ederken, Sol Parti’nin başbakan adayı Bodo Ramelow’dan sürpriz bir teklif geldi: “CDU’lu Christine Lieberknecht geçici başbakan olsun.”

18.02.2020Avrupa
İşte CHPli vekilin ev hali... Bizim evde çaylar ve ütü işi bende

İşte CHP'li vekilin ev hali... 'Bizim evde çaylar ve ütü işi bende'

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz hafızama 15 Kasım 2019’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerindeki sözleriyle kazındı. Bütçe maratonunda 12’nci saat, tartışmalar herkesi yormuş. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın o dönemde tartışılan kamu spotu “Telefona değil eşine bak” Meclis’in de gündeminde. AK Partili İsmail Güneş alıyor sözü: “Toplumumuzun âdetleri, örfü var. Deniz Bey yeni evlenmiş, Allah mesut etsin. Sormak lazım istemeye gittiğinde kahveyi kızımız mı yapmış?” Yavuzyılmaz’ın yanıtı net: “Sayın vekilim evlilikle ilgili bana atfen bir konu söyledi. Evdeki işbölümünü açıklamak durumundayım: Yemek ve çamaşır ortak, çaylar ve ütü bende...” Biz de işbölümünü yerinde gördük.

17.02.2020Gündem
Mansur Yavaşın da başına dert oldu: Ben de kayboldum

Mansur Yavaş'ın da başına dert oldu: Ben de kayboldum

Ankara’da yaşayanlar bilir, Melih Gökçek’in belediye başkanı olduğu dönemde yapılan bazı “çılgın kavşaklar” şehre yeni gelenlere uyarı konusu olur. Öylesine keskin bir açıyla U dönüşü çizer ki, eğer ilk kez giriyorsanız savrulmamanız mümkün değildir. Tabii bu nedenle kazalara da konu olur. Biri Malazgirt Bulvarı’ndaki, diğeri Ostim-Batıkent kavşağındaki altgeçitlere girenler ne demek istediğimizi anlarlar. İşte bu kavşak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da başına dert oldu. Yavaş, gazetecilerle sohbetinde özellikle yeni açılan Bilkent kavşağına yönelik şikâyetleri dinlerken “Sormayın, o kavşakta ben de kayboldum” diye serzenişte bulundu.

15.02.2020Gündem
Azerbaycan’da kazanan Aliyev’in partisi

Azerbaycan’da kazanan Aliyev’in partisi

AZERBAYCAN’da milletvekili seçimlerinin ardından resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in partisi Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) parlamentoda en fazla koltuk kazanan parti oldu.

11.02.2020Dünya
Merkel’in halefini gafları bitirdi

Merkel’in halefini gafları bitirdi

ALMANYA Başbakanı Angela Merkel’in halefi olarak görülen hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Parti (CDU) lideri Annegret Kramp Karrenbauer, başbakan adayı olmayacağını, parti liderliğini de bırakacağını açıkladı.

11.02.2020Dünya
Almanya’da siyasi deprem

Almanya’da siyasi deprem!

CDU Lideri Annegret Kramp Karrenbauer, parti meclisinde açıkladı: “Gelecek seçimlerde başbakanlığa aday değilim ayrıca parti başkanlığını da bırakıyorum.”

10.02.2020Avrupa
Siyasi kriz çözülemedi

Siyasi kriz çözülemedi

Almanya’da siyasi partiler Thüringen Eyaleti’ndeki krizden çıkış yolları arıyor. Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD’nin siyasi oyununa gelerek krize sebep olan CDU ile FDP, cuma günü Berlin’de parti meclislerini topladı.

7.02.2020Avrupa
Azerbaycanda seçime son 2 gün kaldı

Azerbaycan'da seçime son 2 gün kaldı

Azerbaycan 9 Şubat 2020 tarihinde meclis milletvekillerinin belirlenmesi için 6. Genel seçime gidiyor.

7.02.2020Dünya
24 saat 34 dakika sonra istifa etti

24 saat 34 dakika sonra istifa etti

Almanya’nın Thüringen Eyalet Meclisinde FDP’li Thomas Kemmerich’in aşırı sağcı AfD ve CDU desteğiyle başbakan seçilmesinin ardından siyasi parti liderlerinden erken seçim talebi geldi. 5 milletvekiliyle Thüringen Başbakanı seçilen Thomas Kemmerich de tepkilere daha fazla dayamadı ve 24 saat 34 dakika sonra hükümeti bile kuramadan istifa etti.

6.02.2020Avrupa
Sistaniden yeni hükümet ve erken seçim çağrısı

Sistani'den "yeni hükümet ve erken seçim" çağrısı

Irak'ta Şiilerin en büyük dini merci Ali es-Sistani, yeni hükümetin acilen kurulması ve en kısa zamanda erken seçime gidilmesi çağrısı yaptı.

31.01.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Adalara 3-5 silah koymakla tehdit oluşturacağını düşünenler yanılıyor

TBMM Başkanı Şentop: Adalara 3-5 silah koymakla tehdit oluşturacağını düşünenler yanılıyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yunanistan'ın anlaşmalara aykırı, Ege Denizi'ndeki 16 adayı silahlandırmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Şentop, "Türkiye bunları yakından takip ediyor. Tabi adalara 3- 5 silah koymakla Türkiye açısından risk, tehdit oluşturacağını düşünenler varsa yanılıyorlar, hata ediyorlar" dedi.

24.01.2020Gündem
Karamollaoğlu: FETÖ ile mücadeleyi yürüten muhalefet değil, iktidar

Karamollaoğlu: FETÖ ile mücadeleyi yürüten muhalefet değil, iktidar

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarıyla ilgili, "Bu bir polemik. Yani FETÖ ile olan mücadeleyi yürüten muhalefet değildir, iktidardır. Yani bunu muhalefete yüklemenin bir mantığı olmaz" dedi.

22.01.2020Gündem
Son dakika haberleri... Bahçeliden siyasi ayak çağrısı: Hangi partide varsa çıkartın

Son dakika haberleri... Bahçeli'den siyasi ayak çağrısı: Hangi partide varsa çıkartın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının ortaya çıkarılmamasına yönelik sert eleştirilerini sürdürüyor. Bahçeli, “Bunların sivil hayatı Çankaya’da mıdır, neredeyse bulun getirin kardeşim. Kim bunlar, CHP’de, MHP’de, hangi partide varsa çıkartın. Eğer bulamıyorsa yetki versinler, biz buluruz bunları” çağrısında bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemleri üzerinde hazırladığı dosyayı da açıklayan Bahçeli, “Kılıçdaroğlu ‘AKP’de 120-180 arasında ByLock’çu vekil var’ diyor. Şu ByLock’çuları savcılığa götür ver, eğer vermiyorsan biz sana suç duyurusunda bulunacağız; ‘gel tıpış tıpış ayaklarınla ver’ diyeceğiz” dedi.

17.01.2020Gündem
Netanyahu: Yerleşim birimlerinin boşaltılmasına izin vermeyeceğim

Netanyahu: Yerleşim birimlerinin boşaltılmasına izin vermeyeceğim

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, herhangi bir barış anlaşması kapsamında işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin boşaltılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

8.01.2020Dünya
Belçika’da erken seçim konuşuluyor

Belçika’da erken seçim konuşuluyor

Geçen 26 Mayıs’ta yapılan genel seçimlerden beri yeni federal hükümetin kurulamadığı Belçika’da erken seçim, seçenekler arasında sayılmaya başlandı. Hafta başında ülkenin güçlü kanadı Flaman kesimi iş çevrelerinden siyasilere ‘ya hükümet kurun ya erken seçim yapın’ çağrısı geldi.

7.01.2020Avrupa
Son dakika haberi... Süleymani’nin öldürülmesi yeni sorunların başlangıcı olabilir

Son dakika haberi... "Süleymani’nin öldürülmesi yeni sorunların başlangıcı olabilir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İran Devrim Muhafızları Kudüs Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin Ortadoğu’da yeni sorunların başlangıcı olabileceği uyarısında bulundu. Kasım Süleymani’nin, IŞİD ve El Kaide’ye karşı ciddi bir mücadele verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu’daki her olay Türkiye’yi etkileyecektir. Bizim Erdoğan’dan beklentimiz Ortadoğu politikalarında daha itidalli bir tutum takınmasıdır, Türkiye’yi Ortadoğu ateşinden uzak tutmasıdır” dedi. Televizyonların Ankara temsilcileri ve yazarlarla dün sabah kahvaltısında bir araya gelen Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

4.01.2020Gündem
‘Yeni hükümeti ocak ayında kurarız’

‘Yeni hükümeti ocak ayında kurarız’

Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, Yeşiller Partisi ile yaklaşık iki aydır süren koalisyon görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İki partinin çeşitli alanlarda yoğun bir şekilde görüşmelerini sürdürdüğünü belirten Kurz, bir karar aşamasına gelindiğini söyledi.

29.12.2019Avrupa
CHP tezkereye hayır diyecek

CHP tezkereye 'hayır' diyecek

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin Libya’ya asker gönderme tezkeresine Meclis’e ‘Hayır’ oyu vereceklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Türk askerinin kanlarının Arap çöllerinde dökülmesini istemediklerini” belirtti. CHP Lideri, Kanal İstanbul konusuna da değindi. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, ‘Ekrem Bey bizi ikna etsin’ demiş. Randevu vereceksiniz. Nasıl bir felaket projesi olduğunu ona anlatacak” dedi.

28.12.2019Gündem
İngilterede 2019 Brexit yılı oldu

İngiltere'de 2019 Brexit yılı oldu

İngiltere’de 2019 yılına yürütmenin Brexit krizi etrafında yasama ve yargı ile yaşadığı çatışmalar damga vurdu.

25.12.2019Dünya
Kırmızı çantada zencefilli Noel çörekli liderler zirvesi

Kırmızı çantada zencefilli Noel çörekli liderler zirvesi

Koalisyon liderleri hükümet ortağı SPD’nin yeni eş başkanlarıyla ilk kez toplandı. Zencefilli Noel çöreği ve zencefil çaylı zirveden somut bir sonuç çıkmadı. Koalisyonda tartışmalı konular ocak ayı sonuna ertelendi.

20.12.2019Avrupa
Tutuklanması doğru değil

"Tutuklanması doğru değil"

Urla Belediye Başkanı Oğuz’un tutuklanması CHP MYK toplantısında da gündeme geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede “Seçimle gelen seçimle gider. Suçu ispatlanmamış belediye başkanının tutuklanması hangi hukuk devletinde olur” diye konuştu.

18.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
İsrail basınında dikkat çeken haber... ABD açıklayabilir

İsrail basınında dikkat çeken haber... ABD açıklayabilir

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, Filistin-İsrail sorununa "çözüm bulmak" amacıyla hazırladığı öne sürülen "Yüzyılın Anlaşması" planını İsrail'de mart ayında yapılacak seçimler öncesinde açıklayabileceği bildirildi.

15.12.2019Dünya
Popülizmin yükselişi

Popülizmin yükselişi

İngiltere’deki erken seçimleri ülkenin AB’den hızlı ayrılığını savunan Muhafazakâr Parti lideri Boris Johnson büyük farkla kazandı. Johnson’ın seçim sürecinde ABD Başkanı Trump’ın 2016’daki kampanyasını kısmen kopyalaması sonuç verdi.

14.12.2019Dünya
İsrailde erken seçim 2 Martta yapılacak

İsrail'de erken seçim 2 Mart'ta yapılacak

İsrail'de koalisyon hükümetini kurma görevini yerine getiremeyen Meclis'te yapılan oylamada erken seçimin 2 Mart 2020'de gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

12.12.2019Dünya
Son dakika... İngiltere erken seçim için sandık başında

Son dakika... İngiltere erken seçim için sandık başında

İngiltere, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) tartışmaları arasında bugün erken genel seçime gidiyor. Yaklaşık 46 milyon seçmenin bulunduğu ülkede oy verme işlemi, yerel saatle 07.00'de (TSİ 10.00) başladı.

12.12.2019Dünya
İsrail bir yıl içinde 3. kez erken seçime gidiyor

İsrail bir yıl içinde 3. kez erken seçime gidiyor

İsrail'de koalisyon hükümetini kurması için Meclise tanınan sürenin dolması nedeniyle ülkenin yeniden erken seçime gitmesi kesinleşti.

12.12.2019Dünya
Netanyahunun dokunulmazlık isteği nedeniyle 3. kez seçime gidiyoruz

"Netanyahu'nun dokunulmazlık isteği nedeniyle 3. kez seçime gidiyoruz"

İsrail'de 17 Eylül'de yapılan erken seçimleri önde tamamlayan Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz, yolsuzluk dosyaları nedeniyle hakkında dava açılmasına karar verilen Başbakan Binyamin Netanyahu'nun dokunulmazlık talebi nedeniyle ülkenin 3. kez erken seçime gittiğini söyledi.

11.12.2019Dünya
İngilterede seçimin gündemi ekonomi politikaları

İngiltere'de seçimin gündemi ekonomi politikaları

İngiltere'de 2010 yılından bu yana uygulanan ağır kemer sıkma politikası, orta ve dar gelirlilerde kendisini hissettirirken, 12 Aralık Perşembe günü yapılacak erken seçim öncesi siyasi partiler, halkın günlük hayatına doğrudan etkisi olacak ekonomik vaatlere odaklanıyor.

10.12.2019Ekonomi
Erdoğan’dan Brexit mesajı

Erdoğan’dan Brexit mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Londra’da Old Billingsgate binasında Türk vatandaşları ile bir araya geldi.

5.12.2019Dünya
Netanyahu skandalı duyurdu: Trumpla konuştuk...

Netanyahu skandalı duyurdu: Trump'la konuştuk...

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı telefon görüşmesinde işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ürdün Vadisi'nin İsrail'e ilhakı konusunun da gündeme geldiğini söyledi.

2.12.2019Dünya
‘Bahçeli hakkında psikolojik harekat tertip edilmiştir’

‘Bahçeli hakkında psikolojik harekat tertip edilmiştir’

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında sistemli bir psikolojik harekat tertip edildiğini" savundu.

2.12.2019Gündem
Merkel için yolun sonu görünüyor

Merkel için yolun sonu görünüyor

Almanya’da hükümet ortağı SPD, uzun süredir partiye eş başkan arayışı içindeydi. Üyelerin oylamasına sunulan eş başkan seçimi cumartesi akşamı sonuçlandı ve sandıktan siyasi deprem çıktı. Üyeler hiç beklenmedik bir biçimde, koalisyona karşı olan sol kanadın desteklediği, kamuoyunda tanınmayan Norbert Walter Borjans ile Saskia Esken’i eş başkan seçti.

1.12.2019Avrupa
Yunanistanda anayasa değişikliği kabul edildi

Yunanistan'da anayasa değişikliği kabul edildi

Yunanistan’da, anayasada değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısı parlamentoda yapılan oylamada kabul edilerek yasalaştı.

26.11.2019Dünya
İYİ Partili Ağıralioğlu: Erken seçim ve ittifak gündemimiz yok

İYİ Partili Ağıralioğlu: Erken seçim ve ittifak gündemimiz yok

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, erken seçim ve ittifakın gündemlerinde yer almadığını söyledi.

25.11.2019Gündem
Seçimler zamanında yapılmalıdır

"Seçimler zamanında yapılmalıdır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim tartışmalarıyla ilgili olarak, “Görüşümüz nettir. Milletvekili Genel Seçimleri zamanında, yani 2023 yılının haziran ayında yapılmalıdır” dedi.

23.11.2019Gündem
‘Davalar kariyerini sonlandırabilir’

‘Davalar kariyerini sonlandırabilir’

İSRAİL basını, Başbakan Binyamin Netanyahu’ya yönelik rüşvet, sahtekârlık ve görevi kullanma başlıklarına sahip üç ayrı dosyadan dava açılma kararının Netanyahu’nun siyasi kariyerinin sonu anlamına geldiğini yazdı.

23.11.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Yurt bilgisi

Abartma huyumuzu bilirsiniz.

18.03.2020

Partenon Heykelleri

Birleşik Krallık nihayet 31 Ocak 2020 tarihi itibariyle Avrupa Birliği’nden çıktı.

25.02.2020

Filistin ve İsviçre peyniri

Açıklandığından bu yana Filistinliler ABD’in Çözüm Planı’na uluslararası bir tepki oluşturmaya çalışıyorlar. Filistin Yönetimi ilk önce Arap Ligi ve daha sonra İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Afrika Birliği örgütlerinden arka arkaya Trump Filistin Çözüm Planı’nı reddeden ve 1967 Savaşı öncesi sınırlarda “gerçek” bir Filistin Devletinin kurulmasını destekleyen kararlar çıkartmada başarılı oldular.

18.02.2020

Gözden kaçanlar

“Erken seçim yapalım” demekle seçim yapılmaz. Bunun şartları var, kuralları var... Meclis cephesi var... Başkanlık cephesi var... Var oğlu var.

23.01.2020

Erken seçim için ne dedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yılını değerlendirip 2020 yılına ilişkin perspektifi ortaya koyduğu basın toplantısını izledim.

17.01.2020

Erken seçim ve kabine

2020 yılında en çok konuşacağımız başlıklardan birini erken seçim tartışmaları oluşturacaksa, ikinci sırada da kabine değişikliğinin geleceği kesin.

2.01.2020

Adalet Bakanı ile ne konuştuk?

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül’le Ankara temsilcimiz Hande Fırat bizleri bir araya getirdi.

20.12.2019

Londra’dan Vaşington’a

Birleşik Krallık’ta ilgiyle beklenen Avam Kamarası seçimi 12 Aralık tarihinde yapıldı. Muhafazakar Parti erken seçimden galip olarak çıkmayı başardı ve tek başına hükümeti kurmayı sağlayacak milletvekili sayısına ulaştı.

17.12.2019

Erken seçim var mı?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, erken seçimle ilgili bir soru üzerine önemli açıklamalar yaptı. “Bizim seçimimiz 2023 Haziran’dır. Bizim bundan sapmamız söz konusu değildir” dedi.

17.12.2019

Sap’la saman

Parti içi demokrasi başka, parti disiplini başka...

29.11.2019