EKSTRA
MENÜ

Yargıtay

Yargıtay haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yargıtay hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 31.597 Yargıtay haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yargıtay, bazı ülkelerin yargı sistemlerinde bulunan en üst düzey mahkemedir. Bu tür yargı sistemlerinde son inceleme mercii Yargıtay'dır. Bazı ülkelerde Askerî Yargıtaylar da bulunmaktadır. Askerî Yargıtay'ın Yargıtay'dan tek farkı askerî davalara bakmalarıdır. Yargıtay yaklaşık olarak diğer ülkelerdeki yüksek mahkemelerin dengidir. 

Yargıtay Haberleri

İndirimden faydalanmak için birbirinin kopyası ifadeler 3 zorba 3 bahane

İndirimden faydalanmak için birbirinin kopyası ifadeler! 3 zorba 3 bahane

Sabiha, Handan ve Ceylan... Eşleri, erkek arkadaşları veya aile içi şiddete maruz kalan yüzlerce kadından sadece 3’ü. Sabiha ve Handan kurşunlandı, yürüyemez hale geldi. Ceylan ise bıçaklandı, parmaklarındaki işlev kaybı nedeniyle mesleğini bıraktı. Onlara bunu yapanlar mahkemede ceza indiriminden faydalanmak için birbirinin kopyası ifadeler verdi: “Amacım öldürmek değildi”, “Tahrik altında gerçekleştirdim”, “Çok pişmanım”.

27.07.2021Gündem
Karnındaki şişkinliğe ‘gastrit’ dedi… Evlendikten 2 ay sonra doğum yaptı Yargıtaydan emsal karar

Karnındaki şişkinliğe ‘gastrit’ dedi… Evlendikten 2 ay sonra doğum yaptı! Yargıtay'dan emsal karar

Genç kadın nikahtan 2 ay sonra doğum yaptı. Eşi "çocuk benden değil" diyerek dava açtı. Yerel mahkeme kadını kusurlu boşadı Yargıtay ise "kusur yok" dedi. Kanal D’den Özgen Bingöl ve Durak Doğan’ın haberi...

25.07.2021Gündem
Evlendi, 2 ay sonra doğum yaptı Yargıtaydan boşanma kararı

Evlendi, 2 ay sonra doğum yaptı! Yargıtay'dan boşanma kararı

Genç kadın nikahtan 2 ay sonra doğum yaptı. Eşi "çocuk benden değil" diyerek dava açtı. Yerel mahkeme kadını kusurlu boşadı Yargıtay ise "kusur yok" dedi. Kanal D’den Özgen Bingöl ve Durak Doğan’ın özel haberi...

25.07.2021Haber
Kira sözleşmesine dikkat Okumadan atılan bir imza hayalinizi kâbusa çevirebilir

Kira sözleşmesine dikkat! Okumadan atılan bir imza hayalinizi kâbusa çevirebilir

Kira sözleşmesi yapacaklar dikkat. Acele ile verilen bir karar, okumadan atılan bir imza ev hayalinizi kâbusa çevirebilir. Erken tahliye riski, fahiş kira artışı ya da beklenmedik giderler bunlardan birkaçı...

25.07.2021Ekonomi
Dedemanlar’a kurt kapanı Turgutlar Çetesi dosyasındaki şok ifade: Kurt gibi paylaşacağız

Dedemanlar’a kurt kapanı! Turgutlar Çetesi dosyasındaki şok ifade: Kurt gibi paylaşacağız

Dedemanlar, 28 yıl önce öldürülen ailenin veliahtı Mehmet Umut Önal’ın ‘dava dosyasının yeniden açtırılması’ vaadiyle dolandırılmak istendi. Üstelik, Önal’ın ölümünde cinayet şüphelisi olup tahliye edilen Melih Turgut‘un ‘Turgutlar Çetesi’ tarafından. Çete üyesi İbrahim Savcı, Dedeman ailesinden dosyayı açtıracağını vaat ederek 5 milyon lira istedi. İddianamede, Savcı’nın çete lideri Melih Turgut’la “Parayı kurt gibi paylaşacağız yarı yarıya” konuşması da yer aldı.

24.07.2021Gündem
Tüm çalışanları ilgilendiriyor Emsal karar... İş kazası sayıldı

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Emsal karar... İş kazası sayıldı

48 yaşındaki Şener Kesen, 35 yaşındayken uçakla iş gezisinden döndüğü sırada beyin kanaması geçirdi. Açtığı dava sonucu iş kazası sayıldığından şirkete 1 milyon lira tazminat cezası verildi.

23.07.2021Ekonomi
Cinsel istismardan 28 yıl hapis cezası almıştı Dizi beraati...

Cinsel istismardan 28 yıl hapis cezası almıştı! Dizi beraati...

İzmir'inKarabağlar ilçesinde D.U. (28), eşinin yeğeni M.U.’ya (8) nitelikli cinsel istismar suçu iddiasıyla 28,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davada 8 yaşındaki M.U. özel bir televizyon kanalında yayınlanan bir diziyi izledikten sonra istismara uğradığını iddia etti. Çocuğun ifadelerinden yola çıkan sanık avukatları, dizinin istismarın yaşandığı öne sürülen tarihte yayınlanmadığını belirledi. Dizi detayı ve çocuğun annesinin 'iftira attım' ifadelerinden yola çıkan avukatlar, istinafın da onadığı kararı Yargıtay'a taşıdı. Yargıtay kararı bozdu. Yerel mahkemede tekrar görülen davada sanık D.U. beraat etti.

21.07.2021Gündem
Fuarcılık devi için iflas kararı

Fuarcılık devi için iflas kararı

Türkiye fuarcılık sektörünün bilinen firmalarından CNR Uluslararası Fuarcılık AŞ’nin iflasına karar verildi. Şirkete yönelik iflas kararının gerisinde 800 bin Euro’luk bir alacak yer aldı.

21.07.2021Ekonomi
Adli tatil ne zaman başlayacak ve bitecek Adli tatilde hangi davalara bakılacak İşte 2021 adli tatil tarihleri

Adli tatil ne zaman başlayacak ve bitecek? Adli tatilde hangi davalara bakılacak? İşte 2021 adli tatil tarihleri!

Adli tatil tarihleri 21 Temmuz itibarıyla gündeme geldi. Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatilin başlaması ile adliyelerde görev yapacak nöbetçi mahkemeler, tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davaları görüşecek. Danıştay ile Yargıtay'da nöbetçi heyetlerin görev yapacağı adli tatilde, gözler hangi davaların devam edeceğine çevrildi. Peki, adli tatil ne zaman bitecek? Adli tatilde hangi davalara bakılacak? İşte, 2021 adli tatil tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

20.07.2021Gündem
İzmirli Enginin cezasını Yozgatlı çekecekti: 6 yıl sonra pardon

İzmirli Engin'in cezasını Yozgatlı çekecekti: 6 yıl sonra pardon

Yozgatlı Engin Darğın, isim benzerliği ve polisin yanlış kimlik tespiti yüzünden hiç ilgisinin olmadığı bir kaçakçılık davası nedeniyle 6 yıl boyunca yargılandıktan sonra beraat etti.

20.07.2021Gündem
Mahkemeden kiraya pandemi zammı

Mahkemeden kiraya pandemi zammı

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, şartları oluştuğunda ihtiyati tedbir kararı verilerek, kirada pandemi indirimi yapılmasına vize verirken, Bodrum’da bir mahkemeden pandemi dönemini de kapsayacak şekilde kiraya zam kararı çıktı.

19.07.2021Gündem
Çaykur Rizespordan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Çaykur Rizespor'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor, sözleşmesini usulsüz bir şekilde feshettiği gerekçesiyle davalık olduğu Galatasaraylı futbolcu Oğulcan Çağlayan hakkında açıklama yaptı.

16.07.2021Futbol
Son dakika: Galatasaraydan Oğulcan Çağlayan açıklaması TFFnin yaptığı hukuksuzdur

Son dakika: Galatasaray'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması! 'TFF'nin yaptığı hukuksuzdur'

Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, TFF'nin Oğulcan Çağlayan'a lisans çıkarmamasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

16.07.2021Futbol
Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu şanlı mücadeleyi önemsizleştiremez

Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu şanlı mücadeleyi önemsizleştiremez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'na katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur'' ifadelerini kullandı.

15.07.2021Gündem
Adli tatil ne zaman başlıyor İşte 2021 adli tatil takvimi

Adli tatil ne zaman başlıyor? İşte 2021 adli tatil takvimi

"Adli tatil ne zaman başlayacak?" sorusu, mahkemelerde işlemi bulunan vatandaşların merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Adli tatilin kaç gün süreceği ve ne zaman başlayacağı hakkında bilgi edinmek isteyen binlerce kişi, internet üzerinden detayları araştırıyor. Peki, adli tatil ne zaman başlıyor? İşte 2021 adli tatili hakkında son durum...

13.07.2021Gündem
Satırlı katile indirimin nedeni: “Canım” mesajı

Satırlı katile indirimin nedeni: “Canım” mesajı

İstinaf Mahkemesi, eski kocasının satırlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Ayşe Tuba Arslan cinayetine ilişkin verdiği kararın gerekçesini açıkladı. Gerekçeli karaRda, HTS kayıtları ve mesajların incelemesinde, Ayşe Tuba Arslan’ın bir erkekle gece geç saatlerde yoğun iletişim kurduğu, söz konusu erkeğin maktuleye “canım” diye hitap ettiği, bu durumunda sanığın savunmalarını doğruladığı belirtildi.

13.07.2021Gündem
Binance mağdurları kayıplarının peşinde O gün neler oldu

Binance mağdurları kayıplarının peşinde! 'O gün' neler oldu?

Yılın ilk birkaç ayında çok kazandıran kripto paralar, Mayıs'tan itibaren büyük kayıplara yol açtı. Kripto borsalarında yaşanan donmalar da yatırımcıların kayıplarının katmerlenmesine neden oldu. Bugün dünya genelinde yüzlerce hatta binlerce Binance kullanıcısı 19 Mayıs'ı "kara gün" olarak hatırlıyor ve kaybettiklerini geri almak için uğraşıyor. Peki ya Türkiye'deki Binance mağdurları? Konuyu en uzman isimlerden biriyle masaya yatırdık...

13.07.2021Ekonomi
Çarşı davası yeniden başladı

Çarşı davası yeniden başladı

YARGITAY'ın beraat kararlarını bozmasının ardından Gezi Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmaya katılan sanıklar ve avukatları, mahkemenin eski kararında direnmesini ve bozma kararına uymamasını talep etti. Mahkeme, Yaygıtay'ın bozma ilamına uyma kararı verirken davayı 8 Ekim'e erteledi.

12.07.2021Gündem
Son dakika: Pınar Gültekin cinayetinde tüyler ürperten gelişme: Bütün aile oradaydı

Son dakika: Pınar Gültekin cinayetinde tüyler ürperten gelişme: Bütün aile oradaydı

Yargıtay, Muğla'da Pınar Gültekin'in öldürdükten sonra cesedini varilde yakan Cemal Metin Avcı'nın annesi, babası ve ortağıyla ilgili kritik bir karar verdi

12.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Pınar Gültekin cinayetinde sigara izmariti detayı

Son dakika haberi... Pınar Gültekin cinayetinde 'sigara izmariti' detayı!

Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından boğularak öldürülüp, cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin’in ölümüyle ilgili Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Avcı’nın annesi Ayten A., babası Selim A. ve Şükrü Gökhan O.’nun suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçundan haklarında verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair karar, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca bozuldu. Kararda, İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı’nca düzenlenen raporda olay yerinde bulunan bir varil içerisinden ele geçirilen sigara izmaritlerinin şüpheliler Şükrü Gökhan O. ve anne Ayten A.’nın DNA profiliyle uyumlu olduğu belirtildi.

10.07.2021Gündem
28 Şubat davasında Yargıtay kararı: 14 müebbet için onama

28 Şubat davasında Yargıtay kararı: 14 müebbet için onama

Yargıtay, 28 Şubat davasında aralarında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir ile Genelkurmay Harekât Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da bulunduğu 14 sanığa verilen hapis cezalarını onadı.

10.07.2021Gündem
Yargıtaydan 92 FETÖ sanığının hapis cezalarına onama

Yargıtay'dan 92 FETÖ sanığının hapis cezalarına onama

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Harp Akademileri Komutanlığındaki olaylara ilişkin davada 89 sanığa "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet ile 3 sanığa silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan verilen hapis cezaları onandı.

9.07.2021Gündem
Son dakika: Yargıtay, 28 Şubat davasında cezaları onadı Aralarında Çevik Bir ile Çetin Doğan da var

Son dakika: Yargıtay, 28 Şubat davasında cezaları onadı! Aralarında Çevik Bir ile Çetin Doğan da var

Gelen son dakika haberine göre, Yargıtay, 28 Şubat davasında aralarında Çevik Bir ile Çetin Doğan'ın da bulunduğu 14 sanığa verilen hapis cezalarını onadı.

9.07.2021Gündem
Siteden bağımsızlığını ilan eden blok Hukuk ne diyor

Siteden bağımsızlığını ilan eden blok! Hukuk ne diyor?

İstanbul'da site yönetimine tepki gösteren bir blok yöneticisi, peşine bina sakinlerini de takıp 'bağımsızlığını' ilan etti. Peki bir blokun siteden bağımsızlığını ilan etmesi mümkün mü? Böyle bir durumda hizmet ve aidat konuları nasıl çözülür? İşte hukukçuların görüşleri...

7.07.2021Gündem
Melisanın kâbusu Annesi bile inanmamış

Melisa'nın kâbusu! Annesi bile inanmamış

Oyuncu Melisa Döngel’in öz babasının cinsel istismarına uğramasıyla ilgili korkunç detaylar, Yargıtay’da bekleyen dava dosyasında ortaya çıktı. Melisa Döngel ile babası şimdi de kız kardeşinin velayeti için davalık.

7.07.2021Magazin
Son dakika: HDPli Ömer Faruk Gergerlioğlu tahliye edildi

Son dakika: HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu tahliye edildi

Anayasa Mahkemesi'nin milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda verdiği hak ihlali kararının örneği, ihlalin sonuçlarının ortadan kaldırılması için Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Gergerlioğlu'nun tahliyesine hükmetti. Gergerlioğlu, kararın ardından Sincan Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi. Gergerlioğlu, milletvekili seçilmeden önce yargılandığı Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesince 21 Şubat 2018'de "PKK/KCK propagandası yapmak" suçundan hapse mahkum edilmişti.

6.07.2021Gündem
Babasının cinsel istismarına uğrayan Melisa Döngel: Annem bana inanmadı

Babasının cinsel istismarına uğrayan Melisa Döngel: Annem bana inanmadı

Elmalı davası Türkiye'yi ayağa kaldırdı, olayın ardından ünlü isimler istismara uğradığını itiraf edip sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi. Oyuncu Melisa Döngel'in babası tarafından cinsel istismara uğradığının ortaya çıkmasının ardından Döngel'e sosyal medyada destek mesajları yağdı. O dönemde yaşadıklarına sessiz kalmayan Döngel, babasından şikayetçi oldu. İstanbul'da bir ağır ceza mahkemesinde baba A.D. yargılandı. Dava 2017 yılında karara bağlandı. İstinaf mahkemesi cezayı onarken dosya şu an Yargıtay'da bulunuyor.

6.07.2021Magazin
Canice öldürülmüştü Fulya Özdemir davasında flaş gelişme

Canice öldürülmüştü! Fulya Özdemir davasında flaş gelişme

Antalya'nın Kaş ilçesinde, 5 yıl önce canice bıçaklayarak Fulya Özdemir'i (29) öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Atilla Makta (34), cinayeti 'haksız tahrik' altında işlediği gerekçesiyle 18 yıl hapse mahkum edildi. Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'nin kararı onaylamasının ardından dosyanın gönderildiği Yargıtay savcısı, temyiz doğrultusunda cezanın artırılmasını talep etti.

6.07.2021Gündem
Öldürülen çevreci çift için duygusal adım

Öldürülen çevreci çift için duygusal adım

TEMA Vakfı, Antalya'nın Finike ilçesinde kızılçam ve sedir ormanlarındaki mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan ve yaşadıkları dağ evinde öldürülen Ali Ulvi- Aysin Büyüknohutçu çifti için Gaziantep'in Kızılin bölgesinde orman oluşturmak için kampanya başlattı.

6.07.2021Gündem
Son dakika: İstanbul merkezli eş zamanlı operasyon

Son dakika: İstanbul merkezli eş zamanlı operasyon!

İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda kendilerini yargıtay üyesi, hakim, savcı tanıdıkları olduğunu söyleyerek soruşturması veya davası bulunan kişileri soruşturma dosyasından çıkartılmaları veya beraat ettirilmeleri karşılığında para alarak dolandırdıkları iddia edilen 11 kişi yakalandı. Şüpheliler arasında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir komiser yardımcısının da olduğu öğrenildi.

6.07.2021Gündem
Hav hav davası

Hav hav davası

Özgü Korkanç’ın 2013’te sahiplendiği köpeği Kiraz’ın artık orada yaşamadığı siteye girişi, havlayıp çevreyi rahatsız ettiği gerekçesiyle mahkeme kararıyla yasaklandı. Kendisinin başka yere taşındığını belirten Korkanç, “Sitede oturan ailemin yanına köpeğimle gidemiyorum. Kiraz annemi ve babamı görmek istiyor” dedi.

5.07.2021Gündem
İşten çıkarılmıştı, hukuk mücadelesini kazandı

İşten çıkarılmıştı, hukuk mücadelesini kazandı

Gaziantep'te bir halı fabrikasında telefon kullandığı gerekçesiyle tazminatsız işten çıkarılan kişinin itirazını haklı bulan mahkeme, işverenin 10 bin lira tazminat ödemesini kararlaştırdı.

3.07.2021Ekonomi
Fenerbahçe ve Trabzonspordan 3 Temmuz açıklaması

Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan 3 Temmuz açıklaması!

3 Temmuz'un 10. yıl dönümünde Fenerbahçe Trabzonspor, resmi sitelerinden açıklamalar yayınladılar.

2.07.2021Futbol
Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin

Bakan Gül: Faile değil, fiile bakarak karar verin

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adli ve idari yargı adaylarının ödül töreninde "Hangi suç kim tarafından işlenirse işlensin, faile değil fiile bakarak karar verin. Kişilerin dinine, diline, inancına, yaşam tarzına, siyasetine, felsefi anlayışına, mezhebine, doğduğu yere değil, dosyadaki delillere bakarak karar verin" dedi.

2.07.2021Gündem
Son dakika... MİT tırlarının durdurulması davasında flaş karar

Son dakika... MİT tırlarının durdurulması davasında flaş karar!

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin davada aralarında eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile eski Adana Jandarma Bölge Komutanı tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun da bulunduğu 18 sanığa "silahlı terör örgütüne üye olma", "devletin gizli kalması gereken belgelerini temin etme" ve "devletin gizli kalması gereken belgelerini açıklama" suçlarından verilen hapis cezalarını onadı.

2.07.2021Gündem
Vasi atandı

Vasi atandı

Yazar ve senarist Emrah Serbes, 22 Eylül 2017 günü İzmir-Aydın Otoyolu’nda neden olduğu kazada aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden oldu. İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Emrah Serbes, 13 yıl 4 ay hapis cezası aldı.

2.07.2021Gündem
Babası canlı gömülen doktor, dedektif gibi iz sürüp yeni deliler buldu

Babası canlı gömülen doktor, dedektif gibi iz sürüp yeni deliler buldu

Aydın'ın Nazilli ilçesinde çiftçi Rifat Özcan'ın (70) canlı gömülerek öldürüldüğü cinayette tek sanık olan Kazım Tekeli (70) 'müebbet' hapis cezası aldı. Karardan memnun olmayan Özcan'ın ailesi, davayı önce İstinaf Mahkemesi'ne, reddedilmesi üzerine de Yargıtay'a taşıdı. Cinayette birden fazla kişinin bulunduğunu düşündüklerini belirten Özcan'ın doktor kızı Hatice Özkayran, cinayet mahallindeki kanlı peçetede 1'i kadın 2 kişiye ait kan izleriile ilgili DNA örneğinin hastanede değiştirildiği yönünde delile ulaştı.

1.07.2021Haber
Babası canlı gömülerek katledilmişti... Kızı sır perdesini aralayacak yeni deliller buldu

Babası canlı gömülerek katledilmişti... Kızı sır perdesini aralayacak yeni deliller buldu

Aaydın'ın Nazilli ilçesinde çiftçi Rifat Özcan'ın (70) canlı gömülerek öldürüldüğü cinayette tek sanık olan Kazım Tekeli (70) 'müebbet' hapis cezası aldı. Karardan memnun olmayan Özcan'ın ailesi, davayı önce İstinaf Mahkemesi'ne, reddedilmesi üzerine de Yargıtay'a taşıdı. Cinayette birden fazla kişinin bulunduğunu düşündüklerini belirten Özcan'ın doktor kızı Hatice Özkayran, cinayet mahallindeki kanlı peçetede 1'i kadın 2 kişiye ait kan izleriile ilgili DNA örneğinin hastanede değiştirildiği yönünde delile ulaştı.

1.07.2021Gündem
Anayasa Mahkemesi, eski milletvekili Gergerlioğlunun bireysel başvurusunda hak ihlali kararı verdi

Anayasa Mahkemesi, eski milletvekili Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda hak ihlali kararı verdi

Anayasa Mahkemesi, milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bireysel başvurusunda, hak ihlali kararı verdi, Gergerlioğlu'nun tahliyesine hükmetti.

1.07.2021Gündem
CHPden 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

CHP'den 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi’nde, Hukuk ve Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcılığı eşgüdümünde hazırlanan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem raporu görüşüldü.

1.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna 500 bin TLlik dava

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

30.06.2021Gündem
Son dakika... Er Uğur Kantarın işkenceden ölümüne ağırlaştırılmış müebbet

Son dakika... Er Uğur Kantar'ın işkenceden ölümüne ağırlaştırılmış müebbet

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) er Uğur Kantar'ın vatani görevini yaparken 'disko' diye tabir edilen disiplin koğuşunda disiplin cezası sırasında işkenceden ölümüyle ilgili davada karar çıktı. Davada 1'i firari, 6 sanıklı davada Fırat Keser ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 3 sanık hakkındaki davanın zaman aşımı nedeniyle düşürülmesine, 1 sanık hakkında karar verilmesine yer olmadığına hükmedilirken, firari sanığın dosyası ise ayrıldı.

30.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir darbe davasında adaletin gecikmesi

Geçenlerde İzmir’de Ege Ordu Komutanlığı darbe davasının devam etmekte olan ikinci bölümü kamuoyunda pek fark edilmeden sessizce sonuçlandı.

17.07.2021

G.Saray için tek çare Rizespor’la anlaşmak

İşte Oğulcan Çağlayan gerçekleri...

17.07.2021

Olağanüstü Hal Komisyonu’nda bekleyen bir dosya...

Pek çok kişi onu 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra basına yansıyan haberlerden İnegöl’de köftecide yemek yerken yakalanan darbeci korgeneral olarak hatırlıyor.

16.07.2021

Darbe davalarında top artık Yargıtay’ın sahasında

Bundan tam beş yıl önce bugün, darbe girişiminin sahadaki fiili hareketlerle kendisini gösterdiği o ilk anlarda, kalkışmanın niteliği, boyutları ve büyüklüğü hakkında karanlıktaydık.

15.07.2021

Darbeci suçlamasıyla 1.808 gün hapis yatıp tahliye olan bir askerin mağduriyeti

Bundan bir yıl kadar önce 22 Temmuz 2020 tarihinde bu köşede çıkan “Nasıl Sonuçlanacağını Çok Merak Ettiğim Bir Dava” başlıklı yazım, 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra tutuklanan ve yargılama süreci sonunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan dönemin Harp Akademileri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Nevzat Taşdeler’in durumunu konu alıyordu.

14.07.2021

Bir parti nasıl kurulur ya da kurulamaz?

Girin önce İçişleri Bakanlığı’nın web sitesine ve oradan da “Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü”nün sayfasına. “İşlemler” başlığının altında “Siyasi Parti Kuruluşu Nasıl Yapılır?” diye bir bölüm göreceksiniz, tıklayın.

7.07.2021

Durup dururken

Hatırlıyorum da, uzun ömürlü hükümetler, bütün kurumlarla kavgalı olurdu... Şimdi, muhalafet herkesle kavgalı.

6.07.2021