MENÜ

Kpss

Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.028 Kpss haberi bulunmuştur.

KPSS

Kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur.

Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.” şeklinde ifade edilmiştir. Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı'nın (KMS) birleşimi niteliğindedir.

Sınavın ana amaçları arasında; kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir biçimde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel kalitesini en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

Ayrıca ÖSYM ; YGS - LYS (Eski haliyle ÖSS), TUS, ALES gibi birçok sınavı da hazırlamaktadır. 

Kpss Haberleri

KPSS ne zaman KPSS 2020 lisans başvuruları ne zaman başlayacak

KPSS ne zaman? KPSS 2020 lisans başvuruları ne zaman başlayacak?

Memuriyet hayali kuran milyonlarca vatandaşın katılım sağlayacağı 2020 KPSS için geri sayım başladı. Türkiye genelinde birçok sınav merkezinde uygulanacak olan sınavın başvurularının ne zaman olacağının yanı sıra sınav tarihleri de yoğun şekilde sorgulanıyor. Haziran ayına kısa bir süre kala araştırmalarına hız veren adaylar, ÖSYM'nin 2020 KPSS takvimini sorguluyor. Peki, KPSS ne zaman? KPSS 2020 lisans başvuruları ne zaman başlayacak?

24.05.2020Gündem
KPSS 2020 başvuru tarihi ne zaman KPSS lisans, ön lisans ne zaman yapılacak

KPSS 2020 başvuru tarihi ne zaman? KPSS lisans, ön lisans ne zaman yapılacak?

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından alınıyor. Memur olmak isteyen adaylar lisans, ön lisans ve ortaöğretim sınavlarından, mezuniyet durumlarına uygun olana giriyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl sınav tarihlerinin ertelendiği duyurulmuştu. Peki KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? İşte 2020 ÖSYM sınav takvimine göre KPSS başvuru ve sınav tarihi…

21.05.2020Gündem
Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor! İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ), bünyesinde görevlendirmek üzere 137 sözleşmeli personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Başvuruları ilan.mcbu.edu.tr isimli internet adresi üzerinden alana Manisa CBÜ, eczacı alımı haricinde tüm pozisyonlar için KPSS puanı talep edecek. Peki, Manisa CBÜ personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, 54 sürekli işçi ve 137 sözleşmeli personel alımı yapacak olan Manisa CBÜ için merak edilen bazı bilgiler

20.05.2020Gündem
KPSS 2020 lisans başvuruları ne zaman yapılacak İşte KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihleri

KPSS 2020 lisans başvuruları ne zaman yapılacak? İşte KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihleri

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından alınıyor. Merkezi olarak düzenlenen sınava memur olmak isteyen adaylar giriyorlar. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim oturumları arasından adaylar mezuniyetlerine uygun olanlara giriyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında KPSS’nin ertelenmesinin ardından gözler başvuru tarihlerine çevrilmişti. İşte yayınlanan yeni ÖSYM takvimine göre KPSS başvuru tarihleri..

18.05.2020Gündem
2020 KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman Lise KPSS  başvurusu ne zaman

2020 KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? Lise KPSS başvurusu ne zaman?

KPSS 2020 başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. Lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) Ortaöğretim başvuruları bu kapsamda sınava hazırlanan adaylar tarafından sorgulanıyor. Güncellenen ÖSYM takvimi ile birlikte söz konusu KPSS başvuru tarihleri netleşti. Gözler şimdi ortaöğretim KPSS başvuru takviminde. Peki, Lise KPSS 2020 başvurusu ne zaman? KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte, detaylar.

15.05.2020Gündem
KPSS başvuruları ne zaman yapılacak KPSS 2020 başvuru tarihleri belli oldu

KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? KPSS 2020 başvuru tarihleri belli oldu

KPSS başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında merkezi sınavların tarihlerinin değiştiği açıklanmıştı. Memur olmak isteyen adaylar bu açıklamanın ardından heyecanla başvuruları araştırmaya başladılar. 14 Mayıs'ta ÖSYM sınav takvimi güncellendi ve KPSS başvuru tarihleri belli oldu. İşte KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihleri...

15.05.2020Gündem
ÖSYM, sınavların başvuru ve sonuç açıklama tarihlerini güncelledi

ÖSYM, sınavların başvuru ve sonuç açıklama tarihlerini güncelledi

ÖSYM sınav takvimine eklenen güncel başvuru ve sonuç açıklama tarihleri, https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan yayımlandı.

14.05.2020Eğitim
Son dakika haberler... ÖSYM, 2020 YKS kılavuzunu güncelledi

Son dakika haberler... ÖSYM, 2020 YKS kılavuzunu güncelledi

ÖSYM, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanma tarihleri yeniden düzenlenen sınavların, başvuru tarihleri ile sonuç açıklama tarihlerini güncelledi. Öte yandan 27-28 Haziran'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS), Kılavuzu, sınav tarihleri ve Yükseköğretim Kurulunun 2020-YKS’ye ilişkin aldığı kararlar doğrultusunda güncellendi.

14.05.2020Gündem
Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman ÖSYM tarih verdi mi

Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman? ÖSYM tarih verdi mi?

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de ortaöğretim yani lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) ne zaman yapılacağı oldu. Bilindiği üzere Corona salgını nedeniyle ÖSYM pek çok sınavın tarihinde değişikliğe gitmişti. Peki, Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman?

14.05.2020Gündem
KPSS başvuru tarihi açıklandı mı KPSS 2020 başvuruları ne zaman yapılacak

KPSS başvuru tarihi açıklandı mı? KPSS 2020 başvuruları ne zaman yapılacak?

KPSS başvuru tarihi araştırılan konular arasında yer alıyor. KPSS 2020 lisans, ön lisans başvuruları ne zaman yapılacak? ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde merkezi sınavların başvuruları alınıyor ve yine belirlenen tarihlerde sınavlar yapılıyor. Bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında tarihlerde değişiklik yapıldı ve güncel ÖSYM sınav takvimi yayınlandı. KPSS tarihinin de değişmesinin ardından gözler başvurulara çevrildi.

13.05.2020Gündem
KPSS 2020 başvuru tarihi belli oldu mu KPSS başvuruları ne zaman yapılacak

KPSS 2020 başvuru tarihi belli oldu mu? KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM sınav takvimi içerisinde belirtilen tarihler aralığında yapılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihleri değişti. Bu değişiklikle beraber lisans, ön lisans ve ortaöğretim oturumlarına girmek isteyen vatandaşlar, “KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?” sorusuna yanıt arıyorlar. İşte konu ile ilgili detaylar ve sınav tarihleri…

11.05.2020Gündem
KPSS 2020 başvuruları ne zaman KPSS lisans başvuru tarihi ne zaman

KPSS 2020 başvuruları ne zaman? KPSS lisans başvuru tarihi ne zaman?

KPSS başvuruları için geri sayım başladı. Devlet kadrolarında çalışmak için girecekler KPSS sınavının başvuru dönemini bekleyen memur adayları konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Başvuruların ne zaman başlayacağını merak eden memur adayları, mayıs ayının gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki,KPSS 2020 başvuruları ne zaman? KPSS lisans başvuru tarihi ne zaman?

7.05.2020Gündem
KPSS başvuru tarihi belli oldu mu KPSS 2020 lisans ön lisans ortaöğretim başvuru tarihi detayları

KPSS başvuru tarihi belli oldu mu? KPSS 2020 lisans ön lisans ortaöğretim başvuru tarihi detayları

Yüz binlerce kişinin hayalini kurduğu kamu kurumuna girebilmek için çalışmalarını sürdürdüğü KPSS 2020, lisans, ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihi ile merak konusu olmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklama ile başvuru süreci resmen başlayacak olan KPSS 2020 için başvuru tarihi, kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Peki, KPSS 2020 başvuru tarihi ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

3.05.2020Eğitim
İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı, Genel İdare Hizmetleri Sınıfında bulunan 15 adet İçişleri Uzman Yardımcısı kadrosuna alım yapılıyor. Buna göre KPSS'den 70 puan ve üzeri alan en yüksek puanlı 60 kişi, İçişleri Bakanlığı kadrosu için mülakata girebilecek. Peki, İçişleri Bakanlığı başvuru şartları neler olacak? İşte, o kou hakkında detaylı bilgiler

1.05.2020Gündem
ÖSYM sınav takvimi: KPSS başvuru tarihi açıklandı mı KPSS 2020 ne zaman yapılacak

ÖSYM sınav takvimi: KPSS başvuru tarihi açıklandı mı? KPSS 2020 ne zaman yapılacak?

Merkezi sınavlar her yıl ÖSYM tarafından düzenleniyor. KPSS ne zaman yapılacak? sorusu ÖSYM sınav takvimi ile yanıt buldu. Koronavirüs önlemleri kapsamında sınavın yeni tarihi açıklandı. Peki KPSS lisans ve ön lisans başvuruları ne zaman yapılacak?

1.05.2020Eğitim
KPSS ne zaman yapılacak KPSS 2020 başvuru tarihi belli oldu mu

KPSS ne zaman yapılacak? KPSS 2020 başvuru tarihi belli oldu mu?

KPSS başvuruları, memur olmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. KPSS ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtı araştırılıyor. Adaylar kurum tarafından merkezi olarak düzenlenen sınav oturumlarından mezuniyet durumlarına uygun olanlara başvuru yapıyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında ÖSYM sınav tarihlerinde değişiklik olduğu açıklandı. Peki KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu?

28.04.2020Eğitim
Güncellenen 2020 ÖSYM sınav takvimi KPSS başvuruları ne zaman başlayacak

Güncellenen 2020 ÖSYM sınav takvimi! KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde değişiklik yaptı. ÖSYM Yönetim Kurulunca alınan karar doğrultusunda, 29 Mart'ta yapılması planlanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başta olmak üzere pek çok sınavın tarihi değişti. Öte yandan memur adaylarını ilgilendiren KPSS sınavı da ileri bir tarihe alındı. Gözler şimdi ise KPSS başvuru tarihlerinde. İşte, en güncel 2020 ÖSYM sınav ve başvuru takvimi...

22.04.2020Gündem
KPSS 2020/6 tercih kılavuzu yayında İşte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu

KPSS 2020/6 tercih kılavuzu yayında! İşte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tercih kılavuzu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına personel alımı yapılacak. Adaylar, tercihlerini 22-29 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Nisan 2020 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. İşte KPSS 2020/6 tercih kılavuzu….

22.04.2020Eğitim
KPSS 2020 ne zaman yapılacak Gözler KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihlerinde

KPSS 2020 ne zaman yapılacak? Gözler KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihlerinde

KPSS’ye girmek isteyen adaylar heyecanla başvuru ve sınav tarihlerini bekliyorlar. KPSS ne zaman yapılacak? Sorusunun yanıtı araştırılıyor. ÖSYM tarafından yayınlanan takvim içerisinde her yıl sınav tarihleri duyuruyor. Bu yıl yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında sınav tarihlerinde değişikliğe gidildi. İşte 2020 KPSS lisans, ön lisans sınav tarihleri…

20.04.2020Eğitim
KPSS başvurusu ne zaman ÖSYM KPSS başvuru tarihini açıkladı mı

KPSS başvurusu ne zaman? ÖSYM KPSS başvuru tarihini açıkladı mı?

KPSS başvurusu aracılığıyla ÖSYM'nin yapacağı sınava katılım sağlamak isteyen vatandaşların araştırması devam ediyor. A Grubu ve B Grubu kadrolarda yer almak isteyen adayların yanı sıra Din hizmetleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi'nden sınava dahil olmak isteyen adayların da merakla araştırdığı 2020 KPSS başvurusuna dair araştırmalar son günlerde hız kazandı. Peki, KPSS başvurusu ne zaman? ÖSYM KPSS başvuru tarihini açıkladı mı?

13.04.2020Gündem
KPSS 2020 ne zaman yapılacak KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihleri açıklandı mı

KPSS 2020 ne zaman yapılacak? KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihleri açıklandı mı?

KPSS başvuru ve sınav tarihleri, her yıl güncel olarak yayınlanan ÖSYM sınav takvimi içerisinde duyuruluyor. Memur olmak isteyen adaylar kurum tarafından belirtilen tarihlerde başvurularını tamamladıktan sonra heyecanla sınav tarihlerini bekliyorlar. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada koronavirüs önlemleri kapsamında sınav tarihlerinin yeniden düzenlendiği açıklandı. Peki KPSS ne zaman yapılacak?

10.04.2020Eğitim
KPSS ne zaman 2020 KPSS lisans başvuru tarihleri belli oldu mu

KPSS ne zaman? 2020 KPSS lisans başvuru tarihleri belli oldu mu?

KPSS ne zaman yapılacak? sorusu, nisan ayı gelirken yanıtı en fazla araştırılan konular arasında yer aldı. Kamuda memur olmayı bekleyen binlerce adayın katılım sağlayacağı KPSS lisans takvimi, özellikle corona virüsü nedeniyle birçok sınavın ertelenmesinin ardından merak konusu oldu. Peki, KPSS ne zaman? 2020 KPSS lisans başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, ÖSYm takvimine göre, KPSS lisans sınavı tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

7.04.2020Gündem
KPSS 2020/5 hemşirelik taban puanları: Sağlık Bakanlığı atama sonuçları taban puanları açıklandı

KPSS 2020/5 hemşirelik taban puanları: Sağlık Bakanlığı atama sonuçları taban puanları açıklandı!

Sağlık Bakanlığı personel alımı atama sonuçları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması yapıldı. 6 Mart 2020 – 01 Nisan 2020 tarihleri KPSS-2020/5 tercihlerini yapan adayların sonuçları erişime açıldı. Adaylar, sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayabilecekler. Haberimiz içerisinden KPSS atama puanlarına ulaşabilirsiniz.

6.04.2020Eğitim
Sağlık Bakanlığı atama sonuçları 2020: KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı 18 bin personel tercih sonuçları sorgulama

Sağlık Bakanlığı atama sonuçları 2020: KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı 18 bin personel tercih sonuçları sorgulama

Sağlık Bakanlığı atama ve tercih sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. 18 bin kişilik personel alımı için sayısal bilgileri de paylaşan Sağlık Bakanlığı 17 bin 991 kişinin yerleştirildiğini, 9 kişilik kadronun ise boş kaldığı bilgisini verdi. Sağlık Bakanlığı atama sonuçları bilgilerine göre boşta kalan 9 kişilik kadronun ise perfüzyonist kadrosuna ait olduğu belirlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı atama sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı için gerçekleşen 2020/5 tercih sonuçları ve atama sürecine dair bazı bilgiler

6.04.2020Gündem
KPSS başvuruları ne zaman Lisans KPSS ne zaman

KPSS başvuruları ne zaman? Lisans KPSS ne zaman?

Corona virüsünün salgın haline gelmesini önleme çalışmaları kapsamında ÖSYM'nin 2020 sınav takvimi güncellendi. Buna göre; Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi Testi, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin (ÖABT) tarihleri değişti. Bu gelişmenin ardından memur adaylarının tarih araştırmaları hız kazandı. Peki, KPSS başvuruları ne zaman? Lisans KPSS ne zaman?

28.03.2020Gündem
KPSS 2020 lisans ve ön lisans sınavı ne zaman yapılacak KPSS ertelendi mi

KPSS 2020 lisans ve ön lisans sınavı ne zaman yapılacak? KPSS ertelendi mi?

Kamuda memur olma hayali kuran yüz binlerce kişinin kilitlendiği KPSS sınavının 2020 etapları için beklenen açıklama bugün geldi. Lisans, önlisans ve ortaöğretim düzeyinde KPSS'ye katılım sağlayacak vatandaşlar, yaz aylarında yapılacak sınavda erteleme olup olmadığını araştırıyor. Tüm bunlar olurken, ÖSYM Başkanı'ndan merakları gideren açıklama geldi. Peki, KPSS 2020 lisans ve ön lisans sınavı ne zaman yapılacak?

27.03.2020Gündem
Son dakika haberler... ÖSYMden flaş YKS ve KPSS açıklaması

Son dakika haberler... ÖSYM'den flaş YKS ve KPSS açıklaması

ÖSYM'nin 2020 sınav takvimi güncellendi. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 25-26 Temmuz'da gerçekleşecek olması nedeniyle, bu tarihte yapılması planlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de uygulanacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları da 6 Eylül'de düzenlenecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Eylül'de gerçekleştirilecek. Öte yandan, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığına soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi. MEB'in güncellemesine göre 25-26 Temmuz'daki YKS'de 9, 10 ve 11. sınıf müfredatının yanı sıra 12. sınıfın birinci döneminden sorular sorulacak. 12'nci sınıf öğrencileri, 9, 10 ve 11'inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf öğretim programlarının sadece birinci döneminden sorumlu olacak.

27.03.2020Gündem
18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi ilanı Resmi Gazetede

18 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bin sürekli işçi ilanı Resmi Gazete'de

Sağlık Bakanlığınca KPSS puanıyla atanacak 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

26.03.2020Gündem
KPSS sınavı ertelendi mi 2020 KPSS sınav ertelemesi açıklaması geldi mi

KPSS sınavı ertelendi mi 2020? KPSS sınav ertelemesi açıklaması geldi mi?

Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında ÖSYM birçok sınavın ertelendiğini duyurmuştu. Açıklamanın ardından bu kapsamda bu yıl sınava girmeye hazırlanan kamu memuru adayları, Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020 KPSS) tarihlerini ve söz konusu sınavın ertelenip ertelenmediğini araştırmaya başladı. Peki, KPSS sınavı ertelendi mi 2020? ÖSYM'den KPSS sınav ertelemesi açıklaması geldi mi? İşte, KPSS sınav tarihleriyle ilgili merak edilen bazı bilgiler...

22.03.2020Gündem
KPSS ne zaman yapılacak 2020 lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS oturum tarihleri

KPSS ne zaman yapılacak? 2020 lisans önlisans ve ortaöğretim KPSS oturum tarihleri

Devlete bağlı kurumlarda memur olarak istihdam edilmek ve kadro almak isteyen yüz binlerce kişi KPSS'ye girmek için gün sayıyor. Binlerce memur adayının merakla beklediği 2020 KPSS'nin başvuruları ise henüz başlamadı. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarına yönelik düzenlenen sınavın başvuru ve sınav tarihleri araştırılıyor. Peki, KPSS ne zaman yapılacak? KPSS lisans, ölisans ve ortaöğretim sınav başvurusu ne zaman?

18.03.2020Gündem
KPSS 2020 lisans başvurusu ne zaman ÖSYM tarih verdi

KPSS 2020 lisans başvurusu ne zaman? ÖSYM tarih verdi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için bir süredir hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar, lisans düzeyinin başvuru tarihini merak ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre; başvuru, sınav ve sonuç tarihi belli olmuştu. Peki, KPSS 2020 lisans başvurusu ne zaman?

9.03.2020Gündem
2020 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak ÖSYM KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuru takvimi

2020 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? ÖSYM KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim başvuru takvimi

ÖSYM'nin 2020 yılında yapacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) etapları hakkındaki tarih araştırmaları, mart ayının gelmesiyle hız kazandı. Llisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarının düzeyine göre yapılacak sınavlar için başvuru tarihleri, ilgili vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

6.03.2020Gündem
KPSS 2020 lisans başvurusu ne zaman yapılacak KPSS ne zaman

KPSS 2020 lisans başvurusu ne zaman yapılacak? KPSS ne zaman?

KPSS lisans başvuru tarihi, kamuda memur olmayı bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda ÖSYM'den başvurularını yapmaya hazırlananlar, KPSS 2020 başvurularının ne zaman başlayacağını sorguluyor. KPSS lisans sınav tarihi de yoğunlukla araştırılan bir diğer konulardan. Peki, KPSS 2020 lisans başvurusu ne zaman yapılacak? KPSS 2020 ne zaman? İşte, 2020 KPSS lisans takvimi...

5.03.2020Gündem
KPSS 2020 Ortaöğretim sınavı başvuruları ne zaman

KPSS 2020 Ortaöğretim sınavı başvuruları ne zaman?

Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) lise mezunlarına yönelik düzenlenen oturumunun, 2020'de ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Günler öncesinden sınava yönelik çalışmalara başlayan çok sayıda lise mezunu vatandaş, KPSS ortaöğretim sınavının başvuru tarihini merak ediyor. Peki, KPSS 2020 Ortaöğretim sınavı başvuruları ne zaman?

3.03.2020Gündem
Bugün KPSS 2020/4 tercih sonuçları açıklanacak mı Gözler Sağlık Bakanlığı atama sonuçlarında

Bugün KPSS 2020/4 tercih sonuçları açıklanacak mı? Gözler Sağlık Bakanlığı atama sonuçlarında!

Kamuya sağlık personeli alımı için gerçekleştirilecek olan KPSS 2020/4 tercih sonuçları 2 Mart Pazartesi günü pek çok vatandaşın gündeminde yer aldı. Bugün açıklanıp açıklanmayacağı pek çok vatandaşın gündeminde yer alan KPSS 2020/4 tercih sonuçları, geçtiğimiz yılın verileri de göz önünde bulundurularak bugünlerde bekleniyor. Peki, KPSS 2020/4 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, bugün açıklanması beklenen Sağlık Bakanlığı arama sonuçları hakkında bazı bilgiler

2.03.2020Gündem
KPSS başvurusu ne zaman 2020 KPSS tarihleri

KPSS başvurusu ne zaman? 2020 KPSS tarihleri

Devlet kurumlarında çalışmak üzere memur alımı için ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) için bekleyiş devam ediyor. KPSS’ye girecek olan ortaöğretim adayları sınav başvuru tarihlerini internet üzerinden sorguluyor. Başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte KPSS başvuruları ÖSYM’nin aday işlemleri sayfası üzerinden gerçekleşecek. Peki, 2020 Ortaöğretim KPSS sınavı ne zaman?

2.03.2020Eğitim
KPSS başvuruları ne zaman başlayacak 2020 KPSS ne zaman

KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 KPSS ne zaman?

Mart ayının gelmesiyle birlikte KPSS başvurularına yönelik beklentiler de artmaya başladı. Kamuya bağlı kurumlarda memur olarak istihdam edilmek isteyen farklı branşlardan yüz binlerce vatandaş, 2020 KPSS sınav ve başvuru tarihlerine odaklandı. Peki, 2020 KPSS ne zaman? KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

1.03.2020Gündem
KPSS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih atama sonuçları

KPSS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih atama sonuçları

Sağlık Bakanlığı atama sonuçları, KPSS 2020/4 tercih sonuçları açıklaması ile netlik kazanacak. ÖSYM'nin yapacağı değerlendirmenin tamamlanmasının ardından KPSS tercih sonuçları kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, KPSS tercih sonuçları ne zaman ve saat kaçta öğrenilebilecek? İşte, KPSS 2020/4 tercih sonuçları hakkında yerleştirme süreci ve atama detayları hakkında bazı bilgiler

28.02.2020Ekonomi
40 yaşında üniversite okudu, 47 yaşında öğretmen oldu

40 yaşında üniversite okudu, 47 yaşında öğretmen oldu

İlkokul, ortaokul ve liseyi dışarıdan bitiren, 40 yaşında üniversite sınavını kazanan Sakine Çakır, 47 yaşında da atanarak hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğine kavuştu.

26.02.2020Gündem
POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 26. Dönem POMEM sonuçları için gözler EGMde

POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 26. Dönem POMEM sonuçları için gözler EGM'de

14-25 Ekim tarihleri aralığında başvuruları alınan 26. Dönem POMEM mülakat sonuçlarını takip eden adaylar, sonuçlara ilişkin yapılacak açıklamaya kilitlendi. Polis Akademisi Başkanlığı ve EGM'nin internet sitesinden yapılan duyuru ile POMEM sözlü sınav sonuçları erişime açılacak. Gözler şimdi EGM'den gelecek POMEM mülakat sonuçları duyurusuna ilişkin açıklamada. Peki, POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, POMEM mülakat sonuçlarına ilişkin merak edilen bilgiler.

25.02.2020Gündem
2020 KPSS başvurusu ne zaman başlayacak KPSS lisans sınavı ne zaman

2020 KPSS başvurusu ne zaman başlayacak? KPSS lisans sınavı ne zaman?

Devlet kurumlarında istihdam etmek üzere memur alımı için, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KPSS'ye girecek lisans mezunu adaylar 2020 yılı KPSS sınav başvuru tarihlerini internetten araştırırıp sorguluyor. Peki, 2020 KPSS başvurusu ne zaman başlayacak? KPSS lisans sınavı ne zaman?

23.02.2020Gündem
26. Dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak POMEM sınav sonuçları sorgulama

26. Dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? POMEM sınav sonuçları sorgulama

26. Dönem POMEM mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Kasım ayında sözlü sınavlara dahil olan adaylar, mülakatların üzerinden haftalar geçmesinden dolayı POMEM sözlü sınav sonuçları için beklentisini şubat ayına çevirdi. EGM'den gelecek açıklama ile adaylar POMEM mülakat sonuçları sorgulama sayfasından yapılan değerlendirmeleri öğrenebilecek. Peki, 26. Dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

21.02.2020Gündem
2020 KPSS ne zaman KPSS başvuruları ne zaman başlayacak

2020 KPSS ne zaman? KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

Yüz binlerce memur adayının heyecanla beklediği Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) artık çok kısa bir süre kaldı. Devlete bağlı kamu kurumlarında çalışma hayali kuran, milyonlarca lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu vatandaşın ter dökeceği 2020 KPSS sınavının tarihi merak konusu oldu. Peki, 2020 KPSS ne zaman? KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

18.02.2020Gündem
2020 PTT personel alımı ne zaman PTT personel alımı başvuru şartları neler

2020 PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları neler?

PTT personel alımına ilişkin detayları yakından takip eden vatandaşlar '2020 PTT personel alımı ne zaman?' sorusunun yanıtını araştırıyor. PTT'de memur olmak isteyen binlerce kişi, kurumla ilgili verilen son ilanları öğrenmek istiyor. Araştırmalar devam ederken PTT başvuru koşulları ve genel niteliklerine yönelik yapılan değişiklikler geçtiğimiz aylarda açıklandı. Peki, 2020 PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı başvuru şartları neler? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler...

17.02.2020Gündem
POMEM sonuçları hangi tarihte ve ne zaman açıklanacak 7 bin öğrenci alımı POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı

POMEM sonuçları hangi tarihte ve ne zaman açıklanacak? 7 bin öğrenci alımı POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı?

POMEM mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 7 bin öğrenci alımına ilişkin daha önce sözlü sınavlara katılan adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, POMEM sonuçları hangi tarihte ve ne zaman açıklanacak? 7 bin öğrenci alımı POMEM mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte, 26. Dönem POMEM sonuçlarına ilişkin merak edilen bilgiler...

17.02.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli için başvuru süreci 14 Şubat'ta başladı. Gözler şimdi Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve başvuruların ne zaman biteceğinde. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

16.02.2020Gündem
26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak

26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

EGM bünyesine yapılacak polis alımına ilişkin başvuru süreci günler önce tamamlandı. Gözler şimdi EGM ya da POMEM'den gelecek başvuru sonuçlarının açıklanması haberinde. Peki, 26. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakat tarihi belli oldu mu?

15.02.2020Gündem
2020 KPSS lisans sınavı ne zaman 2020 KPSS başvuru sınav takvimi

2020 KPSS lisans sınavı ne zaman? 2020 KPSS başvuru sınav takvimi

2020 yılı KPSS sınavının tarihini merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle dört yıllık üniversite mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenecek 2020 Lisans KPSS sınavının tarihi araştırılıyor. Peki, 2020 KPSS lisans sınavı ne zaman?

14.02.2020Gündem
KPSS başvurusu ne zaman başlayacak 2020 KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim takvimi

KPSS başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 KPSS lisans önlisans ve ortaöğretim takvimi

KPSS 2020 sınav başvuru tarihleri, binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Devlet memurluğu için ilk aşama niteliği taşıyan KPSS başvurusu, ÖSYM'nin yayımladığı takvime göre yakın zaman sonra alınacak. Peki, KPSS başvurusu ne zaman başlayacak?

13.02.2020Gündem