MENÜ

Avrupa Parlamentosu

Avrupa Parlamentosu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avrupa Parlamentosu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.395 Avrupa Parlamentosu haberi bulunmuştur.

Avrupa Parlamentosu Haberleri

ABden 100 milyar euroluk ücret destek programı

AB'den 100 milyar euroluk ücret destek programı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birlik ülkelerinde istihdamı korumak için 100 milyar avroluk ücret destek programı kurulmasını teklif etti.

2.04.2020Ekonomi
AB, Kovid-19a karşı ekonomi teşvik paketi hazırlıyor

AB, Kovid-19'a karşı ekonomi teşvik paketi hazırlıyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik etkilerine karşı yeni teşvik paketi hazırlanacağını duyurdu.

29.03.2020Ekonomi
Saatlerinizi ileri aldınız mı

Saatlerinizi ileri aldınız mı

Avrupa’da gün ışığından daha fazla yararlanmak için bugün yaz saati uygulaması başladı. Ekim ayında bir saat geri alınan saatler, bu gece yarısı saat 02.00’de bir saat ileri alındı. Türkiye’de ise yaz saati uygulaması olmadığı için saatler ileri alınmadı.

27.03.2020Avrupa
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişelerin devam etmesine karşın, ekonomi teşviklerinin katkısı ile pozitif seyrediyor.

27.03.2020Ekonomi
Avrupa Parlamentosundan corona virüs tedbirlerine onay

Avrupa Parlamentosu'ndan corona virüs tedbirlerine onay

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hazırladığı acil tedbirler, Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından onaylandı.

27.03.2020Ekonomi
ABden koronavirüse karşı iş birliği çağrısı

AB'den koronavirüse karşı iş birliği çağrısı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "AB üyesi hiçbir ülke tek başına bu krizin üstesinden gelemez." dedi.

26.03.2020Ekonomi
Avrupa Parlamentosu Kovid-19 gündemiyle gelecek hafta olağanüstü toplanacak

Avrupa Parlamentosu Kovid-19 gündemiyle gelecek hafta olağanüstü toplanacak

Avrupa Parlamentosu (AP), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin özel tedbirleri onaylamak için 26 Mart'ta olağanüstü toplanacak.

19.03.2020Dünya
Cem Özdemir kimdir Cem Özdemirin biyografisi

Cem Özdemir kimdir? Cem Özdemir'in biyografisi

Almanya'da siyasetçi Cem Özdemir ile AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier'in Kovid-19 testi pozitif çıktı. Bu gelişmenin ardından Türk kökenli Cem Özdemir'in kim olduğu ve siyasi yaşamı merak konusu oldu. Peki, Cem Özdemir kimdir? İşte, Cem Özdemir'in biyografisi...

19.03.2020Gündem
Corona virüs karantinasının ardından İtalyada hava ve su temizlendi

Corona virüs karantinasının ardından İtalya'da hava ve su temizlendi

Koronavirüsün Avrupa'daki merkez üssüne dönüşen İtalya'da hava kirliliği seviyesinde dikkat çeken bir düşüş yaşandı. Ülkenin en turistik şehirlerinden biri olan Venedik'te ise sular berraklaştı.

19.03.2020Seyahat
Avrupa’da yeni duvarlar

Avrupa’da yeni duvarlar

Bundan yaklaşık 5 yıl önceydi. Kendi ülkelerindeki kanlı iç savaştan kaçan milyonlarca insan, her şeyi göze alarak hayatta kalabilmek için yollara düştü. Milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı ve Afgan, Türkiye’ye sığınırken, yüz binlercesi de Avrupa’ya ulaşmak için Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden yola koyuldu. Derme çatma tekneler ve botlarla Akdeniz’in azgın sularına açılanlar arasında yaşamını kaybedenler de oldu. Ama Avrupa buna genelde seyirci kaldı.

16.03.2020Avrupa
Virüs lider dinlemiyor

Virüs lider dinlemiyor

Dünya genelinde 130 binden fazla kişide saptanan ölümcül yeni tip koronavirüs çok sayıda üst düzey siyasetçi ve devlet yetkilisine de bulaştı. Şu ana kadar koronavirüse rastlanan veya şüphe edilen devlet ve hükümet kademesinde yer alan isimler şöyle:

14.03.2020Dünya
Brüksel’de sığınmacı krizi paneli

Brüksel’de sığınmacı krizi paneli

Brüksel’de düzenlenen ‘AB ve Türkiye’nin Ortak Sınavı’ adlı panelde sığınmacı krizi ele alındı.

13.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: Belçika, Portekiz ve Lüksemburgda okullar tatil edildi

Son dakika haberi: Belçika, Portekiz ve Lüksemburg'da okullar tatil edildi

Belçika Başbakanı Sophie Wilmes, Kovid-19 nedeniyle ülke genelinde okulların cuma gecesi itibarıyla 3 Nisan'a kadar tatil edileceğini duyurdu. Portekiz hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı önlem olarak tüm okul ve üniversiteleri 9 Nisan'a kadar kapatma kararı aldı. Öte yandan, Avrupa'nın küçük ülkelerinden Lüksemburg da tüm okulları pazartesi gününden itibaren 27 Mart'a kadar kapatacağını duyurdu.

12.03.2020Dünya
Kovid-19 pandemi ilan edildi

Kovid-19 pandemi ilan edildi

Dünya genelinde 4500’den fazla can alan ‘katil’ koronavirüs, namı diğer ‘Kovid-19’ korku salmaya devam ediyor. Çin’de salgın nispeten kontrol altına alınırken İran’ın yanı sıra başta İtalya olmak üzere Avrupa’da hastalığın yükselişi sürüyor. Dünya Sağlık Örgütü, salgını pandemi olarak ilan etti. Dün İran’da ise kabine toplantısı maskeyle yapıldı, bakanlar aralıklı oturdu.

12.03.2020Dünya
Artık bu kadar kalabalık değil

Artık bu kadar kalabalık değil

Avrupa Parlamentosu (AP) koridorları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 100’den fazla programın iptal edilmesinin ardından sessizliğe gömüldü.

11.03.2020Avrupa
Avrupa Parlamentosu binasında koronavirüs sessizliği

Avrupa Parlamentosu binasında 'koronavirüs' sessizliği

Avrupa Parlamentosu (AP) koridorları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 100'den fazla programın iptal edilmesinin ardından sessizliğe gömüldü.

11.03.2020Dünya
Temastan kaçının

Temastan kaçının

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler giderek artıyor. Uzmanlar koronavirüsün yayılmasını önlemek için “Temastan kaçının” diyor.

10.03.2020Kampüs
AP Başkanı Sassoli, kendisini evinde karantinaya aldı

AP Başkanı Sassoli, kendisini evinde karantinaya aldı

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, hafta sonunu çok sayıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğü İtalya’da geçirmesi nedeniyle, tedbiren kendini evinde karantinaya aldı.

10.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: AB Parlamentosu Başkanı corona virüs karantinasında

Son dakika haberi: AB Parlamentosu Başkanı corona virüs karantinasında

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, hafta sonunu çok sayıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğü İtalya'da geçirmesi nedeniyle, tedbiren kendini evinde karantinaya aldı.

10.03.2020Dünya
Çağdaş Avrupa’ya yakışmıyor

Çağdaş Avrupa’ya yakışmıyor

Avrupa deyince akla medeniyet gelir. Avrupa deyince akla özgürlük, eşitlik, kardeşlik, hukuk devleti, insan onuruna saygı gelir. Avrupa deyince akla dayanışma gelir. Avrupa deyince akla her alanda gelişmiş, zengin sanayi ülkeleri gelir.

9.03.2020Avrupa
Dünya borsaları virüs etkisinden kurtulamıyor

Dünya borsaları "virüs" etkisinden kurtulamıyor

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişelerin artarak devam etmesi ile negatif seyrediyor.

6.03.2020Ekonomi
Corona Virüs AB kurumlarına sıçradı

Corona Virüs AB kurumlarına sıçradı

Avrupa Birliği (AB) kurumu olan Brüksel'deki Avrupa Savunma Ajansı'nda (EDA) ilk yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) vakası tespit edildi. Bu açıklamanın ardından ikinci vaka da duyuruldu.

4.03.2020Dünya
AB liderlerinin göçmen seyri

AB liderlerinin göçmen seyri!

Yunan sınırına giden AB ve AP yetkilileri, göçmen topluluklarını havadan ‘meraklı’ gözlerle inceledi

4.03.2020Gündem
Avrupa’da panik

Avrupa’da panik

Hastalanan Papa Francis’in korona değilmiş.

4.03.2020Dünya
Mülteciye şiddeti savundu

Mülteciye şiddeti savundu

Avrupa Parlamentosu Halk Partileri (EVP) Grup Başkanı Manfred Weber, Yunanistan’ın mültecilere şiddet kullanmasını savundu: “Avrupa dış sınırında hukuk ve düzen zorla sağlanmalıdır.”

3.03.2020Avrupa
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Siyaset Akademisi açılışı dersinde konuştu. 'Libya ve İdlib'de gelişmeler lehe döndü' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 tane şehidimiz var. Rejim güçlerinin kaybı çok yüksek. Mücadele devam ediyor, edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek." ifadelerini kullandı.

27.02.2020Gündem
Kıbrıs Rum kesiminde Kapalı Maraş telaşı Mektup gönderdiler

Kıbrıs Rum kesiminde "Kapalı Maraş" telaşı! Mektup gönderdiler

Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Türk tarafının başlattığı "Maraş açılımı" konusunda BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve AB'ye mektup gönderdi

24.02.2020Gündem
ABden bütçe anlaşması çıkmadı

AB'den bütçe anlaşması çıkmadı

AB Konseyi Başkanı Charles Michel "AB bütçesi konusunda bir anlaşma sağlayamadık" dedi.

22.02.2020Ekonomi
AB liderleri bütçe konusunda anlaşamadı

AB liderleri bütçe konusunda anlaşamadı

Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülke liderinin Birliğin gelecekteki bütçesinin boyutu ve harcama alanlarını görüşmek için Brüksel'de düzenlediği zirvede uzlaşı sağlanamadı. Avrupa projesi için birlikte çalışılması gerektiğini anımsatan AB Konseyi Başkanı Charles Michel, "Farklı kaygıları, farklı çıkarları, farklı görüşleri olanları masada uzlaştırmak kolay değil. Bir anlaşma sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

21.02.2020Dünya
AB liderlerinin bütçe maratonu başladı

AB liderlerinin bütçe maratonu başladı

B Konseyi Başkanı Charles Michel "Bütçe konusunda farklı beklentiler ve farklı kaygılar bulunuyor" dedi.

21.02.2020Ekonomi
Avrupa Birliğinden gelecekteki bütçe için zirve

Avrupa Birliği'nden gelecekteki bütçe için zirve

AB üyesi ülkelerin liderleri, birliğin gelecekteki bütçesini görüşmek üzere yarın Brüksel'de buluşacak. 27 ülkenin devlet veya hükümet başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek zirvede, birliğin 2021-2027 dönemine ilişkin bütçesinin boyutu ve odaklanacağı alanlar değerlendirilecek.

19.02.2020Ekonomi
Ay yıldızlı protesto

Ay yıldızlı protesto

Hakan Akkaya, New York’ta gerçekleştirdiği defilede Türk bayrağını yırtan Yunan vekili protesto ederek ay yıldızlı gömlekle podyuma çıktı.

15.02.2020Magazin
Askerimize zarar gelirse rejimi her yerde vururuz

Askerimize zarar gelirse rejimi her yerde vururuz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şam rejimini “Gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum” diye uyardı.Erdoğan, Moskova’ya “Anlaşmalara kimse uymuyor. Biz de artık lafa değil sahadaki gerçeklere bakarak hareket edeceğiz” mesajı verdi, ‘rejime saldırı malzemesi veren’ Suriyeli muhalif grupları da uyaran Cumhurbaşkanı, Meclis grup konuşmasında özetle şunları söyledi:

13.02.2020Gündem
APden Vietnamla ticaret anlaşmasına onay

AP'den Vietnam'la ticaret anlaşmasına onay

Ticaret ve yatırım anlaşmaları müzakereleri 2012 yılında başlamış, 2015'te ise tamamlanmıştı.

12.02.2020Ekonomi
Başbakan olma hayalleri söndü

Başbakan olma hayalleri söndü

“Politika acımasızdır” denir hep. Gerçekten de öyle. İşte bunun en son örneğine bugünlerde tanık olduk. Almanya’da büyük koalisyon hükümetinin en güçlü kanadı Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’nin (CDU) Genel Başkanı Annegret Kramp-Karrenbauer, sürpriz bir biçimde, muhafazakâr kanadın başbakan adayı olmayacağını ilan etti. Hatta CDU ile ‘kardeş parti’ Hıristiyan Sosyal Birlik Parti’nin (CSU) ortak başbakan adayı saptandıktan sonra CDU Genel Başkanlığı görevini bırakacağını da.

12.02.2020Avrupa
AP’den bayrak yırtan Yunan parlamentere ceza

AP’den bayrak yırtan Yunan parlamentere ceza

Avrupa Parlamentosu (AP), Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan parlamenter Ioannis Lagos’a 1 hafta ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezası verdi.

12.02.2020Dünya
İdlibde 1 milyondan fazla kişi yerinden oldu

'İdlib'de 1 milyondan fazla kişi yerinden oldu'

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İdlib'deki saldırılar nedeniyle geçen şubattan bu yana 1 milyondan fazla sivilin yerinden olduğunu bildirdi.

11.02.2020Dünya
Son dakika haberi: Avrupa Parlamentosundan ırkçı Yunan vekile ceza

Son dakika haberi: Avrupa Parlamentosu'ndan ırkçı Yunan vekile ceza

Avrupa Parlamentosu (AP), Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan parlamenter Ioannis Lagos’a ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezası verdi.

11.02.2020Dünya
Yunan vekilin davranışı kabul edilebilir değil

Yunan vekilin davranışı kabul edilebilir değil

AB-Türkiye ulaştırma sektörü işbirliği kapsamında AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle turistik Doğu Ekspresi’nde yolculuğa çıkan AB-Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, Avrupa Parlamentosu’nda Yunan milletvekili Ioannis Lagos’un Türk bayrağını yırtmasının “Kabul edilebilir olmadığını” söyledi.

10.02.2020Dünya
Christian Bergerden ırkçı Yunan vekile tepki

Christian Berger'den ırkçı Yunan vekile tepki

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, ırkçı Yunan milletvekilinin Türk bayrağını yırtmasıyla ilgili konuştu.

9.02.2020Gündem
Belçika’ya: Ülkeniz terör sığınağı haline geldi

Belçika’ya: Ülkeniz terör sığınağı haline geldi

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Belçika Adalet Bakanı Koen Geens’e yazdığı mektupta, Belçika yargısının PKK’lılarla ilgili soruşturmanın yargıya taşınmasını önleyen kararına tepki gösterirken “Bu karar Türk milletinin vicdanında derin bir yara açmıştır” dedi.

8.02.2020Gündem
AP’ye mektup: O konferans utanç vesilesi

AP’ye mektup: O konferans utanç vesilesi

TBMM Başkanı Şentop, terör örgütü PKK’nın elebaşlarını davet eden AP’ye, skandalı kınayan bir mektup gönderdi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da AP’ye tepki gösterdi.

8.02.2020Gündem
Tarih belli oldu Bakan Çavuşoğlu duyurdu

Tarih belli oldu! Bakan Çavuşoğlu duyurdu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovakya Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Lajcak ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu, Rusya'dan yarın gelecek bir heyetle İdlib'deki durumun görüşüleceğini söyledi.

7.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gülden Belçikaya tepki

Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gül'den Belçika'ya tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Belçika Adalet Bakanı Ekselansları Koen Geens'e gönderdiği mektupta, PKK'lılarla ilgili soruşturmanın yargıya taşınmasını önleyen ülkedeki karara tepki gösterdi. Gül, "PKK terör örgütü mensupları da dahil olmak üzere, ülkenizin çeşitli terör örgütü yöneticileri ve mensuplarının fiilen sığınağı haline gelmiş olması, ülkelerimiz arasındaki ilişkilere de terörizmle mücadelede uluslararası işbirliği perspektifine de maalesef gölge düşürmektedir" dedi.

7.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ya sonra?

Ne yapar ne eder, dünya, bu virüs belâsından kurtulur.

2.04.2020

Kırmızı günler

Koronavirüs yüzünden dünya haritasında birçok ülke kırmızıya boyalı...

11.03.2020

Onu tanırız

Yunan zulmünü, Kurtuluş Savaşı’ndan biliriz. Kaçarken bile köyleri nasıl yakıp yıktıklarına tarih şahittir.

7.03.2020

Avrupa medeniyeti bu mu

Göçmenlerin sınır kapılarına dayanmasının ardından Yunanistan alarma geçti. Sınırda bekleyenlere gaz ve sis bombası yağdı. Özellikle çocuklar ve kadınlar perişan. Uygulanan orantısız güç “Avrupa medeniyeti bu mu?” dedirtiyor.

3.03.2020

Pazar kahvesi

Avrupa bunlara kaldı.

9.02.2020

‘Cani geziyor dipdiri, can vermede masum!’

BATI’nın bin bir yüzlülüğüne, daha açık ifadesiyle Âkif’in deyişiyle “Maske yırtılmasa hâlâ bize afetti o yüz/ Medeniyet denilen kahpe hakikat yüzsüz”lüğüne onlarca kez tanık olmamıza rağmen, körü körüne Batı taklitçiliğimiz bize ağır bedeller ödetiyor.

8.02.2020