MENÜ

Macron

Macron ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Macron haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.494 Macron haberi bulunmuştur.

Macron Haberleri

Lübnan Cumhurbaşkanı Avn: Beyrutun patlamanın öncesine dönmesi için büyük çabalar gerekiyor

Lübnan Cumhurbaşkanı Avn: "Beyrut'un patlamanın öncesine dönmesi için büyük çabalar gerekiyor"

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ülkesinde faaliyet gösteren en büyük limanda yaşanan şiddetli patlamayla başkent Beyrut'ta oluşan hasarın onarımı için büyük çaba harcanması gerektiğini söyledi.

9.08.2020Dünya
Mauritius Adası’nda karaya oturan tankerden petrol sızmaya başladı

Mauritius Adası’nda karaya oturan tankerden petrol sızmaya başladı

Mauritius Adası’nda karaya oturan petrol tankeri, sahillerinin güzelliğeyle ünlü Ada’nın sahillerine petrol sızdırmaya başladı. Ülkede olağanüstü hal ilan edildi.

8.08.2020Dünya
Trump ve Macrondan Lübnana yardım vurgusu

Trump ve Macron'dan 'Lübnan'a yardım' vurgusu

ABD Başkanı Donald Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lübnan halkına yardım ulaştırılması için uluslararası ortaklarla birlikte çalışılması hususunda mutabık kaldı.

7.08.2020Dünya
Fransa Kıbrıs’a yerleşiyor

Fransa Kıbrıs’a yerleşiyor

Kıbrıs Rum yönetiminin Türkiye’ye karşı ‘kalkan’ olması amacıyla Fransa ile 3 yıl önce imzaladığı askeri işbirliği anlaşması yürürlüğe girdi.

7.08.2020Dünya
Kıyameti yaşadılar Akılalmaz 4 hikâye

Kıyameti yaşadılar! Akılalmaz 4 hikâye

Beyrut Limanı’ndaki korkunç patlamada can kaybı 135’e, yaralı sayısı 5 bine çıktı. Yapılan ilk incelemeler, 2750 ton amonyum nitratın yıllardır orada bulunduğunu ve ciddi bir ihmalin olduğunu ortaya koydu. Patlama, uzun süre iç savaşla mücadele eden Lübnan’ın başına gelen ‘en kötü felaket’ olarak nitelendirildi. Beyrutluların hayatında bir dönüm noktası olarak hafızalara kazınacak, 300 bin kişiyi evsiz bırakan olay, kimini düğün gününde yakaladı, kimini de doğumhanede...

7.08.2020Dünya
Fransa ile Kıbrıs Rum kesimi arasındaki savunma iş birliği anlaşması yürürlüğe girdi

Fransa ile Kıbrıs Rum kesimi arasındaki savunma iş birliği anlaşması yürürlüğe girdi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ile Fransa arasında 2017'de imzalanan savunma iş birliği anlaşmasının bu ayın başında yürürlüğü girdiği açıklandı.

6.08.2020Dünya
Macrondan Beyrut Limanındaki patlama için çağrı

Macron'dan Beyrut Limanı'ndaki patlama için çağrı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Beyrut Limanı'ndaki patlama için şeffaf bir soruşturma yürütülmesi" ve "yolsuzlukla mücadele edilmesi" çağrısında bulundu.

6.08.2020Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Lübnana koşulsuz yardım öncelikli olmalı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Lübnan'a koşulsuz yardım öncelikli olmalı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Lübnanlı mevkidaşı Mişel Avn ile patlama bölgesini ziyaret etti.

6.08.2020Dünya
Fransadan Beyruttaki patlamaya ilişkin flaş karar

Fransa'dan Beyrut'taki patlamaya ilişkin flaş karar

Paris Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, Lübnan'ın başkenti Beyrut’taki patlamada 21 Fransız vatandaşının yaralanması üzerine patlamayla ilgili "kasıtsız yaralama" soruşturması açıldığı bildirildi.

5.08.2020Dünya
Navtex krizinde tansiyon düşüyor

Navtex krizinde tansiyon düşüyor

Türkiye’nin Oruç Reis sismik araştırma gemisi için Akdeniz’de Navtex ilan etmesiyle yükselen tansiyonun düşmeye başladığına dair Yunanistan’dan yeni sinyaller geldi. Buna göre savaş gemilerinin bir bölümü üslerine dönerken, diyalog gündemde.

27.07.2020Dünya
‘Zorların kadını’ndan zor adım beklentimiz

‘Zorların kadını’ndan zor adım beklentimiz

ANGELA Merkel, Almanya’da ‘ilklerin kadını’ olarak tarihe geçmeyi çoktan garantiledi. Merkel, Almanya’da en uzun süre iktidarda kalan muhafazakar Hıristiyan Demokrat Birliği’nin (CSU) ilk kadın Genel Sekreteri’dir (7 Kasım 1998 -10 Nisan 2000).

25.07.2020Avrupa
PSG, Fransa Kupasını tek golle kazandı

PSG, Fransa Kupası'nı tek golle kazandı

Fransa Kupası finalinde Saint-Etienne'yi 1-0 mağlup eden Paris Saint-Germain (PSG) kupanın sahibi oldu.

24.07.2020Futbol
Kim bu Merkel ve Macron’a meydan okuyan

Kim bu Merkel ve Macron’a meydan okuyan

Brüksel’de 91 saat 20 dakika süren zorlu zirvenin ardından tüm AB ülkelerinin liderleri sonucu kendi başarısı olarak sunmaya çalıştı. Ancak “Zirvenin kazananı kim?” sorusuna Avrupalıların ağız birliği etmişcesine verdiği tek bir cevap var: Hollanda Başbakanı Mark Rutte.

24.07.2020Avrupa
Türkiye’nin sismik gemisi Avrupa’yı karıştırdı

Türkiye’nin sismik gemisi Avrupa’yı karıştırdı

Türkiye’nin Oruç Reis gemisinin Akdeniz seferi Avrupa’yı karıştırdı. Yunanistan alarma geçerken Kıbrıslı Rum lideri Anastasiadis destek için Paris’e gitti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise ‘Türkiye’ye yaptırım’ isteyerek Yunan ve Rum tezlerine arka çıktı.

24.07.2020Dünya
Oruç Reis fırtınası

Oruç Reis fırtınası

Nedir bu kriz?Yunanistan, adalarında 12 mil karasuları ve bunu izleyen kıta sahanlıkları olduğunu öne sürüyor. Türkiye ise Yunanistan’ın karasuları ve kıta sahanlığı iddiasını reddediyor. Türkiye, burnunun dibindeki Meis gibi küçük bir adayla Yunanistan’ın devasa bir kıta sahanlığına sahip olamayacağını savunuyor. Kıta sahanlığı bölgesi o ülkenin toprağı sayılmıyor, ancak ülkeler buradaki yeraltı kaynaklarından faydalanabiliyor.

24.07.2020Dünya
Son dakika haberleri... Türkiyeden çok sert tepki: Fransa artık kendini  dev aynasında görmekten vazgeçmeli

Son dakika haberleri... Türkiye'den çok sert tepki: Fransa artık kendini dev aynasında görmekten vazgeçmeli

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında 'Fransa, Doğu Akdeniz'de attığı her yanlış adımla, tarafsızlığını ve istikrara katkıda bulunma şansını kaybetmektedir. Fransa artık kendini dev aynasında görmekten vazgeçmeli, sağduyulu ve rasyonel politikalar izlemelidir' ifadeleri kullanıldı.

23.07.2020Dünya
Son dakika haberi: AK Parti’den Macron’un sözlerine sert yanıt

Son dakika haberi: AK Parti’den Macron’un sözlerine sert yanıt!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron "Türkiye'nin Avrupa Birliği sularındaki ihlalleri cezasız bırakılamaz" sözleri ardından açıklama yaptı. Çelik, ‘’Türkiye’ye karşı kullanılan bu dil bir panik dilidir. Macron el attığı her konuyu hukuk dışı bir mecraya sürüklüyor.’’ dedi.

23.07.2020Dünya
Kavgalı ayrıldılar

Kavgalı ayrıldılar

AB liderleri 5 gün süren geceli gündüzlü müzakerelerden sonra zar zor bir uzlaşma sağladı, ama AB üyeleri arasında görüş ayrılıkları, çatışmalar, çıkarlar, gruplaşmalar çok daha keskinleşti.

23.07.2020Avrupa
Korona daha da kötüye gidecek

Korona daha da kötüye gidecek

ABD Başkanı Donald Trump, nisan ayından bu yana ilk defa Beyaz Saray’da koronavirüs bilgilendirme toplantısı düzenledi. Trump, ‘salgınının düzelmeden önce daha da kötüye gidebileceğini’ söyledi.

23.07.2020Dünya
Rusya’dan Libya için kritik ziyaret

Rusya’dan Libya için kritik ziyaret

Türkiye’nin Libya trafiği hız kesmiyor.

22.07.2020Dünya
AB’ye hayat öpücüğü

AB’ye hayat öpücüğü

Koronavirüs salgınının neden olduğu sosyal ve ekonomik krizi kontrol altına almak için beş gündür yürütülen müzakerelerde zor da olsa anlaşmaya varıldı. AB zirvesinde liderler 750 milyar Euro’luk pakette uzlaşı sağladı.

22.07.2020Dünya
Trump, koronavirüs toplantılarına yeniden başlayacak

Trump, koronavirüs toplantılarına yeniden başlayacak

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili düzenlenen günlük basın toplantılarına yaklaşık 3 ay aranın ardından yeniden başlayacağını duyurdu.

20.07.2020Dünya
Fransa’da kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı

Fransa’da kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı

Fransa’da korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbir ile kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı.

20.07.2020Dünya
Zirvede sert sözler Macron masaya yumruğunu vurdu ve...

Zirvede sert sözler! Macron masaya yumruğunu vurdu ve...

Avrupa Birliği (AB), tarihinin en derin krizinden geçiyor. AB liderlerinin koronavirüs salgınından beri ilk kez yüz yüze geldiği ve 3 gün zirvede bir uzlaşma sağlanamadı ve müzakerelere ara verildi. Diplomatik kaynaklara göre zirve, liderler arasında bugüne kadar görülmeyen sert kavga ve suçlamalar tanık oluyor.

20.07.2020Avrupa
Sirte’ye büyük yığınak

Sirte’ye büyük yığınak

Meşru Trablus hükümetine bağlı Libya ordusu, darbeci Hafter güçlerinin elinde olan Sirte şehrinin batısına çok sayıda askeri araçtan oluşan sevkıyat yaptı.

20.07.2020Dünya
İbrahim Kalın açıkladı Ayasofyadaki ikonlar nasıl kapatılacak

İbrahim Kalın açıkladı! Ayasofya'daki ikonlar nasıl kapatılacak?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya Camisi'ndeki mozaik, fresk ve tasvirlerin kapatılmasına ilişkin, "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi." dedi.

19.07.2020Gündem
Avrupada kurtarma fonu müzakereleri devam ediyor

Avrupa'da kurtarma fonu müzakereleri devam ediyor

Brüksel'de gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi'nin 3. gün oturumları başladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel "Bugün hiçbir sonuç alınamayabilir" dedi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise "Kurtarma fonunun boyutu, diğer konulardaki anlaşmazlıklar ve farklı hassasiyetlere rağmen önümüzdeki saatlerde bir uzlaşı sağlamalıyız" açıklamasında bulundu.

19.07.2020Ekonomi
AB zirvesi toplandı; para için kavga ettiler

AB zirvesi toplandı; para için kavga ettiler

Avrupa Birliği liderlerinin koronavirüs salgını başladıktan sonra ilk kez bir araya geldikleri Brüksel’deki zirve, zaman zaman yükselen gerginliğe ve çetin pazarlıklara sahne oldu.

19.07.2020Dünya
AB’de 1.8 trilyon Euro’luk pazarlık

AB’de 1.8 trilyon Euro’luk pazarlık

Avrupa Birliği üyesi 27 ülkenin liderleri, koronavirüs salgını başladığından bu yana ilk kez Brüksel’de bir araya geldiler.

18.07.2020Dünya
AB Liderler Zirvesi başladı

AB Liderler Zirvesi başladı

Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkenin lideri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadele için hazırlanan kurtarma fonu ile gelecekteki bütçeyi görüşmek için Brüksel'de bir araya geldi.

17.07.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Fransız Le Point dergisinden skandal kapak

Son dakika haberi: Fransız Le Point dergisinden skandal kapak

Fransız Le Point dergisi yeni sayısında Türkiye ile ilgili skandal bir kapak yazısına imza attı.

16.07.2020Dünya
Ne olur... Artık biraz dürüst olun

Ne olur... Artık biraz dürüst olun

Danıştay’ın, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal ederek, ibadete açılmasının ve cami statüsünü kazanmasının önünü açması, birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da tepkiyle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Temmuz’da Ayasofya’nın cuma namazıyla ibadete resmen açılacağını ilan etmesi, Almanya’da çeşitli çevreleri küplere bindirdi.

15.07.2020Avrupa
Son dakika: Emmanuel Macron zorunlu maske uygulaması getiriyor

Son dakika: Emmanuel Macron zorunlu maske uygulaması getiriyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 1 Ağustos’tan itibaren ülke genelinde maske zorunluluğu getirmeyi planladığı belirtildi.

14.07.2020Dünya
NATOda umduğunu bulamayan Fransadan düşmanca hamle

NATO'da umduğunu bulamayan Fransa'dan düşmanca hamle!

Suriye ve Libya'da çıkarları tehdit altına girince "gemi tacizi" iddialarıyla Türkiye üzerinde siyasi baskı yaratmaya çalışan Fransa, NATO nezdinde beklediği desteği bulamayınca dikkatini Avrupa Birliği'ne (AB) çevirdi.

7.07.2020Dünya
FT: Hafter, Fransa için artık yük

FT: Hafter, Fransa için artık yük

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in Fransa için yük haline geldiğini, Paris’in Ankara’yı suçlamasının arkasındaki asıl sebebin de Hafter’e bel bağlamak suretiyle yaptığı hatanın üstünü örtme girişimi olduğunu yazdı.

7.07.2020Dünya
Akar ve Güler geceyi Akdeniz’in ortasında geçirdi... Firkateynden Doğu Akdeniz uyarıları

Akar ve Güler geceyi Akdeniz’in ortasında geçirdi... Firkateynden Doğu Akdeniz uyarıları

Libya’dan sonra Genelkurmay Başkanı Güler ile Akdeniz’in ortasındaki Giresun firkateynine geçen Milli Savunma Bakanı Akar, Paris, Atina ve Kahire’ye sert açıklamalarda bulundu.

5.07.2020Gündem
Fransada eski Başbakan ve sağlık bakanları hakkında soruşturma açılacak

Fransa'da eski Başbakan ve sağlık bakanları hakkında soruşturma açılacak

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının yönetimine ilişkin eski Başbakan Edouard Philippe, eski Sağlık Bakanları Olivier Veran ve Agnes Buzyn hakkında soruşturma açılacak.

4.07.2020Dünya
Seçim hezimeti sonrasında başbakan değişti

Seçim hezimeti sonrasında başbakan değişti

Seçim hezimetinin ardından Fransa’da Başbakan Philippe ve tüm kabine istifa etti. Yerine Jean Castex (55) atandı.

4.07.2020Dünya
Son dakika haberi: Fransada yeni Başbakan belli oldu

Son dakika haberi: Fransa'da yeni Başbakan belli oldu

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Jean Castex'i Fransa'nın yeni başbakanı olarak ilan etti.

3.07.2020Dünya
AK Parti Sözcüsü Çelik: Fransa suçludur, o toplu mezarların üstünü örtemezler

AK Parti Sözcüsü Çelik: Fransa suçludur, o toplu mezarların üstünü örtemezler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Fransa Libya'da suç işlemiştir ve işlediği suç da oradaki toplu mezarlarla ortaya çıktığı için şimdi kendisini bir insan hakları rolüne büründürüp Türkiye'yi suçlama gibisinden suçtan kurtulma telaşıyla söz üretiyor." dedi.

3.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Fransa Başbakanı Edouard Philippe istifa etti

Son dakika haberi: Fransa Başbakanı Edouard Philippe istifa etti

Fransa Başbakanı Edouard Philippe istifa etti

3.07.2020Dünya
Fransızlardan itiraf Türkiyenin ortaya çıkması durumu değiştirdi

Fransızlardan itiraf! Türkiye'nin ortaya çıkması durumu değiştirdi

Fransa'nın önemli yayın organlarından France Inter'de yayımlanan Libya politikası ile ilgili yazıda, "Türkiye'nin büyük imkanlarıyla ortaya çıkması, durumu Fransız stratejisi aleyhine değiştirdi" denildi. Fransa’nın bir yandan kendi ara buluculuğunu kurmaya çalışarak diğer taraftan Hafter’in askeri manevralarını teşvik ederek biraz fazla ince bir oyun oynamaya çalıştığının belirtildiği yazıda, Fransa’nın Türkiye’ye parmak sallamak yerine kendi pozisyonunu netleştirmesi gerektiği ifade edildi.

2.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Almanlar diyor ki ‘Aç oteli, geleceğiz’

Almanya’da yaşayan bir Türk memur ‘Turizmde umut ışığı’ yazımız üzerine aradı ve turizm konusunda yüreği ferahlatan şeyler söyledi. Buna olayın ‘perde arkası’ da diyebiliriz.

29.07.2020

Securite... Securite... Securite... ‘Türk bayraklı gemiye ateş açılmıştır'

Ege ve Akdeniz’de seyreden bütün gemiler 16’ncı telsiz kanalından şu anonsu duydular:

26.07.2020

Maraz korosu

Akdeniz’de sular ısındırılıyor...

25.07.2020

Doğu Akdeniz’de bu gürültü ne?

ORUÇ Reis sismik araştırma gemisi Akdeniz’e açılıyor. Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ortalığı ayağa kaldırıyor. Yunan ordusu ileri seviyede alarma geçerken Yunan basını Atina’da Oruç Reis’e yönelik sabotaj senaryolarının bile ele alındığını ima ediyor.

24.07.2020

Futbol sadece futbol değildir

Süper lig sezonu tamamlandı.Futbol, erkeklerin oynadıkları, ilgilendikleri, takip ettikleri, üzerine tartıştıkları ve kavga ettikleri, günlerce konuştukları bir spor dalı.Milyonlarca insan için spordan öte bir aşk…

24.07.2020

Kadın katilinin vahşeti mahallemize kadar indi

Kızın cesedi Akbük’teki evimin üç adım ilerisinde, Yerkesik’te bulundu.

22.07.2020

Normaldir

Şimdi atıp tuttuklarına bakmayın... Sosyal Medya Yasa Tasarısı Meclis’e geldiğinde, yine küfür ve hakaret’in yanında yer alacaklar.

3.07.2020