EKSTRA
MENÜ

Turksat

Turksat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Turksat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.788 Turksat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., Türkiye'nin Kablo TV ve tek uydu operatörüdür.
TÜRKSAT A.Ş., Türk Telekom A.Ş.’nin özelleştirilmesi sürecinde, 406 sayılı Telgraf ve Telefon Kanunu’na 16 Haziran 2004 tarih ve 5189 sayılı “Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 5. maddesi ile eklenen ek 33. madde uyarınca, ulusal egemenlik kapsamındaki uydu yörünge pozisyonlarının hakları, yönetimi ve işletme yetkisine sahip olmak ve bununla ilgili yükümlülükleri yerine getirmek, adına kayıtlı ve diğer operatörlere ait uyduları işletmeye vermek ve bu alanlarda faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

DEVAMI

Turksat Haberleri

Bakan Karaismailoğlu: Otoyol çalışmalarına devam edeceğiz

Bakan Karaismailoğlu: Otoyol çalışmalarına devam edeceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışını 18 mart 2022’de gerçekleştirerek tüm dünyanın hizmetine sunacağız. Yeni otoyol çalışmalarımıza da devam edeceğiz" dedi.

6.10.2021Ekonomi
TKGS güncelleme hatası nasıl giderilir TKGS güncelleme frekansı nasıl yapılır, kaç dakika sürer

TKGS güncelleme hatası nasıl giderilir? TKGS güncelleme frekansı nasıl yapılır, kaç dakika sürer?

TÜRKSAT üzerinde birçok TV ve radyo kanalları kullanılabilmektedir. Ancak zamanla uydu üzerinden yapılan bazı değişiklikler, kanalların frekans değişiklikleri ya da yeni kanal ekleme gibi bir takım güncellemeler ile karşılaşılmaktadır. Bu sebeple TÜRKSAT üzerinden TKGS güncellemelerinin yapılması gerekmektedir. Bu güncellemeler arasında donma ve kasma hataları ile karşılaşılabilmektedir Peki, TKGS güncelleme hatası ne anlama gelmektedir? TKGS güncelleme frekansı nasıl yapılmaktadır? İşte, TKGS güncelleme ve kasma durumları hakkında bilgileri derledik.

28.09.2021Teknoloji
27 Ekim hangi burç ve burcu ne 27 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Ekim hangi burç ve burcu ne? 27 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç ve yükselen burç yorumları insanların karakterleri hakkında fikir sahibi olmanın alternatif bir yoludur. Sözdebilim olarak kabul edilen astroloji, kişisel özelliklerin analizinde kullanılabilmektedir. Peki, 27 Ekim hangi burç ve yükseleni hangi özellikleri taşır? 27 Ekim tarihinde yaşanan olaylar ve gelişmeler nelerdir? Sizler için 27 Ekim doğumluların hangi burcu taşıdığını ve konuyla alakalı tüm merak edilenleri derledik.

20.09.2021Burçlar
İlk milli haberleşme uydusu Türksat 6Ayı Space X fırlatacak

İlk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'yı Space X fırlatacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretim ve test süreci 2022'de tamamlanması planlanan Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın fırlatma hizmeti temini sözleşmesinin, Türksat AŞ ile Space X firması arasında imzalandığını bildirdi.

17.09.2021Ekonomi
Novak Djokovic Daniil Medvedev maçı saat kaçta hangi kanalda

Novak Djokovic Daniil Medvedev maçı saat kaçta hangi kanalda?

Amerika Açık Tenis Turnuvası Erkekler Final mücadelesinde Novak Djokovic, Daniil Medvedev ile karşılaşacak. Final mücadelesi ekran başında izlemek isteyen sporseverler, canlı olarak takip edebilecek. Peki, Novak Djokovic Daniil Medvedev maçı saat kaçta hangi kanalda? İşte, o karşılaşma hakkında bazı bilgiler

12.09.2021Spor Arena
Türksat 5B ilk anlaşmasını imzaladı

Türksat 5B ilk anlaşmasını imzaladı

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington düzenlenen uydu fuarı Satellite 2021’e katılan Türksat AŞ, bu yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B için ilk anlaşmasını imzaladı.

10.09.2021Ekonomi
Türksat 5B, uzaya çıkmadan ilk anlaşmasını imzaladı

Türksat 5B, uzaya çıkmadan ilk anlaşmasını imzaladı

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021'e katılan Türksat AŞ, bu yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B için ilk anlaşmasını imzaladı. Türksat ile Inmarsat arasında imzalanan stratejik iş birliği anlaşması ile Inmarsat GX servisleri Türkiye'de Türksat 5B uydusu üzerinden sağlanacak.

9.09.2021Ekonomi
10 Temmuz hangi burç ve burcu ne 10 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 10 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar toplam olarak on iki taneden oluşmaktadır. Bahsedilen on iki burcun birbirlerinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Sizler için 10 Temmuz tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özellikleri ile beraber yükselenini, 10 Temmuz tarihinde yaşanmış olayları, bu tarih içerisinde doğmuş olan ünlüleri, futbolcuları ve ayrıca anime karakterlerini detayları ile derledik.

8.09.2021Burçlar
TEKNOFEST teknoloji yarışmaları başladı

TEKNOFEST teknoloji yarışmaları başladı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 4 yıldır gerçekleştirilen Teknoloji Yarışmaları binlerce gencin katılımıyla bu yıl 35 farklı kategoride düzenleniyor.

5.09.2021Teknoloji
TBMMde siber istihbarata engel

TBMM'de siber istihbarata engel

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, TBMM internet çıkışlarında yapılan engelleme ve kısıtlamaları açıklarken “Siber istihbarat platformları ile güvenlik zafiyeti tespit edilen ve mahkeme kararı ile yasaklanmış internet siteleri engellenmektedir. Ayrıca eğlence içerikli platformlarda kısıtlamaya gidilebilmektedir” dedi.

1.09.2021Gündem
İHA pazarında çıtayı yükseltti

İHA pazarında çıtayı yükseltti

Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay, Türkiye’de dikey iniş kalkış yapabilen küçük İHA ve hedef İHA pazarında, pazar lideri ve teknoloji geliştiricisi olmak için yola çıktıklarını söyledi. Acay, “Tüm sektör paydaşlarının ihtiyaçları doğrultusunda optimum ürünleri geliştirerek yerli ve milli üretim yapmayı planlıyoruz, sonraki adımlarımız yurtdışı pazarı olacak” dedi.

30.08.2021Ekonomi
TRT Yıldız nasıl izlenir Trt Spor Yıldız uyduda hangi kanalda İşte frekans bilgileri

TRT Yıldız nasıl izlenir? Trt Spor Yıldız uyduda hangi kanalda? İşte frekans bilgileri

TRT Yıldız frekansları, kanalda yayınlanacak karşılaşmaları takip etmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Voleybol mücadelelerinin de yer aldığı Trt Yıldız, belirlenen takvim doğrultusunda karşılaşmaları spor severlerle buluşturuyor. Peki, TRT Yıldız nasıl izlenir? Trt Spor Yıldız uyduda hangi kanalda? İşte frekans bilgileri

29.08.2021Spor Arena
Konya’da dijital oyun geliştirme kampı

Konya’da dijital oyun geliştirme kampı

‘OG’21 Oyun Geliştirme Yaz Kampı’, Türksat’ın iletişim desteğiyle Konya’da gerçekleştiriliyor.

28.08.2021Ekonomi
Tkgs Nedir, Nasıl Açılır-Kapanır Tkgs Nasıl Güncellenir

Tkgs Nedir, Nasıl Açılır-Kapanır? Tkgs Nasıl Güncellenir

TKGS, bir sistemdir. Uydudan yayın yapmış olan kanalların parametreleri ara sıra değişebilmektedir. Zaman içerisinde yeni kanallar yayın durumuna başlamakta, bazı kanallarınsa yayın hayatı sona ermektedir. TKGS sisteminin ne demek olduğunu, nasıl açıldığını ya da kapatıldığını ve güncellemenin nasıl olduğunu sizler için derledik.

25.08.2021Araştırma
Türksat 5Anın Kuzey Afrika ülkelerine de yayıncılık hizmeti için anlaşma yolda

Türksat 5A'nın Kuzey Afrika ülkelerine de yayıncılık hizmeti için anlaşma yolda

Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Kuzey Afrika bölgesinde Türksat 5A'yı televizyon yayıncılığı anlamında önemli bir uydu olarak konumlandırmayı hedeflediklerini belirterek, "Kuzey Afrika ülkelerine Türksat 5A frekans satışı için görüşmelerimiz devam ediyor, kısa sürede içinde sözleşme imzalayacağız." dedi.

23.08.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5B ne zaman fırlatılacak CNN Türkte önemli açıklamalar...

TÜRKSAT 5B ne zaman fırlatılacak? CNN Türk'te önemli açıklamalar...

TÜRKSAT 5B ve 6A uyduları için geri sayım başladı. Peki bu iki uydu uaya ne zaman fırlatılacak? Kesin bir tarih var mı? TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, CNN Türk ekranlarında konuya dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

19.08.2021Ekonomi
Türksat 5B bu yıl fırlatılacak

''Türksat 5B bu yıl fırlatılacak''

TÜRKSAT 5B ve 6A uyduları için geri sayım başladı. Peki bu iki uydu uaya ne zaman fırlatılacak? Kesin bir tarih var mı? TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, CNN Türk ekranlarında konuya dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

19.08.2021Haber
TRT SPOR YILDIZ Yayın Akışı: TRT Yıldız nasıl izlenir, kaçıncı kanalda TRT SPOR Yıldız frekans bilgileri…

TRT SPOR YILDIZ Yayın Akışı: TRT Yıldız nasıl izlenir, kaçıncı kanalda? TRT SPOR Yıldız frekans bilgileri…

TRT Yıldız frekans bilgileri ve TRT SPOR YILDIZ Yayın Akışı kanalda gösterilen karşılaşmaları takip etmek isteyen sporseverler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, TRT Yıldız nasıl izlenir, kaçıncı kanalda? TRT SPOR Yıldız frekans bilgileri…

1.08.2021Spor Arena
Telekomünikasyon sektörünün 2020 karnesi açıklandı

Telekomünikasyon sektörünün 2020 karnesi açıklandı

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), 2020 yılı Telekomünikasyon Sektörü Düzenlemelerine Yönelik Değerlendirmeler Raporu’nu paylaştı. BTK verilerine göre 2020 yılında telekomünikasyon sektörü toplam gelirleri 77 Milyar TL’ye ulaştı. Ancak Bilgi ve İletişim Kurumu (BTK) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) enflasyon verileri kullanılarak yapılan hesaplamalara göre enflasyon etkisinden arındırılmış sektörün büyüklüğünün 15,27 milyar TL olduğu görülüyor.

14.07.2021Teknoloji
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu Ağustos ayından itibaren e-Devletten başvurulabilecek

Son dakika... Bakan Soylu duyurdu! Ağustos ayından itibaren e-Devlet'ten başvurulabilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ağustos ayından itibaren 15 yaş altı çocukların veli veya vasileri e-Devlet üzerinden nüfus müdürlüklerine gitmeden kimlik başvurusu yapabileceklerini duyurdu. Bakan Soylu ayrıca Kurban Bayramı'ndan sonra nüfus işlemleriyle ilgili yeni bir uygulamanın hayata geçeceğini duyurdu. Bakan Soylu, 'tek tıkla soyağacı' uygulamasının başlatılacağını açıkladı.

13.07.2021Gündem
OHAL Komisyonu, darbecilerin mesleğe iade başvurularını reddetti

OHAL Komisyonu, darbecilerin 'mesleğe iade' başvurularını reddetti

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin askeri kanadındaki icracıları olarak gösterilen sözde yurtta sulh konseyinin üyesi eski 13 askerin görevlerine iade başvurusunu reddetti. Başvuranlar arasında Cumhurbaşkanına suikast timinin başındaki eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, darbe toplantılarına katılan eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık ile eski Akıncı Üs komutanı Hakan Evrim de bulunuyor.

13.07.2021Gündem
Son dakika: Kritik FETÖ davasında gerekçeli karar açıklandı

Son dakika: Kritik FETÖ davasında gerekçeli karar açıklandı

Gelen son dakika haberine göre, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanık hakkında verilen hükmün gerekçesi açıklandı. Kararda darbe girişiminin, elebaşı Gülen ve yanındaki sözde tepe yöneticileriyle anlık iletişim halinde olan Akıncı Üssü'ndeki sivil imamların talimatıyla gerçekleştiği vurgulandı.

12.07.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile görüştü

Son dakika: Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili ilişkileri geliştirecek hususlar ve bölgesel konular ele alındı.

29.06.2021Gündem
TÜRKSAT 5A hizmete girdi... ‘Siber savunma kuracağız’

TÜRKSAT 5A hizmete girdi... ‘Siber savunma kuracağız’

Avrupa, Akdeniz, Ege, Karadeniz, Ortadoğu, Kuzey, Orta Batı, Güney Afrika bölgelerini kapsayan TÜRKSAT 5A uydusu hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asıl büyük tehditlerin siber uzaydan geleceği bilinciyle güçlü siber savunma mekanizması oluşturacağız” dedi.

29.06.2021Gündem
Türksat 5A hizmete alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

Türksat 5A hizmete alındı! Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

Türksat 5A haberleşme uydusu bugün TÜRKSAT’ın Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılan törenle hizmete alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende Türksat 5B ve Türksat 6A uydularındaki son gelişmeleri duyururken, haberleşme uyduları kapsamında "Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek" dedi.

28.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni'ne katıldı

Türksat 5A haberleşme uydusu bugün TÜRKSAT’ın Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılan törenle hizmete alındı. Hizmete alım töreninde uydu çalışmalarıyla 'Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek' ifadesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Manevra ömrü 35 yıl olarak hesaplanan Türksat 5A ile mevcut uydularımızı yedekliyor, yörünge haklarımızı garanti altına alıyoruz" dedi.

28.06.2021Haber
Türksat 5A frekans bilgileri ve özellikleri

Türksat 5A frekans bilgileri ve özellikleri

Türksat 5A uydusu bugün resmi tören ile faaliyetine başlıyor. 8 Ocak 2021 tarihinde uzaya gönderilen ve yörüngesine oturan Türksat 5A uydusu, haberleşme ve bilgi iletişimi açısından Türkiye, Doğu, Batı, Orta Doğu-Kuzey Afrika, Güney Afrika, Batı Afrika, Almanya bölgelerinde etkin faaliyet gösterecek. Peki, Türksat 5A frekans bilgileri ve özellikleri neler olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

28.06.2021Gündem
Türksat 5A haberleşme uydusu, Cumhurbaşkanı Erdoğanın butona basmasıyla hizmete alındı

Türksat 5A haberleşme uydusu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın butona basmasıyla hizmete alındı

Türksat 5A haberleşme uydusu bugün TÜRKSAT’ın Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak törenle hizmete alındı. Hizmete alım töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Manevra ömrü 35 yıl olarak hesaplanan Türksat 5A ile mevcut uydularımızı yedekliyor, yörünge haklarımızı garanti altına alıyoruz" dedi.

28.06.2021Haber
Son dakika... Türksat 5A hizmete alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek

Son dakika... Türksat 5A hizmete alındı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek

Türksat 5A haberleşme uydusu bugün TÜRKSAT’ın Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılan törenle hizmete alındı. Hizmete alım töreninde uydu çalışmalarıyla 'Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek' ifadesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Manevra ömrü 35 yıl olarak hesaplanan Türksat 5A ile mevcut uydularımızı yedekliyor, yörünge haklarımızı garanti altına alıyoruz" dedi.

28.06.2021Ekonomi
Türksat 5A uydusu için geri sayım

Türksat 5A uydusu için geri sayım

Türksat 5A uydusu bugün hizmete başlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuyla ilgili, Türkiye için büyük gün ifadesinde bulunurken, "5B uydumuzda da çalışmalar bitmek üzere" dedi.

28.06.2021Haber
Türksat 5A için sayılı saatler... Türkiye için büyük gün

Türksat 5A için sayılı saatler... Türkiye için büyük gün

Türksat 5A uydusu bugün hizmete başlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuyla ilgili, Türkiye için büyük gün ifadesinde bulunurken, "5B uydumuzda da çalışmalar bitmek üzere" dedi.

28.06.2021Ekonomi
Türksat 5A uydusu bugün hizmete başlıyor

Türksat 5A uydusu bugün hizmete başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "4 Mayıs itibarıyla uzaydaki jeosenkron yörüngeye ulaşan, 5 Mayıs'ta yörünge testlerine başlanan Türksat 5A'nın test çalışmaları başarıyla tamamlandı" dedi.

28.06.2021Ekonomi
Uzaya gönderilen ilk uydu hangisidir İlk uydunun adı nedir Uzaydaki ilk Türk ve yapay uydu hangileridir

Uzaya gönderilen ilk uydu hangisidir? İlk uydunun adı nedir? Uzaydaki ilk Türk ve yapay uydu hangileridir?

İnsanoğlu teknolojinin gelişmesi ile birlikte uzaya bir takım uydular gönderilmiştir. Günümüzde artık uzaya uydu gönderilmesi oldukça sıradan bir hal almıştır. Hal böyle olunca uzaya gönderilen ilk uydunun da sorgulanması yapılmaktadır. Uzaya gönderilen ilk uydunun hangisi olduğu merak ediliyor. Peki uzaya gönderilen ilk uydu hangisidir? İlk uydunun adı nedir? Uzaydaki ilk Türk ve yapay uydu hangileridir? İşte uzaya gönderilen tüm uydular ile ilgili detaylı bilgiler.

14.06.2021Araştırma
Türksat AŞ personel alacak İşte başvuru şartları

Türksat AŞ personel alacak! İşte başvuru şartları

Türksat AŞ faaliyet alanlarında çalıştırılmak üzere personel alımı yapacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre, uydu, Kablo TV ve bilişim hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren Türksat AŞ'nin, çeşitli pozisyonlardaki personel alımına yönelik ilanları “kariyer.turksat.com.tr” adresinde yayımlandı. İşte, Türksat AŞ personel alımı başvuru şartları...

12.06.2021Gündem
TRT’den ‘FETÖ’cüler var’ iddiasına yanıt

TRT’den ‘FETÖ’cüler var’ iddiasına yanıt

TRT Genel Müdürlüğü’nün 2017-2018 yıllarına ilişkin hesapları ibra edildi.

10.06.2021Gündem
Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Amasra 1 kuyusundaki doğal gaz rezervine ilişkin olarak Türkiye Sigorta kuyuyu sigortaladı.

8.06.2021Ekonomi
Türkiye 2 dev projeye hazırlanıyor Ay sonu hizmete alınacak...

Türkiye 2 dev projeye hazırlanıyor! Ay sonu hizmete alınacak...

Türkiye'de haziran ayı içerisinde iki önemli projenin heyecanı yaşanacak. Bu çerçevede, Kanal İstanbul Projesi kapsamında yapılacak 6 köprüden ilkinin temeli ay sonunda atılacak, 3 Mayıs'ta yörüngesine yerleşen Türksat 5A uydusu da hizmete alınacak.

6.06.2021Ekonomi
TRT Spor Yıldız frekans bilgileri TRT Spor Yıldız kaçıncı kanalda

TRT Spor Yıldız frekans bilgileri! TRT Spor Yıldız kaçıncı kanalda?

TRT Spor Yıldız frekans bilgileri, kanaldaki programları ve müsabakaları izlemek isteyen kişilerin araştırdığı husus olmaya devam ediyor. TRT Spor 2'nin yeni adı olan TRT Spor Yıldız frekans bilgileri, kurum tarafından paylaşıldı. Peki, futbol dışı müsabakalara ağırlık verilen TRT Spor Yıldız kaçıncı kanalda? İşte, D-Smart, Digitürk, Tivibu TRT Spor Yıldız kanal sıralaması

1.06.2021Spor Arena
Türksat 5A, 31 derece doğu yörüngesine ulaştı

Türksat 5A, 31 derece doğu yörüngesine ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türksat 5A'nın bir ay kadar test çalışmaları devam edecek. Uydumuz, hazirandan sonra dünyaya hizmet vermeye başlayacak. Üretim süreçlerinde sona yaklaşılan Türksat 5B haberleşme uydusunu da bu yılın 4'üncü çeyreğinde uzaya fırlatmayı hedefliyoruz" dedi.

4.05.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbulun temelini atacağız

Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'un temelini atacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'a finansman sorunu olmadığını ve ilk köprünün temelinin Haziran ayında atılacağını söyledi.

30.04.2021Ekonomi
Türksat 5A ve 5B uydularının kredi ödemeleri bu yıl başlayacak

Türksat 5A ve 5B uydularının kredi ödemeleri bu yıl başlayacak

Türksat AŞ, 5A ve 5B uydularının finansmanı için kullanılan 2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli kredinin ana para ödemesine bu yıl başlayacak.

24.04.2021Ekonomi
Türksatın gelirleri yüzde 40 arttı

Türksat'ın gelirleri yüzde 40 arttı

Şirketin gelirinin en büyük kısmını 986 milyon lirayla yüzde 39,5'lik paya sahip kablo hizmetleri oluşturdu. Şirket geçen yıl net dönem karını yüzde 77,7, faiz, amortisman ve vergi öncesi karını da yüzde 39,2 artırdı.

23.04.2021Ekonomi
Atina’da endişe Şimdi ne olacak

Atina’da endişe! Şimdi ne olacak

Ankara’da Yunan Dışişleri Bakanı Dendias’ın Türk mevkidaşı Çavuşoğlu ile basın toplantısında tansiyonu yükseltmesi Atina’da ‘Şimdi ne olacak’ endişesine yol açtı. Kimileri haksız yere Çavuşoğlu’nu suçlarken kimileri ise ‘Mikrofon önünde diplomasi olmaz’ diyerek Dendias’ı eleştirdi.

17.04.2021Dünya
Türk SİHAları sonrası yeni adım: ABDye Elon Musk mektubu

Türk SİHA'ları sonrası yeni adım: ABD'ye 'Elon Musk' mektubu

ABD’deki Ermeni ve Yunan lobileri, Elon Musk’ın şirketi ile haziranda uzaya fırlatılacak olan 5B uydumuzu engellemek için, ABD Havacılık İdaresine mektup yazdı.

16.04.2021Dünya
Bakan Karaismailoğlu: Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde sayılı ülkeler arasında yerimizi alacağız

Bakan Karaismailoğlu: 'Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde sayılı ülkeler arasında yerimizi alacağız'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 6A'nın tamamen milli imkanlarla entegrasyon ve test çalışmalarını Ankara'da başarı ile yürütüyoruz. Uzay ve haberleşme çalışmaları gelecekte daha büyük bir hızla ilerleyecek. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde, kendi uydusunu kendisi yapabilen dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerimizi alacağız." dedi.

8.04.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B’yi yıl sonunda fırlatacağız

Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5B’yi yıl sonunda fırlatacağız

TÜRKSAT A.Ş. Gölbaşı yerleşkesini ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B ve Türksat 6A’nın uzaya gönderilme tarihlerini açıkladı.

8.04.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5A Mayısta yörüngeye ulaşacak

Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5A Mayıs'ta yörüngeye ulaşacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türksat 5A, mayıs ayının ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacak" dedi.

7.04.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Uzay ve haberleşme çalışmaları gelecekte daha büyük bir hızla ilerleyecek

Bakan Karaismailoğlu: Uzay ve haberleşme çalışmaları gelecekte daha büyük bir hızla ilerleyecek

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye’de son 19 yılda hızlanan uzay ve haberleşme çalışmaları gelecekte daha büyük bir hızla ilerleyecek. Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünde, kendi uydusunu kendisi yapabilen dünyanın sayılı ülkeleri arasında yerimizi alacağız" dedi.

31.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tunus’ta da demokrasiyi savunurken 15 Temmuz’u koruyabilecek miyiz?

15 TEMMUZ darbe girişiminin yıldönümünde; 5 yıl önce kimler sokağa çıktıysa, Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı kimler direndiyse yine onlar sokaklarda, meydanlardaydı.

28.07.2021

İstanbul Üniversitesi uzay temalı çok disiplinli bir sempozyum düzenliyor

Uzay bilimleri, uzay ekonomisi ve uzay hukukunu bir araya getiren sempozyum 29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünde düzenleniyor.

28.05.2021