EKSTRA
MENÜ

Ebubekir Sofuoğlu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 51 haberi bulunmuştur.

Ebubekir Sofuoğlu Haberleri

Bu kez dünyaca ünlü tarihçi İnalcık’ı hedef aldı... Akademik facia

Bu kez dünyaca ünlü tarihçi İnalcık’ı hedef aldı... Akademik facia

Daha önce üniversiteler konuşulurken “Fuhuş yuvası” sözleriyle kız öğrencilere hakaret eden Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bu kez de hocaların hocası olarak bilinen dünyaca ünlü tarihçi Halil İnalcık’ı hedef aldı. Sofuoğlu’na tepki yağdı.

26.02.2021Gündem
Tepki çeken paylaşıma soruşturma

Tepki çeken paylaşıma soruşturma

Trakya Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi eylemleriyle ilgili “Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz. Bilin istedim” paylaşım yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç hakkında soruşturma başlattı.

10.02.2021Gündem
Sözleri çok tepki çeken Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğluna dava

Sözleri çok tepki çeken Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'na dava

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, üniversite olan şehirlerindeki apart evlere yönelik 'fuhuş evleri' ifadesini kullanmıştı. Tepkiye neden olan açıklamaları nedeniyle Sofuoğlu hakkında “halkın bir kesimini aşağılamak" suçlamasıyla dava açıldı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya’da talimatla ifadesi alınan Sofuoğlu, 6 aydan 1 yıla hapis cezası istemiyle yargılanacak.

9.02.2021Gündem
RTÜKten Ebubekir Sofuoğlunun tepki çeken sözlerine ceza

RTÜK'ten Ebubekir Sofuoğlu'nun tepki çeken sözlerine ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Akit TV’nin 'Derin Kutu' programına konuk olarak katılan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun 'fuhuş evi' benzetmesi nedeniyle idari para cezası verilmesine karar verdi. Öte yandan Prof. Dr. Bingür Sönmez'in de katıldığı televizyon programında, 'Ben aşı yaptırmam diyenler birer vatan haini' sözünün eleştiri sınırlarını aştığı gerekçesiyle, kanala idari para cezası müeyyidesi uyguladı.

30.12.2020Gündem
Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri sözleri tepkiye neden olmuştu İfadeye çağırılacak

"Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" sözleri tepkiye neden olmuştu! İfadeye çağırılacak

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, büyük tepkiye neden olan "Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ifadeye çağrılacağı öğrenildi.

28.12.2020Gündem
Sofuoğlunun fuhuş evleri sözleri tepki çekince Öyle demedim demişti Kelime kelime çıkardık

Sofuoğlu'nun 'fuhuş evleri' sözleri tepki çekince 'Öyle demedim' demişti! Kelime kelime çıkardık

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, bir TV kanalında üniversiteleri ‘fuhuş evleri’ne benzetmesi büyük tepki alınca “Ben öyle demedim, apartları kastettim” dedi. Programda ne dediğini kelime kelime çıkardık. İşte söyledikleri:

19.12.2020Gündem
Son dakika haberi... Prof. Sofuoğlu ile ilgili soruşturmada tepki çeken konuşmanın kayıtları istendi

Son dakika haberi... Prof. Sofuoğlu ile ilgili soruşturmada tepki çeken konuşmanın kayıtları istendi

Son dakika haberi... Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, toplumda büyük tepkiye neden olan sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun, bir TV kanalında katıldığı programda yaptığı konuşmasının kayıtlarını istedi. Başsavcılık konuşmayı inceledikten sonra, içeriğinde hukuki olarak suç unsuru olup olmadığını değerlendirecek. Bu aşamada suç unsuru tespit edilirse soruşturma kapsamında ifadesine başvurulacak.

18.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Üniversiteler fuhuş evi açıklamasına her kesimden tepki yağdı: ‘Akademinin yüz karası’

Son dakika haberi: 'Üniversiteler fuhuş evi' açıklamasına her kesimden tepki yağdı: ‘Akademinin yüz karası’

Katıldığı bir programda, “Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri” diyen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, siyasiler, eğitimciler, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun her kesiminden tepki topladı. Sakarya Üniversitesi Rektörü, Sofuoğlu’nun disipline sevk edileceğini söyledi.

18.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Üniversiteler için ‘fuhuş evleri’ demişti... Prof. Dr. Sofuoğlu için savcılık harekete geçti

Son dakika haberi: Üniversiteler için ‘fuhuş evleri’ demişti... Prof. Dr. Sofuoğlu için savcılık harekete geçti

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, katıldığı bir televizyon programında görev yaptığı Sakarya Üniversitesi’ni de örnek göstererek, "Neredeyse fuhuş evleri" benzetmesinde bulundu. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversiteler hakkında skandal sözler söyleyen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı. Öte yandan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hayatının büyük bir bölümü üniversitede geçmiş bir öğrenci, bir hoca olarak bu saldırgan ve hadsiz tutum karşısında bilimin, ilmin, üniversitelerimizin ve üniversitelilerimizin yanında durmaya devam edeceğimizi açık ve net bir biçimde vurgulamak istiyorum. Takipçisi olacağız" dedi.

17.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Üniversiteler için fuhuş evleri dedi... Tepkiler art arda geldi Rektör Savaşan Hürriyete konuştu

Son dakika haberler: Üniversiteler için 'fuhuş evleri' dedi... Tepkiler art arda geldi! Rektör Savaşan Hürriyet'e konuştu

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun canlı yayındaki skandal sözlerinin ardından üniversite yönetimi açıklama yaptı. "Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" diyen Sofuoğlu ile ilgili üniversite rektörü Fatih Savaşan gerekli işlemlerin başlatılacağını ardından gerekli cezaların verileceğini açıkladı. Rezalet sözlerle ilgili açıklamalar ise art arda geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı.

17.12.2020Gündem
Son 24 saatte ne oldu (22.02.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (22.02.2018)

İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

22.02.2018Haber
Prof. Sofuoğlunda ilginç iddia: Googleı Sultan Abdülhamid buldu

Prof. Sofuoğlu'nda ilginç iddia: Google'ı Sultan Abdülhamid buldu

Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Kütahya'da düzenlenen "Vefatının 100. Yılında Ulu Hakan 2. Abdülhamid Han Konferansı"nda konuştu. Sofuoğlu ilginç bir iddia ortaya atarak, "Gidemediği yerlerin fotoğrafını çektirip izliyor." dediği Sultan Abdülhamid'i, "Google'ı kullanan, ilk icat eden kişi" olarak tanımladı.

22.02.2018Haber
Prof. Sofuoğlunda ilginç iddia: Googleı Sultan Abdülhamid buldu

Prof. Sofuoğlu'nda ilginç iddia: Google'ı Sultan Abdülhamid buldu

Sakarya Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Kütahya'da düzenlenen "Vefatının 100. Yılında Ulu Hakan 2. Abdülhamid Han Konferansı"nda konuştu. Sofuoğlu ilginç bir iddia ortaya atarak, "Gidemediği yerlerin fotoğrafını çektirip izliyor" dediği Sultan Abdülhamid'i, 'Google'ı kullanan, ilk icat eden kişi' olarak tanımladı.

22.02.2018Gündem
Prof. Dr. Celal Şengör tartışma başlattı... Saçmalık, kendi işini yapsın

Prof. Dr. Celal Şengör tartışma başlattı... 'Saçmalık, kendi işini yapsın'

Prof. Dr. Celal Şengör'ün Fatih Sultan Mehmet ile ilgili söylediği, "Fatih'in Müslümanlığı dahi tartışılıyor. Sekreterine 'ben Muhammed'in dediklerine inanmıyorum' demiş. Bunu söyleyen Bayezid'in kendisi" şeklindeki sözlerine tarihçilerden tepki geldi. Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, "Bunun deli saçmalığından öteye giden bir yanı yoktur, asla doğru bir şey değildir. Fatih Sultan Mehmet'in Hristiyan olması, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Müslüman olması iddiasıyla eş değer saçmalıktır" dedi. Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu ise, "Ben jeolojik etüt yapıyor muyum? Celal Hoca da kendi işini yapsın. Tarihi tarihçiler yazar" diye konuştu.

1.01.2018Gündem
Profesörden gençlere Pokemon eleştirisi

Profesörden gençlere Pokemon eleştirisi

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, "Bir ajan gelse Malatya'nın önemli sokaklarını, önemli geçiş noktalarını, devlet kurumlarını, askeri yapılarının fotoğrafını çekmeye kalksa polis ne yapar? Yakalar, sınır dışı eder. Buna da gerek yok çünkü Pokemon'da biz bütün bunların hepsinin resmini çekip sisteme yüklüyoruz." dedi

5.10.2016Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
Son dakika... AK Parti milletvekili aday listesi belli oldu

Son dakika... AK Parti milletvekili aday listesi belli oldu

AK Parti milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edildi. Mevcut AK Parti milletvekillerinden 167'si yeniden aday gösterildi. Listeyi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun YSK'ya götürdü.

21.05.2018Gündem
Yeni yılı Vanda kutladılar

Yeni yılı Van'da kutladılar

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ve Türkiye Ralli Şampiyonu Burcu Çetinkaya, yeni yılı depremzedelerle birlikte kutladı.

1.01.2012Spor

Yazar Sonuçları

Suistimale geçit yok

Haftalardır düşünüyordum, galiba bu virüs bildiğiniz banka cüzdanına göre hareket ediyor. Orta ve alt gelir grubunu tam 12’den hedef alırken “zengin”lere bulaşmıyor.

25.12.2020

Nişantaşı dendiğinde aklına neler geliyor Ebubekir?

Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversitelere hayasızca dil uzattığı konuşmasında bir de “Nişantaşı” bölümü var.

19.12.2020

Kabinlerin Nusr’et’i

Şu anda bütün DJ’ler işsizlikten kırılırken sanki “Kabinlerin Nusr’et’i” gibi... Üzerinde bir DJ’le asla bağdaştıramayacağınız bir Nuri Alço robdöşambrıyla ultra lüks dairesini tanıttığı videosu sosyal medyanın gündeminde. Gelin, kim bu DJ Burak Yeter, yakından tanıyalım.

18.12.2020

‘Aşımız yerli ve millidir’

Çerkezköy, Tekirdağ’ın bir ilçesi. 1970’lere kadar küçük ilçeydi, ulaşımını da Edirne-İstanbul treni ile sağlıyordu. 1974’lerde CHP’nin iktidara gelmesiyle bölge, kalkınmada öncelikli bölge ilan edildi. Yani kumsal arazileri ile geri kalmış Trakya toprağında ‘kalkınmamışlığın’ adı silinecekti.

18.12.2020

Hocam çaresi kolay ikna odaları kurdur

Çok beğenerek dinlediğim bir kadın caz piyanisti Büşra Kayıkçı...

13.10.2020

Azerbaycan’dan üç kadın portresi

Tarafsız Bölge’de üç Azerbaycan kadınını tanıdım.

9.10.2020

YouTube çocuk istismarcılarını koruyor mu?

TSK'nın terörle mücadele videosunu jet hızıyla engelleyen YouTube'da, çocukların istismar edildiği videoları sildirmek için niye bu kadar uğraşmamız gerekiyor? (Bu yazı üzerine YouTube'un yaptığı açıklamayı da aşağıda bulabilirsiniz)

27.02.2018

Kadir Topbaş’ın bilançosu

KADİR Topbaş’ın ‘istifası’ndan bir mağduriyet yaratmak doğru mudur? Değildir. Nedeni de şudur:

26.09.2017

Kentsel obezite!

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) nüfus sayılarını açıkladı.

27.02.2017

Çanakkale’den bir başyapıt çıkaramadık

HATIRLARSANIZ Ernest Hemingway’i... ‘Çanlar Kimin İçin Çalıyor’da İspanya içsavaşını ne kadar da güzel anlatır.

19.03.2015

Mezopotamya Derneği’nin Erol Dora açıklaması

MEZOPOTAMYA Kültür ve Dayanışma Derneği, dünkü ‘Süryaniler: Erol Dora bizim vekilimiz değil’ (23.06.2011) yazısına bir açıklama yaptı.

24.06.2011

Milli konularla dalga geçilir mi

21 Haziran 1921 Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümüdür. Birkaç gündür Sakarya’da “Adapazarı’nın işgal edilip edilmediği” tartışılıyor.

23.06.2011

İlkçağdan günümüze Çanakkale

Altı ciltten oluşan, Doç. Dr. Mustafa Demir’in editörlüğünde hazırlanan Çanakkale Tarihi, tarihinden, coğrafyasından savaşlarına kadar kapsamlı bir Çanakkale çalışması.

21.03.2008