MENÜ

Ulusal Birlik Partisi

Ulusal Birlik Partisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ulusal Birlik Partisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.713 Ulusal Birlik Partisi haberi bulunmuştur.

Ulusal Birlik Partisi Haberleri

Nefret içerikli paylaşımlar 24 saat içinde kaldırılacak

Nefret içerikli paylaşımlar 24 saat içinde kaldırılacak

Fransa’da Ulusal Meclis’te yapılan oylamada, internet şirketlerinin nefret, şiddet, din ve ırk üzerinden hakaret içerikli paylaşımları 24 saat içerisinde kaldırmasını zorunlu tutan yasa tasarısı kabul edildi.

14.05.2020Avrupa
Seçimlere katılmak için seçmenden borç istedi

Seçimlere katılmak için seçmenden borç istedi

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) Lideri Marine Le Pen, Europe 1 radyosunda yaptığı açıklamada, partisinin son aylarda mali sorunlar yaşadığını belirtti.

13.02.2020Avrupa
‘Siyasetçi dediğin, konuşmadan önce üç kez düşünür’

‘Siyasetçi dediğin, konuşmadan önce üç kez düşünür’

Ulusal Birlik Partisi İngiltere Dayanışma Derneği’nin (UBP) konuğu olarak Londra’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya geldi. UBD kurucuları Mehmet Bayramoğlu ve Münir Tatar’ın yer aldığı panelde Başbakan Tatar’a, soydaşları sevgi gösterilerinde bulundu. Konuşmasında Kıbrıs’ta anlaşma için umut kalmadığını belirten Tatar, bunun kendisinin, partisinin ve halkın büyük bölümünün görüşü olduğunu ifade söyledi:

12.02.2020Avrupa
KKTC meclisinde ‘cinsiyet’ tartışması

KKTC meclisinde ‘cinsiyet’ tartışması

KKTC Cumhuriyet Meclisi'nin bugünkü oturumuna ‘cinsiyet’ tartışmaları damga vurdu.

11.02.2020Dünya
Mustafa Akıncı’ya KKTC milletvekillerinden tepki: Seçim korkusu yaşıyor

Mustafa Akıncı’ya KKTC milletvekillerinden tepki: Seçim korkusu yaşıyor

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, İngiliz The Guardian gazetesine yaptığı açıklamalar tepki çekmeye devam ediyor. KKTC'de Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi milletvekilleri Akıncı'nın yaptığı açıklamaları, talihsiz bulduklarını belirterek, açıklamayı 'seçim korkusu için yapılan bir açıklama' olarak değerlendirdi. Demirören Haber Ajansı'na konuşan UBP milletvekili ve eski müzakereci Oğuzhan Hasipoğlu, "Cumhurbaşkanı Akıncı hangi ülkenin başkanı?" diye sordu.

10.02.2020Dünya
Siyasilerden Rahşan Ecevit mesajları

Siyasilerden Rahşan Ecevit mesajları

Rahşan Ecevit'in 97 yaşında tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybetmesinin ardından siyaset dünyasından taziye mesajları paylaşmaya başladı.

17.01.2020Gündem
Le Pen yeniden aday: Hedefim, şüphesiz zafer

Le Pen yeniden aday: Hedefim, şüphesiz zafer!

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen, 2022 yılında tekrar cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurdu.

17.01.2020Avrupa
KKTC’de seçim süreci başladı

KKTC’de seçim süreci başladı

KKTC’de Nisan ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk resmi aday, ana muhalefetteki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) lideri Tufan Erhürman oldu.

18.12.2019Dünya
Cami saldırganı tutuklandı

Cami saldırganı tutuklandı

Fransa’nın güneybatısındaki Bayonne kentinde önceki gün cami önünde silahlı saldırı gerçekleştiren ve gözaltına alınan saldırganın, hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklandığı bildirildi.

31.10.2019Avrupa
Fransa Senatosundan skandal başörtüsü kararı

Fransa Senatosundan skandal başörtüsü kararı

Fransa'da Senato, okul gezilerinde öğrencilere refakat eden annelerin başörtüsü takmasını yasaklayan yasa tasarısını onayladı.

30.10.2019Dünya
Fransa’da cami önünde silahlı saldırı: 2 yaralı

Fransa’da cami önünde silahlı saldırı: 2 yaralı

Fransa’nın Bayonne kentindeki cami önünde dün yerel saatle 15.00 sıralarında gerçekleşen silahlı saldırıda, 2 kişi ağır yaralandı.

29.10.2019Avrupa
Harekâta destek metni KKTC Meclisi’ni gerdi

Harekâta destek metni KKTC Meclisi’ni gerdi

KKTC Meclisi’nde Türkiye’nin Suriye’de başlattığı Barış Pınarı harekâtına destek açıklaması, sağ ve sol partiler arasında gerilime yol açtı.

17.10.2019Dünya
Akıncı’ya büyük tepki: ‘Şehitlerin kemiklerini sızlattı’

Akıncı’ya büyük tepki: ‘Şehitlerin kemiklerini sızlattı’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medyadan paylaştığı ‘Barış Pınarı ve Kıbrıs Barış Harekâtı’ mesajları tepki çeken KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı “KKTC’de koyun koyuna yatan Mücahit ve Mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlatmıştır” diye kınadı.

14.10.2019Gündem
KKTC Başbakanı Tatardan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

KKTC Başbakanı Tatar'dan Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamalarına ilişkin, "Türkiye kamuoyu bilsin ki hükümetin başındaki Ersin Tatar ve arkadaşları, Ulusal Birlik Partisi ve diğer milliyetçiler kesinlikle böyle düşünmüyorlar. Bizim için tek doğru yol, Türkiye ile birlikte hareket etmek, Türkiye ile omuz omuza ve müşterek olarak bu davayı yürütmektir. KKTC halkı Barış Pınarı Harekatı'nda Türkiye'nin yanındadır." dedi.

14.10.2019Dünya
Lezbiyen ve bekarların tıbbi yöntemle çocuk sahibi olma yasa tasarısı protesto edildi

Lezbiyen ve bekarların tıbbi yöntemle çocuk sahibi olma yasa tasarısı protesto edildi

Paris’te binlerce kişi, eş cinsel ve bekar kadınların tıbbi yöntemlerle çocuk sahibi olmasına izin veren yasa tasarısını protesto etti.

7.10.2019Avrupa
Fransız iş insanı, Le Pen’in partisine 8 milyon Euro borç vermiş

Fransız iş insanı, Le Pen’in partisine 8 milyon Euro borç vermiş

Fransa’da Marine Le Pen’in liderliğini yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi’ne (RN) 2017’de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Fransız bir iş insanı tarafından 8 milyon Euro borç verildiği ve bu ödeminin Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) bir bankada yapıldığı ortaya çıktı.

4.10.2019Avrupa
Maraş on sene içerisinde tamamen açılmış olabilir

"Maraş on sene içerisinde tamamen açılmış olabilir"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Kapalı Maraş'ta hakkı olduğunu iddia edenlerin Taşınmaz Mal Komisyonu'na başvuracağını ve sürecin hukuki zeminde ilerleyeceğini belirterek, Maraş'ın on sene içinde tamamen açılmış olabileceğini söyledi.

19.09.2019Gündem
Tesettür mayo ile yüzdüler diye aşırı sıcaklara rağmen havuzlar kapatıldı

Tesettür mayo ile yüzdüler diye aşırı sıcaklara rağmen havuzlar kapatıldı

Fransa’nın güneyindeki Grenoble kentinde, Müslüman kadınların belediyenin havuzuna tesettür mayo ile girmesi gerekçe gösterilerek aşırı sıcaklara rağmen iki havuz kapatıldı.

28.06.2019Avrupa
Eski KKTC başbakanına 3 yolsuzluk dosyası

Eski KKTC başbakanına 3 yolsuzluk dosyası

KKTC’de yaptığı evlilikler ve özel hayatı ile gündem olan eski Başbakanı Hüseyin Özgürgün hakkında 3 yolsuzluk dosyası hazırlandı.

15.06.2019Dünya
APde aşırı sağcılar adını değiştirdi

AP'de aşırı sağcılar adını değiştirdi

Avrupa Parlamentosu'ndaki aşırı sağcı ve popülist partilerden oluşan Uluslar ve Özgürlükler Avrupası, yeni üyelerle genişlemenin ardından adını Kimlik ve Demokrasi olarak değiştirdi.

13.06.2019Dünya
Fransa’da aşırı sağcı Le Pen hakim karşısına çıkacak

Fransa’da aşırı sağcı Le Pen hakim karşısına çıkacak

DEAŞ’a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaştığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen mahkemeye sevk edildi.

13.06.2019Avrupa
KKTCde UBP-HP koalisyon hükümeti güvenoyu aldı

KKTC'de UBP-HP koalisyon hükümeti güvenoyu aldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ulusal Birlik Partisi (UBP) - Halkın Partisi (HP) koalisyon hükümeti güvenoyu aldı.

1.06.2019Dünya
Fransada AP seçimlerinde Macron hayal kırıklığına uğradı

Fransa'da AP seçimlerinde Macron hayal kırıklığına uğradı

Fransa'da Avrupa Parlamentosu seçimlerinin kaybedeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron olurken, aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi sandıktan ilk sırada çıktı.

30.05.2019Dünya
KKTCde Başbakanı Ersin Tatardan önemli mesajlar

KKTC'de Başbakanı Ersin Tatar'dan önemli mesajlar

KKTC Başbakanı Tatar, ülkede hükümetin Kıbrıs Türk halkının isteği ve desteğiyle kurulduğunu söyledi.

29.05.2019Dünya
KKTCde ilk Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldı

KKTC'de ilk Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi (HP) koalisyon hükümetinin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldı.

28.05.2019Dünya
AP seçimlerinden değişim talebi çıktı

AP seçimlerinden 'değişim talebi' çıktı

AB'nin geleceğini yakından ilgilendiren Avrupa Parlamentosu seçimleri, merkez partilerin geleneksel hakimiyetini sona erdirdi.

27.05.2019Dünya
Tüm gözler oradaydı... Dikkat çeken sonuçlar

Tüm gözler oradaydı... Dikkat çeken sonuçlar

Yaklaşık 427 milyon seçmenin kayıtlı olduğu Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde 23 Mayıs'ta İngiltere ve Hollanda, 24 Mayıs'ta İrlanda ve Çekya (24 ve 25 Mayıs), 25 Mayıs'ta Slovakya, Malta ve Letonya'da seçmenler oylarını kullandı.  AB ülkelerinden bugün sandık başına giden Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, İspanya, İsveç, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Polonya, Portekiz, Slovenya, Yunanistan, Romanya ve İtalya'da oy kullanma işlemi sona erdi.

26.05.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Tatarı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Başbakanı Tatar'ı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar ile KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile telefonda görüşerek, tebrik etti.

26.05.2019Gündem
WIlders kaybetti, işçi partisi kazandı... Aşırı sağcılara ağır darbe

WIlders kaybetti, işçi partisi kazandı... Aşırı sağcılara ağır darbe

İngiltere’nin AB’den ayrılmaya hazırlandığı, radikal sağ popülist partilerin de gücünü arttırdığı bir ortamda Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin Hollanda ayağında merkez soldaki İşçi Partisi’nin tahminlerin aksine büyük başarı sağlayarak birinci olması bekleniyor. Sandık çıkışı anketlerine göre, İslam karşıtı radikal sağcı Geert Wilders çok ağır bir darbe aldı.

25.05.2019Dünya
Fatih geldi sıra Yavuz’da

Fatih geldi sıra Yavuz’da

KKTC’nin yeni başbakanı Tatar, Hürriyet’e verdiği röportajda Türkiye ile tam işbirliği içinde çalışacaklarını söyleyerek “Doğu Akdeniz’de hakkımızı yedirtmeyiz. Fatih sondaj gemisi, Kıbrıs’ın batısında Türkiye’nin münhasır ekonomik bölgesinde faaliyete başladı. Fatih’in kardeşi Yavuz’un da KKTC sularında faaliyete geçmesini bekliyoruz” dedi.

24.05.2019Dünya
Türkiye ile aynı düşüncede hükümet göreve geldi

"Türkiye ile aynı düşüncede hükümet göreve geldi"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) yeni Başbakanı Ersin Tatar, "Kıbrıs konusunda, Türkiye ile aynı düşünceye sahip bir hükümet göreve gelmiştir. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da bunu dikkate almak zorundadır" diye konuştu.

23.05.2019Dünya
Ersin Tatar kimdir Ersin Tatarın biyografisi

Ersin Tatar kimdir? Ersin Tatar'ın biyografisi

KKTC'de, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin Genel Başkanı Erhürman'dan başbakanlık görevini devraldı. Bu gelişmenin ardından, Ersin Tatar'ın kim olduğu ve hayatı merak konusu oldu. Peki, Ersin Tatar kimdir? İşte, Ersin Tatar'ın biyografisi...

23.05.2019Gündem
KKTC’de yeni koalisyon hükümeti hızlı başladı

KKTC’de yeni koalisyon hükümeti hızlı başladı

KKTC’de bir süredir devam eden hükümet krizi ana muhalefet lideri Ersin Tatar’ın yeni koalisyon hükümeti kurmasıyla sona erdi.

23.05.2019Dünya
Kriz sona erdi

Kriz sona erdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi (HP) koalisyon hükümeti kurulması için anlaştı.

21.05.2019Dünya
Son dakika... KKTCdeki hükümet krizinde flaş gelişme

Son dakika... KKTC'deki hükümet krizinde flaş gelişme

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yeni hükümeti kurma görevini Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar'a verdi.

14.05.2019Dünya
KKTC’de yeni hükümet arayışı

KKTC’de yeni hükümet arayışı

KKTC’de dört partili koalisyon hükümetinin dağılmasının ardından yeni hükümeti kurması beklenen ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi lideri Ersin Tatar, ilk hedefinin ekonomik kalkınmaya ağırlık veren, Türkiye ile uyumlu ve istikrarlı bir hükümet olduğunu söyledi.

10.05.2019Dünya
KKTC’de koalisyon hükümeti dağıldı

KKTC’de koalisyon hükümeti dağıldı

KKTC’de bir buçuk yıldır görevde olan dört partili koalisyon hükümeti, küçük ortak Demokrat Parti Lideri ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın, oğlu Rauf Denktaş’ın sahibi olduğu özel üniversiteye bakanlık yetkisini kullanarak kamu arazisi kiralaması nedeniyle dağıldı. Denktaş bakanlıktan istifa ederken, büyük ortaklardan Halkın Partisi Lideri, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay hükümetten çekilme kararı aldı.

9.05.2019Dünya
İslam karşıtları Çekya’da buluştu

İslam karşıtları Çekya’da buluştu

Avrupa’nın İslam ve göçmen karşıtı liderleri Çekya’nın başkenti Prag’da toplandı. Fransa aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi Lideri Marine Le Pen ve Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlükler Partisinin (PVV) Lideri Geert Wilders, Çekya’daki İslam karşıtı Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi Partisinin (SPD) Genel Başkanı Tomio Okamura ile bir araya geldi.

26.04.2019Avrupa
Son dakika... Cezayirde yeni cumhurbaşkanı belli oldu

Son dakika... Cezayir'de yeni cumhurbaşkanı belli oldu

Cezayir'de Abdulaziz Buteflika'nın istifasının ardından, parlamentonun iki kanadında gerçekleştirilen oturumun ardından Millet Konseyi Başkanı Abdulkadir bin Salih geçici cumhurbaşkanı oldu.

9.04.2019Dünya
Anket sonuçları şaşırttı Saldırı olursa...

Anket sonuçları şaşırttı! Saldırı olursa...

Fransa’da yapılan bir anket sonucunda, Fransızların yarısına göre ülkede yeni terör saldırıları olması halinde geçici olarak bir askerin cumhurbaşkanı seçilebileceği görüşünü paylaştığı ortaya çıktı.

28.03.2019Avrupa
Eski KKTC Başbakanı İrsen Küçük vefat etti

Eski KKTC Başbakanı İrsen Küçük vefat etti

Eski KKTC başbakanlarından ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) genel başkanlarından İrsen Küçük, bir süredir gribal enfeksiyon tedavisi gördüğü Kıbrıs Rum yönetimindeki hastanede hayatını kaybetti.

11.03.2019Dünya
KKTCnin eski başbakanlarından İrsen Küçük hayatını kaybetti

KKTC'nin eski başbakanlarından İrsen Küçük hayatını kaybetti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) eski başbakanlarından İrsen Küçük vefat etti.

10.03.2019Dünya
Vicdani ret KKTC’yi böldü

Vicdani ret KKTC’yi böldü

KKTC’de vicdani ret hakkı isteyerek seferberlik çağrısına uymayan ve yargılandığı mahkemede 2 bin lira para cezasına çarptırılan Halil Karapaşaoğlu davasının ardından hükümet hızlı bir şekilde ‘vicdani ret’ yasa tasarısı hazırladı ve Meclis’e gönderdi. Ada’da siyaset karışırken, milliyetçi siyasi parti ve dernekler, “Rencide olduk, tasarı marjinallere ve Rum’a hizmet eder” diye tepki gösterdi.

8.01.2019Dünya
KKTC’deki siyasilerden Netanyahu’ya tepki

KKTC’deki siyasilerden Netanyahu’ya tepki

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Türkiye’nin, Kuzey Kıbrıs’ı işgal ettiği yönündeki açıklamalarına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) sert tepki geldi.

24.12.2018Dünya
Kürsüye çıkan vekile öpücük gönderince…

Kürsüye çıkan vekile öpücük gönderince…

KKTC meclisinde kürsüye çıkan vekile, diğer vekil 'öpücük' gönderdi; kürsüdeki gülmekten konuşamadı.

14.12.2018Dünya
KKTC meclisinde kürsüye çıkan vekile, diğer vekil öpücük gönderdi

KKTC meclisinde kürsüye çıkan vekile, diğer vekil 'öpücük' gönderdi

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi'nde devam eden bütçe görüşmelerine bir vekilin diğerine 'öpücük' göndermesi damga vurdu.Bütçe görüşmeleri sırasında iktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin İskele Milletvekili Biray Hamzaoğulları, konuşma yapmak için kürsüye çıkmakta olan ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi'nin Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy'a, oturduğu yerden öpücük gönderdi. Bunun üzerine kürsüye çıkan Taçoy, gülmeye başladı. Hamzaoğulları gönderdiği öpücüğün sevgi öpücüğü olduğunu söyledi. Oturumu yöneten Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre de, Meclis genel kurulunda öpücük gönderme adeti yok. Böyle bir tahammül de yok. Ama öpücüğü veren ve alan kabul ediyorsa bir şey söylemeyeceğim açıklaması yaptı.

14.12.2018Haber
KKTCli vekilden şiddet eylemleri için şaşırtan paylaşım

KKTC'li vekilden şiddet eylemleri için şaşırtan paylaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yaşanan şiddet olaylarına sosyal medyadan yayınladığı 'beyzbol sopası' ile tepki gösteren iktidar Halkın Partisi Lefkoşa Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, bu kez kırbaç ile gündeme geldi. Manavoğlu, sosyal medya hesabında eline aldığı kırbacı; 'KKTC’nin selameti için belli bir süre kullanılması gereken alet' notuyla paylaştı.

3.12.2018Gündem
Parlamentodaki en büyük parti UBP başkan değiştirdi

Parlamentodaki en büyük parti UBP başkan değiştirdi

KKTC’de meclisinde temsil edilen en büyük parti, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) yeni lideri, eski Maliye Bakanı Ersin Tatar oldu. Genel Başkan Hüseyin Özgürgün, partinin önceki gün yapılan kurultayında Ersin Tatar’ın açık ara birinci çıktığına dikkat çekerek, ikinci tur liderlik yarışından çekildi.

30.10.2018Dünya
İngiliz siyasetinde bir ilk... İşçi Partisi ‘Kıbrıslı Türk Dostlar’ grubu kurdu

İngiliz siyasetinde bir ilk... İşçi Partisi ‘Kıbrıslı Türk Dostlar’ grubu kurdu

Birleşik Krallık İşçi Partisi’nin Liverpool’da düzenlediği yıllık konferansında ‘İşçi Partisi’nin Kıbrıslı Türk Dostları Grubu’ kuruldu. Oluşumun ardından verilen resepsiyon da İngiltere siyasi parti konferanslarında ilk defa Kıbrıslı Türklerin düzenlediği bir etkinlik oldu.

26.09.2018Avrupa
Le Pen’in partisine ‘hayali danışman’ cezası

Le Pen’in partisine ‘hayali danışman’ cezası

Fransız yargısı, aşırı sağcı Marine Le Pen’in partisi Ulusal Birlik Partisi’ne (RN), parti çalışanlarının maaşını yasa dışı yollarla Avrupa Parlamentosu’na (AP) ödettiği gerekçesiyle, 1 milyon euro ceza verilmesini kararlaştırdı.

26.09.2018Avrupa