EKSTRA
MENÜ

Kpss

Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.265 Kpss haberi bulunmuştur.

KPSS

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı'nın (KMS) birleşimi niteliğindedir.

Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

Ayrıca ÖSYM ; YGS - LYS (Eski haliyle ÖSS), TUS, ALES gibi birçok sınavı da hazırlamaktadır. 

Kpss Haberleri

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler KPSS önlisans sonuçlarında

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler KPSS önlisans sonuçlarında

KPSS ön lisans sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yoğun ilgi görüyor. KPSS ön lisans oturumu 2020 yılında 25 Ekim Pazar günü gerçekleştirildi. Saat 10.15'te başlayan sınavda, adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verildi. Soruların ve cevapların açıklanmasının ardından gözler sonuç açıklamasına çevrildi. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

30.10.2020Gündem
POMEM başvuruları ne zaman başlıyor İşte tarih ve başvuru şartları

POMEM başvuruları ne zaman başlıyor? İşte tarih ve başvuru şartları

POMEM başvuruları için geri sayım başladı. 27. Dönem POMEM başvurusu ile kadrosuna yeni polis memurları kazandıracak olan İçişleri Bakanlığı, lisans ve ön lisans düzeyinde alımlar gerçekleştirecek. En son yapılan 7 bin polis alımı için 5 bin 600 lisans, bin 400 ön lisans mezunu alan Polis Akademisi Başkanlığı, yayımlayacağı yeni ilanla benzer nitelikte alımlar gerçekleştirecek. POMEM başvuruları içim KPSS P3 puanları baz alınacak. Peki, 27. Dönem POMEM başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

27.10.2020Gündem
KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır KPSS 2020 değerlendirme tablosu

KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS 2020 değerlendirme tablosu

KPSS ön lisans oturumuna giren adaylar puan hesaplama ile ilgili işlemleri araştırıyorlar. KPSS ön lisans oturumu 25 Ekim’de yapıldı. ÖSYM tarafından sınav soruları ve cevapları https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı. Adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Peki KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte detaylar

27.10.2020Gündem

KPSS Ön Lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuçları için o tarih bekleniyor!

KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Ön Lisans sonuçları, önceki gün gerçekleşen sınav sonrasında araştırılmaya başlandı. Ön Lisans seviyesinde KPSS girişi yapan pek çok vatandaş, internet üzerinden bu konuda araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. ÖSYM 2020 sınav takviminde söz konusu sınavın değerlendirme sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. KPSS sonuçları ilerleyen haftalarda ÖSYM'nin AİS ekranından duyurulacak. İşte, 2020 KPSS ön lisans sonuçları tarihi...

27.10.2020Gündem
KPSS sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı -  2020 KPSS ön lisans soru ve cevap kağıdı görüntüleme ekranı

KPSS sorularını ve cevaplarını ÖSYM yayınladı - 2020 KPSS ön lisans soru ve cevap kağıdı görüntüleme ekranı!

KPSS soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. 25 Ekim’de düzenlenen KPSS ön lisans sınavı soru ve cevapları AİS ekranı üzerinden yayımlandı. ÖSYM tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’unun yayımlandığı bildirildi. Adaylar KPSS cevap anahtarına aday şifreleri ve T.C kimlik numarası ile erişecekler. Sınavın sonuçları ise 26 Kasım'da açıklanacak. İşte, 2020 KPSS soru ve cevap anahtarı görüntüleme ekranı.

26.10.2020Gündem
2020-KPSS önlisans cevap anahtarı yayımlandı

2020-KPSS önlisans cevap anahtarı yayımlandı

ÖSYM, 25 Ekim’de yapılan 2020- KPSS önlisans soru kitapçığı ve cevap anahtarının yüzde 10’unu yayımladı. Adaylar cevap anahtarına 10 gün süreyle ÖSYM’nin internet sitesinden erişebilecek.

26.10.2020Eğitim
KPSS 2020 puan hesaplama değerlendirme tablosu: KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır

KPSS 2020 puan hesaplama değerlendirme tablosu: KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır?

KPSS puan hesaplama ile ilgili bilgililer araştırılıyor. 25 Ekim’de düzenlenen KPSS ön lisans oturumuna giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. ÖSYM her merkezi sınav sonrası soruları ve cevapları yayımlıyor. Adaylar sorulara ve cevaplara bakarak puanlarını hesaplıyorlar. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacak.

25.10.2020Gündem
Birkaç dakikayla KPSSye giremediler

Birkaç dakikayla KPSS'ye giremediler

ANTALYA'da Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylar, kapıda yüzlerce metre kuyruk oluşturdu. 3 dakika geç kaldığı için sınav alınmayan bir kadın, uzun süre gözyaşı döktü.

25.10.2020Haber
Saati geri kaldı, sınava alınmayınca gözyaşlarına boğuldu

Saati geri kaldı, sınava alınmayınca gözyaşlarına boğuldu

Sivas’ta saatinin geri kaldığını fark etmeyen genç, KPSS Ön Lisans Oturumu'na alınmayınca gözyaşlarına boğuldu.

25.10.2020Gündem
Birkaç dakikayla KPSSye giremedi, gözyaşlarına boğuldu

Birkaç dakikayla KPSS'ye giremedi, gözyaşlarına boğuldu

Antalya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek adaylar, kapıda metrelerce kuyruk oluşturdu. Sınava geç kalanlar alınmazken, 3 dakika geç kaldığı için sınav alınmayan bir kadın, uzun süre gözyaşı döktü.

25.10.2020Gündem
KPSS saat kaçta bitecek, kaç dakika sürüyor KPSS 2020 önlisans sınav süresi

KPSS saat kaçta bitecek, kaç dakika sürüyor? KPSS 2020 önlisans sınav süresi

KPSS ön lisans oturumu saat 10:15'te başladı. KPSS kaçta bitecek sorusu ile ilgili araştırmalar hızlandı. Memur olmak isteyen adaylar her yıl ÖSYM sınav takvimi içerisinde belirtilen tarihlere göre başvurularını gerçekleştiriyorlar. KPSS ön lisans başvuruları 2020 yılında 21 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri aralığında alındı. Sınav bugün yapılıyor. İşte KPSS sınav süresi hakkında bilgiler

25.10.2020Gündem
KPSS ön lisans oturumu başladı

KPSS ön lisans oturumu başladı

Adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verilen sınav 10.15'te başladı. Sınav, koronavirüs salgınına karşı önlemler alınarak düzenleniyor

25.10.2020Gündem
KPSS önlisans oturumu sona erdi

KPSS önlisans oturumu sona erdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu tamamlandı.

25.10.2020Eğitim
KPSS adaylarına önemli hatırlatma

KPSS adaylarına önemli hatırlatma

25 Ekim Pazar günü yapılacak olan 2020 KPSS Ön Lisans Sınavına girecek adaylar için ÖSYM bir hatırlatma yazısı paylaştı. Saat 10.00’dan sonra gelenlerin sınav binasına alınmayacağı vurgulanan yazı şöyle:

24.10.2020Eğitim
Pazar günü nüfus müdürlükleri açık olacak mı KPSS adayları dikkat.. Tarih ve saat duyurusu yapıldı

Pazar günü nüfus müdürlükleri açık olacak mı? KPSS adayları dikkat.. Tarih ve saat duyurusu yapıldı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılacaklar için sınav merkezi olan il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin sınav günü açık bulundurulacağını bildirdi.

23.10.2020Gündem
Son dakika... Melek Aslan cinayetinde flaş ayrıntılar... 3 kimlikle dolaşır, kiralık araç kullanır

Son dakika... Melek Aslan cinayetinde flaş ayrıntılar... '3 kimlikle dolaşır, kiralık araç kullanır'

Diyarbakır'da ablası Melek Aslan'ı (24) öldüren kardeşi Mustafa Aslan'ı (21), cinayete azmettirdiği iddia edilen genç kızın eski sevgilisi Orhan Vatansever'in Türk vatandaşlığının yanı sıra Alman ve Bulgar vatandaşlığını da bulunduğu, 3 ayrı kimlik taşıdığı ortaya çıktı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Vatansever, sosyal medya hesaplarını kapatıp, ortadan kayboldu. Melek'in öldürülmeden 36 gün önce şikayetçi olduğu eski sevgilisinden kaçmak için 11 ve 15 Eylül tarihleri arasında Diyarbakır ile Mardin arasında izini kaybettirmeye çalıştığı ancak başarılı olamadığı öğrenildi. DHA, genç kızın 4 gün boyunca 2 şehir arasında gidip-gelerek verdiği 'hayatta kalma mücadelesini' anlattığı ifadesine ulaştı.

23.10.2020Gündem
Ortaöğretim KPSS ne zaman İşte KPSS 2020 ortaöğretim sınav tarihi

Ortaöğretim KPSS ne zaman? İşte KPSS 2020 ortaöğretim sınav tarihi

KPSS ortaöğretim oturumunun ne zaman yapılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. KPSS ortaöğretim başvuruları 15 Eylül’de başladı ve 30 Eylül’de sona erdi. Adaylar geç başvuru işlemlerini ise ekim ayında yaptılar. Şimdi gözler sınav tarihine çevrildi. İşte ÖSYM sınav takvimine göre 2020 KPSS ortaöğretim sınav tarihi

23.10.2020Gündem
Son dakika... Melek Aslan cinayetinde şok detaylar

Son dakika... Melek Aslan cinayetinde şok detaylar

Katil Mustafa Aslan, kendisini demir parmaklıkların ardına, ablasını da mezara götüren süreci tüm detaylarıyla anlattı. Mustafa Aslan'ı 'abla katili' yapan, ablasının eski sevgilisi Orhan Vatansever'di. Melek'in evlilik hayalleri kurduğu Orhan Vatansever, kıskançlık krizi sonrası genç kıza şiddet uyguladı, ölüm tehditleri savurdu. Mustafa'ya ve ablalarına Whatsapp'tan Melek'in üstü çıplak fotoğraflarını gönderdi. Aileyle ilgili 'dolandırıcı', Melek'le ilgili 'fuhuş' yalanları yaydı. 'Ablan kötü yolda. Paramı yedi. Ben de sizin evi haciz ettireceğim. Ablanla yattım, öcümü alacağım. Siz erkek değil misiniz? Ya kardeşinize sahip çıkın ya da ben gereğini yaparım. Sizi elaleme rezil rüsvan ederim' mesajlarıyla Mustafa'yı tetikledi. Ablasının adresini bile Mustafa'ya Orhan Vatansever verdi. Buluşma sırasında ağlayıp ablasına sarılan genç adam, bir anda şok geçirip ablasını katletti. İşte cinayetin tüyler ürperten detayları...

23.10.2020Gündem
KPSS P1-P2-P3 nedir ÖSYM KPSS puan türleri hakkında resmi bilgiler

KPSS P1-P2-P3 nedir? ÖSYM KPSS puan türleri hakkında resmi bilgiler

KPSS P1, P2 ve P3 puan türleri, sonuç belgesinde pek çok adayın dikkatini çeken konular arasında yer aldı. ÖSYM'nin tercih sürecinde kolaylık sağlaması amacıyla üçe böldüğü puan türleri, adayın işaretlediği sorulara göre puan yönünden değişkenlik gösteriyor. Peki, sonuç ekranında karşılaşılan KPSS P1-P2-P3 puan türleri nelerdir? İşte, KPSS P1, KPSS P2 ve KPSS P3 olarak listelenen KPSS puan türleri ve ÖSYM'nin yayımladığı P1, P2, P3 hakkında detaylı bilgiler

22.10.2020Gündem
KPSS puan hesaplama nasıl yapılır İşte  KPSS değerlendirme tablosu

KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte KPSS değerlendirme tablosu

KPSS puan hesaplama ile ilgili bilgiler yoğun ilgi görüyor. Eylül ayında uygulanan KPSS lisans oturumlarının sonuçları 22 Ekim’de erişime açıldı. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunuyor, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanıyor. İşte KPSS değerlendirme tablosu

22.10.2020Gündem
KPSS 2020/2 tercihleri ne zaman alınacak KPSS 2020/2 tercih kılavuzu için tarih detayları

KPSS 2020/2 tercihleri ne zaman alınacak? KPSS 2020/2 tercih kılavuzu için tarih detayları

KPSS 2020/2 tercihleri, sınav sonuç ekranının erişime açılması ile birlikte araştırılmaya başlandı. Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde ihtiyaç duyulan memur ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla KPSS 2020/2 tercih kılavuzu bilgilerini yayımlayacak olan ÖSYM, buna göre tercih tarihlerini de erişime açacak. Peki, pek çok adayın merakla beklediği KPSS 2020/2 tercihleri ne zaman alınacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.10.2020Gündem
KPSS tercih robotu 2020: KPSS tercih sıralama nereden yapılır

KPSS tercih robotu 2020: KPSS tercih sıralama nereden yapılır?

KPSS tercih robotu ile aldıkları puanı değerlendirmek isteyen pek çok memur adayı, konuyla ilgili araştırmalarını gerçekleştiriyor. KPSS tercih kılavuzunun yayımlanması ile birlikte tercih robotu ekranından puanlarını girerek sıralama yapabilecek olan adaylar, bu ekran hakkındaki araştırmalarını sürdürüyor. Peki, KPSS KPSS tercih robotu nereden görüntülenir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

22.10.2020Gündem
Ön Lisans KPSS sınavı ne zaman Sınav giriş yerleri belli oldu

Ön Lisans KPSS sınavı ne zaman? Sınav giriş yerleri belli oldu!

ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen 2020-KPSS lisans sonuçları 'https://sonuc.osym.gov.tr ' internet adresinden açıklandı. Bu gelişmenin hemen ardından iki yıllık ön lisans bölümlerinden mezunların başvuru yapabildiği KPSS Ön lisans oturumunun tarihi merak konusu oldu. Ön lisans KPSS'nin sınav giriş yerleri de geçen günlerde belli olmuştu. Gözler şimdi sınavın düzenleneceği tarihte. Peki, KPSS Önlisans sınavı ne zaman?

22.10.2020Gündem
KPSS polislik taban puanları 2020 Polislik için KPSS puanı kaç olmalı

KPSS polislik taban puanları 2020! Polislik için KPSS puanı kaç olmalı?

KPSS polislik taban puanları, 2020 yılında POMEM üzerinden yapılacak olan atamalar dolayısıyla merakla araştırılmaya başlandı. Şu ana kadar pek çok adayın merakla araştırdığı konulardan birisi olan KPSS polislik taban puanları, bu alanda kariyerini sürdürmek isteyen pek çok kişinin araştırdığı husus oldu. Peki, KPSS polislik taban puanları kaç olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

22.10.2020Gündem
Son dakika: KPSS sonuçları açıklandı

Son dakika: KPSS sonuçları açıklandı

ÖSYM'den KPSS lisans sonuçları için son dakika duyurusu geldi. ÖSYM'nin resmi sayfasından yapılan açıklamada '2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/ Eğitim Bilimleri/ Alan Bilgisi ve ÖABT) Sonuçları Açıklandı' ifadelerine yer verildi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün de resmi sosyal medya hesabı üzerinden KPSS sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar, 2020 KPSS sonuçlarını online platform üzerinden görüntüleyebilecek. İşte KPSS sonuç görüntüleme ekranı...

22.10.2020Haber
KPSS lisans sonuçları açıklandı

KPSS lisans sonuçları açıklandı

Eylül ayında yapılan KPSS lisans sonuçları açıklandı. Sonuçlara, https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişim sağlanabilecek. Beden Eğitimi Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 55 numaralı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 74 numaralı ve Okul Öncesi Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 52 numaralı sorular iptal edilerek değerlendirme dışı bırakıldı.

22.10.2020Eğitim
KPSS 3.10 maddesi nedir

KPSS 3.10 maddesi nedir?

KPSS 3.10 maddesi, ÖSYM'nin başvuru kılavuzunda yer alan detaylardan birisi olarak öne çıkmaktadır. Sınavda değerlendirme sürecinde kullanılan KPSS 3.10 maddesi, belirli kriterleri içerisinde barındırmaktadır. Bu kriterler, sınavda yer alan her testi kendi içinde değerlendirmektedir. İşte, KPSS 3.10 maddesi hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Eski sevgilisinden kaçan Melek, kardeşinin kurbanı oldu

Son dakika haberler: Eski sevgilisinden kaçan Melek, kardeşinin kurbanı oldu

Diyarbakır'da sokak ortasında öldürülen Melek Aslan'ın (24), 2 ay önce peşini bırakmayan eski erkek arkadaşına karşı koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdığı ancak kardeşinin kurbanı olduğu ortaya çıktı. Gelen son dakika bilgisine göre, Dicle Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan genç kızın, erkek arkadaşından şikayetçi olduğu polis ifadesinde "Orhan bana ulaşamayınca aileme ulaşmış. Ne söylediğini bilmiyorum ancak ailem beni arayıp tepki verdi. Sonrasında ailem benimle irtibatı kesti" dediği öğrenildi.

21.10.2020Gündem
KPSS ön lisans ne zaman KPSS 2020 sınav giriş belgesi alma

KPSS ön lisans ne zaman? KPSS 2020 sınav giriş belgesi alma

KPSS ön lisans oturumuna girmek isteyen adaylar, ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde başvurularını yaptılar. Memur olmak isteyen adaylar sınav günü saat 10:00’a kadar sınav yerlerine giriş yapacaklar. KPSS ön lisans sınav giriş belgesi https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alınabiliyor. Peki KPSS ön lisans ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM sınav takvimine göre KPSS tarihi

21.10.2020Gündem
KPSS 2020/13 tercih sonuçları erişime açıldı KPSS tercih sonuçları sorgulama ekranı

KPSS 2020/13 tercih sonuçları erişime açıldı! KPSS tercih sonuçları sorgulama ekranı

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yoğun ilgi görüyor. KPSS 2020/13 tercihleri 7-12 Ekim 2020 tarihleri arasında internet yoluyla yapıldı. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 12 Ekim 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erdi. KPSS tercih sonuçları 20 Ekim 2020 tarihinde 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden sorgulanabiliyor.

20.10.2020Gündem
Ön lisans KPSS ne zaman, saat kaçta İşte ÖSYM KPSS ön lisans takvimi

Ön lisans KPSS ne zaman, saat kaçta? İşte ÖSYM KPSS ön lisans takvimi

KPSS ön lisans oturumu için geri sayım devam ediyor. Artık son hazırlıklarını yapan adaylar, bir yanda da KPSS ön lisans sınavının tarihini ve saatini araştırıyor. ÖSYM takvimine göre KPSS ön lisans sınavı ekim ayının son günlerinde gerçekleşecek. Peki, Ön lisans KPSS ne zaman, saat kaçta? İşte ÖSYM KPSS ön lisans takvimi...

20.10.2020Gündem
KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS sonuçları osym. gov.tr sorgulama ekranından ilan edilecek

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuçları osym. gov.tr sorgulama ekranından ilan edilecek!

KPSS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? ÖSYM tarafından organize edilen KPSS sınavında sonuç tarihi için beklenen açıklama geldi. Sınav takvimine göre, 2020 KPSS sınav sonuçları ÖSYM tarafından ilerleyen günlerde ilan edilecek. KPSS sonuçları duyurusu ile birlikte B Grubu atamaları ya da A Grubu uzmanlık sınavlarının bekleyecek olan pek çok aday, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. KPSS sınav sonuçları osym. gov.tr sorgulama ekranından ilan edilecek. İşte, KPSS sonuç tarihi.

19.10.2020Gündem
KPSS sonuçları için sürpriz beklentisi ÖSYM KPSS sonuçları ne zaman, bugün açıklanır mı

KPSS sonuçları için sürpriz beklentisi! ÖSYM KPSS sonuçları ne zaman, bugün açıklanır mı?

KPSS sonuçları için 16 Ekim 2020 Cuma günü bekleyiş başladı. Sonuç açıklama takvimi üzerinden KPSS sonuçları için açıklanma tarihini duyuran ÖSYM, sonuçların hangi gün açıklanacağı bilgisini paylaştı. Elindeki iş yoğunluğuna göre sonuç açıklama sürecini daha erkene çekebilen ÖSYM'nin, gelecek hafta açıklaması beklenen KPSS sonuçları için sürpriz bir açıklama yapması, bugün itibariyle gündemde yer almaya başladı. Peki, KPSS sonuçları bugün açıklanır mı? İşte, KPSS sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.10.2020Gündem
KPSS ön lisans sınav yerleri açıklandı KPSS 2020 ön lisans sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS ön lisans sınav yerleri açıklandı! KPSS 2020 ön lisans sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS ön lisans sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. Başvurularını 12 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri aralığında yapan adaylar heyecanla KPSS ön lisans sınav yerlerini beklemeye başlamışlardı. 25 Ekim’de düzenlenecek olan KPSS’nin sınav giriş belgesi ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 14 Ekim 2020 tarihinden itibaren sorgulanabilecek. İşte 2020 KPSS ön lisans sınav yerleri sorgulama ekranı

14.10.2020Gündem
KPSS sonuçları bu hafta açıklanır mı İşte, ÖSYM takvim detayları

KPSS sonuçları bu hafta açıklanır mı? İşte, ÖSYM takvim detayları

KPSS sonuçları için beklenti, 14 Ekim Çarşamba günü de devam ediyor. Memur olmak üzere sınava giren pek çok adayın merakla beklediği KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından erişime açılacak. Bazı sonuç açıklama süreçlerini erken dönemde erişime açabilen ÖSYM'nin, KPSS sonuçları için de aynı süreci uygulayıp uygulamayacağı, yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterecek. Peki, KPSS sonuçları bu hafta açıklanacak mı? İşte, normal süreçte beklenen açıklanma tarihi

14.10.2020Gündem
KPSS sonuçları için ÖSYMden duyuru O tarihte erişime açılacak

KPSS sonuçları için ÖSYM'den duyuru! O tarihte erişime açılacak!

KPSS sonuçları ile memuriyet için ilk adımı attıkları sınavdan kaç puan alacaklarını öğrenebilecek olan pek aday, ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya odaklandı. Genel Kültür-Genel Yetenek temel olmak üzere alan sınavları ve ÖABT sınavlarına giren on binlerce kişi, 2020 KPSS sonuçları ile sınavdan kaç puan aldığını öğrenebilecek. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.10.2020Gündem
KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM KPSS lisans sonuçları için tarih verdi

KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM KPSS lisans sonuçları için tarih verdi

KPSS lisans sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, ÖSYM tarafından yayımlanan takvim içerisinde duyuruldu. Bu takvimde yer alan bilgilere göre KPSS lisans sonuçları ekim ayı içerisinde açıklanacak. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecek. Her testte, örneğin genel yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacak.

9.10.2020Gündem
KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman Geç başvuru fırsatı

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? Geç başvuru fırsatı!

KPSS ortaöğretim sınavı, lise düzeyinde sınava girerek memur olma hayali kuran pek çok adayın gündeminde yer alıyor. Geç başvuru işlemleri 8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan KPSS ortaöğretim sınavı, müracaat edemeyen kişiler için ikinci bir şans anlamına gelecek. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, ÖSYM tarafından başvuruları 30 Eylül'de sona eren KPSS ortaöğretim sınav tarihi ve detaylı bilgiler

8.10.2020Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler KPSS 2020 lisans sonuçlarına çevrildi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler KPSS 2020 lisans sonuçlarına çevrildi

KPSS lisans sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. KPSS lisans oturumlarına giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını beklemeye başladılar. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecek. ÖSYM tarafından yayımlanan takvim içerisinde sonuç açıklanma tarihi duyuruldu. İşte KPSS 2020 lisans sonuç tarihi

7.10.2020Gündem
KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman Geç başvuru fırsatı

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? Geç başvuru fırsatı!

KPSS ortaöğretim sınavı, lise düzeyinde sınava girerek memur olma hayali kuran pek çok adayın gündeminde yer alıyor. Geç başvuru işlemleri 8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan KPSS ortaöğretim sınavı, müracaat edemeyen kişiler için ikinci bir şans anlamına gelecek. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, ÖSYM tarafından başvuruları 30 Eylül'de sona eren KPSS ortaöğretim sınav tarihi ve detaylı bilgiler

7.10.2020Gündem
KPSS ön lisans ne zaman yapılacak Gözler KPSS 2020 ön lisans sınav giriş yerlerinde

KPSS ön lisans ne zaman yapılacak? Gözler KPSS 2020 ön lisans sınav giriş yerlerinde

KPSS ön lisans oturumu için başvurularını yapan adaylar heyecanla sınav tarihini beklemeye başladılar. Başvurular 21 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri aralığında alındı. ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre KPSS ön lisans oturumu ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Peki KPSS 2020 ön lisans sınav giriş yerleri ne zaman açıklanır? İşte sınav tarihi ve detaylar

6.10.2020Gündem
2020 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS Lisans sonuçları için geri sayım

2020 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Lisans sonuçları için geri sayım!

KPSS Lisans sonuçları, söz konusu sınava katılım sağlayan adayların gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Genel Kültür/ Genel Yetenek oturumları ile alan bilgisi oturumları ve ÖABT oturumunun sonuçları aynı zaman diliminde açıklanacak. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

3.10.2020Gündem
KPSS ön lisans ne zaman İşte KPSS 2020 ön lisans sınav tarihi

KPSS ön lisans ne zaman? İşte KPSS 2020 ön lisans sınav tarihi

KPSS ön lisans başvuruları 2020 yılında 21 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri aralığında alındı. Adaylar heyecanla sınav tarihini beklemeye başladılar. ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre sınav ekim ayında düzenlenecek. Adaylar sınava girecekleri yerleri KPSS sınav giriş belgesi ile öğrenebilecekler. İşte 2020 KPSS sınav tarihi ve detaylar

2.10.2020Gündem
MEBden KPSS puanıyla öğretmen ataması açıklaması

MEB'den 'KPSS puanıyla öğretmen ataması' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanıyla öğretmen atamalarına başvuran adayların sorularına açıklık getirdi. Açıklamada başarı sırasına göre bir işlem yapılmadığı, öğretmen atamaya ilişkin mülakat listesinin standartlaştırma işlemleriyle elde edilen ‘sınav puanı’ üzerinden yapıldığı belirtildi.

2.10.2020Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte, ÖSYMnin verdiği sonuç tarihi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin verdiği sonuç tarihi

Eylül ayının ortalarında lisans düzeyinde gerçekleştirilen sınavın ardından KPSS sonuçları için beklentiler devam ediyor. B grubu kadrolarda yapılacak atamalar için sadece Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına giren adaylar haricinde kendi alanlarında atamalarının yapılmasını isteyen kişilerin dahil olduğu KPSS alan sınavı sonuçları da merakla beklenmeye devam ediliyor. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok vatandaşın merak ettiği KPSS sonuçları ile ilgili ÖSYM'den gelen açıklama detayları

1.10.2020Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS 2020 lisans sonuçları sorgulama

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2020 lisans sonuçları sorgulama

KPSS sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Eylül ayında düzenlenen KPSS lisans oturumlarına giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre sonuç açıklanma tarihi belli oldu. Yayımlanan takvime ekim ayına işaret edildi. İşte KPSS sonuç açıklanma tarihi ile ilgili detaylar

30.09.2020Gündem
KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman İşte Lise KPSS sınav tarihi

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte Lise KPSS sınav tarihi!

KPSS oturumlarında lisans etaplarının tamamlanmasının ardından şimdi de ortaöğretim sınavı merak ediliyor. Sınava katılım sağlayıp gerekli puanı alarak memuriyet için tercih yapmak isteyen adaylar, ÖSYM takviminde yer alan tarih bilgisini sorguluyor. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman?

29.09.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman ÖSYM tarih verdi

DHBT sınavı ne zaman? ÖSYM tarih verdi!

'DHBT sınavı ne zaman yapılacak?' sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman gerçekleştirilecek?

29.09.2020Gündem
KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS lisans sonuçları için gözler ÖSYMde

KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS lisans sonuçları için gözler ÖSYM'de

KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı. Eylül ayında düzenlenen KPSS lisans sonuçları ile ilgili yapılan açıklamada sonuçların ekim ayında yayımlanacağı bildirildi ve tarih duyuruldu. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecektir.

29.09.2020Gündem