MENÜ

Ceo

Ceo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ceo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29.701 Ceo haberi bulunmuştur.

Ceo Haberleri

Yönetici ve CEO’ların karşılaşacağı riskler de sigorta güvencesinde

Yönetici ve CEO’ların karşılaşacağı riskler de sigorta güvencesinde

Türkiye’de önümüzdeki dönemde ön plana çıkacak hayat dışı sigorta branşları arasında ‘sorumluluk sigortaları’ geliyor. Sorumluluk sigortaları içinde de şirket yöneticileri ve yönetim kurulu üyelerini yakından ilgilendiren ‘yönetici sorumluluk’ sigortaları dikkat çekiyor.

10.07.2020Sigorta
Elon Musk’ın adını kullandı, 2 milyon bitcoin çaldı

Elon Musk’ın adını kullandı, 2 milyon bitcoin çaldı

Ünlü kişilerin isimlerinin kullanıldığı kripto para eşantiyon dolandırıcılıklarına birkaç yıldır şahit olunuyor. Dolandırıcıların en son numaraları arasında Bitcoin adresinde Tesla ve SpaceX şirketlerinin patronu Elon Musk’ın adını kullanmak var. Bu aldatmaca, son iki ayda kurbanlardan 2 milyon dolar değerinde bitcoin çalmalarına yardımcı oldu.

10.07.2020Teknoloji
Teslanın patronu Elon Musktan otonom araç açıklaması

Tesla'nın patronu Elon Musk'tan otonom araç açıklaması

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, 5'inci seviye otonom sürüş teknolojisine sahip araçların üretiminin yıl sonuna kadar gerçekleşebileceğini açıkladı.

10.07.2020Teknoloji
ABDde Çin malı krizi: Amerikan ordusunun ekipmanları Çin yapımı olduğu iddia edildi

ABD'de Çin malı krizi: Amerikan ordusunun ekipmanları Çin yapımı olduğu iddia edildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, “Pentagon en iyi ABD mallarını kullanıyor” açıklamasının ardından, ABD Deniz Kuvvetleri’ne teçhizat sağlayan bir firmanın, Çin malı kask ve zırh sattığı iddia edildi.

9.07.2020Dünya
Siemens Energy kömürle elektrik üretiminden çıkıyor

Siemens Energy kömürle elektrik üretiminden çıkıyor

Almanya merkezli enerji teknoloji şirketi Siemens’in CEO’su Joe Kaeser, yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarının yanı sıra petrol ve kömür ile de elektrik enerjisi üreten Siemens Energy’nin, elektrikte kömür kullanımını aşamalı olarak bırakacağını açıkladı.

9.07.2020Avrupa
Elon Musk duyurdu 5inci seviye otonom sürüş geliyor

Elon Musk duyurdu! 5'inci seviye otonom sürüş geliyor

Tesla'nın CEO'su Elon Musk “5’inci seviye otonom sürüş teknolojisine sahip araçları üretmemiz çok yakın” dedi..

9.07.2020Ekonomi
Irkçılık yapan teknoloji şirketi CEOsu restorandan kovuldu

Irkçılık yapan teknoloji şirketi CEO'su restorandan kovuldu

ABD'nin Silikon Vadisi'nde bulunan Solid8 şirketinin CEO'su İngiliz Michael Lofthouse, restoranda yemek yediği sırada sözlü olarak Asya kökenli bir aileyi taciz etti. Ünlü CEO Lofthouse, restorandaki bir garson tarafından kovuldu.

9.07.2020Teknoloji
Bilgili Holding’den üst düzey atamalar

Bilgili Holding’den üst düzey atamalar

Bilgili Holding’in üst yönetiminde önemli değişimler oldu... Bilgili Holding’e Sinan Temo CEO, Bora Ercantürk COO (Chief Operating Officer) ve BLG Capital’e Giray Boran Managing Director olarak atandı.

8.07.2020Ekonomi
Esporda ezberler bozulacak İki ayrı ortak Zula turnuvası düzenlenecek...

Espor'da ezberler bozulacak! İki ayrı ortak Zula turnuvası düzenlenecek...

Oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olan Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone altında, Türkiye’nin ilk yerli oyunu Zula’nın geliştiricisi InGame Group ile stratejik bir ortaklığa imza attı.

8.07.2020eSpor
Kenyaya interneti balonlar taşıyacak

Kenya'ya interneti balonlar taşıyacak

Google'ın kardeş şirketi Loon, internet balonu projesiyle Kenya'nın kırsal kesiminde yaşayan binlerce kişiye 4G internet hizmeti vermeye başladı.

8.07.2020Teknoloji
TikTok uygulaması ABDde her an yasaklanabilir

TikTok uygulaması ABD'de her an yasaklanabilir

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin kaynaklı sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı değerlendirdiklerini söyledi. Bunlar arasında TikTok da var.

8.07.2020Teknoloji
Üniversite adayları için TercihFest

Üniversite adayları için 'TercihFest'

Üniversite adaylarına yönelik online tercih festivali ‘TercihFest’, 8, 9 ve 10 Ağustos'ta üç üniversitenin işbirliğiyle ücretsiz yapılacak.

7.07.2020Eğitim
Vestelden istihdam atağı

Vestel'den istihdam atağı

Vestel Üst Yöneticisi Turan Erdoğan "Vestel'de görev yapmak üzere temmuz sonuna kadar mavi yaka çalışan kadrosuna 603 kişi daha eklenecek. Her alanda olduğu gibi üretim ve istihdamda sürdürülebilirlik de en önemli gündem maddelerimizden" dedi.

7.07.2020Ekonomi
Teknelerde yerli rüzgarı

Teknelerde 'yerli' rüzgarı

Koronavirüs salgını tatil alışkanlıklarını da değiştirdi. Birçok kişi otel tatili yerine tekne ve yat kiralama yoluna gitti. Yurtdışı tatili de şu dönemde mümkün olmadığı için, yurtdışında tatil yapan yerli turist tekne ve yat kiralamaya yöneldi. Her ne kadar geçmişte Türkiye’de tekne ve yat tatili yapanların büyük kısmını yabancı turistler oluştursa da artan yerli ilgisi sektörü memnun etti.

7.07.2020Ekonomi
HP 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı

HP 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı

HP, şirketin çeşitliliği ve katılım oranını artırmak, karbon ayak izini azaltmak ve toplumları güçlendirmek için yaptığı çalışmaları özetleyen 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı.

7.07.2020Teknoloji
Rocket Labin Elektron roketiyle yaptığı uydu fırlatışı başarısız oldu

Rocket Lab'in Elektron roketiyle yaptığı uydu fırlatışı başarısız oldu

Faaliyetlerini Yeni Zelanda'da yürüten ABD'li roket üreticisi ve fırlatma hizmetleri sağlayıcısı Rocket Lab'in Elektron roketiyle yaptığı uydu fırlatışının başarısız olduğu bildirildi.

6.07.2020Teknoloji
Bitcoin 9,000 dolar sınırında

Bitcoin 9,000 dolar sınırında

Yeni haftanın ilk saatlerinde 8,984 dolara kadar gerileyen Bitcoin, sonradan toparlanarak yeniden 9,000 doların üzerine döndü.

6.07.2020Ekonomi
Fitch, Coca Cola İçecek’in kredi notunu yükseltti

Fitch, Coca Cola İçecek’in kredi notunu yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek’in (CCI) Yabancı Para Cinsinden Uzun Vadeli Temerrüt Derecelendirmesi Notunu ve Birincil Teminatsız Derecelendirme Notunu iki kademe artırarak yatırım yapılabilir seviyeye çıkarttı. Fitch, Coca-Cola İçecek’in kredi notunu BB’den BBB-‘ye yükseltti ve kredi notlarının görünümünü ise "durağan" olarak değerlendirdi. BBB- notu Fitch tarafından bir Türk şirketine verilen en yüksek kredi notları arasında bulunuyor.

5.07.2020Ekonomi
Kanye West, ABD Başkanlığı’na adaylığını duyurdu

Kanye West, ABD Başkanlığı’na adaylığını duyurdu

Dünyaca ünlü şarkıcı Kanye West ABD Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

5.07.2020Dünya
Son dakika... Nissan CEOsu davasında flaş karar

Son dakika... Nissan CEO'su davasında flaş karar

Eski Nissan Üst Yöneticisi (CEO) Lübnan asıllı Carlos Ghosn'un, ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan Lübnan'a İstanbul üzerinden kaçmasına ilişkin 4 pilot, bir şirket yöneticisi ve 2 hostesin yargılandığı davada, tutuklu 5 sanığın tahliyesine karar verildi.

3.07.2020Ekonomi
Dev şirketten sürpriz karar... 60 yıl sonra adını değiştiriyor İşte yeni ismi

Dev şirketten sürpriz karar... 60 yıl sonra adını değiştiriyor! İşte yeni ismi

Sony 60 yılı aşkındır kullandığı adını değiştiriyor. Sony China'nın Weibo'daki açıklamasına göre, yıllık hissedarlar toplantısını gerçekleştiren PlayStation'ın üreticisi Sony, toplantıda adını Sony Group olarak değiştirme kararı aldı.

3.07.2020Ekonomi
Panteon ile Teknasyon güçlerini birleştirdi, Rocket Games’i kurdu

Panteon ile Teknasyon güçlerini birleştirdi, Rocket Games’i kurdu

Mobil oyun geliştiricisi Panteon ile global uygulama geliştiricisi ve yayıncısı Teknasyon güçlerini birleştirerek Rocket Games’i kurdu

3.07.2020Teknoloji
Dijital yeteneklerini geliştirenler yeni meslekler edinecek

Dijital yeteneklerini geliştirenler yeni meslekler edinecek

Microsoft’un LinkedIn ve GitHub ile iş birliği içinde geliştirdiği “Yeni Yetenek Girişimi” programı, Covid-19 pandemisi nedeniyle işleri etkilenen insanların dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinmelerine imkan sağlayacak. 500’ü aşkın çevrimiçi eğitime ücretsiz erişim hakkı sunan girişime katılanlar, edinmek istedikleri uzmanlık sertifikalarına da düşük bütçeler karşılığında sahip olabilecek.

3.07.2020Teknoloji
Dell Technologies Türkiye’nin başına Işıl Hasdemir geçti

Dell Technologies Türkiye’nin başına Işıl Hasdemir geçti

Dell Technologies, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Işıl Hasdemir’in Türkiye’nin yeni ülke müdürü olarak şirkete katıldığını duyurdu.

3.07.2020Teknoloji
Corendon Airlines Europe uçuşlara başladı

Corendon Airlines Europe uçuşlara başladı

KORONAVİRÜS nedeniyle uçuşlarına ara veren Corendon Airlines, 27 Haziran itibarıyla Almanya’dan Türkiye, 1 Temmuz itibarıyla da Almanya’dan Yunanistan ve İspanya uçuşlarına başladı.

2.07.2020Ekonomi
Zoom CEO’su 90 günlük güvenlik programının sonuçlarını paylaştı

Zoom CEO’su 90 günlük güvenlik programının sonuçlarını paylaştı

Nisan ayında güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek üzere 90 günlük bir program açıklayan Zoom, bu süre içinde 100’den fazla yeni özellik kazanırken, CISO konseyi oluşturdu, liderlik ekibini yeniledi ve bağımsız kuruluşlara testler yaptırdı. Zoom CEO’su Eric S. Yuan, planın sonuçlarını açıklarken şirketin gelecekteki çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

2.07.2020Teknoloji
Corendon Airlines Europe uçuşlara başladı

Corendon Airlines Europe uçuşlara başladı

Corendon Airlines 1 Temmuz’da Köln’den Kos ve Las Palmas’a, Nürnberg’den Girit ve Rodos’a, Hannover’den Girit, Las Palmas ve Mallorca’ya, Friedrichshafen’dan Rodos’a, Düsseldorf, Hamburg, Berlin ve Paderborn’dan Girit’e sezonun ilk uçuşlarını gerçekleştirdi. Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, turizm sektöründe zorlu bir dönemden geçildiğini, ilk uçuşlara olan talep sonucu sezonun geri kalanından ümitli olduklarını belirtti.

2.07.2020Avrupa
Son Dakika | TFFnin kulüplere yabancı sayısı önerisi: 8+3

Son Dakika | TFF'nin kulüplere yabancı sayısı önerisi: 8+3

Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplere yabancı sayısının kademeli olarak indirilmesini önerdi.

2.07.2020Futbol
İngiliz restoran grubu 5 bin kişiyi işten çıkaracak

İngiliz restoran grubu 5 bin kişiyi işten çıkaracak

İngiliz restoran grubu SSP, 5 bin kişinin işten çıkarılacağını açıkladı. İngiltere’de ağırlıklı olarak hava alanlarında ve tren istasyonlarında yer alan Upper Crust ve Caffè Ritazza gibi restoran zincirlerinin sahibi olan SSP Grubu’ndan yapılan açıklamada toplam 5 bin kişinin işten çıkarılmasına karar verildiği bildirildi.

1.07.2020Ekonomi
İstanbul’da bağlı ağlar yüzde 55 büyüme kaydetti

İstanbul’da bağlı ağlar yüzde 55 büyüme kaydetti

İnternet Değişim operatörü DE-CIX, 2019 yılına dair pozitif bir tablo ortaya koydu. Genel olarak, iş sonuçlarının yanı sıra dünya genelinde 20’den fazla lokasyonda yaşanan büyüme beklenenin ötesine geçti. 2019 yılı konsolide mali bilançoda, dünya genelinde tüm şirket birimleri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 büyüdü ve 39,6 milyon Euro oldu. Uluslararası faaliyetlerden sağlanan gelir ise 2018 yılına kıyasla yüzde 29 arttı ve 2019 yılındaki toplam gelirin neredeyse yüzde 15’ini oluşturdu.

1.07.2020Teknoloji
Ryanair büyük işten çıkarmaya hazırlanıyor

Ryanair büyük işten çıkarmaya hazırlanıyor

Ryanair, eğer maaş kesintisiyle ilgili uzlaşma sağlanamazsa 3,500 kişiyi işten çıkaracak.

1.07.2020Ekonomi
Evden çalışma modeli, beraberinde siber güvenlik sorununu getirdi

Evden çalışma modeli, beraberinde siber güvenlik sorununu getirdi

International Data Corporation (IDC) Türkiye, Türkiye’nin en büyük bağımsız güvenlik etkinliği Future of Trust’ı 18 Haziran tarihinde IDC Türkiye Dijital Platforumu üzerinden gerçekleştirdi.

1.07.2020Teknoloji
Kripto paraların en büyük 100’den 61’i düştü

Kripto paraların en büyük 100’den 61’i düştü

Covid-19 pandmesinin ardından genel yükselişin etkin olduğu kripto para piyasalarında son 24 saatte en büyük 100 birimin 61’i geriledi. Bu gerileme dalgası ilk 10 birimden sekizini etkiledi.

1.07.2020Ekonomi
Covid-19 dev şirketi vurdu 15 bin çalışanını işten çıkaracak

Covid-19 dev şirketi vurdu! 15 bin çalışanını işten çıkaracak

Avrupa merkezli uçak üreticisi Airbus, içinde bulunduğu koronavirüs kaynaklı mali sıkıntı nedeniyle çoğu Avrupa'da olmak üzere gelecek yıl 15 bin çalışanını işten çıkaracak.

1.07.2020Ekonomi
Boykot Facebook’u ekonomik olarak bitirebilir mi

Boykot Facebook’u ekonomik olarak bitirebilir mi?

Facebook'un da bugünlerde deneyimlediği gibi, boykotlar çok etkili olabiliyor.

1.07.2020Teknoloji
Mark Bullingham: Önümüzdeki birkaç hafta FAdeki herkes için çok zor geçecek...

Mark Bullingham: "Önümüzdeki birkaç hafta FA'deki herkes için çok zor geçecek..."

İngiltere Futbol Federasyonu (FA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği ekonomik zorluklar nedeniyle federasyon bünyesindeki 124 iş pozisyonuna son verileceğini duyurdu.

29.06.2020Futbol
Airbus CEO: Uçak teslimatları iki yılda yüzde 40 düşecek

Airbus CEO: Uçak teslimatları iki yılda yüzde 40 düşecek

Airbus CEO’su Guillaume Faury, uçak teslimatlarının önümüzdeki iki yıl içinde, 2019 sonuna göre yüzde 40 düşmesini öngördüklerini söyledi.

29.06.2020Ekonomi
Fenerbahçe Bekoda ayrılacak isimler belli oluyor Obradovicten sonra...

Fenerbahçe Beko'da ayrılacak isimler belli oluyor! Obradovic'ten sonra...

Fenerbahçe Beko'da Zeljko Obradovic'in ayrılık kararı sonrası yeni gelişmeler yaşanıyor. İlk olarak Luigi Datome'nin ayrılması beklenirken sarı lacivertli kulüpte yaprak dökümü yaşanabilir...

29.06.2020Basketbol

Zonguldak Havalimanı’nda 2 ilk birden yaşandı

Pandemi sebebiyle uluslararası uçuşlarına ara veren Corendon Airlines, 26 Haziran itibariyle Avrupa’dan Anadolu’nun 12 şehrine uçuşlarına başladı. Corendon Airlines, 27 Haziran günü 158 yolcu ile Köln’den havalanan XC 6805 uçuş kodlu uçağı ile tarihinde ilk kez Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na iniş yaptı. Bir havacılık geleneği olan su takı ile karşılanan Corendon’un sezondaki ilk yolcuları uçaktan maskeli ve sosyal mesafeli bir şekilde indiler.

29.06.2020Ekonomi
Trump’ın paylaşımı Zuckerberg’e 7,2 milyar dolar kaybettirdi

Trump’ın paylaşımı Zuckerberg’e 7,2 milyar dolar kaybettirdi

ABD’de onlarca şirket, Başkan Donald Trump’ın şiddet içerikli paylaşımını silmeyen Facebook’tan reklamlarını geri çekti. Bu adımın, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e faturalandırıldığı ifade edildi.

28.06.2020Dünya
Gençlere e-sporda kariyer var

Gençlere e-sporda kariyer var

Profesyonel sporcuların sanal ortamda, profesyonel organizasyonlarda rekabet ettikleri bir spor dalı olan e-spor, gençlere çok çeşitli kariyer fırsatları sunuyor. Dijital oyunlara ilgisi olan tüm gençler, kendilerini geliştirmeleri halinde profesyonel e-sporcu olabiliyorlar. Ayrıca sporcuların yanı sıra antrenör, menajer, e-spor yöneticisi, e-spor psikoloğu gibi pek çok farklı pozisyonda da iş imkanı bulunuyor.

28.06.2020Ekonomi
2021 Haziranına dört mektup

2021 Haziran'ına dört mektup

Oyuncu Demet Akbağ, işinsanı Nevzat Aydın, voleybolcu Eda Erdem ve çizer Latif Demirci, 2021 Haziran’ına birer mektup yazdı, ümitlerini ve beklentilerini sıraladı. Belki siz de pandemi döneminde yaşadıklarınızdan yola çıkarak kendinize bir mektup yazarsınız…

28.06.2020Hürriyet Pazar
Milyar dolarlık yeni start up’lar çıkarmanın formülü masaya yatırıldı

'Milyar dolarlık' yeni start up’lar çıkarmanın formülü masaya yatırıldı

Vodafone Business sponsorluğunda bu yıl online olarak düzenlenen CEO Club Online Summit toplantılarının beşincisinde, Türkiye’deki start-up'ların durumu ve yeni start-up’lar çıkarma konuları ele alındı.

26.06.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Alo 184’ten verilen şu yanıta bakın: ‘Almanca istiyorsanız hastaneleri arayın’

Türkiye’ye turist gelmesi için çırpınıyoruz. Bakanlar Almanya’ya kadar gidiyor.

9.07.2020

Yeni kaptan pilotun adı: Attol

Airbus bir uçağa otomatik olarak taksi yaptıracak, kaldıracak ve indirecek sistemini net olarak açıkladı. Pilotun yükünü büyük ölçüde alan ve işini kolaylaştıran bu sistemler topluluğu yakın gelecekte kokpitteki bütün görevlere el koyacak gibi görünüyor.

8.07.2020

Hayalini bir bir gerçekleştiriyor

Nusret Gökçe, Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Eren Yorulmazer ile sıra dışı bir konsept için el sıkıştı.

3.07.2020

Son söz Gupse’nin!

Gupse Özay, hız tutkunu sevgilisi Barış Arduç’a spor arabasını sattırdı. Arduç, spor arabadan aile otomobiline geçti.

1.07.2020

W olmamak için maske tak

KÜRESEL salgının vurduğu ekonomi nihayet uyanma işaretleri vermeye başladı. Bu gelişmeyi konut satış reklamlarından da görmek mümkün. Son zamanlarda TV ekranlarında, özellikle İzmir’in yeni yerleşim merkezlerinde yükselen modern konut reklamları sürekli dönüyor.

29.06.2020

Gençlere Kariyer Yolculuklarında Tavsiyelerim

“Yeni Normal” ve Korona sonrası değişime yönelik Genç Fütüristlerin düşüncelerini bu hafta Sizlerle paylaşmıştım.

28.06.2020