EKSTRA
MENÜ

Paris

Paris haberleri sayfasında güncel ve son dakika Paris hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 57.236 Paris haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Paris, Fransa'nın başkenti ve Île-de-France bölgesinin merkezidir. Sen Nehri'nin üzerine, Paris Havzası'nın ortasına kurulmuştur. Paris'te ikamet edenlere Parisien(ne) diye hitap edilir. Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile bilinen Paris, aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehirdir. Ayrıca Paris başlıca ekonomik ve politik merkezler arasında yer almakta ve uluslararası taşımacılığın geçiş noktalarından birini oluşturmaktadır. Moda ve lüksün dünya başkenti olan Paris, "Işık Şehir" (Ville Lumière) diye de anılmaktadır.

Devamı

Paris Haberleri

Kaan Yıldırımı kızdıran Hadise sorusu... Sahneden indi

Kaan Yıldırım'ı kızdıran 'Hadise' sorusu... Sahneden indi!

Hadise’den haziran ayında ayrılan Kaan Yıldırım, önceki gün Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşinin sonuna doğru yöneltilen soru, oyuncunun keyfini kaçırdı.

28.10.2021Magazin
Cezayir Cumhurbaşkanı Danışmanı Şeyhiden Macrona sert tepki

Cezayir Cumhurbaşkanı Danışmanı Şeyhi'den Macron'a sert tepki

Cezayir Cumhurbaşkanı'nın Danışmanı Abdulmecid Şeyhi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un sömürgecilikten önce bir Cezayir ulusunun yokluğuna ilişkin açıklamalarına sert eleştiriler yöneltti.

27.10.2021Dünya
Ufuk Avrupa anlaşmaları imzalandı

Ufuk Avrupa anlaşmaları imzalandı

Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma (ESC) Programlarına resmen katılımını sağlayan Ufuk Avrupa Anlaşmaları Brüksel’de düzenlenen törenle 27 Ekim’de imzalandı.

27.10.2021Eğitim
TMOK Başkanı Erdener, olimpiyatlarda kazanılan madalya sayısını yetersiz buldu

TMOK Başkanı Erdener, olimpiyatlarda kazanılan madalya sayısını yetersiz buldu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, Türkiye'de spora ciddi yatırım yapıldığını, bunun karşılığında olimpiyatlarda daha fazla madalya kazanılması gerektiğini söyledi.

27.10.2021Diğer
‘İlk fırsatta İzmir’e bekliyorum’

‘İlk fırsatta İzmir’e bekliyorum’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Frankfurt’ta, John F. Kenndy, İngiltere Kraliçesi Elizabeth ve Fransa eski Cumhurbaşkanı Mitterand’ın da yer aldığı ‘Altın Defteri’ imzaladı. Soyer ile heyetinin görüşmeleri sonucu Frankfurt ile İzmir’in ‘partner kent’ olarak yakınlaşma konusunda adım attıkları belirtildi.

27.10.2021Avrupa
Merkel’e övgü dolu uğurlama

Merkel’e övgü dolu uğurlama

Almanya’nın 16 yıldır başbakanlığını yapan Angela Merkel, veda turlarını tamamladı. İngiltere’de Kraliçe Elizabeth ve Başbakan Boris Johnson’la ayrı ayrı bir araya gelip vedalaştı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’la da Washinton’da. En sık görüştüğü Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a hem Paris hem de Brüksel’de veda etti.

27.10.2021Avrupa
Mustafa Sandal’dan Tarkan’a  büyük jest

Mustafa Sandal’dan Tarkan’a büyük jest

Tarkan’ın Trendyol’la işbirliği ses getirdi. Aldığım duyumlara Mega Star’ı Trendyol’a Mustafa Sandal önermiş.

27.10.2021Magazin
BMden Glasgow zirvesi öncesi önemli uyarı

BM'den Glasgow zirvesi öncesi önemli uyarı

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), 2050'ye kadar sıfır karbon hedefine ulaşılması için verilen taahhütlerin iklim felaketinin önlenebilmesi için yeterli olmadığı uyarısında bulundu.

26.10.2021Dünya
Okçuluk Federasyonu Başkanı yeniden Abdullah Topaloğlu

Okçuluk Federasyonu Başkanı yeniden Abdullah Topaloğlu

Türkiye Okçuluk Federasyonu 5. Olağan ve Mali Genel Kurulu'na tek aday olarak giren Abdullah Topaloğlu, yeniden başkanlığa getirildi.

26.10.2021Diğer
Fransa’da gençler camilere dijital bağış uygulaması geliştirdi

Fransa’da gençler camilere dijital bağış uygulaması geliştirdi

Fransa’da gönüllü Müslüman gençler koronavirüs salgınında ekonomik sıkıntıları artan camilere dijital bağışı kolaylaştıran uygulama geliştirdi.

26.10.2021Avrupa
Süher Pekinel kimdir

Süher Pekinel kimdir?

Dünyaca ünlü piyanist Süher Pekinel, üvey çocuklarının, Alzheimer hastası olan eşi Ömer Pekin Baran’a ait şirketin içini boşaltıp bir yük gemisini de sattıklarını ileri sürerek savcılığa başvurdu. İddialar ardından Süher Pekinel'in hayatıyla ilgili bilgiler merak konusu oldu. Süher Pekinel, Güher Pekinel ile birlikte 2021 yılının Ocak ayında Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı ile ödüllendirilmişti. Peki, Süher Pekinel kimdir?

26.10.2021Magazin
Sen misin Katar’ın yeni yüzü olan İngiliz yıldız David Beckham’a büyük tepki var

Sen misin Katar’ın yeni yüzü olan! İngiliz yıldız David Beckham’a büyük tepki var

10 yıllığına 180 milyon Euro’luk anlaşmaya imza atan Beckham’ın UNICEF’teki görevinden alınması istendi.

26.10.2021Futbol
İklim çıkarması

İklim çıkarması

Türkiye, geniş bir kadroyla katılacağı ve iklim konusunda somut kararların alınacağı Glasgow Zirvesi öncesinde 32 yıllık yol haritasının taslağını hazırladı. Zirvenin ardından ilk olarak İklim Yasası çıkartılacak.

26.10.2021Gündem
AK Partili Eroğlu: Paris İklim Anlaşması ile oturumlara söz sahibi olarak katılacağız

AK Partili Eroğlu: Paris İklim Anlaşması ile oturumlara söz sahibi olarak katılacağız

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi İklim Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, "Türkiye, Paris İklim Anlaşması'nı onaylayarak önümüzdeki hafta Glasgow'da düzenlenecek 26'ncı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP26) daha güçlü olacaktır. Paris İklim Anlaşması'na yönelik özel oturumlara gözlemci değil söz sahibi olarak katılacağız" dedi.

25.10.2021Gündem
Dünya Kupasının yüzü David Beckham mı olacak

Dünya Kupası'nın yüzü David Beckham mı olacak?

İngiliz eski yıldız futbolcu David Beckham, Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın reklam yüzü olmaya hazırlanıyor.

25.10.2021Futbol
Doğu Akdeniz’de sular durulmuyor

Doğu Akdeniz’de sular durulmuyor!

Yunan ve Mısır savaş uçakları, Doğu Akdeniz’de Girit’in güneybatısında ‘GRC EGY EX07’ adlı ortak bir tatbikat gerçekleştirdi. Bu arada Atina ve Paris, askeri ittifakın detaylarını ele aldı.

25.10.2021Dünya
Marsilya-PSG maçında ilginç olay Lionel Messiye taraftar engeli

Marsilya-PSG maçında ilginç olay! Lionel Messi'ye taraftar engeli

Fransa Birinci Futbol Ligi'nin (Ligue 1) 11. haftasında Paris Saint-Germain (PSG), deplasmanda Olimpik Marsilya ile golsüz berabere kalırken sahaya giren taraftar Messi'ye zor anlar yaşattı.

24.10.2021Futbol
‘Memurlar, sakın oyuna gelmeyin’

‘Memurlar, sakın oyuna gelmeyin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun memur açıklamasına yanıt verdi ve “Sen kimsin de bu ülkede alnının akıyla gelip bir kariyer almış memuru tehdit ediyorsun? Ülkemin memuruna sesleniyorum; sakın ha, bu oyuna gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız sürece bunlar kılınıza dokunamaz” dedi.

24.10.2021Gündem
‘Geleceğin şartlarına uyumlu tarım ürünleri yetiştirmeliyiz’

‘Geleceğin şartlarına uyumlu tarım ürünleri yetiştirmeliyiz’

Bir yanda iklim krizinin etkileri artarken diğer yandaysa Paris İklim Anlaşması’nın Meclis’te onaylanması, Çevre Bakanlığı’nın ismine ‘iklim’in de eklenmesi gibi olumlu gelişmeler yaşanıyor. Peki, bu gelişmeler ışığında bizi nasıl bir gelecek bekliyor? Başta İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu olmak üzere doğanın korunmasıyla ilgili hemen tüm çalışmaların içinde yer alan, geçmişte Milli Parklar genel müdürlüğü yapmış olan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’a aklımızdaki soruları yönelttik.

24.10.2021Hürriyet Pazar
Bakan Akar: ABD’den F-16 tedariki için teknik çalışma başlatıldı

Bakan Akar: ABD’den F-16 tedariki için teknik çalışma başlatıldı

NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD’ye yapılan yeni F-16 satın alma ve mevcut bazı F-16’ların modernizasyonu başvurusuna ilişkin, “Dostumuz ABD’den hem blok 70 Viper F16 tedariki hem de elimizdeki bazı uçakların modernize edilmesi için teknik çalışma başlatıldı” dedi.

24.10.2021Dünya
Türkiye ve Azerbaycan Zengilandaki arazileri birlikte tarıma hazırlıyor

Türkiye ve Azerbaycan Zengilan'daki arazileri birlikte tarıma hazırlıyor

Ermenistan işgalinden kurtarılan şehirde Türk şirketlerinin de katkısıyla modern teknolojilerle tarım faaliyetlerinin gerçekleştirileceği park kuruluyor.

23.10.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hedefi açıkladı: Made in Türkiye markasını...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hedefi açıkladı: Made in Türkiye markasını...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HAİER Beyaz Eşya Fabrikası ve Eskişehir OSB'de faaliyete geçen 52 yeni fabrikanın resmi açılış töreninde açıklamalarda bulundu. "Türkiye'ye yatırım yapan, Türkiye’nin aydınlık geleceğine güvenen herkes kazanmaya devam edecektir." diyen Erdoğan, "Hedefimiz Türkiye’yi elektrikli araç ve batarya üssü haline getirmek. ‘Made in Turkey’ değil, ‘Made in Türkiye’ markasının tüm dünyada hak ettiği yere ulaşmasıdır." ifadelerini kullandı.

23.10.2021Ekonomi
Türkiye ve Azerbaycan Zengilandaki arazileri birlikte tarıma hazırlıyor

Türkiye ve Azerbaycan Zengilan'daki arazileri birlikte tarıma hazırlıyor

Ermenistan işgalinden kurtarılan şehirde Türk şirketlerinin de katkısıyla modern teknolojilerle tarım faaliyetlerinin gerçekleştirileceği park kuruluyor.

23.10.2021Ekonomi
Otomobillerin olmadığı bir şehir mi hayal ediyorsunuz Yapılmışı var

Otomobillerin olmadığı bir şehir mi hayal ediyorsunuz? Yapılmışı var!

Avrupa'nın dört bir yanında şehirler, önemli merkezlerini özel araçların girişine kapatıp yayalara ve bisikletlere özgürlük sağlamak için adımlar atıyor. Bu fikri 10 yıl önce hayata geçirmiş ve çok başarılı olmuş bir örnek de var üstelik. Hem de Avrupa'nın göbeğinde, hem de bir başkent: Ljubljana

23.10.2021Dünya
Son dakika: Bakan Akardan F16 tedariki açıklaması: Çalışma başlatıldı

Son dakika: Bakan Akar'dan F16 tedariki açıklaması: Çalışma başlatıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F16 tedarikine ilişkin yaptığı açıklamada "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor" dedi.

23.10.2021Gündem
AB’den Merkel’e alkışlı veda

AB’den Merkel’e alkışlı veda

Şansölye olarak görev yaptığı 16 yıldaki 107’nci Avrupa Birliği Zirvesi’ne katılan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel’e liderler tarafından ayakta alkışlanarak veda etti.

23.10.2021Dünya
ABD Başkanı Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron görüştü

ABD Başkanı Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaptıkları telefon görüşmesinde ikili ve bölgesel konuları ele aldı.

22.10.2021Dünya
Cezayirde iki bakanlık Fransızca kullanımını sonlandırdı

Cezayir'de iki bakanlık Fransızca kullanımını sonlandırdı

Cezayir'deki "Mesleki Eğitim" ile "Gençlik ve Spor" bakanlıkları, resmi yazışma ve eğitimlerde Fransızca kullanımını sonlandırdıklarını duyurdu.

22.10.2021Dünya
2. Dünya Savaşı’nda bir Osmanlı şehzadesi

2. Dünya Savaşı’nda bir Osmanlı şehzadesi

“Esir Şehirde Bir Kadın” adlı romanıyla okuru Birinci Dünya Savaşı dönemine ve işgal altındaki İstanbul’a götüren Çağla Ural, yine Destek Yayınları’ndan çıkan yeni romanı “Sultanla Son Dans”ta bu kez İkinci Dünya Savaşı döneminden sesleniyor okuruna. Cumhuriyetin ilanından sonra sürgün edilen hanedan ailesinden Şehzade Cem’in savaş sırasındaki mücadelesini ve New York’ta tanıştığı İtalyan Sofia ile aşkını eksenine alan roman, geniş bir coğrafyaya yayılıyor.

22.10.2021Kitap Sanat
Mars, ANUGA 2021’e Türkiye’den 203 firmayı taşıdı

Mars, ANUGA 2021’e Türkiye’den 203 firmayı taşıdı

Mars Logistics, 9-13 Ekim tarihleri arasında Köln’de gerçekleşen ANUGA Gıda Fuarı’na Türkiye’den 203 firmayı taşıyarak Türk lezzetlerinin uluslararası tanıtımına destek oldu.

22.10.2021Avrupa
Alec Baldwin kimdir, kaç yaşında, nereli İşte, ünlü oyuncu Alec Baldwin filmleri

Alec Baldwin kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, ünlü oyuncu Alec Baldwin filmleri

Oscar'a aday gösterilen dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği “Rust” filminin çekimleri sırasında kurusıkı tabancayı ateşledi ancak silahtan çıkan mermiler hem görüntü yönetmeni hem filmin yönetmenine isabet etti. Bu talihsiz olayın ardından Alec Baldwin ile ilgili bilgiler merak konusu oldu. Peki, Alec Baldwin kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, ünlü oyuncu Alec Baldwin filmleri...

22.10.2021Hayat

Alec Baldwin kimdir, kaç yaşında? İşte Alexander Rae Baldwin filmleri

ABD'li film yıldızı Alec Baldwin, Rust film çekimi sırasında görüntü yönetmeninin kazayla ölümüne neden oldu. Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins (42) hayatını kaybederken filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza (48) ise yaralandı. Talihsiz kaza ardından Alec Baldwin'in hayatıyla ilgili bilgiler merak konusu oldu. Peki, Alec Baldwin kimdir, kaç yaşında? İşte Alec Baldwin filmleri

22.10.2021Magazin
Eski futbol yıldızı ile keyifli sohbet

Eski futbol yıldızı ile keyifli sohbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika turunda ilgi odağı olan fotoğraf karesinin perde arkasını dönüş yolunda uçakta gazetecilere anlattı. Liberya lideri Weah’ın başarılı futbol kariyerine değindi.

22.10.2021Dünya
Şirket araçları kilit rol oynuyor

Şirket araçları kilit rol oynuyor

Dünyanın en büyük filo kiralama şirketlerinden LeasePlan’ın, ‘Kurumsal filolar iklim değişikliğiyle nasıl mücadele edebilir?’ isimli raporuna göre, Avrupa’da satılan her 10 araçtan 6’sını şirket araçları oluşturuyor. Bu araçların hususi araçlara göre ortalama 2.25 kat daha fazla yol kat ettiği belirtilirken, kurumsal filoların iklim değişikliğine ciddi katkıda bulabileceğine dikkat çekiliyor.

22.10.2021Ekonomi
Festival başlıyor, tiyatro mevsimi çiçek açıyor

Festival başlıyor, tiyatro mevsimi çiçek açıyor!

25. İstanbul Tiyatro Festivali bugün itibariyle hem çevrimiçi hem de fiziki mekânlarda başladı. Bu sene ikisi çok çarpıcı, üç uluslararası yapımı ayağımıza getiren festivalin yerli işlerinde derin sulara dalan taptaze yapımlar dikkat çekiyor. Programı sizin için inceledik.

21.10.2021Kitap Sanat
Hitler’in ‘Tanrısız Gençlik’i

Hitler’in ‘Tanrısız Gençlik’i

Ödön von Horvath ‘Tanrısız Gençlik’te, toplumun terk edilmesi karşılığında bireye güvenlik sağlayan Nazilere karşı mücadele edilmesi gerektiğini savunuyor. Yazar totaliter rejimlerde bireysel kazanç isteğinin, şiddeti ve adaletsizliği nasıl körüklediğini ortaya koyuyor.

21.10.2021Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Mustafa Sandal’dan Tarkan’a büyük jest

Tarkan’ın Trendyol’la işbirliği ses getirdi. Aldığım duyumlara Mega Star’ı Trendyol’a Mustafa Sandal önermiş.

27.10.2021

Fleche ile Hacıkadı tavukları akraba çıktı

Fransız  ‘La Fleche tavuğu’ ile aynı genetik özellikle sahip ‘Gerze Hacıkadı tavuğu’, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıyayken, Antalya Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’te keşfedilip koruma altına alındı. 2 yıldır yürütülen proje ile gen haritası çıkarılan ve çoğaltma işlemi uygulanan Hacıkadı tavuğunun sayısı 10’dan 1500’e çıktı.

26.10.2021

Anadolu'da kamyoncu hikayeleri

Türkiye’de park ettiğimiz tozlanmış araçlarımızın arka camına kim neyi yazmış hemen söylesin! “Beniyıka” başlığını nasıl kimin yazdığı bilinmiyorsa ilk kamyon yazısını, ilk duvar yazılarını da kimin yazdığıbilinmiyor. Tarihleri de bilinmiyor.

25.10.2021

Şimdi de sevimli dostlar için yemek

Hayatı köpek sahibi olmasıyla değişir. Burçin Ünal Kurt, dört ayaklı dostlarının ömürlerini uzatmak için araştırmalara girer ve karşısına da taze gıda çıkar. Ve Burçin Ünal Kurt, Ori ve Gami için yurtdışından köpek beslenme uzmanına reçeteler hazırlatır. Burçin Ünal Kurt, kız kardeşiyle birlikte evin mutfağında bu reçeteye bağlı kalarak sevimli dostları için özel yemekler hazırlar. Taze yemeğin köpeklerin hayatını 32 aya kadar uzattığını ve kanser riskini azalttığını okuyan Burçin Ünal Kurt, içindeki büyük hayvan sevgisiyle bunun daha fazla sevimli dosta dokunmasını ister. Ve İzmir’de Origami Pet Food’u kurar. Bugün hazırlanan taze köpek yemeklerini abonelik sistemiyle sevimli dostlara ulaştıran Burçin Ünal Kurt’un gündeminde hem reçete sayısını artırmak hem de yurtdışına açılmak var.

24.10.2021

Ümmü Gülsüm’ü dinlerken

Mega plaktan bir Ümmü Gülsüm paketi geldi.

24.10.2021

Kasetlerin B yüzü gibi

Kamuoyu yoklamalarının, toplumun reflekslerini ortaya koyan sonuçları, her zaman daha çok ilgimi çekmiştir.

24.10.2021

Başyapıtlar kataloğu

İki ciltlik ‘Ankara Resim ve Heykel Müzesi-Başyapıtlar’ kitabı bu iki sanat dalında önemli akımları, sanatçıları ve eserlerini bir arada görmemizi sağlıyor. Oldukça önemli bir koleksiyon kitabı...

23.10.2021

Sesinin duyulduğu yer deniz kıyısı olur: Gomidas

Bu topraklarda dünyaya gelip dünya müzik tarihine eşsiz bir iz bırakan Ermeni müzik insanı Gomidas Vartabed’in öyküsü, Yolcu Tiyatro yapımıyla sahnede. Kumkapı’daki Surp Vortvots Vorodman Kilisesi’nde sahnelenen oyunda 1 oyuncu ve 40 kişilik bir koro sizi bekliyor. Eşine kolay rastlanmayacak türde, uluslararası kalibrede bir yapım.

23.10.2021

Anadolu’nun DNA’sı YÖREX

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, 12 yıl önce ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur?’ sloganıyla Yöresel Ürünler Fuarı ‘YÖREX’i hayata geçirdi. Çandır’ın attığı maya tuttu, Türkiye yöresel ürünleri ve coğrafi işaretli ürünlerle tanıştı.

22.10.2021