EKSTRA
MENÜ

Thy

Thy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Thy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.727 Thy haberi bulunmuştur.

 Türk Hava Yolları, Türkiye'nin ulusal hava yolu şirketidir. THY'nin merkezi İstanbul'da bulunmaktadır. Türk Hava yolları 2015 senesinde tam olarak 61,2 milyon, 2018 yılında ise 75,2 milyon, 2019 yılında da 74,2 milyon yolcuyu taşımıştır.

Skytrax'ın 2016 ödüllerine bakıldığında Türk Hava Yolları arka arkaya altı kere Avrupa'nın en iyi hava yolu olarak seçilerek bununla birlikte hâlihazırda dünyanın en iyi 4. havayolu olmayı başarmıştır. Bunun dışında birden çok alanda oldukça yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları; 127 ülkede, 49'u iç hatlar, 243'ü dış hatlar olmak üzere 292 şehire ve 300 havaalanına uçmaktadır. Bu geniş uçuş ağının sayesinde dünyanın en çok ülkesine sefer düzenleyebilen havayolu unvanına sahip olmuştur.

Türk Hava Yolları Tarihçesi

20 Mayıs 1933 tarihinde 2186 sayılı kanun ile kurulan ve ilk adı Havayolları Devlet İşletme İdaresi olan THY, 1935 tarihine kadar Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı kalmıştır. Daha sonra 2744 sayılı kanun ile Bayındırlık Bakanlığı'na bağlanarak 5 uçak, 23 koltuk kapasitesi ile Ağustos 1933 yılında operasyona başlamıştır. İlk uçağı Amerikan Curtiss imalatı olan bir 208 seri numaralı Kelebek adı verilen King Bird D-2 isimli uçağı idi. Adet fiyatı 25.555 dolara satın alınan çift motora sahip uçak, yalnızca beş yolcu taşıyabiliyordu. Uçağın ilk seferi ise 3 Şubat 1933 tarihinde İstanbul’dan Eskişehir aktarmalı bir Ankara seferi olmuştur.

1935 tarihinde Bayındırlık Bakanlığı'na, 3424 sayılı kanunla, Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü'ne çevrilerek ve katma bütçeli bir idare olarak Ulaştırma Bakanlığı'na bağlanmıştır ve sonrasında 21 Mayıs 1955 tarihli ve 6623 sayılı kanunla Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü kaldırılmış olup, Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı adı ile Anonim Ortaklık kurma yetkisi verilmiştir. 1956 senesinde ise Esas Mukavelenâmesi Bakanlar Kurulu'nca tasdik edilmiştir ve Ticaret Sicili'ne kayıt olunması ile Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı kurularak ve 1 Mart 1956 tarihinde faaliyete geçirilmiştir. Kuruluşundaki sermayesi ise tam olarak 60 Milyon TL’dir.

Hava Yolu İttifakları

THY ilk hava yolu ittifakı tecrübesini, 1990 senesinde yaşamıştır. O zamanlarda Swiss Air'in başını çekmekte olduğu Qualiflyer grubu üyesi olmuştur.

Bu kapsamdan bakıldığında, Türk Hava Yolları'nın 1989 yılından bu yana sürdürmüş olduğu 'Sık Uçan Yolcu Programı, Qualiflyer ile birleşmiştir.

Fakat bu ittifak denemesi hedeflendiği gibi gitmeyerek, Türk Hava Yolları 2000 yılında gruptan ayrılma kararı almıştır.

Bu gelişmelerin ardından ise, Türk Hava Yolları sık uçan yolcu programını yeniden yapılandırarak ve yoluna 'Miles&Smiles' ismi altında devam etmiştir.

THY'nin ikinci ittifak denemesi ise, ilkinden tam 10 sene sonra gerçekleşmiştir ve 1 Nisan 2008 senesinde İstanbul'da imzalanmış olan anlaşma ile şirket bu kez, Lufthansa'nın başını çeken (SA) Star Alliance'a üye olmuştur.

Turkish Cargo

Turkish Cargo, Uzakdoğu'dan Amerika'ya kadar, Avrupa'dan Ortadoğu'ya ve Afrika'ya kadar uzanan, geniş uçuş ağı ile çağdaş teknoloji hizmetleri vermekte olan TURKISH CARGO, ISO 9001:2000 kalite belgesine sahiptir. Giderek küreselleşmekte olan dünyada yaygın olan kargo otomasyon sisteminin sayesinde, göndericiler, alıcılar, acenteler ve hava yolları arasında harika bir iletişim sağlamaktadır. Yoğun rekabetin yaşanmakta olduğu havacılık sektöründe, başarıyı kaliteli hizmet ile yakalayacağı düşüncesinde olan TURKISH CARGO; müşterilerin taleplerini karşılayan, hızlı ve güvenli bir hava kargo taşıma hizmeti verir.

Thy Haberleri

THY, Boeing siparişini revize etti

THY, Boeing siparişini revize etti

TÜRK Hava Yolları(THY), 10 adet Boeing 737-MAX siparişini iptal ederken, 40 adet 737-MAX siparişini ise opsiyona çevirdi

15.04.2021Ekonomi
THY’nin Boeing 737-MAX’i iki yıl aradan sonra ilk seferini yaptı

THY’nin Boeing 737-MAX’i iki yıl aradan sonra ilk seferini yaptı

Türk Hava Yolları, ulusal ve uluslararası havacılık otoriteleri tarafından gerekli uçuş onaylarını alınmasının ardından TC-LCA kuyruk tescilli Boeing 737 MAX tipi uçağı, iki yıl aradan sonra Ankara’ya ilk seferini yaptı.

15.04.2021Ekonomi
THY, Rusya seferlerini durdurdu

THY, Rusya seferlerini durdurdu

Resmi makamlarca alınan karar uyarınca, Türkiye ile Rusya arasında haftada iki sefer karşılıklı icra edilecek.

15.04.2021Ekonomi
THY’den Rusya’ya uçak seferi açıklaması

THY’den Rusya’ya uçak seferi açıklaması

Türk Hava Yolları(THY), koronavirüs vakalarını artmasından dolayı Rusya tarafından uçuşların askıya alındığını ve anlaşma gereği pazartesi ve cuma günü olmak üzere haftada 2 sefer Moskova’ya sefer düzenleneceğini açıkladı.

14.04.2021Ekonomi
Uçak seferleri iptal oldu mu Uçak seferleri iptal mi sorusuna THYden kısıtlama açıklaması

Uçak seferleri iptal oldu mu? 'Uçak seferleri iptal mi' sorusuna THY'den kısıtlama açıklaması

Uçak seferleri iptal oldu mu sorusu, kısıtlama dönemi içerisinde uçuşu bulunan kişilerin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolujet gibi firmalardan uçak bileti satın alan pek çok vatandaş, kısıtlama sonrasında uçak seferleri iptal oldu mu sorusuna yanıt aramaya başlamıştı. Peki, son gelen bilgilere göre uçak seferleri iptal oldu mu, bileti olanlar ne yapacak? İşte, o konuda önemli açıklamalar

14.04.2021Gündem
THYden yeni kısıtlama sonrası açıklama

THY'den yeni kısıtlama sonrası açıklama

Türk Hava Yolları (THY), Kovid-19 tedbirleri nedeniyle alınan yeni kısıtlama kararı sonrası uçuşu olan yolcuların seyahat belgeleri ile havalimanına gidebileceklerini bildirdi.

13.04.2021Gündem
THY, 779 uçuşla Avrupada liderliği bırakmadı

THY, 779 uçuşla Avrupa'da liderliği bırakmadı

Türk Hava Yolları günlük ortalama 779 uçuşla Avrupa'daki liderliğini sürdürdü.

12.04.2021Ekonomi
Türk Hava Yolları: 3 - Eczacıbaşı VitrA: 1

Türk Hava Yolları: 3 - Eczacıbaşı VitrA: 1

Voleybolda Misli.com Sultanlar Ligi play-off üçüncülük serisi ilk maçında Türk Hava Yolları, Eczacıbaşı VitrA'yı 3-1 yenerek, seride 1-0 öne geçti.

11.04.2021Voleybol
Yerli üretici TSI Seats, AnadoluJet için ürettiği koltukların ilk teslimatını yaptı

Yerli üretici TSI Seats, AnadoluJet için ürettiği koltukların ilk teslimatını yaptı

Türk uçak koltuk üreticisi "TSI Seats", Türk Hava Yolları (THY) markası AnadoluJet'e ilk teslimatlarını yaptı.

10.04.2021Ekonomi
THY’nin ilk 737 Max uçağı iki yıl sonra yeniden havalandı

THY’nin ilk "737 Max" uçağı iki yıl sonra yeniden havalandı

Türk Hava Yolları (THY), uçuş emniyeti gerekçesiyle iki yılı aşkın süredir yerde olan Boeing 737 MAX tipi uçaklarıyla test uçuşlarına başladı. Uçuşa elverişlilik koşulları sağlanan filodaki ’MAX’lerden TC-LCE tescilli THY uçağı bir saatlik test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

9.04.2021Ekonomi
THY ekibi aşı olmaya başladı

THY ekibi aşı olmaya başladı

Türk Hava Yolları'nda (THY) görev yapan pilot, kabin memuru ve yükleme uzmanları (load master), Kovid-19 aşısı olmaya başladı.

6.04.2021Ekonomi
THY uçuş ekiplerine, Kovid-19 aşısı uygulanmaya başlandı

THY uçuş ekiplerine, Kovid-19 aşısı uygulanmaya başlandı

Türk Hava Yolları'nda (THY) görev yapan pilot, kabin memuru ve yükleme uzmanları (load master), Kovid-19 aşısı olmaya başladı.

6.04.2021Haber
THY uçuş ekiplerine, Kovid-19 aşısı uygulanmaya başlandı

THY uçuş ekiplerine, Kovid-19 aşısı uygulanmaya başlandı

Türk Hava Yolları'nda (THY) görev yapan pilot, kabin memuru ve yükleme uzmanları (load master), Kovid-19 aşısı olmaya başladı.

6.04.2021Ekonomi
Gaziantep-Erbil uçak seferleri 15 Mayısta başlayacak

Gaziantep-Erbil uçak seferleri 15 Mayıs'ta başlayacak

Gaziantep ile Irak'ın Erbil kenti arasında 15 Mayıs'tan itibaren uçak seferlerinin başlayacağı bildirildi.

5.04.2021Ekonomi
THY uçuş sayısıyla Avrupada liderliğini sürdürüyor

THY uçuş sayısıyla Avrupa'da liderliğini sürdürüyor

Türk Hava Yolları (THY), günlük ortalama 797 uçuşla Avrupa'da liderliğini korudu.

5.04.2021Ekonomi
THY uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

THY uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Varşova seferini yapan yolcu uçağına bomba ihbarı yapıldı. Yapılan aramada ihbar asılsız çıktı.

4.04.2021Gündem
THY, Türkistan’a uçuş başlatmayı planlıyor

THY, Türkistan’a uçuş başlatmayı planlıyor

Türk Hava Yollarının (THY) 3 Mayıs’tan itibaren Kazakistan’ın güneyindeki Türkistan şehrine doğrudan uçuş başlatmayı planladığı bildirildi.

4.04.2021Ekonomi
THY kabin ekibini yerli simülatörde eğitiyor

THY kabin ekibini yerli simülatörde eğitiyor

TCI, THY Kabin Servis Eğitim Simülatörleri Projesi'ni tasarım, üretim ve montaj aşamalarıyla birlikte tamamen yerli olarak tamamladı.

4.04.2021Ekonomi
Gökyüzünden Safaya sürpriz

Gökyüzünden Safa'ya sürpriz

Sıkı bir SoloTürk hayranı olan 13 yaşındaki Ahmet Safa Yazıcı, beyin damarı hastalığı nedeniyle hastaneye yatırıldı. Hastanede SoloTürk tişörtünü üstünden çıkarmayan Safa’ya sürpriz bir ziyaretçi geldi. SoloTürk pilotu Ahbap’ı karşısında gören küçük çocuk, gözyaşlarını tutamadı...

4.04.2021Gündem
THYnin uçağı teknik arıza nedeniyle geri döndü

THY'nin uçağı teknik arıza nedeniyle geri döndü

Türk Hava Yolları(THY)'nın İstanbul-Gaziantep seferini gerçekleştiren TK-2228 sefer sayılı tarifeli uçağı, teknik arıza nedeniyle kalkıştan kısa süre sonra İstanbul Havalimanı'na geri döndü.

2.04.2021Gündem
THY Avrupadaki liderliğini sürdürüyor

THY Avrupa'daki liderliğini sürdürüyor

Türk Hava Yolları (THY), günlük ortalama 755 uçuşla Avrupa'da liderliğini korudu.

1.04.2021Ekonomi
THY yolcuları, PressReader ile gazete ve dergilere ücretsiz ulaşabilecek

THY yolcuları, "PressReader" ile gazete ve dergilere ücretsiz ulaşabilecek

Türk Hava Yolları (THY), yolcuların "PressReader" uygulaması ile farklı ülkede yayınlanan çeşitli gazete ve dergilere ücretsiz ulaşabileceklerini duyurdu.

31.03.2021Ekonomi
Tekstil ihracatında tasarım atağı

Tekstil ihracatında tasarım atağı

Dünyada son dönemde sürdürülebilirlik ve doğaya saygılı ürünler öne çıkıyor.

31.03.2021Ekonomi
THY Ramazan ayına özel kampanya başlattı

THY Ramazan ayına özel kampanya başlattı

Türk Hava Yolları (THY), yurt içi uçuşlarda 179,99 liradan başlayan fiyat imkanı sunulan ramazan ayına özel kampanya başlatıldığını duyurdu.

29.03.2021Ekonomi
THY’nin Boeing 737 MAX tipi iki uçağı yeniden uçuşlara başlıyor

THY’nin Boeing 737 MAX tipi iki uçağı yeniden uçuşlara başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, uçuş emniyeti gerekçesiyle uçuşlarını durdurulmasının kararını aldığı ve iki yıldır park halinde bekletilen Boeing 737 MAX 8 tipi uçaklar yeniden seferlere başlıyor. Türk Hava Yolları Nisan ayı itibariyle iki uçağı seferlere başlayacak.

29.03.2021Ekonomi
AnadoluJet yurt dışı uçuşlarda Bahar Kampanyası başlattı

AnadoluJet yurt dışı uçuşlarda "Bahar Kampanyası" başlattı

AnadoluJet başlattığı kampanya ile İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa havalimanlarından Orta Doğu ve Avrupa’nın birçok noktasına, güvenli ve konforlu seyahat etme fırsatını yolcularına en uygun fiyatlarla sunuyor.

28.03.2021Ekonomi
THYnin yeni yönetim kurulu üyesi Murat Şeker oldu

THY'nin yeni yönetim kurulu üyesi Murat Şeker oldu

Türk Hava Yollarının (THY) Olağan Genel Kurulu'nda Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Doç. Dr. Murat Şeker, yönetim kurulu üyesi oldu.

26.03.2021Ekonomi
Son dakika... THYnin 2 uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

Son dakika... THY'nin 2 uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

İstanbul’dan Almanya’nın Münih ve Stuttgart kentlerine seferlerini yapmaya hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) uçaklarına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı. Her iki sefer de THY tarafından tahsis edilen yeni uçaklarla gecikmeli olarak yapılacak.

25.03.2021Gündem
Turizmciler yaz sezonuna hazır

Turizmciler yaz sezonuna hazır

PCR testi ve HES kodu uygulamaları, internet üzerinden satılan biletlerin iadesi, Türkiye’ye Haziran 2021’den itibaren başlaması planlanan direkt uçak seferleri... Almanya THY Acenteleri Birliği (ATAB) Başkanı Paşa Güven ile Berlin Türk Seyahat Acenteleri Birliği (BETÜSAB) Başkanı Necati Kaya, koronavirüs salgınında büyük kayba uğrayan turizm sektöründe yaşanan sorunları ve son gelişmeleri Hürriyet’e değerlendirdi.

23.03.2021Avrupa
Milli maç arası ne zaman Milli Takım maçları için tarihler belirlendi

Milli maç arası ne zaman? Milli Takım maçları için tarihler belirlendi

Milli maç arası, pek çok takım için eksikleri tamamlama açısından büyük bir önem arz ediyor. Milli takımlara gidemeyen oyuncuların lig maratonu için hazırlıklarına devam edeceği Milli maç arası, tüm takımlar açısından fırsat niteliği taşıyor. Peki, Milli maç arası ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.03.2021Spor Arena
THY Avrupa’da ilk sıradaki yerini koruyor

THY Avrupa’da ilk sıradaki yerini koruyor

AVRUPA Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) 15-21 Mart tarihleri arasındaki verilerine göre Türk Hava Yolları (THY) günlük 670 uçuşla ilk sıradaki yerini korudu. THY’yi Fransız Havayolları Air France takip ederken, Pegasus Havayolları ise listenin üçüncü sırasında yer aldı.

22.03.2021Ekonomi
THY nisan ayı uçuş planını duyurdu

THY nisan ayı uçuş planını duyurdu

Türk Hava Yolları (THY), nisan ayı uçuş planını güncelledi.

22.03.2021Ekonomi
Sabiha Gökçen Havalimanında dış hat uçuşları artıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda dış hat uçuşları artıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seferlerini durduran yabancı havayollarının uçuşlarına yeniden başlamasının yanı sıra Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları yeni dış hat uçuş noktaları açarak, frekans artışları yapıyor.

21.03.2021Ekonomi
İzmir-Afyonkarahisar-Ankara YHT çalışmaları başladı

İzmir-Afyonkarahisar-Ankara YHT çalışmaları başladı

İzmir-Afyonkarahisar-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Eşme-Salihli Kesimi T1 Tüneli için kazı çalışmaları başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu "Demir yollarını yeniden devlet politikası haline getirdik" dedi.

20.03.2021Ekonomi
Havada panik Bebek kalp krizi geçirdi... Milletvekili Dr. Recep Şeker o anları anlattı

Havada panik! Bebek kalp krizi geçirdi... Milletvekili Dr. Recep Şeker o anları anlattı

Türk Hava Yolları'nın (THY) Bişkek-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağında bir bebek kalp krizi geçirdi. Kalp krizi geçiren bebeğe müdahale eden AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, "Ankara'ya yarım saatlik bir mesafe vardı. Doktor olduğumu bilen hostesler kucağıma bir bebek getirdi. Baktım, bebek morarmış, solunum yok, kalp durmuş vaziyetteydi. Ondan sonra nefes borusunu açtık, kalp masajı, nefes yoluyla solunum derken bebek kendine geldi." ifadelerini kullandı.

19.03.2021Gündem
THY uçağında korku dolu anlar Bebek kalp krizi geçirince...

THY uçağında korku dolu anlar! Bebek kalp krizi geçirince...

Bişkek-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları (THY) ait yolcu uçağında, bebek kalp krizi geçirince uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.

19.03.2021Gündem
Son dakika: Milli Takım kadrosu açıklandı

Son dakika: Milli Takım kadrosu açıklandı!

A Millî Takımımızın 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde Hollanda, Norveç ve Letonya’yla oynayacağı karşılaşmaların aday kadrosu belli oldu.

19.03.2021Futbol
THY günlük 649 uçuşla Avrupada yine zirvede

THY günlük 649 uçuşla Avrupa'da yine zirvede

Türk Hava Yolları (THY), 8-14 Mart'ta günlük ortalama 649 uçuşla Avrupa'da liderliğini korudu.

16.03.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Artık uçan taksileri göklerde görmeye alışacağız

Bakan Karaismailoğlu: Artık uçan taksileri göklerde görmeye alışacağız

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Önümüzdeki 10 yılda, insansız hava araçlarının çok daha gelişeceğini göreceğiz. Havayolu ulaşımında çevre hassasiyetinin gereği olarak elektrikli ve hatta güneş enerjili uçaklar gündemimizde olacak. Bunun yanında çok katlı uçaklar yaygınlaşacak. Uçan taksileri de artık göklerde görmeye alışacağız" dedi.

16.03.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Uçan taksileri göreceğiz

Bakan Karaismailoğlu: Uçan taksileri göreceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu insansız hava araçlarının gelişimini sürdürdüğünü ve 10 yıl içinde uçan taksilerin hizmete girebileceğini söyledi.

16.03.2021Ekonomi
Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

TAYLAND’ın Başkenti Bangkok’ta geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay (47), Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

14.03.2021Magazin
Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

TAYLAND’ın Başkenti Bangkok’ta geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay (47), Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

14.03.2021Magazin
THYden yolculara form uyarısı

THY'den yolculara form uyarısı

Türk Hava Yolları yurt dışından Türkiye'ye gelecek olan yolculardan son 72 saat içinde giriş formunun doldurulması gerektiğini duyurdu.

14.03.2021Ekonomi
Karahan Çantayın kardeşi isyan etti: Söylenenlerin hepsi yalan

Karahan Çantay'ın kardeşi isyan etti: Söylenenlerin hepsi yalan!

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta 7 Mart’ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay’ın cenazesi kardeşi tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan teslim alındı. Çok üzgün olduklarını dile getiren kardeşi Erinç Çantay; "Vefat etmeden önceki akşam görüştük. Biz birbirimizle çok bağlıydık. Söylendiği ile hiç alakası yok." diye konuştu.

13.03.2021Magazin
Karahan Çantay’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi

Karahan Çantay’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi

 TAYLAND’ın başkenti Bangkok’ta 7 Mart’ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay’ın cenazesi Türk Hava Yolları(THY)’nın tarifeli seferiyle Türkiye’ye getirildi.

13.03.2021Magazin

Yazar Sonuçları

10 bin uçak hâlâ yerde

Birçok havayolu her gün yeni uçuşlarla ilgili açıklama yapıyor. Ama bu arada başka uçuşları da iptal etmek zorunda kalıyorlar. Tek koridorlu uçaklar daha fazla uçarken geniş gövdeli uzun menzilli uçakların çoğu yerde. Şu anda dünya çapında 10 binden fazla uçak yerde.

14.04.2021

Başkanın sigortası

Geçen hafta THY’nin yeniden yönetim ve icra kurulu başkanı seçilen İlker Aycı, 2018’de kargonun yıldız olacağından bahsediyordu. Geçmişte sigortacı olan başkan İlker Aycı, pandemi sürecinde kargo ile şirketin bir tür sigortasını yapmış oldu aslında. Kasadaki nakiti de harcamayarak zor zamanların sigortası için tuttu.

31.03.2021

Esnafın talebi çok

Vişne Caddesi’nde faaliyet gösteren esnafa gördükleri eksikleri ve beklentilerini sorduk. Müşterilerinin ulaşım konusunda sıkıntı yaşadıklarını aktaran esnaf, Yenişehir Havaalanı’nın dış hatlar kısmının aktif hale gelmesini istedi. İstanbul’dan gelen müşterilerinin de bulunduğunu hatırlatan esnaf, Mudanya’dan bölgeye ulaşım sağlayacak servis talebinde bulundu. Ayrıca bölgeye otel, AVM ve kafelerin yapılmasını, çöp konteynerleri ile ilgili düzenleme, elektrik ve internet altyapısında yaşanan sorunların çözümü ile dilencilere önlem beklentilerini sıraladılar.

29.03.2021

Aşı pasaportunu kaptırmayalım

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse karşı yapılan aşının ikinci dozunu yaptırdım. Daha aşı odasından yeni çıkmıştım ki, e-Nabız uygulamasına aşı kartım Türkçe ve İngilizce barkodlu olarak geldi. Bence bu dünyadaki en sağlam devlet kontrollü aşı pasaportu olarak kabul edilmeli. Yetkililerin IATA ve Avrupa Birliği nezdinde bu aşı pasaportunu kabul ettirmek için elinden geleni yapması gerekiyor.

24.03.2021

Tatilcilerin hedefi temmuz ayı

Tatil erken başlamayacak. Yani yurtdışı uçuşlar için ülkelerin bir açılıp bir kapanması tatilcileri de tedirgin etti. Hedefin ağırlıklı olarak temmuz ayı olduğunu görüyoruz. Tabii ki ne olursa olsun asla 2019 sayılarına yaklaşamayacak bir havayolu yolcu hareketi olacak. Turizmde yine yıldız Türkiye üzerinde.

17.03.2021