EKSTRA
MENÜ

Brüksel

Brüksel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Brüksel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.921 Brüksel haberi bulunmuştur.

Brüksel Haberleri

Küresel ham çelik üretimi 174,4 milyon tona yükseldi

Küresel ham çelik üretimi 174,4 milyon tona yükseldi

Küresel ham çelik üretimi, mayısta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,5 artarak 174,4 milyon tona yükseldi.

22.06.2021Ekonomi
ABDli teknik heyet Türkiyeye gelecek

ABD'li teknik heyet Türkiye'ye gelecek

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, ABD Savunma Bakanlığından teknik heyetin Afganistan’daki Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın işler halde kalmasına yönelik faaliyetleri ele almak üzere perşembe günü Türkiye'ye gelmesinin beklendiğini bildirdi.

22.06.2021Dünya
BM Mülteciler Temsilcisi Leclerc Hürriyet’e konuştu: Türkiye’ye daha çok destek olunmalı

BM Mülteciler Temsilcisi Leclerc Hürriyet’e konuştu: Türkiye’ye daha çok destek olunmalı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Leclerc, uluslararası toplumun Türkiye’ye mülteciler konusunda daha çok destek olması gerektiğini vurguladı.

21.06.2021Dünya
AB artık masaya dönsün

AB artık masaya dönsün

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) liderlerinin 24-25 Haziran’da Brüksel’de yapacakları zirvenin, Türkiye ile Brüksel arasında dönüm noktası olmasını istediklerini söyledi. Antalya Diplomasi Forumu’nun sona ermesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, özetle şu mesajları verdi:

21.06.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluştu, sorularını yanıtladı: Çok sürpriz bir cevap vereceğim

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluştu, sorularını yanıtladı: 'Çok sürpriz bir cevap vereceğim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 ilden gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, ''Babanız Ahmet Erdoğan’dan sonra size babalık yapan ikinci bir isim oldu mu?'' sorusuna ''Sana çok sürpriz bir cevap vereceğim. Benim abim yoktu. İki tane anne ayrı, baba bir abim vardı ama beraber yaşamadık. Böyle bir durum vardı. Benim anam da babam da Allah rahmet etsin annem oldu. Annem rahmetli olduğu zaman gerçekten dünyam adeta yıkılmıştı'' yanıtını verdi. Vatandaşlara aşı olma çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Aşı tedarikinin bir hayli güç olduğu bir dönemde vakitlice yaptığımız bağlantılar sayesinde hızlı bir aşılama takvimi yürütüyoruz. Şu anda gayet iyi durumdayız'' dedi.

20.06.2021Gündem
Yunan komutandan Ege’de provokatif uçuş

Yunan komutandan Ege’de provokatif uçuş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Brüksel’deki NATO Zirvesi sırasında Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile görüşmesinden sonra Türk-Yunan ilişkilerinde ılımlı bir ortam tesis edilmeye çalışılırken, Yunan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros önceki gün Ege semalarında şov yaptı.

20.06.2021Dünya
AB zirvesi öncesi Türkiye için iyimser hava

AB zirvesi öncesi Türkiye için iyimser hava

AB zirvesi öncesinde Türkiye ile ilişkiler yarın dışişleri bakanları düzeyinde değerlendirilecek. Genel hava Türkiye ile ilişkilerin geçen aylara göre daha iyi bir durumda olduğu yönünde.

20.06.2021Dünya
Amerika ile ‘Kabil’ görüşmeleri başladı

Amerika ile ‘Kabil’ görüşmeleri başladı

ABD’nin Afganistan’dan çekilme süreci devam ederken, Washington ile Ankara arasındaki diplomasi hızlandı. Başkent Kabil’deki havalimanının güvenliğinin Türk ordusu tarafından sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

19.06.2021Dünya
İşte Biden’la görüşmenin perde arkası

İşte Biden’la görüşmenin perde arkası

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden ile Brüksel’de yaptığı ilk görüşmenin ayrıntıları çıkmaya devam ediyor.

19.06.2021Gündem
Geçmişi yeniden kurmak

Geçmişi yeniden kurmak

Zeynep Gögüş, ‘Yok Çünkü Telafisi’nde hem kişisel hem de tarihin geçmişine yolculuk yaparak anıları ne kadar tahrif ettiğimizi tartışıyor. Çünkü kimse kendi acılarıyla, kabahatleriyle, kusurlarıyla yüzleşmek istemiyor.

18.06.2021Kitap Sanat
Son dakika haberi Kritik görüşmenin ardından Beyaz Saray duyurdu Kabil Havalimanı konusunda mutabakata varıldı

Son dakika haberi Kritik görüşmenin ardından Beyaz Saray duyurdu! Kabil Havalimanı konusunda mutabakata varıldı

Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan-ABD Başkanı Joe Biden görüşmesinde iki ülkenin Kabil Havalimanı konusunda genel bir mutabakata vardığını ve Biden’ın bu sürece destek vereceğini belirtti.

17.06.2021Dünya
1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi

1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi?

Yazın gelişiyle artan hava sıcaklıkları bir yandan, aşılamanın ve kısıtlamaların etkisiyle düşen vaka sayıları diğer yandan derken birçok kişinin aklında aynı soru: Açık havada maskemi çıkarsam olur mu? Bu soruyu sizin için Türkiye'nin önde gelen uzmanlarına sorduk. Cevapları haberimizde...

17.06.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesinin detaylarını ilk kez anlattı..

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesinin detaylarını ilk kez anlattı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmede terör örgütü YPG konusunda açık ve net konuştuğunu anlattı. Erdoğan, “Biz her zaman ‘iyi terörist, kötü terörist’ şeklindeki ikircikli tavırla, terörün yok edilemeyeceğini vurguladık. Terörün hedefi olan bir müttefikin yanında durmak yerine, o müttefikin mücadele ettiği terör örgütlerini tercih etmek tarihi bir hatadır. Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıkları er ya da geç anlayacaklar. Ben şuna inanıyorum; biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Bu işin başka yolu yok” dedi.

17.06.2021Gündem
Belçika’da iş arayana ‘Youtuber olma’ kursu

Belçika’da iş arayana ‘Youtuber olma’ kursu!

Belçika’da Brüksel-Başkent Bölgesi’nin mesleki eğitim kurumu, iş arayanlar için ‘Youtuber olma’ kursları vermeye başlayacak.

16.06.2021Avrupa
Şuşa’da tarihi imza

Şuşa’da tarihi imza

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 28 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtarılan Dağlık Karabağ’ın sembol şehri Şuşa’ya tarihi bir ziyaret yaparken “Ermenistan’ın kendisine uzatılan iyi niyet ve dayanışma elini tutmasını ortak geleceği birlikte şekillendirme fırsatını iyi kullanmasını temenni ediyoruz” dedi. Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Şuşa Sözleşmesi’ni imzaladı.

16.06.2021Gündem
Çin’den NATO’ya yanıt: ‘Soğuk Savaş zihniyeti sürüyor’

Çin’den NATO’ya yanıt: ‘Soğuk Savaş zihniyeti sürüyor’

Çin, NATO zirvesinin sonuç bildirgesinde ‘uluslararası sisteme tehdit’ olarak nitelenmesine tepki gösterdi. Çin’in Avrupa Birliği (AB) misyonundan yapılan açıklamada NATO, ‘suni bir çatışma ortamı oluşturmaya çalışmakla’ suçlandı.

16.06.2021Dünya
AB-ABD bildirisinde Türkiye vurgusu

AB-ABD bildirisinde Türkiye vurgusu

Oldukça karmaşık bir dosya haline gelen ve birden fazla boyuta sahip olan Türkiye’yle ilişkiler konusunda Amerikan yönetimiyle koordinasyon içinde hareket etmek istediğini gizlemeyen Avrupa Birliği, bu konuda Washington’dan istediği sinyali aldı. ABD Başkanı Joe Biden’ın, Brüksel’deki son teması olan AB-ABD Zirvesi sonrası yayımlanan ortak bildiride Türkiye vurgusu yapıldı. Belgede, “Demokratik bir Türkiye’yle işbirliğine ve karşılıklı yarara dayalı bir ilişki amaçlıyoruz” denildi.

16.06.2021Dünya
AB’yle gündem gümrük birliği

AB’yle gündem gümrük birliği

Avrupa Birliği ve Türkiye arasındaki görüşmeler giderek hız kazanıyor. Brüksel’de gerçekleştirilecek zirve öncesinde AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ile görüşme gerçekleştiren Ticaret Bakanı Mehmet Muş, gümrük birliğinin güncellenmesi için olumlu bir hava ve istek olduğu açıklamasını yaptı.

16.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Biden görüşmesinde dikkat çeken detay.... NATO zirvesindeki gelişmeler..

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Biden görüşmesinde dikkat çeken detay.... NATO zirvesindeki gelişmeler..

Son dakika haber.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı dünya liderlerini bir araya getiren NATO toplantısı Brüksel’de yapılırken bazı ikili temaslar zirve içinde zirve niteliğindeydi. İkili temasları yakından takip edilen liderler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da yer aldı. Erdoğan ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İspanya ve Hollanda liderleriyle ikili görüşme maratonu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden’la 45 dakikası başbaşa toplam 1.5 saatlik görüşme sonrası basın toplantısında “Sayın Biden’la ilk verimli görüşmemiz gerçekleşmiş oldu. Kendisini Türkiye’ye davet ettim. Türkiye-ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele olmadığını düşünüyoruz” dedi. Erdoğan ve Biden'ın ikili görüşmesinde masadaki kitap ayrıntısı ise dikkat çekti... Erdoğan özetle şunları söyledi:

15.06.2021Gündem
AB-ABD Zirvesi Brükselde başladı

AB-ABD Zirvesi Brüksel'de başladı

ABD Başkanı Joe Biden, ABD-Avrupa ilişkilerine ilişkin, "Selefimden çok farklı görüşlerim bulunuyor" değerlendirmesinde bulundu.

15.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Kritik NATO Zirvesi Biden Cumhurbaşkanı Erdoğanın yanına geldi İşte toplantıya damga vuran anlar..

Son dakika haberi: Kritik NATO Zirvesi! Biden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına geldi! İşte toplantıya damga vuran anlar..

Tüm dünyanın gözü dün gerçekleşen tarihi NATO zirvesindeki son dakika açıklamalarındaydı... NATO zirvesinde deyim yerindeyse diplomasi rüzgarı esiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan birçok devlet başkanı ile peşi sıra görüşmeler gerçekleştirdi.. İlk görüşmeyi Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yapan Erdoğan, daha sonra İngiltere Başbakanı Johnson ve Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü. NATO Zirvesinin resmi açılışı gerçekleşirken Erdoğan ve Biden'ın açılış törenindeki yakınlaşması dikkat çekti. Liderler zirvesinin uzaması nedeniyle Erdoğan ve Biden saat 19.00'da görüşmeye başladı. Görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü. Liderler aile fotoğrafı çekilirken bir araya gelip samimi bir sohbette bulundu. Erdoğan'ın zirvedeki dördüncü görüşmesi olan Miçotakis görüşmesi ise yaklaşık bir saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile göreve geldiğinden bu yana ilk kez yüz yüze görüştü. Erdoğan görüşme sonrası, “Türkiye-ABD arasında çözülemeyecek meselenin olmadığını düşünüyoruz” dedi.

15.06.2021Dünya
Son dakika: ABD Başkanı Joe Bidendan Erdoğan görüşmesiyle ilgili açıklama

Son dakika: ABD Başkanı Joe Biden'dan Erdoğan görüşmesiyle ilgili açıklama!

Son dakika haberine göre ABD Başkanı Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü konulardan Afganistan'ın sorulması üzerine "Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımızla ilgili iyi şeyler hissediyorum." açıklaması yaptı.

15.06.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğanın NATO temasları, dünya basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO temasları, dünya basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO Liderler Zirvesi kapsamında yaptığı ikili görüşmeler, dünya basınında geniş yankı buldu. ABD merkezli The Wall Street Journal (WSJ), Erdoğan-Biden görüşmesini, “Biden ve Erdoğan, ABD-Türkiye İlişkilerini sıfırlamak için buluştu” başlığıyla duyurdu.

15.06.2021Dünya
Son dakika... Bakan Muştan Gümrük Birliği açıklaması

Son dakika... Bakan Muş'tan Gümrük Birliği açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "AB ile görüşmelerde ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda mutabık kaldık. Gümrük Birliği'nin güncellenmesine dönük süreç Türkiye ile AB'nin ticari alandaki ilişkilerini daha ileriye taşıyacaktır" dedi.

15.06.2021Ekonomi
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli: 15 Temmuzda NATO neredeydi

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli: 15 Temmuz'da NATO neredeydi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "NATO bugüne kadar Türkiye'nin hangi güvenlik ihtiyacına cevap vermiştir? İttifakın en büyük 2. ordusu Türk ordusudur. 15 Temmuz'da başkentimiz hainler tarafından bombalanırken bu NATO neredeydi, ne yapıyordu?" dedi.

15.06.2021Gündem
Son dakika: Çinden NATOya sert cevap

Son dakika: Çin'den NATO'ya sert cevap

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel'de düzenlenen zirvede ittifak üyelerinin Çin'in yükselişine ortak bir yanıt vermeleri gerektiğini söyledi. Çin'den bu açıklamaya tepki geldi. Yayınlanan açıklamada NATO "Çin'in barışçıl kalkınmasını kötülemek için iftira atmakla" suçlandı.

15.06.2021Dünya
Küresel piyasalar, NATO Zirvesinin ardından karışık seyrediyor

Küresel piyasalar, NATO Zirvesi'nin ardından karışık seyrediyor

Küresel piyasalar NATO Zirvesi'nin ardından karışık bir seyir izlerken, gözler yarın açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararına çevrildi.

15.06.2021Ekonomi
NATO’da Biden ile yeni sayfa

NATO’da Biden ile yeni sayfa

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın köhne bulduğu NATO, yeni ABD Başkanı Joe Biden ile yeniden ivme kazandı. Dün pandemi sonrasında ilk kez yüz yüze gelen liderler, ittifakın 10 yıllık yol haritası olma özelliği taşıyan NATO 2030 belgesini kabul etti. Rusya’dan sonra Çin tehdidi de belgeye girdi. Ayrıca uzaydan gelebilecek saldırılarda ittifakın 5’nci maddesinin uygulanması benimsendi.

15.06.2021Dünya
Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin yatıştırıcı bir iklimde geçtiğini belirtti

Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin yatıştırıcı bir iklimde geçtiğini belirtti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, NATO Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin "yatıştırıcı bir iklimde" gerçekleştiğini belirtti.

14.06.2021Dünya
Ticaret Bakanı Muş, AB Komisyonu Ekonomiden Sorumlu Üyesi Gentiloni ile bir araya geldi

Ticaret Bakanı Muş, AB Komisyonu Ekonomiden Sorumlu Üyesi Gentiloni ile bir araya geldi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ekonomiden Sorumlu Üyesi Paolo Gentiloni ile görüştü.

14.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği ilk yüz yüze toplantının ardından basın toplantısı düzenlendi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis'e "Görüşmelerimizi özel hattan yapalım" mesajı verdiğini aktardı. Erdoğan bugünkü görüşmelerinde Fransa liderinin "İslâm karşıtı olmam mümkün değil" dediğini açıkladı.

14.06.2021 Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Biden görüşmesi sonrası ilk açıklama Yararlı ve samimi bir görüşme oldu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden görüşmesi sonrası ilk açıklama! 'Yararlı ve samimi bir görüşme oldu'

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın tüm dünyanın merakla beklediği görüşmesi sona erdi. 45 dakika süren görüşme sonrası başlayan heyetler arası görüşme de tamamlandı. Kritik görüşme sonrası ilk açıklama Biden'dan geldi. Bloomberg'ün Beyaz Saray muhabiri Jennifer Epstein, Joe Biden'ın görüşme sonrasında "Çok iyi bir toplantıydı" değerlendirmesinde bulunduğunu aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik görüşme sonrası NATO Karargahı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmenin yararlı olduğu belirterek, "Etkin işbirliğine ihtiyaç duyduğumuz bölgelerde sayın Biden ve ekibiyle görüştük. Neticede son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu. Her alanda saygı ve çıkara dayalı verimli bir işbirliğini başlamasına yönelik olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca Biden'ı Türkiye davet ettiğini söyleyerek, "Sayın Biden'la ilk verimli görüşmemiz gerçekleşmiş oldu. Kendisini Türkiye'ye davet ettim. Yoğunlukları aştıktan sonra Türkiye'ye gelebileceğini söyledi" dedi.

14.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis ve Macron görüşmelerinin detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis ve Macron görüşmelerinin detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği ilk yüz yüze toplantının ardından basın toplantısı düzenlendi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis'e "Görüşmelerimizi özel hattan yapalım" mesajı verdiğini aktardı. Erdoğan bugünkü görüşmelerinde Fransa liderinin "İslâm karşıtı olmam mümkün değil" dediğini açıkladı.

14.06.2021Dünya
Erdoğan-Biden görüşmesinden ilk kareler

Erdoğan-Biden görüşmesinden ilk kareler

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın tüm dünyanın merakla beklediği görüşmesi az önce başladı. İki lider Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO Zirvesi marjında bir araya geldi. Görüşme liderler zirvesinin uzaması nedeniyle planlanandan yaklaşık bir saat geç gerçekleşiyor. Ankara-Washington arasındaki anlaşmazlıkların masaya yatırılmasının beklediği kritik görüşme sonrası liderler ayrı ayrı basın toplantısı düzenleyecek.

14.06.2021Haber
Ticaret Bakanı Muş, AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dombrovskis ile görüştü

Ticaret Bakanı Muş, AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dombrovskis ile görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ile bir araya geldi.

14.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Tarihi Erdoğan - Biden görüşmesi başladı İşte Erdoğanın NATO çantası

Son dakika haberi: Tarihi Erdoğan - Biden görüşmesi başladı! İşte Erdoğan'ın NATO çantası

Son dakika haberi... Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden görüşmesi başladı. Saat 19.00'da başlayan görüşmede pek çok kritik konu masaya yatırılacak. İşte tarihi görüşmenin ana maddeleri...

14.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin yeni NATO misyonu

Brüksel’deki NATO zirvesi yalnızca bir “savunma paktı” zirvesi değildi...

21.06.2021

İşte... Roketlerin geceye çizdiği ölüm resmi

Şu fotoğrafa dikkatli bakın... İşte çocukların yandığı o gece, ateşe boyanan gökyüzünün fotoğrafıdır bu... Roketlerin geceye çizdiği ölümün resmidir. Sağ taraftan Hamas’ın attığı yüzlerce roket... Sol tarafta da onları karşılayan İsrail’in ‘Demir Kubbe’ sistemi... Sonra İsrail’in Gazze’ye yağdırdığı tonlarca bomba... İnsanlığı bu hale getiren nedir acaba?

20.06.2021

Festivalimiz sinema salonlarına döndü

İstanbul Film Festivali sinemalara geri döndü. Festival filmleri Atlas 1948 Sineması’nda ve Kadıköy Sineması’nda 4 Temmuz’a kadar seyircilerini bekleyecek. Biz de yapımlar arasından ‘mutlaka izlenmeli’ dediğimiz 10 filmi seçtik.

19.06.2021

Erdoğan’ın NATO söyleminin analizi

Geride bıraktığımız yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izlediği dış politikada en çok tartışma yaratan alanlardan biri Türkiye’nin yörüngesini konu aldı.

19.06.2021

Meyhane tebliğcileri

Kendilerine “Tebliğciler” adını veren bir grup var.

17.06.2021

Eksik olsun

Çocukluğumuzda şöyle bir tekerleme duyardık:

17.06.2021

NATO’nun görev alanı Çin’e doğru uzanırken

“Çin Halk Cumhuriyeti’nin bir NATO bildirisine konu olacağı o yıllarda asla aklımın ucundan bile geçmezdi” diyor Türkiye’nin bir önceki NATO daimi temsilcisi emekli büyükelçi Fatih Ceylan.

17.06.2021

Zirveden kalan

Fotoğrafı gördünüz mü?

16.06.2021

Siber yalanlar

Siber saldırıların, kripto para adreslerinin ne büyük tehlike olduğunu günlerden beri yazıyoruz...

16.06.2021

Erdoğan-Biden görüşmesi... Hareketlenme var ama sonuçları uygulamada göreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında önceki gün Brüksel’deki NATO karargâhında gerçekleşen görüşmeyi kapsamlı bir şekilde değerlendirmekte bu aşamada bazı güçlükler var.

16.06.2021

Biden’ı utandırması gereken rapor

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 29 NATO üyesinin Brüksel’deki toplantısı sonrası ABD Başkanı Joe Biden, basın açıklamasıyla alınan kararlardan söz ederken, “Başlıca endişelerimiz Rusya, Çin, terörizm, kurallara dayalı uluslararası düzene yönelik tehditler, göç ve siber güvenlik” dedi.

16.06.2021

Erdoğan ne için ‘Hamdolsun’ dedi

Erdoğan ile Biden görüşmesi olumlu sonuçlandı. Biden görüşmeye ilişkin olarak, “Verimli geçti. Güzel geçti” yorumunu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu” dedi.

16.06.2021

NATO’nun eski Afganistan Temsilcisi Hikmet Çetin, TSK’nın Kabil’de görev almasına ne diyor?

ABD’nin önümüzdeki eylül ayında Afganistan’dan çekilmesini tamamlamasıyla birlikte, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başkent Kabil Havalimanı’nın güvenliğini ve işletmesini üstlenmesi meselesi son günlerin en önemli tartışma başlıklarından biri haline gelmiş bulunuyor.

15.06.2021