EKSTRA
MENÜ

Avrupa Parlamentosu

Avrupa Parlamentosu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avrupa Parlamentosu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.217 Avrupa Parlamentosu haberi bulunmuştur.

Avrupa Parlamentosu Haberleri

Avrupalı liberallere Türk kökenli eşbaşkan

Avrupalı liberallere Türk kökenli eşbaşkan

Avrupa Parlamentosu üyelerinden Türk kökenli Bulgaristan parlamenteri İlhan Küçük, liberal eğilimli partileri çatısı altında toplayan Avrupa İçin Liberaller ve Demokratlar İttifakı’nın (ALDE) eş başkanı oldu.

13.06.2021Dünya
Resmen duyuruldu 1 Temmuzdan itibaren yürürlüğe girecek

Resmen duyuruldu! 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe girecek

AB aşı sertifikası 1 Temmuz'da resmen yürürlüğe girecek. AB halihazırda BioNTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca ve Johnson and Johnson firmaları tarafından üretilen aşıları onaylamış durumda.

11.06.2021Ekonomi
Yunanistan sınırlarını derhal açın

'Yunanistan sınırlarını derhal açın'

Yunanistan Meclis Genel Kurulu’na sunulan Avrupa Parlamentosu’nun (AP) onayladığı dijital Kovid-19 aşı sertifikasıyla ilgili kanun görüşmelerinde partisi adına söz alan Yunanistan Değişim Hareketi (KİNAL) Rodop milletvekili İlhan AHMET, ülke sınırlarının derhal Türk vatandaşlarına açılması çağrısında bulundu.

11.06.2021Avrupa
Avrupa Parlamentosundan Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin kaldırılması çağrısı

Avrupa Parlamentosu'ndan Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin kaldırılması çağrısı

Avrupa Parlamentosu (AP), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması çağrısında bulundu.

10.06.2021Dünya
AB sınır koruma ajansı Frontex binası önünde eylem düzenlendi

AB sınır koruma ajansı Frontex binası önünde eylem düzenlendi

Bazı Avrupa ülkelerinden Belçika’nın başkenti Brüksel’e gelen barış aktivistleri, Avrupa Birliği’nin (AB) sınır koruma ajansı Frontex’in binasına kanı simgelemek amacıyla kırmızı boya dökerek, ajansın kapatılması talebiyle eylem düzenledi.

10.06.2021Avrupa
AB’de aşı pasaportu onaylandı

AB’de aşı pasaportu onaylandı

Avrupa Birliği’nde ‘aşı pasaportu’ diye de anılan seyahat kısıtlamalarını azaltmaya yönelik ‘Dijital COVID Sertifikası’ 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek.

10.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Vize başvuruları başladı Türkler ABye gidebilecek mi İşte tüm yanıtlar

Son dakika haberi: Vize başvuruları başladı! Türkler AB'ye gidebilecek mi? İşte tüm yanıtlar

Türk vatandaşların Schengen ülkelerine turistik ziyaretler için vize başvuruları yavaş yavaş açılmaya başladı. Aylardır tartışılan ‘Dijital Aşı Sertifikası’ AB Parlamentosu’nda kabul edildi. Peki, Türkiye bunun neresinde? Türkler bu yaz AB’ye iş ya da turistik amaçlı gidebilecek mi? Aşı kartı nedir, nasıl çıkar? İşte ‘aşı pasaportu’ ve vize başvurularına dair her şey...

10.06.2021Gündem
AB, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin korunması gerektiği görüşünde

AB, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyetin korunması gerektiği görüşünde

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının korunması gerektiğini, gönüllü iş birliğinin sağlanamaması halinde zorunlu lisanslamanın meşru bir araç olabileceğini söyledi.

9.06.2021Dünya
Dün oylamaya sunulmuştu  Dijital Kovid Sertifikası kabul edildi... Yeni dönem başlıyor

Dün oylamaya sunulmuştu! Dijital Kovid Sertifikası kabul edildi... Yeni dönem başlıyor

Avrupa Parlamentosu dün Dijital Kovid Sertifikası'nı oylamıştı. 690 evet oyuyla kabul edilen Dijital Kovid Sertifikası, 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek.

9.06.2021Ekonomi
Avrupa Parlamentosundan flaş adım Merakla bekleniyordu... Bugün oylanacak, yarın açıklanacak

Avrupa Parlamentosu'ndan flaş adım! Merakla bekleniyordu... Bugün oylanacak, yarın açıklanacak

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, Avrupa Birliği (AB) içinde seyahat özgürlüğünü yeniden tahsis edecek Dijital Kovid Sertifikası için oy verecek.

8.06.2021Ekonomi
Dijital aşı defteri 1 Temmuz’da geliyor

Dijital aşı defteri 1 Temmuz’da geliyor

Tatil dönemi yaklaşırken seyahat özgürlüğünü bir nevi garanti altına alan dijital aşı defteri veya sertifikasına yönelik hazırlıklar hummalı bir şekilde devam ediyor. Gerek Avrupa Birliği (AB) düzeyinde gerekse Almanya’da federal düzeydeki girişimlerle, koronavirüse karşı aşı, test veya Kovid-19 salgın hastalığına yol açan virüse karşı antikor oluştuğuna ilşikin sertifika oluşturma çalışmaları hız kazandı. Konuya ilişkin gelişmeleri ve bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

5.06.2021Avrupa
AB aday ülkelere para dağıtacak

AB aday ülkelere para dağıtacak

AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu, 2021-2027 yıllarında sağlanacak IPA III fonları konusundaki müzakerelerde uzlaşı sağladı.

3.06.2021Ekonomi
ABden önemli vergi düzenlemesi

AB'den önemli vergi düzenlemesi

Avrupa Birliği, çok uluslu şirketlerin ödedikleri vergi miktarlarını açıklamalarını zorunlu hale getiriyor.

2.06.2021Ekonomi
MHP’li Aydın, ‘Solingen Faciası Anı Evi’ni ziyaret etti

MHP’li Aydın, ‘Solingen Faciası Anı Evi’ni ziyaret etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, 1993 yılında Almanya’nın Solingen kentinde düzenlenen neonazi ırkçı saldırıyı anmak amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından açılan sergiyi ve Solingen Faciası Anı Evi’ni ziyaret etti.

30.05.2021Avrupa
Çinden ABye yatırım eleştirisi

Çin'den AB'ye yatırım eleştirisi

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Avrupa Birliğinin (AB) Çin ile uzlaşmaya varılan yatırım anlaşmasını rafa kaldırmasını eleştirdi.

25.05.2021Dünya
Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda dün risk algısındaki iyileşmenin etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra yoğunlaşan veri gündemi takip edilecek.

21.05.2021Ekonomi
Aşı pasaportunda anlaşma sağlandı

Aşı pasaportunda anlaşma sağlandı

Yaz sezonunda Avrupa Birliği içindeki serbest dolaşımı kolaylaştıracak öncelikli unsur olarak görülen ve aşı pasaportu olarak da adlandırılan ‘COVID-19 sertifikası’ konusunda Avrupa Parlamentosu (AP) ile üye ülkeler arasında anlaşma sağlandı.

21.05.2021Dünya
Son dakika haberi: AB kurumları aşı sertifikasında uzlaştı Kısıtlamalar kalkıyor

Son dakika haberi: AB kurumları aşı sertifikasında uzlaştı! Kısıtlamalar kalkıyor

Avrupa Birliği (AB) kurumları, Birlik sınırları içinde seyahatlerde kullanılması planlanan "aşı sertifikası" konusunda uzlaşı sağladı.

20.05.2021Dünya
Avrupa Parlamentosu Biden’dan yüz buldu

Avrupa Parlamentosu Biden’dan yüz buldu

ABD Başkanı Joe Biden’ın, 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak nitelemesi Avrupa Parlamentosu’nda (AP) etkisini gösterdi.

20.05.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiçten APnin ülkücü hareket çağrısına tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç'ten AP'nin "ülkücü hareket" çağrısına tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 2019-2020 yılı Türkiye Raporu'nda üye ülkelere ülkücü hareketi Avrupa Birliği (AB) terör örgütleri listesine ekleme olasılığını araştırma, derneklerini yasaklama ve faaliyetlerini yakından izleme çağrısına ilişkin, "Söz konusu yazımın, ifade ve fikir özgürlüğünün savunucusu olması gereken AP'nin nasıl bir çelişki ve önyargı içinde olduğunu gözler önüne serdiğini" belirtti.

19.05.2021Dünya
Son dakika... Dışişlerinden APye sert tepki

Son dakika... Dışişleri'nden AP'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye ile tam üyelik müzakerelerini askıya alması yolunda Avrupa Birliği'ne (AB) çağrı yapan raporuna tepki gösterdi.

19.05.2021Dünya
Türk bayrağını yırtan ırkçı vekil Lagos Atinaya iade edildi

Türk bayrağını yırtan ırkçı vekil Lagos Atina'ya iade edildi

Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen toplantılar sırasında Türk bayrağını yırtmasıyla gündeme gelen ırkçı Yunan Milletvekili İoannis Lagos, Brüksel’den Atina’ya iade edildi.

17.05.2021Dünya
Rusya, Yeşiller’e mi taktı

Rusya, Yeşiller’e mi taktı?

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerden sonra iktidarı devralma yolunda koşar adım ilerleyen Yeşiller’in ‘yolunu kesmek’ için Rusya’nın şimdiden harekete geçtiği iddiası gündeme geldi. Hem de Almanya Başbakanı Angela Merkel’in koltuğuna göz diken Yeşiller’in başbakan adayı Annalena Baerbock’un ‘yolunu kesme’ iddiası.

17.05.2021Avrupa
Amsterdam Antlaşması Nedir Amsterdam Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Amsterdam Antlaşması Nedir? Amsterdam Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Amsterdam Antlaşması yakın tarihte imzalanmış bir antlaşma olmakla birlikte yine de hafızalarımız zorlanıyor. Amsterdam antlaşması nedir? Amsterdam Antlaşması kimler arasında imzalanmıştır. Amsterdam Antlaşmasının önemi nedir? Amsterdam Antlaşmasının sonucu nedir, bu ve benzer sorulara cevap olabilecek ve ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizin için derledik.

16.05.2021Araştırma
Hollandalı gazeteci Egedeki Yunan vahşeti tek tek anlattı

Hollandalı gazeteci Ege'deki Yunan vahşeti tek tek anlattı

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekilleri, Ege Denizi'nde Yunanistan'ın göçmenleri denizde geri itmesini ve AB Sınır Koruma Ajansının (Frontex) bu olaylardaki rolünü, geri itmeleri kanıtlarıyla ortaya koyan gazetecilerden dinledi. Hollandalı gazeteci Van Dijke, birçok olayda kurtarma operasyonu yerine Libya sahil güvenlik botlarının olay yerlerine gelerek önleme yaptığı bilgisini vererek, "Frontex'in gözetiminde en az 91 kişi öldü ya da denizde kayboldu." dedi.

10.05.2021Dünya
Yeni bir maske skandalı daha

Yeni bir maske skandalı daha!

Almanya’da maske skandallarının ardı arkası kesilmiyor. CSU’nun eski politikacılarından ve çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan Gerold Tandler’in kızı Andrea Tandler’in devlet kurumlarına maske satışında aracılık yaparak milyonlarca euro kazanç sağladığı iddia edildi. İddialarda CSU Avrupa Milletvekili Monika Hohlmeier’in de adı geçiyor.

9.05.2021Avrupa
Irkçı vekil Yunanistana dönecek

Irkçı vekil Yunanistan'a dönecek

Geçen yılın hemen başında yaşanan çirkin olayda Avrupa Parlamentosu'nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Yannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk Bayrağı'nı yırtmış, infial yaratan bu skandal sonrasında AP, oylama yaparak ırkçı milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırmıştı. Türk düşmanı vekil şimdi de hapse gireceği ülkesine iade edilecek.

8.05.2021Haber
Türk bayrağı yırtan ırkçı vekil Yunanistana teslim edilecek

Türk bayrağı yırtan ırkçı vekil Yunanistan'a teslim edilecek!

Geçen yılın hemen başında yaşanan çirkin olayda Avrupa Parlamentosu'nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Yannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk Bayrağı'nı yırtmış, infial yaratan bu skandal sonrasında AP, oylama yaparak ırkçı milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırmıştı. Türk düşmanı vekil şimdi de hapse gireceği ülkesine iade edilecek.

8.05.2021Dünya
ABden firmaları yabancı alımlardan koruma adımı

AB'den firmaları yabancı alımlardan koruma adımı

Avrupa Birliği (AB), ülkesinden devlet desteği alan yabancı şirketlerin Avrupa firmalarını satın almalarını ve büyük ölçekli kamu ihalelerine katılmalarını engellemeye hazırlanıyor.

5.05.2021Ekonomi
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, üstüne basa basa tekrar etti: Aynen iade ediyoruz

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, üstüne basa basa tekrar etti: 'Aynen iade ediyoruz'

Rum lider Anastasiadis ülke televizyonlarından yayınlanan Paskalya konuşmasında adeta Türkiye'ye nefret kusan açıklamalarda bulundu. Anastasiadis, KKTC'nin Cenevre’deki gayri resmi Kıbrıs konferansında Türkiye'yi 'Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar' olarak tanımlarken Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceklerini söyledi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, Rum liderin sözlerine sert tepki gösterdi ve ''Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC'ye yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz'' dedi.

3.05.2021Gündem
Maastricht Antlaşması Nedir Maastricht Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Maastricht Antlaşması Nedir? Maastricht Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Maastricht Antlaşması nedir? Maastricht Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özetini sizin için hazırlıyoruz. Maastricht Antlaşması hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Son dakika haberi: AB komisyonundan seyahat kısıtını kaldırma önerisi

Son dakika haberi: AB komisyonundan seyahat kısıtını kaldırma önerisi

AB ülkeleri öneriyi hayata geçirirse aşı olanlar kısıtlama olmadan seyahat edebilecek. Serbest seyahatler için AB tarafından onaylanmış aşıları olanlara izin verilecek - Ayrıca DSÖ'nün acil kullanım izni listesine ekleyeceği aşıları olanlara da seyahat kısıtlamaları kaldırılabilecek.

3.05.2021Ekonomi
AB, aşı pasaportuna bir adım daha yaklaştı

AB, aşı pasaportuna bir adım daha yaklaştı

Avrupa Birliği, yaz başında serbest seyahati normale döndürme amaçlı, ‘aşı pasaportu’ olarak da anılan sertifikayı devreye sokmaya hazırlanırken Avrupa Parlamentosu (AP) müzakere pozisyonunu belirledi.

30.04.2021Dünya
ABnin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildi

AB'nin 7,9 milyar euroluk savunma fonu kabul edildi

Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliğinde (AB) savunma iş birliğinin desteklenmesi amacıyla Avrupa Savunma Fonu'nun 7,9 milyar euroluk bütçesini kabul etti.

29.04.2021Ekonomi
AB ile İngiltere arasında flaş gelişme

AB ile İngiltere arasında flaş gelişme!

Avrupa Birliği Konseyi, merakla beklenen AB ve İngiltere arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmayı onayladı. Anlaşma 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek.

29.04.2021Ekonomi
Avrupa Parlamentosu ABnin aşı sertifikası için kriterleri belirledi

Avrupa Parlamentosu AB'nin aşı sertifikası için kriterleri belirledi!

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) içinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için getirilen seyahat kısıtlamalarına karşı serbest seyahat için hazırlanan "aşı sertifikası" hakkındaki müzakere pozisyonunu belirledi.

29.04.2021Dünya
AB, terör paylaşımlarının internetten bir saatte kaldırılmasına yönelik düzenlemeyi kabul etti

AB, terör paylaşımlarının internetten bir saatte kaldırılmasına yönelik düzenlemeyi kabul etti

Avrupa Parlamentosu (AP), internette terör içerikli paylaşımların yayılmasını engellemek için bu tür içeriklerin bir saat içinde alan sağlayıcılar tarafından kaldırılmasını öngören yasal düzenlemeyi kabul etti.

29.04.2021Dünya
‘İncindim’ açıklamasına Dışişleri cevabı: Kasıt aranması anlamsız

‘İncindim’ açıklamasına Dışişleri cevabı: Kasıt aranması anlamsız

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in 6 Nisan’da gerçekleştirdikleri Türkiye ziyaretinde yaşanan ‘koltuk krizi’ ve sonrasında Leyen yaptığı açıklamalara Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

29.04.2021Gündem
APden Brexit sonrası flaş karar

AP'den Brexit sonrası flaş karar

Avrupa Parlamentosu, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkmasının (Brexit) ardından Londra ile varılan ticaret anlaşmasını onayladı.

28.04.2021Ekonomi
Türk bayrağı da yırtmıştı... Yunan çeteci vekil Brüksel’de tutuklandı

Türk bayrağı da yırtmıştı... Yunan çeteci vekil Brüksel’de tutuklandı

Yunanistan’daki Neo-Nazi Altın Şafak partisinin eski üyelerinden olan ve hakkında suç örgütü liderliğinden 13 yıl 8 ay hapis cezası bulunan Yunan parlamenter Yannis Lagos, Belçika’nın başkenti Brüksel’de tutuklandı.

28.04.2021Dünya
ABden İngiltereye ticaret anlaşması uyarısı

AB'den İngiltere'ye 'ticaret anlaşması' uyarısı

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "Bu anlaşma, bağlayıcı bir uzlaşmazlık çözüm mekanizması ve gerektiğinde durumu düzeltmeye yönelik tek taraflı tedbirler alınmasını sağlayan maddeler içeriyor." dedi.

27.04.2021Dünya
Türk bayrağı yırtan ırkçı milletvekiline Avrupa Parlamentosundan ders gibi ceza: Dokunulmazlığı kaldırıldı ve tutuklandı

Türk bayrağı yırtan ırkçı milletvekiline Avrupa Parlamentosu'ndan ders gibi ceza: Dokunulmazlığı kaldırıldı ve tutuklandı!

Irkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin Avrupa Parlamentosu (AP) oturumda Türk Bayrağı'nı yırtarak büyük tepkiye yol açmıştı. AP, oylama yaparak ırkçı milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırdı. Lagos kararın ardından jet hızıyla tutuklandı.

27.04.2021Dünya
AB’de koltuk kavgası bitmedi

AB’de koltuk kavgası bitmedi

Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen oturum, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen (VDL) arasında, 6 Nisan’da Türkiye’ye yaptıkları ziyarette yaşanan ‘kanepe sorunu’ nedeniyle yaşanan krizin bitmediğini gösterdi.

27.04.2021Dünya
Son dakika.... Kobani davasında 108 sanığın yargılanmasına başlandı

Son dakika.... 'Kobani' davasında 108 sanığın yargılanmasına başlandı

Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin davada aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 28'si tutuklu 108 sanığın yargılanmasına başlandı.

26.04.2021Gündem
APnin Türkiye raporu Parlamentonun Dış İlişkiler Komitesinde kabul edildi

AP'nin Türkiye raporu Parlamento'nun Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edildi

Avrupa Parlamentosunun (AP) 2019-2020 Türkiye raporu, Parlamento'nun Dış İlişkiler Komitesi'nden geçti.

23.04.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Dijital Aşı Sertifikası’na dair her şey

Aylardır tartışılan ‘Dijital Aşı Sertifikası’ AB Parlamentosu’nda kabul edildi. Peki, Türkiye bunun neresinde? Türkler bu yaz AB’ye iş ya da turistik amaçlı gidebilecek mi? Aşı kartı nedir, nasıl çıkar? İşte ‘aşı pasaportu’na dair her şey...

10.06.2021

Bu yıllar geçecek, Ezgi Mola kalacak... Ya siz

Ezgi Mola’yı son defa Alice müzikalinin kulisinde görmüştüm.

9.06.2021

Biden’ın önünde bekleyen Türkiye teklifi

İki günlük Yunanistan ziyaretinden geriye kalan özet şu:

1.06.2021

Avrupa Birliği’nin değerlerine yönelmek...

Küresel güçler, dış güçler, asimetrik savaşlar, vekâlet savaşları...

21.05.2021

Biden’ın planı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Ronald Reagan tarafından 22 Nisan 1981 günü söylenen “Ermeni soykırımı” yalanı, tam 40 yıl sonra bir başka ABD Başkanı Joe Biden tarafından tekrar edildi. Aynı yalan 2019 yılında da Amerikan Kongresi ve onun üst kanadı Senato tarafından kabul edilmişti.

26.04.2021