MENÜ

Küçükçekmece

Küçükçekmece ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Küçükçekmece haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.086 Küçükçekmece haberi bulunmuştur.

Küçükçekmece, İstanbul'un batısında aynı adlı gölün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. Batısında Avcılar ve Küçükçekmece gölü Kuzeyinde Başakşehir Doğusunda Bahçelievler ve Bakırköy Güneyinde Marmara Denizi vardır. 1987 yılında, ikisi köy (Kayabaşı ve Şamlar), 25'si mahalle olmak üzere toplam 27 yerleşim yeri Bakırköy ilçesinden ayrılarak kurulmuştur. Bugünkü sınırlarına, 1992'de Avcılar'ın, 2009'da Başakşehir'in ilçe olmasıyla kavuşmuştur. 2009 itibarıyla 21 mahalleden oluşmaktadır. İstanbul'un 39 ilçesi arasında yaşam kalitesi endeksi sıralamasında 12. Sıradadır. Marmara Denizi ve adını verdiği Küçükçekmece gölüne kıyısı vardır.

Devamı..

Küçükçekmece Haberleri

Konut fiyatları yükseliyor

Konut fiyatları yükseliyor

5 milyon veri üzerinden yapılan araştırmaya göre Türkiye genelinde ve 5 büyük ilde 2019 yılının ilk 6 ayında konut satış fiyatları düşüş gösterirken, 2020 yılında artış görüldü. 2019 yılının ilk 6 ayında ülke genelinde konut satış fiyatları yüzde 7.73 düştü, 2020 yılının ilk 6 ayında ise yüzde 8.59 artış gösterdi. En fazla fiyat artışı Muğla ve Antalya’da oldu.

11.07.2020Ekonomi
26 hâkim-savcıya FETÖ’den uzaklaştırma

26 hâkim-savcıya FETÖ’den uzaklaştırma

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi, eldeki deliller ışığında Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatı nedeniyle 26 hâkim ve savcıyı daha meslekten uzaklaştırdı.

11.07.2020Gündem
Begüm Kartal davasının ardından  aileden açıklama

Begüm Kartal davasının ardından aileden açıklama

Küçükçekmece'de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Begüm Kartal'ın hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili savcı sanığın 22 yıl 6 aya kadar hapsini istedi. Duruşmanın ardından basın açıklaması yapan Begüm Kartal'ın annesi Melek Kartal, "Emsal ve caydırıcı bir karar bekliyoruz" dedi.

10.07.2020Gündem
Üniversiteli Begümün davasında yeni gelişme 22 yıl...

Üniversiteli Begüm'ün davasında yeni gelişme! 22 yıl...

Küçükçekmece’de alkollü araç kullanan ve yaptığı kaza ile üniversite öğrencisi Begüm Kartal’ın ölümüne, 12 kişinin ise yaralanmasına neden olan Fatih Sezer’in yargılanmasına devam edildi. Duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı sanığın 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

10.07.2020Gündem
Bu kez de ‘imha’ faciası... Sakarya’daki fişekler taşınırken patladı

Bu kez de ‘imha’ faciası... Sakarya’daki fişekler taşınırken patladı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 Temmuz’da 7 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından, depoda sağlam kalan fişeklerin imhası kararı aldı. Boş bir taşocağına taşınan 1.5 ton havai fişek belediyenin kamyonundan indirilirken patladı. Kilometrelerce uzaktan duyulan ve görülen patlamada 3 asker şehit oldu, 11 asker ile kamyon şoförü de yaralandı.

10.07.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbul Emniyet Müdürlüğünde tayin fırtınası

Son dakika haberi: İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tayin fırtınası

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çeşitli ilçe ve şubelerde görevli 40 emniyet müdürünü kapsayan atama ve yer değiştirme işlemi gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan 15 müdür yardımcısının çeşitli illere tayini çıktı. 3 müdür yardımcısı ise Polis Meslek Yüksek Okulu ve Polis Eğitim Merkezi'nde görevlendirildi.

9.07.2020Gündem
Küçükçekmecede yüzde 96 engelli kişinin akülü arabasını parçalayıp çaldılar

Küçükçekmece'de yüzde 96 engelli kişinin akülü arabasını parçalayıp çaldılar

KÜÇÜKÇEKMECE'de kağıt ve plastik toplayan bir grup, engelli bir kişinin akülü tekerlekli arabasını parçalayıp çaldı. Mağdur olan 44 yaşındaki yüzde 96 engelli Ömer Bekir Kazan, sürekli vakit geçirdiği arabasına yeniden kavuşmak istiyor.

9.07.2020Gündem
İstanbulda minibüs manzarası değişmiyor

İstanbul'da minibüs manzarası değişmiyor

Başka Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyarılarına rağmen İstanbul'da sabah ve akşam minibüs manzarası değişmiyor. Küçükçekmece ve Esenyurt'ta çekilen görüntülerde kapılar kapanmayacak kadar yolcu alan minibüsler koronavirüs salgınına davetiye çıkardı. Polislerin denetim yaptığını öğrenen minibüs şoförleri, yolcuları ücretlerini iade etmeden yarı yolda indirdi.

8.07.2020Haber
Bugün İstanbul...  Uyarılar fayda etmiyor Hepsi yine tıka basa dolu...

Bugün İstanbul... Uyarılar fayda etmiyor! Hepsi yine tıka basa dolu...

Başka Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyarılarına rağmen İstanbul'da sabah ve akşam minibüs manzarası değişmiyor. Küçükçekmece ve Esenyurt'ta çekilen görüntülerde kapılar kapanmayacak kadar yolcu alan minibüsler koronavirüs salgınına davetiye çıkardı. Polislerin denetim yaptığını öğrenen minibüs şoförleri, yolcuları ücretlerini iade etmeden yarı yolda indirdi.

8.07.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 7 Temmuz elektrik kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 7 Temmuz elektrik kesinti programı

7 Temmuz Salı günü İstanbul'un bazı ilçelerinde meydana gelen kesintilerin ardından elektrikler ne zaman gelecek sorusu gündem konusu oldu. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, elektrik kesintisi hakkında bazı bilgiler

7.07.2020Gündem
Küçükçekmecede iki kardeşe dubalı saldırı kamerada

Küçükçekmece'de iki kardeşe dubalı saldırı kamerada

Küçükçekmece'de taksi durağında çalışanlar, otomobillerin başında duran ve fazla gürültü yaptıklarını ileri sürdükleri iki kardeşi darp ederek onlara dubalarla saldırdı. Saldırı anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

7.07.2020Haber
Metrobüslerde sosyal mesafesiz yolculuk

Metrobüslerde sosyal mesafesiz yolculuk

Haftanın ilk iş gününde İstanbul'daki toplu taşıma araçlarında sosyal mesafesiz yolculuk vardı.

6.07.2020Gündem
Çaldığı araçla kaçarken ortalığı savaş alanına çevirdi O anlar kamerada

Çaldığı araçla kaçarken ortalığı savaş alanına çevirdi! O anlar kamerada

Küçükçekmece'de lüks siteye giren cerrahi maskeli şüpheli, otoparkta bulunan yaklaşık 350 bin lira değerindeki arazi aracını çaldı. Çaldığı araçla polisten kaçan şüpheli 10 araca çarptı, bir evin bahçe duvarını yıktı. Hırsız yaya olarak olay yerinden kaçtı. Hırsızın aracı çaldığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

5.07.2020Haber
Çaldığı araçla kaçarken ortalığı savaş alanına çevirdi

Çaldığı araçla kaçarken ortalığı savaş alanına çevirdi

KÜÇÜKÇEKMECE'de lüks siteye giren cerrahi maskeli şüpheli, otoparkta bulunan yaklaşık 350 bin lira değerindeki arazi aracını çaldı. Çaldığı araçla polisten kaçan şüpheli 10 araca çarptı, bir evin bahçe duvarını yıktı. Hırsız yaya olarak olay yerinden kaçtı. Hırsızın aracı çaldığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

5.07.2020Gündem
Böyle geldi, dakikalar sonra ortalığı savaş alanına çevirdi

Böyle geldi, dakikalar sonra ortalığı savaş alanına çevirdi!

Küçükçekmece'de lüks siteye giren  cerrahi maskeli şüpheli,  otoparkta bulunan yaklaşık 350 bin lira değerindeki arazi aracını çaldı. Çaldığı araçla polisten kaçan şüpheli 10 araca çarptı, bir evin bahçe duvarını yıktı. Hırsız yaya olarak olay yerinden kaçtı. Hırsızın aracı çaldığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

5.07.2020Gündem
Önce eski eşini vurdu sonra intihar etti

Önce eski eşini vurdu sonra intihar etti

Küçükçekmece'de bir kişi, Sefaköy Metrobüs Durağı'nın yanında bulunan Atatürk Parkı'nda tabancayla eski eşini yaraladıktan sonra aynı tabancayla intihar etti.

5.07.2020Haber
Parkta dehşet Önce eski eşini vurdu sonra intihar etti

Parkta dehşet! Önce eski eşini vurdu sonra intihar etti

Küçükçekmece'de  bir kişi, Sefaköy Metrobüs Durağı'nın yanında bulunan Atatürk Parkı'nda tabancayla eski eşini yaraladıktan sonra aynı tabancayla intihar etti.

5.07.2020Gündem
Sınavdan erken çıkarılan öğrencilere puan formülü

Sınavdan erken çıkarılan öğrencilere puan formülü

ÖSYM, YKS’nin ilk bölümü olan Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarılması ile ilgili formül arayışında. ÖSYM ya bu adaylara yeniden sınav yapacak ya da ek puan verecek. Ek puan vermek de tüm sıralamayı değiştirmek demek.

4.07.2020Eğitim
İstanbulda terör örgütü DEAŞa operasyon

İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a operasyon

 İstanbul'de terör örgütü DEAŞ'e yönelik düzenlenen operasyonda 17 şüpheli yakalandı.

3.07.2020Gündem
İstanbul plajlarına uyarı

İstanbul plajlarına uyarı

İstanbulluların serinlemek için tercih ettiği plajların başında  Küçükçekmece'deki Menekşe Plajı geliyor. Plajdaki yosunların kirlilik sinyali olabileceği belirtilirken vatandaşlar da sosyal mesafesiz denize girmeye devam ediyor. Uzmanlar ise kirlilik ve koronavirüs uyarısında bulundu.

3.07.2020Seyahat
Silivride baz isytasyonundan akü çalan hırsız yakalandı

Silivri'de baz isytasyonundan akü çalan hırsız yakalandı

JANDARMA ekipleri, Silivri baz istasyonundan yapılan akü çalan bir hırsıza operasyon düzenledi. Baskında markaları ve seri numaraları silinmiş 639 adet akü ile çok sayıda çalıntı kablo ve malzeme ele geçirildi. Yakalanan şüpheli adli makamlara sevk edildi.

3.07.2020Gündem
Küçükçekmece Gölündeki son durum havadan görüntülendi

Küçükçekmece Gölü'ndeki son durum havadan görüntülendi

TOPLU balık ölümleri ile gündeme gelen Küçükçekmece Gölü'ndeki son durum havadan görüntülendi.

2.07.2020Gündem
Minibüslerde maskeli izdiham: Kapılardan sarkanlar, fazla yolcudan yan yatan araçlar

Minibüslerde maskeli izdiham: Kapılardan sarkanlar, fazla yolcudan yan yatan araçlar

Küçükçekmece'de koronavirüs salgınına rağmen tıka basa dolu yolcu taşılan minibüsler kameraya yansıdı. Kapılarını kapatamayacak kadar fazla yolcu alan minibüslerden bazı yolcular dışarı sarktı. Kapasitesinin çok üstünde yolcu alan araçların bazılarının ağırlıktan yan yattığı da görüldü. Minibüs sürüleri her türlü ihlali yaparak ilerledi.

2.07.2020Haber
Minibüslerde izdiham: Kapılardan sarkanlar,  fazla yolcudan yan yatan araçlar

Minibüslerde izdiham: Kapılardan sarkanlar, fazla yolcudan yan yatan araçlar

KÜÇÜKÇEKMECE'de koronavirüs salgınına rağmen tıka basa dolu yolcu taşılan minibüsler kameraya yansıdı. Kapılarını kapatamayacak kadar fazla yolcu alan minibüslerden bazı yolcular dışarı sarktı. Kapasitesinin çok üstünde yolcu alan araçların bazılarının ağırlıktan yan yattığı da görüldü. Minibüs sürüleri her türlü ihlali yaparak ilerledi.

2.07.2020Gündem
Minibüslerde maskeli izdiham Şoke eden görüntüler…

Minibüslerde maskeli izdiham! Şoke eden görüntüler…

Küçükçekmece'de koronavirüs salgınına rağmen tıka basa dolu yolcu taşılan minibüsler kameraya yansıdı. Kapılarını kapatamayacak kadar fazla yolcu alan minibüslerden bazı yolcular dışarı sarktı. Kapasitesinin çok üstünde yolcu alan araçların bazılarının ağırlıktan yan yattığı da görüldü. Minibüs sürüleri her türlü ihlali yaparak ilerledi.

2.07.2020Gündem
TOKİnin arsaları satışa çıkıyor

TOKİ'nin arsaları satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi onlarca muhtelif nitelikte arsasını yüzde 25'i peşin 60 ay vade ile satacak.

2.07.2020Ekonomi
Son dakika... Kanal İstanbulun güzergahı belli oldu

Son dakika... Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 3 etabı onaylanan Kanal İstanbul Projesi'nin çevresini oluşturan imar planları, Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerindeki yaklaşık 133 milyon 640 bin metrekareyi kapsıyor.

30.06.2020Sigorta
Balık ölümleri durmadı

Balık ölümleri durmadı

İstanbul Küçükçekmece Gölü’ndeki toplu balık ölümleri dün de sürdü. Kıyıya vuran binlerce ölü balık İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü Kıyı Temizleme Ekipleri tarafından toplandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi ekipleri incelemede bulunarak gölden numune aldı. Konunun muhatapları ise şunları söyledi:

30.06.2020Gündem
YKSde 12 öğrencinin 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasına ÖSYMden inceleme

YKS'de 12 öğrencinin 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasına ÖSYM'den inceleme

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Küçükçekmece'deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasıyla ilgili inceleme başlattı.

29.06.2020Haber
12 öğrencinin sınavdan erken çıkarıldığı iddiasına inceleme

12 öğrencinin sınavdan erken çıkarıldığı iddiasına inceleme

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Küçükçekmece’deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi’nde 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasıyla ilgili inceleme başlattı.

29.06.2020Eğitim
YKSde 12 öğrencinin 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasına ÖSYMden inceleme

YKS'de 12 öğrencinin 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasına ÖSYM'den inceleme

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Küçükçekmece'deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nde 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasıyla ilgili inceleme başlattı.

29.06.2020Gündem
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri Küçükçekmece Gölünde inceleme yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri Küçükçekmece Gölü'nde inceleme yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri geçen günlerde meydana gelen balık ölümlerinin ardından Küçükçekmece Gölü'nde incelemelerde bulunuyor. Ekipler tekne ile açıldıkları gölden numune alıyor.

29.06.2020Haber
Bakanlık harekete geçti Küçükçekmece Gölünde inceleme...

Bakanlık harekete geçti! Küçükçekmece Gölü'nde inceleme...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri geçen günlerde meydana gelen balık ölümlerinin ardından Küçükçekmece Gölü'nde incelemelerde bulunuyor. Ekipler tekne ile açıldıkları gölden numune aldı.

29.06.2020Gündem
Küçükçekmece Gölü’nde binlerce balık kıyıya vurdu... Katliam

Küçükçekmece Gölü’nde binlerce balık kıyıya vurdu... Katliam

Küçükçekmece Gölü’nde kıyıya vuran binlerce ölü balık, kıyı boyunu tamamen kapladı. Çevredeki vatandaşlar manzaradan dolayı tedirgin olurken, Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız göle atılan atıklara işaret etti.

29.06.2020Gündem
YKS maratonu bitti, geçmiş olsun gençler

YKS maratonu bitti, geçmiş olsun gençler

Yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin girdiği üniversite sınavı maratonu sona erdi. Sınav öncesi okul kapılarında heyecan ve telaş vardı. Koronavirüse karşı maske-siperlik-dezenfektanlı önlemler alındı. Geç kalan öğrencileri sınava polisler yetiştirdi, bazıları 1 dakikayla üniversite hayalini kaçırdı.

29.06.2020Gündem
Haliç can çekişiyor, Küçükçekmece Gölünde balıklar kıyıya vuruyor

'Haliç can çekişiyor, Küçükçekmece Gölü'nde balıklar kıyıya vuruyor'

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Şenocak, "Yalanlar ve algı operasyonlarıyla geçen koca 1 yılın ardından; Haliç can çekişiyor, Riva'ya zehir akıyor, Küçükçekmece Gölü'nde balıklar kıyıya vuruyor" dedi.

28.06.2020Gündem
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Küçükçekmece Gölündeki balık ölümlerine ilişkin açıklamada bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümlerine ilişkin açıklamada bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümleri üzerine İl Müdürlüğü ekiplerinin gölün farklı noktalarından inceleme yapmak üzere numuneler aldığını bildirdi.

28.06.2020Gündem
Küçükçekmece Gölü’nde kıyıya vuran balıklar toplanıyor

Küçükçekmece Gölü’nde kıyıya vuran balıklar toplanıyor

İstanbul'da Küçükçekmece Gölü'nde kıyıya vuran binlerce ölü balık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri tarafından toplanıyor. İBB'ye bağlı İSTAÇ Kıyı Temizleme Ekibi, file ile ölü balıkları toplayarak Mimar Sinan Köprüsü üzerinde açılan çöp poşetlerine dolduruyor. İBB ekiplerinin temizleme çalışması devam ediyor.

28.06.2020Gündem
Küçükçekmece Gölünde binlerce balık kıyıya  vurdu

Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu

KÜÇÜKÇEKMECE Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu, ölü balıklar göl kıyısını kapladı. Balıkçılıkla uğraşan bir çevre sakini Küçükçekmece Gölümüz ölüyor. Oksijenimiz bitiyor. Gerekiyorsa denizden boruyla su pompalasınlar. Tek bir boru döşensin su pompalansın bu göl oksijenle dolsun, balıklar ölmesin dedi.

28.06.2020Haber
Küçükçekmece Gölünde binlerce balık kıyıya vurdu

Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu

İstanbul'da Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu, ölü balıklar göl kıyısını kapladı. Balıkçılıkla uğraşan bir çevre sakini "Küçükçekmece Gölümüz ölüyor. Oksijenimiz bitiyor. Gerekiyorsa denizden boruyla su pompalasınlar. Tek bir boru döşensin, su pompalansın bu göl oksijenle dolsun, balıklar ölmesin" dedi.

28.06.2020Gündem
İstanbulda tedirgin eden görüntü İsyan ettiler

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! İsyan ettiler

İstanbul'da Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balık kıyıya vurdu, ölü balıklar göl kıyısını kapladı. Balıkçılıkla uğraşan bir çevre sakini "Küçükçekmece Gölümüz ölüyor. Oksijenimiz bitiyor. Gerekiyorsa denizden boruyla su pompalasınlar. Tek bir boru döşensin, su pompalansın bu göl oksijenle dolsun, balıklar ölmesin" dedi.

28.06.2020Gündem
Basın Ekspreste taksiyle otomobil kafa kafaya çarpıştı, 1 ölü 2 yaralı

Basın Ekspres'te taksiyle otomobil kafa kafaya çarpıştı, 1 ölü 2 yaralı

Küçükçekmece, Basın Ekspres Yolu'nda asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle bölünen yolda otomobil ve taksi kafa kafaya çarpıştı. Araçlar hurdaya dönerken, taksi şoförü hayatını kaybetti. Taksideki yolcu ve diğer otomobilin sürücüsü yaralandı.

27.06.2020Gündem
İstanbulda elektrik kesintisi yaşanıyor - İstanbulda elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanıyor - İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. Kesintilerden etkilenen ilçelerde ve mahallelerde yaşayanlar, elektriklerin ne zaman geleceğine yönelik internetten araştırma yapıyor. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?

25.06.2020Gündem
İstanbulun bu ilçelerinde yaşayanların başı dertte Pencerelerini açamıyorlar...

İstanbul'un bu ilçelerinde yaşayanların başı dertte! Pencerelerini açamıyorlar...

İSTANBUL'da yağışların artması ve ani sıcakların gelmesiyle birlikte sivrisinek sayısında artış meydana geldi. Özellikle Avcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece'de yaşayanlar artan sivrisinekler sebebiyle akşam saatlerinde pencerelerini açamadıklarını ve rahatsız olduklarını söyledi.  Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz , "Havalar bir açıyor bir kapanıyor bu da tam sivrisinekler için iyi bir ortam" dedi.

25.06.2020Gündem
İstanbulda yağışlar arttı, havalar ısındı sivrisinek sorunu başladı

İstanbul'da yağışlar arttı, havalar ısındı sivrisinek sorunu başladı

İSTANBUL'da yağışların artması ve ani sıcakların gelmesiyle birlikte sivrisinek sayısında artış meydana geldi. Özellikle Avcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece'de yaşayanlar artan sivrisinekler sebebiyle akşam saatlerinde pencerelerini açamadıklarını ve rahatsız olduklarını söyledi. Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz , "Havalar bir açıyor bir kapanıyor bu da tam sivrisinekler için iyi bir ortam" dedi.

25.06.2020Haber
İstanbulda su kesintisi: Sultangazi, Küçükçekmece ve Beyoğlu... Sular ne zaman gelecek

İstanbul'da su kesintisi: Sultangazi, Küçükçekmece ve Beyoğlu... Sular ne zaman gelecek?

İstanbul’un birçok noktasında su kesintisi yaşanıyor. Sultangazi, Küçükçekmece ve Beyoğlu... İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) 24 Haziran Çarşamba günü İstanbul'da su kesintisi yaşanacak ilçeleri duyurdu. Planlı kesinti programına göre Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki ilçelere bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle su verilemiyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

24.06.2020Gündem
İstanbul Valiliği sağanak yağış ve fırtınanın bilançosunu açıkladı

İstanbul Valiliği sağanak yağış ve fırtınanın bilançosunu açıkladı

İstanbul Valiliği, kentteki kuvvetli sağanak yağış, rüzgar, hortum ve yıldırım düşmesi nedeniyle meydana gelen olay ve oluşan hasar bilgilerini açıkladı.

23.06.2020Gündem
Son dakika: Dehşete düşüren görüntüler İstanbul Valisi Yerlikaya acı haberi verdi: Bir Suriyeli misafirimiz vefat etti

Son dakika: Dehşete düşüren görüntüler! İstanbul Valisi Yerlikaya acı haberi verdi: Bir Suriyeli misafirimiz vefat etti

Son dakika haberi... İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada Esenyurt yoğun yağış sonrası oluşan dere taşması nedeniyle Pınar Mahallesi Ahmet Arif Caddesi 1272. Sokakta bulunan binanın zemin katında su baskını sonucu mahsur kalan Suriye uyruklu, 2, 3 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuğun kurtarıldığı açıklanırken Vali Yerlikaya, "Esenyurt'ta 30-32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti" dedi. Öte yandan su basan bodrum katta mahsur kalan bir kişinin ellerini dışarı çıkararak yardım istediği anlar saniye saniye görüntülendi.

23.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sınavdan erken çıkarılan öğrencilere puan formülü

ÖSYM, YKS’nin ilk bölümü olan Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarılması ile ilgili formül arayışında. ÖSYM ya bu adaylara yeniden sınav yapacak ya da ek puan verecek. Ek puan vermek de tüm sıralamayı değiştirmek demek.

4.07.2020

Avrasya Bir Vakfı İstanbul’a yeni gıda projesi sundu ‘Meradan Seraya’

Bizim görmeyi reddettiğimiz ‘gıda güvenliği’ meselesinin ne kadar önemli olduğunu COVID-19 hem bize, hem bütün dünyaya gösterdi.

23.06.2020