MENÜ

Adalet Bakanlığı

Adalet Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 145.738 Adalet Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve yargı işlerinden sorumlu olan bakanlık. Mevcut hükûmetin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dır.


Adalet Bakanlığının görevleri, 29 Mart 1984 gün ve 2992 sayılı Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2. maddesinde sayılmıştır. Buna göre Adalet Bakanlığı'nın bazı görevleri şunlardır:

- Kanunlarda kurulması öngörülen mahkemeleri açmak ve teşkilatlandırmak, ceza infaz ve ıslah kurumları, icra ve iflas daireleri gibi her derece ve türdeki adalet kurumlarını planlamak, kurmak ve idari görevleri yönünden gözetim ve denetimini yapmak ve geliştirmek,
- Bir mahkemenin kaldırılması veya yargı çevresinin değiştirilmesi konularında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna teklifte bulunmak,
- Kamu davasının açılması ile ilgili olarak kanunların Adalet Bakanına verdiği yetkinin kullanılması ile ilgili çalışma ve işlemleri yapmak,
- Avukatlık ve Noterlik Kanunlarının Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adli sicilin tutulması ile ilgili hizmetleri yürütmek
- Türk Ticaret Kanunu ile Ticaret Sicili Tüzüğünün Bakanlığa verdiği görevleri yapmak,
- Adalet hizmetlerine ilişkin konularda, yabancı ülkelerle ilgili işlemleri yerine getirmek,
- Adalet hizmetleriyle ilgili konularda, gerekli araştırmalar ve hukuki düzenlemeleri yapmak, görüş bildirmek,
- Bakanlıklarca hazırlanan kanun ve kanun hükmünde kararname taslaklarının Bakanlığa gönderilmesinden önce Türk hukuk sistemine ve kanun yapmak tekniğine uygunluğunu incelemek,
- İlgili mevzuat hükümlerine göre infaz ve ıslah işlerini düzenlemek,
- İcra ve İflas daireleri vasıtasıyla, icra ve iflas işlemlerini yürütmek,
- Kanunlarla verilen diğer görevleri yapmak.

Ceza hukuka ile özel (medeni) hukuktaki gelişmeleri izleyerek gerekli kanun tasarılarını hazırlar, genel ceza ve tevkif evleri, iş esası üzerine kurulu, cezaevleri, iş yurtları ve ıslahevleri açar, bunların yönetim şeklini düzenler. Hükümlü ve tutukluların bakılmasını, barındırılmasını, okutulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Ceza mahkemelerinin verdikleri hükümleri kesinleştikten sonra yerine getirir. Avukatlık izin belgesi verir. Noterlikler kurar. Bu iki meslekten olanları denetler. Adli Tıp müessesesi de bu bakanlığa bağlıdır. Adalet bakanlığı merkez örgütünde Hukuk İşleri Genel müdürlüğü, Ceza İşleri Genel müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü ve her bakanlıkta olan daireler bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı Haberleri

ABye Kovid-19la mücadelede ortak mobil uygulama çağrısı

AB'ye Kovid-19'la mücadelede ortak mobil uygulama çağrısı

Avrupa Veri Koruma Denetçisi Wojciech Wiewiorowski, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ortak mobil uygulama oluşturması gerektiğini bildirdi.

7.04.2020Ekonomi
‘AB’nin kuruluşundan beri en büyük sınavı’

‘AB’nin kuruluşundan beri en büyük sınavı’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ev karantinasından sonra ilk kez düzenlediği basın toplantısında Avrupa Birliği’nin (AB) kuruluşundan bu yana ilk defa böyle zor bir sınavdan geçtiğini söyledi.

7.04.2020Dünya
Brisa, üniversite öğrencilerine ücretsiz eğitim vermeye başladı

Brisa, üniversite öğrencilerine ücretsiz eğitim vermeye başladı

Brisa’nın kurumsal üniversite platformu Brisa Akademi, yeni nesil eğitim teknikleriyle tasarladığı online eğitim programlarını, ücretsiz olarak, üniversite öğrencilerinin kullanımına açtı.

7.04.2020Teknoloji
‘Corona stopp’ uygulaması yolda: Şimdi dijital çözüm zamanı

‘Corona stopp’ uygulaması yolda: Şimdi dijital çözüm zamanı

Almanya, koronavirüs salgını zincirini kırmak için cep telefonuna indirilecek bir uygulama üzerinden insanları dijital takibe hazırlanıyor. ‘Corona stopp’ adlı bu uygulama önümüzdeki gün veya haftalarda hazır olacak. İnsanlar Avrupa çapında takip edilebilecek.

6.04.2020Avrupa
Euro Grubu maliye bakanları coronatahvilleri görüşecek

Euro Grubu maliye bakanları "coronatahvilleri" görüşecek

Euro Grubu maliye bakanları, Salı günü, Covid-19 salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için, coronatahviller de dahil, kullanılabilecek araçları görüşecek.

6.04.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gül duyurdu: 12 hakim ve savcı ile 55 personelde corona virüs tespit edildi

Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gül duyurdu: 12 hakim ve savcı ile 55 personelde corona virüs tespit edildi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "12 hakim ve cumhuriyet savcısı ile 55 personelde yapılan (Covid-19) testleri pozitif çıktı." açıklamasında bulundu. Gül ayrıca, "(Corona virüs bağlantılı) Cumhuriyet Başsavcılıklarınca 66 ilde 750 kişi hakkında soruşturma başlatıldı." ifadelerinde bulundu.

6.04.2020Gündem
Almanya Çifte Vatandaşlık Veriyor Mu Almanyada Çifte Vatandaşlık Alınabilir Mi

Almanya Çifte Vatandaşlık Veriyor Mu? Almanya'da Çifte Vatandaşlık Alınabilir Mi

Almanya kendi vatandaşları için güzel imkanları sunan bir Avrupa ülkesidir. Türkiye’den Almanya’ya uzun yıllar boyunca göç olmuştur. Hem Türk vatandaşı olmak hem de Alman vatandaşı olmak birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Almanya çifte vatandaşlık veriyor mu? Almanya’da çifte vatandaşlık alınabilir mi gibi soruların yanıtlarını derledik.

6.04.2020Gündem
Alman Haber Ajansı açıkladı...  İki haftalık karantina uygulanacak

Alman Haber Ajansı açıkladı... İki haftalık karantina uygulanacak

Alman Haber Ajansı (DPA), Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hükümetin yurt dışından ülkeye dönen Avrupa Birliği (AB) ve Alman vatandaşları için iki haftalık karantina uygulaması başlatacağını yazdı.

6.04.2020Dünya
Estonya “e-Oturum” programı, yeni e-Noter hizmetini tanıttı

Estonya “e-Oturum” programı, yeni e-Noter hizmetini tanıttı

Türk girişimcilerin hızlı ve dijital olarak Estonya merkezli, global bir AB şirketi kurmasına olanak tanıyan e-Residency (e-Oturum) programı, şimdi yeni bir online hizmeti daha başlattı. Program kapsamında Estonya'da ikamet etmeyen Türk vatandaşları için e-noter (online noter) hizmeti başlatılırken, böylece programdaki Türk katılımcılar, internet üzerinden şirket hisseleri alma ve satma imkanı bulabilecek. Estonya'ya gitmeye gerek kalmadan vekalet ve kimlik doğrulama gibi işlemleri yapmak için e-noter randevusu da alabilecek.

6.04.2020Teknoloji
Otomotiv geri viteste

Otomotiv geri viteste

Koronavirüs otomotiv sektörünün her alanında etkisini arttırmaya devam ediyor. Sıfır otomobil satışları Türkiye’de de gerilerken, ikinci elde düşen talebe paralel olarak fiyatlar yüzde 5 azaldı. Özellikle Avrupa ülkelerinde virüsün sert etkisiyle otomotiv ihracatında da mart ayında yüzde 28.5’lik gerileme yaşandı.

6.04.2020Ekonomi
Türk Plakalı Araç (Araba) Almanyada Ne Kadar Süre Kalabilir

Türk Plakalı Araç (Araba) Almanya'da Ne Kadar Süre Kalabilir?

En çok merak edilen ve internette araştırılan konulardan biri, Almanya'da Türk plakalı araçla ne kadar süre kalınabileceği sorusudur. Aynı zamanda kriterleri ve şartları nelerdir bunları öğrenmek ayrıca önemlidir. Böylece Türk vatandaşları ve gurbetçiler Almanya'da araçlarını kullanma imkanını elde edebilir. Peki, Türk plakalı araç (araba) Almanya'da ne kadar süre kalabilir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Danimarkada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Danimarkada Evlilik Başvurusu

Danimarka'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Danimarka'da Evlilik Başvurusu

Yurtdışında ikamet eden gurbetçilerin evlenebilmek için belli başlı bazı şart ve koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda Avrupa ülkelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Aynı durum Danimarka için de geçerlidir. Peki, Danimarka'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Danimarka'da evlilik başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Nasıl Şirket Kurulur Almanyada Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Almanya'da Nasıl Şirket Kurulur? Almanya'da Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Almanya’da çalışmaya gidenler, bir süre sonra kendi iş yerlerini kurabiliyorlar. Almanya Hükümeti, bu konuda yabancı uyruklulara kolaylık sağlıyor. Almanya’da nasıl şirket kurabileceğinizi öğrenip, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İşte, size bütün detaylarıyla Almanya’da nasıl şirket kurabileceğiniz ve gerekli şartlar.

5.04.2020Dünya
Adalet Bakanlığından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yeni uygulama

Adalet Bakanlığı'ndan 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yeni uygulama

Adalet Bakanlığı, avukatların sadece mahkeme dosyalarına değil, soruşturma dosyalarındaki belgelere de Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden erişebilmelerine ilişkin uygulamayı 5 Nisan Avukatlar Günü'nde başlattı.

5.04.2020Gündem
İspanya Başbakanı: Avrupa’nın geleceği tehlikede

İspanya Başbakanı: Avrupa’nın geleceği tehlikede

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, koronavirüs salgınının ülkesinde ve Avrupa’da hızla ilerlemesinden dolayı Avrupa’ya çağrı niteliğinde bir makale kaleme aldı. Sanchez, Avrupa’nın geleceğinin tehlike olduğunu vurguladı.

5.04.2020Avrupa
Son dakika haberi: İtalyada corona virüsten bir günde 681 kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi: İtalya'da corona virüsten bir günde 681 kişi hayatını kaybetti

İtalya'da Kovid-19 salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 681 artarak 15 bin 362'ye yükseldi

4.04.2020Dünya
İtalyada Başbakanı Contenin yakın koruması Kovid-19dan hayatını kaybetti

İtalya'da Başbakanı Conte'nin yakın koruması Kovid-19'dan hayatını kaybetti

İtalya’da Başbakan Giuseppe Conte’nin yakın korumalığını yapan polis memuru, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

4.04.2020Dünya
AB’nin ortak değerleri ayaklar altında

AB’nin ortak değerleri ayaklar altında

Tarihe karışan Sovyetler Birliği (SB) liderliğindeki ‘Demir Perde’ olarak da bilinen Doğu Blok’un 1989 yılında çökmesi üzerine Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya ve Polonya’nın da aralarında bulunduğu 10 ülkeye Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik yolu açıldı.

4.04.2020Avrupa
Avrupa çıkış arıyor

Avrupa çıkış arıyor

Şimdiye kadar birçok kriz atlatan Avrupa Birliği (AB), tüm üyelerini doğrudan ya da çok boyutlu etkileyen koronavirüs krizinden çıkış bulmakta zorlanıyor.

4.04.2020Dünya
AB, ithal tıbbi malzemelerdeki vergileri kaldırdı

AB, ithal tıbbi malzemelerdeki vergileri kaldırdı

AB üyesi 27 ülke ve İngiltere, tıbbi cihazlara uygulanan çeşitli vergilerin bir süre askıya alınması talebinde bulunmuştu.

3.04.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü. Erdoğan-Michel görüşmesinde, Kovid-19 ile mücadelede iş birliği başta olmak üzere, Türkiye-AB ilişkileri ve bölgesel meseleler ele alındı.

3.04.2020Gündem
Google, Covid-19 salgınında bireylerin kurallara ne kadar uyduğunu gözlemliyor

Google, Covid-19 salgınında bireylerin kurallara ne kadar uyduğunu gözlemliyor

Google, koronavirüs salgını dönemi boyunca 130 ülkede, hatta aynı ülkenin farklı bölgelerinde insanların hareketlerini izleyerek farklı eğilimleri belgelemeye ve bunları yayınlamaya başladı.

3.04.2020Teknoloji
Almanya ile ABD arasında maske savaşı

Almanya ile ABD arasında maske savaşı

ABD, Almanya'nın Çin'den ısmarladığı maskelere yolda el koydu ve kendi ülkesine getirdi. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn pazarda maske savaşı yaşandığını söyledi.

3.04.2020Dünya
4 AB ülkesi arasında maske krizi Fransadan beklenmedik hareket...

4 AB ülkesi arasında maske krizi! Fransa'dan beklenmedik hareket...

İsveç merkezli sağlık şirketi Mölnlycke, Çin'den İtalya ve İspanya için ithal ettikleri milyonlarca yüz maskesi ve eldivene Fransa tarafından el konulduğunu açıkladı.

3.04.2020Dünya
ABde perakende satışlar arttı

AB'de perakende satışlar arttı

Avrupa Birliği'nde (AB) perakende satışlar, şubatta bir önceki aya göre yüzde 0,8'lik artış gösterdi.

3.04.2020Ekonomi
ABye ihracat geriledi

AB'ye ihracat geriledi

Türkiye'nin geleneksel ihracat pazarı AB'ye dış satımı geçen ay yüzde 21,3 düşerek 5,9 milyar dolar oldu.

3.04.2020Ekonomi
AB’den İtalya’ya özür mektubu: Artık yanınızdayız

AB’den İtalya’ya özür mektubu: Artık yanınızdayız

AB, koronavirüs salgınından en ağır etkilenen ve yalnız bırakıldığını düşünen İtalya’dan özür diledi. AB Komisyonu Başkanı, yeterli dayanışma gösterilmemesinin incitici olduğunu belirterek “Ama artık yanınızdayız” dedi.

3.04.2020Avrupa
İhracatta virüs etkisi

İhracatta virüs etkisi

Ticaret Bakanlığı mart ayı ihracat rakamlarını açıkladı.

3.04.2020Ekonomi
‘Mevlüt, İtalyan’ın kalbi Türkiye’yi unutmaz’

‘Mevlüt, İtalyan’ın kalbi Türkiye’yi unutmaz’

İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, Çavuşoğlu’nu arayıp yardım için bunu söyledi.

3.04.2020Gündem
Son dakika haberi: İtalyada corona virüsten can kaybı 13 bin 915e yükseldi

Son dakika haberi: İtalya'da corona virüsten can kaybı 13 bin 915'e yükseldi

İtalya'da Kovid-19 salgınından ölenlerin sayısı son 24 saatte 760 artarak 13 bin 915'e yükseldi

2.04.2020Dünya
ABden 100 milyar euroluk ücret destek programı

AB'den 100 milyar euroluk ücret destek programı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birlik ülkelerinde istihdamı korumak için 100 milyar avroluk ücret destek programı kurulmasını teklif etti.

2.04.2020Ekonomi
Güneydoğudan 3 ayda 2,1 milyar dolarlık ihracat

Güneydoğu'dan 3 ayda 2,1 milyar dolarlık ihracat

Güneydoğu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, bölgeden yılın ilk üç aylık döneminde 2 milyar 114 milyon 628 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi.

2.04.2020Ekonomi
Euro Bölgesinde ÜFE şubatta düştü

Euro Bölgesi'nde ÜFE şubatta düştü

Euro Bölgesi'nde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), şubatta bir önceki aya kıyasla yüzde 0,6 düşüş gösterdi.

2.04.2020Ekonomi
Çiftçilerin umudu Merkel’de

Çiftçilerin umudu Merkel’de

Almanya’nın birçok eyaletinde önümüzdeki haftadan itibaren tarladaki ürünlerin toplanmasına başlanacak. Ancak bu yıl çiftçiler ve tarım işletmeleri büyük bir sorunla karşı karşıya kaldı. Hükümet, koronavirüsle mücadele etmek amacıyla sınırlarını yabancı mevsimlik işçilere kapattı. Bu karar, çiftçileri ve tarım işletmelerini zora soktu.

2.04.2020Avrupa
Duruşmalar ne zaman başlayacak Mahkemeler ne zaman açılacak

Duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

Yeni tip koronavirüsün Türkiye'de görülmesi sebebiyle yargı alanında hak kayıplarını önlemek amacıyla dava açma, icra takibi başlatma, başvuru, şikayet, itiraz, ihbar, bildirim, ibraz, zaman aşımı ve hak düşürücü süreler de dahil olmak üzere tüm adli süreler ertelendi. Mahkeme ile işleri olan vatandaşlar duruşmaların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

2.04.2020Gündem
Son dakika... Mart ayı ihracat rakamları açıklandı

Son dakika... Mart ayı ihracat rakamları açıklandı

Martta ihracat Kovid-19 salgınının etkisiyle geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,81 azalarak 13 milyar 426 milyon dolar oldu.

2.04.2020 Ekonomi
Avrupa 30 bini geçti

Avrupa 30 bini geçti

Tüm dünyanın büyük bir endişeyle takip ettiği koronavirüs salgınında hemen hemen her gün kritik bir eşik daha aşılıyor. Son olarak COVID-19 nedeniyle Avrupa’da hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bini geçti.

2.04.2020Dünya
İtalyan siyasetçilerden AB’ye bayraklı koronavirüs tepkisi

İtalyan siyasetçilerden AB’ye bayraklı koronavirüs tepkisi

Dünyayı etkisine alan koronavirüste (Covid-19) en çok can kaybının meydana geldiği İtalya’da Avrupa Birliği’ne tepki furyası başladı. Birçok İtalyan siyasetçi sosyal medya hesaplarından kameraların karşısına geçerek, Avrupa Birliği’ni koronavirüs ile ilgili mücadelede İtalya’nın yanında olmadığı iddiasıyla tepki gösterdi. İtalyanlar Avrupa Birliği’ne tepki olarak AB bayraklarını indirerek yerine İtalya’nın bayrağını çekti.

1.04.2020Dünya
İtalyan siyasetçilerden AB’ye büyük tepki

İtalyan siyasetçilerden AB’ye büyük tepki

Corona virüste (koronavirüs) en çok can kaybının meydana geldiği İtalya’da Avrupa Birliği’ne tepki furyası başladı.

1.04.2020Dünya
TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunç: Hükümlülere izin, iki kez uzatılabilecek

TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunç: Hükümlülere izin, iki kez uzatılabilecek

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Başkanlığı'na sunulan Ceza İnfaz Yasası teklifine eklenen geçici madde ile açık cezaevinde bulunan hükümlülere salgın nedeniyle izin verileceğini söyledi. Tunç, "Bu izinin süresi 30 Mayıs. 30 Mayıs'ta Adalet Bakanı bu süreyi gerekirse iki kez 2'şer ay daha uzatabilecek" dedi.

1.04.2020Haber
TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunçtan  İnfaz Yasasına ilişkin açıklamalar

TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunç'tan İnfaz Yasası'na ilişkin açıklamalar

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Başkanlığı'na sunulan Ceza İnfaz Yasası teklifine eklenen geçici madde ile açık cezaevinde bulunan hükümlülere salgın nedeniyle izin verileceğini söyledi. Tunç, "Bu izinin süresi 30 Mayıs. 30 Mayıs'ta Adalet Bakanı bu süreyi gerekirse iki kez 2'şer ay daha uzatabilecek" dedi.

1.04.2020Gündem
ASELSAN dijital takograf üretimini artırıyor

ASELSAN dijital takograf üretimini artırıyor

Türkiye'nin başlıca yerli sayısal takograf cihazı üreticilerinden ASELSAN, piyasalarda oluşan talebe hızlı cevap verebilmek için aylık üretim kapasitesinde artışa gidecek.

1.04.2020Teknoloji
Euro Bölgesinde işsizlik geriledi

Euro Bölgesi'nde işsizlik geriledi

Euro Bölgesi'nde işsizlik, şubat ayında yüzde 7,3 seviyesine düştü.

1.04.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Uyuşturucu, çocuk istismarı ve kadına şiddete tahliye yolu açılıyor mu?

Tartışma, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tweet’iyle başladı.

7.04.2020

En güzel bacaklı monşerin hatıraları

CEM Duna, Türkiye’nin bugün “Monşer” diye küçümsenen diplomatlar kuşağının en parlak isimlerinden biri...

5.04.2020

Yardım paketine Mevlana’yı yazmak kimin aklına gelmiş

İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio ve İtalya Genelkurmay Başkanı Enzo Vecciarelli beklenen uçaktan yarım saat önce Roma askeri havalimanına gelmişlerdi.

4.04.2020

1 yıl önce, 1 yıl sonra!

31 Mart 2019. Tam 1 yıl öncesi, Türkiye’nin tek gündemi vardı. Bütün vatandaşların konuştuğu tek konu 31 Mart Yerel seçimleriydi.

2.04.2020

21. yüzyılın fırsatı diyenler var …

Bu virüs 2020 yılını 10 veya 20 yıl sonra hatırladığımızda aklımıza gelecek ilk kelime olacak.

2.04.2020

Ya sonra?

Ne yapar ne eder, dünya, bu virüs belâsından kurtulur.

2.04.2020