EKSTRA
MENÜ

E-Devlet

E-Devlet haberleri sayfasında güncel ve son dakika E-Devlet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 33.599 E-Devlet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

E-DEVLET
e-devlet, elektronik ortamda, güvenli ve kesintisiz  hizmet sunmayı amaçlayan bir sistemdir.Devlet birimleri gün geçtikçe artan toplum nüfusunun gereksinimlerini karşılamakta yetersiz kalmamak için internet ortamından hizmet vermeyi uygun görmüştür. Bütün hizmetler dijital ortamda vatandaşın hizmetine sunulmaktadır. 

e- Devlet’in Kurulması
e-Devlet Kapısı'nın kurulması, işletilmesi ve yönetilmesi görev ve sorumluluğu 20/4/2006 tarihli ve 26145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren, 24/3/2006 tarihli ve 2006/10316 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Başbakanlık adına Ulaştırma Bakanlığı yetkisine verilmiştir.

Anılan Bakanlar Kurulu kararı ve 10/08/2006 tarih ve 26255 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, 2006/22 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereği, kamu hizmetlerinin elektronik ortamda, ortak bir platformda ve vatandaş odaklı sunumu için iş süreçlerinin gözden geçirilmesi, içerik yönetimi, entegrasyon ile ilgili standartlar ve gerekli hukuki düzenlemeler konusundaki çalışmalar, Ulaştırma Bakanlığı'nın koordinasyonunda ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının etkin katılımıyla Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir.Türkiye‘de önceleri devlet dairelerinde sıra beklenerek alınan hizmetlerin bir çoğu günümüzde e-devlet hizmetleri kapsamında vatandaşlara oturdukları yerden verilmektedir.

Amaçları
E- Devlet ile amaçlananlar; devletin Şeffaflaşması, devletin hızlı ve etkin bir şekilde işleyişinin sağlanması, her düzeyde vatandaşın yönetime katılımının sağlanması, kurumlar arası bilgi alışverişinin sağlanarak iş ve veri yinelemesinin önlenmesi, kamunun hizmet verdiği vatandaşların yaşamalarının kolaylaştırılması, karar vericilerin bilgiye dayalı karar verme süreçlerinin geliştirilmesi ve hızlandırılması olarak özetlenebilir. 

Bunların gerçekleşmesi durumunda sağlanacak yararlar ise; zamandan kazanç sağlamak, bireysel katlımın artması, hayat kalitesinin artması, ekonomik gelişimin desteklenmesi, kağıt bağımlılığı ve kullanımı olarak sıralanabilir.Küreselleşmenin de ilerlemesiyle ekonomik anlamda sınırların ortadan kalktığı bir dünyada, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler, Türkiye ile diğer gelişmiş ülkeler arasındaki açığı artırmaktadır. Türkiye’nin bu açığı kapatabilmesi ve Bilgi Toplumuna ulaşabilmesi için devletin, gelişmiş teknolojiyi kullanması ve yeni bir yapılanmaya gitmesi gerekmektedir. Bu yapılanma modeli, e-Devlet olarak belirtilmektedir.  

4A güvencesine sahip kişiler e-Devlet üzerinden hizmet dökümlerini görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirler. 4A, SGK tarafından özel sektör çalışanlarıyla devlet memurlarının bir kısmına verilen kısaltılmış koddur. 4A Hizmet Dökümü'nün önceki adı SSK Hizmet Dökümü idi.

e-Devlet üzerinden kimliğinizi doğrulayarak e-Okul Milli Eğitim Bakablığı Öğrenci Bilgi Sistemi'ne de giriş yapabilirsiniz

E-Devlet Haberleri

15 bin öğretmen ataması ön başvuru ekranı 2021 MEB sözleşmeli öğretmenlik ek atama başvurusu nasıl yapılır

15 bin öğretmen ataması ön başvuru ekranı! 2021 MEB sözleşmeli öğretmenlik ek atama başvurusu nasıl yapılır?

15 bin öğretmen atama başvuru ekranı erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak olan sözleşmeli öğretmenlik ek atama başvuruları 27 Eylül tarihinde başladı. Atama işleminde, 2020 ve 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarıyla başvurular alınacak. 15 bin sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları MEB'in ilkatama.meb.gov.tr internet sitesinden gerçekleşecek. Öğretmen adayları Elektronik Ön Başvuru Formu'nu eksiksiz olarak doldurarak sözleşmeli öğretmenlik ön başvurularını tamamlayacaklar. Peki, 15 bin öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? İşte, ayrıntılı bilgiler.

27.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu 2021 ne zaman, başladı mı KYK burs başvuru tarihleri ve şartları için önemli detaylar

KYK burs başvurusu 2021 ne zaman, başladı mı? KYK burs başvuru tarihleri ve şartları için önemli detaylar

KYK burs başvurusu 2021, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs yardımı alacak öğrencilerin gündeminde yer alıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanması ve üniversitelerde yeni öğrenim döneminin başlamasıyla KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için öğrencilerin beklentileri ekim ayına yöneldi. Her sene olduğu gibi KYK burs başvurusu e devlet ekranı üzerinden alınacak. KYK burs başvuru şartlarını taşımayanlara ise geri ödemeli KYK kredi imkanı sunulacak. Peki, KYK burs başvurusu 2021 ne zaman, başladı mı? İşte, KYK burs başvuru tarihlerinde kritik detay.

27.09.2021Gündem
15 bin öğretmen atama başvurusu başladı

15 bin öğretmen atama başvurusu başladı

15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri başladı. Başvurular 8 Ekim'e kadar devam edecek.

27.09.2021Eğitim
119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldı

119 milyar 266 milyon liralık alacak yapılandırıldı

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanundan yararlanmak için son 4 güne girilirken dün itibarıyla 119 milyar 266 milyon lira alacak yapılandırıldı.

27.09.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı 16 sözleşmeli bilişim personeli alacak - Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı 16 sözleşmeli bilişim personeli alacak - Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere16 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Ticaret Bakanlığı personel alımı için başvurular dijital ortamda 11 Ekim- 20 Ekim tarihlerinde yapılabilecek. İşte Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları...

26.09.2021Gündem
Bakanlık 16 sözleşmeli bilişim personeli alacak

Bakanlık 16 sözleşmeli bilişim personeli alacak

Ticaret Bakanlığı 16 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek.

26.09.2021Ekonomi
KYK burs başvurusu başladı mı 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar

KYK burs başvurusu başladı mı? 2021-2022 KYK burs başvuru tarihi için kritik detaylar!

KYK burs başvuru tarihleri, öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) bünyesindeki yurtlar için yapılan yerleştirmelerin ardından gözler burs başvurularına çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığınca 2021-2022 eğitim öğretim yılı için KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 28 Ekim-3 Kasım tarihlerinde alınmıştı. Peki, bu yıl KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında

KYK burs başvurusu ne zaman, hangi gün başlıyor? 2021- 2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri için geri sayım... Gözler GSB duyuru ekranında!

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacağı ile üniversite öğrencilerinin odağında yer alıyor. 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelere ilk kez başlayan ya da geçtiğimiz yıl başlayıp pandemi dolayısıyla burs ve kredi başvurusu yapamayan öğrenciler, bu yıl KYK burs başvurusu ile bu işlemi ile ilk kez başvurusunu gerçekleştirebilecek. Peki, E-Devlet üzerinden müracaata açılacak olan ve 11 adımda tamamlanacak olan KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında öğrencileri yakından ilgilendiren detaylı bilgiler

25.09.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme tarihleri açıklandı AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak

AÖF kayıt yenileme tarihleri açıklandı! AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak?

AÖF kayıt yenileme işlemleri her dönemde gerçekleştiriliyor. Güz dönemi AÖF kayıt yenileme tarihleri eylül ayında başlayacak. Ders seçimi, işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile ilgili kayıt yenileme tarihleri içinde yapılacak. Peki, AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

24.09.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman İşte Sağlık Bakanlığı atama başvuru sonucu PBS sorgulama ekranı

Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman? İşte Sağlık Bakanlığı atama başvuru sonucu PBS sorgulama ekranı

Sağlık Bakanlığı atama başvuru sonucu sorgulama ekranı adayların gündemine geldi. Uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvurularını 8-14 Eylül'de tamamlayan adaylar, başvuru sonuçlarına odaklandı. Başvurusu değerlendirilen adaylar Sağlık Bakanlığı atama başvuru sonucunu PBS ekranı üzerinden öğrenecekler. Bakanlığın takvimine göre adaylar daha sonra kura çekimine katılacak. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman? İşte, PBS atama başvuru sonucu sorgulama ekranı ve kura çekimi tarihi.

23.09.2021Gündem
GSB antrenör alımı başvurusu nereden yapılır GSB personel alımı yapacak

GSB antrenör alımı başvurusu nereden yapılır? GSB personel alımı yapacak

GSB personel alımı ilanları yakından takip ediliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı antrenör alımı için başvurular 20 Eylül’de başladı. Başvuru yapmak isteyenlerin işlemlerini 27 Eylül tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor. GSB antrenör alımı başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. İşte GSB antrenör alımı ile ilgili detaylar

23.09.2021Gündem
POMEM mülakat sonuçları için geri sayım 27. Dönem POMEM sonuçları pa.edu.tr’den sorgulanacak

POMEM mülakat sonuçları için geri sayım! 27. Dönem POMEM sonuçları pa.edu.tr’den sorgulanacak

POMEM mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 27. Dönem POMEM alımları için başvurular 08-21 Aralık 2020 tarihleri arasında pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile yapıldı. Adaylar üç aşamaya girerek seçilmek için çaba gösteriyorlar. Fiziki yeterlilik sınavının ardından mülakat aşaması gerçekleştirildi. Peki, POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, detaylar

23.09.2021Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapıyor İşte başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde alımı yapılacak olan uzman erbaş başvurularında süreç başladı. Toplam 300 kişinin istihdam sağlayacağı Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleşecek. Peki, Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

23.09.2021Gündem
Bakan Yanık: 2.3 milyar lira nakdi yardım yapıldı

Bakan Yanık: 2.3 milyar lira nakdi yardım yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık "Salgın Sosyal Destek Programları, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ve 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyası ile yaklaşık 7,2 milyon tekil haneye destek ulaştırdık" dedi.

23.09.2021Ekonomi
Vergi yapılandırmada son haftaya girildi

Vergi yapılandırmada son haftaya girildi

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için vergi dairelerine 4 milyon 336 bin mükellef başvurdu.

23.09.2021Ekonomi
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır İşte personel alımı detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımı detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı iş başvuru süreci devam ediyor. Serdümen, motorcu, muhafız, topçu, serdümen, aşçı, kurbağa adam alanında istihdam edilecek olan Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı için toplam kontenjan sayısı 300 olarak belirlendi. Sahil Güvenlik Uzman Erbaş alımı başvuru süreci, 21-30 Eylül tarih aralığında tamamlanacak. Başvuru sonuçları ise 15 Ekim tarihinden itibaren ilan edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları neler?

22.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu başladı mı, başvuru takvimi yayınlandı mı İşte KYK burs ve kredi başvurusu hakkında merak edilenler

KYK burs başvurusu başladı mı, başvuru takvimi yayınlandı mı? İşte KYK burs ve kredi başvurusu hakkında merak edilenler

KYK burs başvuru tarihleri için gözler artık Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite öğrencilerinin KYK burs başvuruları için beklentileri bu haftaya yöneldi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından alınacak olan burs başvuruları e devlet ekranı üzerinden gerçekleşecek. KYK burs başvuruları geçtiğimiz sene ekim ayında başlamıştı. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KYK burs başvuruları hakkında ayrıntılar.

21.09.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 26 sözleşmeli bilişim personeli alacak.. Başvuru tarihleri ve detaylar

Adalet Bakanlığı 26 sözleşmeli bilişim personeli alacak.. Başvuru tarihleri ve detaylar

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere, sözlü sınav başarı sırasına göre 18 mühendis, 8 çözümleyici pozisyonlarda personel alınacak.

21.09.2021Gündem
Aşı randevu alma E-Nabız, E-Devlet, MHRS ekranı: E Nabız aşı randevusu nasıl alınır

Aşı randevu alma E-Nabız, E-Devlet, MHRS ekranı: E Nabız aşı randevusu nasıl alınır?

Aşı randevusu nasıl alınır sorusu, henüz aşı olmayan ya da ikinci, üçüncü doz aşı için randevu almak isteyen kişilerin gündemini oluşturuyor.. Aşı randevusu nasıl alınır? sorusu aşılama süresinde randevusuz olarak aşı olmaya gitmek istemeyen kişilerin araştırdığı konu oldu. Aşı sırası gelen vatandaşlar koronavirüs aşı randevularını Sağlık Bakanlığı'nın e Nabız, MHRS ve Alo 182 hattı üzerinden alabilecekler. Aşı randevusu e Devlet üzerinden de oluşturulabilecek. Peki, koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? E-Devlet aracılığıyla MHRS, E Nabız ve SMS ile Covid-19 aşı randevu ekranı!

21.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor 2021 KYK burs ve kredi başvuruları için gözler GSBde

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? 2021 KYK burs ve kredi başvuruları için gözler GSB'de

KYK burs başvuru tarihleri 2021 yılında da merak edilen konulardan biri oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından burs başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Devlet bursu almak isteyenler e-Devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Aynı zamanda öğrenim kredisi başvuruları da bu tarihler aralığında alınıyor. Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı? İşte son durum

21.09.2021Gündem
KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır 30 Eylül e-Devlet KYK yurt yedek sonuçları sorgulama

KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? 30 Eylül e-Devlet KYK yurt yedek sonuçları sorgulama

KYK yurt yedek sonuçları 20 Eylül Salı günü ilk saatlerde öğrencilerin gündeminde yer alıyor. KYK yurt başvurularını yapan öğrenciler sonuçlarını öğrendikten sonra kayıtlarını tamamladılar. İlk kayıt ücreti 19 Eylül’e kadar yatırıldı. Şimdi yedek sırada olanlar için yerleştirme süreci devam edecek. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili bilgi verildi. Peki, KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

21.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktaydan CHPli Ünal Çeviköze Mavi Vatan tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan CHP'li Ünal Çeviköz'e 'Mavi Vatan' tepkisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve KKTC Başbakanı Ersan Saner Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenledi. Oktay yaptığı açıklamada, CHP'li Ünal Çeviköz'ün 'Mavi Vatan'ı sözlerine tepki gösterirken, "Ülkemizin deniz yetki alanını sadece kara sularıyla sınırlandırmaya çalışan anlayış, ancak ve ancak bir cehalet ya da ihanetin yansıması olabilir" ifadelerini kullandı

20.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktaydan CHPli Çeviközün Mavi Vatan yorumuna tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan CHP'li Çeviköz'ün "Mavi Vatan" yorumuna tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersan Saner ile ortak basın açıklaması yaptı. Oktay, Türkiye'nin 'Mavi Vatan' stratejisini yayılmacılık olarak nitelendiren CHP'li Ünal Çeviköz'e tepki gösterirken, "Mavi Vatan'ı savunmak milli bir duruş gerektirir, CHP'de bu milli duruş var mıdır, onu bilemeyiz onu kendileri sorgulasın." ifadelerini kullandı.

20.09.2021Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı 2021 KYK burs başvurularında son durum

KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? 2021 KYK burs başvurularında son durum

KYK burs başvurusunu yapmak isteyen öğrenciler yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. YKS sonuçlarına göre bir programa girmeye hak kazananlar yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından burs başvuru tarihlerini beklemeye başladılar. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü her yıl başvuruları e-Devlet üzerinden açıkladığı tarih aralığında alıyor. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak, başladı mı? İşte KYK burs başvuruları ile ilgili detaylar

20.09.2021Gündem
2021 KYK yurt kayıtları nasıl yapılacak 2021 KYK yurt kayıt ücreti ne zaman ödenecek İşte detaylae

2021 KYK yurt kayıtları nasıl yapılacak? 2021 KYK yurt kayıt ücreti ne zaman ödenecek? İşte detaylae

KYK yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt kayıt tarihleri gündeme geldi. İlk kayıt ücretinin ödenmesinin ardından öncelikle e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru sonuç ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir. Peki, 2021 KYK yurt kayıtları nasıl yapılacak? 2021 KYK yurt kayıt ücreti ne zaman ödenecek? İşte detaylae

18.09.2021Gündem
e-İhale Sistemiyle hasılat artışı yaşandı

e-İhale Sistemi'yle hasılat artışı yaşandı

Tasfiyelik eşyaların satışı amacıyla oluşturulan e-İhale Sistemi'nden 2014 yılından bugüne kadar 35 bin 339 araç ve 23 bin 141 eşya grubunun satışı yapıldı.

18.09.2021Ekonomi
Maske cezası SMSlerine dikkat O mesajlara sakın tıklamayın... Akılalmaz yöntem

Maske cezası SMS'lerine dikkat! O mesajlara sakın tıklamayın... Akılalmaz yöntem

'Maske cezası' aldığınıza dair bir mesaj alırsanız dikkat. Bu, telefon numaranızın dolandırıcıların eline geçtiği anlamına geliyor. Mesajdaki linke tıklamanız halinde ise şifrelerinizi dolandırıcılara teslim etmiş oluyorsunuz. CNN TÜRK muhabiri Dilay Dilaver ve kameraman Halil Kahraman'ın haberi.

18.09.2021Gündem
Merkel sonrası odak ekonomi

Merkel sonrası odak ekonomi

Almanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.

17.09.2021Ekonomi
KYK yurt taahhütname onayı nasıl yapılır E-Devlet KYK taahhütname onayı ekranı

KYK yurt taahhütname onayı nasıl yapılır? E-Devlet KYK taahhütname onayı ekranı

KYK yurt taahhütname onayı, kayıt aşamasında kritik bir önem arz ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), yurt taahhütname onayı nasıl yapılır sorusu birçok öğrencinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Yurt yedek yerleştirme sürecine de yön verecek olan taahhütname onayı, bu onayı vermeyenlerin yerine yedek yerleştirmelerin yapılmasıyla sonuçlanacak. Peki, taahhütname onayı nasıl yapılır? İşte, yurt taahhütname onayı ve yedek yerleştirme hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.09.2021Gündem
2021 KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı e Devlet: KYK yurt başvuru sonuçları YURTKUR tarafından açıklandı

2021 KYK yurt başvuru sonuçları sorgulama ekranı e Devlet: KYK yurt başvuru sonuçları YURTKUR tarafından açıklandı

KYK yurt başvuru sonuçları için beklenen açıklama geldi. Milyonlarca öğrencinin beklediği KYK yurt sonuçları e devlet üzerinden erişime açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 2021-2022 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile hala bir yükseköğretim programına devam eden ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yurt başvuruları T.C kimlik numarası ile sorgulayacaklar. İşte, YURTKUR yurt başvuru sonucu sorgulama ekranı...

16.09.2021Gündem
Milyonları ilgilendiriyor... 55 maddelik Ekonomi Paketinin detayları belli oldu

Milyonları ilgilendiriyor... 55 maddelik Ekonomi Paketi'nin detayları belli oldu

55 maddelik Ekonomi Paketi çalışmalarında sona gelindi. Youtuberlara vergilendirme, çiftçiye mazot desteği ve staj desteği gibi maddeleri içeren pakette ayrıca esnafın gelir vergisi muafiyeti de söz konusu. Detayları CNN Türk Muhabiri Duygu Ayaz aktardı...

16.09.2021Ekonomi
Adalet Bakanlığı 26 sözleşmeli bilişim personeli alacak... İşte başvuru takvimi

Adalet Bakanlığı 26 sözleşmeli bilişim personeli alacak... İşte başvuru takvimi

Adalet Bakanlığı 26 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. İşte personel alımı ile ilgili başvuru tarihleri ve detaylar.

16.09.2021Gündem
KYK ilk kayıt ücreti nereye, nasıl yatırılır İşte yurt ücretleri ne zaman ödenmelidir KYK sıkça sorulan sorularda yanıt verdi

KYK ilk kayıt ücreti nereye, nasıl yatırılır? İşte yurt ücretleri ne zaman ödenmelidir? KYK sıkça sorulan sorularda yanıt verdi

İlk kayıt ücretinin yatırılması da bu işlemlerden biri. İlk kayıt ücretinin ödenmesinin ardından öncelikle e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru sonuç ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir. Peki, KYK ilk kayıt ücreti nereye, nasıl yatırılır? İşte yurt ücretleri ne zaman ödenmelidir? KYK sıkça sorulan sorularda verdiği yanıtlar...

16.09.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme tarihleri ve belirlenen takvim

AÖF kayıt yenileme tarihleri ve belirlenen takvim

AÖF kayıt yenileme tarihleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından açıklandı. Kayıt yenileme işlemlerini belirlenen tarihlerde yapacak öğrenciler https://anadolu.edu.tr/ üzerinden kayıtlarını tamamlayacaklar. Anadolu Üniversitesi'nin takvimine göre, AÖF kayıt yenileme işlemleri eylül ve ekim ayında gerçekleşecek. Gözler şimdi AÖF kayıt takviminde. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman? İşte Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.09.2021Gündem
İlk kayıt ücreti ne demek Taahhütname onayı nedir, nasıl yapılır İşte taahhütname onayı yapması gerekenler

İlk kayıt ücreti ne demek? Taahhütname onayı nedir, nasıl yapılır? İşte taahhütname onayı yapması gerekenler

Yurtlara başvurusu kabul edilen öğrencilerin gerçekleştirmesi gereken işlemlerden biri de taahhütname onayı. Kredi Yurtlar Kurumunun resmi adresinden yapılan açıklamaya göre; "ilk kayıt ücretinin ödenmesinin ardından öncelikle e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru sonuç ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir." Peki, İlk kayıt ücreti ne demek? Taahhütname onayı nedir, nasıl yapılır? İşte taahhütname onayı yapması gerekenler

16.09.2021Gündem
KYK yurt sonuçları için heyecanlı bekleyiş..  2021 KYK yurt sonuçları açıklandı mı

KYK yurt sonuçları için heyecanlı bekleyiş.. 2021 KYK yurt sonuçları açıklandı mı?

KYK yurt sonuçları başvuruların ardından gündeme geldi. Üniversite öğrenimlerine devam eden milyonlarca öğrenci, 2021 KYK yurt başvuru sonuçları için yapılacak açıklamaya kilitlendi. e Devlet üzerinden gerçekleşen KYK yurt başvurusunun sonuçları ile kayıt yaptıracak öğrenciler duyurulacak. Başvuruların üzerinden geçen süre sonrası KYK yurt başvuru sonuçlarının bu hafta açıklanması için beklentileri arttırdı. Peki, KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanacak mı? İşte, 2021 KYK başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.09.2021Gündem
Yabancı uyruklulara e-Devletten başvuru kolaylığı: Mobil cihaz kayıtları için...

Yabancı uyruklulara e-Devlet'ten başvuru kolaylığı: Mobil cihaz kayıtları için...

Yabancı uyruklu kişiler, mobil cihazlarının kayıt altına alınmasına ilişkin başvurularını, yabancı kimlik numaraları ile e-Devlet kapısı üzerinden yapabilecek.

15.09.2021Gündem
KYK yurtları öğrencilere kavuşmayı bekliyor

KYK yurtları öğrencilere kavuşmayı bekliyor

Pandemi döneminde karantina olarak hizmet veren KYK yurtları, şimdi öğrencilerine kavuşmaya hazırlanıyor. Üniversitelerin yüz yüze eğitime başlamasıyla odalar temizlendi, ortak alanlara maske ve mesafe tabelaları asıldı.

15.09.2021Eğitim
KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak 2021-2022 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır İşte son gelişmeler

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? 2021-2022 KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte son gelişmeler

KYK burs başvuru tarihleri, yurt başvurularının 12 Eylül'de tamamlanmasının ardından gündeme geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak duyuru ile 2021-2022 KYK burs ve kredi başvuru tarihleri açıklanacak. KYK burs başvurusu e devlet üzerinden gerçekleşecek. KYK burs başvurularına lisans, ön lisans ve yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri başvuracak. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.09.2021Gündem
DGS sonuçları açıklandı

DGS sonuçları açıklandı

Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27 Ağustos - 07 Eylül tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı.

14.09.2021Eğitim
E- Devlet ve E- Nabız Aşı Kartı Alma Ekranı Aşı Kartı Nasıl Oluşturulur

E- Devlet ve E- Nabız Aşı Kartı Alma Ekranı! Aşı Kartı Nasıl Oluşturulur?

Koronavirüs aşı uygulamalarıyla birlikte son dönemlerde gündemde aşı artı oluşturma araştırmaları da önemli bir yer tutuyor. Aşılarını tamamlayan kişiler, pek çok yerde talep edilen aşı kartı nasıl nasıl ve nereden alınır merak ediyor. İşte, e devlet ve e nabız aşı kartı alma ekranı ve aşı kartı detayları…

14.09.2021İyi Yaşam
1100 TL pandemi (sosyal yardım) ödemeleri devam ediyor mu E-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama sayfaları...

1100 TL pandemi (sosyal yardım) ödemeleri devam ediyor mu? E-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama sayfaları...

1100 TL pandemi yardım parası sonuçları, Kurban Bayramı öncesinde gündeme geldi. Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım ödemeleri belirli tarihlerde hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını belirtti. Sosyal yardım 1100 TL e Devlet ekranı ile sorgulanacak. Peki, 1100 TL pandemi yardım parası ne zaman verilecek? Peki, 1100 TL pandemi yardım parası ne zaman verilecek? İşte, E devlet 1100 TL sosyal yardım parası başvuru sonuç sorgulama ekranı.larda yaptığı açıklamada Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını belirtti. Sosyal yardım 1100 TL e Devlet ekranı ile sorgulanacak. Peki, 1100 TL pandemi yardım parası ne zaman verilecek? İşte, E devlet 1100 TL sosyal yardım parası başvuru sonuç sorgulama ekranı.

14.09.2021Gündem
Evde bakım maaşı yatan iller hangileri 14 Eylül evde bakım parası E-Devlet sorgulama ekranı

Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? 14 Eylül evde bakım parası E-Devlet sorgulama ekranı!

Evde bakım maaşı yatan iller 14 Eylül tarihi itibariyle gündeme geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenmeye devam eden maaşların hangi illerde yatırıldığı, engelli evde bakım parası alan hak sahiplerinin odaklandığı konulardan oldu. Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara, aileleri yanında ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemeleri bu ay hesaplara aktarılacak. Evde bakım maaşı sorgulamaları E-Devlet ekranından ve SMS ile gerçekleşecek. Peki, evde bakım maaşı maaşı yattı mı, hangi illerde yattı? İşte, e devlet evde bakım parası sorgulama ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

14.09.2021Ekonomi
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı 2021 KYK burs ve kredi başvuru ekranı e devlette olacak

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor, başladı mı 2021? KYK burs ve kredi başvuru ekranı e devlet'te olacak!

KYK burs ve öğrenim kredisi başvuruları için gözler Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılacak son dakika açıklamaya çevrildi. Yükseköğrenim öğrencileri için KYK burs ve öğrenci kredisi başvuruları, e devlet üzerinden gerçekleşecek. 2021-2022 öğretim yılında YKS'ye girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri burs ve kredi başvurularını belirlenen tarihlerde T.C kimlik numarası bilgileri ile tamamlayacaklar. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor? İşte, KYK burs ve kredi başvuru tarihleri hakkında ayrıntılar.

13.09.2021Gündem
KYK yurt ücretleri ne kadar KYK yurt ücreti ödemesinin detayları

KYK yurt ücretleri ne kadar? KYK yurt ücreti ödemesinin detayları

KYK yurt başvuruları 2021 yılında eylül ayı içerisinde alındı. KYK yurt sonuçlarını bekleyen adaylar ödemelerin nasıl yapılacağını araştırmaya başladılar. Devlet yurdundan kalmak isteyenler işlemlerini e-Devlet üzerinden tamamladılar. Kazanan adaylar yurt ücretlerini aylık olarak ödeyecekler. Peki, KYK yurt ücretleri ne kadar, ödeme nereden yapılacak?

13.09.2021Gündem
Aşı Randevusu Nasıl, Nereden Alınır Aşı Randevu Alma, Değiştirme ve İptal Etme Bilgileri

Aşı Randevusu Nasıl, Nereden Alınır? Aşı Randevu Alma, Değiştirme ve İptal Etme Bilgileri

Koronavirüs salgınına karşı aşılama süreci hızla devam ederken, aşı randevusu numarası alma bilgileri de en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Aşı sırası gelen kişiler isteğe göre Sinovac veya BionTech aşı randevusu almak için başvurduktan sonra çeşitli nedenlerde değiştirmek ya da iptal etmek için bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Peki, aşı randevusu nasıl, nereden alınır? İşte, aşı randevu alma, değiştirme ve iptal etme bilgileri…

13.09.2021İyi Yaşam
Birçok kişi aynı durumdan şikayetçi...  HGS geçiş ihlali cezasına emsal karar

Birçok kişi aynı durumdan şikayetçi... HGS geçiş ihlali cezasına emsal karar!

İzmir-İstanbul otoyolunda HGS geçiş ihlaline mahkemeden emsal karar geldi. 4 katı ceza kesilmesini mahkeme yasaya aykırı buldu. CNN Türk'te birçok kişi tarafından tartışılan emsal karar hakkında açıklamada bulunan TÜSODER Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Tüketicilere diyorum ki ihlalli geçiş bilgisi ulaşır ulaşmaz lütfen 15 günü geçirmeyin, ana miktarı ödeyin" dedi.

13.09.2021Ekonomi
15 yaş altı çocukların kimlik kartı başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak

15 yaş altı çocukların kimlik kartı başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak

15 yaş altı çocukların TCKK başvuruları, velisi ya da vasisi tarafından e-Devlet üzerinden elektronik imza veya mobil imza kullanılarak gerçekleştirilebilecek.

11.09.2021Haber
15 yaş altı çocukların kimlik kartı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilir mi İşte yeni uygulamanın detayları

15 yaş altı çocukların kimlik kartı başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilir mi? İşte yeni uygulamanın detayları

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 15 yaş altı çocukların kimlik kartı başvurularının ebeveynleri tarafından e-Devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

11.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Post-Truth Çağ, Dijital Vatandaşlık ve Toplum 5.0

Hayatımızla ilgili merak ettiğimiz neredeyse her konudaki araştırmayı; sağlıktan, eğitime, genel kültürden pratik bilgilere dair gelişmelerin araştırmasını ve takibini uzun zamandır internet ve sosyal medya üzerinden yapıyoruz. Özellikle de hemen yanımızda duran cep telefonlarımız bize her konuda sınırsız kaynak sunuyor. İlaveten sosyal medyanın günlük akışında ilerlerken bize ilginç gelen, hemen birileri ile paylaşmak istediğimiz birçok içerikle karşılaşıyoruz. Peki bu sırada karşılaştığımız verilerin doğruluğundan ne kadar eminiz? Edindiğimiz bilgilere inanmadan, onları savunmadan, çevremizdeki diğer kişilerle veya sosyal medya ağlarında bu bilgileri paylaşmadan önce dikkate almamız gereken noktalar neler?

14.09.2021