MENÜ

Macron

Macron ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Macron haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.370 Macron haberi bulunmuştur.

Macron Haberleri

Fransada Kovid-19un Evanjelik Kilisesinden yayıldığı ortaya çıktı

Fransa'da Kovid-19'un Evanjelik Kilisesinden yayıldığı ortaya çıktı

Fransa'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19), geçen ay Mulhouse kentindeki Evanjelik Kilisesinde yapılan ve 2 binden fazla kişinin katıldığı ayinlerde yayıldığı ortaya kondu.

29.03.2020Dünya
ABD Başkanı Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi telefon görüşmesi yaptı

ABD Başkanı Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi telefon görüşmesi yaptı

ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını ele aldıkları telefon görüşmesi yaptı.

27.03.2020Dünya
‘Virüsle mücadeleye askerler de katılacak’

‘Virüsle mücadeleye askerler de katılacak’

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, askerlerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede halka ve kamu kurumlarına yardım ve katkıda bulunacağını bildirdi.

26.03.2020Avrupa
Nous sommes en guerre (Savaştayız)

'Nous sommes en guerre' (Savaştayız)

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da dünyanın çeşitli kesimlerinde şubeleri bulunan bir bankada çalışan yeğenim, geçen hafta başında telefon ederek, “Haftaya sizi ziyarete gelmek istiyorum” dedi.

21.03.2020Avrupa
Fransada izin belgesiz sokağa çıkan 2 kişi gözaltına alındı

Fransa'da izin belgesiz sokağa çıkan 2 kişi gözaltına alındı

Fransa'da 18 Mart'tan beri uygulanan sokağa çıkma yasağına uymayan 2 genç gözaltına alındı.

20.03.2020Dünya
Son dakika haberi...  Macron: Daha krizin başındayız

Son dakika haberi... Macron: Daha krizin başındayız

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dünyayı sarsan corona virüs krizi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

20.03.2020Dünya
Macron, ECB önlemleri için tam destek veriyor

Macron, ECB önlemleri için 'tam destek' veriyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron perşembe günü Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) euro bölgesinin küresel koronavirüs kriziyle mücadele etmesine yardımcı olmayı amaçlayan parasal teşvik önlemlerine tam destek verdi.

19.03.2020Ekonomi
Merkel: Türkiye’ye desteğe hazırız

Merkel: Türkiye’ye desteğe hazırız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile yaptığı dörtlü telekonferans zirvesinden sonra önemli açıklamalarda bulundu. Merkel, “Çok yararlı bir görüşme oldu.

19.03.2020Dünya
AB’den itiraf: Hepimiz tehlikeyi küçümsedik

AB’den itiraf: Hepimiz tehlikeyi küçümsedik

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa ülkelerinin koronavirüse karşı tedbir almakta geç kaldığını itiraf etti.

19.03.2020Dünya
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Fransızlar sokağa çıkma yasağına yüzde 95 oranında uydu

Fransızlar sokağa çıkma yasağına yüzde 95 oranında uydu

Fransa’da halkın yüzde 95’inin korona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağına uyduğu bildirildi.

18.03.2020Gündem
‘Türkiye’ye desteğe hazırız’

‘Türkiye’ye desteğe hazırız’

Almanya Başbakanı Merkel, dörtlü telekonferans zirvesinden sonra açıklama yaparak, “Çok yararlı bir görüşme oldu. İdlib’deki insani duruma yardımı görüştük. Oraya 125 milyon Euro gönderiyoruz, bunun hemen oraya varması önemli” dedi. Türkiye’ye daha fazla yardım imkanını görüştüklerini söyleyen Merkel, AB ile Türkiye arasındaki Gümrük Birliği’nin genişlemesinin de göz ardı edilmemesi konusunda hemfikir olduklarını vurguladı.

18.03.2020Avrupa
AB komisyonu başkanı: Hepimiz koronavirüs tehlikesini küçümsedik

AB komisyonu başkanı: Hepimiz koronavirüs tehlikesini küçümsedik

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa ülkelerinin koronavirüse karşı tedbirler almasında geç kaldığını itiraf etti. Ursula von der Leyen, "bizim hepimiz uzman olmadığımız için koronavirüs krizini küçümsedik" dedi.

18.03.2020Dünya
Korona, AB ile ABD’yi de birbirine düşürdü

Korona, AB ile ABD’yi de birbirine düşürdü

Son haftalarda dünyanın gündemine iyice yerleşen koronavirüs, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Avrupa Birliği (AB) arasında ciddi bir kriz yaşanmasına yol açtı. ABD’nin, İngiltere dışandaki Avrupa ülkelerine sınırlarını kapatması, AB’li politikacıları küplere bindirdi. Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron, ABD Başkanı Donald Trump’ın bu radikal kararına adeta isyan etti. Macron, Trump’ı ‘Avrupa’ya ekonomik savaş’ açmakla suçladı.

18.03.2020Avrupa
‘Koronavirüsü küçümsedik’

‘Koronavirüsü küçümsedik’

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa ülkelerinin koronavirüse karşı tedbirler almasında geç kaldığını itiraf etti. Ursula von der Leyen, “Hepimiz uzman olmadığımız için koronavirüs krizini küçümsedik” dedi.

18.03.2020Avrupa
Avrupa’da seferberlik

Avrupa’da seferberlik

Koronavirüs ile mücadele için Avrupa’da neredeyse seferberlik ilan edildi. İtalya ve İspanya’dan sonra tecrit uygulayabilmek için Fransa 100 bin polis ve jandarmayı görevlendirdi. Schengen bölgesinin dış sınırlarının kapatılması da gündemde.

18.03.2020Dünya
Temassız zirvede gündem salgın

Temassız zirvede gündem salgın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Johnson’ın koronavirüs salgını nedeniyle telekonferans yoluyla yaptıkları dörtlü zirvede gündem virüs salgını, İdlib mutabakatı, Libya meselesi ve mülteci kriziydi.

18.03.2020Gündem
Son dakika haberi... 4lü zirve sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama geldi

Son dakika haberi... 4'lü zirve sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson arasında telekonferansla yapılan görüşme sona erdi. Görüşme 1 saat 15 dakika sürdü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirilen zirve hakkında paylaşımlarda bulundu.

17.03.2020Gündem
Avrupa borsaları güne yükselişle başladı

Avrupa borsaları güne yükselişle başladı

Avrupa borsaları, dünkü sert düşüşlerin ardından yeni güne alıcılı başladı.

17.03.2020Ekonomi
Avrupada Corona virüs etkisi: 2012nin en düşük seviyelerinden toparlanmaya çalışıyor

Avrupa'da Corona virüs etkisi: 2012'nin en düşük seviyelerinden toparlanmaya çalışıyor

Avrupa hisse senetleri, corona virüs etkisi üzerinden tetiklenen zarara bağlı panik durumundan sonra bugün yükselmeye başladı.

17.03.2020Ekonomi
Sokağa izinsiz çıkana para cezası

Sokağa izinsiz çıkana para cezası

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un sokağa çıkma yasağı ilanından sonra İçişleri Bakanı Christophe Castaner detayları açıkladı. Castaner, ülkede sokağa çıkmanın izin belgesine tabi olacağını ve uymayanların para cezasına çarptırılacağını duyurdu.

17.03.2020Avrupa
Son dakika... Corona virüsle ilgili Avrupada son gelişmeler Hepsi birer birer televizyona çıktı

Son dakika... Corona virüsle ilgili Avrupa'da son gelişmeler! Hepsi birer birer televizyona çıktı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Sizden istediğim şeyin eşi görülmemiş olduğunun farkındayım, ama durum bunu gerektiriyor. Savaştayız." dedi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, koronavirüs salgınına karşı eşi görülmemiş önlemler alınacağını belirterek, bu kapsamda ülkede 1 yıl boyunca hayatın tamamen durabileceğini söyledi. Fransa ve İsviçre'de ordu devreye giriyor, İngiltere de daha sert önlemler almaya başlıyor. İşte son gelişmeler...

17.03.2020Dünya
Temassız zirve

Temassız zirve

Koronavirüs tehdidi liderlerin önceden yüzyüze planlanan buluşmasını da etkiledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Johnson bugün telekonferans yöntemiyle bir araya gelecek. Gündemde dünyayı kasıp kavuran salgın ile İdlib mutabakatı, mülteci krizi ve Libya’daki gelişmeler var.

17.03.2020Gündem
Macron açıkladı Fransada serbest dolaşım sınırlandırıldı

Macron açıkladı! Fransa'da serbest dolaşım sınırlandırıldı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, yeni tip koronavirüs nedeniyle ülke genelinde yarından itibaren serbest dolaşımın sınırlandırılacağını açıkladı.

16.03.2020Dünya
Corona Virüs salgını Schengeni tehlikeye atıyor

Corona Virüs salgını Schengen'i tehlikeye atıyor

Hızla yayılan yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bazı Avrupa ülkelerinin sınırlarını kapatması, Avrupa Birliği'nin (AB) temelini oluşturan ve serbest dolaşım sağlayan Schengen Anlaşması'nı tehdit ediyor. Corona Virüs'ün yayılması korkusuyla sınırlarını kısmen veya tamamen kapatan ülkeler arasında Çekya, Polonya, Slovakya, Danimarka, Norveç, Malta gibi Schengen ülkeleri bulunuyor. Avrupa ülkelerinin virüsün yayılmasını önlemek için attığı bu adımlar, sınırları açan Schengen Anlaşması üzerinde domino etkisi yaratarak bir sarsıntıya yol açabilir. Durumu fırsat bilen bazı aşırı sağcı partiler, şimdiden Schengen Anlaşması'nın tamamen askıya alınması çağrısında bulunuyor.

15.03.2020Dünya
Son dakika haberi; Liderler zirvesi telekonferansla yapılacak

Son dakika haberi; Liderler zirvesi telekonferansla yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde 17 Mart'ta İstanbul'da düzenlenmesi planlanan liderler zirvesi, yeni tip koronavirüs nedeniyle telekonferans yoluyla yapılacak.

13.03.2020Gündem
Merkel, İstanbul zirvesine katılmayabilir

Merkel, İstanbul zirvesine katılmayabilir

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron ile İstanbul’da yapılması planlanan zirveye, koronavirüs nedeniyle katılmaması gündeme geldi.

13.03.2020Avrupa
Merkel İstanbul zirvesine katılmayabilir

Merkel İstanbul zirvesine katılmayabilir

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdogan'ın Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron ile yapmayı planladığı İstanbul zirvesi tehlikeye girdi. Almanya Başbakanı Merkel'in ülkesindeki koronavirüs salgını nedeniyle zirveye katılmaması gündeme geldi.

13.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Fransadan corona virüs kararı: Okullar kapatıldı

Son dakika haberi: Fransa'dan corona virüs kararı: Okullar kapatıldı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kovid-19 nedeniyle Fransa genelindeki kreş, okul ve üniversitelerin pazartesi itibarıyla yeni bir emre kadar kapatılacağını açıkladı.

12.03.2020Dünya
Son dakika haberleri: Beştepedeki corona virüs toplantısı sona erdi İşte alınan kararlar...

Son dakika haberleri: Beştepe'deki corona virüs toplantısı sona erdi! İşte alınan kararlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı corona virüs toplantısı sona erdi. Kritik toplantı 5 saat sürerken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, alınan tedbirleri açıkladı

12.03.2020Gündem
Fransa terör kurbanlarını andı

Fransa terör kurbanlarını andı

Fransa’nın başkenti Paris’te Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İspanya Kralı 6. Felipe’nin katılımıyla terör kurbanlarını anma töreni yapıldı.

12.03.2020Avrupa
Dünyaya selam dersi

Dünyaya selam dersi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le buluşmasında koronavirüs önlemi nedeniyle verdiği selam ve siyasilerin arasındaki ‘dirsek selamı’ dünya ülke yöneticileri arasında büyük ilgi görüyor ve hızla yayılıyor. TBMM’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na da dirsekle selamlaşma yöntemi soruldu. Çavuşoğlu, özetle şunları söyledi:

12.03.2020Gündem
Son dakika haberler: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Geçici olan ateşkesin kalıcı hale getirilmesi için çalışmalar yürütülüyor

Son dakika haberler: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Geçici olan ateşkesin kalıcı hale getirilmesi için çalışmalar yürütülüyor"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Rusya'dan bir askeri heyet geldi. Şu anda M4 yolunun güvenli bir şekilde açılması noktasında alınacak tedbirleri görüşüyoruz. Geçici olan bu ateşkesin kalıcı hale getirilmesi için çalışmalar yürütülüyor" dedi.

11.03.2020Gündem
Hafter Avrupa turuna çıktı

Hafter Avrupa turuna çıktı

Libya’nın isyancı lideri Hafter, meşru Trablus yönetiminin saldırı başlatacağı haberleri üzerine Avrupa turuna çıktı. Önceki gün Macron ile görüşen Hafter, dün de Merkel ile bir araya geldi.

11.03.2020Dünya
Dünya eve kapandı

Dünya eve kapandı

Çin’in Vuhan kentinde aralık ayında ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19), dünyayı esir aldı. Çin’den sonra en çok vakanın görüldüğü İtalya’da düğünler ve cenazeler bile yasaklandı. Her gün milyonlarca kişinin geçtiği turistik meydanlar, havalimanları, otoyollar boş kaldı. İşte dünyanın virüs güncesi:

11.03.2020Dünya
Avrupada koronavirüs tedbirleri: Uçak seferleri durdu, okullar tatil edildi, spor etkinlikleri iptal edildi

Avrupa'da koronavirüs tedbirleri: Uçak seferleri durdu, okullar tatil edildi, spor etkinlikleri iptal edildi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı Avrupa'da yükselmeye devam ederken, ülkeler de virüsün yayılmasını engellemek için tedbirlerini artırıyor. İspanya'da Madrid ve Rioja özerk yönetimleri ile Vitoria ve Labastida kentlerinde tüm okul ve üniversitelerde eğitime 2 hafta ara verildi. Danimarka, Kuzey İtalya, İran ve Avusturya'nın bazı şehirlerinden uçakların ülkeye inişini yasakladı. Malta, İtalya ile tüm uçak ve feribot seferlerini durdurdu. Avusturya, sadece virüs bulaşmadığına dair tıbbi belgeye sahip kişilerin İtalya'dan ülkeye girişlerine izin verecek. Fransa'da 15 Nisan'a kadar 450 spor etkinliği iptal edildi.

10.03.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Moskovadaki zirve görüntüleri hakkında ilk yorum

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Moskova'daki zirve görüntüleri hakkında ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel ziyareti dönüşünde gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova ziyaretine ilişkin Rus basını tarafından servis edilen görüntülerle ilgili "Her ülkenin medyasında maalesef bu tür fevri örnekler yer alabiliyor. Ancak Türkiye ve Rusya ilişkileri bu tür medyatik manipülasyonlara kurban edilemez." dedi.

10.03.2020Gündem
Son Dakika | PSG - Dortmund maçı koronavirüs nedeniyle seyircisiz

Son Dakika | PSG - Dortmund maçı koronavirüs nedeniyle seyircisiz!

Şampiyonlar Ligi'nde PSG ile Borussia Dortmund arasında oynanacak son 16 turu rövanş maçı, koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanacak.

9.03.2020Futbol
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o görüşmeyi anlattı: Onun olduğu yere gelmem, aynı fotoğrafa girmem

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o görüşmeyi anlattı: Onun olduğu yere gelmem, aynı fotoğrafa girmem!

Moskova'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rus lider Vladimir Putin arasında 6 saat süren kritik İdlib zirvesinin ardından ateşkes saat 00.01'de başladı. Ateşkesi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Ateşkes birkaç alanda önemli kazanımlar getiriyor" diyen Erdoğan, Yunanistan'ın göçmenlere karşı takındığı tavrı eleştirdi ve kendisini Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmeye ikna etmeye çalışan Borisov'a da "Onun olduğu yere gelmem ve onunla aynı fotoğraf karesinin içerisine de girmem." dediğini söyledi.

6.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Brüksele sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Brüksel'e sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günü düzenlenecek Türkiye-AB zirvesinde mülteci anlaşması kapsamında verilen sözlerin yerine getirilmesinin yanı sıra, mülteciler için harcanacak 6 milyar Euro’luk yardımın tamamının gönderilmesini, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi için adım atılmasını, üyelik müzakereleri kapsamında yeni fasılları görüşmek üzere Brüksel'e gidecek.

6.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Fransada Corona Virüsten bir Türk yaşamını yitirdi

Son dakika haberler... Fransa'da 'Corona Virüs'ten bir Türk yaşamını yitirdi

Fransa'da bir Türk Corona Virüs'ten yaşamını yitirdi. 64 yaşındaki Halil Bıçkı'nın Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

6.03.2020Gündem
Macron’a çağrı: Yunanistan’daki sığınmacılara...

Macron’a çağrı: Yunanistan’daki sığınmacılara...

Fransa’da 30 kuruluş, Yunanistan ve Avrupa Birliği’nin (AB) uluslararası hukuka ve insan haklarına saygı göstererek, Yunan sınırına gelen Avrupa’ya gitmeye çalışan sığınmacıların insani şekilde karşılanması için gerekeni yapması konusunda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a çağrıda bulundu.

6.03.2020Avrupa
Johnson, Macronla Suriye ve Kovid-19u görüştü

Johnson, Macron'la Suriye ve Kovid-19'u görüştü

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Suriye'deki mevcut durumu, özellikle de İdlib'deki çatışmalara son verilmesi için neler yapılabileceğini ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını ele aldı.

4.03.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

4.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Devlet de yalnız bırakılmamalı

KİRALARLA ilgili birçok mesaj alıyorum.

1.04.2020

Dolaşan virüs değil biziz

BEN de Fransa’nın Sağlık Genel Müdürü Jérôme Salomon gibi düşünüyorum.

18.03.2020

İdlib'de mutabakat

Moskova’da yapılan Erdoğan-Putin görüşmesinin anlaşma ile sonuçlanması ve Türkiye ile Rusya arasında 3 maddelik yeni bir İdlib mutabakatının imzalanması hemen hemen bütün Dünya’ya rahat bir “nefes” aldırdı.

12.03.2020

AB ile yeni bir normalleşme denemesi

Türk kamuoyu, geçen hafta endişeli bir şekilde İdlib’deki sıcak savaşın nasıl aşılacağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Moskova ziyaretinden bir ateşkes anlaşmasının çıkıp çıkmayacağı gibi sorulara odaklanmıştı. Her gün İdlib’den şehit haberleri geliyordu.

11.03.2020

8 Mart Dünya Kadın-Erkek Eşitliği Günü!

Her yıl 8 Mart yaklaştığında cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, kadına şiddetin ortadan kalktığı, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamanın anlamının kalmadığı, adının ‘Kadın-Erkek Eşitliği Günü’ olarak değiştiği bir dünya hayali kurarım.İlerlemeler tabii ki kaydedildi.

8.03.2020