Bugün neler oldu?

Metrobüs

Güncelleme Tarihi:

Metrobüs haberleri sayfasında Metrobüs hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4029 Metrobüs haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Metrobüs, Türkiye'nin İstanbul şehrinde toplu taşıma hizmeti veren metrobüs sistemi. D 100 karayolunun ortasında kendisine ayrılan gidiş ve geliş olmak üzere iki şeritli yoldan oluşan sistemin toplam uzunluğu 40 km'dir. Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arasında faaliyet gösteren mevcut sistem, Boğaziçi Köprüsü üzerinden geçerek şehrin Avrupa ve Anadolu yakalarını birbirine bağlar. 37'si Avrupa, 7'si Anadolu yakasında olmak üzere toplam 44 duraktan oluşmaktadır. Kesintisiz, tek bir yol üzerinde seferlerin gerçekleştiği Metrobüs'te, farklı duraklar arasında sefer gerçekleştiren 8 farklı hat bulunur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İETT tarafından işletilmektedir.

Yol çalışmalarına Mayıs 2006'da başlanan sistem, dört farklı etap sonunda günümüzdeki şeklini aldı. Topkapı-Avcılar arasında olması planlanan ilk etap, Avcılar'a giden kısımdaki düzenlemelerin tamamlanamaması sebebiyle Topkapı-Küçükçekmece arasında 17 Eylül 2007'de faaliyete girdi. 12 Ekim'de Avcılar'a giden kısmın açılmasıyla ilk etap tamamlandı. 8 Eylül 2008'de yapılan törenle Avcılar-Zincirlikuyu arasında hizmet vermeye başladı. 3 Mart 2009'da tamamlanarak hizmete giren üçüncü genişletme sonrasında Asya Yakası istikametinde, Avrupa Yakası'ndaki son durak olan Zincirlikuyu'dan ileriye, Asya Yakası'na seferler başladı ve sistem Söğütlüçeşme'ye kadar uzatıldı. Son genişletme çalışması sonrasında Avrupa Yakası istikametinde bir kez daha uzatılan Metrobüs, 19 Temmuz 2012'de Beylikdüzü'ne sefer düzenlemeye başladı. Günümüzde Metrobüs, yaklaşık olarak günde ortalama 800.000 kişi taşımaktadır.

Metrobüs haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı metro,metrobüs, marmaray, tramvay, vapur ve otobüs bedava mı Bugün toplu taşıma ücretsiz mi Uyarı geldi… Yapmayanlar ücretsiz toplu taşımadan yararlanamayacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı metro,metrobüs, marmaray, tramvay, vapur ve otobüs bedava mı? Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? Uyarı geldi… Yapmayanlar ücretsiz toplu taşımadan yararlanamayacak!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılacaklar veya seyahat etmeye hazırlanan vatandaşlar “Bugün toplu taşıma ücretsiz mi” sorusuna yanıt arıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çoşkusu bugün tüm Türkiye’de hissedilecek. Vatandaşlar ise toplu taşımaların ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. İstanbulkart kişiselleştirme yapmayanlar ücretsiz ulaşım hakkından yararlanamıyor. İBB’den ve Ulaştırma Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan 28-29 Ekim tarihlerinde toplu taşımayla ilgili alınan karar açıklandı. İstanbul trafiğinden uzak durmak için metro, metrobüs, otobüs, tramvay, marmaray, vapur gibi toplu taşıma araçlarına yönelecekler ise ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. Özellikle en çok kullanılan toplu taşıma araçlarından metrobüs, marmaray ücretsiz mi sorusu gündemde yer alıyor. Resmi Gazete’de yayınlanan bilgiye göre 29 Ekim’de Marmaray, Başkentray ve İzban seferlerinin ücretsiz olduğu duyurulmuştu. İstanbul’da yaşayanlar ise otobüs, metro, metrobüs gibi araçların durumunu merak ediyor. Beklenen açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Peki 28-29 Ekim İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz mi? Bugün toplu taşıma bedava mı? İşte, açıklamalar...

#Yarın Toplu Taşıma Ücretsiz Mi
DAHA FAZLA #METROBÜS HABERLERİ

Metrobüs’a ait tüm site haberleri