MENÜ

Asgari Ücret

Asgari Ücret ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Asgari Ücret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.200 Asgari Ücret haberi bulunmuştur.

Asgari ücret veya minimum ücret, işçilere bir çalışma günü karşılığı olarak ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür vb. gereksinimlerini günün fiyatları üzerinden en az düzeyde karşılamaya yetecek ücret olarak tanımlanır.

Klasik liberal ve liberteryen eleştiri
Klasik liberal ve liberteryen ekonomistler, asgari ücretin işsizlik oluşturduğu görüşünü benimsemiştir. Asgari ücretler ne kadar yükselirse, bu ücretleri karşılayamayacak küçük işletme sahipleri o kadar artacaktır. Bunun sonucunda küçük işletmeler daha az işçi çalıştıracak ve bu durum işsizlik oluşturacaktır. Yandaki grafik bu durumu arz talep doğrularıyla göstermektedir.

Asgari ücret hem okuyup hem çalışabilecek lise öğrencilerini okuldan ettiği gibi, küçük işler yaparak en azından az bir maaşa çalışabilecek işçileri de pazar dışında bırakmaktadır. Kaçak işçi çalıştırılmasının bir sebebi de asgari ücrettir. Bu sistemle hem kaçak işçiler daha kötü şartlarda çalıştırılmaktadır, hem de devlet bu işçilerden ufak hesaplı (ama geniş hacimli) vergi kaybına uğramaktadır.

Asgari Ücret Haberleri

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı İşte yeni normalleşme kararları

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte yeni normalleşme kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Huber Köşkü’ndeki video konferans yöntemiyle son kez yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Erdoğan, "Şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 Haziran'dan itibaren kaldırılmıştır. Olumsuz bir durum görmememiz halinde yeniden getirebiliriz. 1 Haziran itibariyle kamu personelleri iş başı yapacaklar. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlandırılmasını pazar günleri 14:00 saatleri arasında istisna kapmasında olması devam edecek" dedi.

28.05.2020Gündem
Madencilik alanındaki 3 bölüme asgari ücret oranında burs

Madencilik alanındaki 3 bölüme asgari ücret oranında burs

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) arasında üniversitelerde maden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendislikleri programlarında sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli mühendisleri yetiştirebilmek ve böylelikle Türk madencilik sektörüyle ihracata katkıda bulunmak amacıyla İMİB tarafından gerekli şartları taşıyan öğrencilere burs verilmesi ve eğitimleri sonrasında madencilik sektöründe faaliyet gösteren firmalarda istihdam edilmelerini sağlamaya yönelik protokol imzalandı.

13.05.2020Eğitim
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Üretim sektörünün hızlıca toparlanmasını bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Üretim sektörünün hızlıca toparlanmasını bekliyoruz"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ihracat kanallarının adım adım normale dönmesi ve alışveriş merkezlerinin açılmasıyla üretim sektörünün hızlıca toparlanmasını beklediklerini bildirdi.

8.05.2020Gündem
İran ekonomisi zorda

İran ekonomisi zorda

İran, ABD'nin nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilmesinin ikinci yıl dönümünde yaptırımların ülke ekonomisine verdiği zararın yanında dünyayı etkisi altına alan ölümcül Kovid-19 salgınının ekonomik boyutlarıyla da başa çıkmaya çalışıyor.

7.05.2020Ekonomi
Yedikule Bostanları için yıllarca uğraştı Mirası ‘2 milyon ceza’ oldu…

Yedikule Bostanları için yıllarca uğraştı! Mirası ‘2 milyon ceza’ oldu…

Geçimini 50 yıldır yetiştirdiği sebze ve otları satarak sağlayan, Yedikule Bostanları’nın yok olmaması için yıllardır mücadele eden Recep Erarslan, kansere yenik düştü.  Erarslan’dan geriye 2 milyon lirayı bulan işgaliye cezası kaldı. Erarslan’ın eşi Ayşe Erarslan “Bir yandan eşime üzülüyorum, bir yandan da devletin bize kestiği cezaya. Bizim bu parayı ödeme durumumuz yok” dedi.

7.05.2020Gündem
Cezayirde asgari ücret artırıldı

Cezayir'de asgari ücret artırıldı

Cezayir'de 8 yıl aradan sonra ilk kez asgari ücretin artırılarak 170 dolara çıkarılmasına karar verildi.

4.05.2020Ekonomi
Sosyal mesafeli normal çalışma düzenine geçiş artacak

Sosyal mesafeli normal çalışma düzenine geçiş artacak

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği'nin (TAYSAD) Koronavirüs Etki Araştırmaları'nın üçüncüsü kapsamında yapılan ankete göre, 4 Mayıs haftasından itibaren sektörde sosyal mesafeli normal çalışma düzenine geçiş artacak.

2.05.2020Ekonomi
6 bin 900 TL maaşla, 2 bin işçi arıyorlar

6 bin 900 TL maaşla, 2 bin işçi arıyorlar

DOĞU Karadeniz Bölgesi’nde, koronavirüs tedbirleri kapsamında sınır kapılarının kapatılması nedeniyle 40 bin yabancı uyruklu işçinin ülkeye giremeyecek olması, büyükşehirlerden gelmek isteyen yaklaşık 100 bin üreticinin de kente girişlerinin yasaklanmasıyla çay hasadı için işçi arayışı sürüyor. Rize'nin Fındıklı ilçesinde, ’Çayımız Tarlada Kalmasın’ projesi ile kurulan birlik üyeleri, mahalle ve köyleri gezerek aylık 6 bin 900 TL’yi bulan maaş ve sosyal güvence karşılığında işçi arıyor.

2.05.2020Ekonomi
2020 AGİ ne kadar Asgari Geçim İndirimi tablosu son güncel rakamlar

2020 AGİ ne kadar? Asgari Geçim İndirimi tablosu son güncel rakamlar

Asgari Ücret Tespit Komisyonu her yıl belirli tarihlerde asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını belirlemek için toplanıyor. 2019 yılında aralık ayında yapılan son toplantının ardından yeni ücretin ne kadar olacağı belirlendi. Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret, işveren ve hükümetin oy çokluğuyla brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlendi. İşverene maliyeti 3 bin 458 lira 3 kuruş olan yeni asgari ücrette, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) bekar bir işçi için 220 lira 73 kuruş olarak hesaplandı.

1.05.2020Gündem
Dev şirket kapattı: 10 bin personel fazlalığı var Korkunç tahmin

Dev şirket kapattı: 10 bin personel fazlalığı var! Korkunç tahmin

Dünyanın en güçlü ve önde gelen hava yolu şirketleri de koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiriyor. Sefer iptalleri ve yolcu kayıpları hava yolu şirketlerinin gelirlerinde büyük düşüşe yol açması istihdamı da vurdu. ABD'de dahil birçok taşıyıcı, nasıl küçüleceklerini düşünmeye başladı. Uçakların yere inmesiyle beraber şirketlerde işten çıkarmalar, ücretsiz izinler ve erken emeklilik teklifleri arttı. Alman Lufthansa yan kuruluşu Germanwings Havayolunu da kapatırken dev şirkette 10 bin personel fazlalığı olduğu konuşulmaya başlandı. Dünya genelinde havayollarının üst düzey yöneticileri sektörün koronavirüs pandemisinin etkisinden kurtulmanın iki ila üç yıl alabileceğini söylüyor.

27.04.2020Ekonomi
Bakan Albayrak, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketinin geldiği noktayı açıkladı: 200 milyar TL’lik kalkan

Bakan Albayrak, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketinin geldiği noktayı açıkladı: 200 milyar TL’lik kalkan

Koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için devreye alınan mart ayının ortasında 100 milyar TL olarak açıklanan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ kapsamında atılan adımların tutarı 200 milyar TL’ye ulaştı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Ayakta tuttuğumuz üretim gücümüz, krizlerden sonra hızlı toparlanma reflekslerine sahip piyasalarımız ve sağlam ekonomik altyapımız ile koronavirüs sonrası için büyük bir potansiyelimiz olduğunu görüyoruz” dedi.

26.04.2020Ekonomi
Bakan Albayrak: Destek tutarı 200 milyar liraya ulaştı

Bakan Albayrak: Destek tutarı 200 milyar liraya ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan ekonomik önlemlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak şunları söyledi:Ekonomik istikrar kalkanı kapsamında aldığımız adımların geldiği noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Vergi ötelemeleri, ticari hayatın aksamaması için devreye alınan tedbirler, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, bireysel ihtiyaç desteği, esnaf destek paketimiz üretim gücümüze ve esnafımıza koruma kalkanı sağladı. Bu kapsamda bugüne kadar attığımız adımların toplam tutarı 200 milyar TL’ye ulaştı. Şu anda 4.4 milyon ailemize 1000 lira destek yardımında bulunduk

25.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Destek tutarı 200 milyar liraya ulaştı

Son dakika... Bakan Albayrak: Destek tutarı 200 milyar liraya ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan ekonomik önlemlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak işini kaybeden vatandaşlara 1000 lira nakdi yardım yapılacağını belirtti.

25.04.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı reddedilene otomatik destek

İşsizlik maaşı reddedilene otomatik destek

Ücretsiz izne çıkarılan veya 15 Mart’tan sonra işten çıkarılanlara verilecek aylık 1.177 TL’lik desteğin detayları belli oldu.

25.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk: 176 milyon lira kaynak aktardık

Son dakika... Bakan Selçuk: 176 milyon lira kaynak aktardık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahipleri için SYDV’lere 176 milyon lira kaynak aktardık” dedi.

24.04.2020Ekonomi
Koronavirüsün iş hayatına getirdiği değişiklikler neler

Koronavirüsün iş hayatına getirdiği değişiklikler neler?

Salgın sürecinin iş hayatında meydana getirdiği etkilere bağlı olarak işverenler ve çalışanlar için önemli değişiklikler yapıldığını belirten Avukat Emre Kuşkapan, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Ücretsiz izne 3 ay sınırı

Ücretsiz izne 3 ay sınırı

Önceki gün Meclis çalışmaları tamamlanan torba teklifle, koronavirüs döneminde uygulanacak olan ücretsiz izinde 3 ay sınırı netleştirildi.

17.04.2020Ekonomi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: İkinci 1000 lira ödeme haftaya başlayacak

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: İkinci 1000 lira ödeme haftaya başlayacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk canlı yayında hem iş verenler hem de çalışanlar açısından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Şu an itibariyle bize başvuran firma sayımız 232 bine ulaşmış durumda. Şu anda 2 milyon 700 bin çalışanımız için kısa çalışma ödeneği başvurusu almış durumdayız. İkinci 1000 lira ödeme haftaya başlayacak" dedi.

16.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuktan kısa çalışma ödeneği açıklaması

Son dakika... Bakan Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen Koronavirüs salgınına karşı ekonomik önlemler içeren kanun teklifi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

16.04.2020Ekonomi
Torba yasa maddeleri nelerdir Yeni torba yasada neler var

Torba yasa maddeleri nelerdir? Yeni torba yasada neler var?

Torba yasa ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs nedeniyle ekonomide yaşanan olumsuzlukların telafi edilmesi için hazırlanan, 62 madde iken 15 maddelik teklife dönüştürülen ekonomi torba yasa teklifinde hangi maddelerin olduğu araştırılıyor. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edilen kanuna göre ücretsiz izne çıkarılanlara aylık nakit desteği gelirken, işten işçi çıkarmalar 3 aylığına yasaklanıyor. İşte maddeler ile ilgili detaylar…

16.04.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneğinde süreç hızlanıyor

Kısa çalışma ödeneğinde süreç hızlanıyor

Koronavirüsün ekonomideki etkilerini azaltmak için hazırlanan torba teklif, dün TBMM’ye sunuldu.

15.04.2020Ekonomi
TİM’den 40 talep, devletten 40 jet çözüm

TİM’den 40 talep, devletten 40 jet çözüm

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesine destek olmak amacıyla bünyesindeki 61 ihracatçı birliğiyle beraber “Bugüne kadar ihracatımız için ürettik. Şimdi sağlığımız için üretiyoruz” sloganıyla maske ve dezenfektan üretim seferberliği başlatan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nde karşılık bulan 40 çözüm önerisiyle de ihracatçılara destek oldu.

14.04.2020Ekonomi
Son dakika haberler: AK Partiden yeni adım... Yeni ekonomik tedbirler geliyor

Son dakika haberler: AK Parti'den yeni adım... Yeni ekonomik tedbirler geliyor

AK Parti Grup Başkan vekili Mehmet Muş, yeni ekonomik tedbirlerin geleceğini belirtti ve teklifle ilgili açıklamalarda bulundu. Muş, ''15 maddeden oluşan yeni tedbir önerimizi bugün Meclis'e veriyoruz'' dedi.

14.04.2020Gündem
Finans kuruluşlarından 400 milyon destek

Finans kuruluşlarından 400 milyon destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Mart'ta "Millete Sesleniş" konuşmasında "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlattığı, "Milli Dayanışma Kampanyası"na finans dünyasından güçlü destek geldi.

11.04.2020Ekonomi
Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu İşte 2020 yılı AGİ tutarları

Asgari ücret ve AGİ ne kadar oldu? İşte 2020 yılı AGİ tutarları

Asgari Ücret Tespit Komisyonu her yıl belirli tarihlerde asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını belirlemek için toplanıyor. 2019 yılında aralık ayında yapılan son toplantının ardından yeni ücretin ne kadar olacağı belirlendi. Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret, işveren ve hükümetin oy çokluğuyla brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlendi. İşverene maliyeti 3 bin 458 lira 3 kuruş olan yeni asgari ücrette, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) bekar bir işçi için 220 lira 73 kuruş olarak hesaplandı.

10.04.2020Ekonomi
‘Öncelik kısa çalışma ödeneği olsun’

‘Öncelik kısa çalışma ödeneği olsun’

Torba yasa teklifi taslağıyla getirilmesi planlanan işten çıkarma yasağı düzenlemesi karşısında, işçi ve işveren kesimi temsilcileri önceliğin kısa çalışma ödeneğinde olması gerektiğini belirtiyor.

10.04.2020Ekonomi
Bakan Selçuk, TOBB ve TÜRMOB başkanlarıyla kısa çalışma ödeneğini görüştü

Bakan Selçuk, TOBB ve TÜRMOB başkanlarıyla kısa çalışma ödeneğini görüştü

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, TÜRMOB ve TOBB Başkanlarıyla video konferansla "Kısa Çalışma Ödeneği"ni görüştü.

8.04.2020Ekonomi
Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere kalkan oldu

Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere "kalkan" oldu

Kovid-19 önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi", esnaftan işverene, çalışandan emekliye kadar tüm kesimleri kucakladı.

7.04.2020Ekonomi
İngilterede Asgari Ücret Ne Kadar İngiltere En Düşük İşçi Maaşı

İngiltere'de Asgari Ücret Ne Kadar? İngiltere En Düşük İşçi Maaşı

Asgari ücret, bir ülkede çalışan kişiye işveren tarafından ödenebilecek en düşük fiyat olarak nitelendirilmektedir. Neredeyse tüm dünyada gelişmişlik düzeyi asgari ücret ve alım gücü arasındaki oran ile ilişkilendirilmektedir. Avrupa ülkeleri tarafından verilen asgari ücretler de sık sık araştırılmaktadır. Peki, İngiltere’de asgari ücret ne kadar ve İngiltere’de en düşük işçi maaşı nedir? İşte, İngiltere’de ödenen asgari ücret tutarı ve asgari ücretle ilgili diğer bilgiler.

6.04.2020Gündem
Almanyada Emekli Maaşı Ne Kadar Almanya En Düşük Ve En Yüksek Emekli Maaşları

Almanya'da Emekli Maaşı Ne Kadar? Almanya En Düşük Ve En Yüksek Emekli Maaşları

Almanya’da emeklilere verilen emekli maaşı zammının, enflasyon değerinden yüksek olduğu iddiaları bu konuyla ilgili yeni soruların oluşmasına yol açmaktadır. Almanya’da emekli maaşı ne kadar, Almanya en düşük ve en yüksek emekli maaşları nedir gibi sorular da meraklı vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaktadır. İşte Almanya’da verilen emekli maaşı ve konuya ilişkin diğer detaylar.

6.04.2020Gündem
Almanyada Asgari Ücret Ne Kadardır

Almanya'da Asgari Ücret Ne Kadardır?

Almanya, özellikle Türkiye’den aldığı göçmen sayısı ile tanınmaktadır. İşçi göçü bakımından Avrupa’nın en önde gelen ülkeleri arasında olan Almanya hem göçmenlere hem de kendi vatandaşlarına oldukça iyi yaşam şartları sunmaktadır. Almanya’daki çalışma koşulları ve asgari ücret düzeyi de vatandaşlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Peki, Almanya’da verilen asgari ücret ne kadardır? İşte, Almanya’nın çalışanlarına sunduğu şartlar ve asgari ücret tutarı.

6.04.2020Gündem
Konaklama vergisi 2021’e ertelendi

Konaklama vergisi 2021’e ertelendi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, konaklama vergisinin ertelendiğini açıkladı.

5.04.2020Ekonomi
Bakan Ersoy tek tek açıkladı İşte yapılan yeni düzenlemeler

Bakan Ersoy tek tek açıkladı! İşte yapılan yeni düzenlemeler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesaplarından turizm, kültür ve sanat alanlarında yapılan düzenlemelerle ilgili paylaşımlar yaptı.

4.04.2020Gündem
Bakan Ersoy açıkladı Otellere kredi imkanı sağlandı

Bakan Ersoy açıkladı! Otellere kredi imkanı sağlandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs sebebiyle acente ve oteller arasındaki ücret iadesi sorununun kredi ile çözüldüğünü söyledi.

4.04.2020Ekonomi
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar? AGİ hesaplama tablosu ve AGİ hesaplama nasıl yapılır

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar ve AGİ nedir konusu hakkında çalışanların merak ettiği detaylar söz konusu oluyor. İnternette en çok merak edilen konu ise 2020 asgari ücret ne kadar sorusunun cevabı oluyor. Bir diğer merak edilen soru ise AGİ hesaplama tablosu. AGİ nasıl hesaplanır sorusu da yanıt bekleyen önemli konular arasında. Peki 2020 asgari ücret ne kadar? 2020 AGİ hesaplama tablosu ve asgari ücret tutarı

2.04.2020Ekonomi
İş dünyası desteğe devam ediyor

İş dünyası desteğe devam ediyor

Türkiye, etkisini arttıran koronavirüs salgını sonrasında tek yürek oldu. Bir yandan hükümet ardı ardına açıkladığı paketlerle ekonomiyi rahatlatmaya çalışırken, bir yandan da düzenlenen destek kampanyalarına katılım çığ gibi büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 maaşını bağışlayarak başlattığı kampanyaya verilen destekler devam ederken, bir yandan da Sağlık Bakanlığı ve çeşitli kurumlar aracılığıyla, şirketler ve vatandaşlar Türkiye’nin bu süreci daha rahat atlatabilmesi için yardım kampanyalarına katılıyor.

2.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan ücretli öğretmenlere müjde

Son dakika... Bakan Albayrak'tan ücretli öğretmenlere müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter'dan açıklamada bulundu. Bakan Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz. #BirlikteBaşaracağız" dedi.

1.04.2020Ekonomi
İş dünyasından destek yağdı

İş dünyasından destek yağdı

Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını vererek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından da büyük destek geldi. Vatandaşların kısa mesaj atarak destek olabildiği kampanyaya önce Cumhurbaşkanı ve bakanlar katkı sunarken ardından birçok kişi ve kurum destek olacaklarını açıkladı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve valilikler aracılığıyla da sağlık çalışanları ve virüsle mücadeleye destek amacıyla birçok şirket ve kurum yardım yapacağını bildirdi.

1.04.2020Ekonomi
Vakıf Katılımdan Milli Dayanışma Kampanyasına destek

Vakıf Katılım'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek

Vakıf Katılım, Milli Dayanışma Kampanyası'na her çalışanı adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere toplam 5 milyon TL bağışta bulundu.

31.03.2020Gündem
Ziraat Finans Grubundan Milli Dayanışma Kampanyasına 62,3 milyon liralık katkı

Ziraat Finans Grubu'ndan Milli Dayanışma Kampanyası'na 62,3 milyon liralık katkı

Ziraat Finans Grubu, Milli Dayanışma Kampanyası'na her çalışanı adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere toplam 62 milyon 300 bin lira bağışta bulundu.

31.03.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği nedir ve ne kadar İŞKUR Kısa çalışma ödeneği şartları nedir ve ne zaman ödenecek

Kısa çalışma ödeneği nedir ve ne kadar? İŞKUR Kısa çalışma ödeneği şartları nedir ve ne zaman ödenecek?

Kısa çalışma ödeneği nedir sorusu ve İŞKUR kısa çalışma ödeneği şartları, Türkiye genelinde personel çalıştıran tüm işverenleri yakından ilgilendiriyor. 30 Haziran tarihine kadar devam edecek olan İŞKUR kısa çalışma ödeneği için şartlar çok büyük önem arz ediyor. Hemen her işverenin sağladığı İŞKUR kısa çalışma ödeneği şartları sonrasında ödemeler her ayın 5'inde ödenmeye başlanacak. İşçi sayısına bakılmaksızın işverenlere, günlük 2.5 lira, aylık da 75 lira asgari ücret desteği verilecek. İşverenler, 2019 yılında, prime esas günlük kazancı 128 liranın altında çalıştırdığı kişi sayısı kadar bu yıl da aynı sayıdaki işçiler için destek alacak. İşte, İŞKUR kısa çalışma ödeneği hakkında merak edilen bazı bilgiler..

30.03.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kısa çalışma ödeneğinde bunlara dikkat!

Nisan ayında kısa çalışma ödeneğine başvuran işyerlerinde çalışanlar, ödemelerini 5 Mayıs’ta almaya başladı. Bu tarihten beri de okuyuculardan kısa çalışma ödeneğine yönelik çokça soru alıyorum. Kimileri, düşük ödenek aldığından şikâyet ediyor, kimileri, eksik kalan kısmı işverenin tamamlayıp tamamlamayacağını soruyor. Kimileri de kısa çalışma ödeneğinde sosyal güvenlik primlerinin akıbetini merak ediyor. Hem merak edilenlere hem de kısa çalışma ödeneğinden şikâyet edilen konulara tek tek değineyim.

14.05.2020

Gazipaşa’ya karşı ‘kıskanç’ olalım

Gazipaşa’dan ziraat mühendisi Hidayet Bilgiç, ülkemizin en tropikal bölgesinin yağmalanmasının önüne geçilmesini istiyor. Yazar-ressam Fikret Otyam’ın emekli olduktan sonra ilk yerleştiği yer olan Gazipaşa’ya nasıl ‘âşık’ olduğunu görmüş, neler ekilip biçildiğini bir ölçüde de ondan öğrenmiştik. Gazipaşa, Antalya’nın tropik meyve ve sebze merkezi oluyor da imar rantçılığı ile bu kente ihanet mi ediyoruz yoksa? Son 5 yıl içinde bu kadar ‘yazlık’ bina nasıl yapılmış, hayret etmemek elde değil. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Gazipaşa için ‘kıskanç’ olmamız gerek dersek, bize ne der acaba?

30.04.2020

Ajda’nın çakmaları bize niye iyi geldi?

Kanal D’deki “2. Sayfa” programına katıldı, bütün çantalarının çakma olduğunu açıkladı. Peki bu, kim için, ne ifade ediyor?

28.04.2020

Salgından dolayı çalışana ve işini kaybedenlere yapılacak ödemeler

Koronavirüs salgınının işyerlerine verdiği olumsuz etkileri hafifletme adına ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ (KÇÖ) adeta can suyu vazifesi görüyor.

21.04.2020