EKSTRA
MENÜ

Amerika

Amerika haberleri sayfasında güncel ve son dakika Amerika hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 110.310 Amerika haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Amerika, Batı Yarımküre'de, Yeni Dünya olarak adlandırılan bölgede, Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika ve bunlara bağlı adalardan meydana gelen kıtalar ve adalar topluluğu. Batı dillerinde genellikle Amerikalar olarak adlandırılırken dilbilgisi kuralları gereği Türkçede Amerika olarak adlandırılır. Amerika sözcüğü birçok dilde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) anlamında da kullanıldığı için kavram karmaşasına neden olabilmektedir.

Amerika Haberleri

Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler

Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler

Salgında son 24 saatte Brezilya'da 187, Meksika'da 87, Kolombiya'da 35, Arjantin'de 3, Peru'da 8 kişi hayatını kaybetti.

25.10.2021Dünya
Futbolcu Gökhan Çıradan boşanan Selin Ciğerciye basketçi sevgili

Futbolcu Gökhan Çıra'dan boşanan Selin Ciğerci'ye basketçi sevgili

Geçtiğimiz eylül ayında futbolcu eşi Gökhan Çıra’dan boşanan Selin Ciğerci, yeniden aşık! Sosyal medyanın fenomen isminin bu kez bir basketbolcuyla birlikte olduğu iddia ediliyor.

25.10.2021Magazin
Uludağ’da gözler Rus ve Ukraynalı turistlerde

Uludağ’da gözler Rus ve Ukraynalı turistlerde

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da sezon öncesi hazırlıklar başladı. Rusya ve Ukrayna’dan yüksek talepler olduğunu belirten TÜRSAB Güney Marmara Bölge Başkanı Murat Saraçoğlu, “Kışın, Bursa ve Uludağ’ın Rus turistlerden dolup taşmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

25.10.2021 Ekonomi
ABD Grand Prixsinde zafer Max Verstappenin

ABD Grand Prix'sinde zafer Max Verstappen'in!

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda ABD'de yapılan sezonun 17. yarışını Red Bull-Honda'nın pilotu Max Verstappen kazandı.

24.10.2021Motor Sporları
Fener Rum Patriği Bartholomeos hastaneye kaldırıldı

Fener Rum Patriği Bartholomeos hastaneye kaldırıldı

Fener Rum Patriği Bartholomeos'un ABD ziyareti kapsamında bulunduğu Washington DC’de rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Bartholomeos’un doktorların tavsiyesiyle George Washington Üniversitesi Hastanesinde müşahede altına alındığı belirtildi.

24.10.2021Gündem
Kurtulmuştan 10 büyükelçiye sert tepki

Kurtulmuş'tan 10 büyükelçiye sert tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Teşkilat Akademisi" programı için geldiği Van'da yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, 10 büyükelçinin açıklamasına ilişkin, "Türkiye, asla ve asla kendisine talimat veren bir üslupla konuşulmasına ne müsaade eder ne de bundan sonra müsaade edecektir. Dolayısıyla herhangi bir dış gücün, ister büyükelçileri, ister dışarıdaki araştırma merkezleri, ister yayın organları üzerinden oluşturdukları algılarla Türkiye'yi hizaya sokma çabalarını tamamıyla reddediyor ve geri iade ediyoruz." dedi.

24.10.2021Gündem
Bakan Soyludan Hafıza Odası tepkisi Bedirhan Bebeki hatırlatıp sordu

Bakan Soylu'dan 'Hafıza Odası' tepkisi! 'Bedirhan Bebek'i hatırlatıp sordu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de "Teşkilat Akademisi" programında açıklamalarda bulundu. Soylu, Diyarbakır'da açılan Hafıza Odası sergisine tepki göstererek, "HDP'nin eş başkanları, yerel yöneticiler, belediye başkanları hep beraber bir araya gelmişler. Kendisini sanatçı olarak nitelendiren bir kişi de 'Hafıza Odası' diye bir şey yapmış. Bu milleti ne kadar zorluğa düçar eden varsa oraya yerleştirmiş. Terör örgütünün ne kadar mensubu varsa oraya yerleştirmiş. Hafıza Odası'ymış. Bedirhan bebek burada ölmedi mi? Hafıza odanda Bedirhan bebek var mı?" ifadelerini kullandı.

24.10.2021Gündem
Meltem Miraloğlunun başı üvey oğlu ile dertte

Meltem Miraloğlu'nun başı üvey oğlu ile dertte!

"Hayat Devam Ediyor" dizisiyle yıldızı parlayan Meltem Miraloğlu, Türkiye'de dizi teklifleri alamayınca Amerika'ya yerleşmişti. Miraloğlu'nun burada 82 yaşındaki Amerikalı Patrick Grady ile nikah masasına oturması çok konuşulmuştu.

24.10.2021Keyif
Bakan Soylu: Ahpanos Vadisinde 570 olan terörist sayısı 19a indi

Bakan Soylu: Ahpanos Vadisi'nde 570 olan terörist sayısı 19'a indi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'deki Ahpanos Vadisi'nde 5 yıl önce 570 teröristin olduğunu, bu sayının 19'a indiğini söyledi. Avrupa ülkelerini de eleştiren Soylu, "10 tane büyükelçiyle bize ayar vermeye çalışıyorlar. Neymiş hukukun üstünlüğü. Bu hukukun üstünlüğünün hangi noktasına sığar?" dedi.

24.10.2021Gündem
Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler

Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler

Salgında son 24 saatte Brezilya'da 318, Meksika'da 306, Kolombiya'da 38, Arjantin'de 4, Peru'da 7 kişi hayatını kaybetti.

24.10.2021Dünya
Formula 1 yarışları ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda Bu hafta Formula 1de sıradaki durak ABD...

Formula 1 yarışları ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? Bu hafta Formula 1'de sıradaki durak ABD...

Formula 1 yarışları için nefesler tutuldu. Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan, ABD'de yapılacak sezonun 17. yarışıyla sürecek. ABD'nin Teksas eyaletinin başkenti Austin'deki 5 bin 513 metrelik Amerika Pisti'nde 56 tur üzerinden yapılacak yarışın sıralama turları 24 Ekim Pazar günü TSİ 00.00'da, yarış ise aynı gün TSİ 22.00'de başlayacak. İşte yarışların canlı yayınlanacağı kanal bilgisi ve detaylar..

23.10.2021Motor Sporları
F1 ABD Grand Prixsinde pole pozisyonu Max Verstappenin

F1 ABD Grand Prix'sinde pole pozisyonu Max Verstappen'in

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 17. ayağı ABD Grand Prix'sine, Red Bull-Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen ilk sıradan başlayacak.

23.10.2021Motor Sporları
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri 25. Hizmet Yılı Özel Programında açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri 25. Hizmet Yılı Özel Programı'nda açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri 25. Hizmet Yılı Özel Programı'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Diyarbakır'daki Hafıza Odası sergisiyle ilgili olarak, "Terörün sanatı kullandığına ilk kez şahit oldum. Bunlardan korkulur" ifadelerini kullandı.

23.10.2021Haber
Bakan Soyludan 10 büyükelçiye tepki: Bu milletten bir kıl dahi koparamazlar

Bakan Soylu'dan 10 büyükelçiye tepki: 'Bu milletten bir kıl dahi koparamazlar'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin, "Kim ne söylerse söylesin. Topuyla gelsinler, tüfeğiyle gelsinler. 10 büyükelçisiyle değil, dünyadaki bütün büyükelçileriyle buraya toplansınlar. Vallahi bu milletten bir kıl dahi koparamazlar." dedi.

23.10.2021Gündem
COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor

COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor?

Pandemi kaynaklı bir buçuk yılı aşkın uzaktan eğitim döneminin ardından, yüz yüze eğitime geçen ülkelerde farklı uygulamalar gündeme geldi. Bazı bölgelerde okullar tekrar kapanmaya giderken, bazı ülkelerde aşılama oranları hızla arttı.

23.10.2021Eğitim
Özhaseki: Işıl ışıl donatılmış bir Şırnak’ı görmek benim için son derece mutluluk verici

Özhaseki: Işıl ışıl donatılmış bir Şırnak’ı görmek benim için son derece mutluluk verici

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Şırnak’ta yaşanan terör olaylarında halkın devletinin yanında yer aldığını belirterek, "Teröristler yaktı, yıktı, 10 bin konutu neredeyse bir sene içinde tamamladık. Şırnak’ın yüzde 65’i yıkıldığı bir ortamda buraya gelip, buraya hizmet eden bir kardeşiniz olarak, aradan 5 yıl geçmiş ve çok şükür ihya edilmiş, etrafı ışıl ışıl donatılmış bir Şırnak’ı görmek benim için de son derece mutluluk verici bir olaydır” dedi.

23.10.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlunun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun memur açıklamasına yanıt verdi ve "Sen kimsin de bu ülkede alnının akıyla gelip bir kariyer almış memuru tehdit ediyorsun? Ülkemin memuruna sesleniyorum; sakın ha, bu oyuna gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız müddetçe bunlar kılınıza dokunamaz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız. Bugün Afrika ülkeleriyle toplam ticaretimiz 25 milyar doları aşıyor" ifadelerini kullandı.

23.10.2021Gündem
İstanbulda kokarca böceği kâbusu Arı gibi ses çıkarıyor, kötü koku yayıyor

İstanbul'da 'kokarca böceği' kâbusu! Arı gibi ses çıkarıyor, kötü koku yayıyor

İstanbul'da özellikle Çekmeköy ve Sarıyer'de ormanlık alanın yakınındaki binaları, kahverengi kokarca böceği sardı. Böceğin yaydığı koku nedeniyle rahatsızlık oluştu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Hızal, "Salgıladığı koku alerji yapabilir" dedi.

23.10.2021Gündem
Bunları biliyor muydunuz Tescilli güzel Asena Tuğal meğer milli sporcuymuş

Bunları biliyor muydunuz? Tescilli güzel Asena Tuğal meğer milli sporcuymuş!

Ünlü isimlerin bilinmeyenlerini sizler için araştırmaya devam ediyoruz. Bu hafta Mustafa Sandal, Eda Ece, Bensu Soral, Asena Tuğal ve İlkin Tüfekçi’yi köşemize taşıdık.

23.10.2021Magazin
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ABD Temsilciler Meclisinde Terörle mücadele vurgusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ABD Temsilciler Meclisi'nde! 'Terörle mücadele' vurgusu

ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komitesine, Türkiye'de Cumhuriyetin ilanının 98'inci yılını kutlamak üzere karar tasarısı verildi. Tasarıda Türkiye'nin terörle mücadelesine dikkat çekilirken, bu konudaki çabaları takdir edildi.

22.10.2021Dünya
2. Dünya Savaşı’nda bir Osmanlı şehzadesi

2. Dünya Savaşı’nda bir Osmanlı şehzadesi

“Esir Şehirde Bir Kadın” adlı romanıyla okuru Birinci Dünya Savaşı dönemine ve işgal altındaki İstanbul’a götüren Çağla Ural, yine Destek Yayınları’ndan çıkan yeni romanı “Sultanla Son Dans”ta bu kez İkinci Dünya Savaşı döneminden sesleniyor okuruna. Cumhuriyetin ilanından sonra sürgün edilen hanedan ailesinden Şehzade Cem’in savaş sırasındaki mücadelesini ve New York’ta tanıştığı İtalyan Sofia ile aşkını eksenine alan roman, geniş bir coğrafyaya yayılıyor.

22.10.2021Kitap Sanat
Dünya turizm, kongre, toplantı ve düğün organizasyonu temsilcileri Antalyada buluşuyor

Dünya turizm, kongre, toplantı ve düğün organizasyonu temsilcileri Antalya'da buluşuyor

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, dünya turizm ve MICE sektörü profesyonellerinin Antalya'da buluşacağını belirterek, "Bir düğün paketinin ekonomide bıraktığı değer, aynı tarihlerde ortalama Avrupalı turistin bıraktığı değerin 5-6 katını geçiyor." dedi.

22.10.2021Ekonomi
Dünya tarihi baştan yazılacak... Vikingler Amerika kıtasına Kristof Kolombdan önce gitmiş

Dünya tarihi baştan yazılacak... Vikingler Amerika kıtasına Kristof Kolomb'dan önce gitmiş!

Hepimizin okul sıralarında öğrendiği, tarihin en önemli adımlarında biri olarak kabul edilen 'Amerika kıtasının keşfi'yle ilgili bilgiler yeni bir araştırma sonucunda kökten değişeceğe benziyor. Kristof Kolomb tarafından bulunduğu sanılan Amerika'ya meğer çok daha önce başkaları ayak basmış...

22.10.2021Dünya
Alec Baldwinin tweeti şoke etti: Birini haksız yere öldürmek nasıl bir his merak ediyorum

Alec Baldwin'in tweet'i şoke etti: Birini haksız yere öldürmek nasıl bir his merak ediyorum

Önemli rollerinden birini üstlendiği Rust filminin setinde yanlışlıkla 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne, 48 yaşındaki yönetmen Joel Souza'nın da yaralanmasına neden olan ünlü oyuncu Alec Baldwin'in dört yıl önce yaptığı bir Twitter paylaşımı ortaya çıktı ve herkesi şoke etti.

22.10.2021Magazin

Formula 1'de sıradaki durak ABD

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecan, ABD'de yapılacak sezonun 17. yarışıyla sürecek.

22.10.2021Motor Sporları
Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 salgını

Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 salgını

Salgında son 24 saatte Brezilya'da 451, Meksika'da 322, Kolombiya'da 28, Arjantin'de 35, Peru'da 16 kişi hayatını kaybetti.

22.10.2021Dünya
Erdoğan’dan 10 elçiye tepki: Haddinize mi

Erdoğan’dan 10 elçiye tepki: Haddinize mi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 10 büyükelçinin Kavala açıklamasını eleştirirken “Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin?” dedi. Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya’yı kapsayan Afrika turunun ardından uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada özetle şu mesajları verdi:

22.10.2021Gündem
Sert, keskin, öfkeli: Hakan Günday

Sert, keskin, öfkeli: Hakan Günday

Kendine özgü tarzıyla sevilen Hakan Günday, sekiz yıl aradan sonra gelen romanı ‘Zamir’de uluslararası insan kaçakçılığını konu edindiği ‘Daha’nın kaldığı yerden devam ediyor. Yine sert, keskin ve öfkeli bir üslupla kaleme aldığı ‘Zamir’de ‘büyük insanlık’ın hikâyesini anlatmış; köleleşmiş, boyun eğdirilmiş, aç, sefil, perişan insanların ve onların bu halde olmasından çıkar sağlayanların, açgözlülüğün ve vicdansızlığın hikâyesini... Anlatı zamanı 2000 yılının arifesi... Yani yakın geçmiş. Bir distopya anlatmıyor Günday. Bu dünyanın gerçeklerini biraz keskinleştirip speküle ederek bugünün aslında ne denli distopik olduğunu sergilemeye çalışıyor.

21.10.2021Kitap Sanat
NATO Savunma Bakanları Toplantısının ilk gün oturumları tamamlandı

NATO Savunma Bakanları Toplantısının ilk gün oturumları tamamlandı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO ülkelerinin savunma bakanlarının yeni ve kapsayıcı bir savunma planını onayladığını, ittifakın kabiliyet hedefleri üzerinde uzlaştığını, Rusya ve Afganistan gibi konuları ele aldıklarını belirterek, "Özellikle ABD ve diğer müttefiklerin gerektiğinde Afganistan'daki terör gruplarını uzaktan vurma imkanı bulunuyor." dedi.

21.10.2021Dünya
Bidenı şoke eden anket Gitgide eriyor...

Biden'ı şoke eden anket! Gitgide eriyor...

ABD'de yapılan bir ankete göre, Başkan Joe Biden'a halk desteği yüzde 41'e geriledi.

21.10.2021Dünya
Küresel Isınma Böbrek Hastalığı Salgınına mı sebep oluyor

Küresel Isınma 'Böbrek Hastalığı Salgını'na mı sebep oluyor?

Doktorlar, önümüzdeki yıllarda küresel sıcaklıklar arttıkça ısı stresine bağlı kronik böbrek hastalığının dünya çapında milyonlarca işçi için büyük bir sağlık sorunu haline gelebileceği konusunda uyarıyor. Sorunun potansiyel ölçeğini anlayabilmemiz içinse ısı ve Nedeni Belirsiz Kronik Böbrek Hastalığı arasındaki bağlantılara ilişkin daha fazla araştırmaya acilen ihtiyaç duyuluyor.

21.10.2021Dünya
FIFA dünya sıralamasında 39. sıraya yükseldik

FIFA dünya sıralamasında 39. sıraya yükseldik

A Milli Futbol Takımı, FIFA dünya sıralamasında 41. sıradan, 39. sıraya yükseldi.

21.10.2021Futbol
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala çağrısına ilişkin "Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz?" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan F-35 krizi, Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler işlenebilir' sözleri ve erken seçim tartışmalarına ilişkin de soruları yanıtladı. Hayatını kaybeden SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'ın uzun süredir rahatsızlığı olduğunu hatırlatan Erdoğan "Afrika’ya hareket etmemden bir gün önce hastaneye varıp kendisiyle helalleştim. Helalleştikten sonra da yola çıktık. Mekanı cennet olsun" dedi.

21.10.2021Gündem
Fındık İşi filmi konusu nedir, seslendiren oyuncuları kimler

Fındık İşi filmi konusu nedir, seslendiren oyuncuları kimler?

Fındık İşi filmi bu akşam Star TV ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Animasyon türündeki başarılı film serisi Fındık İşi konusu ve seslendirmelerini yaptığı oyuncuları ile merak konusu oldu. Peki, Fındık İşi filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? İşte Fındık İşi filmi hakkında merak edilenler...

21.10.2021Televizyon
Korkutan rapor yayınlandı Riskler artıyor... Acil adım atılmalı

Korkutan rapor yayınlandı! Riskler artıyor... 'Acil adım atılmalı'

İklim krizinin sağlık üzerindeki etkileri giderek artarken, sağlık alanındaki eşitsizlikleri gidermek için iklim değişikliğiyle mücadele planlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası kalkınma programlarına entegre edilmesine ihtiyaç duyuluyor.

21.10.2021Ekonomi
Korona salgını bitmeden yeni uyarı geldi: Dang humması, chikungunya ve zika salgınları yolda

Korona salgını bitmeden yeni uyarı geldi: Dang humması, chikungunya ve zika salgınları yolda!

Dünya iki yıla yakın süredir Kovid-19 salgınının pençesinde. Salgın henüz bitmeden uzmanlar yeni salgınların kapıda olduğu uyarısında bulunuyor. Üstelik bu salgınlar tüm dünyayı etkisi altına alan iklim krizinin etkisiyle büyük risk taşır hale gelmiş durumda.

21.10.2021Dünya
Latin Amerikada Kovid-19

Latin Amerika'da Kovid-19

Salgında son 24 saatte Brezilya'da 373, Meksika'da 424, Kolombiya'da 21, Arjantin'de 33, Peru'da 7, Honduras'ta 22 kişi hayatını kaybetti.

21.10.2021Dünya
Hedef dünyaya açılmak

Hedef dünyaya açılmak

Yurtdışına açılmak isteyen üyelerini desteklediklerini belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, “Antalya’da turizm ve tarımda müthiş bir bilgi birikimine sahibiz. Bu birikimi güçlü şekilde uluslararası piyasalara açmalıyız” diye konuştu.

21.10.2021Ekonomi
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kolombiyayı ziyaret etti

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kolombiya'yı ziyaret etti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, temaslarda bulunmak ve iki ülke ilişkilerini görüşmek üzere Kolombiya'ya resmi ziyarette bulundu.

21.10.2021Dünya
Amerika Diyanet Merkezinin bahçesinde silahlı saldırı

Amerika Diyanet Merkezi'nin bahçesinde silahlı saldırı

ABD'nin başkenti Washington yakınlarında bulunan Amerika Diyanet Merkezi (DCA), 20 Ekim'de bahçede yaşanan silahlı saldırı nedeniyle merkezin giriş çıkışlara kapatıldığını açıkladı.

21.10.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Vesayet hortlakları!

Vesayet, bizde emme basma tulumba gibi, hem içeriden hem dışarıdan müşterek çalışıyor. Bunun da yegâne sebebi, bizim ülkemizi birilerinin kendi arkabahçeleri görmeleridir.

25.10.2021

Büyükelçiler krizinde bir ihtimal daha var

Ankara son 48 saatte büyük bir çabaya sahne oldu. Bu çabalar henüz sonuçlanmış değil, devam ediyor.

25.10.2021

Futbolcudan sonra basketçi!

Geçtiğimiz eylül ayında futbolcu eşi Gökhan Çıra’dan boşanan Selin Ciğerci, yeniden aşık! Sosyal medyanın fenomen isminin bu kez bir basketbolcuyla birlikte olduğu iddia ediliyor.

25.10.2021

Bir baraka cenneti olarak New York

Yaklaşık 1 haftadır New York’un sosyal hayatında geziniyorum ve burada ilk başta fark edilen en önemli şey; mekan önlerine kurulmuş ahşap barakalar.

25.10.2021
Morrone: Aklımda bir İstanbul senaryosu var

Morrone: Aklımda bir İstanbul senaryosu var

İtalyan oyuncu Michele Morrone ile Londra’da bir araya geldik. İşte İngiltere’ye ilk kez gelen ünlü aktörle sohbetimizden satırbaşları...

25.10.2021

Kendini Picasso sanan aşçılar her yerde var

Bazı lokantalarda müşteriye bir ‘tepeden bakma’ olayı var. Bunu en son New York’taki ünlü restoran Blue Hill’de yaşadım. Garson uzun uzun dâhi şefin birçok atalık tohumu nasıl tekrar keşfettiğini, lokantanın nasıl bir misyon yüklenip biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğunu anlatmaya başladı. “Hem sohbetimizi mahvediyorsun hem de yemek soğudu” dedim. Bunun üzerine ünlü şef Dan Barber beni görmeye geldi. Çıkıntılık yaptığımı düşündüğü belliydi ve egosu incinmişti.

23.10.2021

Diyarbakır Müzesi'ndeki domuz dişi ve 48 saat sonra gelen bir haber

Geçen hafta Diyarbakır Arkeoloji Müzesi’ni gezerken rehberimiz bize ilginç bir şey anlattı.

22.10.2021

Yeni nesil eskileri geride bırakacak

Bizim yeni nesil oyuncularımız, uzun yıllardır ekranda olan, sinemanın gedikli isimlerini geride bırakacaklar.

21.10.2021

Sami Kohen’in ardından

Bir gün Sami Kohen’le telefonda kitaplar, anılar üzerine konuşuyoruz. Şöyle bir şey söylemişti:

21.10.2021