MENÜ

E Devlet

E Devlet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E Devlet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 121.376 E Devlet haberi bulunmuştur.

E-DEVLET
e-devlet, elektronik ortamda, güvenli ve kesintisiz  hizmet sunmayı amaçlayan bir sistemdir.Devlet birimleri gün geçtikçe artan toplum nüfusunun gereksinimlerini karşılamakta yetersiz kalmamak için internet ortamından hizmet vermeyi uygun görmüştür. Bütün hizmetler dijital ortamda vatandaşın hizmetine sunulmaktadır. 

e- Devlet’in Kurulması
e-Devlet Kapısı'nın kurulması, işletilmesi ve yönetilmesi görev ve sorumluluğu 20/4/2006 tarihli ve 26145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, 24/3/2006 tarihli ve 2006/10316 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Başbakanlık adına Ulaştırma Bakanlığı yetkisine verilmiştir.

Anılan Bakanlar Kurulu kararı ve 10/08/2006 tarih ve 26255 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, 2006/22 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereği, kamu hizmetlerinin elektronik ortamda, ortak bir platformda ve vatandaş odaklı sunumu için iş süreçlerinin gözden geçirilmesi, içerik yönetimi, entegrasyon ile ilgili standartlar ve gerekli hukuki düzenlemeler konusundaki çalışmalar, Ulaştırma Bakanlığı'nın koordinasyonunda ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının etkin katılımıyla Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir.Türkiye‘de önceleri devlet dairelerinde sıra beklenerek alınan hizmetlerin bir çoğu günümüzde e-devlet hizmetleri kapsamında vatandaşlara oturdukları yerden verilmektedir.

Amaçları
E- Devlet ile amaçlananlar; devletin Şeffaflaşması, devletin hızlı ve etkin bir şekilde işleyişinin sağlanması, her düzeyde vatandaşın yönetime katılımının sağlanması, kurumlar arası bilgi alışverişinin sağlanarak iş ve veri yinelemesinin önlenmesi, kamunun hizmet verdiği vatandaşların yaşamalarının kolaylaştırılması, karar vericilerin bilgiye dayalı karar verme süreçlerinin geliştirilmesi ve hızlandırılması olarak özetlenebilir. 

Bunların gerçekleşmesi durumunda sağlanacak yararlar ise; zamandan kazanç sağlamak, bireysel katlımın artması, hayat kalitesinin artması, ekonomik gelişimin desteklenmesi, kağıt bağımlılığı ve kullanımı olarak sıralanabilir.Küreselleşmenin de ilerlemesiyle ekonomik anlamda sınırların ortadan kalktığı bir dünyada, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, Türkiye ile diğer gelişmiş ülkeler arasındaki açığı artırmaktadır. Türkiye’nin bu açığı kapatabilmesi ve Bilgi Toplumuna ulaşabilmesi için devletin, gelişmiş teknolojiyi kullanması ve yeni bir yapılanmaya gitmesi gerekmektedir. Bu yapılanma modeli, e-Devlet olarak belirtilmektedir.  

4A güvencesine sahip kişiler e-Devlet üzerinden hizmet dökümlerini görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirler. 4A, SGK tarafından özel sektör çalışanlarıyla devlet memurlarının bir kısmına verilen kısaltılmış koddur. 4A Hizmet Dökümü'nün önceki adı SSK Hizmet Dökümü idi.

e-Devlet üzerinden kimliğinizi doğrulayarak e-Okul Milli Eğitim Bakablığı Öğrenci Bilgi Sistemi'ne de giriş yapabilirsiniz

E Devlet Haberleri

8 Nisan Evde bakım maaşı yattı mı Evde bakım maaşı yatan iller hangileri

8 Nisan Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde bakım maaşı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgarî ücretin aylık net tutarının 2/3’ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, engellinin bakımına destek amacıyla veriliyor. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar sorgulama ekranı üzerinden maaşlarının yatıp yatmadığını kontrol edebiliyorlar. Evde bakım maaşı yatan illere e-Devlet sorgulama ekranı üzerinden ulaşabiliyor.

8.04.2020Ekonomi
Rekabet Kurumu başvuruları e-Devlet üzerinden

Rekabet Kurumu başvuruları e-Devlet üzerinden

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan korunma ve kontrol önlemleri çerçevesinde, Rekabet Kurumu’na yapılacak tüm başvuru, dilekçe ve bilgi, belge sunumu işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabiliyor.

8.04.2020Ekonomi
Ücretsiz maske siparişi E-Devlet ile nasıl verilir PTT Maske başvuru formu ekranı

Ücretsiz maske siparişi E-Devlet ile nasıl verilir? PTT Maske başvuru formu ekranı

Corona virüsü PTT ücretsiz maske siparişinin nasıl verileceği, son günlerde gündemde yer alan konuların başında yer almaya başladı. Salgından korunmak için vatandaşa ücretsiz olarak dağıtılacak olan Maske, EPTTAvm sonrasında şimdi de E-Devlet üzerinden alınabilecek. E-Devlet şifresi olan 20 yaş üstü ve 65 yaş altı vatandaşların yapabildiği maske başvurusu, Türkiye genelinde her il ve ilçede geçerli olacak. Peki, e devlet maske başvurusu nasıl yapılır? İşte, E-Devlet ve PTT maske başvuru formu ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

7.04.2020Gündem
Ailelere yapılacak nakdi yardımın detayları açıklandı

Ailelere yapılacak nakdi yardımın detayları açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

7.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı

İçişleri Bakanlığı'nca alınan tedbirler kapsamında şehirler arası seyahatin sınırlamaya tabi olmasının ardından hızlıca 'Seyahat İzin Belgesi' hizmeti e-Devlet Kapısı'ndan kolayca alınabilecek. Öte yandan Seyahat İzin Belgesi isteyen kişiler, İçişleri Bakanlığına ait "Alo 199" hattı ile "İçişleri Bakanlığı E- Başvuru" sistemi üzerinden talepte bulunabilecekleri gibi valilik ve kaymakamlıklardaki Seyahat İzin Kurullarına doğrudan başvuru da yapabilecekler. İşte, e-Devlet seyahat izin belgesi alma ekranı...

7.04.2020Gündem
Video konferans uygulamalarını kullananlara önemli uyarı

Video konferans uygulamalarını kullananlara önemli uyarı

Kullanımı artan online video konferans uygulamaları hakkında veri gizliliği ve bilgi güvenliğini ihlal ettiği iddialarının ortaya atılmasıyla, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunması için alınabilecek önlemler önemli hale geldi.

7.04.2020Teknoloji
Türkiye evde kaldı, kamu hizmetini e-Devletten aldı

Türkiye evde kaldı, kamu hizmetini "e-Devlet"ten aldı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde birçok kamu hizmetinin daha e-Devlet Kapısı'ndan (turkiye.gov.tr) verilmeye başlandığını belirterek, "Şubat-mart aylarının verileri karşılaştırılarak en çok kullanılan hizmetler sıralandığında karşımıza çarpıcı rakamlar çıkıyor." dedi.

7.04.2020Teknoloji
Ücretsiz maske nasıl alınır, kimler maske alabilir e-Devlet ücretsiz maske başvuru sayfası

Ücretsiz maske nasıl alınır, kimler maske alabilir? e-Devlet ücretsiz maske başvuru sayfası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla ücretsiz maskeler için başvurular e-Devlet'ten online olarak başladı. İlk etapta ePTTAVM'den yapılan ücretsiz maske başvuruları 6 Nisan itibariyle e Devlet kapısı üzerinden yapılıyor. Henüz maske başvurusunda bulunmamış olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden ücretsiz maske alımı başvurusunu nasıl yapacaklarını merak ediyor. Peki, ücretsiz maske nasıl alınır, kimler maske alabilir? e-Devlet ücretsiz maske başvuru sayfası

7.04.2020Gündem
Rekabet Kurumu başvuruları e-Devlet kapısı üzerinden alınıyor

Rekabet Kurumu başvuruları e-Devlet kapısı üzerinden alınıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan korunma ve kontrol önlemleri çerçevesinde, Rekabet Kurumuna yapılacak tüm başvuru, dilekçe ve bilgi, belge sunumu işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabiliyor.

7.04.2020Ekonomi
Maskeye akın ettik

Maskeye akın ettik

Hükümetin ücretsiz maske dağıtımında talep patlaması yaşandı. ePttAVM üzerinden test amaçlı açılan başvuru linki, bir saatte 5 milyon talep gelince çöktü. Başvurular e-Devlet üzerinden alınmaya başladı.

7.04.2020Gündem
İstanbul’a iki hastane

İstanbul’a iki hastane

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 45 gün içinde İstanbul Atatürk Havalimanı’na ve Sancaktepe’ye 1000’er yataklı iki salgın hastanesi yapılacağını açıkladı.

7.04.2020Gündem
Risk grubunda olan 65 yaş ve üstündekiler neler yaşıyor

Risk grubunda olan 65 yaş ve üstündekiler neler yaşıyor?

21 Mart’ta İçişleri Bakanlığı tarafından kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandıktan sonra pek çok üzücü olay yaşandı ve haliyle ‘yaşlı ayrımcılığı’ konusu gündeme geldi. Hem onların bilmesi gerekenleri derledik hem de neler beklediklerini kendileriyle konuştuk...

Cumhurbaşkanı Erdoğandan koronavirüsle mücadele paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan koronavirüsle mücadele paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye, tarımdan enerjiye kadar her alanda inşa ettiğimiz güçlü altyapının semeresini alacağımız bir devrin eşiğindeyiz. Önümüzdeki bu yeni süreçte siyasi ve ekonomik olarak çok daha güçlü bir konuma ulaşma imkanına sahibiz." dedi.

6.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parayla maske satışı yasaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parayla maske satışı yasaktır

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün ikinci kez video konferans yöntemiyle toplandı. Tarabya Köşkü’nde yapılan kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, "Parayla maske satışı yasaktır. Salgın bitine kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz vardır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, İstanbul'a 1000 odalı iki salgın hastanesi yapılacağını belirtti.

6.04.2020Gündem
Ücretsiz maske kimlere verilecek Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır Gözler e Devlet başvuru sayfasında

Ücretsiz maske kimlere verilecek? Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? Gözler e Devlet başvuru sayfasında

Ücretsiz maske başvurusu yapmak isteyen binlerce vatandaşın gözü e Devlet başvuru sayfasında. Koronavirüs pandemi çerçevesinde hastalığın bulaşmasının önlenmesi için market ve pazarlarda maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti. Bu açıklama ardından ücretsiz maske uygulaması için düğmeye basıldı. E devlet üzerinden başvurusu alınan maskeler, PTT kargo ile ücretsiz olarak vatandaşlara ulaştırılacak. Peki, Ücretsiz maske kimlere verilecek? Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

6.04.2020Gündem
Mavi Kart Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir

Mavi Kart Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Türkiye’de doğmuş olan fakat daha sonra farklı ülkenin vatandaşlığına geçip Türk vatandaşlığından çıkmak isteyen kişilere mavi kart veriliyor. Mavi kart Türkiye doğumlu olan bu kişilerin Türkiye’de bulunan haklarının korunması için verilmektedir. Fakat mavi kart hakkında ilgili kişilerin kafalarında bazı soru işaretleri bulunuyor. Mavi kart avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte mavi kart ile ilgili avantaj ve dezavantajlar ile ilgili detaylar.

6.04.2020Gündem
Ücretsiz maske başvurusu e Devlet üzerinden alınacak - Maske kargosu ücretli mi

Ücretsiz maske başvurusu e Devlet üzerinden alınacak - Maske kargosu ücretli mi?

Ücretsiz maske başvurusunun e Devlet üzerinden yapılmasında karar kılındı. T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda e-Devlet üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak. 20 yaş altı vatandaşlar ile 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğundan dolayı, ücretsiz maske hizmetinden yararlanamıyor.

6.04.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyesi tahsis numarası nasıl öğrenilir Tahsis numarası ne demek, nedir

Emekli bayram ikramiyesi tahsis numarası nasıl öğrenilir? Tahsis numarası ne demek, nedir?

Emekli bayram ikramiyesi için heyecan giderek artıyor. Vatandaşlar, “Tahsis numarası nedir, nasıl öğrenilir?” sorularının yanıtını öğrenmek istiyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk daha önce yaptığı açıklamada ikramiyelerin ödeme tarihlerinde tahsis numaralarının dikkate alınacağını duyurmuştu. Haberimiz içerisinden sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

6.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Son dakika haberi: Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

6.04.2020Gündem
Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Ücretsiz maske dağıtımında başvurular e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

6.04.2020Teknoloji
İletişim Başkanlığı duyurdu Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacak

İletişim Başkanlığı duyurdu! Vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacak

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 20-65 yaş arası vatandaşlara maske dağıtılacağını bildirdi.

5.04.2020Gündem
Yurtdışı Borçlanması Nedir Şartları Nelerdir Sgk Yurtdışı Borçlanma Miktarı Hesaplama

Yurtdışı Borçlanması Nedir? Şartları Nelerdir? Sgk Yurtdışı Borçlanma Miktarı Hesaplama

Yurtdışında geçen süreleri ile beraber bu sürelere karşılık gelen prim ödemesi üzerinden ele alınan borçlanma pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Böylece Türkiye'de emekli olma imkanı elde edilmesi nedeniyle, gurbetçiler özellikle ilgili şart ve koşulları öğrenmeye çalışmaktadır. Peki, yurtdışı borçlanması nedir? Şartları nelerdir? SGK yurtdışı borçlanma miktarı hesaplama hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır Seyahat izin belgesi kimlere verilir

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Seyahat izin belgesi kimlere verilir?

31 ile giriş ve çıkışların kapatılmasının ardından, özel durumları bulunarak zorunlu olarak şehir dışına çıkacak olanlar seyahat izin belgesi almaya devam edebilecek. Vefat, hastalık gibi nedenlerle ikamet değiştirecek olan vatandaşlar, e devlet üzerinden verilen seyahat izin belgesi başvurularının nasıl yapılacağını sorguluyor. Peki, seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Seyahat izin belgesi kimlere verilir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

4.04.2020Gündem
Son dakika... Elektrik ve doğal gaz sayaçları 3 ay okunmayacak

Son dakika... Elektrik ve doğal gaz sayaçları 3 ay okunmayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, koronavirüs salgını nedeniyle elektrik ve doğal gaz sayaçları, okunamadığı yerlerde 3 ay boyunca okumayacak. Faturalar geçmiş tüketim ortalamalarına göre gönderilecek. Söz konusu uygulama, 3 ay süreyle yürürlükte kalacak.

3.04.2020Ekonomi
E-Devlet’te koronavirüs rekoru

E-Devlet’te koronavirüs rekoru

Koronavirüs salgını nedeniyle e-Devletteki 5 binden fazla hizmetin kullanımında rekor artış yaşandı.

2.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Soyludan koronavirüs tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan koronavirüs tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın koronavirüs tedbirleriyle ilgili sorularını cevapladı.

1.04.2020Gündem
Her satırı iğrenç Anne-baba hakkında karar verildi...

Her satırı iğrenç! Anne-baba hakkında karar verildi...

Antalya'da, zihinsel engelli kızı H.E.'ye (24), 6 yıl boyunca cinsel saldırıda bulunup, dünyaya gelen 2 bebeği boğarak öldürdüğü iddia edilen Ekrem E. ile yaşananlara göz yuman eşi Cemile E.'ye verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezaları, Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onandı.

1.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınacak

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınacak?

Yeni tip koronavirüs salgını için alınan tedbirler kapsamında hava yolu ile yurt içi uçuşlarda 'Seyahat İzin Belgesi' isteneceğinin açıklanmasının ardından gözlerler bu belge ile ilgili detaylara çevrildi. Vatandaşlar 'Seyahat izin belgesi nasıl alınır?' ve 'Seyahat izin belgesi nereden alınacak?' sorularına yanıt arıyor. İşte, konuya dair ayrıntılar...

1.04.2020Gündem
Koronavirüs fırsatçısı siber dolandırıcılardan ücretsiz uygulama tuzağı

Koronavirüs fırsatçısı siber dolandırıcılardan "ücretsiz uygulama" tuzağı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) etkin mücadele kapsamında evde kalma sürelerinin artmasıyla çok sayıda ücretli online platform, hizmetlerini kullanıcılara ücretsiz sunmaya başladı. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen siber saldırganlar ise, öne çıkan platformların isminin kullanıldığı "üyelik kazandınız" e-postalarıyla ve koronavirüs içerikli ücretsiz mobil uygulamalarla kullanıcıların kişisel verilerini hedef alıyor.

31.03.2020Teknoloji
Nakdi yardım ne zaman ödenecek Sosyal yardım bilgileri sorgulama e Devletten nasıl yapılır

Nakdi yardım ne zaman ödenecek? Sosyal yardım bilgileri sorgulama e Devlet'ten nasıl yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 TL'lik nakdi yardımın ödeneceği net tarihi açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tahsis edilecek olan 1000 TL yardım parası başvurusu, Corona Virüsü salgını nedeniyle alınan önlemlerden doğrudan etkilenen muhtaç aileler için otomatik olarak hesaplara yatırılacak. Peki, nakdi yardım ne zaman ödenecek? Sosyal yardım bilgileri sorgulama e Devlet'ten nasıl yapılır?

30.03.2020Gündem
Yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar nasıl bir yol izleyecek

Yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar nasıl bir yol izleyecek

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de görülmeye başlandığından beri hem devlet tarafından hem de bireysel olarak birçok önlem hayata geçirildi. Virüsün yayılım hızını yavaşlatmak ve hatta durdurmak amacıyla sosyal izolasyon birçok alanda uygulanmaya başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçen en son uygulama ise şehirler arası otobüs taşımacılığını sınırlayan kurallara sahip. Biletall.com son blog yazısında bu konuda akıllarda olan soruları yanıtlamaya ve önümüzdeki günlerde yolculuk yapmak isteyen vatandaşların nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlattı.

30.03.2020Seyahat
Son dakika... Bakan Selçuk: İhtiyaç sahibi ailelere yardım ödemeleri 1 Nisanda başlıyor

Son dakika... Bakan Selçuk: İhtiyaç sahibi ailelere yardım ödemeleri 1 Nisan'da başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, tüm işletmelerin başvurabileceğini ifade ederken, şartın mevcut istihdamı korumak olduğunu söyledi. Bakan aynı zamanda destek ve yardım ödemelerinden de bahsetti.

30.03.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Seyahat İzin Belgesi e-Devletten alınabilecek

Son dakika haberler... Seyahat İzin Belgesi e-Devlet'ten alınabilecek

Tüm hava ve karayolu toplu ulaşım araçlarında yolculuk için "Seyahat İzin Belgesi" şartıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, belgenin bundan böyle e-Devlet'ten de alınabileceğini duyurdu. Diğer taraftan Antalya'da Havalimanı ve otogarda bulunan seyahat izin kurullarının da görevlerine devam edeceği bildirildi.

30.03.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı yapacak Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatında boş bulunan stajyer kontrolör kadrosuna sözlü sınavla 15 personel alınacak. Bu gelişmenin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bu kez İçişleri Bakanlığı personel alımın başvuru şartları ve diğer ayrıntıları merak konusu oldu. İşte, İçişleri Bakanlığı personel alımı hakkında merak edilenler...

27.03.2020Gündem
15 milyon kitap cepte

15 milyon kitap cepte!

Online kütüphane ve arşivler evde kalan okurların beğenisine sunuluyor. "Hayat Eve Sığar" sloganıyla hayata geçirilen "Evde Kal" günlerinde her türlü bilgi ve kaynağa ulaşmak adına hem dünyadan hem de Türkiye'den online kütüphane ve arşivler kitapseverlerin kullanımına açıldı.

27.03.2020Keyif
EBA öğretmen girişi nasıl yapılır EBA 2020 öğretmen giriş ekranı

EBA öğretmen girişi nasıl yapılır? EBA 2020 öğretmen giriş ekranı

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip Corona virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitim başladı. 2019-2020 eğitim yılı ikinci dönemini kapatan öğrenciler, eğitimlerine TRT EBA TV ve EBA'nın online sistemi ile devam edecek. MEB'e bağlı okullarda görev alan öğretmenler de EBA öğretmen girişi hakkında araştırma yapıyor. Peki, EBA öğretmen girişi nasıl alınır?

27.03.2020Gündem
EBA öğrenci şifresi nasıl alınır EBA 2020 şifre alma ekranı

EBA öğrenci şifresi nasıl alınır? EBA 2020 şifre alma ekranı

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip Corona virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başladı. 2019-2020 eğitim yılı ikinci dönemini kapatan öğrenciler, eğitimlerine TRT EBA TV ve EBA'nın online sistemi ile devam edecek. Öğrencilerin pek çoğu online EBA giriş şifrelerini aldı ancak henüz almayan öğrenciler de bir yandan EBA internet şifresi alma yollarını araştırıyor. Peki, EBA öğrenci şifresi nasıl alınır?

27.03.2020Gündem
65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüse karşı 19 altın öneri

65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüse karşı 19 'altın' öneri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 65 yaş ve üstü vatandaşların yeni tip koronavirüsten korunmaları için dikkat etmeleri gereken önlemlerin bulunduğu 19 maddelik öneri listesi hazırladı.

26.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı İşte uyuşturucu kapsamına alınan maddeler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! İşte uyuşturucu kapsamına alınan maddeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun kapsamında 8 madde ve türevi uyuşturucu madde kapsamına alındı. Ayrıca Elazığ'da Abdullah Paşa (Sürsürü) Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bölge riskli alan ilan edildi .

26.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazetede

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

Elazığ'da bir bölge riskli alan ilan edilirken, Erzincan ve Gaziantep'te bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.

26.03.2020Gündem
Evden emekli maaşı alma şartları nelerdir, emekli maaşı evden nasıl alınır İşte evden emekli maaşı veren bankalar

Evden emekli maaşı alma şartları nelerdir, emekli maaşı evden nasıl alınır? İşte evden emekli maaşı veren bankalar

Corona virüsü önlemleri çerçevesinde, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarını evden alabilecekleri belirtildi. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere verilen talimat kapsamında, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat kapsamında valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılacak. Peki, Evden emekli maaşı alma şartları nelerdir? Evden emekli maaşı nasıl alınır? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

25.03.2020Ekonomi
İstanbullu suda idareli

İstanbullu suda idareli

Koronavirüse karşı uzmanlar elleri temiz tutmayı önerirken, akıllara ‘Barajlarda su yeterli mi’ sorusu geldi. İSKİ verileri İstanbulluların suyu idareli tükettiğini ortaya koydu.

25.03.2020Gündem
Evden emekli maaşı nasıl alınır E devlet evden emekli maaşı başvuru ekranı

Evden emekli maaşı nasıl alınır? E devlet evden emekli maaşı başvuru ekranı

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan kararlar neticesinde, PTT 65 yaş üstü emeklilerin sağlıklarını göz önünde bulundurarak, evden maaş ödemesi yapılacağını duyurdu. Emekli hak sahiplerine tanınan kolaylık sayesinde emekliler, evlerinden çıkmadan maaşlarını konutlarından alabilecekler. Peki, evden emekli maaşı nasıl alınır? Evden emekli maaşı başvurusu nasıl yapılır? İşte, e devlet evden emekli maaşı alma ekranı ve emekli maaşı evden alma talimatı ile ilgili ayrıntılar.

24.03.2020Ekonomi
Son dakika... PTT duyurdu  65 yaş üstü emekli maaşları böyle ödenecek

Son dakika... PTT duyurdu! 65 yaş üstü emekli maaşları böyle ödenecek

Maaşını PTT'den alan 65 yaş üstü emekli hak sahiplerinin paraları, e-devlet üzerinden yapacakları başvuruyla evlerine kadar götürülecek.

24.03.2020Ekonomi
İçişleri Bakanlığı 15 personel alımı yapacak - Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı 15 personel alımı yapacak - Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı 'dernekler denetçi yardımcısı' kadrosuna personel alımı yapılacağını duyurdu. Resmi Gazete'te yayımlanan ilana göre, sözlü giriş sınavı ile 15 personel bakanlık bünyesinde istihdam sağlayacak. Başvurular İçişleri Bakanlığı internet sitesinin "sınav duyurusu" bölümündeki form e-devlet şifresi ile elektronik ortamda doldurularak yapılacak. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular ne zaman hangi tarihlerde yapılacak?

23.03.2020Gündem
Çocuğuma EBA şifresi nasıl alırım EBA tanıtım videosu ile adım adım EBA şifre alma işlemi

Çocuğuma EBA şifresi nasıl alırım? EBA tanıtım videosu ile adım adım EBA şifre alma işlemi

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için EBA uzaktan eğitim sistemi pazartesi günü başladı. EBA sistemin giriş yapabilmek için gerekli olan EBA şifrelerini henüz alamayan veliler için 'Çocuğuma EBA şifresi nasıl alırım?' sorusunun yanıtına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tanıtım videosu hazırladı. Video tanıtımında birkaç işlemle yapılacak adımlar sayesinde EBA şifre alma işlemi detaylı olarak anlatılıyor. İşte, EBA tanıtım videosu ile adım adım EBA şifre alma ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Evden çıkmadan gelir vergisi beyanı

KORONAVİRÜSLE mücadele için kritik bir uygulama: 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasak.

31.03.2020

Ve o karar geldi

Hürriyet Ankara’yı çok iyi anlatan bir sloganımız var: “KENTİNİ YAŞAYAN GAZETE.”

23.03.2020