EKSTRA
MENÜ

Memur

Memur haberleri sayfasında güncel ve son dakika Memur hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 27.430 Memur haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Memur, devlet hizmetinde aylıkla çalışan kimse, görevli. Bir işle görevlendirilmiş olan, yükümlü. Arapça emir veya emr kökünden gelmekte olup emredilen anlamında mastar isimdir.

Devamı...

Memur Haberleri

Ön Lisans KPSS ne zaman İşte Ön Lisans KPSS oturumu hakkında son gelişmeler

Ön Lisans KPSS ne zaman? İşte Ön Lisans KPSS oturumu hakkında son gelişmeler

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) düzenleyeceği sınav için başvurularını yapmak isteyen memur adaylar, sınavın yapılacağı tarihe ve başvuru sürecine odaklanmış durumda. Kamu kurumlarında çalışma hayali kuran ön lisans mezunu vatandaşların katılım sağlayacağı, KPSS Ön Lisans sınavı için geri sayım devam ediyor. Peki, Ön Lisans KPSS ne zaman?

28.07.2021Gündem
Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti Büyükşen çifti cinayetinde flaş detaylar... Piknikte sevgilisine söylemiş

Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti! Büyükşen çifti cinayetinde flaş detaylar... Piknikte sevgilisine söylemiş

Müge Anlı'nın programıyla Türkiye gündemine gelen Necla (54) ve Metin Büyükşen (55) çifti cinayetinde flaş detaylar ortaya çıktı. Olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuklanan Abdullah Başdemir'in (46), sevgilisi Esra Taş'a (28), piknikte ''Senin canını sıkanları hallettirdim. Onları öldürttüm'' dediği öğrenildi. CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ canlı yayında olaya ilişkin yeni detayları aktardı. Uludağ, "Uzbek cinayeti itiraf etmiyor aslında. Abdullah Başdemir’in kendisine para teklif ettiğini söylüyor ve “100 bin TL vereceğim. 4 tane düşmanım var.’ dediğini söylüyor" ifadelerini kullandı.

28.07.2021Gündem
Ortaöğretim KPSS ne zaman İşte Lise KPSS oturumu hakkında son durum

Ortaöğretim KPSS ne zaman? İşte Lise KPSS oturumu hakkında son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) düzenleyeceği sınav için başvurularını yapmak isteyen memur adaylar, sınavın yapılacağı tarihe ve başvuru sürecine odaklanmış durumda. Kamu kurumlarında çalışma hayali kuran lise mezunu vatandaşların katılım sağlayacağı, KPSS Ortaöğretim sınavı için geri sayım devam ediyor. Peki, Lise KPSS ne zaman?

28.07.2021Gündem
‘Mobbing kurulları oluşturulsun’

‘Mobbing kurulları oluşturulsun’

Toplusözleşme masasına oturmaya hazırlanan memur sendikaları, memurlara yönelik mobbing eylemleri için ‘mobbing kurulları’ oluşturulmasını talep ediyor. İşyerinde psikolojik şiddet anlamına gelen ‘mobbing’ kavramı, çalışanların birbirlerini rahatsız ve huzursuz edici davranışlarla taciz etmeleri, birbirlerine kötü davranmaları; kısaca, kişiler arası psikolojik şiddet uygulamaları anlamına geliyor.

28.07.2021Ekonomi
KPSS saat kaçta yapılacak, kaç dakika sürecek 2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı süresi bilgileri

KPSS saat kaçta yapılacak, kaç dakika sürecek? 2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı süresi bilgileri!

KPSS sınav tarihi için geri sayım başladı. Kamuda memur olmayı hedefleyen adayların katılım sağlayacağı 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı ÖSYM tarafından bu hafta sonu organize edilecek. 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri) oturumuna katılacak adaylar sınav giriş belgeleri ile sınavlara katılım sağlayacaklar. Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testlere yanıt arayacak olan adaylara 130 dakika süre tanınacak. Peki, KPSS ne zaman saat, kaçta yapılacak? İşte, 2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı süresi bilgileri ile ilgili ayrıntılar.

28.07.2021Gündem
Toplu Sözleşme görüşmeleri ne zaman başlıyor Gözler kritik tarihte

Toplu Sözleşme görüşmeleri ne zaman başlıyor? Gözler kritik tarihte!

Toplu Sözleşme görüşmeleri gündemde yer almaya devam ediyor. Kamu görevlilerinin 2 yıllık zam oranının belirleneceği 6'ncı dönem toplu sözleşme süreci başlatıldı. Yaklaşık bir ay sürecek müzakere sürecinde memur ve emeklilere yapılacak zam oranı netlik kazanacak. 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında çıkacak karara gözler çevrildi. Kamudaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren zam görüşmelerinde hükümetin işçi heyetine yeni zam teklifini bu hafta sunması bekleniyor. Peki, Toplu Sözleşme görüşmeleri ne zaman? İşte, ilk toplantı tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.07.2021Ekonomi
Memur zammı ne zaman belli olacak Memur zammı görüşmeleri başladı mı İşte memur zammı görüşmelerinin ilk toplantı tarihi…

Memur zammı ne zaman belli olacak? Memur zammı görüşmeleri başladı mı? İşte memur zammı görüşmelerinin ilk toplantı tarihi…

Memur zammı görüşmeleri için geri sayım başladı. Yaklaşık bir ay sürecek müzakere süreciyle 2022 ve 2023 yıllarında memur ve emeklilere yapılacak zam oranı belli olacak. Memur sendikaları, istedikleri zammı hükümete bildirdi. Memur-Sen ve Kamu-Sen’in ortak teklifinde 600 liralık seyyanen zammın üstüne 2021 yılı için yüzde 21 artış talep edildi. Yapılacak sözleşme 4 milyonu aşkın kamu görevlisi ve 2 milyona yakın memur emeklisini doğrudan ilgilendiriyor. Peki, memur zammı ne zaman belli olacak? Memur zammı görüşmeleri başladı mı? İşte memur zammı görüşmelerinin ilk toplantı tarihi…

27.07.2021Ekonomi
Kastamonuda otobüs ile otomobil çarpıştı Feci kazada 21 kişi yaralandı

Kastamonu'da otobüs ile otomobil çarpıştı! Feci kazada 21 kişi yaralandı

Kastamonu'da Daday ilçesine memur taşıyan servis otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 21 kişi yaralandı.

27.07.2021Gündem
Kastamonuda otobüs ve otomobil çarpıştı, 21 yaralı

Kastamonu'da otobüs ve otomobil çarpıştı, 21 yaralı

Kastamonu'da Daday ilçesine memur taşıyan servis otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 21 kişi yaralandı.

27.07.2021Haber
Memurlar yüzde 21 zam istedi

Memurlar yüzde 21 zam istedi

Memur sendikaları, istedikleri zammı hükümete bildirdi. Memur-Sen ve Kamu-Sen’in ortak teklifinde 600 liralık seyyanen zammın üstüne  2021 yılı için yüzde 21 artış talep edildi. Yapılacak sözleşme 4 milyonu aşkın kamu görevlisi ve 2 milyona yakın memur emeklisini doğrudan ilgilendiriyor.

27.07.2021Ekonomi
KPSS sınav yerleri belli oldu ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi alma işlemi için Halis Aygünden açıklama..

KPSS sınav yerleri belli oldu! ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi alma işlemi için Halis Aygün'den açıklama..

KPSS sınav yerleri, hafta sonu sınava girmeye hazırlanan öğrencilerin gündeminde yer alıyordu. Her yıl binlerce memur adayının katılım gösterdiğini Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için geri sayım başladı. KPSS’ye sayılı zaman kala, sınava girecek olan adaylar için önem arz eden KPSS sınav giriş yerleri duyuruldu. Halis Aygün, "1 Ağustos 2021 tarihinde uygulayacağımız 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) Sınava Giriş Belgeleri adaylarımızın erişimine açılmıştır." ifadesinde bulundu.

26.07.2021Gündem
Son dakika... Memur-Sen zam talebini açıkladı

Son dakika... Memur-Sen zam talebini açıkladı

Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.

26.07.2021Ekonomi
Türk-Ermeni kardeşliğinin iyi niyet elçisi Leo Süren Halepliye veda

Türk-Ermeni kardeşliğinin iyi niyet elçisi Leo Süren Halepli'ye veda

Ömrü boyunca Türk-Ermeni kardeşliği için mücadele eden ve Türkiye-AB ilişkilerinin yürümesi için çalışan Leo Süren Halepli, 40 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

25.07.2021Gündem
Hande Doğandemir: Bizi bir de bedenlerimizle yargılayamazsınız

Hande Doğandemir: Bizi bir de bedenlerimizle yargılayamazsınız

Televizyonun aranan isimlerinden. Son yıllardaysa sanat filmlerinden tiyatroya oyunculuğun her alanında görüyoruz onu. Bir süredir de ‘Daha İyi Bir Yarın’ sinema filmi için sette. Kendini garantici bir tip olarak tanımlayan Hande Doğandemir’le buluştuk. Meslek yolculuğunu, hayatını ve aşkı konuştuk, “Aşka büyük anlamlar yüklemediğini” öğrendik.

25.07.2021Hürriyet Pazar
Engelli hayvanlar için ücretsiz yürüteç yapıyor

Engelli hayvanlar için ücretsiz yürüteç yapıyor

Hatay'da hayvan dostu Eren Çaylaklı, özel ilgi duyduğu engelli hayvanlar için ücretsiz olarak yaptığı yürüteçlerle onlara umut ışığı oluyor.

24.07.2021Haber
Kamu işçileri teklifi bekliyor

Kamu işçileri teklifi bekliyor

Yarım milyondan fazla kamu işçisi, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten bu hafta gelecek yeni teklifi bekliyor. İlk teklif, brüt ücreti 3 bin 577-3 bin 750 lira arası olanlara 100 lira, brüt ücreti 3 bin 750-4 bin lira arası olanlara 60 lira seyyanen zam ile yılın ilk 6 ayı için yüzde 9, ikinci 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon farkı verilmesi olmuştu.

24.07.2021Ekonomi
Son dakika... Milyonlarca çalışan dikkat 1 gün bile olsa tazminat alıyorsunuz

Son dakika... Milyonlarca çalışan dikkat! 1 gün bile olsa tazminat alıyorsunuz

Çalışanların tazminat haklarına ilişkin bazı yanlış bilinen uygulamalar yaşanıyor. Her çalışanın 2 farklı tazminat hakkı oluyor. Kıdem tazminatı için 1 yılın dolması gerekirken ihbar tazminatı için 1 gün çalışılsa da hak ortaya çıkıyor.

23.07.2021Ekonomi
Büyükşen çifti cinayetinde gözaltına alınan Afgan çoban adliyede

Büyükşen çifti cinayetinde gözaltına alınan Afgan çoban adliyede

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayetiyle ilgili Afganistan uyruklu Abdulhamid Uzbek yakalandı. Abdulhamid Uzbek, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, basın mensuplarının ‘Siz mi öldürdünüz?’ sorusuna “Yanlış ağabey, Allah korusun” diye yanıt verdi.

22.07.2021Haber
Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme: Şüpheli tutuklandı

Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti! Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme: Şüpheli tutuklandı

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayetiyle ilgili Afganistan uyruklu Abdulhamid Uzbek yakalandı. Abdulhamid Uzbek, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, basın mensuplarının ‘Siz mi öldürdünüz?’ sorusuna “Yanlış ağabey, Allah korusun” diye yanıt verdi. Öte yandan gözaltına alınan Afganistan uyruklu çoban Abdulhamid Uzbek çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

22.07.2021Gündem
KPSS sınav yerleri belli oldu mu 2021 KPSS sınav tarihleri

KPSS sınav yerleri belli oldu mu? 2021 KPSS sınav tarihleri

Her yıl binlerce memur adayının katılım gösterdiğini Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için geri sayım başladı. KPSS’ye sayılı zaman kala, sınava girecek olan adaylar tarafından sınav giriş yerleri de merak ediliyor. Peki KPSS sınav yerleri belli oldu mu? İşte, 2021 KPSS sınav tarihleri ve alanları...

22.07.2021Gündem
Miri Arazi Nedir, Kaça Ayrılır Ve Bölümleri Nelerdir Miri Arazi Çeşitleri Ve Özellikleri

Miri Arazi Nedir, Kaça Ayrılır Ve Bölümleri Nelerdir? Miri Arazi Çeşitleri Ve Özellikleri

Devlet hazinesine ait olan tüm topraklara miri arazi ismi verilir. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde kullanılmaya başlayan bu kelime, günümüzde "devlet arazisi" ismi ile de bilinir. Miri kelimesinin sözlük anlamı ise, "hükümetin ve hazinenin malı olan" olarak bilinir. Miri arazilerin mülkiyeti devletin kendisine aittir. Miri arazi nedir, kaça ayrılır ve bölümleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
KPSS sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanır ÖSYMden tarih bilgisi

KPSS sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanır? ÖSYM'den tarih bilgisi

KPSS sınav giriş yerleri, açıklandığı an AİS ekranı aracılığıyla ÖSYM üzerinden öğrenilebilecek .Lisans düzeyinde sınava katılacak olan adaylar, 7-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan sınav öncesi osym.gov.tr üzerinden yayınlanan sınav belgelerini T.C kimlik numarası ile çıktı alabilecek. KPSS sınav giriş belgesinin çıktısı olmadan adaylar sınav salonlarına alınmayacak. Peki, 2021 KPSS Lisans sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, KPSS sınav giriş belgesinin yayımlanacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

21.07.2021Gündem
‘Ulaşımda tüm tedbirler alındı’

‘Ulaşımda tüm tedbirler alındı’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla tüm ulaşım modlarında gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

20.07.2021Ekonomi
İzmirli Enginin cezasını Yozgatlı çekecekti: 6 yıl sonra pardon

İzmirli Engin'in cezasını Yozgatlı çekecekti: 6 yıl sonra pardon

Yozgatlı Engin Darğın, isim benzerliği ve polisin yanlış kimlik tespiti yüzünden hiç ilgisinin olmadığı bir kaçakçılık davası nedeniyle 6 yıl boyunca yargılandıktan sonra beraat etti.

20.07.2021Gündem
Vazife malulü engelliyi dövdüler

Vazife malulü engelliyi dövdüler

Ankara'da vazife malulü engelli İsmet Gürdal (49) tartıştığı komşusunun ev sahibi ve onun arkadaşı tarafından dövüldü. Yaralanan Gürdal, hastanede tedaviye alınırken, 2 şüpheli gözaltına alındı. Gürdal, apartman sakinleri olarak B.U.'nun evinde oturan kiracısından şikayetlerini kendisine bildirdiklerini söyleyerek 'Ayağımın sakat olduğunu da biliyorlardı. Taş, sopa ne varsa vurmaya başladılar ve daha sonra gittiler. Sonra eve girerken 6'ncı katta pusu kurmuşlar. Burada da beni dövmeye başladılar. Bayılana kadar dövdüler.' şeklinde konuştu.

19.07.2021Haber
Ankarada dehşete düşüren olay Bayılana kadar dövdüler

Ankara'da dehşete düşüren olay! 'Bayılana kadar dövdüler'

Ankara'da vazife malulü engelli İsmet Gürdal (49) tartıştığı komşusunun ev sahibi ve onun arkadaşı tarafından dövüldü. Yaralanan Gürdal, hastanede tedaviye alınırken, 2 şüpheli gözaltına alındı. Gürdal, apartman sakinleri olarak B.U.'nun evinde oturan kiracısından şikayetlerini kendisine bildirdiklerini söyleyerek 'Ayağımın sakat olduğunu da biliyorlardı. Taş, sopa ne varsa vurmaya başladılar ve daha sonra gittiler. Sonra eve girerken 6'ncı katta pusu kurmuşlar. Burada da beni dövmeye başladılar. Bayılana kadar dövdüler.' şeklinde konuştu.

19.07.2021Gündem
Büyükşen cinayeti son dakika gelişmeleri: Şoke eden detay ilk defa ortaya çıktı Flaş gelişme

Büyükşen cinayeti son dakika gelişmeleri: Şoke eden detay 'ilk defa' ortaya çıktı! Flaş gelişme

Müge Anlı'nın programında Türkiye kamuoyuna gelen ve haftalarca konuşulan 'Büyükşen cinayetinde' yeni detaylar ortaya çıktı. 'Kasten öldürmeye azmettirme' suçundan tutuklanan Esra Taş'ın, hamileyim yalanıyla adres öğrendiği ortaya çıktı. Esra Taş'ın, olaydan önce eski sevgilisi Hüseyin K.'nin evinin adresini öğrenmek için aynı mahallede oturan Zekeriya Okşen'i telefonla arayıp, ''Ben Hüseyin'den hamileyim. Ailesi benimle görüşmesine izin vermiyor. Telefonlarımı açmıyor. Ona ulaşmam gerekiyor. Adresini bana verebilir misin?'' dediği, Okşen'in de adresi tarif ettiği belirlendi.

19.07.2021Gündem
Ticaret Bakanlığı 750 memur alacak

Ticaret Bakanlığı 750 memur alacak

Ticaret Bakanlığı 750 sözleşmeli muhafaza memuru istihdam edecek. Başvurular, dijital ortamda 9-18 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

19.07.2021Ekonomi
Müge Anlıda günlerce konuşulmuştu Büyükşen çifti cinayetinde sağ kurtulan Büşra yaşadıklarını anlattı

Müge Anlı'da günlerce konuşulmuştu! Büyükşen çifti cinayetinde sağ kurtulan Büşra yaşadıklarını anlattı

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları ortaya çıktı. Saldırıdan sağ kurtulan Büşra Büyükşen (24), DHA'ya konuştu. 3 yılın kendisi için zor geçtiğini belirten Büyükşen, ''Bırak artık bu hikayeyi gerçekleri anlat diyen oldu. Televizyona çıktıktan sonra hadsizce yanıma gelip, 'konuş' diyen insanlar oldu. Keşke sen de ölseydin diyenler oldu. İntihara sürükleyenler oldu. Çok şey yaşadım ve sabrettim. Allah yüzümüze güldü ve elhamdülillah çözüldü'' şeklinde konuştu

18.07.2021Gündem
Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor

Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor

Memur ve memur emeklilerinin ekonomik ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri 2 Ağustos'ta başlayacak.

18.07.2021Ekonomi
Büyükşen çiftinin (Necla-Metin Büyükşen) katili kim çıktı Osman Büyükşen duyurdu

Büyükşen çiftinin (Necla-Metin Büyükşen) katili kim çıktı? Osman Büyükşen duyurdu

Türkiye'nin günlerce konuştuğu Büyükşen cinayeti aydınlatıldı. Anne-babasının katilinin bulunması için Müge Anlı programına başvuran Osman Büyükşen katillerin bulunduğunu şu sözlerle duyurdu: "Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki belirsizlik büyük ölçüde giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış adres nedeniyle anne ve babamın ölümüne sebep olmuştur. Kardeşlerim bu olayda masumdur. Saygıyla duyurulur." Peki, Büyükşen çiftinin (Necla-Metin Büyükşen) katili kim çıktı?

18.07.2021Gündem
KPSS giriş yerleri açıklandı mı 2021 KPSS sınav giriş belgesi için ÖSYM detayı

KPSS giriş yerleri açıklandı mı 2021? KPSS sınav giriş belgesi için ÖSYM detayı

KPSS sınav yerleri, lisans düzeyinde sınava girecek olan adayların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. ÖSYM'nin gerçekleştireceği sınavla memur olabilmenin hayalini kuran ve buna yönelik çalışmalarını sürdüren pek çok kişi, KPSS sınav yerleri ile nerede sınava gireceklerini görüntüleyebilecek. Peki, yüz binlerce kişinin dahil olmasının beklendiği Lisans KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.07.2021Gündem
Son dakika... Büyükşen çifti cinayetinde iddia doğru çıktı Adresi karıştıran kiralık katil...

Son dakika... Büyükşen çifti cinayetinde iddia doğru çıktı! Adresi karıştıran kiralık katil...

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları ortaya çıktı. Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete yardım ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı. Olayla ilgili kiralık katil olduğu öne sürülen 2 kişi aranıyor.

17.07.2021Gündem
Büyükşen çifti cinayetinde, katillerin yanlış eve girdiği iddiası

Büyükşen çifti cinayetinde, katillerin yanlış eve girdiği iddiası

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen'in (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından yanlışla vuruldukları ortaya çıktı. Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete yardım ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı. Öte yandan, Büyükşen çiftinin oğlu Osman Büyükşen de Twitter hesabından "Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki belirsizlik büyük ölçüde giderilmiştir." ifadelerini kullandı.

17.07.2021Haber
Ölmedi mi daha o

Ölmedi mi daha o

Yasemin Çitil, evde tartıştığı özel harekât polisi eşi Emrullah Çitil’e tabancayla ateş etti. Emrullah Çitil kurşunun etkisiyle balkondan aşağıya düşünce Yasemin Çitil aşağıdaki eşine kurşun yağdırmaya devam etti. Yasemin Çitil, gözaltına alındığı sırada “Ölmedi mi daha o?” dedi.

17.07.2021Gündem
Büyükşen cinayetinde son dakika gelişmeleri: Çiftin öldürülmesiyle ilgili 2 kişi daha gözaltına alındı...  Talihsiz çift yanlışlıkla mı öldürüldü

Büyükşen cinayetinde son dakika gelişmeleri: Çiftin öldürülmesiyle ilgili 2 kişi daha gözaltına alındı... Talihsiz çift yanlışlıkla mı öldürüldü?

Son dakika haberi... Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil köyünde öldürülen Büyükşen çifti ile ilgili sır perdesi henüz aralanmadı. Kamuoyunda mehir cinayeti olarak da bilinen cinayetle ilgili farklı iddialar gündemdeydi. Ortaya atılan bir diğer iddia ise katilin Büyükşen çiftinin evine yanlışlıkla gelmiş olabileceği yönündeydi. Ekiplerin soru işaretlerini göz önünde bulundurarak konuyla ilgili iki şüpheliyi daha gözaltına aldığı öğrenildi. İşte Büyükşen cinayetinde son gelişmeler…

16.07.2021Gündem
Eşine defalarca kurşun yağdırdı... Son sözleri dehşete düşürdü Ölmedi mi daha o

Eşine defalarca kurşun yağdırdı... Son sözleri dehşete düşürdü! "Ölmedi mi daha o?"

Samsun'da, tartıştığı eşi Yasemin Çitil (31) tarafından kendisine ait tabancayla vurulan Özel Harekat polisi Emrullah Çitil (32), 1'inci kattaki evlerinin balkonundan düştü. Eşinin balkondan yeniden ateş açması sonucu yüz üstü düştüğü kaldırımda ağır yaralanan Emrullah Çitil, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından "Ölmedi mi daha o?" diye bağıran Yasemin Çitil, polis ekiplerince gözaltına alındı.

15.07.2021Gündem
Vatandaşın tepkisine kulak veren zabıta memuru kendine ceza kesti

Vatandaşın tepkisine kulak veren zabıta memuru kendine ceza kesti

İzmir'in Urla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli Erkut Özkocabıyık, motosikletini yaya kaldırımına park etti. Bir kadının, "Oğlum koysa hemen ceza yazarsın" tepkisi üzerine kendisine 204 TL ceza kesti.

15.07.2021Gündem
KPSS sınav tarihi: 2021 KPSS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak İşte ÖSYM açıklaması

KPSS sınav tarihi: 2021 KPSS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? İşte ÖSYM açıklaması!

2021 KPSS sınav tarihi adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Kamuda memur olmak isteyen adayların katılım sağlayacağı KPSS sınavı farklı oturumlar halinde düzenlenecek. 8 Mayıs-14 Haziran 2021 tarihleri arasında başvurularını yapan adaylar, söz konusu sınava ağustos ayında katılmaya başlayacaklar. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT soruları adayların alanlarına göre yöneltilecek. Gözler şimdi KPSS sınav yerlerinde. Peki, KPSS ne zaman yapılacak ve sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, sınav giriş belgesi ve sınav tarihi hakkında bilgiler.

14.07.2021Gündem
Müge Anlıda çok konuşulmuştu Büyükşen cinayetinde flaş gelişme... WhatsApp kayıtları incelenecek

Müge Anlı'da çok konuşulmuştu! Büyükşen cinayetinde flaş gelişme... WhatsApp kayıtları incelenecek

Müge Anlı'nın programında da günlerce konuşulan Büyükşen çifti cinayeti il ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Konya'da Necla Büyükşen (54) ve Metin Büyükşen'in (55) 3 yıl önce evlerinde pompalı tüfekle öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 24 şüphelinin jandarmadaki sorguları sürüyor. Şüphelilerin HTS (iletişim) kayıtları ile WhatsApp yazışmalarının dökümlerine ulaşılıp, sorgulamalar yapılırken, adreslerde ele geçirilen av tüfekleri ise incelemeye alındı.

14.07.2021Gündem
İzmirde ormanlarda piknik yasağı

İzmir'de ormanlarda piknik yasağı

İzmir Valiliği, 30 Ekim'e kadar ormanlık alanlara girişi yasakladı. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, kurallara uymayanları uyarıp belirlenen mesire alanlarına yönlendiriyor. Belkahve Orman İşletme Şefi Yasin Sütçü, "Yasak bölgelere giriş ne kadar artarsa orman yangını riski de o kadar artar" dedi. Ormanda piknik ve mangalın yanı sıra yürüyüş yapmak da yasaklandı.

14.07.2021Haber
Memur emeklisi bayram ikramiyesini ne zaman alacak İşte Kurban Bayramı ikramiye tarihleri

Memur emeklisi bayram ikramiyesini ne zaman alacak? İşte Kurban Bayramı ikramiye tarihleri

Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri hesaplara yatırılmaya başlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz tarihlerinde ödeneceğini bildirdi. Peki, memur emeklisi bayram ikramiyesini ne zaman alacak?

14.07.2021Gündem
Son dakika: İzmirde flaş karar Ormanlarda piknik, mangal, yürüyüş yasaklandı

Son dakika: İzmir'de flaş karar! Ormanlarda piknik, mangal, yürüyüş yasaklandı

İzmir Valiliği, 30 Ekim'e kadar ormanlık alanlara girişi yasakladı. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, kurallara uymayanları uyarıp belirlenen mesire alanlarına yönlendiriyor. Belkahve Orman İşletme Şefi Yasin Sütçü, "Yasak bölgelere giriş ne kadar artarsa orman yangını riski de o kadar artar" dedi. Ormanda piknik ve mangalın yanı sıra yürüyüş yapmak da yasaklandı.

14.07.2021Gündem
KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak Gözler ÖSYM açıklamasında

KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM açıklamasında

KPSS sınav yerleri, lisans düzeyinde sınava girecek olan adayların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. ÖSYM'nin gerçekleştireceği sınavla memur olabilmenin hayalini kuran ve buna yönelik çalışmalarını sürdüren pek çok kişi, KPSS sınav yerleri ile nerede sınava gireceklerini görüntüleyebilecek. Peki, yüz binlerce kişinin dahil olmasının beklendiği Lisans KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

14.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Yazar sorumluluğu!

Yazarlık, kamu sözcülüğü görevidir. Gazetecilikte haber kutsal, yorum hürdür. Buradaki hürlük, yazarın, sorumsuzca önüne geleni çalakalem yazması demek değildir.

26.07.2021

Bazı ünlülerin günlük rutinleri

Sabahları çakralarını açmak için meditasyon yaparmış.

24.07.2021

Nuri Bey’in üniversiteli çocukları

Nuri Bayraktar’ısizlere ‘babalar günü’nde tanıtmak isterdim ama kurban bayramına denk geldi. Örnek bir babanın çocuklarını yetiştirmede gösterdiği azim ve kararlılığı, fedakarlığı sohbet kıvamında bir röportaj ile yansıtmaya çalışacağım.

21.07.2021

Coniler evlerine dönerken...

ABD’nin Afganistan özel temsilcisi Zalmay Halilzad’in El Cezire’ye verdiği mülakatı izlerken (pazar gecesi) insan düşünmeden edemiyor: Afganistan’da hem de 20 yıldır asker bulunduran ABD ve koalisyon güçlerinin, etnik ve mezhepsel olarak bölünmüşlük içindeki ülkede ulusal bütünlüğü, huzuru ve barışı sağlayamadığı gibi, şimdi de ülkeyi terk etmek zorunda kaldığı bir gerçek!

20.07.2021

Dans tutkuları hayatlarını değiştirdi

İçlerindeki dans tutkusunu eğitimle geliştirmek istediklerinde yaşadıkları şehirlerde kurs bulamadılar. Bireysel olarak videolar izleyerek kendilerini geliştirirken kader onları Bursa’da bir araya getirdi. Oğuzhan Kule ve Şüheda Kuyucak üniversitede okurken tanışıp hayatlarını dans üzerine kurmaya karar verdi ve aradıkları kursu bulamayınca zorlu bir süreç sonrası 20’li yaşlarının başında kendi okullarını açtılar. Kendi tarzlarını geliştirip Bursa’nın ilk ve tek hip hop dans kursu olmayı başarırken, 3 yılın sonunda milli sporcular yetiştirmek için de çalışmalara başladılar. Bitmeyen enerjileriyle girişimlerini “deli cesareti” olarak da tanımlayan Şüheda Kuyucak ve Oğuzhan Kule çifti ile ön yargıları yıkan girişim hikâyelerini ve dansın inceliklerini konuştuk.

15.07.2021